kimono, öat wat, men öraaqt N.A.V.O. en Indonesië D£ in de pijp! Maatschappelijk werk viert gouden feest Brits protest tegen te realistische televisie Record aantal aaltjes gaat IJsselmeer binnen Groei van radio en televisie WOENSDAG 17 DECEMBER 1958 Tien eeuwen traditie in Japanse kledij PRINSES TAK AM AT SUde ere-presidente van de Japanse Silkroad' society, hulde rich op haar trouwdag in tien rijden kimono's. Hiermede handhaafde zij een traditie die tien eeuwen heeft stand gehouden. Voor de Japanners is de kimono niet een eenvoudig losjes gedragen zijden gewaad recht van snit en met wijde mouwen zonder meer. Kimono betekent eigenlijk „dal wat men draagtdus alle kleding en vele onderdelen hehhen dan ook nog een eigen naam. Het een over het ander Het was in de bloeitijd van de Japanse beschaving, liet Heian-liidperk 17941186) dat de Japanners niet langer de Chinese ■olgdei eigc» stijl •n. Het waren de hoogste kringen het keizerlijk hof en de adel die zoals begrijpelijk hierbij de toon aangaven Met de welvaart en de rijkdom kwam de drang dit in uiterlijk vertoon duideljji te maken. En hoe kon dat beter dan door wijde gewaden te laten maken en die dar zo te dragen, dat goed te zien was. dal onder het opperkleed ook nog veel fraai school. Zo kwam de kasancgi. wat letter lijk betekent „het een over het ander in de mode. Vooral de vrouw, die naar het schoon heidsideaal klein moest zijn, ging schuil oncter een vracht van rijk geborduurde, wijduitstaande kleren Over een witte kosode (die vrijwel ge lijk is aan wat wij een kimono plegen te noemen) werd de hakama gedragen een heel wijde broek met lange pijpen van donkerrode kleur die tot over de voeten vielen; dan kwamen de onderkle ren; de hitoe, de kasane-uchiki en de uchi-ginu. Maar was het erg koud of de draagster erg rijk (of ijdel) dan nam het aantal rokken toe. Ja het moeten er wel eens twintig zijn geweest. Een bijna niet te torsen last! Over deze vele onderlagen kwam het v/ijde overkleed, de uwagi en dan de karaginu, een korte mouwloze tuniek. Bij dit alles behoorde nog een mo. een rok, wit van kleur en met een fraaie sleep. Dat de Japanse vrouw in zulk een kle ding niets kon doen is duidelijk en de vrouw die werken moest kon zo iets be slist niet dragen. De lange mo werd bij haar een soort schort dat opgerold werd en daarover werd een rechtgesneden over kleed gedragen, dat nog het meest leek op de hedendaagse kimono. Het is intussen wel opmerkelijk, dat hoewel ze niets van elkaar wisten de westerse en de Japanse vrouw ergens De boerin in het noorden van Japan kan peen wijdvallende kimono dra gen. Haar kleding moet geschikt zjjn om ermee op het veld te werken en warm zijn bovendien. Toch is de grondvorm van de kimono met de korte wijde rechte mouwen behouden. in hun kleding iets gemeen hadden: na melijk de rijke slepende en uit vele lagen bestaande gewaden van de rijken en de kortere stevige kleding van de werkende stand, waarbij de vrouw van de laatste klasse de gewoonte aannam haar overrok in plooien omhoog te houden, wat bij boenen en schrobben nu eenmaal praktl- Maar laten we vooral niet denken dat de man zich onthield van IJdelheden in zijn kleding- Reeds in de periode vóór het Heian-tijdperk, naar de toenmalige hoofdstad de Nara genoemd (646-794) had den de mannen zich naar Chinees voor beeld een kimono-hakama en een kini- mo aangemeten. Maar ook deze drach* werd rijker gemaakt zowel in omvang als uiterlijk en de nieuwe naam werd sokutai, lie alleen gedragen werd door de hove- Een nieuwe klasse Zoals in Europa de poorters een stand :ijn gaan vormen tussen de edeien en de horigen, is ook in Japan een nieuwe klasse ontstaan. Terwijl aan het keizer- 'ijk hof de elegance en verfijning gekoes terd werden, ontwikkelden de groot grondbezitters, dedaimvo een politieke macht en klommen hun vazallen, de sa murai, door noeste ijver en dapper gedrag in de vele burgeroorlogen vele treden hoger op de maatschappelijke ladder. De samurai verwierpen de decadentie, die uit de kleding der hovelingen sprak, maar toch wilde zij zich van de ellereen- voudigsten onderscheiden. De lastige over de voeten vallende hakama werd korter en reikte nog slechts tot de enkels en de wjjde overkleden werden vervangen door de hitatare, die lange mouwen had, en aan de voorkant hooggesloten werd. De vrouwen van de samurai mochten ooi» niet meedoen aan de kasane-gi mode en voor de koude was het al evenmin mee- zo nodig, want de huizen van de samur hadden inplaats van de hoge tochtige za len der hovelingen, vele kleine vertrek ken en bovendien waren de vloeren me' zich gemakkelijker bewegen en kwam er steeds meer vraag naar lichtere materia len Inplaats van de loodzware gewaden Maar ten slotte wilde de adel toch wel graag eraan herinneren dat hun geslacht oud en hoog was en ging men op het man- nenkostuum de monsho, het familiewapen drukken. Opdat men kon weten met een edelman of een samurai te doen te heb- Donkere tijden Terwijl hel einde van de veertiende eeuw voor Japan een tijd van rust en vrede was, waarin men zich in de ver fijnde kunsten van de theeceremonie, cha-no-yu en van het bloemenschikken. ikebana, verlustigde, brak in het midden van de vijftiende eeuw een bloedige strijd uit tussen de grote landheren, die leder voor zich de macht opeisten. Het werd een tijd. waarin alle overdaad moest wijken. De overgewaden werden ballast en de kosode. nu geworden tot een lange rechte tuniek met korte wijde recht aangesneden mouwen, kwam te voorschijn. De kosode. overblijfsel van het eeuwen oude rijke gewaad en voorloper van de nog in ere zijnde kimono. Pas toen de rust in het land was terug gekeerd en de vrede bestendig scheen ging men zich weer op de kleding concen treren. De rechte banen van de kosode gaven de kunstenaars en wevers alle ge legenheid hun vaardigheid te uiten. Bloe tellingen van dappere krijgers en lieflijke andschappen, dat alles inspireerde tot kleurrijke afbeeldingen De kosode werd geborduurd en beschil derd. Vooral het laatste maakte grote op gang, daar er een methode was uitgevon den om de verflaag op de stof te bescher men. Hiervoor werd een rijstpasta, mo- chigome, gebruikt, en deze wijze van ver- het yuzen, is nog steeds een der Japanse geheimen. Daar de Japanner geen knopen of ges- ;n of spelden gebruikt om zijn kleding bijeen te houden is steeds een koord of sjerp nodig geweest en het is in deze tijd geweest, we zijn reeds in de 18e eeuw beland, dat de brede sjerp, de obi, in zwang kwam. Ook deze sjerp bood weer vele mogelijkheden om elegance te de monstreren. Het is deze laatste mode die zloh, kleine wijzigingen voorbehouden, in Japan ge handhaafd heeft totdat het land openge steld werd voor het westen. Dat was in 1868 Voordien had wel het westen dankzij de Hollandse handelsvestiging op het eiland Decima in de baai van Naga saki. kennis genomen van de Japanse cul tuur. In het midden van de 17de eeuw was het Japanse porselein een inspiratie voor de Delftse kunstenaars en het was de Nederlander Pompe van Meerdervoort. die in 1863 de Japanse eikenspinner zijde rups naar Frankrijk bracht. De Japanners zelf echter leefden afge sloten van die verre westerse wereld en na de openstelling van het land was het hun moeilijk om tussen de eeuwenoude traditie en al het nieuwe ongekende dat hun tegemoet kwam. een weg te vinden. Het moderne leven heeft het nu geheel van de traditie gewonnen. Dat beteken' dat de kosode. de komono, praktisch geen Het bruidstoilet van prinses Taka- matsu, dat uit tien lagen bestaat en geheel is samengesteld volgens de tien eeuwen oude traditie stammend uit de Heianperiode papina 1) naar de tempel draagt nog de kimono met de indigo-blauwe chrysantenmotieven aan en zal de Japanse vrouw vereerde gasten nog gaarne in de glanzende kimono met de brede obi sierlijk op de rug gestikt welkom heten. Want hoe snel het leven mag worden, hoe klein de afstanden die oost en west in tijd nog scheiden, de band met een verleden van zoveel eeuwen wordt niet abrupt afgesneden. De Silkroadsociety, de gemeenschap van de Zijdeweg, zo genoemd naar de oude karavaanweg. waarlangs eens de kostbare zijde naar het wes ten vervoerd werd, is dan ook juist gesticht om de cultuurbeschrijving, die in de geschiedenis der Japanse kledij ligt opgesloten, te bewaren Verstoorde rust... Douwt Egberts COOPVAERT zachte geurige pijptabak Bij het feest van de Grote Visvangst behoorde in de zeventiende eeuw deze kimono met schilder- en bor duurwerk gedragen te worden. Door deze stichting werd een collec tie kimono's, alle historische stukken, samengesteld onder leiding van prin ses Takamatsu. Begeleid door de heer Seiichi Snouye uit Tokio is de ver zameling naar Europa gezonden en van 19 december tot 1 februari zal ze tentoongesteld zijn in het Haagse Gemeentemuseum. bewind rangschikken onder de niet-com- munistische zij het neutrale regeringen. Amerika is thans ook tegen steun aan de •pstandelingen Djakarta heeft aan de andere kant enkele handelingen verricht, waarin Washington een bewijs meent te ien. dat de houding van Indonesië ver- nderd is en dat het nu het communisme ls een bedreiging van de onafhankelijk heid beschouwt, zoals verboden van com munistische vergaderingen en stakingen, beknotting van de anti-westerse propa ganda, de wet op de buitenlandse beleg gingen, en het uitstel der verkiezingen twee jaren. De Amerikaanse chef staf heeft in oktober Indonesië bezocht. Amerika levert reeds wapenen en de Indonesische verzoeken om geld zullen voorrang krijgen. Amerika schijnt het denkbeeld te aanvaarden, dat Indonesië geen bondgenoot zal worden, maar dat rachtig neutraal Indonesië een redelijke belegging vormt. Kort geding VLN tegen drumband over uniform Voor de president van de rechtbank te Amsterdam heeft gisteren een kort geding gediend tussen het Veteranenlegioen Ne derland en het onlangs geroyeerde en uit getreden lid dezer vereniging, de hee J. L. Cassa. De heer Cassa wordt er door het V.L N. van beschuldigd met ander» uitgetreden leden bij het optreden val hun drumband gebruik te maken van uni formen. die er precies zo uitzien als dn van het legioen. „Hierdoor wordt schadi toegebracht aan de goodwill en de goedi naam van het V.L.N." zo betoogde mr. W Voerman, namens het Veteranenlegioen De verdediger van de heer Cassa, mi D. Huisman, voerde aan dat het juridisch zowel als praktisch moeilijk zou zijn al leen de heer Cassa te veroordelen. „Hij heeft het als individu niet in zijn mac" om een eventueel verbod tot optreden handhaven", aldus pleiter. Hij bestreed het standpunt van het V.L.N. dat di organisatie als enige aanspraak zou kun nen maken op het uniform, dat, zoal van de uitgetreden leden liet zien, bestaat uit zwarte baret, khakitenue met z\ stropdas en zwarte hoge schoenen. Het V.L.N kan geen recht doen gelden alle winkels waar men legergoederer koopt zijn de bewuste uitrustingsstukken verkrijgbaar, zo vervolgde mr. Huisman Hij betoogde voorts dat overigens de on derscheidingstekenen van de afgeschei den leden anders zijn. De goodwill van het legioen zou zijns inziens reeds door uitvoerige publikaties over interne aan gelegenheden in diskrediet zijn gebracht. De president zal 23 december uitspraak In aanwezigheid van Vorstin HOORDEN we gisteren geruststellende woorden over de invloed die de Engelse televisie op kijkende kinderen heeft, toch hebben die de ongerustheid op het grote eiland blijkbaar nog niet weggenomen. Kinderen mogen dan geen opmerkelijk nadeel ondervinden van de al te realistische gruwelbeelden die zij dagelijks krijgen te consumeren, maar dat neemt niet weg dat de moeders er tóch niet blij mee zijn. In het graafschap Sussex hebben zeshonderd afgevaardigden van de wenbond zich tot de televisie organisaties gewend met een protest tegen de onverkwikkelijk ruwe ge schiedenissen. die in de kinderpro gramma's worden uitgezonden. Zij ragen, hierin drastische verbetering te brengen. Zij zeggen te geloven, die de jeugd criminaliteit door de moord- en doodslaa- verhalen in de hand gewerkt wordt en dat het niet mogelijk is die te bestrijden, ais de televisie doorgaat met misdaden aan de orde van de dag te stellen. Een heel ander protest heeft zich laten horen van de zijde der tandartsen. Het tijdschrift van het Britse tandartsen ver bond beklaagt zich bitter over een izitzen- ding van de BBC, waarin met veel close ups al te duidelijk werd aangetoond, hoi de tandboor zijn werk doet. Het kijkend publiek is daarvan so gr schrokken, dat het patièntenaanta) op di spreekuren zeer merkbaar is achteruit gelopen. Dit Is een raar geval. De tand artsen menen, dat de BBC hiermee be paald tever Is gegaan. Zulke uitiendfngei mogen goed zijn voor a.s. tandartsen maar zeker niet voor het lekenpubliek, dat er de schrik van krijgt met als ge volg. dat de spreekkamer* van de tand artsen leeg blijven! Hier wordt meteen een vraagstuk belang aangesneden: hoever kan de tele visie gaan in haar voorlichtende taak? Ii het werkelijk opvoedend, voor een leken publiek dergelijke medische specialiteiten te onthullen en.. ls het van nut een patiënt griezelig-groot ziet, wat e precies tijdens een behandeling gebeurt? Dat hier de grens uiterst moeilijk te trekken is. mogen we wel vaststellen, maar dat er grenzen behoren te zijn. evenzeer. Bij zgn. populaire uitzendin gen op wetenschappelijk gebied zal toch altijd deugdelijk overleg zijn geboden En dan ls er nog een derde Engelse klacht gehoord aangaande televisie-uit zendingen: er worden veel te veel Ameri kaanse programma's in telerecording overgenomen. Europese kijkers hebben andere belangstelling dan Amerikaanse, we hebben dat al eens eerder betoogd Ook in Engeland slaan Amerikaanse pro gramma's over het geheel niet aan. In aurtwoord op klachten als deze heeft de directeur van de BBC-televisie«ector gezegd, dat de televisie „een hongerig dier" ia, hongerig naar talenten en IN AANWEZIGHEID van koningin Juliana, staatssecretaris Van Rhijn, de Eerste-Kamervoorzitter Jonkman, enkele commissarissen van de Koningin en burgemeester De Ranitz van Utrecht is vandaag in de Domstad het vijftigjarig bestaan van de Nationale raad voor maat schappelijk werk op feestelijke wijze gevierd onder leiding van de voor zitter, jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford. Een der spreeksters was deze dag minister Klompé. Jhr. Quarles van Ufford zei in zijn ope ningswoord o.m., dat de ontwikkelings gang van het maatschappelijk werk ge durende de laatste halve eeuw geen nuchter geschiedkundig proces vormt, omdat het gaat om de geschiedenis van de samenwerking in het werk „van mens tot mens." De noden mogen wisselen en zeker de begrippen omtrent de therapie blijft dooi de jaren heen wordt door de i »rk, dat gedrt helpen be- F\E IJSSELMEERVISSERS staan vette jaren te wachten. Nog nooit zijn zoveel glasaaltjes door de slui zen in de Afsluitdijk het IJsselmeer binnengekomen als juist dit jaar. Dit is vooral te danken aan het onder zoekingswerk van dr. C, Deelder. de bioloog van het Rijksinstituut voor visserijonderzoek te IJmuiden. Deze heeft een studie gemaakt van de levenswijze van de glasaaltjes. Deze diertjes, de larven van de paling, lijken veel op doorzichtige lange wormen. Zij komen in grote scholen uit de Atlanti sche Oceaan de Noordzee binnen, drin gen dan door tot de zeegaten bij de Waddeneilanden en blijven ten slotte ste de Afsluitdijk. Een paling wil elijk i blijft dai nte i ook bijna Toen de Afsluitdijk is aangelegd heeft men geprobeerd de palingstand in het IJsselmeer te verhogen door telkens glasaaltjes binnen te laten. Sinds 1938 deed men dit, door de sluizen in de dijk bij vloed te openen. Algemeen wextl ver ondersteld, dat de glasaaltjes aan de oppervlakte van de zee leefden en dus bij het openen der sluizen naar binnen- gespoeld werden. Dr. Deelder heeft nu ontdekt, dat de glasaaltjes veel oieper in het water zwemmen. Dit seizoen heeft men een andere „openingstactiek" met de sluis deuren toegepast. Pas als het eb was, gingen de sluizen een heel klein stukje open. De aaltjes schoven bodem het zoete water h methode blijkt niet alleen v maar ook voor spiering resultaten op te leveren. Een ander voordeel is De Amsterdamschc Bank en de Maat schappij tot Financiering van hel Natio naal Herstel zullen een bod doen van 20 procent op de aandelen van Allan Co's Koninklijke Nederlandschc Fabrie ken van Meubel- en Spoorwegmaberieel. Mochten deze bankiers vóór 31 dec. 1968 hetzij als liquidatie-uitkering, hetzij als opbrengst van verkoop meer ontvangen dan deze 20 procent, dan zullen zij het meerdere uitkeren aan de aandeelhou ders die van dit aanbod hebben gebruik gemaakt. het feit. dat juist op de dag dit jubileum koningin Juliana een kwart eeuw beschermvrouwe van de raad waa. Hij dankte haar hartgrondig voor al haar medeleven in die jat;en en zijn grote dank ging ook uit naar prinses Wilhsl- i, die reeds kort na de oprichting de raad het beschermvrouwschap iardde Ontwikkeling de Nationale raad, mej. mr. M. Tjeenk Willink, schetste vervolgens in een uitvoerige rede hoe de eerste kwëhtitatief kleine, maar wat intentie betreft krachtige, maatschappe lijke zorg van rond de eeuwwisseling zich gedurende de afgelopen vijftig jaar heeft geconsolideerd tot het jubileum van maatschappelijk werk. Zij behandel de zes punten, die haar inziens illustra tief zijn voor de geschiedenis van de raad en algemene ontwikkeling op dit gebied. Zo ontwikkelde zich de politio nele zorg tot sociale overheidszorg, de bedeling tot geïndividualiseerde zorg, de uniforme materiële steun tot ge specialiseerde behandeling, de curatieve hulp tot preventieve zorg, de weldadig heid tot beroepsmatigheid, en de bedc- ng tot constructieve bijstandverlening Mej. Tjeenk Willink noemde enkele factoren, die aanleiding gaven tot een „geestelijke en maatschappelijke aard verschuiving," waardoor «ij scherp moest stellen, dat heden ten dage een andere nood gelenigd moet worden dan in 1908. De maatschappelijke zorg in de particuliere sector bij een vergelijking tussen 1908 en 1956 toont aan. dat het kerkelijk-particulier initiatief ten op- Echtgenote keel gesnoerd; vier jaar geëist De rechtbank te A'dam heeft gisteren in een interlocutoir vonnis 't verzoek van de raadsman ingewilligd: De zaak tegen de 38-jarige handlanger B. N. uit Amsterdam voor een nader psychiatrisch onderzoek aan te houden. Aanvankelijk was de uit spraak op 30 december bepaald. Tegen deze-verdacht« was vier Jaar met aftrek wegens poging tot doodslag op zijn vrouw gecist. Hij had haar op 15 Juli 's ochtends de keel dicht geknepen, daar na een nylonkous en ten slotte een thee doek om de hals aangesnoerd. Wel wi er tekenen van verstikking doch de vr heeft deze wurgingspoging overleefd. zichte van de overheidszorg percentsge wijze een daling van ongeveer de helft heeft ondergaan. Voorlichtint alle: •ekstci vroeg spi zich hierbij af, „wat men in de tegen woordige maatschappij onder het excu van de belastingdruk voor dit werk ov heeft, terwijl ons volk zich nog kan pi mitteren om 850 miljoen per jaar rook te doen vervliegen, 210 miljoi om te zetten in sterke drank en ijsjes de bioscoopkassa's ki depot n?" r is, meende mej. Tjeenk Willink, een intensieve voorlichting nodig om meer inzicht te krijgen in de maatschap pelijke nood, die thans nog in ons land gelenigd moet en voorkomen kan den. Deze grafiek toont aan, hoe snel de televisie in Nederland ge- durend de laatste twee jaren is ge groeid. Op 1 Januari 1957 waren er 99.466 geregistreerde toestelllen, op 1 december van dit Jaar 374.738. Ook in de radio sit nog steeds groei: het aantal geregistreerde toestellen steeg in dese twee Jaren van 2.235.052 tot 2.480.551. Met de draadomroep daarente gen gaat het langzaam achteruit, die liep In genoemde peroide van 543,710 huisaanslultlngen terug tot 509.380 Op de tekening is alleen de groei van de cijfers aangeduid, s|j dient dos niet als overzicht van de on derlinge verhouding, anders zon de radio met twee en een half mil joen toestellen natuurlijk verre boven de televlsiel(jn uit rijzen graag aannegnt U ziet, Nederlandse televisie kampt zijn dezelf de. als waarmee het buitenland wor stelt. Niet alleen wij beklagen ons over te weinig talent en te krappe financiën. Een schrale troost, maar we moeten daar toch eens aan denken. Op het ogenblik is de televisie in Europa ;n kind, dat sterit uit zijn kracht groeit o zijn eigen ontwikkeling niet kan bij benen. Niet leuk, maar zo is het nu een maal. Daarom moeten we maar een beetje geduldig zijn. Sena Jurinac in AVR O-concert De Joegoslavische sopraan Sena Juri- lac is soliste in het concert dat het Con certgebouworkest morgenavond in eigen hui* geeft en waarnaar de AVRO ons in directe uitzending laat meeluisteren. Zij zingt de „Vier letzte Lieder" van Richard Strauas. Het zal de moeite waard zijn, deze zangeres te beluisteren, want haar zestienjarige carrière heeft haar grote roem gebracht. Sena Jurinac werd in Travnik (Joego slavië) geboren; haar vader was een Kroaat, haar moeder een Weensc. Het meisje kreeg haar opleiding aan de mu ziekschool in Zagreb, waar haar groot talent dadelijk opviel. Zij debuteerde ook in Zagreb en wel in 1942 als operazangeres. Haar eerste rol was Mimi in La Bohème. Twee jaar la ter werd zij verbonden aan de Weenst Staatsopera, waar zij in 1952 de titel „Kammersangerin" verwierf. Nog ajtijd behoort zij tot het verm«»> de solistengezelschap van deze opera, maar dikwijle zingt zij als gast in de Scala van Milaan, het Teatro San Carlo in Napele, het Teatro Reale in Rome enz. Ook treedt zij veel op in het kader van de bekende festivals van Salzburg, Edinburgh e.a. Het muziekprogramma van morgen avond, dat onder leiding van de dirigent George Szell staat, biedt verder dt ouverture „Carnaval Romain" van Hec tor Berlioz, „Ricerare" van Hendrik Atv isen en, na de pauze, de symfonie in ,n César Franck vanavond Het Radio Filharmonisch Orkest, ge dirigeerd door Georg Ludwig Jochum, treedt om 8 uur op in het NCRV-pro- gramma. U kunt luisteren naar compo sities van Handel, het vioolconcert van Kokai (solist André Gertler) en Sms- tana. Om 9.20 uur: geestelijke liederen o.l.v. Kees Deenik en om 9.50 uur in de serie „Dit grote kleine land", een gesprek met Jac. Kleiboer. 0 De VARA heeft Puccini-herdenking. Fragmenten uiit zijn opera's op grammo foonplaten kunt u beluisteren tussen 8.15 en 10.20 uur, met twee kleine pauzes. vanavond 0 Na het NTS-weekjournaal komt de VARA met de opvoering van het sprook je van Antoine de Saint-Exupèry „De kleine prins", voor televisie bewerkt door Kees van Iersel. Tips uit liet buitenland 0 „Het hui» vol gasten" is de titel van het hoorspel, dat Brussel Vlaams (324 m.) om 8 uur uitzendt. Het werd ge schreven door Joh. Hendrick. 0 Wilt u iets heel anders, dan is mis schien een opgewekt en gevarieerd opo- retteprogramma, over de Duitse zender 309 m. 971 kHz, iets voor u? Tussen 7.20 en 8.45 uurl Programma voor morgen DONDERDAG 18'DECEMBER IHI Hilversum I. 402 m. 7«« kc/a. KRO 7 00 12 00 Mlddagklok- 12.03 Gram 12.15 V d boeren 12 en tulnbouwmeded 12.38 Inatr t Rep Opervbsar Coneiatorl te Rome Promenade-o rk 13 15 ZOT Gram. NCRV 14 01 Koorzang IS 30 Gram IS 3» Gram 16 beloverdenking 18 30 Pianorecital 11 geluid») a ge ra. hoorspel v d Jeugd 17 31 17 40 Beuraher 174S Lichte muz 14 15 Erleae ults 18 30 Llcbte mu Sociaal perspectief, caua 18 00 Nwa rr her 19 10 Op de man af. raua 19 15 rna 19 30 Radiokrant 19 50 pol cao Dagopening AVRO 8 00 9 no Gym v d vrouw 9 10 Gram 9 40 Morgenwijding Lichte 18 00 Nwa 18 15 Amui mui 18 45 Sport- praatje 18.55 Geaproken brief uit Londen 19 00 V d kind 19 OS Ga er eona even voor ritten 20 00 Nwa 20 05 Gram 30 15 Concert- gebouwork en aotlete (In_de pauze: :*:31 10 32 30 Act 22 30 Amua it 23 00 Nwa 23 15 Koenier 23 25—2 t 00 Gram Telex Meprogr. Eumvl van Nc-w York 1 het Vattcaan van het conatatorle NTS 20 00 Joum en NCRV 30 30 Kunatkron 30 «5

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 7