Henri Wintermans Groter aantal zeer goed stemmen mogelijk is Herinneringen aan liet Leiclse Gangetje oude van het draaiboek *NES NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 17 JANUARI 1959 Zaterdag Jacobazaal Den Burcht, 8 uur: Ons Grunnegerlaand. gevarieerd programma Bellevue Steenstraat. 7.30 tot 11 uur; postduivententoonstelling van „De Vrien denclub". Zondag Luxor, 10.30 uur: bijzonder Kerkewerk Hervormde Gemeente, Willem Berk- hemer declameert. Maandag Stadhuis, 2 uur: gemeenteraad. Volkshuis. 7.30 uur: K- en O.-cursus han denarbeid. Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur: jaarver gadering Ohr. Retisverenriigii<ng afdeling Leiden. OEGSTGBEST: gebouw Irene, 8 uur: majoor mr. W. Folmer voor afdeling van Ned. Christen-vrouwenbond over „Leger des Heils". Groot Auditorium. 4 uur: openbare les lector dr. A. Brouwer. Snouok Hurgronjehuis. 8 uur: K. en O.- cursus wereldgeschiedenis, prof. dr. Th. J. Locher. Antonius-olubhuis. 8 uur: K. en O-film „De bigamist". Prentenkabinet 8 uur: K. en O.-cursus filosofie, dr. B. Delfgaauw. Gebouw Prediker. 8 uur: zendingssamen komst, spr. J. Maasbach. Den Burcht, 8 uur: filmavond Lissone Lindeman. Stadsgehoorzaal, 8-15 uur: gemengd Toonkunstkoor. Requiem van Verdi. Het gullden Vlies, 8 uur: Leid se assu- rantieolub, spr. A. F. Went over bedrijfs- verzekering. Woensdag Kerkzaal acad. ziekenhuis. 12 50 tot 1.20 uur: middajgpauze bijeenkomst. Stadsgehoorzaal, 3 uur: erepromotie dr. J. E. baron De Vos Van Steenwïjk. Ambachtsschool. 7,30 uur: K. en sus over kleine reparartrios. Turk, 8 uur: ledenvergadering Tuinbouw en Plantkunde. Ohr. Geref. kerk, 8 uur: interkerkelijke bijeenkomst, spr. oud-burg. Warnaar, Wadddnxveen en ds. Maris, Bloemendaal. Het gulden Vlies, 10-30 tot 12 uur: afd. Leiden Ned. Ver. Huisvrouwen, koffieuur. Museum Volkenkunde. 8 uur: de heer A. J. Drewes over „Ethiopië". Rijksmuseum geologie (Garemmarkt), 8 uur: film over het paard. Stadsgehoorzaal, 8 uur: uitvoering Leids Pol iti e-muzi ekgezelsohap. OEGSTGBEST: Eindegeest, 7 uur: film avond Sancta Lucia. OEGSTGEEST: gemeentehuis, 7.30 raadsvergadering. Donderdag Stadsgehoorzaal. 8 uur: Residentie- Orkest, solist Hans Richter Haaser, piano. Schouwburg, 8 uur: Rott. Toneel met Mercadet voor K. en O. Gebouw Levendaal 1, 8 uur: texitieJ- show van de commissie voor huishoude lijke en gezinsvoorliohting. VrUdag Schouwburg, 8 uur: Mercadet door Rott. Toneel voor K. en O. Stadsgehoorzaal. 8 uur: uitvoering Leids Politie-muziekgezelschap. Groot Auditorium, 4 uur: inauguratie prof. dr. T. Smits- Den Burcht, 7.45 uur: Leidse bond volks- tuinders. lezingen en films. Den Burcht, 8 uur: muziekavond Ned. Ohr. Beambtenbond. Rehoboth, 8 uur: afd. Leiden Christen- vrouwenbond. de heer J. Egigink over kin deren uit achtergebleven gebieden. Lutherse kerk. 8 uur: Gemeente-avond, ds. W. J Sijthoff over „Bethescte". LEIDERDORP: dorpshuis. 8 uur: Her vormde lekespelgroep met Sjaloom. Films Casnno (7 en 9.15 uur): De man, die te veel wist Lido (2.30, 7 cn 8.15 uur): En altijd lokt de vrouw. Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): The Brava dos. Rex (2.30, 5.15 en 9-15 uur): Drums across the river. Donderdag: Hotel onder ver denking. Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Mijn beste vijand. Musea, Instituten, leeszalen e.d. Academisch Historisch Museum Rapen burg 73: elke dag geopend van half 10 tot half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrijdag van 2 tot 5 uur. Hortus Botanicus Rapenburg: elke dag geopend van 9 tot 12 en van half 2 uur (na 1 april tot 5 uur). Geologisch en mineralogisch Garenmarkt 1 b: elke dag geopend van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Graveeteen, Pieterskerkhof 6, juridisch studiecentrumelke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en 2 tot 5 uur (liefst in de vakanties), concierge: Kolfmakersteeg 16a. Prentenkabinet, Kloksteeg 23: elke dag geopend van 2 tot 5 rur. Rijksherbarium. Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag) Rijksmuseum voor Oudheden. Rapen burg 28: elke dag geopend van 10 tot 4 Archeologisch Instituut, Rapenburg 26 elke dag geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur (behalve zaterdagmiddag). Bibliotheek universiteit. Rapenburg 74 elke dag algemene studiezaal en uitleen- afdeling geopend van half 10 tot half 6. op zaterdag tot 5 uur. Academiegebouw, Rapenburg 73: Elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2%>t 6.30 uur, behalve op zaterdagmiddag Oontactbureau voor afgestudeerden. Rapenburg 6; op maandag, woensdag en wijdag geopend van 10 tot 12.30 en var 2 wekelijkse rubriek oud-Leiden. Het zyn de heren A. N. van der Voet, Emmalaan 89, en J. Ouwerkerk, Dcutzstraat 14, die ons beiden een oude prentbriefkaart van het vroege re Leidse Gangetje zonden, de eerste met een gezicht op de Karnemelks- brug, de tweede van de Steenschuur af met de hoek van de Breestraat. De kaarten dateren van omstreeks 1900. Het gangetje werd ln de Middeleeuwen „Korte Steenschuur" genoemd. Daar langs strekte zich de vestwal uit, van de Oosterpoort bij het einde van de „Grote Straat" (de Breestraat) tot by de ..Roode Toren" (hoek botermarkt). De „Roode Toren moet een van de verdedigingswerken zijn geweest; de hoek van de Botermarkt en de Korte Steenschuur was door het daar samen vloeien van de Rjjn en het water van Rapenburg-Steenschuur een strate gisch punt. Na de derde uitleg van de stad, in 1389. werden toren en wal geslecht. De kade langs het water moet in die tijd even breed geweest zijn als de Steenschuur aan de andere kant van de Breestraat, zo vermeldt een boekje over straatbeschrijvingen. Later pas, maar vóór het beleg van de stad heeft men de doorgang door bebouwing smaller gemaakt. Zo is het Gangetje ontstaan, dat door sloping van de bijgebouwde panden in 1928 zijn oorspronkelijke breedte herkreeg. Men sprak In de zeventiende en acht tiende eeuw nog niet over het Gange tje; toen kende ieder deze doorgang nog als het „Karnemelksstraatje". Deze naam hield verband met de op de Botermarkt gehouden markt van melk, boter en andere waren. In de dertiger jaren heeft het Gangetje zijn tegen- Instituut voor culturele anthropologic en sociologie van niet-westerse volken Eerste Binnenvest geacht 33a: elke dag geopend van 9 tot 12.30 en van 2 tot uur, behalve zaterdagmiddag. Stedelijk museum De Lakenhal. Oude Singel 28: elke dag geopend van 10 Inlichtingenkantoor V.V.V., Steenstraat lb: elke dag geopend van 9 tot 5 uur, op zaterdag tot 1 uur. Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree straat 27: maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag en donderdag van 1 tot 530 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur. zaterdag van 10 tot 530 uur. Jeugdbibliotheek, leeszaal en bibliotheek Reuvens, Plantage b: maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 530 u., woensdag en zaterdag van 12 tot 4.30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6 30 tot 8.30 uur 's avonds. (Deze opgaven gelden niet voor zon- cn feestdagen). Tentoonstellingen Rijksmuseum voor Volkenkunde: „Wal ioe Je ln de kou?"; educatieve tentoonstel ling over het leven van de Eskimo's. Ge opend lot en met 1 maart. erd het woordige vorm gekregen dus overkluisd. Op de eerste foto is de oude Karne- melksbrug te zien. Bjj de toegang stonden enkele palen, zodat alleen voetgangers er gebruik van konden maken. Het Gangetje had een breedte van nog geen drie meter. Over een zekere lengte ging daar dan nog eens een halve meter van af voor souter rains van dc belendende panden. Rechts van het water, waar nu dus de winkelgalerij Is, heeft de biscuit fabriek Nutrlx van E. Helder en Co. gestaan. Op de hoek van het Gangetje en de Botermarkt was de sigarenhan- del van H. van Andel. Het huis met de jaloezieën was het woonhuis van de heer Van Andel en links op de prent briefkaart is nog net het balkon te zien van een herenhuis. Op de tweede afbeelding is de an dere hoek van het Gangetje te zien, die van de Breestraat. Er zjjn beslist nog Leidenaars, die in dat kapitale hoekhuis, waar dc heer A. F. d'Her- signy zijn zaak en huis heeft gehad, kunstartikelen hebben gekocht. Wat hy verkocht, was enig in zjjn soort. Tot zijn collectie behoorden (om maar enkele artikelen te noemen) antieke kasten, veel Delfts blauw en Indische sarongs. Van dit alles staat nn niets Het pand aan dc Breestraat naast dit hoekhuis herbergde de boekwinkel van de heer J. C. Binnendijk Een merkwaardigheid op deze afbeelding is nog de trap naar het water van de Steenschuur. Er was in die tijd nog geen waterleiding en het water putten uit dc grachten moest de mensen toch wat gemakkelijk worden gemaakt. Hier en daar treft men In Leiden deze „walletjes" nog wel aan (Rapenburg en Herengracht). Dokter Van Rossem 25 jaar arts Al vele jaren chirurg in El isabeth-zieken h u is Donderdag 29 januari is het 25 jaar ge leden, dat dokter W. van Rossem aan di Leidse universiteit het artsenexamei deed. Dokter Van Rossem. die al véle jarei als chirurg werkzaam is in het Elisabeth- ziekenhuis. werd op 9 september 190' Utrecht geboren. Na zijn gymnasiale op leiding in Den Haag kwam hi; naar Leiden om aan de univen medische studie te volgen. Hij 1 oktober 1933 tot augustus 1941 bij prof. dr. W. f\ Suermondt en ni september van dat jaar de praktijk dr. J. R. de Bruine Groeneveldt ove Hij is aan het Elisabeth-ziekenhuis ook als docent verbonden voor de opleidings cursus „verpleegstersdiplom; taris van de Leidse Specialistenvereni ging en heeft als adviseur zitting bestuur van het Ziekenfonds voor Alphen aan den Rijn en omstreken. Ter gelegenheid van dit jubileum heeft zich uit de kring van zijn patiënten oud-patiënten een comité gevormd, dat hem een huldeblijk zal aanbieden. Zij dn aan dit bewijs van dank en medeleven wensen bij te dragen, kunnen hun bij drage overmaken op giro 9013 Twentsche Bank te Leiden ten n ir. W. F. Engels, met vermelding „jubi leum W. van Rossem". Na een huldiging in intieme kring zal dokter Van Rossem op 29 janu Elisabeth-ziekenhuis van 11.30 uur recipiëren. Geveilde percelen 1230 W. Karstens te Leidenwinkel-woonhuis met werkplaats Oude Vest 157, f16.000, is niet verkocht; woonhuis Oos terkerkstraat 2. in bod f3050, koper - de Bolster te Leiden, q.q. voor: f3095. Notaris M. P. Kaptein te Leiden: wooi huis Warmonderstraat 12, in bod f800 koper A. van der Weijden te Leiden vooi £11.400. Notaris J. A. Post te Leiden: winkel woonhuis Levendaal 116, in bod £7000. koper J. van Iterson te Leiden, q.q f 10.000; woonhuis Middelstegracht 15/17, in bod £2600, koper M. van der Hoogt Leiden voor: (2600: woonhuis Lange- gracht 62, in bod f 2550, koopster mevr. E. J. M. van Haasteren te Leiden, q.q. voor: f2720. Inbraak in Leiden voor de rechter Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft gisteren het vonnis van de rechtbank tegen een 34-jarige koopman uit 's-Gra venhage een jaar en acht maanden gevangenisstraf met aftrek van voor- rrest bevestigd. De koopman had in de nacht van 26 op maart van het vorig jaar te zamen iet Rooie Koos en een 42-jarige stoker it een architecteotoureau in Leiden een brandkast gestolen. Toen ze de kast thuis penmaakten zaten er alleen maar papie- :n. tekeningen en polissen in. De koopman had zich voorts eens in ?n Haagse bioscoop laten insluiten, maar dat leverde ook niets op. Verder had hij met „Rooie Koos" in IJmuiden een geld kistje waarin f 1200 zat, gestolen, maar dat as hem ndet tenlasbegelegd. De procureur-generaal had tegen de koopman een gevangenisstraf van tiwee zes maanden met aftrek van voor- gevorderd. Tussen de bladzijden Mijn beste vijand, monument voor het lijden der Joden TRIANON (2.30, 7 en 9. J5 uur). Op volkomen verrassende wijze heeft de Amerikaanse filmwereld de Europese Joden voor hun lijden tijdens de tweede wereldoorlog een hulde gebracht, die de waardigheid van een monument heeft. Gespeend van iedere sentimentaliteit en van iedere dra matiek heeft men een humorist van Joodse bloede dit monument gestalte doen geven en het is werkelijkheidsgetrouw geworden. De Jood met zijn vindingrijkheid, met zijn gewend-zijn aan het lijden, met zijn geduld in tegenslagen, zijn berusting in nederlagen en zijn altijd doorsijpelende humor is levensgroot uitgebeeld en de hoofdfiguur van de film Me and the colonel in Nederlandse vertaling: Mijn beste vijand is een nieuwe Eeuwige Jood geworden, maar nu als waardig representant van een sterk geslacht, dat in het lijden uan eeuwen een krachtbron voor eeuwen heeft gevonden. De humorist die men voor deze subtiele vertolking heeft gekozen, is Danny Kaye, de man van formaat, die een jaar van zijn leven opofferde om gelden te verzamelen voor invalide kinderen; die vlak na de oorlog in een brandend passagiersvliegtuig boven de oceaan de mensen zo aan het lachen wist te maken, dat een paniek werd voorkomen en het vliegtuig een veilige noodlanding kon maken. En Danny Kaye, die m de luchtige films een glimlach weet te combineren met ge schater. toont zijn nieuwe gave om een ernstige rol te vertolken met een over rompelende virtuositeit. Want de tragiek van de voor de Duitse legers vluchtende Jood wordt gelardeerd met een vleugje van ongrijpbare humor, die soms bitter is, maar die gestalte geeft aan de wonderlijk op timistische moed, die veol Joden in de oorlog tot redding is geweest. Danny Kaye is dus de vluchtende Jood en hij vindt op zijn weg een Poolse kolonel, een fervente anti-semitist, die poogt ten koste van maar zonder de Jood het be dreigde Frankrijk te ontvluchten. Het wordt een knap samenspel van onbenullige bruutheid en speelse geslepenheid, ge ïnspireerd door doodsangst. En geleidelijk aan groeit er tussen beide mannen een band, die door hen beiden tot het laatste toe wordt ontkend. De gehele opzet en de uitwerking van de film zijn groots, maar vooral in de spel en technische details is hij overweldigend. Wij kunnen deze details uiteraard niet alle bespreken, maar wij denken hierbij bijvoorbeeld aan het kleine handenspel van de Jood. die aan de Spaanse grens na onvoorstelbare gevaren te hebben getrot seerd in de handen der Duitsers valt en zijn verontschuldigende glimlach, als hij wordt weggevoerd. Het bescheiden en daardoor grootse spel m Danny Kaye had een zeer sterke tegenspeler vereist en de kolonel kan dit t opbrengen. Dit betekent echter wei- want men zou de film bijna eer e-man-show kunnen noemen, waarin alleen Danny Kaye een rol vervult. voor KOLEN en OLIE kassa-titel „En altijd lokt de vrouw...." opgedrukt gekregen. De commerciële exploitanten van een filmwerk zien al tijd wel kans een goed stuk filmkunst bij voorbaat te vermoorden Bardem heeft al meer getoond de schijn te hatenals de Italianen in vroeger jaren en de Russen in hun goe de tijd is hij wars van glamour en streeft hij met hartstocht een eerlijke uitbeelding van het werkelijke leven na. Een man keert na tien jaar terug uit de gevangenis naar zijn kleine dorpje, waar alleen een zuster van zijn familie is achtergebleven. Deze man is onschul dig veroordeeld voor moord. Alles wil hij vergeten in harde arbeid, maar zijn zuster weet wie de schuld op hem heeft geschoven en laat hem wraak zweren. Met de man eilt hij i (Grt La Vengeance LIDO. Niet voor het eerst is ven van eenvoudige landarbeiders op het celluloid vastgelegd. In „Bittere Rijst" richtten de camera's zich op de 'elden in Noord-Italië. Nu heeft de nse regisseur J. A. Bardem een kleurenfilm gemaakt van het harde leven van een oogstploeg onder de hete '*n zijn vaderland. „La Vengeance" heeft in ons land de afschuwelijke hij zich wreken n ploeg maaiers, voor wie de zuster het eten verzorgt. Op zeer boeiende en suggestieve wijze is dit leven vol ontberingen verfilmd. De kleuren van deze film zijn subliem en hetzelfde kan worden gezegd van de drie hoofdrolspelers: Raf Vallone, Jorge Mistral en Carmen Sevilla. De primitieve driften, uitlopend in een vol komen geloofwaardige climax, zijn met meesterhand verbeeld. De Spaanse film industrie legt met deze rolprent eer in. Primitief leven onder felle zon, voor treffelijk verfilmd) De man CASINO (7 die teveel 1 vist 9.15 Minister Helders voor C.H.U.-LEIDEN MINISTER G. PH. HELDERS (zaken overzee), die gisteravond in het wijkgebouw Levendaal voor de afdeling Leiden van de C.H.U. sprak, zei het zeer goed mogelijk te achten, dat de C.H.U. bij de komende ver kiezingen een belangrijk groter stemmenaantal zal behalen dan bij de vorige. Hij wekte daarom op tot de grootst mogelijke eensgezindheid en activiteit. Voorts sprak minister Helders de verwachting uit, dat na de aanstaande verkiezingen een buitengewoon interessante periode zal ont staan door het touwtrekken van de twee grootste partijen, de K.V.P. en de P.v.d.A., om de bereidheid tót samenwerking. Het is niet onmogelijk, dat een kleinere partij daarbij een min of meer belangrijke rol zal gaan spelen. Algemeen wordt een vooruitgang ver acht voor de K.V.P. (thans 49 zetels) tot 50 of 51 zetels, terw(fl de P.v.d.A. (thans 51 zetels) een vry belangrijke teruggang :ien zal geven, misschien wel van 6 zetels. Zou de P.v.d.A. bij de kabinets formatie niet tot een akkoord kunnen ko len met de K.V.P. dan zon de C.H.U. -el eens voor een belangrijke principiële beslissing kunnen komen te staan, aldus Het beginselprogram zegt Immers, dat Nederland moet worden bestuurd als christelijke staat en dan In protes- 'ie zin! er in de komende tijd een grote ijver aan de dag moe4 worden gelegd. BIJ een he- volkkingspercentage van ongeveer 30 procent Hervormden, krijgt de C.H.U. thans nog geen 9 procent van het aantal stemmen. Bij de AJt. Partij ligt de ver houding ten opzichte van het aantal Ge reformeerden gunstiger. Afkeiï In het algemeen is er overigens eer zekere vrees en afkeer bil vele protes tanten te constateren, wanneer het om de praktische politiek gaat. Het is daarom goed te beseffen, dat een dergelijk gevoel van onbehagen altijd aanwezig ls, wan neer het om zaken gaat. die men nie kenit. Het is een zich onttrekken aan di verantwoordelijkheid als men ziieh nie wil verdiepen in de politieke vraagstuk ken, die immers een deel uitmaken var het leven, waarin men ls geplaatst De heer Helders ging in zijn korte rede ook nog even in op de achtergronden van de kabinetscrisis, dia in grote lijnen wol is te verklaren. Na de Tweede Wereld oorlog werden principiële geschilpunten op de achtergrond gedrongen door de ge zamenlijke bereidheid bot samenwerking, ontstaan door dc lust tot wederopbouw en aanpakken. Zo langzamerhand gingen de politieke wrijvingspunten echter een steed6 hartiger woordje meespreken. Euromarkt In het slot van zijn betoog wees minis ter Helders op het belang van de Euro- markt en de vrijhandelszone. Ln het bij zonder de Euromarkt vraagt voor all een grote dosis particulier initiatief. We moeten daar niet als regering maar als ondernemer in meespelen. De zes landen van het Euromarkt- plan hebben bij elkaar ongeveer evenveel inwoners (160 miljoen) als de Verenigde Staten. In de V.S., wordt echter veel meer bereikt door dat daar barrières als hier in Europa ontbreken. Dit bewijst, dat ook Europa tot veel grotere prestaties staat is. De overheid heeft daarbij I tot taak een voor het particuliere initiatief zo gunstig mogelijk klimaat te scheppen. Na de pauze beantwoordde minister Helders een aantal vragen. Tot slot van de vergadering, die onder leiding stond de heer P. S. Harmsen. werden nog enige huishoudelijke punten behandeld, aoals de bespreking van de groslijst der kandidaten voor da Tweede Kamer. Een film van Alfred Hitch cock garandeert een spanning, die vaak de sfeer van het ongezonde nadert; zijn produkten zijn knap en zijn vondsten ver bluffend, maar op een bepaalde manier weet hij het leven op zo onbarmhartige >n fascinerende wijze te treffen, dat de ipanning naar he-t ondraaglijke toeloopt Dit is in De man. die teveel wist, zeer :eker niet het geval. Situatieschetsen be wijzen, dat Hitchcock dc maker is, maar de spanning is binnen de perken van het normale gehouden, hoewel dat ook niet beneden peil is te noemen. De plaatsen, •aar het griezelverhaal zich afspeelt, zijn zelden exolusief; het zijn poortjes en gangetje*, die wij zelf iedere dag passeren. En dan plotseling schiet Hitchcock uit, zoals in deze film, waarin hij de spion ln buitenlandse dienst als camouflage da geestelijke leidsman van een duistere secte in een Londense buitenbuurt laat zijn. De film is al van oudere datum en zo dit gisteren niet was gebleken uit de slechte reproduktie en de soms zeer hortende projectie, dan had Doris Day dit verreden. Deze filmster ls de laatste jaren afgezakt naar showfilms van matig gehalte, maar eens heeft zij een acteer- loopbaen gehad en dat demonstreert zij in deze film. Met als waardige tegen speler Jame* Stewart geeft zij een goede uitbeelding aan dit ruimschoots aanvaard bare Hitchcock-verhaal. The bravados LUXOR (2.30, 7 en 9.15 uur). - Een van dodelijke haat vervulde ranch- bezitter stuift op zijn vurig paard over rotsplateaus en door bossen op zoek naar de moordenaars van zijn vrouw. Zes jaar lang zoekt hij al en eindelijk denkt hij hen gevonden te hebben in vier voor een ander vergrijp ter dood veroordeelden. Hij draaft met zijn paard 150 kilometer door het ruige landschap om de voltrekking van hun vonnis te zien. Zover komt het echter niet; de avond voor de executiedag weten zij te ontsnappen. Onder leiding van de wranklustige mensenjager wordt een grote klopjacht ingezet en het is natuurlijk de vlugge ruiter zelf. die na allerlei wederwaar digheden de ontsnapten te pakken krijgt, een mooie kerk, compleet met prios- r. volgt dan het gelukkige einde Dit alles is op grootse wijze in cinemascope verfilmd, in kleuren om op te schieten. Het vele geld, dat deze >1 prent heeft gekost, was wel beter besteden geweest. (Breed uitgemeten wild-weitverhaal) Drumacros» the river REX (2.30, 7.15 en 9.15 uur). Drums :ro« te river is een ruwe vechtfilm rer een groep gouddelvers, die uit iostbcjag een stam Indianen probeert verdrijven. Gelukkig is er een nobele jongeman, die het niet met deze vuige praktijken eens is cn contact opneemt met het rode opperhoofd. He4 recht krijgt zijn loop. (Blanken en roodhuiden zitten elkaar eer eent in de haren). Interkerkelijke bijeenkomst Op woensdag 21 Januari, 8 uur, wordt i de Chr. Geref. kerk aan de Steen schuur een interkerkelijke avond gehou den, waarop oud-burgemeester A. War- van Waddinxveen hoopt te spreken „Bestreden christendom" en ds. J. C. Maria .Chr. Geref. predikant te Haar lem— Bloemendaal. over het onderwerp: Om het woord Gods". De toegang en ds plaatsen 14)0 vrij.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3