ETHERGOLVEN WF Burgemeester Du Boen ff begon met bouw van dierentehuis Mr. De Herder na kort ziekbed overleden Ds. K. Smit verbonden aan de Geref. Kerk van Voorschoten NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 15 DECEMBER 1958 Geschenk van Geref. Oegstgeest Steen op graf van ds. Eringa aan familie overgedragen VELEN VAN de Gereformeerde Kerk van Oegstgeest, die op de laatste zaterdag van augustus in de Groene of Willibrordkerk waren voor de begrafenis van ds. Jac. Eringa, hebben zaterdagmiddag tijdens een korte plechtigheid hun dank willen betuigen voor wat hun predikant bijna dertig jaar in de Gemeente heeft verricht. Dankbaarheid voor het vaak moeizame werk van deze pastor was oorzaak van het samenstellen van een commissie geweest, die de opdracht kreeg om voor een passende versiering te zorgen van de laatste rustplaats van ds. Eringa. In dezelfde kerk heeft de voor zitter van de kerkeraad, de heer J. J. Siljée, de steen, die vervaardigd is van zwart Zweeds graniet, aan de familie Eringa overgedragen. Koudekerk verloor eerste burger Geheel onverwacht is in de nacht van zaterdag op zondag na een kort ziekbed in het Diaconessenhuis te Leiden overleden de burgemeester van Koudekerk aan den Rijn, mr. Johannes Pieter de Herder, die van maart 1953 af burgemeester van deze gemeente is geweest. Een hersen bloeding heeft een einde aan zijn leven gemaakt. De heer De Herder werd 6 juni 1910 te Amsterdam geboren en volgde in deze stad al zijn studies, die werden bekroond met de meestertetel. Ervaring in het ge meentelijk bestuursapparaat verkreeg de overledene te Wee9perkarepel, waar hij geruime tijd op de secretarie werkzaam was; ook te Voorschoten vervulde hij een post op de gemeentesecretarie. De mobilisatie en de oorlogstijd brach ten hem naar Ede. waar hij als reserve- officier het vaderland diende bij het •tiende regiment infanterie. Korte tijd na de oorlog werkte hij bij de dienst sooiale zaken te Amsterdam, maar de bezetter dwong hem onder te duiken tot de be vrijding. In 1945 werd burgemeester De Herder benoemd tot algemeen secretaris van de regeringscommissaris voor het radiobestel; in 1949 verliet hij deze post en vestigde zich als advocaat-procureur te Amsterdam. De gemeentelijke be stuursdienst bleef echter zijn belangstel ling opeisen en met ingang van 16 maart 1953 werd hij benoemd tot burgemeester van Koudekerk aan den Rijn,' waar hij het interregnum ophief, ontstaan door het vertrek naar Rhoon van burgemeester G Verheul, die juni 1952 Koudekerk had verlaten. De overledene was gehuwd en had drie kinderen. Zijn gezin, hoewel geheel af komstig uit de hoofdstad, wist zich in zeer korte tijd aan de landelijke sfeer van Koudekerk aan te passen en het vormde al vlug een hechte eenheid met zijn om geving. Wijlen burgemeester De Herder was lidmaat van de Hervormde Kerk en was in de hoofdstad enige tijd voorzitter van de C.H.-kiesvereniging. Koudekerk aan den Rijn, dat burge meester De Herder in 1953 met spontane geestdrift ontving, vond in hem een toe gewijde verdediger van zijn belangen en een belangstellend mens voor de proble men, die de gemeenschap en de mens in deze gemeenschap drukten. Zijn heengaan heeft zeer diepe indruk gemaakt en zijn opvolger zal de zware taak krijgën een geliefd voorganger te vervangen. De begrafenis zal plaats hebben donder dag op de algemene begraafplaats te Premiepercenta ge kinderbijslag 4,8 procent Bij beschikking van heden heeft de ■taatssecretaris van sociaie zaken op advies van de sociale verzekeringsraad het premiepercentage voor de kinder bijslagverzekering met ingang van I ja nuari a.s. vastgesteld op 4,8 procent. Voor instellingen waarvoor een verlaagd pre miepercentage van kracht, is werd even eens met ingang van 1 januari is. het premiepercentage vastgesteld op 22. pro Voor de jaren 1957 en 1958 gold een premie van 4,6 procent (resp. 2 procent) Deze premiepercentages zijn destijds al dus vastgesteld om het te sterk gegroei de fondsvermogen enigszins te doen ver minderen, hoewel daarmede de premie opbrengst bleef beneden het bedrag dat aan kinderbijslagen moest worden be taaid De duurtetoeslag over 1958, welke ten laste kwam van het kinderbijslagvereve ningsfonds. is er de oorzaak van geweest dat het fondsvermogen sneller is terug gelopen dan bij de vroegere premiever lagingen in de bedoeling heeft gelegen zo vernemen wij van het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid Van 1 oktober 1946. tot met het jaat 1952 was de gewone premie 5.78 procent (Zij is toen zo hoog gesteld omdat in 1946 de kinderbijslag voor het eerste en tweede kind werd ingevoerd) Van 1953 tot en met 1956 was zij 5.28 procent. Koudekerk aan den Rijn, na een kerk dienst in de Hervormde kerk, die om ell KATWIJK A. D. RIJN Kerstvergadering Morgenavond wordt in de zaal achter de Geref. kerk om 8 uur een gecombineer de kerstvergadering gehouden vao d< Geref. vrouwenvereniging „De lampen brandende" en de mannenvereniging „Schrift en Belijdenis". Jaarvergadering Woensdagavond 8 uur wordt in De Ros kam de jaarvergadering gehouden van di ijsclub Voorwaarts. KATWIJK AAN ZEE Zeehospitium Deze week worden in het Zeehospitium verschillende kerstfeestvieringen gehou den. Donderdag om 5 uur voor de kinde ren van de polio-afdeling; om half zeve voor de jongeren in het hoofdgebouw ei om 8 uur voor de groteren van 13 to 18 jaar In het hoofdgebouw. Vrijdag zijl er kerstvieringen voor de ouderen zowel in het hoofdgebouw als in het paviljoen. Geref. Bond Donderdagavond 8 uur spreekt in de Kapel voor de afdeling van de Geref. Bond, ds. H. G. Abma te Monster Hoog en laag water Dinsdag: hoog water 7.09 en 19.30 uur; laag water 2.43 en 15.07 uur. LISSE Aanbesteding De gemeentelijke di werken besteedde de de Van Lyndenweg ai tig inschrijvers, van chatel te Amsterdair laagste was. Hoogste van de fa. Langeveld Rijn met f249.800. De gunning houden. Kerstwjjding Woensdagavond houdt de Hervormde Jeugdraad in Rehoboth een kerstwijding voor alle jeugdverenigingen. SASSENHEIM A.R. kiesvereniging Vanavond acht uur spreekt de heer Chris van den Hauvel in het jeugdhuis voor de a r. kiesvereniging over de hui dige politieke situatie Burgelijk Armbestuur De heer M. J van Breda treedt af als lid van het Burgerlijk Armbestuur. Hij is herkiesbaar B. en W, hebben de volgen de voordracht gemaakt: 1. M. J. van Breda; 2. J. van der Meer. School verlichting Het bestuur van de Dr. De Visser schooi heelt het gemeentebestuur medewerking verzocht voor het aanbrengen van eer nieuwe verliching in de school. De kos ten liggen omstreeks 2700 gulden. openbare rie de fa. Neuf- met f 178.000 de inschrijving wa Alphen aan de Omringd door vele honden heeft burgemeester H. L. du Boeuff za terdagmiddag aan de Haarlem mertrekvaart te Oegstgeest de eerste steen gelegd voor een die rentehuis, gesticht door de afde ling OegstgeestSassenheim van de Nederlandse vereniging tot be scherming van dieren. Voorzitter S. Elzevier Stokmans verwelkom- bü deze korte plechtigheid burge meester en mevrouw du Boeuff, de heer M. J. van Gorkum, directeur van gemeentewerken en de heer W. Doedes, technisch hoofdambte naar van deze dienst. Mevrouw Du Boeuff kreeg bloemen en de bur gemeester kreeg als aandenken het toepasselijke boek „Met een lui paard op schoot". De burgemeester zei enkele jaren geleden, in een heel strenge winter, in contact te zijn gekomen met de dierenbe scherming. Het ging toen om het voederen van vogels. Het bouwen van een dierentehuis is niet alleen een gemeentebelang, maar zeker een uiting van eerbied tegenover het leven, dat God schiep. Hij zeg de als plaatselijk erevoorzitter alle steun toe. Hierna metselde de bur gemeester de steen in, die als in scriptie de datum van deze steen legging en de naam van de heer Du Boeff draagt. Foto N. van der Horst. Op Lomblen, e n een 1319 met :ing gekomen er in eiland beoosten Flores :r hoge vulkaan in wer stoot met donderend ge mene dampen uit. De heer Siljee meende, dat men in augustus niet, zoals dat zo dikwijls wordt gezegd, de laatste eer aan ds. Eringa had bewezen. Hij wordt nog steeds in de Kerk sn Oegstgeest geëerd. Op deze dag zijn e minder ontroerd dan voor enkele aanden, maar kleine en grote dingen doen hem ons missen. In de begrafenis- dienst heeft ds. G. Th. Rothuizen gespro- gedachtenis houden van de voorgangers. Dat heeft de Kerk van Oegstgeest willen doen. Er was maar één ondgang nodig en toen had men meer ian het vereiste bedrag bij elkaar. Na dank te hebben gebracht aan de le ien van de commissie en de technische adviseur, de heer P. C. den Ouden jr., de heer Siljée, dat de tekst op de genomen uit het Lucas-evangelie opge- en vader geweest, maar vooral dominee verlaat Sinterklaasspel. uitgaande van de O.C.J.K., de Oegstgeester Christelijke Jeugdkampen, onder het motto vindt Piet?" In de etalages van winke liers langs de route, die de jongelui zon der fouten moesten lopen, lagen letten verborgen. Opplakvel en trajectkaart moesten met een slagzin worden ingele verd. De jongelui vonden bijna allen de zin: „Met O.C.J.K. door het land, koopt hier bij de middenstand". De uitslagen zijn als volgt: Eerste prijs: .Riekje Volker, Greetje Kaiser en Kitty Vrijophoek. Tweede prijs: Corry van den Berg, Ma rian Veenstra, Janny Milo en Willy van der Luijt. Derde prijs: Wim Veen, Hans Vonk VERHEUGT U. DAT UW NAMtB STAAH OPGETEKEND »M Ot HEMELEb LUCA5 to.aor ds. Eringa in de laatste dienst, die hij op aarde verrichtte, preekte. De Kerk van Leerdam heeft dit woord ge hoord, maar ook in Oegstgéest heeft hij met vele en andere woorden deze belij denis zondag aan zondag uitgedragen. Onthulling Nadat men gezang 27 1 had gezongen „Nooit kan 't geloof te veel verwachten" formeerde zich een lange stoet naar het graf van ds. Eringa. Een tweetal leden van de commissie onthulde de steen, die behalve genoemde tekst alleen de naam en de jaartallen van de overledene draagt. De oudste zoon van ds. Eringa heeft tot slot dit gaschenk namens zijn moeder en familie in ontvangst genomen. Hij vond het juist gezien, dat op de steen de titel staat. Want Jacob Eringa is in Oegstgeest niet in -de eerste plaats man Jeugd puzzelde Ongeveer tweehonderd Oegstgeester kinderen tussen tien en vijftien jaar heb ben zaterdagmiddag meegedaan aan een Visserij golf jes Vangsten in Kanaalgebied nog steeds teleurstellend TN SNEEUWBUIEN en stormen met windkracht 9 tot 11 hebben de trawlers en trawllpggers de afgelopen dagen om de Noord liggen steken. Vrijdag hebben de schepen bij windkracht 7 tot 8 nog gevist, maar in de avond lagen de meeste trawlers al met de kop op de wind. De vang sten van die vrijdag bestonden nog uit 150 tot 250 manden makreel, schel vis en haring. Langs de kust werd de visserij in de loop van vrijdag ook gestaakt door het opkomende ongunstige weer. De meeste schepen gingen voor de zaterdagmarkt aan de thuisstoom beginnen. De vangsten van de kotters waren de laatste dagen in de week slecht: van 10 tot 12 manden schol en van 100 tot 150 kg tong. De kotters, die noordelijker bij de boei ST 2 hadden gevist, vingen vrijdag nog van 8 tot 10 manden schol en van 80 tot 150 kg tong. niet vertoont. De drijf- n aantal dagen binnen want de vleet kan bij toch niet worden ge- De IJmuidense zaterdagmarkt was voor 3000 kisten vis. Aan de afslag waren twee trawlers en een dertigtal loggers en kot ters met platvis. Vooral voor de trawlei Allanwater IJM 34 kwam er een stevige besomming uit de bus: 28.000 voor eer reis, die op 3 december was begonnen. De vangst van dit schip bestond uit ruim 60C kisten vis en 350 stuks stijve kabeljau wen. De prijzen waren dan ook hoog: kis- ter verse haring zagen we weggaan eer prijs van liefst 37. De vangst de Allanwater telde 15 kisten haring, 120 schelvis (die noteringen tussen de 70 en 35 per kist had), 20 makreel, 80 ting, 130 gul en kabeljauw, 250 koolvis, 5 diversen, 350 stuks kabeljauwen. Van de Katwijkse vloot was de KW 80 Dirk Marie binnen van een reis, waar voor het schip reeds op 28 november naar zee ging. De vangst bestond uit 520 kis ten vis en 250 stuks stijve kabeljauwen Bij deze vangst waren 230 kisten schelvis. 50 makreel, 60 wijting, 85 gul en kabel jauw, 85 koolvis. De besomming bedroeg 18.700 De kustvloot profiteerde zater dag eveneens van stevige prijzenschol voor Engeland, waar de grove soorten betreft, deed van 60 tot 50 en de tong ging van de hand voor 4 tot 2,70 per kg Er waren aan de markt ongeveer 500 kisten tong Hopeloze baringvisserij De visserij voor de trawlers en trawl- loggers in het Kanaalgebied blijft zeei teleurstellend. Tal van schepen verblijven reeds van 24 en 25november af en hebben nog geen flink aantal keren ge vuld met haring. Die haring laat zich na melijk niet zien en vooral nu de depres sies in slagorde optrekken naar het Ka naalgebied zal er van visserij helemaal niet veel meer komen. Van die dagen ver blijven ondermeer de KW 101 Nestor, KW 176, KW 87 Albatros, KW 99 Maria Theresia, KW 153 Francina, KW 135 Em ma Wilhelmina, RO 53 Dirkje en KW 122 Arie Ouwehand in het Kanaal en omge ving. Maar alle schippers moeten melden. dat de haring zich netvloot ligt al ee in Franse havens, het ongustige wee schoten. De haringprijzen blijven ongekend hoog. We noemden net een bedrag van J 37 voor IJmuiden. In Breskens was de ge middelde prijs eind vorige week 30 per kist. In andere jaren werd van 10 15 per kist in deze tijd van het jaar betaald. Maar ook in Breskens is de Aan de maandagmarkt Na op 22 november uit IJmuiden te zijn vertrokken en een keer in Grimsby te hebben .gemarkt, verscheen de trawler IJM 18 Ariadne aan demaandagmarkt te IJmuiden. De vangst van het schip was 52" kisten groot. Hierbij waren 150 kisten schelvis, 25 makreel, 30 wijting, 200 gui en kabeljauw, 100 koolvis, 15 diversen, 20 stuks stijve kabeljauwen. Ook de trawlers Toronto, Medan en Emma kwamen op de thuishaven aan voor de maandagmarkt De Toronto, die op 1 december naai zee ging, had als vangst 675 kisten vis. waarbij 210 kisten schelvis, 50 verse ha ring, 80 makreel, 200 wijting. 80 gul en kabeljauw, 50 koolvis en 15 diversen. Ook de Medan ging op 1 december naai zee en voerde vanmorgen aan 800 kisten vis, waarbij 180 kisten shcelvis, 100 verse haring, 200 makreel, 130 wijting, 80 gul en kabeljauw, 100 koolvis. 10 diversen 100 stuks stijve kabeljauwen. Als vierde trawler loste de Emma IJM 15 vanmorgen 700 kisten vis van een op 2 december begonnen reis. De vangst telde 200 kisten schelvis, 10 verse haring 100 makreel, 180 wijting, 80 gul en kabel jauw, 80 koolvis, 30 diversen, 30 stuks stijve kabeljauwen. Verwacht werd nog de KW 32 Sakina Martine met 675 kisten De logger- en kottervloot zou present zijn met 6 kisten tarbot, 560 tong, 1000 schol, 55 wijting, 235 diversep, 150 stuki kabeljauwen. Van de Katwijkse vloot losten voor dt Frank van der Valk en Dick Vervoort. Vierde prijs: Liesbeth van Steenis, Dia na Grizel, Lidia Segaar en Anneke Kop- penol. Vijfde prijs: Tjong Rodenburg, Wim Flim, Nico Siljee en Teun de Mooij. Verkiezing ambtsdrager Tot ouderling van de Geref. Kerk is gekozen dr. P G. Knibbe. vanavond 0 Na een half uur gewijde grammofoon muziek brengt de NCRV om 8.35 uur het hoorspel „De stille overwinning" naar de an van Ruth Feiner in de ether. Een later speelt Henri Honegger de vijfde violoncel-suite van Bach en om 10.25 uut kunt u nog luisteren paar zang door het Geref. kerkkoor van Bussum o.l.v. N^ari- Voorberg, begeleid door een blazers ensemble. 0 De VARA begint met een half uur rolijke wijsjes om 8.05 uur, om half ne gen komt het Artiestencafé van Wim lbo de lucht en daarna is het Ether- fcrum In een gezamenlijk programma ncerteert tussen half elf en elf uur het rijkorkest Benedetto Marcello, dat wer en van Veracini, Durante en Pergolesi ten gehore brengt- i j i/i 1 Hps uit het buitenland 0 Mendelssohns muziek uit „A Midsum mer Nights Dream" wordt uitgevoerd tussen 8 en 9 uur in het Engelse program ma over 434 m. Stanford Robinson diri geert het BBC Northern Orchestra en vrouwenkoor. let Keuls Omroep-symfonie-orkest, ge leid door Joseph Keilberth, concerteert tussen 8.10 en 9.45 uur in het Duitse pro- nma 309 m. 971 kHz. Er staan werken Strawinsky, Dvorak en Beethoven (4e symfonie) op het programma. Commentaar vanavond 0 In het televisieprogramma presenteert de NTS een door de AVRO geproduceerde uitzending ter gelegenheid van Konink- rijksdag, dat direct na het journaal be en duurt tot 9.20 uur. De AVRO biedt dan het politiek overzicht en om tien weer een Perry Como-show, te- lerecording van het Amerikaanse pro gramma van 15 november j.l. 0 Kamermuziek van het Aldeburgh Fes tival 1958 wordt tussen 8 en 9 uur uitge voerd in het programma van Brussel Vlaams, 324 m. U kunt werken van Ros- Beethoven, Blacher e.a. horen. LEIDERDORP Advcntssamenkomst In de aula van de Hervormde school an de M. P. Splinterlaan ls morgen avond 8 uur een adventssamenkomst. in de heer J. Vink te Katwijk aan de Zee zal spreken over „Een getrouw woord". Hart en Stem zingt; de heer F. der Reijden begeleidt de samenzang. RIJNSBVRG Ruilverkaveling Morgenavond kwart voor acht spreekt Ir. G. Wansink uit Den Haag voor de af deling van de chr. boeren- en tuinders- bond in de zaal ach te rAvondrust over: Ruilverkaveling. Kerstwijdlng Donderdagavond kwart voor acht houdt de afdeling van de Ohrlstenvrouwenbond een keretwijding. TTET WAS gisteren voor de Gereformeerde Kerk te Voorschoten een feestelijke dag. Ds. K. Smit, gekomen uit Anna Jacobapolder, werd gistermorgen door ds. M. den Boer in het ambt bevestigd en deed in de avonddienst zijn intrede. Voor beide diensten bestond uiteraard meer dan gewone belangstelling. In verband met de Adventstijd had ds. Den Boer voor de morgendienst Lucas 119 en 20 tot tekst gekozen. Op het komende kerstfee'st is niet alleen wat te zien, maar ook wat te horen: het klagelijk schreien van een gewoon kind. Doch dat schreien is de inzet van de eeuwige jubelzangen. En ook het begin van het won,der van elke zondag: dat Jezus Christus spreekt door de mond van zovele dienaren. Dat is het verband tussen Advent en wat hier nu vanmorgen gebeurt, aldus ds. Den Boer. Alhoewel een predikant een heel ge woon mens is, staat hij het de blijmare die hij brengt, naa6t de engel Gabrië' uit Lucas I. Dit houdt ook iets In voc bouw van de prediking. Er moet zó den gesproken dat men zegt: „dat komt uit de hemel". De blijmare van het Kind te Bethlehem kan optornen tegen de be- nauwenissen van het atoomtijdperk. De mens kan „ja", maar ook „neen" zeggen tegen de blijmare. Dit is ook de betekenis van de kerkdienst. Deze kan tot zegen, maar ook ten vloek zijn. Maar of de mens gelooft of niet: Gods belofte wordt heer lijk vervult. Na de bevestiging zong de Gemeente de nieuwe predikant psalm 119 9, enigszins gewijzigd, toe. Zoals gebruikelijk was voor de intrede een aantal mensen speciaal uitgenodigd. Onder hen waren het gemeentebestuur in de persoon van burgemeester J. C. van der Hoeven en van wethouder J. J. Dek ker, de gemeentesecretaris J. de Bres, af gevaardigden van de classis Leiden van de Kerken van Wassenaar. Leiden, Leidschendam, Leiderdorp en Voorburg. Ds. Smit preekte over Lucas 1 46-48, het preludium van Maria op het „Ere zij God" van de engelen. Samen zingen Maria zong, omdat zij de hemel geopend heeft gezien. Wij kunnen en moeten zin gen, omdat God Zijn handen heel ver naar ons heeft uitgestoken. De Gemeente moet van mij, aldus ds. Smit, niet ver wachten, dat ik met grootse plannen kom. Zij moet verwachten dat wij semen ons eerste beurt de KW 22 met 60 kisten, de KW 19 met 60 kisten, de KW 129 met 80 k-fcten, de KW 70 met 50 kisten, cn de KW 9 met 50 kisten. Oudste boten Tot de thans te verwachten oudste bo ten behoren: Onderneming 4 SCH 153 van 22 november, Wiron 2, Dirkje, Albatros Maria Theresia, Emma Wilhelmina, Fran cina. Nestor en Gezine Geertrui van 24 november en de Ane Ouwehand van 25 november. Op 27 november vertrok de Aibertha Hendrika, op 29 november de Clasje en op 2 december de Maria van Hattem en de Onderneming II. Van 4 december zijn de trawlers Herman, Job Gouda, Onderneming III SCH 117. Van de haringdrijfnetvissers behoren tor de oudste schepen de KW 2 van 21 november, de IJM 283. KW 20, KW 38. KW 48, KW 78, KW 110. KW 123, KW 163 en KW 168 van 24 november. lied kunnen zingen God ter ere, omdat God de wereld heeft liefgehad. Daarom moeten wij zingen, ondanks ziekte, danks duizend waaroms. Ook Maria moest het stap voor stap leren. Zij moest komen van „mijn Kind" tot „mijn Heiland". Tot aan het kruis moest het lied van Maria worden getoond, omdat zij het zelf toen nog niet geheel had begrepen. Dat is het kenmerk van het leven ter ere Gods, het steed6 weer leren. De klemtoon wordt zo vaak verlegd. Dan wordt gesproken ower „mijn werk" en „mijn Kerk" in plaats van over Gods werk. Het is Gods genade alleen die doet zeg gen: Zie, hier ben ik. Namens kerkeraad en Gemeente 9prak ds. Den Boer de nieuwe predikant hartelijk welkom toe en zegde hem alle steun en medewerking toe. In het bijzon der beval hij de catechisanten ln de goede zorgen van ds. Smit aan. In een persoon lijk woord sprak ds. Den Boer zijn goede verwachtingen uit voor een prettige derlinge verhouding. Op zijn verzoek zong de Gemeente de nieuwe predikant psalm 14 3 toe. Ten slotte sprak ds. Dijk van Leider dorp namene de classis en de gene buurde Kerken een hartelijk woord van welkom A.R. kiesvereniging In de vergadering van de A.R. kiesver eniging op morgenavond, wunn drm. Poot zal spreken over „Voorschoten, voorstad van Den Haag", zijn ook be langstellenden welkom. Te weinig vaart De fanfare in Giethoorn is een machtig blaasinstrument rijker geworden, dank zij de NCRV-tclevisiequiz ran zaterdagavond. De journaal-nieuwslezers Philip ran Bloe mendal. in driekamp met twee cineasten, sleepte de overwinning uit het vuur, gaf er de voorkeur aan, de prijs- van Bert Haanstra (die no. 2 werd) vóór de zijne te laten gaan. En zo bedacht dan tezamen de Giethoornse fanfare een nieuw blaasinstrument, omdat het oude zo geleden had bü de film opnamen voor „Fanfare". Heel aardig allemaal, maar het was eer net even teveel doorgestoken kaart, omdat het geschenk al bi) de hand was. waren blij, Johan Bodegraven weer hersteld als quizmaster te zien optreden, al deed hij zeer zijn best, aan deze quiz ontbreekt toch de waart. Het gaat tlemaal te breed, te plechtstatig zouden oe willen zeggen. Het duurt weel te lang er de spelregels zijn herhaald en men indelijk met het spel begint. Ook wordt r wei heel erg vrij met de puntenwaar dering omgesprongen. ,/n 't Pothuis" was deze keer weer veel minder dan de vorige. Het is kinderachtig ondanks een enkele aardige vondst en niet werkelijk geestig. Van de „Dik Trom-story" was wel veel werk gemaakttè veel misschien. Ook weer: puntige vondsten, maar in z'n geheel toch niet je ware aan echt amuse- De rol van Dik Trom. gespeeld door van der Zwaard was nauwelijks iets dan figuratie. Bijzonder hebben we genoten van het optreden van Le» quatre jeudi's en de vlotte zang van het Neder lands-Deense echtpaar Daniël*. Zo waren er voor deze show meer goede ingrediënten, maar of de vorm, waarin Dick van Bommel zijn bonte programma giet niet te rommelig gaat worden en de kijkers blijft boelen, we weten het niet. Hij geniet, hij drinktgJÖj -ocrtA'Jgebeid, dus extra zacht) maar toch robuust van karakter. Doe als de Ware Fijnproever) jSpreck „klare" taal en vraag Uwi slijter, ober of barman om ZEEROUDE GENEVER in dc nieuwe kneepfles f 8.25* per) hele liter, Wynand Fockink Anno 1679 Programma voor morgen DINSDAG IS DECEMBER 19SS KRO: 1 Hilversum I, Nws 7.15 Grar jeugd I 43 Morgengenea en 111 kal 8 00 Nwa 8 15 Gram 8.50 V d huisvrouw 9.35 Waterst 9 40 Schoolradio 10 00 V d kleutert 10 15 Llcnt- baken. eau* 10 30 Gram 1100 V d vrouw II 50 Al« de ziele luistert, eau* 12 00 Mid dagklok-noodklok 12 00 Licht- mui 12 30 Land- en tulnbouwmeded 12 33 Gram 12 50 Act 13 00 Nwa 13 15 Zonnewijzer 13 20 Pla- t en nieuws 13 30 Dansork en sol 14 00 Gram 14 06 Schoolradio 14 35 V d plattelandsvrou wen 14.45 Gevsr progr 18 00 V d zieken 16 30 Ziekenlof 17 00 V d Jeugd 17 40 B.-urs- ber 17.46 Regerlngsuitz: Heden plasts be- MAMjMriMnr ruimteproble- door B M i Onderwijs. ■VPHBtfnap Waal. Rijksdienst voor het Nationale Plan. 18 00 Gram 18 20 Lichte mui 18 40 Plano duo 19.00 Nws 19 10 Act 19 20 Gesprek over het komende ski-seizoen 19 30 Gram 20 30 Ja. met mij. schets 20 36 Koor. Instr ena en aolist In de pauze (ijl 15—21 45)Aan de poorten van een Omr ork en solist kal 23 00 Nws 23 15—24 00 Gram 7 00 Nws TM Gym 7 20 Gram VPRO: 7 60 Dagopening AVRO: 8 00 Nwa 8 15 Gram 9 00 Gym v d vrouw 910 V d vrouw 9 15 Gram 9 40 Morgenwijding 9 55 Boekbespr 10.00 Gram 10.50 V d kleuter» 11 00 RVU: Vroegchristelijke kunst, door mevr dr H E pen 12 20 Land- Amut mui 13 00 12 20 Promenade lerij 2 Japanse wonde rklp- jtnbouwmeded 12 33 3 15 Meded of gram 14 00 Gram •rouw 1530 Pli de paral van de Ivoorkust, eau* 16 M 13 55 Beura- 40 Schoolradio 15 00 V d 16 00 In Abidjan. 1630 Amateurspro gr 18 00 N- Maan. door dr H Gri het volksgeloof 18 15 Pianospel 18 20 RVU: De Igfc-**—Eerste lezing: Dc n de folklore 19 00 05 Paris vous parte 19.10 Gevar mil (19 45 In de pauze: Lichte Nws 20 05 Amui progt V d kind 1 progr v d 05 Amua progr 21 15 2: 45 Act 22 00 F1 Imp raatje 22 15 Gram 22 30 Bariton en plano 23 00 Nws 23 15 Koersen van New York 23 16 New York calling 23 21—24 00 Met de Franse (lag. NTS: 20 00 Journ en f

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 7