Nieuw produktiegebouw van Samsom te Alphen SupraluX plasticlak Bekende adressen in Katwijk JAM PLAN JE MEISJES EN MANNEN ZONGEN KERSTCONCERT IN KATWIJK NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 24 DECEMRER 19.Ï8 Grote sortering ONDERJURKEN CAMISOLES DIRECTOIRES PYAMA'S Vraagt zegels kindermunt. DE WOLBAAL" Moderne woninginrichting P. LUGTHART Voor al uw meubelen HET ADRES voor HAARDEN en KACHELS GASFORNUIZEN KEUKENUITZETTEN WASMACHINES STOFZUIGERS enz is „HET EMAILLEHUIS" Piet Oudshoorn NOORDE1NDE 7 PRINCESTRAAT 11—13 Autorijschool „PERFECT" A. van DUYVENBODE Seinpoststraat 11 Katwük aan Zee Telef. 3790 Gasfornuizen Gascomforcn Gasgeiscrs eiektr. boilers Wasmachines Centrifuges Wringers Speciaal adres voor gas-, kolen- en oliehaarden le klas merken en service! J. W. DUBBELAAR Princestraat 21 tel. 2075 EEN NIEUW JAAR beginnen we met nieuwe (kos)boeken Boekhandel VAN DER LEE Katwijk aan Zee. Voor AL uw WERKKLEDING NOORDEINDE 4 Belangrijk bedrijf behouden IÜPIPR|HH| t ALS ALLES volgens de plannen verloopt, zal midden 1960 N. Samsom N.V. in de hoek die wordt begrensd door de Prinses Margrictlaan en de Van Foreestlaan een nieuw modern gebouw voor de produktie in bedrijf nemen. Met blijdschap mag geconstateerd worden, dat, mede dank zij de medewerking van het gemeentebestuur. Samsom voor Alphen behouden blijft, hoewel vestiging elders wel degelijk onder de ogen is gezien. Het stemt niet minder tot verheuging, dat dc bouw van dit gebouw •morgen is opgedragen aan de Alphense aannemersfirma Gesman en Zoete- een gistermorgen gehouden bijeen komst met de pers is opening van zaken gegeven. De heer J. F. Samsom vertelde, dat de plannen in een definitief stadium zijn gekomen. De laatste grote nieuw bouw dateerde uit de jaren 1939-1940. Na de oorlog had aan de Rijnzijde de restau- plaats van het gebouw „Overpost" de aanbouw van een kantine. De ging voort. Meer panden werden aangekocht, het laatst de voormalige fabriek van de fa. Rok. Maar dit alles vol deed niet omdat het te veel verdeeld onoverzichtelijk werd. Nu beschikte men wel over gronden ïor nieuwbouw (aan het Visserpark), aar deze waren juist voldoende voor de uidige capaciteit en boden geen uitbrei dingsmogelijkheden. Zo kwam men tot de onderhandelingen met het gemeentebe- uur over grondruiling en koop. Ir. F. Hartzema werd in het begin van 1957 aangesteld als bedrijfsbouwkundige. die de bouw, uitgaande van de huidige gang van zaken, maar met het oog op de toekomst, moest voorbereiden. En zo kon de heer Samsom er dan melding van ma ken, dat een bouwplan tot stand kwam Het perceel, waarop gebouwd zal worden, ligt 1.4 km van de tegenwoordige bedrijfs ruimten en 1,7 km van het station. Laagbouw Ir. Hartzema gaf een uiteenzetting van de voorbereiding. Men was tot de conclu sie gekomen, dat laagbouw het meest ge schikt is voor dit grafische produktiebe- drijf. En zo vindt men links aan de voor zijde van het gebouw (de trap die men ziet is de ingang), de ontvangstruimte met de magazijnen voor het voornaamste te ver werken materiaal, het papier. Vorder, aan sluitend op de begane grond, de zetterij 'annex machinezetterij, tikkerij enz. in afzonderlijke ruimten met glazen wan den). de drukkerij en de binderij. Opzij verlaat het afgewerkte produkt het ge- De oppervlakte van deze bedrijfshal is 72 x 48 meter met een hoogte van 6.5' meter: de voorbouw (parterre en verdie ping is 72 x 48 meter. Op die verdieping komen ruime garderobes met wasgelegen heid en garderobekastjes. Voorts een kan tine van 12 x 12 meter voor 150 personen met tafels, of 300 personen zonder tafels. Voor de kantine komt het zonneterras van 80 m2 met een mooi uitzicht. Ook het ketelhuls komt op de eerste verdieping. Voorzovef- bekend is dat een noviteit in Nederland. Links op de foto ziet men de fietsenstalling met plat dak en aan drie zijden een glazen wand. Er Instituut KLOK BOEKHOUDEN MBA. HANDELSKENNIS L.O. MIDDENSTANDSDIPLOMA ALGEMENE ONTWIKKELING HANDELSCORRESPONDENTIE in de Nederlandse- Duitse en Engelse taal. SPAANS STENOGRAFIE MACHINESCHRIJVEN Aanv. nieuwe cursussen 12 jan. a,s. Hooftstraat 152, tel. 3324 Alphen aan den Rijn Dir. G KLOK Leraar M O. Boekhouden Accountant komen geen hekken om het bedrijf. De tuin zal een geheel gaan vormen met het gemeentelijke plantsoen. Er is gestreefd naar eenvoud in het ont werp, aangepast aan de steeds wisselende eisen van opstelling dei machines en her groepering van de afdelingen. Ten op zichte van de huidige bedrijfsruimte voor de afdelingen die hier worden onderge bracht, is er een winst aan oppervlakte van 30 De afdeling uitgeverij blijft, althans voorlopig, gevestigd aan de Wilhelmina- laan en zal daar uiteraard een hergroepe ring ondergaan. Menswaardig De gedachten, zoals die bij de heer Hartzema in de loop van' enkele jaren, gezien de groei van zaken in het bedrijf groeiden, zijn door de architect, de h' H. A. Maaskant te Rotterdam, in een chitectonosche vorm gegoten. Ir. Maaskant, die zelf zijn bouwplan toelichtte, begon met op te merken, di bouwen een daad is voor de toekomst, met de gegevens van het verleden. De snelle ontwikkeling van de maatschappij' maakt het niet eenvoudig iets tot stand te brengen, dat over vijftig jaar nog vol doet. en toch moet daarnaar worden ge streefd. Zeventig procent van ten. die bij het produktieproces zijn betrokken, moet zijn werk doen in afgesloten ruimten Het streven moet erop gericht zijn. dat dit ook menswaardige ruimten zijn. Dat is dan ook het leidende motief geweest bij dit ontwerp, met veel glas en vrij uitzicht naar buiten. Het gesloten dak maakt toch kunstverllchting nodig en de praktijk heeft uitgewezen, dat het kunstlicht der mate geperfectioneerd is. dat het nog meer voldoening geeft dan daglicht Brug in rijksweg naar Lei«len Het ingenieurs- en architectenbureau voorheen J. van Hasselt en Da Koning te" Nijmegen, onder welks directie de leg van een insteek-ha ven in het indu strieterrein „West" zal geschieden, heeft een zestal bedrijven uitgenodigd een aan bieding te doen voor het leveren en monteren van de complete elektrisch be wogen bovenbouw van een ophaalbrug in de rijksweg naar Leiden. De meest aanvaardbare aanbieding, ten bedrage van f 271.900, kwam van Stork- Jaffa N.V. te Utrecht. B. en W. stellen da raad voor akkoord te gaan met een opdracht overeenkomstig deze aanbie- Hui»houdBcholicrcn maakten zelf een kerstspel De landbouwhuishoudschoo 1 sloot gis termiddag, zoals ieder jaar, de eerste ter mijn van de cursus af met een kerst- wijding. Onder leiding van hun leer krachten hadden de leerlingen zelf een kerstspel samengesteld, waarin declama tie, zang en muziek elkaar afwisselden. De meisjes hadden in eigen woorden en met door hen zelf op muziek gezette ver zen het kerstgebeuren tot uitdrukking ge bracht. Tot slot werd gezamenlijk een middel eeuws nieuwjaarslied gezongen. Benoemd tot directeur Tot mededirecteur van de N.V. Dakpan nen- en Kleiwarenfabrieken v.h. D. van Oordt en Co, is met ingang van 1 januari 1959 benoemd de heer W. S. v. d. Meent, thans algemeen procuratiehouder van deze vennootschap. Op 15-jarige leeftijd kwam de heer Van der Meent als jongste be diende ten kantore van de fa. Van Oordt werken. Hij doorliep er alle rangen en Het Samsom-produktiebedrjjf van de toekomst, zoals het gemonteerd is op de plaats, waar het zal komen. Een belangrijke en fraaie aanwinst voor het nieuwe Alphen-West. maakte verschillende directiewisselingen De raadsagenrla De agenda voor de op maandag 29 december, half 8, te houden raadsverga dering vermeldt o.m. de volgende voor stellen: intrekking van het besluit van 20 juli 1953 tot verkoop en verhuur van grond aan Shell Nederland N.V. en tot verhuring van twee percelen grond aan de Prins Bernhardlaan aan deze N.V.; verlenging ontruimingstermijn voor de on bewoonbaar verklaarde woningen Hooft- straat 220, 222, 224 en 270; onderhouds op dragen van het bouwen van een brug over de in rijksweg 11 te maken haven mond; aankoop van een perceel grond in verband met verbreding en verbetering van de Oudshoornseweg; beschikbaar stel len van krediet voor riolering en straat- aanleg ten zuiden van de Baronie; koop van een perceeltje grond aai heer C. Kapteijn; verzoek van N.V. Kema om verhoging van de toegezegde bijdi gen voor het kernreactoronderzoek; v\ lenen van medewerking voor aanschaffen leer- en hulpmiddelen ten behoeve va de bijzondere school voor g.l.o. aan c Jan Nieuwenhuizenstraat; idem inzal verandering van inrichting bijzondei scholen voor g.l.o. aan de Gouwestraat en Jan Nieuwenhuizenstraat; verzoek medewerking voor het vernieuwen de houten vloer in een lokaal en het brengen van een naadloze dekvloer i lokalen en gangen van de bijzondere kleu terschool in de Sint Jorisstraat; verlenen van voorschotten aan de bouwvereniging „Eensgezindheid" voor de bouw var woningen (gewijzigd plan); benoeming twee leden gemeentelijke dienst sociale zaken, aftredend en herkiesbaar de heer G. van Staalduinen en R. Wingelaar. Commissarissen Samsom N.V. In een buitengewone algemene verga dering van aandeelhouders van N. Sam' som N.V. is dc heer W. Samsom (die 10 februari 1959 in verband met zijn leeftijd uit de directie treedt) met ingang var deze datum benoemd tot commissaris Met ingang van 1 januari 1959 is even eens tot commissaris benoemd de hee J. F. Faubel, plaatsvervangend directeur van de Ned. Participatie-Mij. N.V. Amsterdam. Geref. Bond Voor de afdeling van de Geref. Bond spreekt vrijdagavond in het lokaal van de Vergadering aan de Raadhuisstraat om 7.30 uur ds. A. den Hartogh, Her vormd predikant te Amersfoort. KOUDEKERK A. D. R1JIS Kerstfeestviering Een honderdtal leden bezocht de kerst- wijding van de plaatselijke afdeling van de Christenvrouwenbond, die in het ver enigingsgebouw werd gehouden. Mevr. Geerlof—Bezoen las het Kerstevangelie, één der dames las een liturgie, waarna mevrouw Geerlof een meditatie hield. Een dameskoortje verleende vocale dewerking, mevrouw Van Ginhoven— van Bostelen vertelde het Kerstverhaal en zij zegde tevens een gedicht. Het ge heel maakte een sfeervolle indruk. Secretarie Zaterdag is de secretarie gesloten. Voor de burgerlijke stand kan men morgen: van negen tot tien uur terecht. is beter - kost minder! H1LLEGOM Kerstwijding van 2000 Hillegonuners De vele voorbereidingen voor een kerst zangavond zijn gisteren ruim beloond. Meer dan tweeduizend mensen vulden de grote zaal van Treslong, een aantal dat ver uitging boven dat van verleden Ji Honderden moesten genoegen nemen een staanplaats in de paden. Ondanks dat is niemand weggegaan. Burgemeester jhr. mr. dr. O- F. A. H van Nispen tot Pannerden sprak er zijn vreugde over uit. dat Hervormden. Ge reformeerden. Rooms-Katholieken en be lijders van andere religies samen het kerstfeest wilden beginnen. De heer Sam som uit Alphen aan den Rijn hield een korte toespraak, -waarin hij wees op het verblijdende in deze onrustige wereld. Aller gedachten gaan uit haar de ge boorte van Christus en dat kan rust het leven betekenen. De Schriftlezingen werden verzorgd door de heer L. de Vries, hoofd van de Christelijke school, mevrouw Swart-Kops. presidente van de r.k. vrouwenbond, en mevrouw Soetekouw. Verder werkten alle Hillegomse zangkoren mee, het ko perensemble van Crescendo en de Hille gomse Harmoniekapel. Mej. A. Fangman declameerde. L1SSE Boerenleenbank verbouwd In kleine kring werd gisteren aan dacht besteed aan het gereedkomen van interne verbouwing van de Boeren leenbank. De voorzitter van de raad van toezicht, de heer W. A. Lefeber, zei het prettig te vinden, dat ruim een jaar na de jubileumviering het verlangen van het bestuur naar een groter en doelma tiger gebouw kon worden verwezenlijkt. Juist dezer dagen werd voor in totaal miljoen gulden gespaard, wat an derhalf miljoen gulden meer is dan ver leden jaar. Hij dankte de heer W. de Jonge, onder wiens leiding de verbouw stand is gekomen, voor zijn mede rking. K'amens de centrale bank in Utrecht sprak de heer J. Kolstée woor den van gelukwens. Het voornaams^ van de verbouw be treft de nieuwe archiefruimte. Ook de met de loketten is verbeterd. H< ligt in de bedoeling, in de toekomst de directiekamer te verbouwen Lezing over exoten voor „Theorie en Practijk" Gisteravond vergaderde de vereniging an oud-leerld ragen van de Rijks Middel bare Tuinbouwschool „Theorie en Prac- ijk" voor het laatst in 1958. Er ittractief programma, waarbij veten, die in het bollenvak werken of ken hebben, waren geïnteresseerd. De heer M. H. Hoog sprak over de teelt bijgoedgewassen. Dat zijn gewassen niet tot de hoofdgroepen behoren, r uit bijna alle landen in Nederland zijn geïmporteerd en hier nu worden geteeld. Het zijn dus exotische gewassen. De heer Hoog wees erop. dat men in het buitenland een bijzondere voorliefde heeft voor de bijgoedgewassen. Hier in Nederland kan men resultaten bewonde- den, waarvan het eerste begin ligt in Klein-Azië, Californië en Zuid-Afrika in de omgeving van de berg Karmel Gaza. Deze causerie werd toegelicht met vele dia's, die op voortreffelijke wijze de schoonheid en het exotische van de bij goedgewassen weergaven. De directeur van de R.T.S., ir. Vlag, richtte zich loop tot de heer Hoog, zelf oud-leerling van de school, om hem hartelijk te dan ken voor het gebodene. KATWIJK AAN DEN RIJN Geslaagd De heer A. van Veen heeft In Den Haag het tweede gedeelte van het staatsprak- tijkdiploma voor bedrijfsadministratie behaald. WOIRRVGGE Kerstwijding Herv. jeugdraad In de Hervormde kerk werd dinsdag avond onder leiding van de heer A de Leeuwenk een kerstwijding gehouden door leden van alle Hervormde jeugdver enigingen. Het afwisselende programma bestond uit samen- cn koorzang, decla maties en blokfluitspel door leerlingen van de chr, school onder leiding heer S. Couperus, terwijl het orgel werd bespeeld door Huug Boer. De meditatie hield ds. Overgaauw. Vele ingezetenen gaven van hun belangstelling blijk. De opbrengst van de collecte was voor fruit manden, die zijn of worden bezorgd bij de zieken in de gemeente. SLUITING SECRETARIE De gemeentesecretarie zal zaterdag 27 december gesloten zijn. Alleen de bur gerlijke stand is geopend van 11—12 OPHALEN HUISVUIL De vuilnisophaaldienst zal vrijdag 26 december naet rondgaan. KERSTWIJDING BEJAARDEN In Het oude Raedthuys heette J. van Wijk-Boot namens de plattelands vrouwen maandagmiddag een honderdtal bejaarden hartelijk welkom op een kerst- wijding. Na de ere-presidente, mevrouv Van Wageningen begroet te hebben, hield ds. Van Bleek een kerstmeditatie o de lofzang van Zacherias. De heer T. Jong las een kerstverhaal voor, enkele leerlingen van de chr. school onder lei ding van de heer S. Couperus gaven m« todieën op de blokfluit ten beste. Ds. Overgaauw sloot de bijeenkomst. De heer G. Verkade bedankte bejaarden. NIEVWVEEN Hulpprediker Van den Hoek vierde zilveren jubileum De heer J. van den Hoek, hulpprediker bij de Hervormde gemeente alhier, vierde gisteravond in het Verenigingsgebouw zijn zilveren ambtsjubileum. De gemeen teleden Jiadden deze avond in allerijl be legd pas sinds zondag jl. waren zi; namelijk op de hoogte van het feit. Velen kwamen de jubilaris gelukwen sen en ook kon hij verschillende geschen ken in ontvangst nemen, onder meer eer mand met bloemen van het gemeentebe stuur, een schrijfmachine van de gemeen teleden en cadeaus van kerkelijke ver enigingen. Ds. Verweij te Zevenhoven sprak na- Raadsagenda De gemeenteraad vergadert maandag avond om half negen. De agenda vermeldt onder meer: verzoek om subsidie va „Federatie van verpleeginrichtingen langdurig zieken"; aangaan geldlening groot 65.000; verhoging jaarwedde wet houders; instandhouding openbare school; wijziging bezoldigingsbesluit en gemeen schappelijke regeling I.Z.A.; vaststelling destructieverordening; benoeming leden escomimssie vleeskeuringsdienst woonruimtewet; onbewoonbaar verklaring percelen Oude Nieuwveenseweg mr. 79 en 81; behandeling en vaststelling ge meentebegroting 1059 en begroting wo ningbedrijf 1959. Kerstwijding Johannesstichting In de Johannesstichting werd gisteren ;n kerstwijding gehouden voor verpleeg den en personeel. De leiding was in han- van ds. G. F. Snel. Het Stichtings koor onder leiding van mevr. Wilbrink- der Laaken verleende medewerking de directeur der stichting, de heer C. Blok, verzorgde de declamaties. Plattelandsvrouwen vierden kerstfeest De afdeling Nieuwveen en omstreken 'an de Ned. bond van plattelandsvrouwen vierde gisteravond het kerstfeest ten huize van een der leden. Na het wel komstwoord van de presidente, mevr. S. M. BoogaardtOskam, zongen de aan wezigen het „Komt allen tezamen','. Mevr. M. Backer-Breed, voordrachts- unstenares, nam een belangrijk deel van het programma voor haar rekening. Na de gedichten „O kerstnacht schoner dan de dagen" van Vondel en „Levensbegin" Elisabeth Woud te hebben gedecla meerd, ontroerde zij de aanwezigen met het verhaal „Wat hert kind miste", ge schreven door Mien Labberton. Zij be sloot het eerste gedeelte van de avond met „Het sprookje van de witte Erica" an Nico van Sughtelen. Na de pauze droeg mevr. Backer het fragment „Ases dood" uit Peer Gynt en gedichten van Herman Heijermans en Annie M. G. Schmidt voor. OOK Katwijk aan Z%e heeft zijn Kerstconcert gehad.. Gister avond in de (heneden) goed bezette Ger. Kerk zongen het mannenkoor Jubilate en de Haagse meisjeskoren Jubilateen „Juliana" onder lei ding van Bernard Verboom. Het is niet nodig, aan wat we maandag j.l. schreven over het Katwijkse Jubilate, nog veel toe te voegen Ten dele zongen de mannen dezelfde liederen (Gezang 4, Nu zijt wellkome, „Ik bid u aan e.a.). Diamants Ons genaecket ontbrak, een Engels kerstlied en Adams O heil'ge nacht waren in het programma opgenomen Met volledige erkenning van de goede eigenschappen van de zang (rijke wellui dendheid, evenwicht in het piano en. tol op zekere graad, in het mezzo, liefdevolle toewijding) menen we toch. dat de homo geniteit in het forte onvolkomen is (door onderling verschillend gedrag en enkele uitspringers, o.a. bij de tenoren), dat de klank in 't algemeen nog kan winnen soepelheid, plastiek en verfijning. Men mag vertrouwen, dat de heer Verboom deze tekortkomingen kent en aan het op stuwen van het kwaliteitsniveau steedi alle zorg besteedt. Zijn bekwaamheid bewees hij trouwens in overtuigende mate met de directie van de beide, resp. licht blauw en donkerblauw-wit geklede meisjeskoren. De jongedames zongen opmerkelijk zui ver en rein, met keurige voordracht natuurlijke soepelheid. Het enige, wat hun zang (tenminste met de Nederland: teksten) detoneerde, was de te duidelijk hoorbare Haagse r. Een Weihnachts-can- tate (van Vincent Liibeck), waarin Ria van Straten op veelbelovende wijze de soli zong, kreeg een echt-Duitse, zij het onsentimentele, sfeervolle vertolking. Dat gebeurde ook met het Wiegenlied der Hirten. Maar met het kostelijke Engelse kerstlied God 'rest you merry gentlemen" (een juweel van melo- diek!) overtroffen de meisjes zich zelf. Deze uitvoering behoorde, zonder twij fel. tot het mooiste van wat er op deze avond te horen was, en is waard, in vreugdevolle herinnering te worden ge houden. De drie koren besloten met een goed en .ertuigd gezongen O heil'ge Nacht. De nrganist J Plug gaf van zijn cor rectheid en muzikaliteit blijk in koraal- rkingen van Fr. Zachow en J. G. Walther en O du fröhlicha" uit de eerste Kerstsuite van Jan Zwart. Jopie Noordijk-De Hoogh begeleidde op uitstekende wijze verscheidene liederen KATWIJK Nieuwjaarsreceptie i nieuwjaarsdag, 's middags van vier tot half zes, recipieert het gemeen tebestuur. Gemeentelijke bureaus Zaterdag zijn de gemeentelijke bureaui gesloten. Aan het bureau van de burger lijke stand kan men terecht 's morgen.' van half elf tot half twaalf. Visserijgolfjes Tamelijk goed visserij-jaar loopt stil ten einde ER IS GROTE KANS, dat Pr vandaag in het geheel geen verse vis wordt verkocht in IJmuiden. Gisteravond waren er geen thuisstomers ge meld voor de woensdagmarkt voor kerstfeest. De Toronto IJM 97, die thuis- stomend zou zijn, bleek maandagavond nog tussen 59 en 60 graden noorder breedte de visserij uit te oefenen. De animo vandaag vis te kopen, was gis teren bij de handel niet erg groot. De Nederlandse zeevisgroothandel liet weten, dat men vandaag in verband met de kerstdagen geen vis zou kopen. Uit Friesland en andere streken van ons land gaven viskopers, die het spe ciaal moeten hebben van de verkoop in eigen land, telefoontjes door naar IJmuiden, waarin zij lieten weten, dat zij wel wat schol en andere platvis wilden kopen, vissoorten, die de trawlers niet aan boord hebben. Zeer waarschijnlijk zal ook de aanvoer van zaterdag na kerstfeest uitermate ge ring zijn. De Toronto IJM 97 kan dan binnen zijn, maar men neemt in IJmui den aan, dat dit schip voor de maandag- markt zal blijven overliggen. Dit zal met meer binnengekomen schepen het geval zijn, omdat nu reeds blijkt, dat ook de animo voor het kópen van verse vis de komende zaterdag niet erg groot zal zijn. Zó loopt 1958 in IJmuiden dus tamelijk stil ten einde. Een Jaar, dat overigens voor de Zuidzijde beslist niet slecht ls geweest. De Reedersverceniging voor Visschers- vaartuigen in IJmuiden ziet zelfs terug op een redelijk goed jaar. De vangsten zijn over het algemeen beneden de ver wachtingen gebleven, het haringseizoen verliep slecht, maar de vraag naar verse vis bleef steeds heel groot. Het gevolg hiervan was, dat er hoge prijzen voor vis werden genoteerd. De besommingen waren dientengevolge ook hoog. Bovendien droeg de markt dit jaar geen eenzijdig karakter. Het gehele jaar is er hanng. makreel, platvis en rond- vis aangevoerd. Hoewel er dus els gesteld weinig haring werd aangevoerd, waren de besommingen hoog, door dat de prijs voor dit produkt een ongekende hoogte bereikte. Vooral daar de export veel vraag naar haring had voor het buitenland. West-Duitsland was een beste klant De conserven-indus- trie had echter reden tot klagen. De haring was te duur voor deze industrie. Daartegenover stond echter weer het feit, dat er flink wat makreel is aange voerd, die door de coneervenindustrie tegen redelijke prijzen kon worden afge- Er werd namelijk i makreel aangevoerd. De haringaanvoei zal ruim 20.000 ton bedragen. De Juiste st bekend. De handel is ontevreden, zij het dan, i haring aan deze kant domper op de vre cijfers zijn nog r over 1958 ook nl< dat het tekort a wel enigszins ee heeft gezet. Dit De trawler Allan Water IJM 34 ei loggers zorgden er dinsdag voor, dat de IJmuidense visafslag werd voorzien 1050 kisten verse vis Er waren 174 kisten tong en tarbot (8700 kilo), 250 kisten schol, 60 kisten schar, 25 kisten bot, 15 kisten haring. 90 kisten makreel, 200 k: schelvis, 120 kisten wijting, 85 kisten ka beljauw en gul. 5 kisten haai, 15 kisten koolvis en 11 kisten di vereen. Op de visgronden Op de visgronden was het overal goed weer. Tussen 59 en 60 graden noorder breedte waren de vangsten echter slecht met 100 tot 115 manden schelvis, makreel en koolvis per etmaal. De Golfstroom KW 4 gaf een dagvang6t door van 80 menden schelvis en koolvis. De Sakina Martina KW 32 gaf een trek door van 40 manden schelvis en wijting en de Job Gouda IJM 79 en Toronto IJM 97 gaven trekken door van 30 manden hoops. Langs de kust Langs de kust was het eveneens slecht met de visserij. De logger» en kotters vingen weinig: 100 tot 150 kilo tong en tot 10 manden schol per etmaal. De log gers en kottere bij de Pittboel en bij de boei P. 1 vingen meer: 200 tot 300 icilo tong en 10 tot 15 manden schol en wijting in een etmaal. De visserij in het Kanaal- gebied en In de Ierse Zee loopt nu af. Het merendeel van de schepen aldaar keert naar huis met geringe harin^vang- dan 12.000 ton sten aan boord. Ds. E. I F. Nawijn beslo. korte meditatie en dankgebed. Hierna zongen de aanwezigen Gezang 7. Joh. van Wolfswinkel. Kerstfeest vieringen In het wijkgebouw aan hert Abcelplcin heeft de wljkgemeente zuid-oost gister middag een kerstbijeenkomst voor bejaar den gehouden. Ds. Jac. de Vos verzorgde een kerstmeditatie, de heer D. Goedhart vertelde een kerstverhaal, waarna ccn kinderkoor een aantal liederen zong. on der leiding van de heer H. van Essen. De heer P. Siderius dankte namens de ouden van dagen voor de prettige middag. 's Avond6 was er een samenkomst voor de jongere leden van de betrokken wljk gemeente. Men zong kerstliederen, ds. Jac. de Vos hield een meditatie en de heer J. Vink vertelde een verhaal. De wijkgemeenrte noord hield eveneens een kerstsamenkomst voor de bejaarden. Deze middag was de meditatie van ds. D. Bouman en het verhaal van mevrouw Van der Kooij-Krancnburg. Het koortje van het Vrouwenbijbehiurtje verleende vocale medewerking. Ouderling A. de Jong sprak dankwoorden. De jongere leden van de wljkgemeente noord kwamen 's avonds bijeen: medi tatie van d6. Bouman, kerstverhaal van Dick Bouman en zang Vrouwenbijbel- uurtje. Uitslagen K.W.Z. KWZ 1 heeft een competitiewedstrijd gespeeld tegen HDC 1. De uitslag: C. Zijlstra—L. Dubbelnar 2—0; V. Vei* bornJac. de Best 1—1; M. de Groot A. v. Duijvenvoorden 11; A. v. d. End P. v. Duijvenvoorden 20; H. de Vos P. Meijvogel (res.) 11; H. K. de Vos Beelcn 02; W. VerboomB. van Rijn 20; J. RaesveldtA. Koning 11; N.N.—A. Herbert 0—2. HDC 2—KWZ 2: G. van Winkel—H. Barnhoorn 1—1; J. DisselJ. Passchier 11; W. RavensbergW. Heemskerk 20; Looyenstein—T. van der Plas 02; W. Van Ofwegen—A. van Duyven- bode 11; P. SpekA. van Beclen (res.) 02; L. Verdegaal—D. Meijvogel (ros.) 2—0; J. Vrolijk—G. Berkheij 1—1; E. Masmeijcr—C. Varkevisser 11; F. van DoornC. v. Duijvenvoorde 02. Totaal uitslag: 9—11. Bordenwedstrijd tweede tiental: J. Pas schier—C. Varkevisser 20; T. v. d. Plas A. van Duijvenbode 1—1; W. Heems kerkG. Berkheij 2-6; A. Kuijt—C. Pronk 20; D. Barnhoorn—A. van Bee- len 02; A. ZuijderduijnJ. v. d. Oever 2-0. Mejuffrouw C. M. Varkevisser is aan de universiteit van Amsterdam geslaagd voor het propaedeutisch exair.en sociale geografie. Opbi iele De collecte voor de Gereformeerde Zendlngsbond heeft 1353 opgebracht. Benoeming ouderling De heer A. Vooijs is gekozen tot ouder ling van de wljkgemeente zuid-west. Kerkvoogden Als kerkvoogd van de Hervormde Ge meente zijn herkozen de heren D. J. Kleen, J. van der Plas en D. Verloop. Hoog en laag water Donderdag: hoog water 2.51 en 15.03 uur; laag water 10.51 en 23.00 uur. Vrijdag: hoog water 3.27 en 15.38 uur; laag water 11.28 en 23 47 uur. Zaterdag: hoog water 4.03 en 16.12 uur; laag water 12.07 uur. (Advertentie) Ophalen huisvuil De directeur van Gemeentewerken maakt ïkend dat on de beide Kerstdagen en Nieuwjaarsdag GEEN huisvuil zal worden opgehaald, overigens blijft de ophaaldienst onge wijzigd. De directeur van gemeentewerken P. C. PRIESTER GEMEENTE KATWIJK Bekendmaking Kat- Burgemeester en wethouders wijk maken bekend, dat zij zijn. krachtens artikel 20 van de Weder- oobouwwet. vergunning te verlenen tot de bouw van. zes etagewoningen aan de Princestraat, Kadastraal bekend Gemeente Katwijk. Sectie A no* 6233. 6516 cn 14115 ged. De eigenaren van de aangrenzende cn nabij gelogen gronden worden tot 2 Ja nuari 1959 in de gelegenheid gesteld, even tuele bezwaren togen hot verlenen van bedoelde vergunning schriftelijk bij hen Stofzuigers P. ZUYDERDUYN VITRACE OVERCORDIJNSTOFFEN j. BUIS EN ZOON WONINGINRICHTING Stulswrg 25 - Telefoon 2»fli Katwijk aan Zee

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 9