ka] laand e sigaar? Waarachtige sociale politiek ook zonder P.v.d.A. mogelijk FONTEIN in gamma pasteltinten van Poging tot terreuroefening van socialisten in december Bestaan van tweelingen dient de wetenschap NU VERENIGING OPGERICHT Discussie op a.r.-vergadering over cle kandidatenlijst Ijsklomp naar dr. Schweitzer s MAANDAG 26 JANUARI 1959 Prof. Zijlstra op a.r. deputatenvergadering (Van een onzer verslaggevers) DE LIJSTTREKKER van de A.R. Partij, minister Zijlstra, heeft zater dagmiddag tijdens de a.r. deputatenvergadering in gebouw Tivoli te Utrecht verklaard, dat het streven van de a.r. in de eerste plaats gericht is op een door een christelijk kabinet te voeren christelijk-nationale en christelijk-sociale politiek. Prof. Zijlstra noemde dit in principiële grond slag voor het ideaal der anti-revolutionnairen. „Te lang en te veel," zo zei hij, „is ons voorgehouden, dat er zonder de P.v.d.A. van een waarachtig sociaal beleid niets terecht komt. Eerlijk gezegd, dat zouden wij nu eens graag niet alleen principieel, maar ook praktisch willen logenstraffen." Of dit ideaal bereikbaar is kon de a.r. lijsttrekker nog niet zeggen. Het hangt namelijk niet alleen van de a.r. af, maar ook van de partners, de inhoud van het regeringsprogram en de samenstelling van het regerings- Vrees voor oppositie," aldus prof. Zijlstra, „zal ons in ieder geval niet weerhouden; noch vrees voor de V.V.D.. noch vrees voor de P.v.d.A., noch vrees voor oppositie van deze partijen samen. Dat hebben wij in 1956 getoond, zo zal het opnieuw in 1959 zijn." De minster was zijn rede begonnen met een terugblik op de afgelopen per riode. waarin geregeerd is op brede ba sis. Als conditie voor samenwerking in brede-basis-verband noemde hij, dat men enerzijds niet gedwongen wordt tot prin cipieel onaanvaardbare compromissen, anderzijds dat men voldoende eigen stem pel het stempel namelijk van de eigen beginselen op het beleid weet te druk ken. Het is misschien nog te vroeg om te beoordelen, of men daarin voldoende is geslaagd, aldus spreker. Een maatstaf kan en moet echter reeds thans worden aan gelegd. Dat is die van het vertrouwen van de eigen partij, het vertrouwen van de eigen anti-revolutionaire mensen. In het feit, dat de A.R. Partij andermaal met hem als lijsttrekker de verkiezingsstrijd in wil gaan, zag prof. Zijlstra een teken, dat het vertrouwen van de a.r. in de a.r. ministers ongeschokt is gebleven. Met minder kunnen deze laatsten, of ze nu in een parlementair of extra-parlementair kabinet zitten, niet toe, zo meende hij. Wat de brede basis betreft, in een be paalde tijd kunnen daarvoor belangrijke argumenten worden aangevoerd. Gewich tig werk kan door kabinetten van brede samenstelling worden verricht en i; feite ook verricht. Dit wil echter niet zeggen, dat brede basis door de a.r. als ideaal wordt gezien. Een brede-basisconstellatie, die lange tijd heeft bestaan, stuit op be zwaren. De duidelijkheid van de poli tieke keuze komt in gevaar. De con touren vervagen en de mensen gaan steeds minder begrijpen hoe het moge lijk is, dat men in de verkiezingstijd el kaar fel bekampt en daarna elkaar toch weer vindt in een kabinet. De tegen stelling oppositie-regeringspartij vindt men in de Kamers niet of nauwelijks terug. Het gevaar dreigt dat men met betrekking tot de brede basis tot een politiek „levenlang" wordt veroordeeld De vraag rijst: wat dan? ONWAARACHTIG Het antwoord dat de V.V.D.-leider prof. Oud op deze vraag heeft gegeven (de li beralen zullen niet deelnemen aan een kabinet met socialisten), heeft volgens prof. Zijlstra de deugd van de eenvoud, maar helaas niet die van de politieke waarachtigheid. Prof. Oud heft thans de leus aan: de V.V.D. is voor een kabinet zonder socialisten uw enige garantie, want de K.V.P. en de C.H. zijn in dit op zicht niet te vertrouwen en de lijsttrek ker van de A.R. is ook een brede-basi enthousiast. Omdat hij het niet uitgesloten achtte, dat ook mensen uit a.r. kring van deze propaganda het slachtoffer zullen worden wilde prof. Zijlstra duidelijk stellen, dat prol. Oud wel dc laatste is, die het recht beeft zich op de borst te slaan als anti socialistische kampvechter. „Wie op Oud steunt, steunt op een gebroken rietstaf." aldus de a.r. lijsttrekker. De A.R.P. begint met de vraag naar ons beginsel. Dit beginsel de a.r. ook voor het maatschappelijk en staatkundig leven Gods Woord als norm en richtsnoer willen aan nemen. Zij willen een christelijke ei evangelische politiek, een christelijk- nationale en christelijk-sociale poli tiek. Hun eerstaangewezen partners daarvoor zijn de partijen, die met hen de normen voor het politieke leven willen vinden buiten de tijdelijke menselijkheid, dat is in God. Na ge waarschuwd te hebben, dat de A.R P.. die in materieel opzicht nooit de meestbiedende kan zijn, zich moet onthouden van grove speculaties op de kiezersgunst, besloot minister Zijlstra met de woorden: „In het isolement, dat is in onze zelfstandig heid, dat is in onze beginselvastheid, ligt onze kracht". BRUINS SLOT Slot, kon de in december j.l. ontstane breuk met de socialisten niet anders zien dan als het einde van een periode. Wij staan voor het feit, zo merkte hij op, dat de politiek van de a.r., zoals die door de ministers met steun van de a.r. fractie en onder kritiek van socialisten en liberalen in de afgelopen periode is ge- oerd, vruchten beginnen te dragen. Deze •ruchten smaken de socialisten niet. Zij willen een meer gebonden samenleving. ijl de a.r. naar een meer vrije samen leving willen. „Het laat zich aanzien," aldus dr. Bruins Slot, „dat wij gelijk krij gen. Dit is de achtergrond van de jongste kabinetscrisis. Daardoor is (naast ningsverschillen in eigen kring) de breuk itstaan." Het optreden van de P.v.d.A december jl. schetste dr. Bruins Slot poging tot terreuroefening. De P.v.d.A. stond op het standpunt: onze ministers zijn zetbazen van de partij. De A.R. huldigt de opvatting dat de ministers dienaren der Kroon zijn i zelfstandige regering is naast een zelfstandige Staten-Gene- raai. Het is goed, aldus de a.r. fractie leider, dat er een 1903 en een 1918 zijn geweest, want toen heeft volk duidelijk getoond, dat het de dictatuur van één partij niet vaardt. Fel hekelde de a.r. fractieleider de be wering van prof. Oud, dat de a.r. alleen als gevelversiering voor de rooms-roc ienwerking hebben gefungeerd. De; beschuldiging is eerder van toepassing op de V.V.D. zelf. Van 1948 tot 1952 gevelversiering geweest en zo zal dat eventueel wee: deelnemen aan een kabinet met socialis ten. Daarom getuigt het van een bijzon- wijseid van de heer Oud. dat hij deze laatste mogelijkheid reeds heeft uit gesloten. Dr Bruins Slot wees er in dit verband nog op, dat wanneer de a.r. po litiek werkelijk een gevelversiering zou zijn geweest, zij nooit zulke felle kritiek socialisten en liberalen zou hebben ondervonden. Na dr. Bruins Slot spraken deze middag nog de Delftse hervormde predikant ds. P. A A. Klusener en de erevoorzitter van de A.R.P., dr J. Schouten. De eerste verwierp de visie als zou de politiek een louter zakelijke bezigheid zijn, die erop gericht is het bestaan op aarde leefbaar te maken. Wel is het zo, dat de politiek steeds meer verzakelijkt en een spe- cialististische aangelegenheid dreigt te worden, waar gewone stervelingen nau welijks meer iets van snappen. Wie echter in het licht daarvan zou gaan twijfelen aan het bestaansrecht van een partij, die uit Gods Woord wil leven, is op de ver keerde weg. Politiek mag nooit beoefend worden bij het licht van de fakkels der menselijke idealen. Deze fakkels gaan spoedig walmen. Alleen het licht, dat Christus verspreidt, biedt uitkomst Het is een hoge roeping drager van dit licht te zijn. Deze roeping moet in eenheid worden volbracht. Versplintering van de reformatorische gezindte moet met kracht worden tegengegaan. Juist in deze tijd moeten de christenen zich nauw aaneen sluiten en al zijn er wel eens gevoelig heden, men mag zich daardoor niet laten verkoelen en in een hoekje gaan staan. DR. SCHOUTEN Ook dr. Schouten wetke op tot censge- zindhéid. „Wij ontlenen onze kracht aan heel de gereformeerde gezindte. De Her vormd-Gereformeerden horen daarbij. In de a.j\ kandidatenlijst en het program van actie hebben wij een principieel ontmoe tingspunt. Daar gaan wij allen achter staan, ook de Hervormd-Gereformeer den," aldus de oud-voorzitter der A.R. Hij waarschuwde, dat de moeilijkheden, die tijdens de ochtendvergadering waren ge rezen naar aanleiding van het niet meer verkiesbaar stellen van ds. Fokkema en ds. v. d. Zaal, schadelijke gevolgen zouden kunnen hebben voor de werkkracht en de actie van de a.r. in de komende verkie zingsstrijd. Dr. Schouten ontkende, dat de A.R.P zich wil afsluiten van andere delen van ons volk. Wel gaan de a.r. er vanuit, dat degenen, die de opdracht verwerpen, wel ke God ook voor het politieke leven heeft gegeven, voor de antithese kiezen, die niet door mensen is gemaakt, maar een realiteit is. Het is juist die opdracht van God. die een christelijke partij ertoe dwingt heel ons volksleven te doordrin gen van de Bijbelse boodschap. Alleen de door God geopenbaarde 'rechtsorde biedt ruimte voor liefdebetoon aan de naaste Krachtig drong dr Schouten aan op huis bezoek en op het houden van openbare bijeenkomsten, ook in dorpen en gehuch- Grafisch bedrijf Commissie goede diensten c.a.o. ben prof. (kroonlid Twijnstra Werkgevi Op verzoek van de grafische werk- •vers- en werknemersorganisaties heb- W F. de Gaay Fortman de S.E.R.) en de heren J W. F. van Tilburg, resp. i het Ned. Verbond van secretaris van het N.V.V. d van de S.E.R., zich als personen bereid verklaard tezamen een commissie van „goede diensten" te vor- de impasse te geraken in de onderhandelingen over een nieuwe het grafisch bedrijf. Sedert 1 november 1958 is er een contractloze pe riode in deze bedrijfstak. Het knelpunt in de onderhandelingen is de wens van werknemerszijde tot invoering van de vijfdaagse werkweek- N' gn onze speciale verslaggever) EDERLAND telt thans als eerste land in Europa een vereniging van tweelingen, welke niet in de eerste plaats de gezelligheid of het toerisme dient, doch de wetenschap. De initiatiefnemer, dr. J. W. Bruins te Deventer, kwam zaterdag met zijn nieuwe organisatie in'Utrecht voor Om twee predikant-Kamerleden (Van rslaggevers) a.r- deputatenvergadering heeft za terdag met overgrote meerderheid de kandidatenlijst voor de komende Tweede-Kamerverkiezingen goedgekeurd. Hierdoor kwam vast te staan, dat de eerste vierentwintig plaatsen door de volgende personen zullen worden inge- 1. Prof. dr. Zijlstra: 2. dr. J. A. H. J. S Bruins Slot; 3. mr. A. B. Roosjen; 4. C. Hazenbosch; 5. mr. J van Aartsen; 6. A. W. Biewenga; 7. H. van Eijsden; 8. J. Van onze moderedactrice) Parijs, 26 januari. pARIJS heeft nu eindelijk de deuren opengezet. Binnen en kele dagen zal het volledige beeld van de zomermode 1959 bekend zijn. De eerste die haar geheimen prijsgaf, was madame Manguin, die de lijn Jeteau heeft gebracht. Een vaag begrip, dat vertaald kan worden als water straal of als fontein. Laten we het maar op fontein houden, dat klinkt het beste. En is toch wel toepasselijk ook, want zoals altijd zijn de kleuren bij Manguin bijzonder mooi. Alle kleuren vinden we in het gamma terug, maardan in pastel. Alleen een paar mantels schoten uit door hun fel rode kleur. De tailleurs zijn kort en het mid del is steeds aangegeven. Soms heeft het jasje op die plaats een naad waaraan een schootje is gezet; maar ook het heel korte jasje, niet meer dan een bolero, komt in de collectie voor. De mouwen zijn vreemd ingezet, waardoor de armen van de draagster er raar houterig gaan uitzien. Beslist een van de nieu- wigheidjes, die geen genade in de nieuwe mode zullen vinden, want het is lelijk én lijkt nog ongemakkelijk ook. De rokken van de mantelpakjes zijn óf heel nauw óf worden Madame Manguin LIJN: Jeteau (Fontein) KLEUREN: alle pasteltinten en veel nuances beide ROKKEN: kort TAILLEURS: 2owel hee' korte jasjes als manteltjes met e enschootje DE TAILLE: altijd even aan gegeven. meestal op de nor male plaats. tegen de zoom aan even wat ver wijd. Officieel wordt gezegd, dat de rokzoom 44 cm van de grond blijft, maar in de praktijk heeft men de rok toch maar tot zeker aan en zelfs over de knie laten vallen. Die pakjes zijn van tweed of pied de poules, maar ook van linnen of gedrukt katoen. De mantels zijn recht en kraag- loos. Dikwijls hebben ze van voren een dubbele plooi, die naar beneden breed uitloopt. Van de japonnen zien we nog steeds de chemisier van dunne stof met de ruime rok. die wed ijvert met de fijn geplisseerde rechte toiletten, waar madame Manguin altijd veel werk van maakt. Verder vooral veel prinseslijn Maai vreemd genoeg heeft zo'n prinsesjapon dan toch een cein tuur. Dikwijls vrij breed en van leer. Dikwijls ook via grote knoopsgaten door de japon ge regen. De ruimte van de rok is verwerkt in bolstaande (dus niet ingestreken) plooien. Veel ia- ponnen hebben een corselet, wat de taille hoger doet lijken De corselets zijn uitgevoerd in be drukt katoen, flanel of shantung Het is zeker een collectie, die bij het publiek zal aanslaan: rustig, goed van kleur en draagbaar. Jean Charles Brosseau maakte er een collectie hoeden bij. die juist een aardige aanvulling gaven, goed van tint en niet opvallend. Maar over de Parijse hoeden is een hoofdstuk apart te schrijven, wat we deze week ook nog hopen te doen. Rook met verstand rook met smaak rook sigaren! Smallenbroek9. J. van Eijbergen10. prof. mr. Th. A. Versteeg; 11. dr- E. P. Verkerk; 12. mr. B. W Biesheuvel; 13. J. Meulink; 14. G. A. Kieft; 15 C. Nierop; 16. mr. W. Aantjes; 17. dr. an Bennekom; 18. dr. A. Veerman; nr. C. Boertien; 20 dr. N. G. Geel kerken; 21. B. Roolvink; 22. dr. J. van Baal; 23. Walburg; 24. P. Renkema. De vaststelling van de kandidatenlijst if in de ochtendvergadering aanleiding 4 een langdurige en soms vrij bewogen discussie. Van verschillende kanten wer- itige bezwaren ingebracht tegen meer verkiesbaar stellen van de huidige Kamerleden ds. J. Fokkema (herv. geref.) en ds- C. van der Zaal (chr. geref.) Men was van oordeel, dat de leeftijd van beide heren niét het motief had mogen zijn om hen buiten spel te :etten. Ook verweet men het Centraal Comité, dat het de kiesverenigingen on voldoende over deze zaak heeft inge licht. Van bepaalde zijde werd betoogd, dat het niet meer verkiesbaar stellen ds. Fokkema een grote groep Her vormd-Gereformeerden van de A.R. Par reemden. A.R.P., dr. Berghuis, deelde mee, dat ds. Van der Zaal zich achteraf heeft geconfronteerd aan de gang van zaken. Ook dr. Van Baal (die verschillenden in de partij op een ho gere plaats hadden willen zien) heeft twintigste plaats genoe gen genomen. Wat ds. Fokkema betreft, het is in feite niet meer mogelijk hem nog op een verkiesbare plaats te zetten de kiesverenigingen reeds over de lijst hebben gestemd. Het Centraal Comi té kan zich slechts aan de uit die stemming (welke voor ds. Fokkema dus minder gunstig uitviel) conformeren Dr. Berghuis noemde het verwijt, dat door deze gang van zaken het Hervormd- Gereformeerde deel van de A.R P. in verdrukking is gekomen, bepaald on redelijk. Mr. W. Aantjes, die eveneens de Hervormd-Gereformeerde richting vertegenwoordigt (naast dr. Verkerk die no. 11 staat), heeft als no. 16 een ver kiesbare plaats. Een wijziging, die het CC. dus zelf niet voorstelt, omdat het de democratische beslissing van de kies verenigingen het zwaarst laat wegen, zou de samenstelling van de lijst in e stige moeilijkheden kunnen brengen. Dr. Berghuis wees er nog op. dat in dc A.R.P. reglementair weliswaar geen leeftijdsgrens voor Kamerleden be staat. maar dat er op dit punt door het C.C- wel een zekere richtlijn in acht wordt genomen. Hij herinnerde eraan, dat ds. Fokkema (evenals ds V. d. Zaal) van plan was zich in 1980 niet herkies baar te stellen. Na een korte, maar felle repliek va opposanten bekrachtigde de Deput; vergadering tenslotte bij zitten en «taan de kandidatenlijst. Slechts een kleine minderheid stemde tegen. Berghuis verklaarde zich nog bereid tot een gesprek over „bepaalde gevoelig heden." Hij bracht dank aan de Kamer leden, die niet meer verkiesbaar zijn, in het bijzonder aan prof. Gerbrandy. Na de openingsrede van de voor/.ittei heeft de vergadering tijdens de ochtend- bijeenkomst met algemene stemmen het program van actie der A.R.r goedge keurd. Dr. Berghuis deelde mee, dat de passage over de Chr. Filmactie enigszins anders zal worden geredigeerd. Aange nomen werd ook o.m een voorstel het C.C. om het aantal Kamerleden in het C.C. uit te breiden van 4 tot 5- Vermeld zij dat de vergadering werd bijgewoond door het 93-jarige oud-Ka merlid generaal Duymaer van Twist, die bij de opening door dr. Berghuis met enkele hartelijke woorden en door de zaal met applaus welkom werd geheten De vergadering zond nog een telegra fische aanhankelijkheidsbetuiging aan H. M. de Koningin. het voetlicht, geflankeerd door een groot aantal identieke tweelingen, van wie hij er velen als lid kon tn- schrijven. Eveneens aanwezig waren de Belgische professoren Francois en Maurot, die in eigen land binnenkort hetzelfde initiatief zullen ontplooien. In een rede. die de Deventerse arts op de oprichtingsvergadering hield, vertelde hij het een en ander over het inzicht, dat twee. en meerlingen de wetenschap kunnen geven in de wisselwerking van aanleg en milieu en in de problematiek van gezondheid en ziekte. Hij verklaarde o.m. dat een-eiige tweelingen niet alleen uiterlijk hetzelfde beeld vertonen, maar ook dat ze erfelijk gelijk zijn. Een-eiïge tweelingen waren volgens hem erfelijke dubbelgangers, die de enige voorbeelden in onze samenleving zijn van een onder linge zuivere lijn van paarsgewijze rein culturen in erfelijke zin. Wanneer een identieke tweeling later toch verschillen gaat vertonen, komt dat door de milieus, waarin zij zijn geplaatst. Dank zij de verschillen, welke een een- eiïge tweeling in de loop der jaren ver tonen, kan de invloed van het milieu bij zonder goed bepaald worden. Dr. Bruins wees er op, dat de tweeling van grote betekenis is voor de volksge- dheid, als het er om gaat de oorzaak i ziekelijke afwijkingen op te sporen en doelmatig te bestrijden. Wanneer de oor zaak van de ziekte in de omgeving ligt, zal de ene partner, die in het ongunstige milieu is geplaatst, ziek worden, terwijl de andere gezond blijft. Om deze reden mt de laatste ideaal vergelijkingsmate- DR. ALBERT SCHWEITZER heeft een aanbod van gratis medicamenten aanvaard van een groep Europese zakenlie den, die willen weten in hoe verre glaswol in de tropen ijs kan conserveren. Deze zakenlieden orga niseren het transport van een blok ijs dat naar schatting 1000 jaar oud is en 3 ton weegt. Het transport leidt van de Svartisen-gletsjer in Noorwegen naar Libreville in Frans Equatoriaal Afrika. Het blok ijs wordt. omhuld met glaswol. in een enorme ijze ren kist verpakt, met een vracht auto naar Napels gebracht en van daar per schip naar Tripolis. En van Tripolis gaat het transport per vrachtauto dwars door de Sahara. Het geheel wordt bekostigd door glaswolfabrikanten uit acht Europese landen. Zij hebben dr. Schweitzer gratis 10 kg medicijnen uit elk land aangeboden en hem verzocht op te geven wat hij wenste. In zijn ant woord vroeg Albert Schweitzer o m. medicijnen tegen melaatsheid, dy senterie, t.b.c en vitaminen. Op i0 februari gaat het ijsblok op reis. Het transport wordt gevolgd door twee journalisten, die dagelijks via Radio-Luxemburg verslag zullen uitbrengen. Tweelingen ze zijn er, jong en oud. Op de oprichtingsver gadering van de Nederlandse vereniging van tweelingen lieten de 57-jarige dames Umkraut uit Amsterdam zich fotograferen met de anderhalf jaar oude Akkermannetjes uit Deventer op de arm. Volgens dr. Bruins kunnen tweelingen ;n beiangrijke bijdrage leveren bij de bestrijding van tuberculose, kanker, reu- hart- en vaatziekten, omdat zij het inzicht in het ontstaan van deze ziekten kunnen verdiepen. Zo hebben de medici ten aanzien van het ontstaan van kanker al geleerd, dat milieu-invloeden een do minerende rol spelen, terwijl de erfelijk heid op de achtergrond staat. Er bestaat dan ook hoop, dat er eens een tijd zal komen, waarin de voorwaarden, welke het ontstaan van kanker bepalen, ratio neel bestreden kunnen worden, omdat men het milieu nu eenmaal beter in de hand heeft dan de erfelijke overdracht. In binnen- en buitenland worden de laatste tijd steeds meer onderzoekingen 'eelingen. verricht aan de hand De publikaties over tweelingen lopen de honderden en ook in ons land is begin gemaakt met de centrale registra tie van meerlingen, waarbij mede king van het Centraal bureau vooi statistiek is gekregen. Bovendien den in het Instituut voor Praeventieve Geneeskunde te Leiden met behulp praktiserende artsen reeds vele medi sche gegevens vastgelegd. Langzame afname De cijfers uit Duitsland schijnen er op te wijzen, dat het aantal tweellnggeboor- ten de laatste jaren langzaam afneemt. Voor de Eerste Wereldoorlog werden er jaarlijks 127 tweelingen op tienduizend bevallingen geboren; op 't ogenblik is dit cijfer gedaald tot honderdtwintig. Deze teruggang weerspiegelt zich echter nog niet in de loop der Nederlandse be volking. Volgens een opgave van het Cen traal Bureau voor de Statistiek werden er de laatste twintig jaar gemiddeld 125 tweelingen op tienduizende bevallingen geboren. De i Ren periodieke verzameling van meer lingen kan de medici In de gelegenheid stellen om met hen in contact te komen en bepaalde belangrijke kenmerken te re gistreren. Tijdens de tweelingencongrea- sen in Oirschot en Eindhoven zijn studies gemaakt over vaatafwijkingen en bepaal de fysiologische kenmerken, welke in de toekomst kunnen worden uitgebreid, in dien de tweelingen jaarlijks in congres bijeenkomen. Cultureel doel Behalve het zich ten dienste stellen van de volksgezondheid en de weten schap stelt de vereniging zich ten doel haar leden cultureel te verrijken en het leggen van contacten met buitenlandse zusterverenigingen. Leden kunnen zijn alle twee- of meerlingen, die de leeftijd van 21 jaar hebben bereikt, ouders of voogden van minderjarige twee- of meer lingen, minderjarige twee- of meerlingen, die aan het bestuur een schriftelijke ver klaring overleggen, dat hun ouders of voogden geen bezwaar hebben tegen een persoonlijk lidmaatschap en verenigingen of stichtingen, welke in verband met hun werkzaamheden belangstelling hebben voor de doelstellingen van de Nederland se vereniging van Tweelingen Het secre- t is gevestigd te Eindhoven, Tollens- i 15. WERELDOMROEP DERDE IN ENQUÊTE Radio-Australië, de korte-golfzender voor het buitenland van de Australische legeringscommissie voor de omroep, heeft een wereldenquête gehouden om uit te maken wat het populairste kortegolf- station is. Radio-Australië zelf won de enquête met 1300 stemmen, gevolgd door de Zwitserse zender (1100 stemmen). On middellijk daarop kwam Wereldomroep Een straalverkenningsvllegtuig van de vliegbasis Deelenheeft zaterdag, kort na de start, een noodlanding moeten maken op een open terrein in het nationale park De Hoge Veluwe. De vlieger bleef ongedeerd. Het vliegtuig ia zwaar be schadigd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5