fa. H. WINKEL Vangsten om de Noord blijven nog steeds schraal Over hertenkamp valse beriehten verspreid Japanners willen hun keizer de huur opzeggen Veel tulpen en narcissen op wekelijkse keuring ANES „La route zero" MELKT. LEIDSCHE COURANT 6 WOENSDAG 28 JANUARI 1951 Visserijgolfjes De trawlers om de Noord blijven schrale vangsten doorgeven. Het weer tassen 58 en 60 graden noorderbreedte Is echter goed. De schepen meldden etmaal- vangsten van 200 tot 250 manden wijting, haring en koolvls, waarbij veel te kleine en onbruikbare vis, die overboord moet worden geschept. De loggers en kotters bij de Pittboei hebben niet te klagen. Zij hoeken vangsten van 150 tot 175 kilo tongen en 10 tot 15 manden schol per et maal. Sommige schepen vangen er ook nog 20 tot 25 stijve kabeljauwen bij. De trawler Elie IJM 32 meldde een trek van 30 manden, de Dirkje RO 53 ving in een trek 60 manden en de Postboy IJM 35 De aanv "sten^vc erd dinsdag in vijf trawlers e rn bestond uit i KATW IJK AAN ZEE De Kanarievogel bezag 1958 De jaarvergadering van De Kanarie vogel, die gisteravond in Caaa Cara werd gehouden, stond reeds in het teken van de feestvreugde, die het tweede lustrum binnenkort zal brengen; men maakte en kele plannen en deed enkele suggesties Over het algemeen kon de vereniging op een goed jaar terugzien, al was de belangstelling voor de in december ge houden tentoonstelling matig geweest; dit was wel enigszins begrijpelijk, om dat deze expositie in de Sinterklaasweek was. Nadat secretaris H. Krijgsman in zijn jaarverslag had medegedeeld, dat het aantal leden met 6 tot 57 was geste gen, kon penningmeester H. de Liefde een bgtig saldo melden. Als bestuurslid werden herbenoemd de heren H. Krijgs man. A. Kleinnian, A. Rijsdam en W. de Liefde. Agenda Hedenavond 8 uur Oranjezaal Jeugd huis vergadering Ned. Christen-Vrouwen bond, afdeling Katwijk-Zee, dr. K. Dron- kert spreekt over: De verwachting van Christus in het leven van elke dag. Morgenavond kwart voor acht Oranje zaal Jeugdhuis wijkavond Noord-Oost wijkgemeente; mejuffrouw Hoekendijk te Heemstede sp Het Ev: gelii i donkei isterdai Hoog en laag water Donderdag 29 januari: hoog water om «.17 en 18 33. uur; laag water om 2.02 en 14 23 uur. schelvis, 375 wijting, 185 gul en kabel jauw, 320 koolvis, 2400 verse haring. 80 makreel, 200 sardien, 55 diversen, 180 stijve kabeljauwen. De schepen De SCH 52 (van 13 januari) zorgde dins dag voor 55 kisten schelvis, 130 haring 80 makreel, 155 wijting, 45 gul en kabel jauw, 185 koolvis en 20 stijve kabeljau wen. De Allan Water IJM 34 (van 14 ja nuari) zorgde voor 150 schelvis, 80 wijting, 95 gul en kabeljauw, 100 koolvis. 25 di versen en 40 stijve kabeljauwen. De KW 80 had 260 schelvis, 20 haring, 140 wijting, 45 gul en kabeljauw, 45 koolvis, 20 diver sen en 70 stijve kabeljauwen. De SCH 117 zorgde voor 1415 kisten verse haring en de Ada VL 7 kwam met 750 kisten verse haring aan de markt. De Francina KW 153 boekte voor een aardige vangst de prach tige besomming van ruim 35.000 gulden. En vandaag? Voor de woensdagmarkt waren dinsdag geen trawlers bekend. De oudste boten zijn: VL 131 Petronella (van 10 januari), Nestor KW 135 (van 15 januari). KW 176 (van 16 januari), Polderman IJM 20, Dirkje RO 53 en Wiron 2 (van 17 januari). Politie liep bij toeval A'dams speelhol binnen BIJ toeval heeft de Amsterdamse poli tie dee.er dagen een speelhol in de Beurs straat opgeruimd. In het pand werden 28 dames en heren rond de roulette aan getroffen. Aanvankelijk zijn vier perso nen in bewaring gesteld, waarvan de 53- jarige handelsagent Le B. (de bankhou der) en de 35-jarige koopman O. (de bewoner van het pand) voor de officier van justitie zullen worden geleid. De andere twee zijn op vrije voeten gesteld. Het speelmateriaal is in beslag genomen De Inval werd gedaan door een In specteur van politie en een pas benoemde officier van justitie, die toevallig door de Beursstraat liepen op het moment, dat een bezoeker tot het pand, dat sinds kort als speelhol gesignaleerd stond, werd toegelaten. Kas-associatie verhoogt dividend tot 6 pet Naar wij vernemen, zal aan de algemene vergadering der aandeelhouders van de Kas-Associatie N.V., te houden op 5 maart a.s., worden voorgesteld het dividend over het boekjar 1958 vast te stellen op 6 pro cent (v.j. 5 pet.). V ALKENBURG Jeugd had vrolijke verenigingsavond De zaal De Vries was gisteravond tot de laatste plaats bezet, toen de meisjes club De Zonnebloem en de jongensclub Immanuël hun gezamenlijke jaarverga dering hielden. Vooral het jongerenele- ment was wel sterk vertegenwoordigd Ds. D. Lekkerkerker had de leiding van de avond en heette in 't bijzonder burge meester en mevrouw Van der Have en de afgevaardigden hartelijk welkom. Na samenzang en gebed werd een korte Bij belinleiding verzorgd over een gedeelte van Marcus 2. De jaarverslagen kreeg men te horen van meer dan dertig meis jes en jongens, die telkens de gebeurte nissen van een maand naar voren brach ten, daarbij allerlei attributen met zich dragend, die kenmerkend waren voor de maand, waarover zij iets lieten horen Men stelde deze vorm van „jaarverslag" erg op prijs. Her verdere deel bestond uit samen spraken en voordrachten. Vooral de jon gens kregen met hun „Kampavontuur aan de grens" een hartelijk applaus. Een der leiders, de heer D. Visscher, over handigde aan de heer K. van den Broek, secretaris-kerkvoogd, het resultaat van de twee-centsactie. In zeven jaar heeft deze actie nu tweeduizend gulden opge leverd. 8chaaknieuws Nadat H. Russchenberg zes wedstrij den achtereen had gewonnen, moest hij in de zevende ronde het hoofd buigen voor H. K. Russchenberg, die prima gespeelde partij de volli kreeg. Na hem haalde ook van der Meij dit huzarenstukje uit. zoda de spanning in de kopgroep enigszin: is weergekeerd. Voor de middenstandsbeker werden ook reeds verschillende wedstrijden ge speeld met de volgende resultaten: F Teljeur—M. van der Meij 10; H. Ouwei slootW. Russchenberg 10; M. van de MeijHerm. Russchenberg 01; Hk. Rus schenberg— H. Ouwersloot 01; H OuwerslootM. van der Meij 10; Herm RusschenbergW. Russchenberg 10; M van der MeijJ. van Egmond 10. Spreekbeurt Morgenavond acht uur spreekt in zaal De Vries ds A. M. Lindenburg van Ter Aar voor de Hervormde evangelisatie. Burgerlijke stand GeborenAntonie, zn van J. C. de Vries en L. M. Botermans; Arjen, zn yan A. Dangerman en A. Venema. Oliebollenactie Om instrumenten van een andere stem ming te krijgen heeft Valkenburgs Har monie een zeer groot bedrag nodig. Een verloting is reeds op touw gezet en men is volijverig bezig de loten te plaatsen. Daarnaast heeft het damescomité ook plannen. Men begint met een oliebollen actie. Het ligt in de bedoeling, dat er „Vuilspuiterij in Hillegom TN DE GISTERAVOND gehouden vergadering van de Hillegomse raad heeft burgemeester jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden meegedeeld, dat de vereniging Dierenzorg onjuiste berichten heeft ver spreid over het hertenkamp. B. en W. hebben een onafhankelijk onder zoek laten instellen door de landelijke inspecteur van de Dierenbescher mingen en daarbij is gebleken, dat de dieren in een goede conditie ver keren en een prima verzorging krijgen, terwijl op de accommodatie niets is aan te merken. „Voor ons als gemeentebestuur is de zaak af, maar deze „vuilspuiterij" van Dierenzorg heeft toch maar een gemeente-ambtenaar getroffen, die in het geheel geen schuld heeft en alles doet wat goed is voor de dieren. Dierenzorg heeft niet vóór het dier, maar tegen de mens gehandeld." De burgemeester deed deze mededeling in antwoord op schrif telijke vragen gesteld door de raadsleden Van Lierop en Bakker. Velsense tunnels met televisie? verkeerspolitie van Velsen bestu deert de mogelijkheid het bewakingssys- em in de Velsense verkeerstunnels te reenvoudigen door gebruikmaking van televisie. Indien dit mogelijk blijkt, zou- mande posten bevinden zich thans zuidelijke- en de noordelijke in gang en in het midden van beide tun De monitors zouden kunnen worden gesteld in de centrale post, zodat man het overzicht zou hebben van verkeer in en bij de tunnel. Wat de aanbieding van een geldlening door de Rotterdamse Verzekeringssocië teiten ad f 10.000 uitsluitend voor de aanleg van een vierde baan op het ge meentelijke tennispark betreft, merkte de heer Van der Vinne op, dat men de andere sporten evenredig moet helpen. De voetbal- en handbalverenigingen kam pen eveneens met moeilijkheden. Ten nissen is voor Hillegom een te dure sport. Er moet steeds weer geld bij. Splitsing De burgemeester was het hiermee niet eens. „Reeds twee jaar zijn wij bezig een vierde baan erbij te krij gen, wat tot nog toe door de be stedingsbeperking niet is gelukt. Nu van particuliere zijde een geldlening voor dit doel wordt aangeboden, mo gen wij deze niet zonder meer van de hand wijzen. Dat er een aantal jaren lang geld bij moest, komt, doordat in de exploitatierekening zijn verdisconteerd de kosten van aanleg en onderhoud van het park. Deze groenvoorziening is niet uit sluitend in het belang van de tennis spelers, maar is van nut voor de gehele omgeving. Om te zien of het tennispark rendabel is, zal het onder houd van banen en plantsoen wor den gesplitst. Het voorstel van B. en W. werd hierna zonder stemming aanvaard. Door het aangaan van een geld lening groot f 234.650 kunnen ver- i©t de verjaardag van prinses Beatrix m groot aantal van deze bakprodukten ordt afgeleverd. De dames Imthorn, Van Leeuwen, Oosterlee en Poot nemen graag bestellingen aan. scheidene projecten worden gefinan cierd. Zo zal men overgaan tot de aanschaf van een tweede roltrommél- vuilniswagen, daar er weer een oude moet worden afgedankt. Ook wor den gelden beschikbaar gesteld voor de vernieuwing van een gedeelte van de Beekkade, de verbetering van de Venenburgerlaan en voor verschei dene riolerings- en uitbreidingsplan nen. Op voorstel van de heer Meskers ging de raad ter behandeling van de comp- tabiliteitsbesluiten in besloten vergade- T\E Japanners over- wegen keizer Hiro- hito de huur op te zeg gen. Het paleis staal namelijk het verkeer in de weg en moet afge broken worden, zo me nen de stedebouwkun- De keizer en keizerin oud, door grachten om geven paleis, dat met de bijbehorende terreinen "en oppervlakte van 31.2 hectaren in het hart van het drukke Tokio be- De bedoeling is nu dat van de paleistuinen n park wordt gemaakt waaraan behoefte be staat in de Japanse hoofdstad. Dit park moet worden doorsneden door brede verkeerswegen De kranten en tijd schriften, die de cam pagne tegen het paleis voeren, wijzen er verder op, dat het tegenwoor dige paleis een symbool is van de ongenaakbaar heid van de keizer Dit is geheel in strijd met de democratie. En natuur lijk wordt in dit ver band ook de kwestie genoemd dat kroonprins Akihito weerstand on dervond, toen hij zich met een meisje van niet norste'Xjke bloede wilde verloven De irde de grond waarop het paleis is gebouwd wordt op ongeveer f 127.758 000 geschat. Maar geen vier- kante centimeter is vm hem. Na de oorlog het bezit van de „ver menselijkte" Keizer overgedragen aan de re- gering. Waar de Keizer moet blijven als hem de huw opgezegd is, weet mand. Er is wel gedacht de residentie u verplaatsen naar de voti van de schild eracht toe berg Foeji. Maar plan is om praktisch redenen Verworpen. Mc. De actie tegen het kei zerlijke paleis gaat ech ter verder, om het vet- keer meer ruimte geven en de inwonen van Tokio meer De Winterflora zit op slot en over het aantal bezoekers mag men stellig niet klagen: bijna 20.000 gingen er langs de loketten. Men kon het on middellijk zien in de keuringszaal dat de tentoonstelling achter de rug was en dat men geen bloemen uit de kassen meer nodig had voor ver versing. Honderden pannen met tul pen waren ter keuring gebracht met daarnaast de nodige narcissen. Een mooie zaailing bracht de fa. P. Dames uit Lisse, die een heel goede in druk maakte. Interessant was de Orange Wonder-sport High Society van Jac. Tol, St. Pancras, licht oranje met gele rand. Van dezelfde firma zagen we de fraaie rode Trance en de stevige donkerlila Sir heel goed, toonde een J. C. Bakker, Dubbeldam, de forse Bond- street, oranje met gele rand, en Wall- street, best rood, was gekomen. Purple Star is een zware, langstelige bostulp, die in prima conditie werd ten toon gesteld door de fa's A. v. d. Tang, Noordw.hnut en M. van Noort Zn uit dezelfde plaats. Een groepje fraaie nieuwigheden noteer den we van P. Nijssen Zn, Santpoort. Enkele heel goede zaailingen zagen we ook van Golijn Zn, Voorhout. Bijzonder mooi vonden we 120-41-6, fraai van vorm en fonkelend rood van kleur. Wanneer deze variëteit goed wil groeien, zien we hierin een ernstige concurrent voor Tran ce, die nogal eens klein van bloem wil blijven. De andere zaailingen waren de lila Anne Claire, de rode 106-41-12,-'ook niet grote Van de gebrs. Eggink Voorschoten er weer de gele sport uit Krelags Triumph onder de naam Krelages Gold Queen Juliana is een aardig oranje tulp je, maar wat klein van bloem. Interester was ook de helderrode, oranjegeranè sport uit Krelages Triumph van Smakman, Abbenes. Narcissen waren er niet veel. Gebit Van Graven uit De Zilk lieten de gei trompet City of Haarlem zien. Een priiti aanwinst, die rijk bloeit en niet te lat; van steel wordt. P. Dames, Lisse, had i" elegante cyclamineus Frebruary Gold, d. Wereld, Breezand een goedgebouwd gele trompet, Jac. Biemond, De Kaai bracht weer de vrolijk getinte Walt Dii ney, P. v. Deursen, Sassenheim, de dige cupnarcis Hardy, J. Schoorl, LisK de dubbele crème Bridal Crow: v. d. Geer, Voorhout, de witte, gekroonde Prinses Beatrix en v; groepje dat J. W. A. Lefeber, Lisse, lie zien, vonden we de gr. kr. Arietta, gee dekblad met oranje cup en Pickering me Tamara, beide wit dekblad en oranjep rande gele kroon, opvallende na Personeel gevraagd 0 Gevraagd een flink meisje zelfst. kunn. werken, van 8.30 tot 4.30 uur. Nieuwe Duin weg 90. Katwijk a. d. Rijn. 0 Wij vragen Kantoorbe diende (vrl.) met M.u.l.o.-opl. Leeftijd 16 4 17 jaar. Persoon lijke aanmeldingen N.V. He- ma. Haarlemmerstraat 136, Leiden. 0 Verkoopster en leerling 0 Bijverdienste? - Inlichtin gen Postbus 148 - Haarlem. 0 In Huize Rustoord, rust huis deT Hearv. Gemeente te Voorburg worden 2 assisten ten voor de hulshouding ge vraagd, Inwonend, leeftijd 16-30 jaar. Aanmrtden bij de Directrice. Herenstraat 4. Voorburg, tel. 77.83 30. Te huur aangeb 0 Aangeboden afwezig, l^r. no. kosthuis i Weekends 3120 bur. bl. Te koop gevraigd 0 Inkoop goud, zilver en juwelen tegen de hoogste waarde. Het adres waartoe u zich met het volste ver trouwen kunt wenden. Het Ringenhuis, Morsstr. 9. Lei den. Voor Oegstgeest: Geversstraat 47. 0 Wij kopen alle soorten boeken en tijdschriften enz. J. Borsboom, Oude Rijn 23. Tel. 21876. Net persoon zoekt een egeüjk kosthuis, tegen 25 Eer week, of nette kamer. - r. no. 3119 bur. v. d. blad. Te koop aangeboden 0 Katwijk Zee. Woonhuis te koop. Sept. leeg te aan vaarden. Inl. bij C. v. d. Boon Varkevisserstr. 262, Katwijk aan Zee. 0 In goede staat zijnde tweeling-kinderwagen of rui len tegen wandelwagen. Te bevragen J. Barnhoorn, Paul Krugerstraat 43, Katwijk a bouwen. Antieke dekenkisten, ladekasten, lin nenkasten, badkuip, vloerbe dekking. bureaus, boeken kasten, gasfornuizen, gasstel len. gashaarden, enz. Nieuwe Rijn 60 t.o. Advocaatfabriek „De Leghorn". Tel. 22150. 0 Te koop wegena plaatsge brek een prachtige Til-up kinderwagen, kleur crème t.g.a.n. compleet met bedje, slerdeken en boodschappen- net prijs f 85. Adres Magiel sen. Utrechtse Jaagpad 18. !x b. Leiden. 0 Spoed. Engelse herenfiets met handremmen, prima f 55 Damesfiets compleet, goede •tnat f 35. Erres ractio pracht geluid f «5. Sleeetofzulger 230 Volt compleet prima zui gend f 35. Oude Vest 157 0 Vest» naaimachine met z g a n. motor 220 Volt f 75. na 7 uur. Hoge Rijndijk 75, Ledden. 0 Ta koop woonaehult, be- rattende: kamer, slaapkamer, keuken en schuur. Br. ond. no. 2122 bur. v. d. blad. Woningruil 0 Wie wil huls rullen in Prins Bernhardlaan 89 te Katwijk bev. voorkamer, woonkeuken, 4 slaapk., louchecel, twee baJcons en schuur, voor huis in Waal Malefijtstraat of ergens an ders in Katwijk. Diversen Hoest? Keelpijn? Natter- nn's Bronchicum Elixir helpt, lost taai slijm op, neemt de prikkel weg. Fla- 2.bij elke drogist. 0 Wij kunnen u leveren e solide hangkasten n hoedenplank 55.50. Legkas- met 6 vakken 61.50 Hang/legkasten 110, en div, andere kasten en maten. „De Timmerwinkel", Uitersteg 168, bij de Oude Rijn. 0 10 rijlessen 4 60 min. f 47.50 Gedipl. instructeurs. Halen, brengen en theorie gratis, met verkeersfilmprojectie. Modern lesmateriaal. Erken de Autorijschool „De Combi- N. Beestenmarkt 2. Telef. 26753. Messerschmitt met 200 c.c. Sachs motor, de bijna onver woestbare, goed voor 10 dui zenden K M.'s. Motor- of luto-rijbewijs. Het goedkoop te overdekte vervoermiddel. In voorraad bij Valk aan de H. Schouw, Voorschoten. Tel. 25191—K 1710. 0 Kredieten t/m 3000 (zon der borg) v. aankoop meu en en woningtextiel. Dl t van de fabriek In ïede- prijsklasse. Enorme keu en besparing Prettige betaling. Vraagt vrijblijvend Inlichtingen. Geheimhouding verzekerd Postbus 538, Den Haag. 0 Strijklnrlchting Ozon v uw fjjne was. Hoge Rijndijk 34. Telefoon 22675. 0 Fa. Gebr. v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4, tel 26782 Dagei expeditie op Den Haag, Delft en Utrecht, Overgssel, G< derland en Friesland, 2x p - n. Groningen Stadsvervoe 0 Rooijackers en naaimachi nes écn begrip. Wilt u ver zekerd zijn van Drima kwa liteit, ervaren vakmanschap en vlotte service? Naai chlnehandel Rooilackers, Leemansstraat 31. Leiden, tel. 31324. Voor Zoetermeei en omgeving: H. Rooijackers. Molenstraat 57. Tel. 3448 0 Rooilackers cn naalma nes één begrip. Prima kwa liteit. Voordelig. Vlotte ser vice! Vraagt bezoek aan huis en u bent overtuigd. Naai machinehandel Rooijackers. Leemansstraat 31. Leiden, tel. 31324. Vertegenw. G Vos. Calandstraat 23. tel. 23420 0 Overhemdenreparatie- Boorden en manchetten enz. vernieuwen onder garantie, ook no iron. „Smits". Over hemden- en Kousenreparatie- bedrijf. Nieuwe Rijn 94. Tele foon 25391. 0 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Verlaagde wlnter- p rijzen. All-mk verzekerd Consul '58. Opel Rekord '58. Borgward. Lsabe'.la. Slmca. Volkswagen Werkhoven'i Luxe Autoverhuur, Van '1 Hoffstraat 11. Telef 22300. 0 Iedereen ia enthouslasi ais wil uw matras overtrek ken met damast 1-pers. van af f 19 50: 3-pers. f 26.50 SMITS Bedden-Taplitmaaa- rtin. Mare 98: Vroi Ino. 9. Telefoon 23913. Houtworm- en Boktor-be- itrHdlng met 10 tr. garantie Zuivering v. gebouwen met garantie. Levering van alle insectenbestrijdingsmiddelen Vraagt vrijblijvend advies en offerte Fa. Van Buuren. Soembastr. 63. Leiden, tele foon 31559. 0 Wilt u lekker Chinees en gezellig ziften? Dan moet u ziin Chinees Restau- t „Wen Chow". L. Pie- ikerkkoorsteeg 9. Leiden. Tel. 20998. 0 Uw boekhouding en al uw erzekeringen in goede han den bii C. Glasbergen. Re- sselaan 53. Oegstgeest Tel. 33509 De beste accommodatie biedt u de grote zaai van Prediker, Janvossensteeg 17. Tel 26686. Lage orilzen. Duitse. Oostenrijkse en Zwitserse Dames en Heren, 15—65 jaar. wensen corres pondentie met Holland In lichtingen gratis. Wereld- koerier. Postbus 6057 Rotter» dam Telefoon 32421. 0 Kapster, permanent aan huis, stroomloos, v.a. 12-50 Telefoon 32351 Opklap-, wentel- en tui- melbedden. nieuw en ge bruikt. Dekplanken met gor dijnrails ruime sortering ledikanten, spiralen, divan- bedden. etagebedden enz. Beter en voordeliger bij het bekende speciaaladres Was- ar. Jan Vossensteeg 80. voor KOLEN en OLIE preekstoel op preekstoel af HENK DE JONG f eb. f 3.90 VERKRIJGBAAR Bl v./h. fa. H. JANSE Haarlemmerstraat 129 testpiloot van TIENDUIZENDEN maakten reeds kennis met de superieure kwaliteit en de sensationele eigenschappen van JELLY-COLOR. Zelf schilderen nü een prettige en gemakkelijke bezigheid. Geen verkleedpartij, geen kamers uitruimen, geen kleden, lopers of tapijt afdek ken. geen verfspatten op behang of reeds geschilderd werk, niets wordt meer met verf besmeurd, kleding en handen blijven schoon. Het klinkt ongelooflijk, maar doe zoals vele tienduizenden, ondervind het: BESPAAR TIJD en GELD, ga nog vandaag met jELLY-COLOR nn,k«„. Druipt niet uit de kwast. Omgevallen bus loopt niet leeg. Geen druppelvorming of zakkers meer. Een spiegelglad glanzend oppervlak zonder strepen wordt verkregen. Droogt niet uit. Vormt geen vel. Dekt in één laag Zeer lichte verstrijkbaarheid - droogt snel. ALLÉÉN JELLY-COLOR GEEFT 100% VOLDOENING. 1 JELLY-COLOR - V lager in prijs. NORBERT TEURLINGS» VERF-EN VERNISFABRIEKEN N.V. SCHIEDAM - HOLLAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 6