Prins Bernhard in Leiden geïnstalleerd als curator Ontspannen boog kostte studenten zes gulden NIEUWE LETDSCHE COURANT 3 VRIJDAG 30 JANUARI 1959 Agenda voor Leiden Vrijdag Koor Pieterskerk. 7.15 tot 7.50 avondgebed. Wijkgebouw Levendaal 8 uur: centrale a.r. kiesvereniging Leiden, spr: dr. J. A H. J. S. Bruins Slot, „Huidige politieke situatie." Wijkgebouw Rehoboth, 8 uur: C. Stalenkring, spr.: drs. J. W. van Huls Amsterdam over „Zin en onzin in politiek". PEGSTGEEST: Patronaategebouw, uur: De Lekenspelers met „De man in het bruin". Grote zaal Den Burcht, 5.45 en 8.» films over de wereldkampioenschappen voetbal. Het gulden Vlies, van 7.45 uur af: lichtingsavond L.P.G.-opbouwapparatu- Zaterdag Antonius-clubhuis, 8 uur: propaganda- feestavond Vereniging tot behartiging der belangen van t.b.c-patiënten in >Ne derland. LEIDERDORP: Dorpshuis, 7.30 uur feestavond chr. Oranjevereniging. Leiderdorp, gemeentehuis. 4.30 to 6 uur: receptie burgemeester t.g.v. 12%- jarig 'ubileum. feest- Apotheken: De avond- en de nachtdienst wordt waargenomen door apotheek Tot hulp der Mensheid, Hooigracht 48, telef. 21060. De apotheek Wilhelminapark 8 te Oegstgeest. telef. 26274, is doorlopend geopend. Films Casino (7 en 9.15 uur, zaterdag ook 2.30 nur): 's Nachts op Montmartre (14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Het meisje Rosemarie (18 jaar). Luxor (2.30 en 7.30 uur): De tien ge boden (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De held van Seminoles (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Rivalen tien niet om (14 jaar). Van de universiteit Woensdag 4 februari: Leads Studenten cabaret zal het Diesstuk verzorgen, uit sluitend voor studenten: donderdag 5 fe bruari bij voorkeur voor studenten: vrij dag 6 februari bij voorkeur voor de we tenschappelijke staf en de hoogleraren; zaterdag 7 februari bij voorkeur voor de oud-alumi en genodigden en hoogleraren Kaartverkoop voor studenten van 27 Ja nuari af dagelijks sociëteit Minerva en clubgebouw VVSL tijdens avondeten; in het Prytaneum van 12.15 tot 1.30 uur. be halve zaterdag. Musea, Instituten, leeszalen e.d. Academisch Historisch Museum Rapen burg 73: elke dag geopend van hall 10 toi half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrijdag van 2 tot 5 uur. Hortus Botanicus Rapenburg: elke dag geopend van 9 tot 12 en van half 2 tot 4 uur (na 1 april tot 5 uur). Geologisch en minera logisch museum. Garenmarkt 1 b: elke dag geopend van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Graveeteen, Pieterskerkhof 6, Juridisch •tudiecentrum elke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en 2 tot 5 uur (liefst in de vakanties), concierge: Kolfmakersteeg 18a. Prentenkabinet, Kloksteeg 23: elke dag geopend van 2 tot 5 rur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag). Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 10 tot 4 Archeologisch instituut. Rapenburg 26 elke dag geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur (behalve zaterdagmiddag) Bibliotheek universiteit. Rapenburg 74 elke dag algemene studiezaal en uitleen- afdeling geopend van half 10 tot half 6, op taterdag tot 5 uur. Academiegebouw, Rapenburg 73: Elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 toi S JO uur, behalve op zaterdagmiddag. Contactbureau voor afgestudeerden Rapenburg 6: op maandag, woensdag en 'tijdag geopend van 10 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur. Instituut voor culturele anthropologic sociologie van nlet-westerse volken Eerste Binnenvestgnacht 33a: elke dag «eopend van 0 tot 12.30 en van 2 tot 5.30 oor, behalve zaterdagmiddag. Stedelijk museum De Lakenhal, Oude Singel 28: elke dag geopend van 10 tot 4 tot 4 i Legermuseum „Generaal Hoefer", Pest- bulslaan 7: elke dag geopend van 10 tot 4 uur. lalichüngenkantoor V.V.V., Steenstraat lb: elke dag geopend van 9 tot 5 uur. op «terdag tot 1 uur. Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- *toaat 27: maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag en «onderdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag «ao 10 tot 6.30 en van 7 tot 9 uurzaterdag 10 tot 630 uur. Jeugdbibliotheek, leeszaal en bibliotheek Heuvens, Plantage 6: maandag, dinsdag en vonderdag van 4 tot 530 u., woensdag en «tordag van 12 tot 4.30 uur en vrijdag jjpeeiaal voor de grotere Jeugd) van 630 tot 830 uur 's avonds. (Deze opgaven gelden niet voor zon- en feoUNeo). Historisch-Archaeologisch Instituut, te Istanboel Aankomst ivercl meer dan een nur vertraagd door de mist ll/ÏET RUIM EEN UUR VERTRAGING door de zware mist is Prins -LL1 Bernhard gistermiddag om goed zes uur aangekomen aan het Neder lands Instituut voor het Nabije Oosten te Leiden, ter bijwoning van de jaarvergadering van het Nederlands Historisch-Archaeologisch Instituut te Istanboel, tijdens welke bijeenkomst hij werd geïnstalleerd als mede curator. De Prins, aan wie duidelijk was te zien dat hij pas van een griep aanval is hersteld, werd verwelkomd door de president-curator, jhr. mr. F. H. van Kinschot, eveneens juist van de griep hersteld, en de directeur van het Instituut voor het Nabije Oosten, dr. A. A. Kampman. Op verzoek van Z.K.H. had eerst de bezichtiging van het Instituut plaats, in het bij zonder de bibliotheek en de aldaar ondergebrachte tijdschriften-collectie op het terrein der Oosterse wetenschap in Nederland, die als de meest complete kan worden beschouwd, en de tot het Instituut behorende Leidse verzameling van Spijkerschrift-Inscripties De Liagre Böhl, waarhij dr. R. Frankena, wetenschappelijk ambtenaar voor Assyriologie aan de rijks universiteit te Leiden, een historische uiteenzetting gaf van de samen stelling van deze voor ons land zo belangrijke collectie. Belangrijk, niet alleen omdat ze de vier de in grootte van Europa is (na Londen, Parijs en Berlijn), dooh veel meer, omdat zij een rijke schakering bevat van deze tabletten, die dateren uit de tijd var tot ongeveer 100 jaar v. Christus. Vreugde Nadat de heer Van Kinschot allereerst ir. A. F. H. Blaauw, lid van de raad beheer van de Unilever, had geïnstalleerd, wendde hij zich met een korte toespraak tot de Prins, waarin hij o.m. diens grote belangstelling memoreerde voor de sterking der culturele betrekkingen tussen Nederland, Turkije en de landen vai Nabije Oosten. Hij sprak er zijn vreugde »r uit, dat het Instituut te Istanboel de toekomst de medewerking var Prins zal krijgen om te geraken tot 'erdere bloei van het nieuwe Instituut, dat Z.K.H. 31 maart vorig jaar had ge opend. In zijn dankwoord gaf de Prins te kennen, dat hij met grote erkente- Wie9 ivat, waar? Goos Kamphuis in het Luxortheater QP UITNODIGING van de Commissie bijzonder kerkewerk Hervormde ge- snte Leiden, zal zondagmorgen elf Goos Kamphuis, bij radioluistei televisiekijkers algemeen bekend, meewerken aan een programma getiteld: wat, waar? Deze annk__Jiging door Goos Kamphuis zelf gekozen, overleg met Bijzonder Kerkewerk Leiden Dit bjte'.c niet, dat aanstaande zon dagmorgen Li hc'. Luxortheater eer vraag- en antwoordspel zal worden ge peeld, -oals dat in de radioprogramma's te beluisteren valt. Het betekent echter ook niet, dat de algemeen bekende titel waar? wordt gebruikt om groot --anrtal mensen naar de bijeenkt in Luxor te trekken, met de heimelijke bedoeling hen met bepaalde geijkte o luigirgen te overrompelen. Neen, Wie, wat waar? is en blijft :rlijk spel. Bijzonder-Kerkewerk wil in het progrnmma van z.ndagmorgen stellen van geestelijk gehalte, sluitend bij het leven en de wereld r ieder staanbaar is. Dat de overtuiging, die de medewer kers op grond van de bijbel hebben, niet achterwege zal blijven, Is begrijpelijk. Maar anderzijds wordt aan de bezoekers gelegenheid _:goven zich uit te spreken vragen te stellen. De bijeenkomsten worden immers welbewust „zondagmor- gengesprekken" genoemd. De Luxorbijeenkomst met Goos Kamp huis begint half elf en eindigt kwart 'oor twaalf. Uitzending van Lutherse kerkdienst in Leiden De dienst die zondagmorgen half elf ii de Lutherse kerk aan de Hooglandse Kerkgracht wordt gehouden, wordt door het I.K.O.R. uitgezonden. De voorganger de plaatselijke predikant, ds. H. J. A Haan. Organist: de heer L. Verhulst. Aan de hoofddienst gaat een voorbereiding vooraf. De ouderling E. Evelein gaat hier in de Gemeente voor. J. C. Elsgeest uit Hervormde diaconie De heer J. C. Elsgeest heeft de centrale ker- keraad van de Hervormde Ge- meente meege- deeld, dat hij aK-va' zich om ver schillende re denen genood zaakt heeft ge zien het ambt te leggen. Hij blijft aan tot zijn opvolger is benoemd, maar uiterlijk tot 1 mei. De heer Elsgeest is vele jaren secre taris van de Hervormde diaconie ge- •eest. De laatste jaren vervult hij de functie van penningmeester. rentoon» tellingen Rijksmuseum voor Volkenkunde: „Wat loe je in de kou?"; educatieve tentoonstel- ing over het leven van de Eskimo's. Ge ipend tot en met 1 maart. Prentenkabinet, 2 tot 5 uur: tekeningen 'an B Bouttevllle, tot 9 febr. Academiegebouw, Rapenburg 73: expo sitie o "er informele kunst, geopend tot 28 februari. lijkheid het curatorschap aanvaardde en dat hij gaarne zijn krachten zal geven aan de verdere verwezen lijking van de doelstellingen van het Instituut. Hierna volgden enkele huishoudelijke zaken. Na vaststelling en goedkeuring van de financiële jaarstukken, bracht dr. Kampman verslag uit van de werkzaam heden van het Instituut te Istanboel over 1958. waaruit bleek, dat het Instituut reeds in zijn eerste bestaansjaar er van heeft blijk gegeven in een behoefte te voorzien. Voorts bracht hij dank uit aan de minis teries vam buitenlandse zaken en O., K. W. voor de vele en voortdurende hulp, ont vangen bij het totstandkomen en opgang- brengen van het nieuwe Instituut. Hij zei het van groot belang te achten de cul turele betrekkingen met Turkije en de landen van hert Nabije Oosten te ver innigen en bracht hierbij hulde aan de directeur van het Instituut, prof. dr. A. Documentatiedienst Het curatorium besloot uitbreiding te geven aan de Documentatie dienst, die in 1958 door het Instituut in het leven ds geroepen en bestaat uit in lichtingen op het gebied van de culturele toenadering, opgravingen en andere facet ten, die Nederland en het Nabije Oosten betreffen. Deze uitbreiding zal bestaan in het ten gebruike 6tellen van de Docu mentatiedienst van in Nederland daarvoor in aanmerking komende instanties. Ten slotte besloot het curatorium zijn aandacht te geven aan de tot standkoming, zo mogelijk op korte termijn, van een Nederlands cen trum voor Arabische studies, waar voor van de zijde van het Nederlands Instituut voor Internationale Cultu rele Betrekkingen reeds een bijdrage in de kosten voor de inrichting daar van is toegezegd. Op korte termijn zal eveneens worden overwogen, en wel in nauwe samenwerking met het Instituut voor het N.O. en de mi nisteries van buitenlandse zaken en O., K. en W., waar dit centrum zal kunnen worden gevestigd. Vermelden wij ten slotte, dat onder meer de volgende curatoren van het In stituut te Istanboel aanwezig waren: mgr. prof. dr. B. J. Alfrink, aartsbisschop van Utrecht, Ir. L. E. J. Brouwer, directeur van de B.P.M. en mr. H. J. Reindnk, direc teur-generaal voor de kunsten en buiten landse culturele betrekkingen. Prins Bernhard verliet om half elf per auto de woning van burgemeester Van Kinschot, waar hij met de andere toren het diner had gebruikt, om naar het Huis Ten Bosch te begeven, hij zou overnachten. Dr. R Frankena, wetenschappelijk ambtenaar, toont de Prins hier de kleitafcls uit de beroemde collectie De Liagre Böhl. Links: dr. Kampman. Foto's N van der Horst Militairen Leiden amuseerden zich T"SE DIENST WELZIJNSZORG AJ heeft gisteren de in Leiden ge legerde militairen een cabaretavond aangeboden. Men had artiesten uit gezocht, die bekendheid genieten door hun optreden voor radio of televisie en Barend Barendsen, vat alle markten thuis, leidde hen tel kens met een praatje in. Door de mist begon men wat later dan aangekondigd wa6. Zeer te waarderen het optreden van Ted en Lldi Alton, die op charmante wijze met hun parkie- voor de dag kwamen. Paolo boeide door uitstekende acrobatiek. De Claima's, twee jongens met gitaar, aren met hun liedjes verrassend origl- eel t.i P'--* di Viéta zon» op verdienste lijke wijze enkele oper_.fragmenten. Het - onduo De Picc' maa'het aan het :ind van de avond wel wat al te bont, a rc de in een heksenketel, er het geheel genomen gaf de avond sterke tegenstellingen te zien. Dan ge noot men volop van stijl en voordracht tn in een volgend ir^mcr had het ge el iets weg van een boerenbruiloft. Leervicaris Hervormde wijk gemeen te Levendaal De kerkeraad van de Hervormde wijk- gemeente „Levendaal" heeft de heer H. Faber, theologisch kandidaat aan de rijksuniversiteit te Utrecht, tot leervica- is benoemd. De heer Faber hoopt vier naanden in deze wijkgemeente werk- Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Alida Maria Geertruida, d. van I. Boom en A. van der Kamp; Jacobus, z. van A. E. Habraken en C. C. van Gils; Johannes Theodorus Pe trus. z. van C. T. M. Karrcmans en C. Wilthagen; Adrianus Godcfridus Ja cobus, z. van A. v^p der Hoorn en C. Kluivers; Elisabeth Maria, d. van B. Lamboo en E. A. van den Berg; Aukje Maria, d van M. Rijnsburger en M. Vonk; Arie, z. van M. Keijzer en G. H. van der Voet. Gehuwd: C. Kagenaar en H. J. Tes- ke; H. Baars en M. van Leeuwen; H. van Diggele en A. M. Ligtvoet; F. Oort en E. van Baarlen. Overleden: C. de Mooij, 10 jr.; A. Krol, 63 jr.; A. M. Pet, 64 jr., echtge note van J. L. Webster; C. J. J. Nor- bart, 24 jaar. Dr. A. A. Kampman, directeur van het Instituut voor het Na bije Oosten te Leiden, begroet Z.K.H. Prins Bernhard. Achter hem de burgemeester. Lezers schrijven ons Hertenkamp in Hillegom Naar aanleiding van een ook in uw blad verschenen artikel over bovengenoemde hertenkamp, deel ik u en uw lezers mede, dat deze berichtgeving kant noch wal raakt. Hier is m.i. een blaam geworpen op een deel van het Hillcgomse gemeente bestuur en de verzorgers van de herten kamp. Ondergetekende heeft maandag jj. in alle vroegte een onderzoek ingesteld naar de toestand in de hertenkamp. Hiervoor had ik assistentie gevraagd en verkregen van de heer Visser, hoofdinspecteui de Ned. Ver. tot Bescherming van Die ren te Den Haag. Dit onderzoek heeft uit gemaakt dat de verzorging goed is, dat geen zieke dieren zijn en dat er beslist ook geen wantoestanden bestaan in deze Enkele teleurgestelde dorpsfiguren heb ben hier getracht een rel te ontketenen. Hoewel de achtergrond hier van mij niet aangaat, zo wil ik toch niet nalaten e te wijzen, dat met het verspreiden deze roddel mens, noch dier gebaat is. Dit heeft met dierenbescherming niets te maken. Rest mij nog. de redactie mijn dank te betuigen voor de plaatsing. G. D. J. OUDE ELFERINK, Oude Singel 238, Leiden. Receptie in OEGSTGEEST Honderden gelukwensen voor directeur Rotogravure In de Beukenhof aan de Terweeweg tc Oegstgeest, z(jn woonplaats, heeft de heer J. C. Stafleu, die gisteren gedacht, dat h(j zich voor veertig jaar aan de N.V. Rotogravure te Leiden verbond, van welke N.V. h(j thans directeur is. in de namiddag gerecipieerd.. Het is een ge animeerde receptie geworden, waarop vele collega's, vrienden een medewer kers hem hebben gefeliciteerd. Onder anderen boden hun gelukwensen aan; de voorzitter van het departement Leiden van de Maatschappij van Nijver heid en HandeL de heer J. G. J. Verheij van Wijk, die de gouden medaille met het vererend getuigschrift van de Maatschap pij overhandigde; de heer M. B. de Jong. sceretaris van de Maatschappij; de heer C. Baele, secretaris van de sectie raster- diepdruk; mr. H. A. C. Branderhorst, secretaris van de Kamer van Koophan del; de Leidse webhouders S. Menken en A. J. Jonceleen; de heren H. de Wilde en A. J- van der Pompe van K. en O; de he... J. Dreeuws, commissaris Van politie te Leiden; mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt. voorzitter van de 3-Octobervereeniging; burgemeester H. L. du Boeuff van Oegst- geet en echtgenote; de Oegstgeester ge meentesecretaris, de heer Jac. de Visser Zilveren jubileum dokter Van Rossem Groot was de belangstelling bij de ju bileumviering van dokter W. van Rossem, chirurg van het St. Blisabethziekenhuis Leiden, die gisteren vijfentwintig Jaar arts was. De heer M. L. Heruer sprak namens oud-patiënten en patiënten. „U bent niet alleen een bekwaam chirurg, maar ook een prettig, eenvoudig mens, in wie men vertrouwen stelt." Hij overhandigde de Jubilaris een enveloppe, waarvan de In houd is bestemd voor een studiereis. Mevrouw Van Rossem kreeg een ruiker orchideeën. een huldiging door de zusters kreeg de arts bezoek van een schier edndeloze rij recepbiegangers, die tal van geschen ken, waaronder veel bloemen, aandroeg. Wethouder Menken bracht de gelukwen sen van hert gemeentebestuur over, dokter J. C. Meyboom die van de afdeling Leiden de Koninklijke Maatschappij ter be vordering der Geneeskunst. I de heer L. H. Bodde Bouman, hoofdin specteur titulair van de Invoerrechten en acL .'nzen, vertegen voordigers van do Ned. Chr. Grafische Bond; de Leidse Vereniging van Industriëlen; de uitgeve rij Voorhoeve en de Vereniging voor Vakopleiding en zakenrelaties. Ook was er de „enkele dagen oude" doctor P. D. Ju crius, die zich nog herinnerde het de jubilaris als buurjongen niet altijd even gemakkelijk te hebben gemaakt aan de Rijnzichtweg. Een groot aantal geschenken, bij elkaar ongeveer twee tafels vol en een stapel gelukstelegrammen, verhoogden de sfeer op deze jubileumdag. Kantongerecht te Leiden DE BOOG kan niet altijd gespannen zijn, edelachtbare", zo merkten twee 21-jarige studenten gistermiddag, staande achter de balie van het Leidse kantongerecht, op. De officier had hen zojuist beschuldigd van het in gevaar brengen van het verkeer op de Hogewoerd. De studenten hadden zich daar, op een vergevorderd nachtelijk uur, voortbewogen op een bromfiets, terwiji één van hen, staande op de bagagedrager, balan ceerde. „Maar er was geen verkeer, da<t wij in gevaar konden brengen", zo verdedigden zij zich. „U behoort zelf ook tot het verkeer", merkte de rechter op. „Wij kunnen dergelijke capriolen niet toestaan. Volgende keer kunt u het wel in uw hoofd halen, te gaan swingen op uw bromfiets". De officier eiste tegen het tweetal f 10 boete, de rechter meende de boog iets te moeten ontspannen en maakte er gulden van. Een 44-jarige bakker probeerde zijn onschuld aan een aanrijding van moborbakfiets met een aubo op de hoek van de Van 't Hoffstraat en de Hugo de Vriessbraat te bewijzen, door de verkla ring van een getuige vals te no& „Hij mag me niet, ik krijg nog honderd gulden van hem." De officier trok de integriteit vai getuige echter niet in twijfel en eiste f25 boete. De rechter maakte er f20 vermeerderd met f96,33 voor de schade diie de automobilist heeft gekregen. Te voorzichtig t een te grote voorzichtigheid in het verkeer ook gevaar kan opleveren, be- een 63-jarige Leidse wielrijder, die bij het nemen van een bocht een brom fietser met duopassagier in verwarring heeft gebracht. De fietser had uitge breide voorzorgsmaatregelen genomen om i de Witte Singel de Schelpenkade op draaien, maar was daar zolang mee bezig dat hij op het moment van over steken, niet merkte, dat achter hem een bromfietser vrij snel naderbij kwam. Deze kon hem nog aan de linkerkant passeren, bleef in zijn verwarring echter op de linkerweghelft rijden cn botste tegen een tegemoetkomende auto. De wielrijder werd veroordeeld tot een boete van 12 gulden; de aanrijding was in de dagvaarding opgenomen, om dat hij daaraan geen schuld kon hebben. Een 44-jarige aannemer uit Leiden had, na in zijn aubo op de hoek van de Haagweg en de Rijnzichbbrug geen voor- mg te hebben verleend en tégen een Bij de velen, die gistermiddag in De Beukenhof te Oegstgeest hun gelukwensen kwamen aanbieden aan de jubilerende directeur van de N.V. Rotogravure, de heer J. C. Stafleu, en zijn echtgenote (beiden rechts op de foto) waren ook burgemeester en mevrouw Du Boeuff van Oegstgeest, in welke plaats de heer Stafleu woont. Foto N. van der Horst Puzzelprominenten 1. Mevrouw S. van der Kraan-van Vliet. Rijnsburgerweg 77a, Leiden; 2. C. J. Luijke-Brandt. Parklaan 108, Katwijk aan Zee; 3. F. Nagte- gaal, Van Leeuwenpark 7, Leider- opgemeten en kon de rechter gistermid dag een keurige tekening overleggen. HIJ verklaarde zichzelf onschuldig en voeg de eraan toe: „Er zat nog iemand bij mij in de wagen die getuige zou kunnen zijn, maar ik heb hem niet meegenomen. Als ik schuldig ben, zal ik mijn straf dragen. Wanneer ik onschuldig ben. hoop ik dat u clementie met mij zult hebben." Desondanks meende zowel officier als rechter, dat het niet-voorrangverlenen een niet te omzeilen feit was. De eis van f40 werd omgezet in een vonnis van f30 boete. „Ik ben altijd hoffelijk tegenover voet gangers. Mijn vrienden noemen mij een heer in het verkeer." aldus een 57-jarige vertegenwoordiger uit Amsterdam. Hij stond terecht omdat zijn hoffelijkheid ten opzichte van de voetgangers op de oversteekplaats bij het Leidse station beslist niet binnen de perken van de wet viel. Wegens het niet-voorrang verlenen op een beschermde oversteekplaats werd hij veroordeeld tot een boete van vijf tien gulden. verlovingsringen mandersloot donkerstee* 14 Ds. Bijlefeld in Leiden: Kerk mag experiment niet schuwen TN DE FILMZAAL van het universiteits gebouw heeft ds. W. A. B(Jlefeid gister avond een lezing gehouden over het apos tolaat van de Kerk in onze tijd. „De Kerk Is in deze wereld geen stilstaande en ge sloten grootheid: de Kerk is er enkel en <m In beweging te ztjn, fluc- tuerend en fantaserend, experimenterend, h voort haas tend naar het einde. God :ft in Abraham alle geslachten van het aardrijk in het oog. Israel U gesteld tot "oht voor de heidenen en In Jezus Christus Is de zegen van Abraham tot de heidenen gekomen. Hert goed recht der zending kan niet uit de feiten wond an bewezen, maar het mag ook niet op grond van de feiten worden ontkend. De snelle uitbreiding de kerk in de eerste eeuwen is geen ijs van de waarheid van het Evan- en het zeer geringe resultaat van de zcndingaanberideni in de wereld van de Islam is geen reden ddrt stuk werk stop te zetten. Juist in onze nieuwe fase der geschiedenis is de kerk ertoe geroe pen nieuwe wegen te zoeken en nieuwe experimenten te wagen, om de andere grote weroldgodsdi ensten be confronteren «t het Evangelie van Jezus Christus." Hierna werd een geanimeerde discussie gevoerd en tot slot van de avond ver- toonde men de kleurenfilm Arabia, isle of Allah. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 20 januari ROksurUversltelt. '"'"«or het doet ex. Ned. recht: de L Brada te Oegntgcee* cn J G Geslaagd heren J Habcta te Beek Zie vervolg ttadsnieuum Zie pagina 11 SCHUDELS JONGE JENEVER N.V. De Condor Distilleerderij Leiden

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3