Keulse glijbaan volgde op besneeuwde „zes-procent IS r>r> IN ADEGEEST VOORSCHOTEN KUNNEN IN TOTAAL 1018 WONINGEN WORDEN GEBOUWD Fa J. v. d. LUYT ZONEN lONGENSCLUB WEEST GETROUW HERDENKT 40-JARIG BESTAAN I )59 IVIFI'WE r.EIOSCHE CO I IK ANT DINSDAG 27 JANUARI 1959 sti logs rse Z Nachtleven langs Europese autobanen (II) Rijnsburgs bloementransport op de terugweg OP DE ZES-PROCENT ligt tien centimeter sneeuw". De rumoerige drukte in het eethuisje van Offenbach verstilde en met weifelende •bij belangstelling zag men de binnenkomer aan. De waard begreep het niet tg wilde kalm verder gaan precies uit te vinden, wat voor schnitzel Jantje kab Lemmerzaal, Hoge Rijndijk lSl, Zoeterwoude, nu wilde hebben. De pas kir aangekomen chauffeur voelde de belangrijkheid van zijn mededeling. Kw wipte zijn pet achter op het hoofd, schoof een stoel bij de grote tafel en ve informeerde onverschillig naar de spijskaart. „Sie meinen also einen Wiener Schnitzel Spezial", begon de waard weer, vasthoudend met een volhardende glimlach. „Man breng die vent een gewone schnitzel; weet hij veel of die uit Wenen of Parijs komt". De herbergier bleef glimlachen, maar ergens kwam er een trek van gekwetste trots in zijn ogen en teleur gesteld verliet hij de Hollandse vrachtrijders. Een kwartier later straalde Ou» lijn gezicht echter weer boven een geweldige schaal dampende doperwtjes d en toen was rondom de tafel de tien centimeter sneeuw op de zes-procent ook al naar een veilig plekje van het bewustzijn verdrongen. Met grote z j eensgezindheid werden de gebakken aardappelen verdeeld, waarna men - zich nog even tijd gunde voor een kalme sigaret. Onbewust voelden de nannen, dat zij een zware nacht tegemoet gingen. j Ruim twee dagen daarvoor waren we en half zes drukte de zorgzame Zwitserse grote lading bloi 001 lurg vertrokkeh. richting Bazel De tul- K; en kwamen in één nacht over de Neder- ®finds-Duitse en Duits-Zwitserse grens. ;n we bloemkool hadden gegeten in l kantine van de grote Migros-combi- de stadsrand van Bazel, ont- ve Willie. Willie bleek de Zwitserse contact- Bee!l nan voor een grote groep Neder- larij undsc vrachtrijders op internatio- mie lijnen te zijn. Hij spreekt perfect lederlands met een zwaar accent duikt op de meest onverwachte genblikken achter een goederen- oods of bij een aanlegsteiger op. Hij *- K orgt voor de thuislading en van hangt het af, of de chauffeurs r vlug terug kunnen naar Neder- and, of enkele dagen in Bazel moe- Mi wachten. Toen Koos de Jong en Jan Kuivenhoven tulpen kwijt waren, hoorden ze in kleine hotelletje, dat voor een deel irlopend door Nederlandse chauffeurs rardt bezet, dat ze een goede kans maak- sn op een onmiddellijke retourvracht, de ?IS™ olgende dag. Konvooi In dait hotelletje ontmoetten we Jantje g tjammerzaal en Hommetje de Groot uit gstgeest, die al een lading voor de hadden en de volgende dag avonds naar Nederland konden ver bleken. Later op de avond kwamen nk van der Sluys en Piet Boon. beiden Naaldwijk, het geselschap comple- *t i Ten- °ok zfJ hoopten de volgende dag "nat aar Neder'and terug te kunnen keren o ontstond de gedachte aan een klein p "onvooi. een inspiratie, die enkele dagen eer het misnoegen van een Rotter- amse havenmeester zou oogsten De mannen vonden het een goed lee; vooral Koos de Jong en Jan uivenhoven, want hoe langer de d( ?enreis duurde, des te duidelijker as geworden, dat de cabine van hun 'A; uto echt niet voor drie man was erekend Als er nu in convooi terug ereden zou worden, zou de niet- Hen Arende chauffeur in de ruimere 'on abine van een der twee andere wa- y ens op gemakkelijker wijze een ^tje kunnen knappen dan op de eenreis was gebeurd Daarbij waren weerberichten nogal zwevend en ton er van alles uit de lucht komen Willie voldeed de volgende dag aan 5 ''fr verwachting door twee auto's met aanhangers te vullen met vracht M Werd een dag van haastig sjouwen de wagens moesten over de grens oif.'"*i deze 's avonds voor goederen- !ölj*rkeer werd gesloten: anders zou het dag verlies betekenen. Roos maakte ijjn middag produktief iet het vastsjorren en kiemsptjkeren j.j.; *P de aanhanger van een kist met eVe "n Inhoud van ongeveer vijftig kn- elui bleke meter, die een gehele huisraad bevatte. Henk van der Sluys en Plet Boon hiel- k: eerst Jan Kuivenhoven mee de motor- 'ïgen te vullen met kisten kaas. to ildt "hemicaliën en een onverwachte u_ «*.ij wolbalen; daarna werden eensge- hun wagen en trailer volgestouwd loodje van de dri auto's klem. Een Duits eethuis in Offenbach, onder Frankfort, had juist bijzondere faam onder de vrachtrijders gekregen vanwege de schnitzels, die daar werden bereid. En daar hoorden we van de sneeuwval bij de zes-procent, een 9teile daling tus- Frankflort en Keulen. Sfeer Koos zag het niet zo zwaar in. Hij zat tevreden achter zijn grote stuurwiel en staarde de heldere nacht in met een blik vol optimisme. Nu we met z'n tweeën in de cabine zaten, groeide er een sfeer, zoals soldaten die in waóhtputjes vinden. De sterren straalden, maar verdwaalde plakken sneeuw op de weg keken drei gend; we voelden ons ergens op een voorpost", waar bijzondere dingen een bijzonder optreden zouden kunnen ver gen. Dit pleegt vertrouwelijkheid te kwe- Koos vertelde over zijn gezin, over zijn vrouw en achttienjarige dochter, over zijn leven, dat uit zwerven met warme rustpunten is opgebouwd. En wij ver telden van een aardig meisje, dat wij kennen. Zodat we na het vliegveld van Frankfort het idee kregen, dat we al heel lang met Koos lm de donkere cabine Achter ons denderden de beide andere wagens door de naoht en we vonden het een veilige gedachte. Toen Jan Kuivenhoven het stuur weer had overgenomen en Koos in de -abine van Henk een poging tot slapen was gaan ondernemen, groeide er eenzelfde stemming. Jan Kuiven hoven vindt het vooral vervelend als hij '8 zondags niet thuis kan zijn. Hij heeft zes kinderen en een zondag zonder vader betekent een gebroken zondag. „Weet je", zei Jan en zijn gezicht gloeide uit het duister op door een fana tieke trek aan zijn sigaret, „het 1» een raar beroep. Je scheldt er op. maar je kunt er toch niet meer buiten Ik kan me gewoon niet vooretellen op. vastge stelde tijden op eèn vastgestelde plaats te werken Per week kom je twee 'nachten slaap tekort, maar daar wen je ook wel Plichtsverzuim Tot de volgende stopplaats. Montabaur. bleef het weer prachtig en de modderige, schaars gezaaide sneeuwplakken op de weg leken misplaatst. De hete koffte had bij ons niet het be oogde resultaat gehad Dertig kilometer voor Keulen schrokken we plotseling schuldbewust naast Koos de Jong wak ker Hij grljnade en stootte ons In het dul9ter een flesje cola en een opener In de hand: ..Hier drink uit. anders houd Je die vervelende smaak in je mond" We voelde- ons alsof we onze plicht hadden verzuimd en daarom gingen we ijverig meehelpen via de voorruit de nacht te doorgronden. „Pas op, die vent voor je gaat stoppen", zeiden we gedienstig, toen we vóór ons plotseling twee achter lichten fel zagen opflikkeren. „Ja. en wij ook", zei Koos berustend, terwijl hij snel enkele versnellingen terug schakelde en angstvallig vermeed zijn rem te gebruiken Het duurde enkele seconden voor we precies begrepen, wat er aan de Hommetje de Groot had in Offenburg iets heel bijzonders besteld en daarom moest hij eerst belangstellend toekijken, toen zijn collega's aan de be roemde Schnitzels bezig waren. Naast de kijkende Hommetje de Groot zit rechts Piet Boon; naast deze Jan Kuivenhoven; Koos de Jong schept dop erwtjes op en naast hem is de rug van Henk van der Sluys te zien. Jantje Lemmerzaal neeft het hoofd van de tafel genomen. hand was. De vrachtwagen met aan hanger vóór ons, waar de rem wel was gebruikt, begon langzaam maar onheilspellend gelijkmatig weg te schuiven De chauffeur stuurde knap mee. maar zijn wagen kwam in de sneeuwhoop langs de weg terecht en bleef hulpeloos als gestrand steken. Koos was gelukkiger; hij kreeg op de linkerbaan zijn auto tot stilstand en toen we weer op de omgeving konden letten, zagen we een einde loos park rode auto-achterlichtjes voor ons. De wagens stonden lm de meest zonder linge standen over de twee autobanen verspreid; toen we voortvarend uit de hoge cabine sprongen, ontdekten we op pijnlijke wijze, dat het gehele wegdek een gevaarlijke spiegel was geworden lak te regelen: De verzekeringsmaat- Geforceerd Het werd een tocht van vallen en op staan tot aan de Nederlandse grens Bij Kleef begon het te sneeuwen en Henk. die de kop van het konvooi had genomen, loodste naar een klein huisje, waar eei haastig ontbijt werd gebruikt. Hommetj< de Groot kwam hijgend binnen en deelde mee. dat zijn armen uit het lid w; omdat hij over een afstand van honder den meters zand had moeten strooien om zijn wagen op de weg te houden. Bij de Nederlandse grens regende het en waren kostbare uren weggegleden. Alle wagens bevatten goederen, bestemd voor een Amerikaans schip, dat de vol gende dag uit Rotterdam zou vertrekken Dus moest Rotterdam worden bereikt, voordat de havenarbeiders naar huis waren. Het werd een geforceerde onder neming. De douane, die al meer vrachtauto's diie morgen uit het gladde Duitsland had zien komen, verleende soepele medewer king. Maar na Nijmegen begon het te sneeuwen: het werd een ouderwetse kerst prentkaart, die alleen maar leuk is ter een roodgloeiende kachel Precies op tijd draaide Jan Kui venhoven zijn gevaarte de haven op. De lossers kon men moeilijk geest driftig noemen; het ijs kleefde wel aan de onderzijde der spatborden en de sneeuw lag met een dikke laag op het zeil maar de havenmannen hadden de gehele dag in gure wind en felle regenvlagen gewerkt; zij hadden juist een levendig inzicht ge kregen in de behaaglijke werking van droge pantoffels, toen de drie wagens het haventerrein opdreun den. „Drie wagens uit Zwitserland", consta teerde een havenmeester bitter ..Zeker kroegjes onderweg blijven hangen en op elkaar gewacht, hè? Leuke boel hoor; wij hier maar sjouwen en jullie mooi ■eer spelen van onze tijd" Toen de man de auto's goed bekeek, voelde hij kennelijk iets van zijn onrede lijkheid, want hij dirigeerde een groot aantal handige hefvorktruckjes naar de auto's en de lading 'verdween vrij vlot ln de gapende muil van het onder stoom liggende schip. De vrachtrijders hadden hun schakeltje in de wonderlijke keten die werelddelen omapant. geklonken en hun schakeltje was weer eens stevig en veilig bevond ep „Ik spring een gat in de lucht, als we morgen vrij hebben", droomde Hommetje de Groot, toen hij zijn wagen over het hobbelige dek van de rijksweg RotterdamDen Haag voerde. Maar de lucht zou geen ge weld worden aangedaan. Want de volgende morgen zagen we hem wel gemoed met een sigaret in de mond hoek zijn trailer door Leiden koer sen, richting Utrecht, richting Duits land. richting Zwitserland. De Duitse douane laat geen loodje ongecontroleerd, maar toen het fotoflitslicht door de nacht brandde, kwam hij toch even overeind om „gut aufs Bild zu kommen". Koos vatte het nogal laconiek op en Henk, die ln de volgende auto zat en even eens precies op tijd tot stilstand had kunnen komen, ook. „Is Hommetje zoek?", vroegen we bezorgd, want we vonden de situatie nogal benauwend en dan kun je beter allemaal bij elkaar zijn. Maar Hommetje was niet zoek; hij kwam enkele minuten later tussen tientallen andere vrachtauto's door. die na ons waren ge stopt, aanglljden en vertelde, dat hij onder i viaduct was gestrand. Tweede stranding Het eerste oponthoud was van vrij korte duur. Duitse politle-autootjes. gewaar schuwd door telefoons die overal langs de autobanen te vinden zijn. kwamen aangesneld Een van de weg geschoten trailer, die de opstoppine veroorzaakte werd weggetrokken en een half uur later zette de karavaan zich weer in beweging De meeste chauffeurs deden het heel kalm aan. want het wegdek bood geen enkel houvast. Maar enkelen waagden het er op en snorden al vrij spoedig de meer voorzichbigen voorbij ln een poging de verloren tijd In te halen Hun poging faalde, want vUftlcn kilometer verder vlogen twee tank auto's van de baan af en nu nam de opstopping gigantische vormen aan De kille morgen bracht honderden personenwagens op de baan. die een angstig bestaan leidden tussen de reusachtige wegbeheersers. Een Volkswagentje werd met dc nodige schade van de weg afgedrukt door een glijdende olietanker en Koos bood vrij willig Interventie aan, toen de ver bolgen eigenaar op zijn verbogen bumper wees „Don machen zwölf Agenten aichu an" verklaarde hij met een ondertoon van medeleven van ztjn hoge zitplaats, „das ist Ubermacht!" Maar één politie man bleek ai ruimschoots voldoende de NW vraagt beslissing arbeidstijdverkorting Het bestuur van het NVV, dat met ver bazing heeft kennis genomen van het feit dat thans geen beslissing is genomen t.a.v het SER-advies over de arbeidsverkorting. heeft er bij de regering op aangedrongen de nu gevolgde procedure te herzien en op grond van het SER-advies wel tot een beslissing te komen Het NVV spreekt als zijn mening uit, dat de thans gevolgde procedure moet leiden tot grote vertra ging, omdat het SER-advies inzake het te voeren sociaal-economisch beleid, dat de regering eerst wil afwachten, niet vooi 1 mei verwacht kan worden en de nieuwe regering zich daarna nog op de inhoud van dit advies zal moeten beraden Deze vertraging is in strijd met 's lands belang meent het NVV. Sfeer in 'f gezin De „Nieuwe Leidsche" ei Bij het Rasthaus uan Montabaur was de grond nog slechts vochtig en Jan Kuivenhoven en Koos de Jong hadden toen dit plaatje werd ge maakt er nog geen vermoeden van, wat hun enkele tientallen kilo meter verder te wachten stond. n het door dc stedebouwkundige ad viseur Jhr. ir. J. de Ranitiq uitgewerkte ontwerpplan in onderdelen „Adegeest" ntlenen wij het volgende. Het plan „Adegeest" wordt in het noorden begrensd door de groenzone, die aan de zuidzijde van de toekom stige Rijksweg 4b is geprojecteerd, in het oosten door de bestaande bebou wing langs de provinciale weg, in het. westen door de spoorbaan en in het zuiden door het bestaande uitbrei dingsplan in onderdelen „centrum". In het plan is een hoofdverkeersweg van lokaal karakter, die centraal van zuid naar noord de nieuwe woonwij ken van Voorschoten doorsnijdt. Deze weg geeft later tevens contact met de te ontwikkelen woongebieden aan de noordzijde van de Rijksweg 4b en Leiden. Als belangrijke kenmerk heeft het plan verder het tot park in te richten gebied van de boerderij „Adegeest". Dit recrea tiegebied sluit uitstekend aan bij de groene zone aan de noordzijde van het plan „Centrum". Onmiddellijk aan de grote noord-zuidverbinding komt geen be. houwing. Aan de noordzijde is een drie- tal hoven geprojecteerd met hogere be bouwing. De hoven komen alle uit op een woon- eg, die de ontsluitingsweg met de daar bij behorende groenstroken begeleidt. Op het hoekpunt zijn een kerk en een toren flat de noodzakelijke accenten. Aan de westzijde is, ter weerszijden van de sluitlngsweg. een aantal eenheden ééngezinswoningen geprojecteerd. Deze eenheden worden onderling ge scheiden door schoolterreinen. In de ok sel van de ontsluitingsweg zijn nog 5 ga- lerijflats in drie woonlagen De gemeen schappelijke tuinen van deze galerijflats zullen één geheel gaan vormen met het park. Aan de oostzijde van bovengenoem de noord-zuidverbfnding is een bebou wing met villa's ontworpen. Het gehele gebied heeft een ruime groenaanleg gekregen. Het is bestemd voor de bouw van kleinere en groten middenstands woningen, middenstandsflat! en villa's. In het plan is plaats gereser veerd voor een tiental bijzondere gebou wen. Een vijl tal hiervan leent zich voor scholen: één, bij het winkelcentrum, zou n wijkgebouw kunnen rijn, terwijl er ook •ekenlng Is gehouden met terreinen voor trie kerken. Er is ook plaats voor eer klein winkelcentrum met hedrijfshebou- wing. De totale capaciteit bedraagt 1018 wo ningen. A^lres van correspondent Het adres van onze correspondent te Voorschoten is nu: Willem de Zwijger- laan 59. Het telefoonnummer blijft 2375 maar het zal nog wel enkele dagen duren, voor de aansluiting gereed ls. Agenda van de gemeenteraad Vrijdagavond kwart over 8 komt de ge- meneteraad bijeen De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: beëdiging en installatie van het nieuwe lid van de raad, mevr. A de Waal Malefijt-Spruytvoor stel van B en W tot wijziging van de ver ordening reinigingsrechten; aangaan van een vaste geldlening ten bedrage van 112 900: het wekelijks, resp. maandelijks uitkeren van de per 1 augustus 1957 toege kende huurcompensatie; het voorlopig vaststellen van de bedrijfsrekeningen ovei 1957, alsmede van de gemeenterekeningen het wijzigen van de gemeenschappelijke regeling ziektekosten; voorziening ten be- NIET ALLEEN VOOR BLOEMEN IS DE Fa. J. v. d. LUYT ZONEN UW EXPEDITEUR MAAR VOOS ALLE TRANSPORT IN BINNEN- EN BUITENLAND WIJTTENBACHWEG 35 OEGSTGEEST WILLEMSKADE 16 LISSE GROTE WOERDLAAN - NAALDWIJK TEL. 23785—31785 TEL. K 2530—311» TEL. K 1710—1997 ambter dienst der ge meenten in Zuid-Holland; het vaststellen van de bezoldigingsregeling 1959: het he- schikbaarstellen van een krediet voor het aanbrengen van beplanting rondom de nieuwe lokalen van de Chr. Ulo-school; het aangaan van een nieuwe overeen komst met de gemeente Leiden inzake le vering van gas door de Stedelijke fabrie ken van gas en elektriciteit; het vaststel len van een destructie-regeling voor Voor schotenhet vaststellen van hot uitbre- dingsplan in onderdelen „Adegeest" en het nemen van een beslissing omtrent het daartegen ingebrachte bezwaar; het ver kopen van in de Vlietwijk gelegen bouw grond in verband met de toepasing van het besluit bevordering eigen woningbe- zit; voorziening in vacatures in verschil lende raadscommissies. Geldlening voor zolderkamers De door n. en W. voorgestelde gelrtle- ning ten bedrage van 112.900 is het resultaat van een aanbieding van de N V Bank voor Nederlandsche Gemeenten De bestemming van deze lening is als volgt: ƒ275.000 voor het maken van zol derkamertjes in een aantal gemeente woningen f 15.000 vergoeding pachtscha- de aan P. A Warmerdam; 15.400 aan schaffing boilers in woningwetwoningen; ƒ42.000 omlegging Papelaan; ƒ13.000 bouw woning tennisbanencomplex. Beplanting rondom Chr. Ulo school Voor de heraanleg van de beplanting m de uitgebreide Chr. Ulo-school vragen i. en W. een bedrag van 1600 te voteren. Hthl.KGOM Raadsvoorstellen De raadsleden krijgen vanavond negen punten te behandelen, maar er zitten enkele discussie-addertjes onder het agendagras. Een gedeelte van het plan ..verbetering watervoorziening", een pro ject dat ruim één miljoen zal kosten, be treft het leggen van een walertraneport- leldln-c Hiervoor moet een deel van de veenenburgerlaan worden opgebroken Het gedeelte voorbij de Hyarintlaan kan in de oude vorm worden hersteld, al is de ra ming f 7500 De kosten van herstel van de weg turen huize Rustenburg en de Hya rintlaan worden vrij hoog geschat. De raad is verzocht vanavond hiervoor f 23.500 beschikbaar te stellen. De gemeente heeft in de toekomst voor ie bouw van een bejaardencentrum negen hectare grond nodig. Daar kunnen dan 'evens een tuinbouwschool en een lagere technische school komen Burgemeester en wethouders stellen tie raad voo- een schik king met de pachter van de grond, de heer T. de Lange, te trelfen. Concert In Flora Donderdagavond geeft de HiUeeomsc muziekkapel ln de grote zaai van Flora een concert, waaraan evenecna he* <-?ugd- irkest medewerking zal verlenen. Het pro- Tramma vermeldt onder meer de Exoo- mars van Leemans, de New-Orleans-ou- verture van Boekei. marsen en een jazz- ouverture. Damnleuws In het „Vler-dorpen-toernooi" heeft Hillegom van Sint Bavo een leaje cehad- Men verloor met 7—13, maar dat is niet verwonderlijk, want de kern van Bavo bestaat uit sterke spelers, die een goede opleiding aan de jongeren geven c ;sen- heim won van Noordwijk met 137. Deze week worden de volgende wedstrij den gespeeld Noordwljk-Bavo en Hllle- gom-Sassenheim. De laatste wedstrijd is morgenavond in De kleine Beurs. A.R. kiesvereniging Woensdag 4 februari 's avonds 8 uur houdt de A.R. kiesvereniging in Welte vreden, Van den Endelaan, een openbare adering, waarin ds. G. van Duinen. Gereformeerd predikant te Wassenaar, zal spreken over „Het geheim van onze kracht". Dr. Kraan. Vlaardingen vroeg emeritaat Dr E D Kraan, de nestor van de pre dikanten van de Geref Kerk van Vla.ir- dingen, heeft zijn kerkeraad verlucht met het oog op het bereiken van de 70-jarige leeftijd binnenkort eervol emeri taat te willen verlenen Dr Kraan die in de Geref Kerken een vooraanstaande plaats inneemt werd 7 augustus 1889 le 's-Gravenhage geboren. Hij bezocht het Chr gymnasium aldaar en «tudeerde aan de Vrije Universiteit, waar hij in 1922 promoveerde op proefschrift: VVezen en waarde der religieuze erva ring" Op 16 oktober 1921 verbond dr. Kraan zich aan zijn eerste gemeente te Zuilen (U Op 24 augustus 1924 deed hij ntrede in zijn tegenwoordige gemeente. Dr. Kraan heeft tal van deputaatsehappen rvuld Vele malen maakte hij deel uit in de generale synode Vanwege de Ge- irale Svnode is dr Kraan deputaat voor de geestelijke verzorging van de ver strooide Gereformeerden in Indonesië de- elfde post bekleedde hij voor de samen- preking met de Ned Herv Kerk. en zoor'de herziening van de liturgische ge- ichriflen Dr Kraan was ook werkzaam voor de geestelijke verzorging van de Nederlandse trs te Dieppe Zijn verdiensten von- erkenning in zijn benoeming tot Of ficier in de Orde van Oranje-Nassau. S. E. Peal, ambassadeur van Liberia, vertrekt De Koningin zal morgen ten paleize Soestdijk ontvangen de ambassadeur der Dominicaanse republiek, dr. L. F. Tho- ter overhandiging van sijn geloofs brieven. Tot nu toe had hij de rang van arna ontvangt koningin Juliana in af scheidsgehoor de ambassadeur van Cuba, dr. R. Montoro de la Torre en de am bassadeur van Liberia, de heer S. E. Peai. Jeugdwerk Noordwijk aan Zee TNE CHRISTELIJKE JONGENSCLUB Weest getrouw herdenkt deier dagen het 40-jarig bestaan. In een speciale jeugddienst in de Her vormde kerk werd aan dit heuglijke feit aandacht geschonken. De voor ganger, ds. W. Hoekstra, bood namens kerkeraad en Gemeente geluk wensen aan en bracht dank aan de leiders van vroeger en nu, die hun gaven van hoofd en hart in liefde aan dit werk hebben gegeven. Het valt niet mee leiding te geven aan een groot aantal jongelui, dat soms wel eens wild tegen de draad ingaat. Ds. Hoekstra noemde het een Europees probleem, waar het kader vandaan te halen. Er is bereidheid nodig zich voor dit werk en ook voor andere taken in te zetten en niet enkelingen voor alles te laten opdraaien. Jeugdwerk is een Gemeentezaak en wij mogen God danken, dat dit werk ons mogelijk wordt gemaakt. De verandering van de omstandigheden wordt het best getypeerd door het feit, dat vroeger werd gesproken van knapenvereniging, compleet met inleidingen en op stellen, en nu van jongensclubs. Al zijn wij dankbaar voor wat in het verleden is gedaan, we moeten nu het oog richten op de toekomst. Het probleem ruimtevraagituk. Zo is een nieuw jeugd, huia hier dringend nodig. Bovenal nodig is echter liefde voor de jeugd Kerk. Voor de kansel gezeten, volgden de leden ven de club met hun leiders de dienst Geschiedenis 1919 i ren E. L. de Witt. Alb. Plug, H C. Ad miraal en A. Plug Az. De beide laatst genoemden werden tevens leider. In de afgelopen 40 jaar traden ook als leider op de heren J. Waasdorp, thans te Den Helder, J. Vink, thans te Katwijk. A. de Jong. thans te Haarlem. Chr J de Witt, thans ln Canada Verder de heren G, Dekker en Joh Admiraal. Op umiatiaf van laatstgenoemde werd uit de leden een fluitcluh opgericht, die mei veel succes de jaarfeesten opluiaterde. Het muzikale onderricht schijnt nog meer vrucht te hebben gedragen, want men verzekerde ons, dat verscheidene leden daardoor naar De Echo der Dui- zijn gestapt en thans nog lid van deze muziekvereniging zijn. Interessant is ook de mededeling uit oude notulenboeken, dat de contri butie bij de oprichting 3 cent par week bedroeg. Het 25-jarig Jubileum van de club kon is vooral het niet worden gevierd in de oorlogsjaren, omdat aPe leidera waren ondergedoken. Vijf jaar geleden ia in Lido feestelijk het 35-jarig bestaan herdacht. Da naam Weest getrouw werd in 1950 aangeno men. Thans telt do club ruim 60 leden, verdeeld over drie afdelingen. Leider zijn de heren D. Hazcnoot, L. van Bee- len, M. Veldman. H. Weenk, W H v. d. Haak, E. Plug. J. van Duivenbodon, J. v. d. Meuten, Chr. de Witt, C. v. d. Niet en P. Marbu*. Een gebeurtenis ia elk jaar waer de zogenaamde jongensdag, een sportevene ment voor jongens uit da bollenstreek. Ook gaan zij telkens kamperen, 's zomers naar het kamp van de CJMV te Leus den. Zeer Ingenomen la de club met de nieuwe filmprojector, die kon worden aangeschaft dank zij steun van de ver eniging Ona Hult. Er zal verder geen speciale bijeen komst ter viering van het 40-jarlg jubi leum worden gehouden, alleen zal op net komende jaarfeest in Lido hieraan aan dacht worden geschonken. Schietvereniging Blijft voor 't land De wlaaelmedatllea werden daze week gewonnen door W. van Bohemcn met 44 punten in de le klasse; J. de Groot met 46 punten in de 2e klasse, mevrouw Luschen met 40 punten ln de 3e klasse. Dit wet het schieten met de buks. Met KSO werden de medailles gewonnen door P. Raventbergen met 60 punten (buiten mededinging) le klasse en J. Plug met 56 punten in de 2e klasse.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 7