(1906) Nog; enkele weken het oude schijnsel op het Rapenburg Blau w poortsbru een draaibrug was eens Gevangenisstraf geëist tegen Leids student TYPFN STENO BRYLCREEM van het draaiboek ANES nieuwe leidsche courant zaterdag 24 januari 1959 Agenda voor Leiden Zondag: J Geret Jeugdhuis. Breestraat, 8 1 A. Leenhouts over „De ontwikkeling I van de staat Israël in de volheid I tijd". Marekerk. 7 uur: bijzondere kerk dienst, dr P L. Schoonheim over het requiem van Verdi. Maandag De Doelen, 8 uur: genootschap Neder- I land-Engel and, lezing over Mourvt Everest. I Schouwburg, 8 uur: Rott, Toneel met „Suiker". I Over 't Hoff, Gereohlt 10, 8 uur: jaar vergadering Ver. vrijz.-Hervormden. De Doelen, 8 uur: amateurfotografen. Geref. jeugdhuis. 8 uur: leaing M. Borst lap over „Zit er muziek in?" (Geref. I jeugdorganisaties). OEGSTGEEST: Oud-Poelgeest, 4 uur: opening prov. diaconale conferentie Herv. Kerk Zuid-Holland. OEGSTGEEST: Willem de Zwijgerkerk, 8 uur: commissie huishoudelijke en ge- I rinsvoorMchiting, films. Dinsdag Schouwburg, 8 uur: Rott. Toneel met I Prediker Janvossensteeg, 8 uur: Volle I Bvangeldezending, 6pr.: J. Maasbaoh. I Consistorie Pieterskerk, 2.30 uur: mede werkersmiddag bijzonder Kerkewerk Herv. Geimeente. Het gulden Vlies, 2.30 uur: Ver. Huls- I vrouwen afd. Ledden over „Uk zoek eer Filmzaal universiteit, 8 uur: K. en O.- I filmstudiekring. Volkshuis, 8 uur: Ned. Reis-Vereniging I afd. Leiden, filmavond. Woensdag I Kerkzaal acad. ziekenhuis, 12.50 1.20 uur: middagpauze-bijeenkomst. Snouck Hurgrcmjehuis, 8 uur: K. en I cursus over wereldgeschiedenis, j De kleine Burcht, 8 uur: postzegel- Hooglandse Kerkgrachrt 33a, 8 uur: broe derschap oud-padvinders, jaarvergade- Rijksherbarium. 8 uur: ledenvergade ring afd. Leiden Kon. Ned. NatuurhisL Vereniging. Café Andba, 8 uur: ledenverg. tuiniers en bloemisten D.E.V. De Harmonie, 8 uur: afd. Lelden Expo- gé, filmavond. Den Burcht, 7.45 uur: viering gouden jubileum Geref. school Hooglandse Kerk gracht, uitsluitend bestemd voor ouders van de leerlingen der lagere school. Donderdag Elisabeth-ziekenhuis, 11.30-12.30 uur receptie dokter W. van Rossem ter gele genheid van zilveren jubileum. De Beukenhof OEGSTGEEST (Terwee- weg) 4 tot 5.30 uur: receptie J. C. Stafileu tg.v. 40-jarig jubileum bij Rotogiravure. LEIDERDORP: gemeentehuis, 10.30 ut; afscheid adj. E. Kronenburg. Doelenkazerne, 8 uur: cabaretavond. Vrijdag Koor Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uu avondgebed. Wijkgebouw Levendaal 8 uur: centrale ar. kiesvereniging Leiden, spr: dr. J. A. H. S. Bruins Slot, „Huidige politieke situ atie". Wijkgebouw Rehoboth, 8 uur: C. H. Statenkring, spr.: drs. J. W. van Hulst te Amsterdam over „Zin en onzin in de politiek". Academiegebouw, 4 uur: inauguratie dr. R. F. Beerling. OEGSTGEEST: Patronaatsgebouw, ar: De Lekenspelers met ,,De man in LEIDERDORP: Dorpshuis, 7.30 t feestavond chr. Oranjevereniging. Van de universiteit Maandag 26 jan.: prof. dr. E. W. Hofstee !n sociologische faculteit over „De sociaal- agrarische structuur in Nederland", in de collegezaal van het instituut om 8 uur. Vrijdag 30 jan.: Inauguratie prof. dr. R. Beerling. Films Casino (7 en 9.15 uur, zaterdag ook 230 uur): The smallest 6how on earth Ut jaar); donderdag: D« zeven hoofdzon den (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Hercules 0 4jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Tramlijn be geerte (18 jaar). Hex (2.30, 7 en 9.15 uur): Slavinnen van de Amazone (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): In die lacht (18 jaar). Musea, instituten, leeszalen e.d. Academisch Historisch Museum Rapeo- ("urg 73: elke dag geopend van half 10 tot k*1' l, uitgezonderd op dinsdag en vrijdag: 'an 2 tot 5 uur. Hortus Botanicus Rapenburg: elke dag geopend van 9 tot 12 en van half 2 tot 4 uur (na 1 april tot 5 uur). Geologisch en mineraloglsch museum, Gareomarkt 1 b: elke dag geopend van 10 12 en van 2 tot 4 uur. Graves teen, Pieterskerkhof 6. juridisch Jtadiecentrum elke dag te bezichtigen i 9 en 12.30 en 2 tot 5 uur (liefst in de vakanties), concierge: Kolfmakersteeg 18a. Prentenkabinet, Kloksteeg 23: elke dag geopend van 2 tot 5 rur. Rijksherbarium. Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot uur (behalve zaterdagmiddag). Rijksmuseum voor Oudheden. Rapeo- kurg 28: elke dag geopend van 10 tot 4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steen- Jtoaat la: elke dag geopend van 10 tot Archeologisch Instituut, Rapenburg 26: Leidse bond bijeen Grondonderzoek voor volkstuinders De Leidse bond van volkstuinders hield gisteren in Den Burcht een buitenge woon goed bezochte propaganda-film- ivond. De voorzitter, de heer A. Zaal berg, sprak in z(jn openingswoord de hoop uit. dat b(j de verschillende plan nen voor Leiden, die thans in behande ling zijn, ook rekening wordt gehouden met de belangen van de volkstuinders. Het volkstuintje heeft immers een be langrijke sociale functie: het is rustbe- vorderend voor de werkende generatie en het geeft bezigheid aan de gepen Na dit openingswoord word brede aan dacht geschonken aan de bemesting vat de volkstuin en het grondonderzoek. De heren K. J. de Lange en A. F. Wimderink, respectievelijk assistent bij de rijkstuin- bouwvoorlichtlmgeddenst en assistent bij het bedrijfslaboratorium voor grond- er gowasonderzoek, gaven over deze onder werpen de nodige voorlichting. Zij deden dit onder meer aan de hand van dia' De belangrijkste vragen bij de bemes ting zijn het „wat", het „wanneer" en he .hoeveel". Laaf men een of meer grond- imonsters nemen, dan komt men aan dt hand van de analyse verschillende fac toren te weten, zoals de zuurgraad, het kalkigehalte en de humusrijkdom. Aan de hand hiervan kan een zo goed moge lijk bemestingsschema worden opgesteld, waarbij men noch te veel, noch te wei nig van de verschillende stoffen aa grond toevoegt. Na de pauze vertoonde de heer Herman Kleiibrin'k een driertail aardige filmpjes: Molen de Valk, Fragmenten van lente herfst en In Hollands duin. T ElDEN zal het romantische avond- licht op het Rapenburg niet lang meer zien, want de lichtfabrieken zijn begonnen met de uitvoering van het verlichtingsplan voor Van der Werf- park en Rapenburg, dat daar geheel nieuwe lantaarns brengt. Vorige week maandag zijn de werkzaamheden be gonnen en in het park zijn de nieuwe lantaarns al opgesteld. Er komen er in totaal 71, waarvan ongeveer 15 in het park. De werkzaamheden zullen een week of vijf duren. Men hoopt nu maar, dat het werkbaar weer blijft. De oude gaslantaarns gaan terug naar de lichtfabrieken. Daar worden ze opgeslagen in de afdeling „cu riosa". Misschien kunnen liefhebbers en verzamelaars van oude voorwer pen er nog blij mee worden ge- De nieuwe verlichting is wel een grote verbetering. Men zal zich her inneren, dat tegen het voorstel om de gaslantaarns te vervangen inder tijd protest werd aangetekend. Zelfs ging er een adres naar de Kroon om te proberen het besluit van de ge meenteraad ongedaan te maken. Ook is getwist over de vorm van de nieu we lantaarn: deze zou voor het Ra penburg in het geheel niet deugen. De gemeentebestuurders werd aan geraden, in steden als Utrecht maar eens hun licht op te steken over het beste toekomstige Rapenburg-licht en in een tuin aan het Rapenburg kwam een proefpaal te staan, die met geestdriftig vertoon de burgerij ter beoordeling werd aangeboden. Maar alle protesten hadden voor de tegenstanders geen baat. Hoe het komt dat de gemeente zo lang heeft gewacht met de uitvoering van de plannen, is ons niet bekend, maar wij vermoeden zo, dat de tegenstand daarin ook een rol heeft gespeeld. Wij hebben een gemeentebestuurder elke dag geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur (behalve zaterdagmiddag) Bibliotheek universiteit. Rapenburg 74 elke dag algemene studiezaal en uitleen afdeling geopend van half 10 tot half 6. op zaterdag tot 5 uur. Academiegebouw, Rapenburg 73: Elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 30 uur, behalve op zaterdagmiddag. Contactbureau voor afgestudeerden Rapehburg 6: op maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur. Instituut voor culturele anthropologic i sociologie van nlet-westerse volken Eerste Binnenvestgrecht 33a: elke dag geopend van 0 tot 12.30 en van 2 tot 5.30 ur. behalve zaterdagmiddag. Stedelijk museum De Lakenhal, Oude Singel 28: elke dag geopend van 10 tot 4 Pilgrimfathers-huisje, Boisotkade 2: elke dag geopend van half 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Legermuseum „Generaal Hoefer", Pest huislaan 7: elke dag geopend van 10 tot srdag I Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- 27: maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag en donderdag vaD 1 tot 5.30 uur; vrijdag van tot 5.30 en van 7 tot 9 uur: zaterdag an 10 tot 530 uur Jeugdbibliotheek, leeszaal en bibliotheek euvens, Plantage 6: maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u., woensdag en zaterdag van 12 tot 4.30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6 30 tot 8.30 uur 's avonds. (Deze opgaven gelden niet voor zon- en feestdagen). Tentoonstellingen Rijksmuseum voor Volkenkunde: „Wat doe je in de kou?"; educatieve tentoonstel- 3 van de Eskimo's. Ge opend tot en met 1 maart Prentenkabinet, 2 tot 5 uur: tekeningen an B. Bouttcville, tot 9 febr. eens horen zeggen: „Laat de gemoe deren nu eerst maar tot rust komen". Nu, dat zijn ze gekomen. Wij kunnen niet aannemen, dat ook maar iemand kwaadaardige blikken zal werpen naar de mensen, die dit donkere stadsdeel van betere verlichting gaan voorzien. Want het mag o zo romantisch zijn en het gas mag de sfeer op het Rapenburg nog zo ten goede komen, daartegenover staat toch, dat deze verlichting een aan fluiting is uit het oogpunt van veilig verkeer, temeer omdat het grote ver keer voorlopig niet van het Rapen burg zal worden geweerd. Een voor spellende geest is niet nodig om aan te dat de verlichting haar schijnsel op de ge vels werpt, niemand meer verlangt naar „zoals het was". En aangezien de gaslantaarns voor een tedere herinnering nog wèl dienst kunnen doen, plaatsen wij van daag nog eenmaal dit schone plaatje van ons allerschoonste Rapenburg. Gerechtshof Den Haag De procureur-generaal b(j het gerechts hof te 's-Gravenhage heeft ln zijn requisi toir in de zaak tegen een 29-jarige studcnl uit Leiden, die wegens dronken rijden terecht stond, gezegd, dat de officier justitie terecht in beroep was gegaan het vonnis van de politie-rechter. Dit vonnis luidde veertien dagen voorwa; Hike gevangenisstraf en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor twee jaai Deze zaak is zeer ernstig, vond de procu reur-generaal, en er moet een om waard olijke straf voor worden gegeven. Hij vorderde nu een gevangenisstraf veertien dagen onvoorwaardelijk en zegging van de rijbevoegdheid voor jaar en zes maanden. madelaan in Den Haag, nadat hij in Sche- veningen sterke drank had gedronken Hij reed een geparkeerde auto aan, er later bij het Willem Witsenplein een ben zinepomp. De student zegt er zich niets van te herinneren. Alleen de botsing tegen de benzinepomp herinert hij zich vaag. Hij heeft de schade betaald, in totaal ongeveer f 4000. Tengevolge van de bot sing werd de auto van de student even eens zwaar beschadigd. Na de eerste bot sing reeds hij verder op drie banden er velg. '10 vinger sy steem blind 'hythm. lettergrepen minuut). Kon. Erk. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 Telefoon 26558 Zangersavond van ring Leiden van christel. za n g veren i gin gen De ring Leiden en omstreken van christelijke zangverenigingen houdt don derdagavond om kwart voor 8 in de Zuiderkerk aan de Raadhuisstraat te Alphen aan den Rijn een zangersavond, waarop de volgende koren medewerking zullen verlenen: kinderkoor Lof zij den Heer te Alphen, meisjeskoor De Lente klokjes te Katwijk, meisjeskoor Lof zij den Heer te Alphen aan den Rijn, chr. gemengde zangvereniging De Lofstem te Nieuwveen, de blokfluitgroep te Alphen den Rijn, het zangkoor van de afde ling Alphen van de Ned. Protestanten- Bond, het meisjeskoor Con Brio te Rijns burg, de chr. gemengde zangvereniging Lof zij den Heer te Alphen en het man- nen-dubbelkwartet Euphonie te Alphen. is gestraft door de gevolgen van de rit. De jongeman verkeerde destijds door llerlei persoonlijke omstandigheden on der hoge spanning. Pleiter verzocht het Hof het vonnis van de politieo-echter te bevestigen. Puzzel prominenten 1. Mevrouw M. E. ter Haar Vreeken, Leidseweg 169, Voorscho ten; 2. mevrouw A. L. Moonen Eikelenboom. Kanaalweg 13, Lei den; 3. F. C. Bakker, Nijenburg 8, Sassenheim. De heer A. Oosthoek gisteren overleden In de nachl van donderdag op vrijdag is in zijn woning te Oegstgecst op 73- jarige leeftijd overleden de heer A. Oost- hoek, oud-directeur van de dakpannen- en i waren fabric ken Oosthoek N.V. tc Alphen aan den Rijn en Zoeterwoude. Op 19-jarige leeftijd deed hij zijn in trede in het bedrijf en nadat de toen malige firma was omgezet in een naam- ven nootschap werd hij ln 1921 be noemd tot directeur. In het begin der twintiger jaren werden de betonfabrieken Zoeterwoude gesticht als aanvulling op de reeds bestaande botonfabriek in Do Hoorn te Alphen. Naast de reed6 lang ge vestigde dakpannenfabriek werd dit do basis van het huidige bedrijf. Mede dank zij het onvermoeide werken van de heer Oosthoek groeide het bedrijf onder zijn leiding uit tot een der modernste in ons land. De overledene was door zijn warme be langstelling voor zijn ondergeschikten en hun gezinnen zeer bemand bij het perso neel. Vele jaren had de heer Oosthoek zitting in de Kamer van Koophandel to Leiden. Op zijn initiatief werden in Alphen vele woningen gebouwd. In 1948 werd de heer Oosthoek benoemd tot rid der in de Orde van Oranje Nassau. Op 3) laart 1958 trad hij af als directeur De begrafenis heeft plaats maandag middag om half 3 op de Oosterbegraaf- s te Alphen aan den Rijn. mandersloot donkers leeg 14 bekoort Haar Brylcreem, de wereldberoemde Engelse haarcrème, geeft uw haar een prachtige natuurlijke glans. Brylcreem houdt haar en hoofdhuid fris en gezond - maakt droog haar weer soepel en vitaal - bestrijdt roosvorming. Tussen de bladzijden Tramlijn Begeerte LUXOR. (2.30. 7 en 9.15 uur) Acht jaar nadat Tennessee Williams toneelstuk ïtcar named desire" door Elia rerd verfilmd is de rolprent op- de roulatie gekomen. Sindsdien lieuw geslacht opgegroeid, dat kennis heeft kunnen nemen van dit formidabele werk, dat destijds op elk wereldtoneel triomfen heeft geoogst. Stanley Kowalski, Stella, Blanche en Mitch zijn alleen maar namen voor de kin toen. Wij hebben een nieuwe gang naar. de bioscoop gemaakt, maar genlijk was dat niet nodig. Nu nog. na acht jaar stonden al deze figuren ons nog :o levendig voor de geest alsof wij ze gis teren hadden gezien. Slechts heel zelden komt een filmwerk tot stand dat een zo iepe impressie achterlaat. Wat regisseur Kazan met spelers als Vivien Leigh en Marlon Brando heeft ge daan is kunst met een grote K. Hij heeft inleven, geplaatst in een ach terbuurt van New Orleans, zo indringend erfilmd en zich zo in de psychologie van it meisje Blanche ingeleefd, dat een klassiek meesterwerk tot stand is geko- Natuurlijk is deze stof niet geschikt om kinderen te worden voorgezet. Maar wie de jaren des onderscheids is gekomen zal aanvoelen, dat in „Tramlijn Begeerte" kunstenaar aan het woord is geweest, is werk niet zal verouderen als het celluloid, waarop het is vastgelegd. Geen kleuren en geen breed scherm kunnen deze filmkunst uitwissen. Laat dat genoeg pin. >rdf, maar The smallest shoiv on earth CASINO (7 uur en 9.15 uur: geen ma tinee). Een Engelse film behoeft door- s maar enkele honderden metera te draaien of men kan zijn herkomst al ra den. Het is een bijzonder trekje humor T~\IT IS een opname van de vroe- ■U' gerc Blauwpoortsbrug, gemaakt tussen 1906 en 1910. De foto werd ons verstrekt door de heer W. van Hoven. Oude Vest 119, Leiden. De brug herinnert aan de Blauwe Poort, die omstreeks 1610 werd ge bouwd en die een ruim gebouw geweest moet zijn, want het gilde van de apothekers en de „artsenij- bereiders" hield er in de bovenzaal tot 1735 zijn vergaderingen, evenals de rederijkers, die echter in 1631 naar de nieuwe Rijnsburgerpoort trokken. De poort, die voor de Haar lemmerstraat stond, werd in 1735 wegens bouwvalligheid afgebroken De brug op deze prentbriefkaart, die slechts vijf en een halve meter breed was, is in 1910 vervangen door de tegenwoordige, die binnen de hekken zestien meter breed is. Zulke draaibruggen vindt men ln Leiden nog wel. De straat van de Morspoort tot de Steenstraat heet Morsstraat. Vóór de vierde uitleg van de stad. om streeks 1600. droeg zij de naam van Lage Rijndijk als voortzetting van de dijk ten oosten van de stad. De naam is afgeleid van de terrein- strook de Morsch; het oud-Neder landse „mersch" of „marsch" be tekende beemdc of door water om spoeld land. Na de aanleg werd de straat Kleistraat genoemd, ter on derscheiding van de Steenstraat, die in 1603 reeds werd geplaveid. Nog méér kwam de naam Galgstraat in zwang; de namen Galgstraat en Kleistraat voor een en dezelfde straat hebben zich pngeveer drie eeuwen gehandhaafd. De gemeente raad besloot in 1879 voor alle straten binnen de gemeentegrenzen een riaam vast te stellen, waarbij deze de officiële naam Morschstraat Op de originele prent is de luifel aan de voorkant van het café Bclle- vue op de hoek van de Mors- en de Steenstraat te zien, wat erop duidt, dat daar toen nog een terrasje was Links naast de scheepsmast was het hotel „De Toelast", dat zijn laatste diensten bewees aan Belgische vluch telingen in de jaren 1914 en 1915. Het werd later verbouwd tot autohan del en garage. Tussen de mast cn de boom de ingang van de Fabiaans- poort, die nu nog alleen te bereiken is via de Kruisstraat. De namen van de bruggen werden pas in 1929 vastgesteldde gang bare namen werden zoveel moge lijk gehandhaafd. en een zweempje ongerijmdheid, die te zamen een sprankelende franje vormen van een doorgaans verrassend verhaaltje. The smallest show on earth Het klein ste theater, van de wereld is zo'n oer- Engelse vondst, die wat traag op gang komt, maar gaandeweg een brede glim lach van de kijkers afdwingt, die bij tij den door luide lachsalvo's wordt door broken. Het gegeven is nogal simpel: Een geldarme schrijver en zijn vrouw er ven een theatertje, kunnen dit voor een goede prijs verkopen, wanneer ze een indrukwekkende concurrent in het nauw kunnen brengen, en storten zich zonder de minste vakkennis in het avontuur. De manieren, die zij uitdenken om het thea tertje rendabel te maken, zorgen voor de lachsalvo's; de typering ven alle mensen, die een rol in deze onwerkelijke geschie denis spelen, zorgt voor de diepe glim lach, die eenmaal te voorschijn, gedu rende de gehele film hert gezicht blijft (Echte humor). Hercules LIDO. (2.30, 7 en 9.15 uur). - De Griek se mythologie maakt melding van He- raklcs of Hercules, de zoon van Zeus en Alkmene in Thebe, die in opdracht van Eurystheus, koning van Mykcne. twaalf werken moest volbrengen. Wanneer hij deze moedig en geduldig op zich zou ne men. zouden de goden hem met hun hulp terzijde staan en het onsterfelijke leven in hun midden zou zijn deel zijn. Zoals was te verwachten, hebben de filmmakers zich ook van dit gegeven meester gemaakt en zo is de halfgod He- rakles dan in al zijn kracht en waardig heid op het brede cinemascope-doek te zien, vechtend met wilde dieren en wilde Het is niet zo, dat de avonturen van Herakles op de voet worden gevolgd. Als wij het goed hebben begrepen, zijn twee geheel verschillende verhalen door elkaar geweven, om de toeschouwer een lange serie sterke staaltjes voor ogen te toveren. Wie daarvan houdt, kan zijn hart opha len. Voor de rest is de rolprent misschien nurttig om de nieuwsgierigheid te prikke len, waardoor men er voor het eerst of bij vernieuwing toe kan worden gebracht de werkelijke sage van deze grote Griek se held erop na te slaan. (Sterke staaltjes met oude sage als uitgangspunt). In die nacht TRIANON (2.30, 7 en 9.15 uur). In die nachtia een Franse film, die de toe schouwer de nodige spanning moet bezor gen. Hot vrij eenvoudige verhaal speelt zich af in een onwezenlijk wereldje van geheimzinnig kijkende mannen, schone vrouwen, drank en narcotica. Als het goed is. moet dit alles aantonen, dat de begeerte naar vrouwen de wieg van de misdaad is. Hot geheel heeft niet veel om het lijf, uitgezonderd dan hot spel van Mylène Demongeot. Maar dit maakt de film nog niet aanbevelenswaardig! (Duister en onplezierig.) Slavinnen REX. (2.30, 7.15 en 9.15 uur). De film Slavinnen van de Amazone gaat over een sensationele expeditie dwars door een onherbergzaam oerwoud, op zoek naar een stam, die uitsluitend uit schone vrou wen bestaat. De stam der Amazones wordt na tal van avonturen inderdaad gevon den, waarbij zelfs nog een paar blanken worden bevrijd. (Onwaarschijnlijke avonturen in Bra ziliaans oerwoud Examen handenarbeid voor jeugdleiders in Leiden Deze week hadden in het Leidse Volks huis examens plaats voor het B-diploma handenarbeid voor jeugdleiders. De kan didaten hadden een opleiding van de stichting Leidse Jeugd-Actic gevolgd. Na een uur theorie over didactiek, psycholo gie, materialen en gereedschappen volgde een uur praktisch werken met een groep kinderen. De geslaagden zijn de dames: L. de Wolf, I. A. C. Saveur, M. Redel, T. van Egmond, H. C. T. Bergers, L. Feijen, T. van Kleef, W. Sloos, G. v. d. Vegte, W. K. Dijkstra en J. Bouma en de heren A. van Lunteren en G. Schutte. voor KOLEN en OLIE

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3