w De verplichtingen van het verstekelingenverdrag Belastingwetten zullen 1 januari ingaan Bekend Noordwijks politieman ter ruste gelegd Oudejaarsavond op zee niet ruw weer Ontvangstaat draagt grootste deel van verblijfkosten Radio H. P. Bloot Cr Zn Fa D. PARLEVLIET NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 31 DECEMBER 1958 OOK EERSTE KAMER AKKOORD (Van onze parlementsredactie) "PjE BELASTINGVOORSTELLEN oud-minister Hofstra kunnen op nuari van kracht worden. Aanvas vorige week dinsdag de Tweede Kamer deze ontwerpen, waarvan de behande ling de directe aanleiding vormde tot de kabinetscrisis, gistermiddag keurde de Senaat ze goed na een debat, waarin bij zonder weinig werd gezegd over de jong ste politieke ontwikkelingen. Zowel de. meeste senatoren als de nister van financiën ad interim, prof. Zijl stra, hielden hun betogen in d< gend zakelijke sfeer. Het wetson verlenging van de verhoging der vennoot schapsbelastingen en der vermogensbelas ting, welk ontwerp tevens voorzieningen bevat voor de vervroegde afschrijving d* investeringsaftrek, nam de Senaat z der hoofdelijke stemming aan. Het ont werp tot verlenging van de indirecte be lastingen (omzetbelasting, verzwarii weeldetarief enz.) werd met 57 tegen (communisten) stemmen aanvaard. Zelfs de radicale, links-socialistische ordervoorzitter van de P.v.d.A., ir, Vos, bleek gistermiddag in de Sei geen behoefte te hebben aan een uitvi ge beschouwing over de recente politieke gang van zaken, die, naar hij opmerkte, „een noodkabinet, versierd met beeld houwwerk" heeft opgeleverd. Ir. Vos vioeg zich af, of dit noodkabinet niet zou zijn uitgebleven en een crisis zou zijr voorkomen, wanneer in het vierde kabi- net-Drees minister Zijlstra en de andei confessionele ministers wat meer solida riteit met hun socialistische confraters zouden hebben getoond. In het kabinet zelf bestond er geen tegenstelling termijn van de verlenging der belasting verhogingen. Er was slechts sprake een controverse tussen het kabinet e meerderheid der Tweede Kamer. De ta van minister Zijlstra naar aanleiding van het eindverslag van de Eerste Kamer over de belastingontwerpen heeft dit nog eens onderstreept. De reden wi socialistische fractie voor deze ontwerpen is. ligt, zo liet ir. Vos de communist See- gers weten, o.m. in de omstandigheid, dat de druk ervan op de kleine inkomens minder groot is. De c.h.-afgevaardigde mr. Pollema verklaarde, dat zijn fractie het kabinet- Beel ziet als bewindvoerder tijdens een „surséance van partijpolitiek handelen." Mr. Polema wenste zich van een politieke beschouwing te onthouden en de ontwer pen alccn op hun zakelijke merites te be oordelen. want, zo zei hij, „wat gebeurt is, raakt alleen dat deel van de volksver tegenwoordiging, dat zich volgens de Grondwet de Tweede Kamer noemt Persoonlijk bewonderde hij de wijze waarop de Tweede Kamer de beraad slagingen over de voorstellen heeft ge voerd. niet. Het is echter niet ment daarover thans uit te weiden- Dat kan later nog wel eens. Tegenover de maatregelen betreffende (L: vervroegde afschrijving en di ringsaftrek staat, aldus mr. Pollema, de c.h.-fractie sympathiek. Dit geldt echter niet voor de verlenging van de verhoging der vermogensbelasting, omdat dit de be langrijke diensten, die kapitaal en bezits vorming aan de gemeenschap bewijzen, niet ten goede komt. In de huidige bijzon dere omstandigheden zal de c.h.-fractie haar stem aan de voorstellen echter niet onthouden. Wel wilde mr. Pollema nog eens duidelijk stellen, dat het bijeenbren gen van z.i. tegenstrijdige maatregelen (verhoging vermogensbelasting en vervroegde afschrijving) onjuist is, dat het de beslissingsvrijheid beknot. In dezelfde geest sprak prof. Witteveen (lib.), die vorige week is beëdigd als lid van de Senaat en die nu reeds zijn denspeech hield. Hij vroeg minister Zijl stra er aan mee te werken, dat het sys teem van koppeling uit de fiscale wet geving verdwijnt. Prof. Witteveen juichte de maatregelen betreffende de vervroeg de afschrijving en de investeringsaftrek toe, maar had bezwaren tegen de verlen ging van de belastingverhogingen, waar aan op dit moment meer nadelen dan voordelen zijn verbonden. Op conjunctu rele gronden kunnen de verhogingen niet meer worden verdedigd. Maar ook uit budgettair oogpunt is er geen reden voor verlenging, want de begroting-1 kan er gunstiger uit komen te zien, i nu wei lijkt. De achteruitgang van de be groting mag trouwens niet doorslagge vend zijn, want deze werkt conjunctureel eerder gunstig dan ongunstig. De kapi taalmarkt achtte prof. Witteveen ruim genoeg om ook zonder deze belasting voorstellen voor een niet-inflatoire finan ciering zorg te kunnen dragen. Onze be zwaren tegen de voorstellen, aldus prof Witteveen ten slotte, zijn van zakelijke en conjuncturele aard en niet gegrond op overwegingen van bevoordeling van de ene groep boven de andere. De K.V.P.-er Van Campen verklaarde zich namens zijn fractie bereid er aan mee te werken, dat de ontwerpen voor het einde van het jaar in het staatsblad zullen verschijnen. De ontwikkeling na 1959 besprekend zei mr. Van Campen, dat men fiscale maatregelen niet als de al leenzaligmakende moet beschouwen. Prof Kellema (a.r.) volstond met de verkla ring, dat zijn fractie op budgettaire gron den verhoging van de staatsinkomsten is wenselijk haar stem aan de ontwer- I gever Eenstemmigheid Minister Zijlstra merkte op, dat er in het kabinet-Drees inderdaad eenstemmig heid bestond over een verlenging met twee jaar van de belastingverhogingen Geen eenstemmigheid bestond er echter over de politieke consequenties van een eventuele afwijzing van deze termijn door de Kamer. Prof. Zijlstra zei persoonlijk tegen elke belastingregel-op-termijn te Voor deze opmerking was ir. Vos (soc.) hem zeer dankbaar. Voor de wijze, waar op hij steeds minister Hofstra heeft mo- lamenwerken, had de bewindsman inanciën a.i. veel waardering, even- Dor de grote bekwaamheid en kun digheid van zijn oud-collega. De minister liet prof. Witteveen weten, dat het met het 005 op de in 1959 te ver wachten ontwikkeling heel verstandig is de uit de belastingmaatregelen voort vloeiende middelen ter beschikking te hebben voor een evenwichtige aanzet van het budgettaire en conjunctuurpolitieki beleid. Voor 1959 is, In verband met het vrij snelle conjunctuurherstel, een zekere voorzichtigheid geboden. In die situatie hebben de belastingmaatregelen wel dege lijk een belangrijke functie. Ze zullen mede het conjuncturele cn budgettaire evenwicht moeten helpen handha' Tijdens de replieken verklaarde prof Witteveen (lib.), dat zijn fractie, gezien d? politieke situatie en gezien de geble ken bereidheid van de minister de mie een stimulans te geven, haar stem aan de wetsontwerpen zal ge' De Eerste Kamer heeft gistermiddag ook nog een wetsontwerp aangenoi goedkeuring van een onlangs gesloten Benelux-protocol tot unificatie van accijn zen en van het waarborgrecht. Een van mr. Lichtenauer (c.h.) om het ontwerp aan te houden voor nader leg in de betrokken nationale en in: tionale instanties, werd met 46 tegen 10 stemmen verworpen. (c.h.u. voor). Het bezwaar van de c.h. het protocol (dat de materie v voerheffing op wijn regelt en de Luxem burgse wijnen van deze heffing uitsluit) ingaat tegen de in het kadi Europese integratie voorgenomen verla ging van invoerrechten. De c.h. stemden ten slotte ook tegen het goedkeunngsi werp, dat z.h.s. werd goedgekeurd. Toch begrotingen Voorzitter Jonkman heeft in de korte oudejaarsrede, waarmee hij de vergade ring besloot, meegedeeld, dat het voorlo pig in de bedoeling ligt althans het groot ste deel van de begrotingen voor de ver kiezingen af te handelen. De Kamer zal dan echter niet moeten gaan debatteren over de regeringspolitiek op lange te mijn. De algemene financiële beschot wingen over de rijksbegroting zulle vooralsnog niet aan de orde komen. Het eerste door de Kamer te behandelen be grotingshoofdstuk zal dat van landbouw, visserij en voedselvoorziening zijn-, Mr. Jonkman besloot zijn rede met de hoop uil te spreken, dat binnen afzienbare tijd het evenwicht in de Nederlandse^ politiek zal zijn hervonden. De Senaat zal op 13 januari a bijeenkomen voor het behandelen kele eenvoudige HAZERS ff OU DE De training van Rapid is deze op vrijdag 2 januari. wist u dat wij gaarne Uw advertenties in ieder gewenst blad voor u plaatsen I Boekhandel C. WINDHORST TEL. 017U141, HAZERSWOl'DE KOUDEKERK A. D. RIJN Kerkdienst De oudejaarsavond-dienst van de Hei vormde gemeente begint niet om half aoht, maar om acht uur. OEGSTGEEST Ds. Duyverman morgen naar Indonesië Op Nieuwjaarsdag hoopt ds. M. E. Duyverman met zijn vrouw en twee hun kinderen uit het zendingshuis Indonesië te vertrekken. Ds. Duy- lan, die docent is aan de theologi sche school te Makassar, bracht zijn ver- mor het grootste gedeelte door in Zeist en sprak meermalen in de classis Dokkum, waaraan hij verbonden is. Zondag nam hij afscheid van de cla.ssis en kerkdient te Zwaagwesteinde. Namens de classis sprak de praeses van de classicale vergadering, ds. T. A. Vonk Noordegraaf te Wanswerd en Jislum. Ds. Duyverman reist met zijn gezin per vliegtuig naar Singapore en van daar per schip naar Makassar. Met hetzelfde vliegtuig vertrekt ook Gereformeerde zendingspredikant prof. dr. J. Verkuyl naar Djakarta. LEIDERDORP Kerstboomverbranding Vrijdagavond acht uur worden de kerst bomen verbrand op een terrein aan de Mauritssingel nabij het viaduct Ericalaan. De bomen kunnen worden afgeleverd aan ie gemeenteschuur. Hoofdstraat 24. BOUW-, WONING- EN AANNEMERSBEDRIJF N. MOL LEIDERDORP c. n. van Zeijst, die ruim dertig jaar deel heeft uitgemaakt van het Noordwijkse politie korps. De overledene ontving zijn oplei ding aan de politieschool te Hilversum en werd 15 mei 1928 tot agent van politie te Noordwijk benoemd. Na verloop van tijd werd hij bij de recherche geplaatst, van welke afdeling hij later de leiding kreeg. In mei van dit jaar werd de heer Van Zeijst adjudant, een rang die hij door een ernstige, slepende ziekte slechts kort heeft bekleed. In een plechtige korpsbijeenkomst wijd de hoofdinspecteur A. N. Merkelbach ge voelvolle woorden aan de nagedachtenis van de kundige politieman. Onder grote belangstelling werd gister middag het stoffelijk overschot op de al gemene begraafplaats ter aarde besteld Voorafgegaan door een escorte van de motorbrigade passeerde men het politie bureau. waar de rest van het korps zich bij de stoet aansloot. Onder de aanwezi gen bevonden zich de burgemeester, mr G. F. W. van Berckel, adjudant Boes uil Uithoorn, adjudant Knauf uit Noordwij- kerhout, oud-wethouder G. Vogelaar, ver scheidene hoofden van dienst en chefs Aan de groeve werd het woord gevoerd door hoofdinspecteur A. N. Merkelbach. die een woord van meeleven tot de fa milie sprak. Ds J. van Dok las de begrafenisliturgi en bad het Onze Vader, waarna adjudant Hopster namens de familie een dank woord sprak. Tuinbouw en Plantkunde heeft tal van plannen In Het Hof van Holland vengaderde gisteravond de afdeling Noordwijk van Tuinbouw en Plantkunde, onder leiding van de heer P. de Groot. Meegedeeld werd, dat 21 januari een gezamenlijke bijeenkomst wordt ge houden met Bloembollencultuur. Er zal dan een kleurenfilm worden ver toond over het Engelse landschap, door de British Travel Society. Secretaris M. J. C. Verwey bracht het jaarverslag uit. Het ledental bleef stabiel en het bezoek aan de vergaderingen wa< goed Een viertal excursies werd gehou den. De heer J. Schippers meldde ah penningmeester een klein tatig 6aldo. Met gevoelvolle woorden herdacht df voorzitter de overleden medewerkers, de heren Lindhout en Wassnaar; daarna vertoonde hij enkelé fraaie strip6. De uitslagen van het puntenstelsel luiden: J. Schippers 49%, J. van den KATH IJK AAN ZEE Hoog cn laag water Donderdag 1 januari: hoog water KATff lJK AAN DEN RIJN Boerderij ontruimd Reeds enkele Jaren heeft de heer A. van der Poel een boerderijtje aan het Com- mandeurspad. Ingevolge politieverorde ning is het echter niet toegestaan een der gelijk bedrijf te voeren binnen de be bouwde kom en zodoende kreeg de heer Van der Poel een paar jaar geleden van gemeentewege bevel het pand te ontrui men. Hieraan werd geen gevolg gegeven, ook niet toen men enkele maanden terug een datum stelde. Op kosten van de eigenaar heeft de ge meente nu gisteren de stal laten leeg halen. De zes koeien werden naar De Pan vervoerd, waar zij in een zich daar be vindende stal een pleikje kregen. De po litie hield toezicht op de ontruiming, v voor grote belangstelling bestond. Visserijgolfjes UIT DE NOORD komen onprettige berichten. Het weer is ongunstig. De trawlers en grote loggers geven windkracht 7 tot 8 door. Het ziet er dus naar uit, dat de bemanningen van ondermeer de trawlers Deining KW 8, Haarlem IJM 9, Vios IJM 24 en Postboy IJM 35 een „stormachtige" Oudejaarsavond zullen beleven tussen 58 en 60 graden noorderbreedte. De vangsten om de Noord zijn natuurlijk slecht De schepen doen tussen de buien door af en toe een trekje en vanger niet meer dan 40 tot 50 manden schelvis en wijting per dag. De Elie Cheniviere IJM 32 meldde een trek van 40 manden hoops en de Beatrice IJM 72 een trek van 20 manden. blijft de contingentering Berg Smit 41 ViW. Barnhoorn 21%, Christiaanse 17. mejuffrouw Van der Meer 9. P. van der Meer 8, gravin Var Bylandt 8. J. Lindhout 8 en M. J. C. Ver wey 7 punten. Voor het komende Jaar «taan verschei dene plannen op het program. De firma Groeneveld en Lindhout. had een groot aantal planten en bloemen be schikbaar gesteld voor de verloting. Bijdrage van ƒ600 De christelijke zang- en oratorium- enigi-ng Soli Deo Gloria alhier heeft het Anjerfonds 600 ontvangen, als bij drage in de aanschaffingsko6ten vo stoelen voor repetities cn uitvoeringen. Vier mogelijkheden voor terugzending (Van onze speciale verslaggever.) HET VERSTEKELINGENVRAAGSTUK heeft verschillende kanten Daar is allereerst de zakelijke kant, die speciaal de reder aangaat, om dat deze immers met de verstekeling wordt opgescheept en tracht hem kwijt te raken. Daarnaast is er de humanitaire kant: ljet leed. dat de ver stekeling lijdt, wanneer hij eventueel jarenlang gedoemd is aan boord van een schip of opgesloten aan de wal te verblijven Ten slotte is er ook nog de politieke kant, welke in de eerste plaats de staat aangaat, waar de reder tracht de verstekeling aan wal te zetten en waarbij overwegingen van vreemdelingenbeleid een grote rol spelen. verstekeling zal worden behandeld over eenkomstig de bepalingen van het ver drag. Buigzame maatstaf Het internationaal aanvaarde stekelingenverdrag nu legt, aldus de tegenstemmers, waaronder Nederland te eenzijdig de nadruk op de zake lijke kant, waarawoor de humanitaire politieke facetten verwaarloosd worden. Dit feit is vooral te verkla ren door de origine van het ontwerp, want het zijn vooral de reders ge weest onder wier invloed het „Co mité Maritimé International" een en ander heeft opgesteld. Noch de rege ringen, noch de verstekelingen uiter aard, zijn bij de opstelling geraad pleegd. De beginselen van het verdrag kunnen als volgt geresumeerd worden: De kapitein van een schip, dat de vlag voert van ëen verdragsstaat, kan een ver stekeling aan wal zetten in de eerste haven van een verdragsstaat, welke hij aandoet en waar naar zijn mening de Aanbesteding Gereformeerde kerk in Alphen yOOR DE GISTERMIDDAG gehouden aanbesteding van de nieuwe Gere formeerde kerk annex jeugdgebouw met kosterswoning, welk complex zal ver rijzen in de hoek AmbonstraatWillem de ZwijgerlaanPrins Bernhardlaan, be stond grote belangstelling. Er waren niet minder dan achtentwintig inschrijvingen. Ook van de zijde der kerkelijke Gemeen te toonde men veel medeleven. De beide predikanten (ds. G. Mulder en ds. W. Wijma), tal van kerkeraadsleden en Ie- van de bouwcommissie waren aan wezig, evenals enkele vertcgcnwoordi- van de Christelijk Gereformeerde Kerk, die nauw bij dit bouwplan is be trokken. De spanning was voelbaar, toen om ier uur arcfiitect ir. L. R T. Oskam uit Dordrecht met de voorlezing begon, dit als volgt luidde: Fa. Voogd. Delft 439.2110: Fa. Leeuwes. Moordrecht 437.000; Fa. Vos. Amsterdam 429.600 Van der Bent en Zn.. Wassenaar 429 000; Gebrs. Bakker. Giessendam 424 300; Aannemersbedrijf Mulckhuise le Nieuw Vennep 424.000; Boelaard. v. Kasteel, A'dam J 424.000; Fa. Van Geel. Amster- 422.000; Fa Kooy. Boskoop ƒ421.800; Aannemersbedrijf Bakker. Den Ig 421.000; Fa. Vermaat. Rotterdam f 412.000. Fa. Gille. Koogje en Pistoor. Schiedam 405.000; Fa Hoebe. Naarden 399.000; Fa Hulsbos. Nieuw-Vennep 396.000; Gebr. Stekelenburg, Utrecht 395.000; Veenendaal en Zn.. Utrecht 393.500; Fa. Hennipman. Leiderdorp 391.500; Fa. Adr. den Ouden, Gouda 390.400; Fa. Wengerden en Visser. Ze venhoven ƒ389.000; Fa. Van Wieringen Alphen 389.000; Fa. Woudstra, Arnhem f 383.500; Van Noord en Zn.. Benthuizen f 380.885. Oudenes. Alphen a. d. Rijn 375 000; De Lange cn v. d. Plas. Oegst- geest f369 000; Fa. Langeveld en Oor 1. Alphen a. d. Rijn 363.000; Fa Stolk le Driehuis-Velsen ƒ360.460; Ges- i-n Zoetemeijer, Alphen aan den Rijn 356.890; Van Rijn cn Zonen, Katwijk "Zee J 347.000. Zoals gebruikelijk, werd de gunning aangehouden. Het begrotingsbedrag van de architect werd niet bekend gemaakt, maar men zal niet ontevreden zijn over de inschrijving, want er wordt op een totaal van ongeveer 400.000 gerekend, inclusief inventaris. W. Heinen ontving de bronzen medaille De heer W. Heinen heeft gisteren uit handen van burgemeester Bruins Slot de aan de Orde van Oranje-Nassau ver bonden ere-medaille in brons ontvangen in verband met zijn veertigjarig arbeids- jubileum m dienst van N. Samsom jj te Alphen aan den Rijn. Op een bi komst in de bedrijfskantine vestigd- burgemeester er de aandacht op, da laatste tijd bij Samsom verscheidene jubilea zijn gevierd, waarbij een konink lijke onderscheiding kon worden uitge reikt. Dit wijst op een prettige verst houding tussen werkgever en werkne mer, iets waarop Alphen aan den Réjn trots kan zijn. Directeur J. F. Samsom somde karaktertrekken van de jubilaris op bevreesd, volhardend, wilskrachtig, droegen ertoe bij, dat van hem kan den gezegd: een accuraat werker, uitstekend vakman op de zetterij. De directeur herinnerde eraan, dat het ju bileum van de heer Heinen vrijwel ge lijk valt met zijn afscheid, daar hij 31 december 65 jaar ls geworden. Als blijk van waardering speldde de heer Sam som de jubilaris het gouden ereteken met diamant op. Tevens overhandigde hij een tafelkleed en een geschenk onder couvert. Vervolgens werd gesproken door de heer J. H. Kort, die de door ziekte v hinderde chef van de zetterij verving, de heer A. Marhus, die cadeaus van personeel aanbood: een schemerlamp een theebeurs. Deze laatste formulering moet gezien worden in verband met art 5 lid 2, dat op Israëlisch voorstel in het verdrag is opgenomen en dat de humanitaire kant van het verstekelingenvraagstuk belicht Bij de keuze van de haven, waai de ver stekeling aan wal wordt gezet, dient na melijk rekening te worden gehouden met de gronden, welke de verstekeling in roept om in een bepaald land niet van boord te worden gestoten. De bepaling vormt een vooruitgang op het oorspron kelijke ontwerp, omdat de kapitein thans een zij 't buigzame maatstaf is op gelegd. Tegenover de bevoegdheid van de ka pitein de verstekeling aan wal te zetten, staat de verplichting van de autoritei ten van de haven hem op te nemen In het oorspronkelijke ontwerp was deze verplichting onbeperkt. Op Frans voorv stel is echter vastgelegd, dat de ont vangstaat geen enkele verplichting Je gens de opneming van de verstekeling heeft, indien de laatste in het verleden een uitwijzingsbevel van deze staat heeft gekregen. Ten aanzien van de terugzending van de verstekeling door de ontvangstaat voorziet het verdrag vier mogelijkheden, welke successievelijk kunnen worden benut. Allereerst moet getracht worden de verstekeling terug te zenden naar het land, waarvan hij onderdaan is. Het kan echter voorkomen, dat dit niet mogelijk is, omdat het oetrokken land ontkent, dat de verstekeling zijn onderdaan i>, het betrokken land geen verdragstaat is, de vreemdeling statenloos is of terug zending naar het land, waarvan hij on derdaan is, op grond van art. 5, lid 2 ongewenst is Ook bij terugzending van een verstekeling moet namelijk door de ontvangstaat rekening worden gehouden met de gronden, welke de laatste inroept om niet naar een bepaald land te worden getransporteerd Andere mogelijkheden Als terugzending naar het land, waar van de verstekeling onderdaan is, met mogelijk blijkt, moet getracht worden hem te retourneren naar het land, waai tlij aan boord is gegaan Ook dit kan on uitvoerbaar zijn, omdat vaststelling hier van niet altijd doenlijk is, of omdat een beroep op art 5, lid 2 wordt gedaan Ais derde mogelijkheid blijft dan open terugzending naar het land, waar de laat ste aanloophaven van het schip gelegen is. vOór de ontdekking van de versteke ling plaats vond Zij kan echter onwerk baar zijn, alweer op grond van art. 5, lid 2. In het oorspronkelijke ontwerp was geen verdere mogelijkheid voorzien, wat betekende, dat de ontvangstaat, na uit putting van de genoemde mogelijkheden, met de verstekeling zou blijven zitten Op Duits initiatief is echter vastgelegd, dat ook nog getracht kan worden de verstekeling terug te zenden naar hei land, onder welks vlag het betreffende schip vaart Duidelijk is echter, dat men hier niets mee opschiet als de versteke ling zich op een schip bevindt, dat de vlag van de ontvangststaat voert. NEDERLAND stemde tegen De verstekelingen, speciaal de zevenendertig, wie thans toestem ming is verleend in Nieuw Gui nea voet aan wal te zetten, heb ben dit jaar voortdurend in het licht der publiciteit gestaan. Op de Brustsclse Zeerechtconferentie van 1957 is het verstekelingen- vraagstuk in een onlwerp-verdrag geregeld, doch verschillende dele gaties, waaronder de Nederlandse, hebben tegengestemd, liet groot ste bezwaar, dat werd ingebracht, betrof de omstandigheid, dat het verdragsontwerp te eenzijdig ge richt was op de behartiging van de redershelangen. Nadat Neder land de tekortkomingen van het verdrag in een plenaire zitting aan de orde had gebracht, werd dit met een meerderheid van ont houdingen aangenomen. Voor stemden namelijk elf staten, tegen drie, terwijl veertien staten zich van de stemming onthielden. In bijgaand artikel, dat voornamelijk op een voordracht is gebaseerd, die mr. J. G. Sauveplanne voor de Nederlandsche Vereeniging voor Zeerecht heeft gehouden, worden o.m. de beginselen van het nieuwe verdrag naar voren gebracht. ?r trawlers en drie loggers zorgden dinsdag voor 985 schelvis. 560 wijting, 288 gul en kabeljauw, 238 koolvis, 100 haring, 600 makreel, 58 schol. 190 varia en 100 stuks stijve kabeljauwen en 2500 kilo tong (volgens opgave van de schippers). De Dirk Marie KW 80 (16 dec.) zorgde voor 300 schelvis, 30 haring, 120 makreel, 45 gul en kabeljauw, 200 wijting, 45 kool- vis, 10 diversen. 40 stijve kabeljauwen Golfstroom KW 4 (17 dec.) kwam de pie ren binnen met 100 schelvis, 275 makreel. 65 gul en kabeljauw, 150 wijting, 65 kool- vis. 5 diversen en 30 stijve kabeljauwen. De Job Gouda IJM 79 (17 dec.) meerde af met 200 schelvis. 75 makreel, 130 gul en kabeljauw, 90 wijting. 80 koolvis, 25 diversen. De KW 76 Excelsior 2 (13 dec.) loste 325 schelvis. 90 wijting, 100 diversen. De SCH 171 (8 dec.) had aan boord: 45 haring, 10 wijting. 5 gul en kabeljauw, 5 diversen. De SCH 117 kwam de pieren binnen met 60 schelvis, 25 haring, 130 ma kreel. 45 gul cn kabeljauw, 110 wijting, 45 koolvis, 35 diversen. De HD 87 kwam binnen met 2500 kilo tong, 60 schol en 30 En vandaagT Vandaag lossen de IJM 28 Amsterdam n de Ariadne IJM 18. Eerstgenoemd schip heeft 170 schelvis, 15 haring, 100 ma kreel, 410 gul en kabeljauw, 50 koolvis, rijting, 60 kleine haring aan boord. De Ariadne heeft 170 schelvis, 120-125 ma kreel, 200 wijting, 175 gul en kabeljauw, 25 koolvis en 10 diversen. Stomende zijn thans de Polderman IJM I en de Jacoba Gezina IJM 36. Vermoe delijk zullen deze schepen vrijdag lossen. Zij hebben ongeveer 550 kisten verse vis boord. 1 He liberalisatie H. Kadé Commandeurslaan 33 Katwllk a. d. Riin Oliehandel wenst al zijn klanten, vrlen- in bekenden een can de vis voor Frankrijk zoals zij was. De beperkende bepalingen voor dc uitvoer van vis naar Frankrijk blijven dus gehandhaafd. WONINGINRICHTING MEYVOGEL TRAMSTRAAT 1 C KATWIJK AAN ZEE TELEFOON 3024 ZWITSER'S KLEDINGHUIS A. POTTERS COMPLETE WONINGINRICHTING PRINCESTRAAT 29 en 22 B KATWIJK AAN ZEE TEL. 3001 D. M. Parlevliet Nzn Voorstraat 36 b Katwijk aan Zee wenst al zfyn clientele en bekenden een gelukkig nieuwjaar Wat de kosten van het verblijf de verstekeling aan wal en diens even tuele terugzending betreft, bepaalt het verdrag, dat deze ten laste van de reder komen, als de laatste wordt teruggezon den naar het land, waarvan hij onder daan is. De ontwerpers van het verdrag zijn er hierbij van uitgegaan, dat de reder deze kosten wel op genoemd land zal kunnen verhalen. In alle andere ge vallen draagt de reder de kosteD van terugzending volledig, doch de verblijf kosten alleen voor een periode van maximaal drie maanden Het is bet Nederlandse standpunt, dat de praktische betekenis van het verdrag niet groot kan zijn. vanwege het beperkt mantal staten, dat zich er volmondig ach ter heeft geschaard. De hoop is dan ook op de toekomst gevestigd, als een rege ling voor het verstekelingenvraagstuk opnieuw wordt beproefd, opdat én de be langen van de reder, én die van de staat èn die van de verstekeling zelf, recht zullen wedervaren. DE Fa. MAART GUIJT Gedlplom. Motor- en Rijwielhersteller DRIEPLASSENWEG 1 TEL. 3494 Wenst al zijn cliëntele. vrienden en bekenden EEN GELUKKIG EN VOORSPOEDIG NIEUWJAAR cn hoopt deze ook weer van dienst te mogen zijn in 1959. (Advertentie) Dit is een getrouw woord cn alle aan neming waardig, dat Christus Jezus in de wereld gekomen is om de zondaren talig te maken. 1 Tim. 115. Luistert vanaf 1 Jan. a.s. iedere avond naar de blijde boodschap van Jezus Chris tus over de zender „DE STEM VAN TANGU" Korte Golf 31,66 mtr van 10.15—10.30 (be halve zondag en maandag). Sprekers. Evangelisten. Wirn Malgo. Henk Schouten Jr.. George Broeks. Bijdragen voor onze arbeid kunnen afge geven worden: Pr. Margrietlaan 9. Kat wijk. Het Interkerkelijke Radio-evangeli satiewerk „middernachtsroep" WIJ STAAN OOK MET LETTER EN N HET NIEUWE JAAR PAPIER WEER KLAAR DRUKKERIJ VAN DER LEE IELEF 2492 KATWI1K Andreasplein 12 Katwijk aan Zee en Electr. Techn. Bureau C. G. Bloot Andreasplein 13 Katwijk aan Zee wensen hun cliënten, vrienden en bekenden een gelukkig nieuwjaar L. S. Met Ingang van 1 JANUARI e.k. gaat mijn zoon C. G. BLOOT zich vestigen als ELECTRO-TECHNISCH INSTALLATEUR op ANDREASPLEIN 13. Beleefd beveelt ondergetekende hem voor werkzaamheden op dit gebied aan en dankt zijn cliëntele voor het tot hiertoe aan hem geschonken vertrouwen. De Radio en Televisie blijft zoals voorheen onder mijn beheer zodst ik steeds gaarne Uw opdrachten tot Uw volle tevredenheid zal trachten uit te voeren. Hoogachtend, Uw dw. dnr. H. P. BLOOT Internationaal Expeditiebedrijf en Stalhouderij MEERBURGKADE 24 - KATWIJK AAN ZEE TELEFOON 2388 «n 2706 Wij wensen onze geachte cliënten, vrienden en bekenden een gezegend nieuwjaar Elektro Technisch Bureau C. G. BLOOT ANDREASPLEIN 13 KATWIJK AAN ZEE De OPENING van bovengenoemd bedrijf zal D.V. zaterdag 3 januari 1959 plaats vinden. fr ad C. C. BLOOT

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 9