Jlicume £ei2tsrt)e (fouratti jVIET AU,F,EN WESTELIJKE CONCESSIES DIES Ministers houden zich toch aan ultimatum Mist belemmert verkeer met name in Zeeland V.S. bewapenen twintig Indonesische bataljons Beatrix ontmoet koning Boudewijn in St. Ankton Griekenland en Turkij e akkoord met onafhankelijk Cyprus? Prof. dr. W. plotseling Rip gisteren overleden i| h 1959 MAANDAG 9 FEBRUARI 1959 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling Tel. 31441. ABONNEMENTEN f7.50 per kwartaal; f2.55 per maand; f 0.59 per week. AD VER TENTIES: f0.20 per millimeter. Familieberichten f0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 58936. Negenendertigste jaargang no. 11485 Directie: P. D1EMEB Hoofdredacteur: Dr. B. DIE MEK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantaastfch Is abfbleoen triyn hert ia IcQfjcnspocf Leidse Universiteit Zie pagina 3 en 4 Voorwaarde voor gesprek met de Russen: JET WESTEN zal eensgezind voor zijn rechten op- 1 komen. Dit sluit geen soepelheid uit. Maar wij zullen ieib een concessies doen als daar geen concessies van Rus- ische zijde tegenover staan. Met deze woorden vatte de Amerikaanse minister van buitenlandse n hinken, John Foster Dulles, het resultaat van zijn besprekingen in Londen, loogc parijs en Bonn samen. De Amerikaanse minister legde de verklaring vlak ^dr:, roor zjjn vertrek op het vliegveld van Bonn af. „Wanneer het Westen n lie illeen concessies doet," aldus Dulles, „zullen de Russen brutaler worden 'sjjn hun eisen en dat komt de zaak van de vrede niet ten goede." Namens de Westduitse regering heeft von Eckhardt later bevestigd, dat regering bereid is concessies te doen. bj Dit betekent, dat de regering op het standpunt staat d; eg ran onderhandelingen fwn heil is te verwachten. Ook verklaarde von Eckhardt u esprekingen met Foster Dulles d; ju kunnen proberen, het met de Russen '*-ns te worden over een bepaald deel in de wereld. De woordvoerder 'B Westduitse regering noemde Midden- :aari' luropa als voorbeeld. Is ikkeling in Midden- :gat:i^uropa eens, dan zou men met de Rus- r „meer omvattende problemen" ,ng -«innen onderhandelen. Overigens heeft men in Bonn idruk gekregen, dat er na het bezoek EM ,an Dulles aan West-Europa volledige ivereenstemming bestaat I-De lelijke bondgenoten. „Het gesprek zal rorden voortgezet in het licht ontwikkelingen," zei Dulles nog hij in het vliegtuig stapte Bovendien is juist dezer dagen bekend- men het in het Westen is over de actie die moet irden ondernomen als Rusland zijn lijnse plannen doordrijft. Op het ml Tie van buitenlandse zaken in Lon heeft men zelfs moeten toegeven, de besprekingen over een westelijk ter verzekering van de vrije toe tot West-Berlijn nog in een voor lidend stadium zijn. Na een kleine diplomatieke ruzie tus- de Verenigde Staten en Engeland ten- bepaalde publikaties in de zag het Londense ministerie van inlandse zaken zich genoodzaakt te 1 dat het gesprek over dit nro- het slop was geraakt. De kwes- is, dat de V.S. de toegang tot Berlijn geval van nood over de weg willen terwijl Engeland meer voor luchtbrug is. Voor de huiscommissie van buiten landse zaken heeft Foster Dulles ver- Uaard, dat ook in de Amerikaanse re- terine over deze kwestie geen overeen- •temming bestaat. Bij deze gelegen heid heeft Dulles ook gezegd, dat de westelijke militaire positie in Berlijn nog gevaarlijker is dan de positie op Quemoy en Matsoe. Nu het zowel 's nachts als overdag enkele graden blijft vriezen en er bovendien mist- vorming is, is er sprake van de zg. ruige vorst, die sprook jesachtige taferelen doet ont staan, ^zoals hier aan de Am sterdamse Reguliersgracht. Na de Westeuropese reis van Dul les zullen zich vermoedelijk de vol gende ontwikkelingen voordoen in de verhouding tussen Oost en West. De werkgroep van de vier landen (Verenigde Staten, Engeland, Frankrijk en West-Duitsland) komt vandaag gereed met het antwoord op de Russische nota'! Het Russische voorstel, een conferentie van 28 landen over het Duitse vredes verdrag te houden wordt afgewezen. Ii plaats daarvan stelt het Westen een coti ferentie van de ministers van buiten landse zaken van de Grote Vier over de Berlijnse kwestie, de Duitse her eniging en dë Europese veiligheid. Na deze conferentie zal dan eventueel, indien daartoe aanleiding bestaat, topconferentie kunnen worden gehouden tussen de regeringsleiders. Vast staat, dat de conferentie van ministers van buitenlandse zaken van de Grote Vier vóór 27 mei. de datum waarop Rusland zijn bevoegdheden in Oost-Berlijn aan de Oostduitsers wil overdragen, zal plaats hebben. De verdere plannen van het Westen zijn de ministers van buitenlandse za ken van Engeland, Frankrijk en de V.S. omstreekt 15 maart, als premier Mac- millan zijn bezoek aan Moskou achter di rug heeft, de situatie te laten bespreken en dat ook de conferentie van de NAVO- raad in Washington aan de bijeenkomst 'van de Grote Vier zal voorafgaan. In Londen wordt gemeldt, dat de ferentie van de ministers van de Grote Vier vermoedelijk in mei in Wenen zal worden gehouden. Vandaag zou president Eisenhower hiervoor een korte vakantie heeft onder broken, het verslag van Dulles over reis langs de drie Westeuropese hoofd steden aanhoren. Veren behoeven dringend radar TJE MIST, die zaterdag opnieuw Nederland insloot, heeft het af gelopen weekeinde het verkeer weer overlast bezorgd en ongelukken doen ontstaan. Met name Zeeland ondervond grote hinder van het weer. Flakkee lag gisteren volkomen geïso leerd, want de kapiteins waagden zich niet op het potdicht zittende Haring vliet met zijn sterke stromingen en slin gerende vaargeul. Gisteravond werd de situatie precair, omdat een groep reizi gers vanmorgen op Flakkee moest zijn, geen kans meer kreeg over te steken. Zij belden burgemeester Van Hofwegen te Nieuwe Tonge op, die burgemeester Hor dijk te Middelharnis inlichtte, waarna de beide burgervaders de hulp inriepen van de Rott. Droogdok Mij. De maatschappij liet gisteravond om 10 uur haar Dockyard-15, "een met radar uitgerust schip, uitvaren uit Middelhar nis. Na 23 minuten arriveerde het schip te Hellevoetsluis en om kwart over elf was het weer terug. Gedurende de tocht werd contact onderhouden met de wal door de mobilofoon. Overduidelijk is weer eens bewezen, dat de veerboten niet zonder radar kun nen. Men vraagt zich op Flakkee af hoe lang men nog op die noodzakelijke voor ziening zal moeten wachten, ook al om dat de misthoorns van Voorne en Mid delharnis lang niet voldoende zijn om een schip bij dichte mist de havens binnen te loodsen. Vanmorgen is de veeboot Stad Zierik- zee, die tegelijkertijd met de veerboot Schelde van Middelharnis was vertrok ken, in het Haringvliet vastgelopen. De boot, die volgeladen is met auto's, zal waarschijnlijk pas vanavond bij op komend water weer vlot kunnen komen Ook de verbindingen met Zeeuws- Vlaanderen kwamen lam te liggen. Za terdagavond werd de veerdienst Vlis- singenBreskens geheel gestaakt. Zon dag was de dienst eveneens gestagneerd, terwijl de veerdienst Kruiningen—Perk- polder evenmin uitvoer. Slechts het veer Hoedekenskerke—Terneuzen heeft enkele vaarten gemaakt, totdat een botsing er een. eind aan maakte. De veerboot Prins Willem I kwam na melijk in aanvaring met de sleepboot „En Avant 16" uit Terneuzen, die onmid dellijk zonk. De opvarenden werden overgenomen op de veerboot, die ook vrij ernstig aan de voorzijde werd be schadigd. Door de averij werd de dienst daarop gestaakt. De scheepvaart op de Schelde werd zaterdag al gewaarschuwd voor dichte mist op de gehele rivier van Vlis- singen tot Antwerpen. Ook het verkeer op de Waterweg ondervond hinder van het slechte zicht, evenals de scheepvaart op zee. Het 200 ton metende kustvaartuig Farel uit Kampen liep bij het Deense eiland Bornholm aan de grond, zonder dat de bemanning gevaar liep. Bij St. Ives (Cornwall) stootte de 400 ton me tende kustvaarder Flevo uit Groningen op een klip. Het schip kreeg een lek onder de waterlijn, maakte slagzij, maar kon nog de haven van St. Ives binnen gesleept worden. De kustvaarder Emmy- S liep vannacht bij Nieuwe Sluis tegen de dijk in de Westerschelde aan de Ook de luchtvaart had hinder van de mist. De helikopterdiensten van de Sabena werden niet uitgevoerd. Op Schiphol maakte de mist het vliegen bij periodes onmogelijk. Er kwamen onge veer de helft van het normale aantal toestellen binnen of vertrokken. Het toestel, waarin Louis Armstrong en zijn orkest arriveerde, kon net door een open gat dalen, tot vreugde van „Satch- mo" zelf, die de vlieger een pluimpje gaf. Vanmorgen ging het weer beter. De passagiers stapten in de hangars in, om dat de toestellen niet op de platforms waren opgesteld in verband met ijsafzet ting op de vleugels. Vandaag kwamen alle thuiskomende toestellen binnen. Eén ongeluk, veroorzaakt door de mist, kreeg een dodelijke afloop. In Nij megen overleed de 71-jarige C. Willems uit Weurt in een ziekenhuis, nadat hij in de mist bij het oversteken was aangere den. Een trambotsing in Amsterdam tus sen lijn 7 en 13, eiste drie gewonden, waaronder een trambestuurder. Ook ge wond werd de vertegenwoordiger J. van der Hoeff uit Bussum, die tussen Muiden en Diemen tegen een brugleuning reed en uit zijn auto werd geslingerd. In ern stige toestand werd hij opgenomen in een ziekenhuis. Het verkeer op de wegen heeft ook weer geweten wat mist is. Vooral in het zuiden met name Zuid-Limburg was de mist bijzonder dicht en het zicht soms maar enkele meters. Ook in het oosten en noorden, en in de Haarlemmer- en Wieringermeer. viel haast niet te rij den. Maar voorzichtigheid voorkwam on gelukken van ernstige aard. Italics formateur in moeilijkheden De linkervleugel van de Sociaal-demo cratische partij in Italië die ongeveer dertien procent van de partijleden telt heeft gisteren met algemene stemmen be sloten de partij te verlaten. Dit zou de enige weg zijn om het land voor „gaul- lisme" le behoeden. Verwacht wordt dat deze groep nu aan sluiting zal zoeken bij de socialisten van Pietro Nenni. Onder leiding van Saragat hebben de sociaal-democraten zich in 1947 afgescheiden van de socialistische partij, wegens haar politiek van samenwerking met de communisten. Partijleider Nenni heeft, zoals bekend, nu echter gebroken Het directe gevolg van de afscheiding is, dat het voor de nieuwe formateur, de christen-democraat Segni, niet gemakke lijk zal zijn een coalitieregering te vor men. De sociaal-democraten, die deel uit maakten van Fanfani's regeringscoalitie, hadden 22 zetels in het parlement. Nenni was in de oppositie. Twaalfjarige jongen redt twee mensen Met een sprong in het ijskoude water heeft zaterdagmorgen een twaalfjarige Amsterdamse jongen, Wim Tanis, twee mensen het leven gered. Het gebeurde op de Pieter Postsingel. De zesjarige Hen van Dijk zakte di voor zijn huis door het ijs. Zijn zeventi jarige zusje rende naar buiten en pro beerde door op het ijs te gaan lopen haar broertje te redden, met het gevolg dat zij er ook door zakte Op dat moment kwam Wim Tanis langs; Zonder verder na te denken spror.g hij in het water en wist beide drenkelingen op het droge te brengen. Ze ziin beiden naar het ziekenhuis gebracht. Wim vond het verder al lang goed en sloop snel weg om zich thuis wat te Redder verdronken Ter hoogte van K°ki lom bij Nijmegen is zaterdag in een grote baggerput bij een poging tot redding van twee Nij meegse schaatsers de 25-jarige H. Men- ting uit Leuth verdronken. De Nijmegenaren, die gered konden worden, hadden zich op onbetrouwbaar ijs begeven, waar zij doorheen zakten. De heer Menting ging hen achterna, doch ook hij zakte door het nog slechts dunne laagje ijs en verdween onmiddel lijk in de diepte. Toen men er in slaag de zijn lichaam op te dreggen, waren de levensgeesten reeds gewekén. Zesjarig meisje door ijs en verdronken Zondagmiddag is in de buurtschap Markvelde bij Diepenhorst het zes-jarige meisje Marianne Semmekrot door het iis gezakt en verdronken. Met twee andere kinderen liep zij on het ijs van een vrij diepe drinkkolk voor het vee. Op een gegeven ogenblik zakten zij er alle drie door. Twee meisjes wis ten zich te redden. Toegeschoten ouders en buren kwamen te laat om Marianne nog levend uit het water te halen. Het meisje was de oudste uit een gezin van vier kinderen. Brits parlementslid is goedgeefs met Nederlands N.-Guinea PRESIDENT EISENHOWER heeft volgens het Indonesische ministerie *- van buitenlandse zaken zijn goedkeuring gehecht aan de verkoop van Amerikaanse wapens voor de uitrusting van twintig Indonesische batal jons. Een woordvoerder van dit ministerie zeide, dat de Amerikaanse am bassadeur, Howard P. Jones, dit Amerikaans besluit had medegedeeld aan de Indonesische minister van buitenlandse zaken, Subandrio, op de voor avond van diens vertrek naar Australië. Hij voegde er aan toe, dat Jones heden premier Djuanda daarvan op de hoogte zou brengen. Men vat deze levering op als een wijs, dat Amerika steeds meer vertrou wen stelt in het bewind van Sukarno er in het leger onder bevel van luitenant- generaal Nasution. Amerikaanse autori teiten hebben namelijk de mening, dat Indonesië naar ware onzijdigheid streeft zich losmaakt van het spel me imunisten. De verscheping der wapens zal geschieden door admiraal Harry Felt, chef van het Amerikaanse commando in de Stille Oceaan, die woensdag Indonesië zal bezoeken. De Amerikaanse ambassade weigerde de goedkeuring van president Eisenhower te bevestigen of te ontkennen, doch gaf toe, dat Jones Subandrio had bezocht en een onderhoud met Djuanda zou hebben. Het zou gaan om een waarde van 10 miljoen dollar overtollige gere viseerde machinegeweren, bazooka's, granaten, voertuigen, enz. voor 14.000 man, benevens opleidingsmateriaal voor vloot en luchtmacht. Over de prijs zal later worden onderhandeld op grond van de overeenkomst van 1958, waarbij Amerika wapens belooft voor zelfver dediging en inwendige veiligheid, doch niet voor agressie of voor overdracht aan andere landen. Men verwacht, dal Nederland opnieuw zal protesteren. Zegslieden van het Indonesische minis terie van buitenlandse zaken delen mede, dat Subandrio Australië opnieuw de ver ering zal geven dat Indonesië niet rnemens zou z,yn geweld te gebruiken Nederlands Nicuw-Gulnea in z(jn te krijgen, maar zal verzoeken de steun aan Nederland geleidelijk te ver hinderen in de hoop, dat Australië einde- jen onzijdige houding cal aannemen, zoals de Verenigde Staten en Engeland. Subandrio verklaarde te Djakarta, dat zijn bezoek niet ten doel heeft tot e definitieve overeenkomst met Australië :n inzake Nicuw-Gulnea, doch dat I hoopt op nog betere betrekkingen. Callaghan in Djakarta Intussen is het Britse parlementslid James Callaghan, lid van de arbeiders partij, te Djakarta aangekomen. Hij heeft onlangs vragen gesteld naar aanleiding de weigering der Britse regering om Ook de Koningin wordt verwt PRINSES BEATRIX, die zaterdag in het Oostenrijkse skicentrum Sankt Anton is aangekomen voor een korte vakantie, heeft gisteren bij pachtig winterweer met ski-instruc teur Toni Marth een afdaling ge maakt op een van de besneeuwde hellingen. Op een andere helling deed koning Boudewijn van België, reeds langer in St. Anton, hetzelfde. Later op de dag ontmoetten de vorstelijke bezoekers elkaar in het hotel, waar zij logeren. acht Koning Boudewijn i Sankt Anton, waa de Rethy" laat noi gezeld dooiB Griekenland en Turkije zouden in principe overeengekomen zijn dat Cyprus een onafhankelijke republiek zal worden, zodra er een eind komt aan het Britse bewind- Ook zouden de Griekse premier KaramanlLs en zijn Turkse ambtsgenoot Menderes, die op het ogenblik met hun ministers van buitenlandse zaken ln Züridh een op lossing voor het vraagsbuk-Cyprus bespreken, het in algemene lijnen eens zijn over de toekomstige grondwet voor het eiland. Daarin zullen waarborgen worden op genomen voor de rechten van de Turkse minderheid, die in totaal 20 procent van de bevolking uitmaakt. Vandaag kwamen de staatslieden weer bij'elkaar om een regeling te vinden voor belangrijke detailkwesties. Men verwacht dat de Britse regering elke oplossing, die gezamenlijk door Griekenland en Turkije wordt voorgesteld, zal aanvaarden. strikt incognito in hij zich „Mijnheer men. Hij wordt ver- i Jose phine van Luxemburg prins Jean, die ook zijn jongere broer prins Charles heeft meegenomen. Prinses Beatrix wordt vergezeld door mevrouw Sesink, echtgenote van het hoofd van de veiligheidsdienst van het Koninklijk Huis. Ook een vriendin van de Prinses uit Leiden is meegekomen. Men verwacht in Sankt Anton, dat de Koningin, die thans in Zwitserland verblijft, met prinses Irene op 17 fe bruari ook een paar dagen in het wintersDortcentrum zal komen door brengen. Het bekend, of Beatrix plai elkai Bou- gaan skicèn. maar waarschijnlijk lijkt dat wel. Want de Oostenrijkse trainer Albert Funder. die thans met de Bel gische koning skiet, is meestal ook de trainer van de Nederlandse konink lijke familie, evenals Toni Marth. Dus verwacht men dat men de Koning en de Prinses spoedig samen zal zien skieën onder de waakzame ogen van Fundei Marth. Het feit dat Sankt Anton thans ver schillende vakantiegangers van vorste- lijken bloede uit de Beneluxlanden her bergt. heeft intussen al veel toeristen en buitenlandse journalisten naar het wintersportcentrum getrokken. De plaatselijke politie heeft er handen vol werk om de vorstelijke gasten voor te grote belangstelling te b* orders van ongeveer 600 miljoen guldens voor de bouw van Indonesische oorlogs schepen goed te keuren. Hij ls nu naai Djakarta gereisd om een onderzoek naai deze zaak in te stellen Te Djakarta aangekomen zeide h(j, dat Nederlands Nicuw-Gulnea op de lange duur een deel behoort te worden van In donesië onder voorbehoud, dat de wensen der bevolking van Nieuw-Guinea daar mede overeenstemmen en mits Indonesië bereid Is een verdedigingsverdrag met Australië te sluiten. Callaghan is ldd van het schaduwkabinet en heeft over Nieuw-Guinea gesproken met vooraanstaande Indonesiërs en Australiërs. Tegenover journalisten zeide hij: „Ik geloof niet. dat iemand meer aanspraken op Nieuw-Guinea kan Zie vervolg pagina 5 Vorige week is gemeld, dat de Nederlandse Aardoliemaatschappij, die in de kuststreek bij Wassenaar met gunstige resultaten boringen heeft verricht, van plan is ook voor de kust. in zee, proefboringen naar olie te gaan ondernemen Daarvoor zal gebruik worden ge mankt van een kunsteiland, dat op de Gustowerf in Schiedam wordt gebouwd. Hoe zo'n eiland eruit ziet. toont deze foto. Langs de kust van Brits Borneo, in de Zuid- chinese Zee, gaan de Engelsen proefboringen verrichten. Zij ma ken daartoe gebruik van een 3000 ton zwaar stalen platform, dat bij na 10 miljoen gulden heeft gekost. Het zal vanuit Southampton wor den verscheept. Het is ontworpen door de Long Corporation of Ame rica en gebouwd door de Steel- structures Ltd. De Brunei Shell- petroleum Cg. zal het huren. Op het platform bevindt zich een air conditioned verblijf voor 56 man. Het heeft vier „benen", I ana 235 Engelse voet en met een diameter van 10 Engelse voet. Als de „be nen" op de zeebodem rusten, kan het platform door verlenging van die „benen" zover boven water ge heven worden, dat zelfs een zwa re golfslag het niet in beweging kan brengen. Russische treiler opgebracht in Noorwegen Een Noorse mijnenlegger heeft zaterdag bij Aalesund een Russische treiler aan gehouden, die twee mijl binnen de Noor se viermijlsgrena san bet vissen zou zijn. Het schip werd opgebracht naar Aalesund en daar onder politiebewaking gesteld. Hoogleraar en senator (Van onze parlementsredactie) TN ZIJN WOONPLAATS te Benne- -*■ kom (Gld.) is gistermiddag plot seling op 55-jarige leeftijd overleden prof. dr. W. Rip, bijzonder hoog leraar aan de Landbouwhogeschool te Wageningen en Eerste-Kamerlid voor de A.R. Partij. Vóór zijn be noeming tot hoogleraar was prof. Rip o.m. algemeen secretaris van de Christelijke boeren- en tuinders- bond. De laatste jaren ontwikkelde hij vooral op Europees terrein grote activiteit. Willem Rip werd op 13 november 1903 te Vijfhuizen (Haarlemmermeer) geboren, bezocht daar de lagere school en was enige tijd werk- andbouwbedrijf van zijn vader. In 1926 behaalde hij het diploma van de Chr. Landbouwwin- terschool te Hoofddorp, wel. ke instelling hij vanaf 1924 had bezocht. Daarna volgde hij lessen np het Christelijk tÊm Haar in behaalde hij het diploma gymna sium-A. In 1934 legde hij aan de Vrije Universiteit met goed gevolg het docto raal examen in de rechten af. In 1931 werd hij secretaris van de Christelijke jonge boeren- en tuindersbond van welke organisatie hij later voorzitter werd. Tij dens de bezetting fungeerde mr. Rip als secretaris van de Grondkamer voor Zuid- Holland en na de bevrijding volgde zijn benoeming tot algemeen secretaris van de C.B.T R Van het C B.T.B.-bureau was mr. Rip al sedert 1935 directeur Op 23 juli 1946 werd hij voor de A R Partij lid van de Eerste Kamer. In 1952 promoveerde mr. Rip aan de Vrije Universiteit op een proefschrift over „Landbouw en publiekrechtelijke be drijfsorganisatie". In 1953 werd hij van wege de Stichting „Bijzondere Leerstoe len voor christelijke maatschappij te Wa geningen" benoemd tot bijzonder hoog leraar in de christelijke maatschappijleer te Wageningen. De stichting ontstond in 1949 door samenwerking van de C B T B en de Ned. christelijke landarbeidersbond. In internationaal vertiand trad prof. Rip o.m op als lid van het parlement der E.G K.S., plaatsvervangend lid van de Raad van Europa en vice-voorzitter van de agrarische commissie van deze Raad Tot zijn overlijden was prof Rip lid van het Europese parlement Daar naast trad hij nog op als algemeen advi seur van de CBTB. commissaris van de Nederl. Heide Maatschappij, tweede voor zitter van het bestuur van de Coöpera tieve Centrale Raiffeisenbank te Utrecht, lid van het Centraal Comité der A.R. Partij enz. Van zijn hand verschenen ver scheidene brochures over agrarische on derwerpen en talrijke artikelen in tijd schriften en dagbladen. De overledene was ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw en officier in de orde van Oranje-Nassau. Het blijft nog winters Een depressie by Ierland, die zaterdag naderbij kwam. scheen de tulnd naar bet zuiden te doen draaien en daarna zach tere lucht aan te voeren. Tot de verbazing van vele weerkundigen In West-Europa begon de luchtdruk zondag boven de Britse eilanden en later ook in ons land uieer te stijgen. Dit betekende reeds zon dag dat er nog geen dooi tn de lucht zou hangen. Zowel overdag als 's nachts vriest het enkele graden. Ook in het westen van ons land kunnen de schaatsen er nu aan te pas komen en. nu het hogedrukgebled weer versterking heeft gekregen, kan dit winterse weer zeker tot het midden van de week nog voortduren, toairbü de kans op enkele zonnige perioden langzaam iels groter wordt. Aanhoudende vorst i'Bs? °P dc mee,Jc Peats'"" mist ^IH of laaghangende bewolking en HL overwegend droog. Zwakke oostelijke wind. Lichte tot ma tige vorst. Opgemaakt om 11.15 uur. Dinsdag 10 februari: zon op 8.07, onder 17.43 uur; maan op 8.54, onder 21.07 uur; Op 15 februari eerste kwartier. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur Aberdeen MUrvhen ZO rich Genéve goh I licht I ONO windstil windatll wind «UI dj

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 1