B.B-.uniformen worden in januari uitgereikt Blauwe overall blijft bestaan Ook op paleis Het Loo vrouwelijke intendant Anderhalf jaar geëist tegen verpleegster Bezwaren tegen besluit levensmiddelenbedrijven Staatsraad verliet dr. Deckers A.N.V.V. Oldsmobiles uit 1901 van de lopende band Q Nasser tot wil liet toenadering Westen 95* WOENSDAG 31 DECEMBER 1958 ■piNNENKORT zal aan de nood- wachtsters en noodwachters van j de Organisatie Bescherming Bevol king hun langverbeide nieuwe uni- form worden verstrekt. In januari I zullen de fabrieken de onderdelen van ioudt cle un'form gaan afleveren aan de H BB-magazijnen. De kleur van het nieuwe uniform zal RAF-blauw zijn. D I dat is dus de bekende tint. die ook I wordt gedragen door het personeel 1 van onze Koninklijke luchtmacht. NC Struycken, bij y Speurtocht naar „Kleine Wereld" Wanneer de ballon „Kleine Wereld" vrijdag nog niet is gevonden, zal vermoa- j delijk een reddingsactie worden onder- nomen. Dit is meegedeeld door een van de organisatoren van de ballonreis die vier Britse avonturiers over de Atlanti sche Oceaan maken. Vrijdag is de „Kleine Wereld" precies drie weken onderweg en het zal dan on- I geveer twee weken geleden zijn dat men i voor het laatst via de radio contact met de Britten heeft gehad Alle schepen tus sen de Kanarische eilanden en de Zuid en MiddenameriJcaanse kust hebben het verzoek gekregen naar de ballon of de drijvende gondel uit te zien. Wanneer men overmorgen geen contact heeft zal de reddingspoging worden on dernomen. ondanks het verzoek van de ballonvaardere om niet naar hen te gaan roeken wanneer zij zouden worden ver mist. het indienen van zijn begroting voor het jaar 1958 aan. dat een bedrag van f 10 mil joen zou worden uitgetrokken voor het maken van de nieuwe uniformen, aan grote behoefte bestond. De kleding, waarin thans de BB-ers zijn gestoken, is in de eerste plaats niet warm welk bezwaar zich uiteraard vooral in de winter doet gevoelen en in de tweede plaats weinig fraai. Men kan nog meer nadelen aanvoeren, maar het eerstgenoemde is wel het grootste. De blauwe overall is in de loop der tijden wel bekend geworden, maar niet bemind. De aankondiging van de minister is dus reeds ruim twee jaar geleden geschied. In die tussentijd is echter niet stilgezeten. Verschillende fabrikanten maakten ont- erpen voor een nieuwe uniform, in Am sterdam werden deze gedemonstreerd en beproefd door BB'sters en BB'ers en een nissie toog aan het werk ter beoor- Het uniform, dat thans is gekozen, ver toont vrijwel alle overeenkomst met een battle-dress, het veldtenue van onze land-, luchtstrijdkrachten. Het bestaat voor nnen uit: uniformbroek, uniform- blouse. overhemd, zwarte stropdas, zwar te wollen baret, werkschoenen met stalen en aangestikte kap. vrouwen dragen: uniformrok (of uniformbroek), uniformjasje, overhemd dames, zwarte stropdas, zwirte wollen baret en dames molières of werkschoenen met stalen neus en aangestikte kop. De de benoe- in mevrouw J. H. M. A. van Lawick van Pabst- Doude van Troostwijck. de weduwe van jhr. D. J. A. A. van Lawick Pabst heer van Nijevelt, tot intendant Convertibiliteit I Moeten wij de Britse maatreoel inzake de z.g. externe convertibiliteit van hei pond sterling onverdeeld toejuichen? Of ficieel wordt dit herstel der convertibili teit toegejuicht als een goed oudejaar» nieuws. Wij zouden dit optimisme vol komen kunnen delen wanneer deze maat regel geheel genomen was in het bewust 2\jn van innerlijke kracht van de Britst valuta en niet zoal» thans stellig het geval is mede als een soort var weermaatregel tegen het Europa va Zes. In ieder geval komt het voor Europa van 1959, dat voor zoveel anderingen staat door de Euromarkt, als een factor, die nieuwe problemen opwerpt Nieet, dat wij door deze maatregel direct zoveel belangrijke veranderingen ver wachten. Maar allereerst brengt z(j een nieuwe scheidslijn tussen de landen van de OEES: die tussen de valuta-sterke landen (Engeland, Duitsland, België en Nederland, Italië, waarbij men het steeds convertibele Zwitserland kan voegen), en de valuta-zwakke als Denémarken, Grie kenland, Turkije e.a., die node de auto matische kredietverlening van de E.B.V zullen zien verdwijnen. In de tweede plaats is er de onzekerheid omtrent het slagen van de Franse sanering, iets wat niet gaat tn een vloek en een zucht. Daar staat weer tegenover, dat de aangekon digde convertibiliteit slechts zeer beperkt is: alleen voor niet-ingezetenen en dan nog slechts voor het lopende betalings verkeer en dat voorts de officiële aan- en verkoopkoersen van de Europese valuta wat verder uit elkaar komen te liggen dan tot nu toe onder de E.B.V.-verrekeninp tegen vaste koers; hierdoor wordt een ruimer valutahandel mogelijk. (A l u Handelsblad) Convertibiliteit II Een Engels initiatief tot herstel van de omwisselbaarheid van pond en dollar en tot opheffing van de Europese Betallngs Unie heeft geleid tot een grootscheevse verschuiving in de internationale beta lingsregelingen. Heeft dit Engelse initia tief ten doel gehad Frankrijk, die lastige tegenspeler, in de moeizame onderhande lingen over een Vrijhandelszone, een hak te zetten? Het wordt in Engeland ten stelligste ontkend en inderdaad is het „plagen van Frankrijk" zeket niet de enig denkbare reden voor de Engelse stap. Het feit, dat het pond voor de gehele wereld buiten het sterlinppebied nu vrij inwisselbaar is tegen dollars, betekent immers een aanzienlijke versterkino van het Engelse prestige, een versterking, waar de Britse regering al jarenlang naar heeft uitgekeken. Het is voor Engeland van betekenis, dat het pond in de wereld niet lager wordt aangeslagen dan de dol lar. Engeland hoopt zelfs dat velen buiten het sterlinggebied bereid zullen zijn pondensaldi aan te houden als zij weten, dat die ponden te allen tijde in dollars kunnen worden omgezet. Maar daar rit overigens teven» het zwakke punt voor Engeland, een punt waar Gaitskell terecht op heeft gewezen. Want als er plotseling wantrouwen tegen het pond zou ont staar zouden deze buitenlander» d< eersten zijn om een run op de (toch noj niet zo heel sterke) Engelse deviezen reserve te ondernemen en aldus de Britse positie te ondermijnen. Intussen is hef resultaat van de gehele reeks van maat- repelen toch een aanzienlijke verruéminj van het internationale betalingsverkeer en een verhoging van het aanzien van dt Europese valuta in de wereld. (H e i Vrtfe Vols). van het Koninklijk paleis en domein Het Loo. Zij volgt hiermede haar echt genoot op. Mevrouw Van Lawick van Pabst huw de in 1928. In 1940 moest hdar echtgenoot met de Koninklijke familie naar Londen. Zij bleef alleen in Nederland achter en op 23 augustus van dat jaar werd haar enige zoon Diederick in Den Haag ge boren Na de bevrijding werd het gezin herenigd en sinds 1953 woonde het in de witte villa, links van de Loolaan te Apel doorn ter zijde van het Koninklijk paleis. De benoeming van mevrouw Van La wick van Pabst brengt de derde vrouwe lijke intendant in de geschiedenis van de Koninklijke hofhouding. De eerste was de dochter van baron Van Weideren Rengers, die in 1949 haar vader opvolgde als intendant van het pa leis aan het Lange Voorhout in Dep Haag. Zij werd opgevolgd door jkvr. Lcopoldine barones van Hogendorp, hofdame in dienst van H.K.H. prinses Wilhelmina. Federatie van Franse (Afrikaanse) staten De premiers van Frans-Soedan, Senegal en Dahomey in West-Afrika hebben beslo ten een federatie te vormen binnen de Franse gemeenschap. Zij hebben er bij de vier andere Franse staten in West-Afrika op aangedrongen tot de federatie toe te Jongetje verdronken Het lijkje van het Utrechtse jongetje Jackv Vonk, dat sinds woensdagmiddag half vijf vermist werd, is gistermiddag door de Utrechtse politie opgehaald uit de Oude Gracht na bij de ouderlijke woning. molières zijn voor de rokdragende dames en de werkschoenen voor de dames, die een pantalon krijgen. De komst van het nieuwe uniform be tekent niet, dat de blauwe overall zal verdwijnen. Deze zal namelijk blijven be staan als werkkleding, die dus in bepaal de gevallen wordt gebruikt. Voorzover noodwachters deze overall met petje of baret nog niet bezitten, wordt deze als nog uitgereikt. Wat betaalde Lindeteves Het bestuur van Lindeteves kan geen nauwkeurige cijfers geven over het be drag, dat belegd la in de fusie met Ja coberg. daar het gaat om een particulien firma, het privévermogen van beherendi en commanditaire vennnoten. De trans actie omvat twee onderdelen. Ten eersti Jacoberg Overzee N.V.. en gesloten n.v. waarbij de aandelen pari-pari zijn ver ruild tegen aandelen Lindeteves en waar- bij in beide gevallen de aandelenkoers ii gesteld op de volledige intrinsieke waar de. De ruil was, uitgaande van de we- derzljdse interne koerswaardenng. zekei niet ongunstig. In de tweede plaats d( firma Jacobson v. d Berg en Co. Over gegaan zijn bezittingen, zoals goederen voorraad .debiteuren, kas- en batvlanid- delen e.d. minus passiva, zoals handels- krediteuren. saldi van depositohouder» e.d. Dit geschiedde in aandelen Linda- tevee a pari. Totaal is de betaling in aan delen Lindeteves f 3.2 miljoen nominaal. De verkregen waarde ligt belangrijk bo ven de huidige beursnotering. Het ove rige der bezittingen van de firma wordt contant betaald over een belangrijk aan tal Jaren, zodat de koerspositie zo weinig mogelijk wordt bezwaard, met een ma tige rente en zonder verdere bezwarende bepalingen. De statutenwijziging werd aangeno men. Tot commissarissen zijn benoemd J. A. Schouten, S. Dunlop, P. Belzer en F. C. v. d. Poel. tot leden van de raad van bestuur W. F. v. Bloemendaal, E. C. W. Rubb, W P. Brand. T. L. Reitsma en H. G. Nulier. Over resultaten van 1958 valt nog niets mede te delen. Alle dochters blijven onder eigen naam wer ken. Aandeelhouder G. E. v. d. Werff bracht de directie lof en werd geluk gewenst met de bijwoning van de dui zendste aandeelhoudersvergadering na De Amsterdamse rechtbank heeft giste ren de behandeling voortgezet van de zaak tegen de 37-jarige wijkverpleegster mevrouw Th H. D.-M uit Ouderkerk aan de Amstel, die er van beschuldigd wordt in juli ruim 1000 gulden gestolen te heb ben uit het trommeltje van een oude zieke klompenmaker die zij verpleegde. De officier eiste gisteren anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek en delijke terbeschikkingstelling gering met een proeftijd va In oktober had de officier twee jaar gevangenisstraf m drie jaar. t aftrek en oor de tijd Onvoldoende tegemoetkoming aan behoeften van consument" de rlog. assortimentsafbakeningen die in het ontwerp vestigingsbesluit levensmid delenbedrijven zijn vastgesteld. Het C.C.O. heeft de commissie adviezen vestigingsregelingen van de S.E.R. ter kennis gebracht, dat het besluit zijn mening onvoldoende tegemoet komt aan de behoefte van de consu ment zoals die in de praktijk is gebleken om op één verkoopplaats een grote verscheidenheid primaire Borstbeeld en medaille VEER VELEN hebben gistermiddag de afscheidsreceptie bezocht, die het gebouw van de Alg. Ned. Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer in de Parkstraat in Den Haag werd gehouden in verband met het feit. dat staatsraad mr. dr. L. N. Deckers zijn functie van voorzitter van de ANVV neerlegt. Talrijke personen uit het toe ristische verenigingsleven, vertegen woordigers van plaatselijke VVV's, van vervoersondernemingen, reisver- enigingen en reisbureaus waren deze middag gekomen om hem persoonlijk de hand te drukken. Mr. Deckers die de ANVV gedurende egentien jaar als voorzitter heeft ge diend. hoopt in februari aanstaande 76 jaar te worden. Hij wordt als voorzitter opgevolgd door prof. dr. ir. H C. J. H Gelissen. oud-minister van economische zaken en directeur van het Prov elek triciteitsbedrijf Limburg. Namens het huldigingscomité werd mr Deckers toegesproken door ir. L. T. van der Wal, die de scheidende voorzitter schetste als een loyaal en bemiddelend persoon, die overal en altijd voor ieder- i ook kwam in m welkome fi- nog ziet," een klaar stond. „Waai het land, u was altijd guur, die men graag i aldus ir. Van der Wal, die de scheidende voorzitter eerst een gunst wilde vragen, alvorens mededeling van het afscheids geschenk te doen. Het ligt namelijk in de bedoeling, aldus spreker, door een bekend beeldhouwer een borstbeeld te laten maken, en daarvoor zal mr. Decker» moeten poscien. Het borstbeeld zal ge plaatst worden op het bureau van de ANVV. opdat de beeltenis van de heer Deckers in ieders herinnering zal blijven voortleven en de jongeren tot voorbeeld zal strekken. De onder voorzitter van de ANVV, mr. H. Vlug, zei met vreugde te kunnen me dedelen dat de hoogste macht in de ver eniging, de algemene ledenvergadering de heer Deckers had onderscheiden met het erelidmaatschap van de vereniging. Voorts mocht de scheidende voorzitter de legpenning van de vereniging in sil ver ontvangen. Mr. Vlug onderstreepte dat de medaille meestal in brona wordt uitgereikt, en hij sprak de hoop uit. dat de heer Deckers de toekenning medaille in zilver dan ook wilde zien als een bewijs van grote dankbaarheid van het bestuur, dat met hem op prettige wijze heeft mogen samenwer Een van de oudste bestuursleden, heer G. Houtekamer, sprak als i De aftredende voorzitter van de ANVV, mr. dr. L. N. Deckers, werd gisteren op een afscheids receptie in het gebouw van de ANVV in de Parkstraat in Den Haag. namens het huldigings comité toegesproken door ir. L. T. van der Wal, die de scheiden de functionaris een album aan bood. vriend van de aftredende voorzitter er bood nog een geschenk aan. Ten slotte was het wóórd aan de hee Deckers zelf. die zei. dat het heengaan als voorzitter hem geen plezier deed .Want ik heb zoveel jaren met genoegen het werk in de ANVV gedaan en het bestuur heeft mijn taak gemakkelijk en aangenaam gemaakt." Na het bestuur nogmaals zijn grote dank te hebben betuigd, onderhield de voorzitter zich nog geruime tijd me vele aanwezigen. levensbehoeften te kunnen aanschaf fen. Met name wordt hier geduid op de verkoop van verpakte en gestandaardi seerde artikelen, die juist op het levens- middelenterrein voorkomen (diepvries fruit, groente etc.) Daar deze artikelen geen bediening gebaseerd op vakkenni vereisen, aldus het C.C.O., worden d verkoopmogelijkheden van deze artikelen onnodig beperkt en het branchepatroon „bevroren". Het wordt in het belang van de con sument geachl, aldus het C.C.O.dat ook kleinere ondernemers de kans krijgen hun bedrijf geleidelijk tot „super mar ket" te ontwikkelen. Zij dienen volgens het orgaan daarbij de gelegenheid te heb ben met de parallellisatie niet verder te dan nodig wordt geoordeeld op grond van de locale en andere specifieke behoeften. Het platteland en de buurtwinkels in de steden vragen bij deze zaak bijzonde- aandacht, en zulks niet alleen omdat bij Overneming van bestaande zaken door mdernemers met minder vaktechnische diploma's, een aantal verkoopsartikelen het assortiment zou moeten worden gestoten, maar ook omdat de parallelli- niet zelden tot omzetvergroting leidt. Het C.C.O. noemt hierbij ook de handigheid dat bij stijging van de verkoopmogelijkheden der artikelen een erlaging van het prijspeil kan intreden is een groep inwoners van Rhodesia, die niet enthousiast is over het aan banden leggen van de machtige Zambesi-ri- vier. Het zijn de vissers. De ui* is voor deze zeer eenvoudige negers de enige bron van in komsten en bovendien het voornaamste voedingsmiddel. Het is voor hen elke dag vrij dag", zei de rooms-katholie- ke) fotograaf die dit plaatje maakte. NIEUWE BURGEMEESTER VAN DOETINCHEM Met ingang van 16 januari is benoemd tot burgemeester van Doetinchem J. M.#J. Cornelisscn, met gelijktijdige toekenning van ontslag als burgemeester van Oldenzaal. Mr. Cornelissen is op 7 mei 1909 te Nijmegen geboren en sinds 15 februari 1950 burgemeester van Oldenzaal. Hij is lid van de K.V.P. „BERLIJN KOMT NOG IN KRITIEKE SITUATIES" De burgemeester van West-Berlijn, dr. Willy Brandt, heeft op een persconferen- verklaard voor zijn stad nog „vele kritieke situaties gedurende de komende iden" te verwachten. Als zijn over tuiging sprak hij uit, dat West-Berlijn tot esterlijke wereld zal blijven behoren. Hij geloofde niet, dat de Berlijnse crisis it een oorlog zou uitgroeien. Cyprus hoort bij Syrië De Syrische Sociale Volkspartij heeft brieven aan alle Arabische staatshoof den, de Verenigde Naties enz. de opvat- ing verkondigd, dat Cyprus op histori sche, geografische en etnologische gron den Syrisch gebied is. jyE GOEDE OUDE TIJD komt terug De goede oude autotijd althans, nt in een fabriek in Florida komen dagelijks van de lopende hand: de nieuwste oude wagen, een Oldsmobile t 1901 jazeker 1901. Naast het vele bijzondere aan deze oude „Olds" is het meest opvallende wellicht dat hij zo vlot wordt ver kocht. temeer omdat hij de koper eigenlijk maar weinig te bieden heeft. Geen fraaie staartvinnen, geen kerst boomchroom. geen panoramische ■- of achterruit, geen radio, geen verwarming, geen asbak, geen ruiten wisser. ja zelfs geen voorruit. Om de maat vol te maken: deze jaargang 1901 heeft niet eens een stuur want een lange dunne stuurknuppel doet het werk van het stuurwiel. Wat deze auto wel heeft: prachtige, ouderwetse, koperen lantaarns met elektrische lampen, want dat moet nu •enmaal van de politiespaakwielen •n een oorverdovende, vertederend- ouderwetse toeter met een grote rub berbal om oude dames en kippen de stuipen op het lijf te jagen. 1/ERDERE technische bijzonderhe den van de „Merrg Olds", het geen zowel „de vrolijke Oldsmobile" als „hel vrolijke ovwtje" betekent zijn: 4-pk. 1-cilinder motor die de naald van de snelheidsmeter kan opjagen tot 55 km/u. benzinever bruik: I op 28 (bergafwaarts zelfs nog zuiniger), aantal versnellingen: twee vooruit en l achteruit, doch een koppeling kent dit oude monster niet Een voormalige c onservenfabriek bouwt de carrosserie, een fabriek van landbouwwerktuigen levert de motor en tal van toeleveringsbedrijven zor gen voor wielen, lampen, een prach tige linnen kap en andere fraaie ver sierselen. Kort nadat met de produktie Na de strijd werd begonnen waren er al 900 be stellingen ontvangen. Het produktic- schema voor 1958 en 1959 beloopt in totaal 7000 wagens. T\E AANTREKKINGSKRACHT van de Oldsmobile werkt vooral op twee groepen kopers: de man met geld die dit leuk speelgoed vindt en de bedrijven die in dit vehikel een stuk reclame zien voor hun zaak. Om aan de politievoorschriften te kunnen voldoen worden in de nieuwe oude auto behalve de koplampen, ook achterlicht, stoplicht en parkeer- licht aangebracht, een moderne elek trische installatie inclusief een start motor en een bijzonder krachtige maar soepele handrem, die echter wordt aangesloten op de authentieke draaistang die zich aan de rechterkant van de auto bevindt. In 1901 kostte deze Oldsmobile 650 dollar. De nieuwe komt op 1495 dol lar. Degene die het prijsverschil toch nog te groot vindt, kan zich troosten met de wetenschap dat voor een echte Oldsmobile uit 1901 door de lief hebbers van oude auto's in de V.S. graag 10.000 dollar wordt neergeteld. Uitspraak op 13 januari. Nederland besteedt veel aan defensie Van nationale inkomen wordt 5,4 pet. geëist Nederland gaf in 1957 5,4 pot van zijn nationale inkomen uit aan de defensie, n.l. 1845 miljoen gulden, tegenover België 3.6 pet, Denemarken 3.3 pet, West-Duits- land 4,3 pet, Italiè 3.8 pet. Noorwegen 3.7 pet. Zweden 5,1 pet en Zwitserland 3 pot. Aldus een bijlage op de memorie van ant woord van het ministerie van oorlog. In 1958 besteedde Nederland 5 pet of 174» miljoen gulden aan de defensie. Verge lijkende cijfer» voor dat jaar zijn even wel nog niet beschikbaar. De duur van de verplichte oefeningstijd (landstrijd krachten) in België bedraagt than» 15 maanden voor onderofficieren, korpo raals en soldaten en 18 maanden voor officieren. Wettelijk bestaat ln dit land de mogelijkheid de minimum termijn van 15 maanden alsnog terug te brengen tot 13 maanden. Zoals bekend bedraagt de verplichte eerste oefeningstijd in Neder land 18 maanden voor korporaals en sol daten en 21 maanden voor specialisten, onderofficieren en officieren. Bovendien behoren de dienstplichtige militairen nog 4 resp. 3 maanden tot de zgn. „kleinver- lof" ploegen. De dienstplichttijd ln Dene marken bedraagt 16 maanden voor solda ten, 18 maanden voor koporaals en 24 maanden voor onderofficieren en officie ren. In West-Duitaland duurt de eerste oefeningstijd voor dienstplichtigen 13 maanden, in Noorwegen 16 maanden, in Zweden 12 maanden, in Italië 18 maaden en in Zwitserland 9 maanden. Géén hard* hand,Vadarl I Gaaf za lievercacao. Dat Is bovendien nog lekker en gezond ook. Geel Uw kin deren de beste cacao die er is: van Houten. VAN HOUTEN cacao Kamerleden informeren naar papierprijs De Tweede-Kamerleden H. Peschar en ir. M. Vrolijk hebben de minister van economische zaken (en van financiën ai.) gevraagd of het juiat is, dat met in gang van 1 januari prijsverhoging met 3 procent van het irn het binnenland ge produceerde papier te verwachten is en of deze prijsverhoging in het" kader van het prijsstabilisaUebeleid aanvaardbaar ia? Is het voorts juiat, zo vragen zij, dat op korte termijn een verhoging van de mzetbelasting op papier bij invoer te verwachten is? Is de regering bereid te overwegen of de prijsverhoging te voor komen is door eventueel het invoerrecht op papier gedeeltelijk te schorsen? zo vragen zij ten slotte. IN LONDEN is men van mening, dat president Nasser van de Ver enigde Arabische republiek serieus van plan is meer toenadering tot het Westen te zoeken. Gewezen wordt op het feit dat Nasser er geen be zwaar tegen heeft om de president van de Wereldbank, Eugene Black, te laten bemiddelen in de geschillen tussen Engeland en Egypte. Black zal eerat proberen de diplomatieke betrekkingen tuaaen de twee tanden te heratellen. Dan wil hij trachten de we- derzijdae blokkering van de activa opge heven te krijgen. Zoal* bekend eist En geland vergoeding voor de ln Egypte genationaliseerde Brltee ondernemtn- gen en Egypte voor d« schade. die En geland door oorlogsgeweld beeft aan gericht. Andere aanwijzingen dat Egypte toena dering tot het Wecten zoekt zijn: 1. de Italiaanse premier Fanfanl zal be gin januari Kalro bezoeken; 3. een Italiaanse oliemaatschappij heeft vergunning gekregen op het schier eiland Slnaï naar oliebronnen te zoeken; 3. .-en delegatie van de WeetdulUe re gering vertrekt 3 Januari naar Kalro. om te spreken over de technische en financiële voorwaarden voor deelne ming van de bondsrepubliek san de bouw van de Aaaoeandam in de N|)l; 4 de Spaanee minister van buitenland se zaken, Fernando Caatlella Y Malz, is van plan in januari een bezoek aan Kalro te brengen. Hoewel uit dit alles blijkt, dat Naaaer nauwere betrekkingen met bet Wee ten wil aanknopen, la hij toch niet van plan de banden met Rusland en andere com munistische landen t# verbreken De ondertekening van de overeenkomst met de Russen, waarin Moskou zich varplicht de bouw van de Aaaoeandam gedeeltelijk te financieren. Is hier een bewijs van.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 7