m 9 nieuwe meisjes-H.B.S. aan de Kagerstraat Diploma-uitreiking bij Tuinbouw en Plantkunde Uw Wijnkelder is bij de Slijter KOFFIE NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 OONDERDAG 1R DECEMBER 1958 Oude gebouw aan Garenmarkt wordt aan Rijk verkocht Het gebouw van de h.b.s. voor meisjes met afdeling middelbare meisjes school aan de Garenmarkt biedt al enkele jaren onvoldoende ruimte om de groeiende schoolbevolking te huisvesten. Bij het bepalen van de grootte van het gebouw in 1883 is uitgegaan van een bezetting van 100 leer- 1 lingen. De school werd uitgebreid door het aanbouwen van een vleugel en door het bijplaatsen van twee houten hulplokalen. Thans moet aan ruim 400 leerlingen les worden gegevefi. Ondanks de uitbreidingen is het tekort aan lokalen zeer nijpend. Aangezien bovendien de inrichting van het gebouw sterk verouderd is en elke mogelijkheid tot uitbreiding ont breekt, is vervanging van het oude gebouw urgent, zo schrijven B. en W. aan de raad. Het oude gebouw van de H.B loor meisjes aan de Garenmarl dat voor dit onderwijs te klein te ondoelmatig is geworden. Na oi ruiming zal het rijk zich erov Universiteit schermde res. officieren tegen Onder grote belangstelling had gister avond in de gymnastiekzaal van het Leid se politiebureau een ontmoeting plaats op sabel tussen de Verenigingen van reserve- officieren en van personeel rijksuniversi teit, twee nieuwe verenigingen, die voor de eerste maal optraden. De reserve-of ficieren wonnen deze wedstrijd met 13-12. De beste persoonlijke resultaten behaal den: 1 H. Logger (U.S.V.) 5 gew. part., 2 A. Koreman (V.R.O.) 4 g. p., 3 A. J. Mans (V.R.O.) 3 g. p., 4 W. P. Neuteboom (U.S.V.) 3 g. p.. 5 H. de Geus (V.R.O.) 3 g. p., 6 L. S. van Wijk (V.R.O.) 2 g. p., 7 W. van Ingen Schenau (U.S.V.) 2 g. p., 8 V. Verver (U.S.V.) 1 g. p., 9 H. Rout (V.R.O.) 1 g. p., 10 N. Laterveer (U.S.V.) 1 g- p. Er werd fel en sportief geschermd, vooral in de partijen Mans-*-Neuteboom en LoggerKoreman. De leiding was in han den van de hoofdinspecteur van politie, de heer D. J. Verzijden, die als goed gast heer ook de prijzen uitreikte. Voor de bouw van een nieuwe school aan de te verlengen Kagerstraat is een plan ontworpen, dat 15 leslokalen, 10 vaklokalen, een gymnastieklokaal, een overblijflokaal, een aula, een aantal bij- ruimten en een woning voor de concierge omvat. Het gebouw zal ruimte bieden aan 500 leerlingen, terwijl de mogelijk heid open is gehouden om de school zo nodig met 6 lokalen uit te breiden. De totale kosten van de bouw en in richting zullen naar raming f 2.918.300 bedragen. In dit bedrag zijn begrepen de kosten van het terrein, groot f 325.070 en van de paalfundering voor het gym nastieklokaal, groot f20.200. Laatstge noemde kosten zullen moeten worden ge maakt, als het instructiebad, onder dit lokaal geprojecteerd, niet wordt uitge voerd. Omtrent de vraag, of het ve antwoord is dit instructiebad in de bou- plannen te handhaven, beraden B. en I zich nog; zij zullen daaromtrent zo spoe dig mogelijk een nader voorstel doen. Financiering Dat B. en W. de bouwplannen, zover deze op de school en de conciërge woning betrekking hebben, reeds thans aan de raad voorleggen, houdt verband met de van het Rijk ontvangen toezeg ging, dat, indien de raad nog dit jaar tot stichting van het gebouw besluit, het nodige bouwvolume in de loop van 1959 zal worden toegewezen. Gezien deze voorwaarde en de urgen tie van de bouw der school is het van groot belang, dat nog dit jaar het nodige krediet wordt verleend. B. en W. merken hierbij op, dat de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen het bouwplan heeft goedgekeurd en dat de Kleuren van bloemen „Botanische tuinen in Amerika worden slordig onderhouden en zijn slecht gesorteerd" AMERIKANEN hebben weinig gevoel voor de tuinbouw. Hun botanische tuinen en arboreta zijn vele malen groter dan in Nederland, maar ook evenredig veel slordiger onderhouden en slechter gesorteerd. Tot deze conclusie is de heer H. Veendorp te Leiden gekomen, toen hij in de af gelopen zomermaanden een bezoek aan Amerika bracht. Hij vertelde over deze reis gisteravond in de vergadering, die de afdeling Leiden van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde in de Turk hield. Terwijl de botanische tuinen in Neder land perfect worden onderhouden, wor den die in de V.S. min of meer aan hun lot overgelaten. „De planten die er staan, zijn zo taai. dat ze niet kunnen dood gaan. de andere zijn sedert jaren ter zie le of er nooit geweest", zo typeerde de heer Veendorp de Amerikaanse tuinen. Hij wees nog een ander verschil aan: in ons land zijn de tuinen studie-objec ten, in de V.S. zijn het half-commerciële instellingen, waarin ook centra van ver maak zijn gevestigd. De spreker vertelde van zijn bezoeken - o.m. aan het arbore tum van de Harvard Universiteit in Boston èn de botanische tuinen in Mon treal en New York. De tijdelijke voorzitter, de heer J. H Smit. deelde aan het begin van de ver gadering mee. dat het bestuur de me ning van de Nederlandse Bloemisterij heeft gevraagd over het kleuren bloemen, zoals dat in Rijnsburg gebeurt. Na de pauze werd aan leerlingen verscheidene «aursussen het diploma uit gereikt. De geslaagden zijn: Algemene tninbouwcursus; P. Eyk (met zeer veel vrucht); N. v. d. Mark, W. van Borssum Waalkes, Ph. A. van Ast, B. J. Hesseling en C. van der Veen (allen met veel vrucht); D. Nieuwen- burg en P. Winter (met vrucht). Speciaalcursus motorkennis: J. Keizer, H. v. d. Velden, J. B. N. van Diemcn, P. Vink, J. Hilhorst, A. Beekman, C. Door nekamp, J. Chr. Hendriks, W. Ammer- laan, A. M. v. d. Poel, J. Q Winter, C. M. B. de Feyter, C. J. M. Daleman, A. Rijsdijk, J. J. van Seggelen, J. van Evert. C. Scheffers, J. v. d. Born, J. van Egmond, H. v. d. Mey, G. v. d. Horst en F. J. van Leeuwen. Aanleg en onderhond van tuinen (te kencursus): P. F. M. v. d. Poel, A. G. F Borst, J. Koudijs, J. H. Lexe, M. Bon. B. D. de Wit, P. Staffelen, F. J. van Leeuwen, R. Voskuil, C. G. A. Mulder en J. de Winter. iciering van het project is v kerd: een gedeelte van het nodige be drag, n.l. een bedrag van f 1.800.000 oe reeds door de Bank voor Neder landse Gemeenten verstrekt. Over verkoop aan het Rijk van het bestaande gebouw aan de Garenmarkt is vn prin cipe overeenstemming bereikt. Saldo voor Effatha Op de postreken telijk instituut vc ren te Voorburg, i gestort. Dit bedr; ng van Effatha, Chris- ir doofstomme kinde- -erd dezer dagen 371 afkomstig inmiddels opgeheven Chr. jeugdver ging „Uit kameraadschap samen", liquidatie-saldo werd aan „Effatha" schonken. De nieuwe H.B.S. voor meisjes vindt men bij de letter D. Het gebouw komt dus te staan aan de Maredijk (A) achter het diaconesscnliuis (H) aan de Houtlaan (G). B is het ver lengde van de Kagerstraat, C het te bouwen Agnes-lvceum ter vervan ging van het gebouw aan de Oude Vest E (links op de maquette) de universitaire woonwijk, die in aan bouw is, F de te bouwen r.k. b.l.o.- school, I (links boven in de hoek) de r.k. ambachtsschool, J het nog te bouwen complex van „Mathesis" (ter vervanging van het oude gebouw), K een nog te bouwen openbare school aan de Houtlaan. Kerstfeestvieringen Leger des Heils Met een tweetal samenkomsten zullen laandagavond om zes uur en half acht a de korpszaal aan de Hooigracht de kerebactiviteiten van het Leger des Heils inen. In deze diensten zal de uitrei king van de kerstpakketten plaats hebben. Dinsdagavond wordt speciaal met de jeugd van de instudfelubs het kerstfeest gevierd. De koppsmiuzikanten zullen woensdagavond in vereoheidene hofjes kersbklanken laten horen en de zangbri gade zal op de tweede kerstdag in hel Academisch Ziekenhuis zingen. In de kerstnacht zullen de Hoilsolda- tussen 4 en 6 uur liederen in de bin nenstad zingen, waarna om 6 uur de: ochtends de kerstwijding plaats heeft in de stadsgehoorzaal. Opgevoerd zal wor den het spel „De Weg naar Betlehem' o.l.v. zuster G. de la Rie-Segaar. Op de avond van de tweede kerstdag wordt de geluidsfilm „Ik ben met u" gedraald in de korpszaal aan de Hooigracht. De vrouwenafdeling (gezinsbond) zondagsschooljeugd hebben ook hun eigen vieringen. Alle samenkomsten staan o.l.v. de be velvoerend offioier van het korps Lei den. de kapitein R. J. Schurink. Wat lezers schrijven Vluchtelingen met Kerstfeest Het begin is er. Er is net zoveel geld binnengekomen, dat het mogelijk is naar Lager Haid te reizen. Maar het is de bedoeling daar kerst feest te vieren. Naast de oude. zieke, verminkte men- :n leven daar ook kinderen. Kinderen, e niet weten wat speelgoed is. die over dag wat rondzwerven en zoals een be zoeker van dat kamp schreef des avonds ergens op een stoepje verkleumd zitten, wachtend tot de ouders vaak dron ken thuiskomen en hen onder vloeken binnenhalen. Maar juist met deze men- ?n kinderen moet kerstfeest worden gevierd.oudat zij weten, dat Christus voor hen verschenen is om nieu hoop en blijdschap te brengen. i met hen tenminste eenmaal i kerstmaal te houden en kerstavond n. is veel geld nodig. Stort daarom nog heden de lijd en de nood dringen uw bijdragen op rekening van dr. E. A. FrankenDuparc, onder nummer 285812, Lammensohansweg 71, Leiden. Namens het Comité voor Vluchtelingenhulp te Leiden: E. VAN ASBECK-JONCKHEER. E. A. FRANKEN-DUPARC, A. RUTGERS-VAN DER LOEFF, C. GOSSEN-AZINGS-VENEMA. Voor K. en O. te Leiden GEORGETTE HAGEDOORN ZONG CHANSONS TN DE GROTE kunst van de kleinkunst neemt de Nederlandse chanson- nière Georgette Hagcdoorn een eigen plaats in. Ze heeft een groot reper toire, ingedeeld in vaste groepen, die telkens op het programma verschijnen, maar waaruit ze ook telkens weer nieuwe liederen put. Niet, dat wat zij gisteravond voor K. en O. gaf allemaal nieuw was, maar ook naar de enkele bekende liederen zal men met genoegen hebben geluisterd; ze waren zeker niet de minst geslaagde. Voor de pauze was er zo van alles wat. Navrant, cynisch, ondeugend, romantisch, ieder kreeg wat van zijn gading. Geor gette Hagedoorn beschikt over een ge weldige expressieve uitbeeldingskracht Met haar mimiek en plastiek kan zij vrij wel alles suggereren. Dat is een voordeel, maar werkt soms ook nadelig. Bij de Franse chansons en dan denken we vooral aan het lied over de ridder, die aan zijn verwondingen 6terft, van Jean Renaud, vonden we haar wat te veel geven. Daar was met grotere een voud in de voordracht meer bereikt. Nu werd het lichtelijk sentimenteel. Leidse Jeugdactie verzorgde Bonte avond met afwisselend vlot uitgevoerd programma TTET BEGRIP „bonte avond" doet maar al te vaak denken aan zich traag -*• aaneenrijgende uren van vlak amusement, verzorgd door kwasi-gees- tige lieden, die zichzelf zo gewichtig en zo geweldig Pindendat slechts een innig medelijden met deze tragische figuren de enigszins kritisch in gestelde toeschouwer tot een povere glimlach kan bewegen. Maar zo was het gelukkig per se niet op de bonte avond, die gisteren in het Antonius- clubhuis door de Leidse Jeugdactie werd gegeven. Integendeel. Hier kwa men kinderen en opgeschoten jongelui voor het voetlicht, die wars waren van alle pose en op pretentieloze, onbevangen wijze met elkaar een pro gramma samenstelden, dat de talrijke ouders en belangstellenden een kos telijke avond heeft bezorgd. Och, het was niet altijd even glad, er haperde zo nu en dan nog wel eens wat. Maar is dat nu juist niet het bekoorlijke een dergelijke uitvoering? Het t sprekend kwam dit wel tot uiting en van de eerste onderdelen: het apenende spelletje van een frisse groep kabouters die met hun fantastisch lange rode puntmutsen en hun pluize- rige baarden de zaal in een oogwenk zich hadden gewonnen. Dezelfde :p (clubhuis In de vrolijcke Arke) bracht even later opnieuw een liedje in beeld, nu vermomd als muizen met heuse staarten, die een bezoek gingen brengen aan Zwoertjesland. Krachtig Jeugdorkest De Burcht (met band) liet zich krachtig horen Kijk uit, Hoor de m de Adolf 5 ■s. Ver- het schetsje De lastige vrouw gespeeld door twee Morpflui- ters en een maskerspel van de AJC- wcrkplaats aanleiding tot oefening van de lachspieren. Enkele padvinders gaven een kranig staaltje Jakar draaien ten beste en meisjes van de speeltuinvereni ging Rondom de Maredijk voerden rit mische gymnastiekoefeningen uit. Na de pauze keek en luisterde men naar het accordeonorkest van De Sperwers, een voordracht van de Leidse Minjon Jeugdomroep, schets jes van meisjesclub De Bijenkorf en een komische opera van de meisjes club Irene, dit alles" afgesloten met Prins Alexander had gistermiddag een officiële plechtig heid plaats. De fraaie officiersmess werd namelijk verrijkt met een schilderij, voorstellende Z.K.H. Prins Alexander, zoon van Koning Willem II en Anna Paulowna. De Alexanderkazerne is naar deze Prins genoemd en op 2 augustus 1841 heeft Prins Alexander de eerste steen gelegd voor deze kazerne. Op ini tiatief van de Messpresident luit.-kol. A. Zijlmans (M.W.O. 4) is er een copie gemaakt van het grote schilderij, dat de bekende historie- en hofschilder Ni- colaasPieneman (180918(50) van Prins Alexander maakte, voorstellende de Prins met paard en rijknecht. Dat schil derij is in het bezit van de Koningin cn hangt in Paleis Soestdijk (hoogte plm. 3 m). Onze medewerker, de kunstschil der Gijs Kording, oud-leerling van H. P. Brcmmer, kreeg de opdracht de copie te vervaardigen. Hij heeft daartoe het origineel in Soestdijk hekeken en verder aan de hand van foto's gewerkt. De kazerne-commandant luit.-kol. P. A. van Rossum heeft gistermiddag het schil derij onthuld in tegenwoordigheid van meerdere militaire autoriteiten, o.w. ge neraal J. T. Winkel (inspecteur der ar tillerie), generaal G. Dijkstra (territo riaal bevelhebber West), garnizoenscom mandant kol. J. Postma en de territo riaal commandant Zuid-Holland kol. G. J. Wulfhorst, alsmede het volledige of- ficieren-korps van de Nieuwe Alexan derkazerne, waar thans de luchtdoelar tillerie en de aan- en afvoertroepen ge legerd zijn. yoALS BEKEND werd Prins Alcxan- der op 2 augustus 1818 te Soestdijk geboren en stierf hij te Madeira aan een longaandoening op 20 februari 1848. Reeds op 10-jarige leeftijd werd hij kolo nel der infanterie en kreeg hij zijn eer ste paard. Prins Alexander stond be kend als een knap en vermetel ruiter. Op 1 oktober 1836 kreeg hij tijdens een storm in het Haagse Bos een boom op zich, waardoor hij bewusteloos raakte. Op uitnodiging van zijn peetoom Keizer Alexander heeft hij enige tijd doorge bracht aan het Hof te Petersburg. In 1840 werd hij luitenant-generaal-inspec- teur der cavallcrie en reorganiseerde hij de ruiterij. Zijn stoffelijk overschot werd 21 april 1848 te Delft bijgezet. Onze vaderlandse schilder Nicolaas Pieneman. zoon van de schilder Jan Willem Pieneman, heeft tal van vorste lijke portretten gemaakt, alsook het gro te schilderij „De onderwerping van Die- po Negoro aan Generaal de Koek" (Rijksmuseum). Josef Israels vertelde eens van hem „Hij was een hoveling; op een tentoonstelling wandelde hij arm in arm met Koninc Willem III". Zijn schil derijen zijn artistiek dan ook niet alle even groots, wel eens wat vlak en ge maakt naar de smaak van de opdracht gevers. Maar in ieder geval kon hij bij zonder knap schilderen. In het Oranje Nassau Museum tc Den Haag zijn o.m. zes potloodstudies voor ruiterportretten van Prins Alexander. Kording van het grote schilderij maakte, is eveneens bijzonder knap te noemen. Kording heeft de juiste kleuren gehandhaafd, heeft in de compositie ook de spanning weten vast te houden en heeft tevens aangetoond geen moeite te hebben met de materie. Het is zorgvul dig, maar toch ook vlot geschilderd, op een hoogte van ongeveer 60 cm. Het schilderij is gevat In een oude gouden lijst met kroon en wapenschildje. Het werk hangt achter de bar in de officiers- Op de foto's ziet men een afbeelding van de door Gijs Kording gemaakte co pie en het Mess-bestuur met de schilder. v.Ln.r. overste A. Zijlmans. Gijs Kor ding. overste P. A. van Rossum. kapi tein .1. v. d. Mortel en kapitein G. H. van Zuilen. Van de modernen zong ze liedje6 van Martie Verdenius, Annie M. G. Schm.dt Jules de Corte. waarvan ons het liedje eerstgenoemde het me eet heeft ge troffen. De liedjes van laatstgenoemde men door hemzelf horen zingen, wil het zijn volle effect krijgen. Ook de liederen van Yvette Guilbert kunnen meer simpelheid hebben. Mis schien was Georgette Hagedoorn bang, dat men de inhoud van het lied niet zou begrijpen en overdreef ze daarom enigs- TN DE kerstliederen, wan Franse, Vlaamse en Nederlandse oor sprong, en met verbindende tekst Martinus Nijhoff, die ze na de pauze zong, was er grotere eenvoud en meer ingetogenheid, waardoor wij dit gedeelte meer hebben kunnen 'aarderen dan voor de pauze. Onze bezwaren verhinderen ons echter niet bewondering te hebben voor de grote gaven en het kunnen van deze kunstenares. Men kan zich zo'n avond niet denken zonder Pierre Verdonck. de toegewijde, muzikale begeleider. Samen vormen ze een hecht duo. Zulke mensen kunnen we In omze Nederlandse kleinkunst niet mis sen. We zijn blij, dat Georgette Hage doorn na een keeloperatie, waardoor haar stem lager is komen te liggen, toch nog tot zulke prestaties in staat is. A. C. Bouwman. een tweede optreden van het jeugd orkest De Burcht, waarbij de majo rettes met hun witte bontmutsjes de parade van de tinnen soldaatjes op- •oerden. Thelma Kruisman en Michiel van dei Kwartel verbonden de programma-on derdelen met korte dialoogjes; de afwis seling en de vlotte afwerking van he' geheel voorkwamen ongedurigheid er verveling. Het welkomstwoord was gesproken door de heer H. Zunderman jr., die op merkte, dat de Leidse Jeugdactie van deze jaarlijkse bonte avond een traditie wil maken. Uitvoeringen als deze zijn een stimulans voor leidsters, leiders en kin deren en de heer Zunderman hoopte, dat zij ook een stimulerende invloed zul len uitoefenen op de ouders en ouderen. Bijzonder Kerkewerk over Baehs Weilinachtsoratoriiim Op uitnodiging van de commissie vooi bijzonder Kerkewerk van de Hervormde Gemeente te Leiden hoopt de bekende musicoloog Paul NI easing zondagmorgen In Luxor een uitlegging te geven van het Weihnaohitsoratorium van J. S. Bach. Paul Nlessing zal ziich voornamelijk be perken tot het -eerste deel van dit werk. Dr. P. L. Schoonhcim zal met een enke le aanwijzing de bijbelse achtergrond i Bach's Weihnaohtsoratorium belichten. Als bijzonderheid valt te vermelden dat in deze bijeenkomst opnamen ten ge hore worden gebracht van de uitvoering, die „Con Amore" o.l.v. Simon C. Jan sen maandag in Leiden heeft gegeven. Een Leids goluidsbureau maakte, dank zij de welwillende medewerking van be stuur en uitvoerenden, voor het bijzon dere Kerkewerk opnamen van dit con cert. Het zal zondag de weergave ver- De bijeenkomst begint om half elf ei eindigt omstreeks kwart voor twaalf. Tevens kan worden vermeld, dat op initiatief van bijzonder Kerkewerk zater dagavond 20 december in het wijkgebouw „Levendaal" en maandagavond 21 cember in de Oosterkerk de spelgroep „Imperium" het kerstspel „De Ster van Bethlehem" van M. Nijhoff zal opvoeren. Vrolijkheifl en spanning op feest van school Pieterskerkstraat C'est magnifique. Dit was het laatste liedje, dat Greetje Filemon met begelei ding van The Whispering Music Makers, o.l.v. Annie Schreyer, zong op het jaar lijkse schoolfeest van de Ulo aan de Pie terskerkstraat. dat gisteravond in de foyer van de Stadsgehoorzaal werd gehou den. Een belangrijk onderdeel van het programma voor de pauze was „De dans der tijden". Een viertal meisjes danste in speciaal bij die dansen behorende kos tuums een menuet, een Weense wals, de valeta, de charleston, een tango, de rock and roll en tot slot de calypso. Het „Quar- tetto Victoriano", o.l.v. Han Kapaan zorg de met het orkest voor goede muziek. Ook de harmonicasoli van Annie Schreyer werden terecht hoog gewaardeerd. Zes meisjes brachten in een „knots"-fantasic ritmische gymnastiek. Was dit het meer vrolijke deel van de avond, na de pauze volgde de spanning in de vorm van de opvoering van een thriller, getiteld „Het Raam", geschreven door E Meercstein. Lien van Reek maak te van de misdadige tante in dit stuk werkelijk een creatie. Maar ook Henk On rust. Netty Ammerlaan, Gert Flim en Lies Verlind zorgden ervoor, dat de zaal in ademloze spanning de strijd om de ver zekeringspenningen volgde. Het hoofd van de school, de heer G. Voortman, sprak aan het eind van de avond woorden van dank tot alle mede werkenden, in het bijzonder tot de heer cn mevrouw Enzerink, die der gewoonte getrouw cn nu al voor de zesde achtereen volgende maal dit jaarlijkse schoolfeest hadden voorbereid en geleid. 's Middags was hetzelfde programma opgevoerd voor de leerlingen van de m Ontspanning gepensioneerden Afd.. Leiden Chr. Bond Overheidspersoneel Enige tijd geleden besloot het bestuur van de afdeling Leiden van de Ned. Chr. Bond voor Overheidspersoneel een zesta'l ontspanningsmiddagen te organiseren voor de gepensioneerde leden mot echtgenoten. Gistermiddag werd de tweede bijeenkomst gehouden in het gebouw voor chr.-sociale belangen aan de Oude Singel. De heer F. van der Mark vertelde de aanwezigen, hoe zij kerststukjes kunnen maken. Allen kregen bij het naar huis gaan een stukje mee. Er werden verder enkele spelen gedaan, terwijl de thee met koek evenmin ontbrak. De bondesecretaris, de heer W. Wie- ringa, maakte van de gelegenheid gebruik de heer A. Kiel te huldigen, die vele jaren bestuurslid Is geweest van de vak groep postpersoneel en nu veertig jaar lid van de bond is. Hem werd een map schrijfpapier aangeboden. De middag werd geopend door de voor zitter van de afdeling Leiden van de bond, de heer W. J. Loove en gesloten door de heer P. van der Mark. In januari wordt een filmmiddag gehouden. verlovingsringen mandersloot donkerstee* 14 Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Anna dr van L. A. M. van der Meel en A. G. Radius; Lau ra dr van J. L. H. Vierkant en M. C. Huiser; Cornells Albertus Maria zn van W. J. van der Voort en H. M. van den Berg; Silvestrina Maria dr van A. C. M. Groenewegm en A. van Spronssen; Corstianus Petrus zn van M. C. M. Lunenburg en B. Pek; Dina dr van C. Zwanenburg en P. van Rhijn; Hendricus George zn van G. F. Vink en J. H. van Rhec; Syl via Catharine dr van C. P. de Reus en C. A. U Hug; Arnoldus zn van A. Kloosterman en A. van Enck; Ja- coba Johanna dr van N. Zonneveld en W. M. Geradts; Johanna Wilhel- mina dr van C. A. J. van Schie en M. M. Slierings; Trijntje dr van J. Parlevliet en A. Mos. OVERLEDEN: M. Verlooij, 77 Jr, man; J. Verstaij, 64 jr. echtgenote v. H. Schellevis; W. J. Rogman, 39 jr, man; C. de Bruin, 68 jr, man; C. M. M. van Rijn, 6 weken, dochter; K. Ketteni*. 83 jr. man; M C. de Vos, 45 jr, echtgenote v. J. Dieleman. Zie vervolg stadsnieuws Op pagina 4

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 3