KOERIERS Met zon voetbalbroek kun je in het stadion spelen Kcasrr ..DAT WAST PAS S SMETTELOOS WIT! ANES NIEUWE LEIDSCHE COURANT 8 WOENSDAG 21 JANUARI 1959 Personeel gevraagd Gevraagd haish. hulp, bij dame alleen. Liefst donder dags- en vrudagaochtends- Tulnstadswijk. Koninginne- laan 52, Leiden. Mevrouw Vreeburg, Piet Helnlaan 43. Oegstgeest, vraagt voor 2 ochtenden per week een werkster. Aanmel den tussen 5—7 uur n.m. Gevr. meisje van 9 tot plm. 2 uur of werkster voor 2 halve of 1 hele dag p. week. Aanm. na 7.30 uur. Juffer- mansstraat 25. Oegstgeest. Tel. 20091. Huishoudster gevraagd bij eenvoudige weduwe voor lichte werkzaamheden en gezelschap (kleine woning in mooie omgeving). Br. onder no. 3049 bur. van dit blad. Bijverdienste? Inlichtingen Postbus 148 Haarlem. Gevr. net meisje, tot 3 uur in klein gezin. Liefst van de Huishoudschool Mevr. Strie ker. Marelaan 38 Oegstgeest. Person*»*»! b Net persoon, 52 jaar, biedt zich aan voor mag.- of kan toorwerkzaamheden. voor hele of halve dagen. Brieven onder nr. 3064 bur. blad. B.z.a. Ie kapster, in bezit van diploma. Brieven onder no. 3062 bur. blad. Te huur gevraagd Wlnkelhuis(Je) te huur gevr. Br. nr 3061 bur. blad. Heer P.G.. b.b.h.h.. zoekt degeliik pension te Leiden of omgeving. Brieven onder no. 3060 bur. blad. Chr. onderwijzer zoekt rem, zit-slaapk. met pension in Alphen. Weekeinde niet afwezig. Br. met prijsopgave onder nr 3063 bur. blad. Te huur aangeb Te huur aangeboden voor vast een perceel land van olm. 650 RUnl. roe in de om geving van Katwijk. Rijns burg. Zeer geschikt voor bloemisterU-cuituur. Brieven onder nr. 3069 bur. blad. Te huur voor doktersgezin gem. vriie etage t.o. Acad. Ziekenhuis, ook geschikt voor praktijk. Event, ook afe. te huur. met gebruik van keu ken. Br. onder nr 3066 bur. bi. Woningruil Aangeboden te Zwolle: riant bovenhuis op prima stand f 65 p. maand huur. Gevraagd: huis. liefst met tuin in Oegstgeest of om geving Leiden. Brieven onder nr. 3065 bur. blad. Te koop gevraagd Inkoop goud, zilver en Juwelen tegen de hoogste waarde. Het adres waartoe u zich met het volste trouwen kunt wenden. Rlngenhuis, Morsstr. 9. Lei den. Voor Oegstgeest Geversstraat 47. Te koop aangeboden Een goed onderhouden „Sparta''. 250 cc met Victoria motor. Br. nr 3068 bur. blad. 4 kinderstoelen f 10, stel stoeien f 20. Llbertysboel met nieuwe kussens f 12.50. Da mesfauteuiltje f 10. 2-pers. Aupingsplraal f 12.50. Strijk plank f 3. F. v. d. Pluym. Jan Vossensteeg 51. Wegens vertrek Erres radio pracht toestel f 75. Sleestofziger 125 Volt, compl. f 30. Damesfiets prima f 40. wit gasstel f 20. Kloksteeg 29 Een schrijfmachine met voorsteek. Geschikt voor deb. cred. en voorraad adm In zeer goede staat. Wagen- lengt© 50 cm. Br. bur. blad onder no. 3071. Z.g.a.n. Motorcarrier 200 cc, J.L.O. met achtervering. Te bevr, J. Heemskerk, Dahliastraat 2. Rijnsburg. Tc koop 4 fauteuils f 25, 4 stoelen en 2 fauteuils f 25. strijkplank f 3. kinderledi- kant f 7.50. 4 kinderstoelen f 10 3 delig kapokbedstel f 15. keukentafel f 4 p. st. F v. d. PLUYM, Jan Vossen- steeg 51. Lelden. Aangeb. Singer handnaai- machines van vertegenwoor diger prijzen f 45, f 65. f 85. Machines werken prima, koop met garantie. Haagweg 172A. Lelden. RIocmbollenktsten, 100 st. geschikt voor narcissen, ei zijkanten voor uienren ei een krul gang van 9 m. lang. Gebr Zandbergen. Valken- Diversen Doe het zelf. Het hebben in de opruiming vele koopjes en restanten. Corpei, Woninginrichting. Oude Rijn no. 28. 250 cc Sport 6 dgn Puch 1954. In goede «iaat Lage prijs. Valk a. d. Haagsche Schouw, Voorschoten. Tele foon 25191 K 1710. De beste accommodatie biedt u de grote zaal Prediker, Janvossensteeg 17. Tel. 26686. Lage prijzen. Wilt u lekker Chinees eten en gezellig zitten? Dan moet u zijn Chinees R« rant „Wen Chow", L. Pie- terskerkkoorsteeg 9. Lelden. Tel. 20998. Nieuwe auto's zonder chauffeur. Verlaagde winter- prtizen. All-risk verzekerd Consul '58. Opel- Rekord '58. Borgward. Isabella. Simca, Volkswagen. Werkhoven' Luxe Autoverhuur, Van Hoffstraat 11. Telef. 22300. üw boekhouding en al uw verzekeringen In goede han den bij C. Glasbergen. Re- gentesselaan 53. Oegstgeest- Tel. 33509. Opklap-, wentel meibedden, nieuw bruikt. Dekplanken dilnraHs. ruime sortering ledikanten, spiralen, divan, bedden. etagebedden Beter en voordeliger bij het bekende <=peciaaladres. Was senaar. Jan Vossensteeg 60. Kapster, permanent aan huis. stroomloos, v.a. 12.50. Telefoon 32351. Houtworm- en Boktor-be strHding met 10 Jr. garantie. Zuivering v gebouwen garantie. Levering van insectenbestrlldingsmiddelen- Vraagt vrliblltvend advies en offerte. Fa. Van Buuren. Strüklnrlchtli Roembastr Gt. Leióen. tele-1uw fijne was Hoge Rijndijk foon 31-50. fS«k.> -'-Jl - - £■-<**' \^)ETBALBROEKEN, BADHANDDOEKEN... beddelakens, tafellakens... vlekken genoeg, werk genoeg! Maar wat doet de moderne huismoeder? Zij neemt Omo en maakt in 'n wip een dik schuimend sop klaar. Daar gaat rustig de hele was in (na de witte was de bonte!). En dan als het goed eruit komt! Zien we nog één vlekje? Nee. Is het wit geworden? Nou en of, hagel, hagelwit! Zo worden Uw beide wensen vervuld: Omo wast èn vlekkeloos en hagelwit. Met een sop dat voor het goed en het wasgerei zo veilig is als U mlar wenst. en hagel, hagelwit J dat wast pas smetteloos wit! Iedereen Is enthouslasl als wil uw matras overtrek- et damast. 1-pers. van- 19.50; 2-pers. f 26.50- SMITS Bedden-Tapiitmaga- zljn. Mare 98; Vrouwenstees 9, Telefoon 23913. Fa. Gebr. v. d. Meer. Hoge Rijndijk 4. tel. 26782. Dagel expeditie op Den Haag. Delft en Utrecht. Overijssel. Gel derland en'Trlesland. 2 x p.w n. Groningen. Stadsvervoer Rooiiackers en naaimachl- les één begrip Wilt u ver- ekerd zijn van prima kwa liteit. ervaren vakmanschap vlotte service? Naaima chinehandel Roollackers- Leemansstraat 31 Leiden, tel. 31324. Voor Zoetermeer omgeving' H. Rooijackers, Molenstraat 57. Tel. 3446 Rooijackers en naaimachi nes één begrip Prima kwa liteit. Voordelig. Vlotte ser vice! Vraagt bezoek aan huis bent overtuigd Naai machinehandel Rooiiackers Lcemansstraat 31. Lelden, tel. 31324 Vertegenw. G Vos. Cslandeiraat 23. tel 23420 Duitse. Oostenrijkse en Zwitserse Dames en Heren. 15—65 jaar. wensen corres pondentie met Holland In lichtingen gratis. Wereld- koerier. Postbus 6057 Rotter dam. Telefoon 32421 'n Messerschmltt is ban dlger! 3 persoons, verwar ming. topsnelheid 100 km. verbruik 25-30 km p. L.. jaar belasting f 30, motor- of auto rijbewijs! Vraag folder. In voorraad bij; Valk, Haagse Schouw. Tel 25191 K 1710 Voorschoten. 134, Telefoon 22675. Kredieten t/m 3000 (zon der borg) v. aankoop meu belen en woningtextiel. Di- t van de fabriek. In iede- prijsklasse. Enorme keu en besparing. Prettige betaling. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. Geheimhouding 'erzekerd. Postbus 538. Den Haag. 9 Overhemdenreparatie. Boorden en manchetten enz., ernicuwen onder garantie, >ok no iron. „Smits", Over hemden- en Kousenreparatie- bedrijf. Nieuwe Rijn 94. Tele foon 25391. Hoest? Keelpijn? Natter- ï's Bronchicum Elixir helpt. lost taai slijm op, neemt de prikkel weg. Fla- 2.bij elke drogist. voor KOLEN en OLIE PRIJZEN VOOR KOERIERS 1 tot 20 woorden l— Van 20 tot 30 woorden Voor Koeriers onder wordt 15 ct extra In reke ning gebracht Bewljsnum- ler (alleen op verzoek). 15 ct KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST NIEUWE AVONTUREN VAN Spekkie en Blekkie 64. Inspecteur Hamzwaaier parkeerde de wagen bij het hoofdbureau van politie en ze Hepen met z'n allen naar boven, naar de kamer van commissaris Bonebakker. Ze hadden nog maar Juist plaatsgenomen, toen er op de deur werd geklopt en inspecteur Fijn het vertrek kwam binnenstappen. „Belangrijk ciieuws, commissaris", bericht te hij. „Postbode Klingeling is terecht". „Wat zeg Je!" riep de commissaris uiit. „Dat is goed nieuws. En waar was hij?" „Toch in ee,i van die lege pakhuizen in het Schimmelsteegje, commissaris. En de oude Wezelaar heeft hem daar heen gelokt en verborgen." „Dus toch d© oude Wezelaarl" riep Spek kie. ,,Zien jullie wel! Zodra ik die man zag dacht ik: jou vertrouw ik niet, vaderl En hij bleek ook niet te vertrouwen". „Bedankt, Fijn", sprak de commissaris. „Maar nu moeten we eerst haring of kuit hebben inzake professor Halewltski. Ik stel voor dat we meteen een paar collega'6 van hem laten komen. Professor Brannel zal we! king komen". En zo stapte een half uurtje later drie professoren de kamer van commissaris Bo nebakker binnen. Spekkie en Blekkie luis terden gespannen toe, toen ze professor Ha lewitski begonnen te ondervragen. Maar het bleek al spoedig, dat het Inderdaad de ech te professor Halewitski was. „U hoeft geen seconde te twijfelen, com missaris", sprak professor Brannel plechtig, ,,dit is Harold J. Halewitski en niemand „Daar ben ik blij oml". riep Spekkie uit. „U weet nieit hoe akelig ik het zou hebben gevonden, als u nu toch een ander geweest was, professor. Want ik vind u echt een man, om mee naar de maan te nemen!" „Dat vind ik fijn om te horen. Spekkie", lachte de professor. „Maar zo ver is het nog niet Mijn raket is nog niet klaar. En jullie moeten nog toestemming van je ouders hebben. En of ze die zo één. twee drie zullen geven, dat weet ik nog niet. Maar jé weet het: van mij mogen Jullie mee!" Zouden Spekkie en Blekkie binnenkort echt naar de maan vertrekken? Wij weten het ook nog niet. Want eerst beleven ze in elk geval nog een heel ander avontuur, ge titeld: .Spekkie en Blekkie en het IJsje van Dertien". (Wordt vervolgd) De Stichting „DE OPBOUW" EEN HOOFDLEIDSTER Salaris van 3.337.60 tot 4.233.60 per jaar, afhanke lijk van opleiding en ervaring. Voor vrije voeding, bewassing en inwoning wordt 780 per jaar inge houden. Vakantie 18 werkdagen per jaar. N V. DE BATAAFSCHE PETROLEUM MAATSCHAPPIJ. Carel van Bylandtlaan 30, 's-Gravenhage, VROUWELIJKE TEKENAAR voor het uitwerken van schetsontwerpen tot werktekeningen en het uitvoeren van een voudige ontwerp-opdrachten. Leeftijd 2025 jaar. Brieven met vermelding van persoonlijke gege vens, opleiding en ervaring, te richten aan ge noemde Maatschappij, Postbus 162, 's-Gravenhage, onder de aanduiding FO/356/22. Industriële Onderneming te LEIDEN, vraagt voor ha van diverse afdelingen 1°- Assistent- Correspondentie) Leeftijd tot ca. 30 jaar. Middelbare school opleiding vereist. Bezit der praktijk-diploma's handelscorresp. moderne talen geeft voorkeur. Voldoende stenografische vaardigheid is tevens noodzakelijk. 2°- Steno-Typistes Voor het Nederlands en/of de moderne talen. Bij de sollicitatie duidelijk te vermelden, welke taal/talen men beheerst, benevens steno- en type-snelheid. Een perfecte beheersing der stenografie in de opgegeven talen wordt ver langd, naast een goede bekendheid met deze talen. Middelbare school-opleiding (ook evtl. MMS) wordt vereist. 3°- Kantoorbedienden (mannelijk en vrouwelijk) voor administratieve werkzaamheden op in koop- en verkoopafdelingen. Accuratesse en administratieve ervaring zijn noodzakelijk, evenals kennis van machineschrijven. Vereist wordt tenminste MULO-opleiding, voor enkele plaatsingen middelbare school-opleiding. Leef tijd tot ca. 25 jaar. 4°- Archiefbediende (mnl.) voor archiefwerk, post- en kleine expeditie werkzaamheden. Bekendheid met stencil en adresseermachine strekt tot voorkeur. 5°- Telefoniste-Telexiste Goede spreekvaardigheid, alsmede voldoende I schriftelijke beheersing der moderne talen wordt gewenst. Mits sollicitante een zeer be dreven typiste is, wordt telex-ervaring nog niet verlangd. Datum van indiensttreding: bij voorkeur 1 april 1959 Alle sollicitaties zullen aan een strenge selectie worden onderworpen, terwijl voor diverse aanstel lingen een psycho-technisch onderzoek zal worden verlangd. Geboden wordt een goed gesalarieerde werkkring, met vacantie- en kerst-gratificatie, en winst-aandeel. Aan een aanstelling zijn pensioenrechten verbonden. Vacantie 1959 kan worden verleend, onder voorbe houd van data passend in de vacantie-planning van het gezamenlijk personeel. Sollicitatiebrieven dienen opleiding, behaalde resultaten, opge dane ervaring en vroegere werk kringen; vergezeld te gaan van een recente pasfoto, die t.z.t. wordt geretourneerd, indien geen aanstelling volgt. Brieven in te zenden onder no. 3067 bureau v. d. blad.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 8