Ook Nederland schuldig schrootnarigheid aan Kt" werd Te veel naar eigen inzicht gehandeld K2r zonder kringen Bed van de miljonair D Livinus v, tl. Buiidt met zijn „foto-peinture" Nederlandse industrie overwon de wolken Europa-parlement vraagt rapport over werkweek van veertig uur CEMA -PATENT VRIJDAG 16 JANUARI 1939 Lid Hoge Autoriteit erkent fouten DE Het spreekt dus vanzelf, dat in dit stadium nog geen eindoordeel kan wor den gegeven. Daarvoor is noodzakelijk, dat ook het uit Amerika geïmporteerde schroot en scheepsschroot, bestemd voor de overige landen, gecontroleerd wordt. Over de bevindingen tot nu toe is de Fiduciaire Suisse echter van mening, dat het heeft ontbroken aan doeltreffende MAAK BABY'S UITZET COMPLEET MET DE HANDIGE ZWITSAL BABYSET HEER D. SPIERENBURG, lid van de Hoge Autoriteit van de E.G.K.S., heeft naar aanleiding van een onderzoek naar de zg. schrootaffaires toegegeven, dat er heel wat aan de samenwerking binnen de organen van de gemeenschap heeft ontbroken, speciaal wat het beleid van de regionale bureaus betreft. Uit een intensieve controle is namelijk gebleken, dat in Nederland en Duitsland deze bureaus te veel naaf eigen inzicht hebben gehandeld. n te- vast gestelde richtlijnen, geen documenten overleggen over de herkomst van be paalde schepen. In de documenten, die wel beschikbaar waren, heeft men verder e enaantal afwijkingen gecon stateerd. Het betreft hier hoofdzake- lijk: schepen, die niet in Lloyds re gister voorkomen, een zeer groot schrootrendement in vergelijking met de bruto-tonnenmaat. gebrek aan overeenstemming tussen data van sloopwerkzaamheden en levering en aanwijzing van gesloopte schepen, zonder dat de schrootleveringen. die hieruit hadden moeten voortvloeien, i zijn vast te stellen. De Société Fiduciaire Suisse, die het onderzoek heeft geleid, stelde vast, dat het aan de volgende punten heeft ontbroken: de precieze definitie van het scheepssloopschroot, de redactii der inkoopcontracten en het toezicht op de sloopwerkzaamheden. Naar het deel van de Fiduciaire Suisse is het li ste punt met name in Nederland weinig bevredigend geweest. Ook zijn gebreki ontdekt bij het schrootvervoer van c i scheepssloperijen naar de schrootve werkende industrieën en bij de tran aeties in bergings- en reparatieschroot. Derde Janden Van het schroot, geïmporteerd uit I derdè landen exclusief dat uit Noord- Amerika en in totaal bedragende 1.9 joen ton, is komen vast te staan dat tweeëndertig procent daarvan onvol doende documentatie omtrent sprong aanwezig is. Als men besluit, dat de oorsprong ook op onfeilbare wijze kan worden aange toond door verklaringen van overheids instanties en douane-docnmenten, stijgt dit percentage tot drieëntachtig. De tekst van deze verklaringen aantal gevallen echter zeer algemeen ge steld. zodat het moeilijk is1 verband leggen tussen deze verklaringen en contracten, waarvoor zij als bewijsstuk moeten dienen. De resterende zeventien procent omvat enerzijds een hoeveelheid, waarvoor de vereiste documenten niet op tijd konden worden geproduceerd, maar waarvan de stellige verwachting bestaat, dat dit als nog kan gebeuren. Van het daarna nog resterende zal moeten worden aangeno men, dat het recht op heffing niet af doende door de geïnteresseerden kan worden bewezen. Enige handelaren heb ben dan ook al afstand van hun rechten controle tussen het OCCF, de regio bureaus en de kas zelf. En juist aan samenwerking had men eisen mi stellen. De EGKS heeft dan ook reeds aantal maatregelen genomen of in v De Fiduciaire Suisse heeft ook onderzoek ingesteld naar de vraag, of de door de heer L. Worms uit Den Haag gedane aanbiedingen zijn afgewezen op grond van andere dan commerciële over wegingen. In januari 1958 bood de heer Worms in algemene termen zijn diensten aan het OCCF aan. Dit aanbod is echter afgewezen onder verwijzing naar de on derzoeken, die waren ingesteld naar aan leiding van de door de heer Worms ge dane onthullingen. In de loop van het jaar deed de heer Worms nog zes offertes, die alle wer den afgewezen. Lettend zowel op de overige geweigerde als op de geaccep teerde aanbiedingen, heeft de Fiduciaire Suisse echter geen enkele aanleiding gevonden te spreken van enigerlei dis criminatie van de heer Worms. inwrijven laten drogen afborstelen helpt direct tegen etensvlekken, vet, teer. smeer, olie, vruchten, wijn, gras, lipstick, parfum, stempelinkt, enz. verwijdert vlekken Royal# tube f.1.95 LAHNEMANN Laren (N.H.) Postbus 18 Imp. v, Polycolor-K2r-Placentubex-Margret Astor-Mouson-Blendax Geen zinspreuk onder Z.H. ivapen (Van De Hoge Ras redacteuren) geda; Het onderzoek heeft zich uitgestrekt over heffingen op scheepsschroot bestemd voor Nederland en Duitsland (0.2 mil joen ton) en derde landen schroot (1.9 miljoen ton) gedurende de periode van 1 april 1954 tot 30 april 1957. (Advertentie) Wordt U gekweld 'door rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan Uw toevlucht tot Togal. Het middel daf kan baten, waar andere falen. Laat U dus niet langer kwel len. maar gebruik Togal. Togal zuivert nieren en is onschadelijk voor hart maag. Bij apoth. en drogist f 0.95, f 2.40 f 8.88. Molotof Een benoeming van de heer Molotof tot ambassadeur in Nederland hangt in de lucht. Reeds zou de Sowjetunie Den Haag hebben verzocht zijn goedkeuring aan de benoeming te hechten. De. heer Molotof is niet een van de jongsten en wij geloven niet, dat hif op zijn oude dag in de ambassade aan de Haagse Andries Bickerweg meer kwaad zou kunnen uit richten dan hij in zijn vorige post te Oelan Bator (Buiten Mongolië) heeft ge daan. De vraag is echter, of hij ook iets goeds zal kunnen doen, want het komt ons voor, dat men een ambassadeurs benoeming toch vooral uit die hoek moet benaderen. Wij hebben de kenschets van het Kremlin in zijn officiële publikaties over de ontmaskering van Molotof als lid van de z.g. antipartijgroep in juli 1957 In het officiële document (wij hebben het nageslagen in De Waarheid van 4 juli '57 om zeker te zijn van de juiste interpre tatie van Moskou's bedoelingenwordt Molotof „herhaaldelijk van bekrompen heid beschuldigd". Als minister van bui tenlandse zaken was hij een man'die allerlei belemmeringen opwierp voor de noodzakelijke maatregelen tot het be reiken van internationale ontspanning" en zich keerde tegen de Sowjetpolitiek, „die uitgaat van de mogelijkheid, dat oor logen onder de huidige omstandigheden te verhinderen zijn". Kortom: Molotof is een reactionaire, ónvredelievende en be krompen man. Moskou zal zich niet voor stellen. dat wij. Nederlanders, ons zelf met de benoeming van zo'n man tot am bassadeur in Den Haag zouden geluk- (H et Vrïe Volk). Nieuwe vinding in Sted. Museum LTET IS EEN heel bijzondere ervaring in een kleine donkere kamer va het Stedelijk Museum in Amsterdam te sbaan en dan élke 30 seconden andere beelden op een projectiewand te zien verschijnen. Het is een aantal van 33 beelden, dat de aandacht gevangen houdt. Geen naturalistische beel den, ook geen realistische, zelfs geen normale abstracte composities in een afgeperkte ruimte, maar subtiele kleur- en lichtverbeeldingen in een on bepaalde ruimtelijkheid. Livinus van de Bundt, de directeur van de Haagse Vrije Academie voor Beeldende Kunsiten, is de makei hiervan en hij heeft met deze beelden een eerste stap gezet op een'geheel nieuwe weg voor fotografie en schilderkunst. Het is geen revolutio naire daad van Livinus geweest, maar een volstrekt conse- doordenken at licht en kleur eigenlijk zijn, waarbij hij het fotografische me dium uit de sfeer het stomweg fotograferen heeft gehaald en ge bracht heeft tot een afzonderlijke kunstvorm. Om dit te realise- jn heeft Livinus een apparatuur sa mengesteld, die ingewikkeld als geniaal is. Drie erplaatsbare licht bronnen, een verm een kleur- stift zijn er de hoofdelementen in. Allerlei foto grafische mogelijk heden zijn hierbij itgebuit en boven al i6 het de functie het licht die 't uiteindelijke kunstwerk, het dia dus, zijn wezenlijke waarde geeft. Die functie van het licht is van het be- n van de wereld af al belangrijk ge- eest. Heel terecht schreef Hans Redeker het voorwoord voor deze expositie: „In het licht dat rechtstreeks uit de hemel komt. ervoer men niet alleen het onstoffelijke en spirituele van onze gehele zintuigelijke werkelijkheid, maar ook de oorsprong die on6 eerst een zichtbare schepping met duizenden hoedanigheden, kleuren en vormen schenkt, zonder welke ons geen wereld zou bestaan' Redeker wijet daarbij ook op de betekenis het gotische kerkvenster: „Onver brekelijk verbonden met de opengespeel- de architectuur werd daar het gekleurd glas tot wand, lichtbemiddelaar en kleur- kunst tegelijk. Het ving het hemellicht, gaf het door in de hoogste verzadiging diep stralende kleuren en schiep de gewijde kerkruimte zelf om tot een kleur- te. doordrenkt met de aanwezigheid het allerhoogste, door de vensters met het aardse maar met het trans cendente verbonden". artistieke schepping. Kleur zonder licht ls in feite ondenkbaar, maar het licht werd heden alleen op schilderkunstige wijze gesuggereerd. Livinus schildert met wer kelijk licht, hij schildert er kleur mee en daarmee schiep hij een kleurrulmte, die meer met de dynamiek van onze tijd samenvalt dan welke perspectivische ruimte-indeling op een doek of een papier ooit zou kunnen. En tevens maakte Livi nus daarmee de techniek onderworpen aan de menselijke geest, want bij deze kunst, die hij foto-peinture noemt, i6 het niet alleen de techniek, maar bovenal de grote scheppingspotentie van de kunste naar Livinus, die tot zulk een opmerkelijk Adel voelt niet preuk onder het wapen van de provincie Zuid-Holland, die aan dit wapen was toegevoegd in een periode van neergang in de heraldiek. Gedepu teerde dr. J. P. van Praag heeft dit gistermiddag medegedeeld, naar aanlei ding van een vraag, die het a.r. staten lid jhr. mr. J. M. M. van Asch van wijck bij de algemene beschouwingen had gesteld. De a.r. spreker was diep in de historie gedrongen en meende aAn historische gegevens te kunnen aantonen dat onder het Zuid hollandse wapen de woorden „Vigil#te Deo Confidentes" (Waakzaam in Gods ven) moeBten worden toege voegd. Ook de heer H. van Rossum ,g.p.) had het verzoek tot het college van Ged. 'Staten gericht om deze woor den weer onder het provinciaal wapen aan te brengen. Dra Van Praag herinnerde er ln zijn beantwoording aan, dat het wapen in 1946 door de Zuidhollandse staten is vaard. Het is toen naar de Hoge Raad van Adel gezonden, naar aanleiding waarvan wel de schildhouders er kwamen, maar de zinspreuk niet. depüteerde dr. Van Praag deed de zegging, dat het college van Ged. Sta ten de mogelijkheid van toevoeging nog eens ernstig zal nagaan. Na dat onder zoek zal opnieuw een verzoek bij de Hoge Raad van Adel worden ingediend Militairen gaan in Frankrijk oefenen Het oefenterrein in Frankrijk, dat ter beschikking is gesteld van de Kunln* luke Landmacht, is gelegen nabij Lu Courtine in centraal-Frankrijk tus.,m Clermont Ferrand en Limoges He' bi,1 zonder geaccidenteerde terrein zal de rr o- gclijkheid bieden tot het uitvoeren van ifeningen zoals deze op de Nederlandse i ook op de Duitse oefenterreinen niet iegelijk zijn. In twee periodes, namelijk "an 4 lull i* en met 16 augustus, en van 16 septem- be- tot en met 1 november zullen parate derdelen van het le legerkorps warden geoefend in het verband van gevechts groepen. In elke periode zullen twee ge- chtsgroepen oefenen ieder ongeveer 00 man sterk terwijl gedurende elke periode een tegenpartij ter sterkte van wezig zal zijn. In totaal zul len dus 17.000 man deelnemen aan leze oefeningen. Livinus van de Bundt met een van zijn dia's voor de door hem uitgevon den „foto-peintures", waarvan hij thans een tentoonstelling houdt in het Sted. Museum te Amsterdam. resultaat heeft geleid. Want hier is abso luut van schilderkunst spreke, zij het dan dat deze verkregen is met fotografische middelen. Livinus heeft door zijn schep pende geest geheel eigen nieuwe kleur- ruimten geopend, hij heeft het licht tot kleur gezeefd en niet gezocht naar vaste compositie, maar naar geheel vrije dieptewerking, welk proces hij wel leld- naar dat hij toch geheel vanuit het riaal zelf liet ontslaan. Hier ligt enige overeenkomst mei de pottenbakkerij zeker ook met de elektronische mu ziek. Natuurlijk staat Livinus nog aan het begin van zijn vinding. Er zullen op dit gebied nog veel dingen te verwachten zijn. Want Livinus heeft hier de weg ge opend naar een werkelijk absolute schil derkunst, die niet meer aan materiaal is gebonden doch een volstrekte autonomie heeft. De technische middelen zijn zelf wezenlijke bestanddelen van deze kunst geworden. We hebben a' te wachten hoe de kunst der „foto-peinture" zich verder ontwikkelt. In enkele buitenlandse tijd schriften is er al vol verwachting ovet geschreven en daarom kunnen we er trots op zijn, dat de Nederlander Livinus van öe Bundt hier nieu' terrein heeft ont gonnen. Corn. Basoskl De regen als vriend (Van onze moderedactrice) HET IS bijna ongelooflijk dat Nederland pas nu het eerste gouden jubi leum van de regenkledingindustrie kan vieren. Zo is de regenmantel een belangrijk onderdeel van ieders garderobe geworden. Maar het is toch waar; op 15 januari 1909 vervaardigde Jacques Kattenburg, na in Engeland het plakprocédé geleerd te hebben, tien gummi regenjassen en legde daar mede de grondslag niet alleen voor een eigen bloeiend bedrijf, maar een industrie in geheel Nederland. Geen subsidieverhoging voor Econ. Hogeschool (Van Voorlopig zal de Economische Hoge school in Rotterdam geen 5 fl/o verhoging de provinciale subsidie krijgen. Ge deputeerde dr. J. P. van Praag heeft dit gistermiddag medegedeeld, naar aan leiding van een vraag die het statenlid dr. R. Eisink (kath. v.p.) bij de alge- beschouwingen had gesteld. Gisteren is in Krasnapolsky in sterdam dus het gouden jubileum ge vierd, heel feestelijk maar toch ook bijzonder stijlvol door de eer gebracht in de nagedachtenis van de in 1947 erleden oprichter en aan de velen, die de wrede bezettingstijd van de Een regenmantel voor het seizoen 1959 van lichte wollen geïmpregneerde stof. De modieuze accenten zijn: een vloeiende schouderlijn, ruime rug en korte rokl\jn. Overigens behoeft deze mantel bij mooi weer niet in de kast te bljjuen hangen, want in de eerste lentezon zal dit model zeker niet misstaan. Tweede Wereldoorlog niet overleefd hebben. Het begon dus met één man en jassen, nu zijn er in Nederland 77 regen kleding] abneken met 4327 arbeidski >n een omzet van f 75.763.000 in ioorden een miljoen regenmantels per jaar gemaakt voor meisjes en tin ieren en jongens. Was er tot ver in de jaren dertig e pecifieke regengkleding, die als eer taak had de dragei of draagster te schermen tegen stortbuien, nu is 1 modieuze effect even belangrijk. Er daardoor een duidelijke scheiding ont- TTET EUROPESE PARLEMENT heeft de Hoge Autoriteit van de Euro- pese Gemeenschap voor kolen en staal verzocht zo spoedig mogelijk een rapport uit te brengen over de verwezenlijking van de veertigurige werkweek van vijf dagen. Dit verzoek wordt gedaan in een resolutie, die is opgesteld naar aanleiding van het rapport over deze materie van de Nederlandse afgevaardigde drs. C. P. Hazenbosch. In de resolutie wordt gezegd, dat de verkorting van de arbeidsduur geen kapte loonsverhoging mag zijn in rm van een uitbreiding van het aantal erwerkuren. In geen geval mag de kor tere werkweek een verlaging van het le venspeil van de werknemers tot gevolg Het parlement constateert, dat de in de larden van de gemeenschap reeds door- gevoerde verkortingen van de arbeids <ur geen ernstige economische gevolgen bben gehad. De die kunnei aldus de resolutie, gelden niet r de kolen-, ijzer- en -taalindu» ook voor alle andere economi- Een niet minder belangrijke conclusie in deze resolutie van het Europese par lement is, dat de continu-arbetd zo veel mogelijk vermeden moet worden De Hoge Autoriteit en de regeringen va zes Europese landen worden dan ook uitgenodigd om al het mogelijke te doen de vrije zondag binnen het bereik zoveel mogelijk arbeiders te breng In een andere resolutie vraagt het Euro pese parlement aandacht voor een koord over de normen ter voorkoming vat. ongelukken in de kernindustrieën een akkoord over de vergoeding van door werknemers en door de bevolking i a'oomseetor geleden schade. Ook wordt aan de regeringen gevr zo spoedig mogelijk de nodige ma gt-'cn te treffen voor een uniforme ptsslng van de door de raad van minis ters van Euratom vastgestelde ban men voor de bescherming tegen radioac- Aan het eind van de zitting van Ei-ropese parlement is een resdutie genomen, waarin de regeringen wordt ge vraagd snel een beslissing te nemen o\ de zetel van de Europese instellingen. tussen de jas „voor gietweer" en ntel, die ook gedragen kan worden, cht de regen wolken verjaagt. Voor het eerste geval zijn er talloze plastics, al dan niet doorzichtig, die een bijpassend kapje of hoofddoekje in een minuscuul tasje opgeborgen kunnen worden. Voor de tweede categorie zijn er de soepele wollen geïmpregneerde stoffen, waaruit modieuze mantels ge maakt worden. We zagen bij de jubileumviering dit geïllustreerd in een uitstekende show, waar oud en nieuw ons afwisselend voor geschoteld werd. Maar een industrie vestigen is meer dan alleen een produkt maken. Het moet ook verkocht worden Dus zonnen de heren Kattenburg (vader en zoon Fred dy) steeds op geschikte namen voor hun fabrikanten. Zo ontstond (met het ge- enste buitenlandse tintje) de naam Falcon heel simpel omdat de fabriek aan de Valkenweg stond! Staf voert geen eigen landbouwbeleid (Van onze parlementsredactie) Slechts wanneer hem dit noodzakelijk mocht blijken zal de minister van land ad interim, ir. Staf, afwijken van t nu toe gevoerde, landbouwbeleid.! H'i zal zich zoveel mogelijk van beleids beslissingen, die van principiële aard zijn i de toekomstige minister van landbouw .uden binden, onthouden. Ir. Staf schrijft it in de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting-1959 van landbouw, visserij en voedselvoorziening. Nieuw rijwielpadenplan voor de provincie (Van een onzer redacteuren) Voor Zuid-Holland zal een nieuw rijwielpadenplan moeten worden vast gesteld. In de komende zomerzitting zul len de led4i van de Provinciale Staten zich hiermede moeten bezig houden, zo heeft het lid van het college van Ged Staten, mevrouw mr. Chr. de Ruijter gistermiddag medegedeeld. Ontslag Wereldomroep niet onredelijk De Hilversumse kantonrechter heeft mevrouw E. B.-D. niet ontvankelijk klaard in haar eis tot nietigverklaring van het ontslag, dat de Wereldomroep haar had gegeven, omdat zij in het hu welijk was getreden. De kantonrechte verwees naar de CAO voor de binnen landse omroep, waarin het ontslag aai de gehuwde vrouw wordt genoemd ei was van oordeel dat van een kennelijk onredelijke en niet te voorziene beëindi ging van het dienstverband geen sprake was. Hij veroordeelde mevrouw B., die per 15 augustus was ontslagen en die procedeerde, omdat de Wereldomroep op principiële gronden E TIJD. dat we het liefst in sheltertje sliepen, is al lang voorbij. Met het klim men der jaren hebben we meer het comfort gezocht dan het sportieve ongerief en hoe ouder we worden hoe meer dat toe neemt. Daarom zijn we zeer geïnte resseerd in het bed, dat een Britse architect heeft ontworpen en laat bouwen. Laat bouwen voor een rijk aard, want het kost 25.000. Feitelijk kan niet van een bed wor den gesproken. Het juiste woord zou zijn: hed- «laapkamer. Want in dit bed kan men een brief dicteren aan een ingebouwde band recorder, koffie en thee zetten, vol ledig dineren, met mensen praten aan de voordeur, telefonisch huis-, lokale-, interlokale en internationale gesprekken voeren, naar een inge bouwde televisie kijken of naar de radio (aan beide kanten van hot bed ingebouwd) luisteren, de matras verwarmen, het licht aan en uit doen. de ramen en gordijnen openen en sluiten, zich elektrisch scheren, in een ingebouwde boekenkast snuffe len en lezen, op een aan het bed ge bouwde stoel zitten en ook.... sla pen. Het bed is vervaardigd van de kostbaarste houtsoorten Het bevat schuifladen met fluweel bekleed voor het opbergen van juwelen en het heeft ook geheime bergplaatsen voor belangrijke documenten. De architect heeft gezegd: ..Dit is nu een bed voor Arabische oliesjeiks en voor Amerikaanse miljonairs." De eerste groep is van het bestaan nog niet op de hoogte, de tweede groep wel. Twee bedden zijn nl naar Amerika verkocht. Een hed naar een miljonair in New York en het tweede naar een miljonair in Min neapolis. handelingsbekwaamheid van de vrouw) met gerechtigd was hiar te ontslaan, tot de kosten van het geding. Uitverkoop in studie De drie samenwerkende middenstands bonden hebben het hoofdbedrijfschap de tailhandel verzocht de kwestie van de uit verkopen en opruimingen nog eens iu zijn geheel te bestuderen. •lias van de Benelux bij I Cema-patintschosnef HOLLANDIA Jongens- en meisjesschoenen Verklaring over dood machinist vervalst Drie maanden met aftrek is gisteren geëist tegen de 28-jarige kapitein A. H. uit De Rijp (N.-H.), die terecht stond onder verdenking van het opmaken van een valse scheepsverklaring over de dood van de 34-jarige tweede machinist J. van Rheede uit Arnhem. Volgens de dagvaarding had de kapitein in de scheepsverklaring gezet dat de eerste machinist, de 31-jarige A. K. uit Delf zijl, gezien had dat Van Rheede in Boi* deaux op de railing wilde gaan zitten. Maar omdat hij klein van postuur was, moest hij erop springen. Daarbij had hij het evenwicht verloren en was ln het water gevallen en om het leven ge komen. Dit was verklaard, terwijl K. tegenover de kapitein had toegegeven Van Rheede overboord gegooid te heb ben, nadat de kok, die het had gezien, dat tegen de kapitein had gezegd. De ka pitein verklaarde de zaak als een onge luk te hebben voorgesteld uit mede lijden met de eerste machinist. De offi cier wees de kapitein op zijn positie, waarin hij tevens vertegenwoordiger van de politie ls. De verdediger vond dat de scheepsverklaring niet in wettelijke vorm is opgemaakt en vroeg vrijspraak. Uitspraak over veertien dagen. Austin zet „Farina-lijn' voort (Van onze verkeereredacteur) T")E NIEUWE Austin Cambridge A 55 combineert de progressieve #t(Jl van •an Plnln Farlna ontwerper van de eerste. „Europese" Engelse wagen, de A 40 met de traditionele betrouwbaarheid. Is een waardige opvolger van een reeks van succesrUkc Cambridgc-sedan* zal op het middenklasse-wagen* ko pend pnbllek grote aantrekkingskracht uitoefenen. Het nleu-we model is langer, breder en lager dan zfjn voorgangers, waardoor de indruk van compactheid, die voor de oude Auetins nadelen had ia de psychologie van de autobezitter moet een wagen „meer" tonen dan hij ln feite bezit geheel verloren is gegaan. De technische «pacificatie le ln grote trekken gelijk aan die van de beproefde A 55 Cambridge modellen van 1M»—1D58. Afwijkend zijn o.m.: de SU elektrische benzinepomp, gemonteerd bij de benzine tank achter; de centraal geplaatste ver- sncllingehnndle (stuurversnelllng naar keuze); de „klawlek-nleuwe" etijl naar Pinin Farlna; de brede deureo, die een gemakkelijk in- en uitstappen mogelijk maken; de aemd-panoramische voor- en achterruit en een nieuw type geruisloos deurslot.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5