Haai' wij denken er zó over Ruimer onderdak voor de Geref. kleuterschool Overbruggingskrediet voor het bouwplan-De Graafï RAIFFEISEN-BANK KATWIJK AAT\ ZEE Gebouw in Burgersdijkstraat 3e Culturele avond werd grondig vernieuwd Raad van VOORSCHOTEN bijeen Vervelende opmerking van P.v.d.A.-zijde en Fotocursus D. Kruyt NIEUWE LEIDSCHE COURANT 9 ZATERDAG 10 JANUARI 19S9 Alles goed en wel (Ingezonden stukken) Foto verkeerd afgedrukt Toen ik in de Nieuwe Leidsche Courant de afbeelding zag van de roedebreuk bij de „molen van Ruysdael" te Wijk bij Duurstede, moest ik eerst eens goed kij- t dat i i foto Op deze afbeelding draalen de wieken rechtsom en dit is een onmogelijkheid e.sn molen draait altijd linksom. Voor degene die geen kenner is valt dit dadelijk op maar voor kenners is het raar gezicht. Ook is het bijschrift erg vaag. Er wordt gesproken van oude. vergane latten die afbraken. Mijns inziens is het zo gaan dat de ijzeren roede de grote wind druk niet heeft kunnen weerstaar achterover is gebogen. Vanzelf gaan dan de latten mee en natuurlijk breken di De vrees dat „alle wieken moet» worden vernieuwd" kan ten hoogste be trekking hebben op de andere roede Iedere roede heeft twee wiekeinden. S. KRAAN Waldeck Pyrmontstraat 44 - (Inderdaad, de gehavende molen Wijk bij Duurstede is door een fototech- nische fout omgekeerd in ons blad ai- gedrukt. Daarom vandaag alsnog fraaie foto van de onbeschadigde „molen van Ruysdael", welke de heer Kraan, drie, in de molenwereld goed thuis ls, ter plaatsing aanbood. Red. N.L.C.). Overweg Kanaalweg Met belangstelling heb ik gelezen de bezwaren van uw redaétie inzake de onbi waakte overweg in het fietspad Kanaal- weg te Leiden Inderdaad heeft deze overweg wel knipperlichten met bel, doch zonder afsluitbomen is het een on verantwoordelijke toestand. Wij delen dan ook ten vole uw bezwaren. Toen de oplevering van het door ons gemaakte rijwielpad d.d. nov. jl. in tegen woordigheid van de directie van de Pro vinciale Waterstaat plaats had. heb ik mijn bezwaren naar voren gebracht tegenover de adjunct-directeur-hoofd- Ingenieur van de Provinciale Waterstaat in Zuid-Holland: dat de overweg gevaar lijke consequenties inhield. Deze deelde ten volle mijn mening. Vooral voor de jeugd is het levensgevaarlijk, daar kleine kinderen, ook van omwonenden, gebruik moeten maken van deze overweg Vooral des zomers is de Kanaalweg een ont spanningsoord voor zuidelijk Leiden. Het rijwielpad als zodanig ls voor de weg een ontlasting, maar door de onbe waakte overweg op dit pad zullen de gevaren, die op de Kanaalweg zelf voor hei autoverkeer zijn beperkt, in veel erger mate voor de fietsende gebruikers naar voren komen. Ik zou dan ook de instanties, inzonderheid de Spoorwegen, willen verzoeken, uit het oogpunt van veiligheid: neemt op korte termijn maat regelen en dempt deze put vóór het kalf verdronken is. JOH. A. SCHOULS, Hoogmadescheweg 50, Leiderdorp. „Moderne kunst De heer Van Klaveren schreef over moderne kunst en stelde in de eerste regel van zijn brief al dat de meningen over dit onderwerp nogal verdeeld zijn. Met deze eerste regel ben ik het eens maar de heer Van Klaveren zal het mij ten goede willen duiden dat ik het met de rest van zijn stelling in het geheel niet eens ben. Ik meen dat de heer Van Klaveren van een geheel verkeerd standpunt uitgaat. Het doel van een achilderstuk ls niet, de wand van een kamer te sieren en toe schouwers met genoegen te laten kijken naar iets dat zo echt mogelijk is weer- 8 Ichilderen is een uitingsmogelijkheid van een persoonlijkheid, dus van de per soonlijkheid van de schilder, die de toe- •chouwer door middel van zijn schilder stuk iets wil laten zien, of liever iets móét laten zien van wat tn hem omgaat, van de weerklank die een onderwerp ia zijn hart vindt. Er zijn schilderstukken welke ik bijzonder mooi vind, maar die ik in geen geval in mijn huiskamer zou willen hebben, alleen al omdat ik dan de persoon van de schilder elke dag in mijn gezelschap zou hebben en Ik ln mijn kamer toch echt ook wel eens alleen wil lijn! Overigens is het erg moeilijk, te spre ken van „moderne" kunst. Alle kunst volgt de ontwikkeling van de mensheid, alle kunst leeft en groeit en er bestaat geen enkele tegenstelling tussen „moder ne" en „niet-moderne" kunst. Ten slotte geloof ik niet. dat schilder kunst los te zien is van andere kunst vormen Alle kunst vormt expressie van de kunstenaar die haar schept, en alle kunst U zodoende nauw met elkaar ver- Leiden, B. BAGGERMAN Moderne kunst Reagerend op het ingezonden stuk van de heer Dick van Klaveren, waarin hij de moderne kunst afbreekt, geef ik als mijn mening, dat er actieve er passiev» kunstenaars zijn De actieven (da wei kelijke schilders dus) delen in hun schil derstaai door middel van symbolen - iets mee. dat door de pasteven (de kunst beschouwers) al dan niet wordt verstaan Zegt een schilderij de toeschouwer niets dan zijn er drie mogelijkheden- of de ac Ueve kunstenaar heeft gefaald, of de pas sieve kunstenaar faalt, of de betrokkenen zijn niet voldoende op elkaar afgestemd li. het laatste geval kan men door ge sprek of briefwisseling tot wederzijds» waardering en tot inzicht komen In beid» andere situaties is de zaak schier hope loos. Het gaat echt niet aan steeds weer de kunstenaar de schuld te geven, wanneer men door middel van zijn schilderij geen contact met zijn gevoelsleven heeft Men doet er goed aan eerst na te gaan, of niet de hand in eigen boezem moet worden gestoken. Ten slotte wat het „net echt lijken" be- felt. Wat heeft dat er nu mee te maken' Het schilderij is een middel om iets over te brengen, flauw te vergelijken met handschrift en inhoud van een stuk proza of poëzie. Het is onwerkelijk een literair manuscript uitbundig te prijzen enkel om dat het schrift zo keurig netjes is. spre kend lijkt op de voorbeelden uit het boekje eerste klas lagerg schoo- Nee, het gaat erom, wat de schrijver ons heeft te zeggen en van die inhoud is tevens compositie, de vorm, afhankelnk. De houd is slechts zeer ten dele afhankelijk vsn de vorm en nog minder heeft hij iets te maken met het handschrift Zoals alle vergelijkingen gaat ook renstaande niet geheel op. Zij is slechts bedoeld als voorbeeld en vermijdt ellen lange theoretische beschouwingen Uit en. delijk is het als met kinde.en, d prachtig wolkenspel aan de avondhemel per se allerlei voorstellingen moeten on- ervan te kunnen genieten. Later vindt men vreugde in de wolkencompositie en iq de wisselende kleuren op zichzelf, zon der meer. Dat een bepaalde wolkenforma tie sprekend op een koe of op een manne- tje-met-een-baard lijkt, doet aan de schoonheid weinig af of toe. Dat is hoog uit leuk. Leiden C. VERDUYN Wereldraad van kerken Verblijdend was het voor onderge tekende, in de N.L.C. van zaterdag jl. te lezen, dat er kerkelijke en regionale bonden zijn, die het werk van de We reldraad der Kerken doorkruisen en niet tot een eenheid willen komen zoals de Wereldraad die wil. De weg die de We reldraad tot deze eenheid bewandeld, is mijns inziens namelijk een brede weg, waarop ieder, die de eenheid stelt boven de in Gods Woord geopenbaarde waar heden, een plaats vindt. En zodoende, arm in arm, met mensen van allerlei wind van leer, al pratende en confere rende tot de allergrootste vergaderzaal willen geraken. De weg voert langs Rome, men stopt, brengt een vriendelijke groet enverzoekt de Roomsen, de gelederen te komen versterken. „Eenheid maakt macht". Vandaar dat men er niet voor terugschrikt te confe reren met de metropoliet Nicolai van de Russisch-Orthodoxe Kerk, ln augustus jl. te Utrecht. Vandaar dat men vele afge vaardigden zendt naar de conferentie te Nyborg om daarmee te willen bewijzen, dat de eenheid zelfs over het IJzeren Gordijn heenreikt. Weel men niet beter? Is het onbekend, dat de Russische Kerk onder het opper toezicht staat van de geheime politie? Weet men niet. dat de kerkelijke leiders worden gehandhaafd omdat zij via de Kerk als woordvoerder van Chroesjtsjef en het communisme bruikbaar zijn? Ver wacht de Wereldraad zegen op zijn ar- beid, als hlj'het Noorse (Lutherse) voor stel, dat uitbreiding van de basisformule (Jezus Christus is onze God en Heiland) met het „overeenkomstig de Heilige Schrift" inhoudt, met meerderheid van temmen van de tafel veegt? Men vraagt zich af, of de Wereldraad :ijn tijd heeft gehad en wij een periode 'an vernieuwd richtingsbesef gaan bele- rblljdend zijn, het begrijp niet, dat je daar steeds weer i begint. Met dat werk op kantoor het heus wel meevallen. Er is geen r die zo'n kleinigheid niet voor vrouv kroost, over heeft. Er zit natuurlijk wel iets in. maai zovele uren in de koude keuken, ik nu wel eens graag willen weten, hoe anderen hierover denken. Noordwijk. Huisvader (nadere aan duiding onmogelijk. Anders hoef ik niet meer thuis te komen) Uittreding ds. Marlijn Naar aanleiding van het stukje in de N.L.C. van woensdag 7 januari in de ru briek „Maar wij denken er zo over" van de hand van de heer W. te Leiden mag ik misschien een paar vragen stellen. Zjet de heer W. in het lidmaatschap vaif'n kerk geen verschil met dat van een voetbalclub of damvereniging? Heeft de sthrijver vóór enkele jaren al zeker kun nen zeggen, wat hij van zijn Kerk kon verwachten? Zegt het feit van de verhou ding in het stemmenaantal inzake „de vrouw in het ambt", namelijk 27 tegen 2-1 hem niet, dat dit niet zo zeker was te zeggen? Als de adviseur prof. Van Ruler die. zelf voorstander zijnde, toch zou geadviseerd hebben tegen te stemmen (ge zien de verhoudingen in de Kerk), die dag niet door ziekte verhinderd wa: weest. zou de stemming dan niet anders sim uitgevallen? Ds. Martijn deed als velen nog doen niet direct weglopen, doch zo lang moge lijk blijven en in een andere richting pro beren te sturen met de krachten, die aan ieder van ons zijn gegeven. Is het aan de andere kant niet verblijdend, dat een jon ge dominee van 29 jaar deze moed durfi op te brengen? Dit zijn mensen, die, zo God wil, nog jarenlang leiding kunnen geven aan het kerkelijke en politieki leven in ons land. Het is niet de bedoeling hiermee eei twistgesprek uit te lokken, maar ook eei andere mening te berde te brengen Alphen aan den Rijn. J. NAGTEGAAL Wekkers moó gatoznlü iüdCj H. BEDEKER Dames- en Herenkapper c uw adres voor Remington. Philips. Braun en andere scheerapparaten. Tevens orden alle reparaties door ons verzorgd oorstraat 73. Tel 2584 Katwük aan Zee. ONZICHTBAAR, maar desondanks bijzonder veilig zeker ligt menig Katwijks belang v ankerd bij de Raiffeisen-Bank Zij geeft de spaarders de hoogste rei en tóch dadelijk opvraag baar) en bevordert op vele wijzen de be langen van plaatsgenoten. Voorstraat 50 Katwijk aan 2ao SPAARBANKIEDEREEN KATWIJK Loop der bevolking Gedurende de maand december ns het aantal inwoners met 74 toe v 28.6151 op 1 december tot 28.735 op januari. Het zielental groeide in 1958 door ge boorte en vestiging met resp. 74 er en daalde door overlijden en vertrek m»t resp. 13 en 130. Daar de gemeenie op 1 januari 1958 27.933 inwoners telde, bedroeg de totale bevolkingsaanwas in 1958 dus 802 personen. Gevonden voorwerpen Sedert de vorige opgave werden bij de politie de volgende voorwerpen als ge vonden aangegeven en tot dusver niet door de verliezers opgevraagd: doublé herenpolshorloge; lichtblauwe gestreepte sjaal; ring met vijf sleutels; bloembollen- mand; kakikleurig jongensjasje; groene portemonnee met inhoud; 2 rode porte- lees met Inhoud; blauwe wollen hals doek; vulpenhouder; gummi regenbroek; wit kinderschoontje; bruin en witte wol len want; lichtblauwe kinderhandschoen; boodschappentas; huissleutel; glacé hand schoen; houten autoped op drie wielen; paar blauwe kinderwanten; rood lederen dameshandschoen; kinderkruiwagen; br. colbertjasje; rood-blauwe meisjeswant; donkerblauwe pantalon; donkerblauw jongensjack; blauw wollen kinderwantje; grijs Jasje met achterband; rode lederen portemonnee (ledig); rood gelakt jongens- rijwiel; radiateurhoes voor vrachtauto; grijs-bruine jongenewant. Wai richtingsbesef" maar aan het al oude „reformatorische richtingsbesef" wil God ongetwijfeld Zijn zegen verbin den. Laat de Dordtse synode daarvan het voorbeeld zijn. Gelukkig te weten, dat er nog organisaties zijn, overkoepeld door de I.C.C.C., die pal mogen staan voor de autoriteit van Gods Woord en alleen daarnaar willen leven en handelen. Leiden. J. WILLEMSEN. Oudejaarsavond Gaarne wil ik nog eenmaal schrijven over de oudejaarsavond ln Hazerswoude. i de heer Hartman duidelijk. Ik heb het helemaal een soort avondklok gehad Ook heb ik de jeugd in haar geheel niet genoemd, maar een zeker aantal jonge lui. Het zijn steeds weer dezelfden ie neem ik aan, mijnheer Hart- at u er niets van hebt gehoord, twee kilometer van het dorp U vindt het niet erg eenmaal in r de boel te vernielen en valpar tijen te veroorzaken. Wij wonen immers in 'n vrij land. Maar dan de mensen, wier men onder de verf lijn gesmeerd en ier eigendommen zijn ontvreemd. wo> :n die dan niet in een vrij land? U vindt het onsportief, dat ik mijn lam niet bekend maakte. Kom, u ge looft toch niet, dat wat hier gebeurde. met sport heeft te maken Was dit wel het geval, dan zouden da betrok kenen de schade wel komen vergoeden, dóór hun „sport" hebben veroor. zaakt. Hazerswoude-dorp. EEN LEZER Vuile vaat Het is wel een ietwat vreemd onder werp voor een ingezonden stuk, maar dit is voor mij de enige mogelijkheid de meningen van andere mannen eens te •n. Het is bij mij thuis namelijk zo ld, dat mijn vrouw 's avonds na het eten subiet weigert aan de afwas te beginnen. Zij gaat de kinderen naar bed brengen (wij hebben drie kleintjes) en vindt, dat het vuile vaatwerk Intussen toebehoort. Na de hele dag eten ko en naar de kinderen kijken is zij jaren van ons huwelijk de den wij het samen, maar ook daarvan ■1 zij de laatste tijd niet meer weten Ik protestee: regelmatig maar het enige r«n jij nu een vent. Ik (Advertentie KAMERMUZIEK Fauré. enz.) (Handel. Scarlatti, Schubert, LISE SCHOO. sopraan; |AN v. d. MEER, piano en KOOS VERHEUL, fluit. Introductie-kaarten A 1.verkrijgbaar aan de ke J.W.C. (afd. Cult. Ontw.) TAE DERDE JANUARI 1957 startte de Geref. Kleuterschool te Katwijk aan Zee in „Irene" met slechts 36 kinderen. De Vereniging voor Ge reformeerd lager onderwijs was met deze toestand niet tevreden en de kleutercommissie van genoemde vereniging zette alle zeilen bij om te trachten een beter, althans een ruimer onderdak te krijgen. Men kampte namelijk daarbij met een grote wachtlijst. teroommissie, mevr. W. G. Gilhuls- Nijenhuis, die na opening het woord gaf aan de burgemeester, de heer Duiker. Deze releveerde de voorge schiedenis van de school en zei het buitengewoon prettig te vinden, dat de Geref. kleuterschool al zo gauw een meer definitief onderdak heeft Na veel vergaderen en confereren, niet in het minst met de gemeentelijke auto riteiten, kreeg men tenslotte een ruime re behuizing. Gistermiddag waren we tegenwoordig bij de officiële opening van de kleuterschool, die nu is gevestigd in de oude school in de Burgersdijk straat. Dit gebouw dateert al van vóór 1900. Het was het onderdak van de Ge reformeerde lagere school- In deze school met 2 lokalen, zwaaide wijlen de heer Holtrust de scepter. La ter werd er nog een lokaal bijgebouwd. De Geref school was er in gevestigd tot 1922. Hierna kwam de vlsserijschool er ln, tot 1953. In die tijd was ook de christelijke huishoudschool in het ge bouw ondergebracht. Sedert 1953 tot on geveer een jaar geleden diende het ge bouw weer tot onderdak van de Geref school, nu onder leiding van de heer Gilhuis Toen deze laatste met zijn leer lingen de nieuwe Calvijnschool aan de Randweg kon betrekken, kreeg de kleu tercommissie haar kans. Uitgeivoond Ongeveer midden 1958 werd met de erbouw van de school in de Burgei dijkstraat begonnen. De firma Abr. Ouwehand heeft hierbij haar beste been tje voorgeset. Het oude cebonw was min of meer „uitgewoond." Mej. A. Kleywegt, de hoofdleidster, de beide leidsters, de dames M. Baart en J. W. van den Eijkel, kunnen het totaal vernieuwde gebouw hun werk niet meer met 36 kinde De 96! trice kleuterschool bevat een drietal lokaliteiten, namelijk een werk lokaal, een speelwerklokaal en een speel lokaal. alsmede een speelhal. In deze speelhal waren gistermiddag vele ge- nodigden bijeen, om getuige te zijn var. de opening. We merkten op de inspee lt" an het kleuteronderwijs, mej C. Gelauff te Scheveningen, burge- •ster H Duiker, de gemeentesecreta- de heer D. C. O. Boekhoven, wethou- mr. J. van der Plas, dokter P. Ver- Ie Voorschoten, de directeur gemeentewerken, de hoofden van beide Geref. scholen, de heren J. Bar- telse en T. M. Gilhuis, afgevaardigden .i de beide Hervormde kleuterscholen voorts uitvoerders en aannemers. Gauw De bijeenkomst stond onder lei ding van de presidente van de kleu- Advert ent ie) WIJ SNIJDEN UITSLUITEND KAAS VAN DE MAANDEN MEI en SEPTEMBER De Landbouwer ff VOORSTRAAT 36 OP WEL ZEER korte termijn was de gemeenteraad van Voorschoten gisteravond bijeengeroepen voor een openbare raadsvergadering. Dit bleek een spoedeisende vergadering te zijn in verband met het voorstel van B. en W. tot het verstrekken van een overbruggingskrediet, groot maximaal 179.000, aan de heer J. de Graaff voor de bouw van 87 woningen. De finan ciering van dit plan heeft moeilijkheden ondervonden, doordat de ver strekking van de hypothecaire geldleningen niet zo vlot verliep als werd verwacht Hierdoor dreigde enige stagnatie in de financiering te ontstaan Om deze stagnatie op te heffen, had de heer De Graaff, via notaris Boom, een verzoek ingediend om een voorschot op de afrekening van de door de gemeente te ontvangen premie te verstrekken. fractievoorzitters, Hij noemde het plan „H Kan" een zuivere particuliere aangelegenheid van de heer De Graaff, waaraan zeer veel medewerking was verleend door de gemeentelijke overheid. Vooral de vergadering in het cultu reel centrum op 22 mei, waarvoor enorme belangstelling beatond, bleek voor de heer Pels een moeilijk te ver teren brok te zijn geweest. De op die avond gegeven voorlichting kwalifi ceerde hij als onvoldoende. Uiteindelijk gaf hij zijn «tem aan het vooretel onder voorwaarde, dat dit kre diet geen claim voor eventuele bouwon dernemers zou geven en det de gemeente geen enkel financieel risico zou lopen. Het bleek, behalve die van de P.v.d.A., dit het liefst zonder uitgebreide discussie hadden aangenomen. De heer Pels echter meende deze gelegenheid te moeten be nutten om het plan van de heer J. de Graaff In een kwaad daglicht te etellen. Burgemeester Van der Hoeven was egens ziekte verhinderd de vergadering leiden, zodat wethouder G. Schrama da hamer hanteerde. Er was een schrijven binnengekomen van de heer De Graaff. waann deze meedeelde dat hij hot beter achtte de vergadering niet bij te wonen opdat de raadsleden onbelemmerd zouden kunnen spreken Ook de heer Mol wai niet aanwezig. Er was nog een agendapunt: het onder zoek van de geloofsbrief van het nieuw benoemde 14d van de raad, mevrouw A de Waal Malefijt-SpruIJt. Dit lid ven de raad komt ln de plaata van dra. H. A Korthals, die onlange naar Lelden la ver trokken. Zware brok Als eerste sprakw bij hej voorstel betreffende het krediet aan de heer De Graaff meldde zich dr. P. S. Pel». Uniek Da haar De Groot noemde het voorstel uniek In s|jn soort, strekking en achter grond Dit laatste was voor hem doorslag gevend. HU was ar van overtuigd, dat de heer Da Graaff uit chrletalUke overwe- sn tol het plan gekomen door *11 n confrontatie met de woningnood HU vond het niet fair nu de bear D« Graaff ln 't openbaar een schop te geven. Er zUn fouten gemaakt aldus spr. Maar in ver band mot de spoed was het begrUpelijk. dat hel geen tot ln de puntjes uitgewerkt plan was. De door gemeentepersoneel ver leende medewerking vond de heer De Groot alleen maar prUsenswaardl». Dr. van der Wilde wees op da oorzaak van de (tijdelijke) moeilijkheden: de ge volgde techniek, waardoor niet tijdig de beschikking over de nodige gelden kan worden verkregen, Ook h|j legde de na druk op de gevoelsoverwegingen, waar door de heer De Graaff tot dit plan kwam Koeien De heer Portarwer zag het risico voor de gemeente niet groot. Het plan zelf mag niet af geweest rijn. snolheid wao ln dit geval meer waard, De voorzitter erkende, dat er wat overhaast is gewerkt. „Maar daar, waar 'n half jaar geleden nog koeien liepen te grazen, staan nu bijna vol slagen huizen!" Voor de gemeente is er geen enkel risico en de gemeente- financiën komen er niet door in de war, aldu» #pr Het voorstel werd ten slotte zonder hoofdelijke stemming aangenomen. A.R. kiesvereniging De A.R. kioevaranigiag, dit gisteravond vergaderde onder leiding van dt heer G. J Rietmuldar, heeft zich hoofdzakelijk ber.g gehouden met de behandeling van da kandidaatstelling voor de aanstaande verkiezing van ledan van de Tweede Kamer. Hat advies van het centraal comité ten aanzien van da kandidatenlijst werd over genomen voor wat betreft de nummer» 1 t.m. 14. De daarop volgende nummer» warden gewijzigd en aangevuld met een tweetal, dat niet op het advlee voorkomt, namelijk dr. Van Baal «n da. Kalff. Vadrer werd de komende verkiezingo- actle gestalte gegeven door het benoe men van een propegandeeommissie, be staand» uit de heren mr J. Vorweij. L. UUterkade an W. Wielenga. worden verscheurd. Wel is d«e lij»^ nu afgesloten. Gisteravond was er gelegenheid voor belangstellenden om het gemoderniseer de gebouw te bezichtigen. Hiervan werd een reer druk gebruik gemaakt. ln het nieuwe gebouw van de Geref. kleuterschool te Katwijk aan Zee liet burgemeester H. Duiker (midden) zich gieter- middag voorlichten door een der leidsters, mej. J. W. wan den Eikel. Aan de linkerhand oan de burgemeester meur. W. G. Gilhuis-Nijenhuis, de presi dente van de kleutercommissie, daarnaast de inspectrice, mej. G. M. C. Gelauff, en geheel rechts de hoofdleidster, mej. A. Kleywegt. Foto D. Kruyt weten te vinden. Hij wees vervolgens de hoofdleideter en de leidsters op hun aantrekkelijke taak in dit ver nieuwde gebouw. Mevr. Gllhula-Nijenhuis uitte woorden van dank tot allen, die hebben meege werkt aan de voorbereidingen. De inspectrice, mej. Gelauff, ge waagde van haar aanvankelijke angst om toestemming te verlenen, in het oude gebrekkige gebouw een kleuter school te vestigen. Allea in mij ver lette sich er tegen, aldus apr. Maar se had er toch geen spijl van gekre gen: „Het Is een compliment waard I" Mej.Kleywegt wees op de vreugde van die ouders, die hun kinderei lang op een wachtlijst moesten Wachtlijst De voorzitter van het schoolbestuur, de heer N, Parlevliet jr., uitte zijn bij zondere blijdschap over het feit, dat de kleutercommisaie zo vlot heeft kunnen werken. Mede namens het personeel in de school Sluisweg sprak het hoofd in die school, de heer J. Bartelse. Namens de kerkersad der Geref. kerk sprak de heer Chr. Minnee. Nadat mevr. Gllhuis-Nljenhuis nog een woord van dank had gesproken, sloot de heer N. Parlevliet jr. de bijeenkomst, na de genodigden de grondig ver nieuwde lokalen gingen bezichtigen. Maandag zullen de kleuters voor de eerste maal in deze nieuwe en moderne omgeving worden ontvan gen, Het is begrijpelijk, dat deze kleuterschool in een grote behoefte voorriet. Het is immers zo, dat in het noordelijke deel van Katwijk aan Zee geen enkele kleuterschool be stond. De wachtlijst, die sedert 1956 bijgehouden, kan echter nog niet KATWIJK A. T). RIJIS IN'eerzethal al In gebruik Hoewel het tijdstip, waarop de door da firma Zitman te Leiden in Katwijk den Rijn gebouwde neerzethal zou worden opgeleverd, al een ruim half geleden is gepasseerd, begint er nu toch schot te komen in de nieuwe hal. officiële opening had weliswaar nog niet plaats, maar de aanvoerden kun- al gebruik maken van de nieuwe hal. wet vooral gisteren bij het 'slechte weer goed van pas kwam. Men kon nu „binnenshuis" lossen. Over enkele weken wordt de hal officieel geopend. Advertentie D.V. DINSDAG 18 JANUARI 1950, des avonds 8 uur. spreekt ln de UNI-ZAAL de Weth Ouwehandstraat te Katwijk Zee de Evangelist E. W. PF.RA. Ouderling der N. H. Gem te Den Haag r het onderwerp. DE WIJZE EN DE DWAZE MAAGDEN J Bespreking propaganda In Irene heeft de a r. kiesvereniging oen ledenvergadering gehouden onder leiding van voorzitter N. Parlevliet jr. Deze vestigde er de eendacht op. dat wij plotseling voor verkiezingen worden ge plaatst en hij waarechuwde tegen ver zakelijking in de politiek en ln de pro paganda. Het beginsel moet meespreken., Vervolgens werd de kandidatenlijst be sproken. Voor het propagandawerk werd een commiaaie gevormd, bestaande uit drie beetuursledan en drie leden. Zondagssehoolwerk Onder voorzitterschap van de heer G. Vooijs heeft de zondageschoolvereniging Het Mosterditedje in 't jeugdhui* een vergadering gehouden. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over de belan gen van de zondagsschool. Morgen be- sinnen de zondagsscholen weer. op 12 februari wordt de jaarvergadering ge houden en op 22 februari ia er een ouder avond. Men memoreerde het feit, dat de voor zitter 25 jaer ouderling van de Hervorm de Gemeenta is. Christelijke bouwvakkers De afdeling van de christelijke bouw vakarbeiders heeft in het jeugdhuis een vergadering gehouden, onder leiding van voorzitter C. van der Plas. Deze gaf een overzicht van het afgelopen jaar. Hoofdbestuurder Bakker sprak over de totstandkoming van de CAO en over de reed» bereikte resultaten. Opbrengst collecte De ln de Hervormde kerk gehouden extra collecte voor het jeugdwerk heeft 641 opgebracht. Kerk en Belijdenis Maandagavond acht uur vergadert de vereniging Kerk en Belijdenis in de ach» terzaal van de Kapel. Ds. A. van der Mast, achipperapredikant te Rotterdam, spreekt over het onderwerp: De weder komst des Heren. Culturele avond Voor lie Gereformeerde Jeugdwerkcom- miseie, afdeling culturele vorming, tre den dinsdag op Llze Schoo, sopraan. Jan van der Meer, piano, en Koos Verheul, fluit. Spreekbeurt Dinedag 13 januari acht uur spreakt ln de Unl-iaal de evangelist E. W. Pert, ouderling van de Herv Gemeente te Den Haag, over „De wtjze en de dweae aagden". Hoog en laag watar Zondag: hoog water 4 37 en 16.82 (springvloed); laag water 0.26 an 13.46 u. Meandeg: hoog watar 8.30 an 17.35 uur; ag water 1.09 en 13.25 uur. Hulp in de huish. gevraagd voor halve dagen. Ven RUn. Rijnmond lg|. Katwijk aan Zee. maandagavond 8 uur in Hotel Noordzee LEZING MET DIA's door de heer REMA uit Lelden. Fototechniek ln kleur en zwart/wit. Show en demonstratie*, diverse fotonleuwtjei- TOEGANG GRATIS Fotohandel D. Kruyt - Voorstraat 9 - Katwijk aan Zae NO 1 bij aankoop van TELEVISIE is. dat u overtuigd bent dat een goede service gegeven wordt. Het bespaart u veel geld en moeilijkheden. DIT BIEDT U N.V. Tcchn. Bur. JOHAN SCHAART Waaigat 26 Telat. 3423 - Katwijk aan Zea

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 9