Meid Melt.... Een mooie pop voor Loesje MET DE POLLEPEL r en leeótclagen^ ZONDAGSBLAD ZATERDAG 6 DECEMBER 1958 door MOEDER ZELF VERDIEND Loesje Wisman heeft dit jaar ran Sinterklaas een pop gekre gen. zoals ze sinds ze acht jaar geleden als baby in de wieg lag. nog nooit heeft gehad. Echt een pop, waar je uren zoet mee kunt zijn. Nu twijfelt Loesje eerlijk gezegd al een tijdje aan het bestaan van die goede man uit Spanje en ze weet ook wel, dat haar moeder voor dit prachtige stuk speel goed heeft gezorgd. We mogen wel zeggen, dat mevrouw Wisman dit op een wel bijzondere manier heeft gedaan, want, evenals zovele andere huisvrouwen, heeft ook zij dit jaar het cadeau voor de vijfde december zelf verdiend. Hoe? We troffen haar op de parterre van de Haagse Bijenkorf waar ze juist met veel enthousiasme een Receptenboek voor een goed doel lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll! TIET meisje en ook de oudere vrouw „van goeden Huize" hadden nog geen honderd jaar gele den praktisch geen enkele kans zelf ook maar een cent te verdienen. Terwijl de en kinderarbeid in de fabrieken en werkplaatsen een angstwek kende vorm aannam waren zij gedoemd tot armoede Totdat, na de oorlog van zeventig, die zoals elke oorlog, vele families een onoverkomelijke terugslag had gegeven, kort elkaar twee verenigingen werden opgericht, die wordt bewezen door een recept van zoutjes van mevrouw Van der Voort Maarschalk-van Vierssen ledigheid. Trip. die als ingrediënten nadruk kelijk aanbeveelt: een regerings brood. wat selderijzout, een half pakje margarine en wat oude elfde doel geraspte kaas! in staat stellen door handen- nastreefden: ook deze „stille arbeid zich een bestaan te Die handenarbeid moest thuis kunnen gebeuren niem, want geld verdienen bleef voor dames toch ietwat uit de toon viel. Daarom was het werk dat verschaft werd van bijzonder verfijnde aard. De met einde loos geduld en grote zorg uit gevoerde handwerken op de borduurramen en kantkloskus sens werden in het vervolg door de beide verenigingen op gekocht en aan de man en vrouw gebracht. Met het ver kregen geld werden nieuwe materialen gekocht, die onder de thuiswerksters werden ge distribueerd en waaruit nieuwe handwerken ontstonden. En nu nog doen de beide ver enigingen. tot één versmolten onder de naam Tesselschade- Arbeid Adelt, hetzelfde werk. Het is waar. tegenwoordig kan ieder meisje een vakop leiding krijgen, waardoor zij later haar brood kan verdienen Maar er zijn nog genoeg ge vallen, waar de vrouw niet in staat is buitenshuis te gaan werken. Daar zijn jonge vrou wen alleen achter gebleven met kleine kinderen, er zijn oude ren die door geen werkgever meer worden aangenomen, er zijn er die aan huis gebonden zijn omdat zij chronische zieken te verplegen hebben. Tesselschade- Arbeid Adelt tracht in deze ge vallen uitkomst te brengen. Of door materialen voor handarbeid te verstrekken en het werkloon uit te betalen of door het ver strekken van studiebeurzen. Per jaar wordt ongeveer 18.000 voor dit laatste deel van de taak uit gekeerd en de opleidingen De ambassadeur van Finland, Aarne Woorinaa, vertelt van de dagelijkse aardappelen- en vlees pot van zijn landgenoten. Het geheim is, dat er drie soor ten vlees: lams-, kalfs- en var kensvlees tezamen met de aard appelen en overgoten door een gekruide saus in de oven gaar gesmoord worden. Uit eigen land komt een stevige Gelderse balkenbrij van varkens lever en boekweitemeel ingezon den door mevrouw M. de Quay- van der Lande in Den Bosch. Heksenschuim Heksenschuim is de lekkernij van Audrey Hepburn, die het inzond onder haar trotse huis- vrouw&nnaam, mrs. Ferrer. In de film Sabrina hebben we haar kunnen zien als leerling kokkin de edele kunst lerend om geel ontbreekt niet bij de medewerken- bassadeursvrouwen die in Rome, Parijs, Londen en Ankara natio nale gerechten leerden bereiden en. van die kennis kond doen, terwijl mevrouw E. Luns-barones- se Van Heemstra, de echtgenote van minister Luns, al evenzeer van de partij is. Maar nu., valt misschien, na het lezen van dit alles, een verwijt. Immers we hebben wel aan tip jes getrokken van de sluiers die deze recepten verbergen, maar nergens een heel recept geciteerd. Dat konden we moeilijk doen, want ze zijn geschonken aan Tes- selschade-Arbeid Adelt voor een goed doel. Deelgenoot worden van die wetenswaardige geheimen kan men alleen door het kookboek Verzamelde recepten Tesselscha- de-Arbeid Adelt, zelf aan te schaf fen. Het wordt uitsluitend door de vereniging, die in ons land vijftig afdelingen heeft. o.a. in Dordrecht, Den Haag, Leiden en Rotterdam, verkocht. wit i deren terwijl zij naar Luns kijkt, die in ga het paleis van H. M. de Koni d'V hondentrimmer tot Over 1957 werd door de 7500 contribuerende leden 26.500 bij eengebracht, waardoor 146.000 toelagen kon worden uitgekeerd. De artikelen verte Iets lfjker worden namelijk verkocht voor de prijs van het materiaal plus het werkloon. Kban leverde verscheidene recep ten. waardoor we leerden dat in de Pakistaanse keuken altijd de yog- hurtfles naast de vleespan staat. We hebben dat nooit vermoed als we in haar gastvrij huis genoten vah de Shami Kabab, de kleine platte vleeskoekjes, die heel in de jJassYdeur. bltter- r zonder winst. ballen. Dat lekker t De pollepel synoniemen zijn Maar de rechtgeaarde vrouw hanteert naast de borduurnaald ook graag de pollepel en zo werd naar Amerikaans voorbeeld bij twee befaamde kooksters, me vrouw C. M. van Lanschot en me vrouw C. gravin van Limburg Stirum-van Willigen het idee ge boren om Tesselschade-Arbeid Adelt nu eens aan wat extra in komen te helpen. Ze zonden naar enige honderden adressen een circulaire met het verzoek aan de vereniging een recept af te staan om daarmee een kookboek samen te stellen. En nu... ligt het kookboek met driehonderd recepten voor ons. Mevrouw van Limburg Stirum verzorgde de illustraties en maak te van de omslag een grappig kruissteekpatroontje met een kook pot die boven een vlammend haardvuur hangt te sudderen. Uit vele windstreken zijn de recepten toegezonden, soms zelf gevonden heerlijkheden, soms na tionale gerechten of familiere cepten uit grootmoeders kook- schrift. Het is een boek vol ver rassingen geworden. Wie zou bij voorbeeld hebben gedacht dat men van... Oostindische kers een soep kan brouwen? Mevrouw Egter van Wissekerke uit Harenermolen zond het in en als de zomer met die bloemen weer in het land is. gaan we het beslist eens proberen. Maar voor het recept van de echt genote van de am bassadeur van Aus tralië, mevrouw H. Mcclure-Smith, be hoeven we niet zo lang te wachten, die gaf namelijk een recept voor een smakelijk soepje van onze doodge wone rode bieten. Trouwens het corps diplomatique heeft heel wat ge heimen uit de Haagse keukens verklapt. Louise Kostyak, de kokkin van de Canadese ambassade. ver klapte haar „zure eieren-soep", dat zuur komt dan van citroensap. Dit om misverstanden tc voorkomen. De ambassadeur van Pakistan, be gum Llaquat AU voor de huisvrouw leert: creatief bezig zijn^, kookboek van Te Arbeid Adelt, linke C. M. van Lanschot, lederen portemonnaie uit een van de vakken haalde om die aan wat wellicht een koper zou worden, te laten zien. Het was druk. de ze middag, zo druk dat zij als hulpverkoopster de handen meer dan vol had. Evenals die meer dan honderd andere „collega's die op elke verdieping van het bij na overvolle warenhuis hun arti kelen lieten zien. aanprezen, ver kochten en er de bonnen voor schreven. „Machtig" Een student was bezig iets over een microscoop te vertellen, een andere Delftenaar legde de wer king van een locomotief uit aan een vader, die dit gepeperde ge schenk aan zijn zoontje (dus ook een beetje aan zichzelf) wilde geven. Op de boekenafdeling liep een letteren studerend meisje van de ene klant naar de andere, waarbij ze kans zag in het voor bijgaan tegen een belangstellende tante te vertellen, dat ze „het machtig vond". Annelies. de vrouw van een onzer collega's vroeg aan een mevrouw, die nu dit jaar echt niets wist, of een accessoire voor de auto met de treffende woorden: „rijd voorzich tig" het niet kon zijn. ..Of wat dacht u van een beslist goed werkende aansteker?" Gezelligheid Waarom ze het doen, die stu denten en die huisvrouwen? Na tuurlijk in de eerste plaats om aan het einde van een voor hen drukke week met een prettig gevoel het verdiende geld in zak of tas te steken. Maar daarnaast ook vaak voor de gezelligheid. Vooral, zij die sinds hun huwe lijk alleen maar hebben „gehuis- houd" willen wel eens even wat anders. Een baantje voor halve da gen is heus niet altijd gemakkelijk te vinden. Nu men echter in deze seizoentijd dn de gelegenheid is de dagelijkse bezigheden, soms zelfs een sleur, wat te onderbreken. te scheiden. Nu meesteres in geworden zijn, want haar recept is een bijzon dere appelmoes, vermengd met heel stijf geslagen eiwit. Heel huiselijk voegt zij er aan toe: „U kunt ook een blik appelmoes gebruiken, maar pas op dat die niet te nat is, want dan mis lukt het." Mevrouw de Haller, de echt genote van de ambassadeur van Zwitserland zond uit de verschil lende kantons van haar vaderland recepten, mevrouw L. de Renard van Chili vertelde hoe men Em- panadas Combinacion, oftewel pasteitjes maakt, mevrouw B Dahlman gaf een Zweedse haring sla waar stijfgeslagen zure room doorgaat, de kok van de hertog van Bayena gaf Spaanse recep ten prijs. De echte „waterzooie van kieken", een gerecht dat bij onze voorouders in hoog aanzien stond en waarvoor een kip met geurige kruiden gekookt wordt tot „het kieken gaar is" vertelde ba- Ook mevrouw Kirsten Jorstad, 1 de vrouw van de Noorse ambas sadeur, die tijdens haar verblijf duur beslist geen Australië kans zag daar de de keuken Noorse keuken populair te maken. De boekenserie „Baedeker voor de Huisvrouw'' is weer ver rijkt met twee uitgaven, die vooral de borduursters en haar, die graag creatief bezig zijn, als uitgangspunt kunnen dienen voor het maken van tal van artistieke gebruiks- of siervoorwerpen. Deze delen 16 en 17 van deze reisgids in het domein van de huisvrouw, kregen als titel mee „De gestroomlijnde naald" en „Vlijtige vingers". Dat borduren en borduren echt dat de schuchtere beginneling met wel twee is. bewijst Het eerste borduurzijde en naald evenzeer boek van de hand van Cecile wordt voorgelicht als de meer er- Dreesmann. Het aantrekkelijke varen borduurster. Men leest er van dit deeltje vinden wij wel. öijvoorbeeld wat borduren eigen lijk is, welke materialen men het best kan gebruiken, ook de tech nieken en de toepassingen worden onder de loupe genomen en tal van patronen en voorbeelden wij zen de weg naar een fraai resul taat. Duidelijke werktekeningen, illustraties en foto's maken het geheel zeer overzichtelijk. Doe het zelf Met „Vlijtige Vingers" Is er eigenlijk weer een boek bijgeko men op het terrein van het steeds meer gepropageerde Doe-Het-Zelf. Piet Marée leert hier, ook al aan de hand van tal van goed geteken de voorbeelden, wat wij dan alle maal wel zelf kunnen doen. Voor niet alleen vlijtige, maar ook kunstnijvere handen bevat deze uitgave een schat van gegevens, 'loevelen immers zullen niet eens de gedachte hebben gehad zelf iets moois te willen maken, hetzij voor iet eigen huis, hetzij voor ande- •en. Maar vaak zijn zij gestrui keld over gebrek aan de juiste echniek en het niet precies we ten hoe het karweitje aan te pak ken Piet Marée nu laat zien wat er met verf en penseel, schilde- en met lapjes, het bedrukken van lapier en stof met zelfgemaakte inoleumsneden en het werken net leer valt te bereiken. Ook de :unst van het knippen wordt be licht, evenals het decoreren van papier, het werken met schablo- ïen. geperforeerd hardboard enz. nz. Met enig geduld en wat door- ettingsvermogen kan. zo laat dit >oek zien, bijzonder veel aardigs •orden vervaardigd. De Nederlandse Boekenclub te Den Haag is de uitgever van de ze onderhoudende leerboeken voor grijpen velen die kans met beide handen aan- Dat men niet zo maar plomverlo- toonbank wordt gezet, laat zich begrijpen. In dit warenhuis worden de kandidaten, die zich aanmelden, eerst geselecteerd, waarbij vooral op het enthousiasme wordt gelet. Zij. die geschikt worden geacht, krij gen een korte cursus, leren het be drijf wat kennen en hun wordt vooral alles over kassabons, het gireren en het kopen op rekening En dan krijgt men zijn afde ling toegewezen. Mevrouw Wisman, die vroeger in een goede schoenenzaak haar werk had, dus nog heel wat over leer wist, werd op de lederafdeling geplaatst. De technische studenten gaan natuurlijk naar de afdeling mechanisch speelgoed en zo hoopt men iedeteen een plaats te ge ven, waar men het beste past. Nee dank u 't Is leuk werk, vinden de meesten, zelfs als er op één dag tegen de zeventig duizend mensen de zaak binnenkomen. Want dan komt het er op aan je humeur te behouden. Geen boos gezicht te hebben, als iemand je een half uur lang alles laat zien en dan zegt: „neen dank u, ik kijk nog wel" of zelfs helemaal niets zegt en wegloopt. Of indien, zoals me vrouw Wisman is overkomen, een mevrouw net zo lang in de bak met beurzen zoekt tot ze er een tje vindt, waar naar haar gevoel „iets aan is". En die wil ze nu goedkoper hebben. Ga er maar aan staan als het razend druk is. Maar ze staan hun mannetjé en vrouwtje wel en als er dan echt een sympathieke klant komt, die zich niet in de eerste plaats ko ning voelt, dan ^krijg je het in- De mannen Wat tenslotte de mannen van hun verdienende vrouwen vinden? Dat is heel verschillend. Er zijn er. die het eigenlijk een beetje gênant vinden, dat hun vrouw nu verkoopster is, maar die op een verloren ogenblik toch binnenwan delen. eens om een hoekje gluren en het dan ineens aardig gaan vinden, soms zelfs een beetje trota worden. Ook was er eens een echtgenoot, die zich groen en geel ergerde, toeft zijn behulpza me vrouw almaar vriendelijk een bijzonder lastige klant toch naar de zin wist te helpen. „Had ik ook nooit van je gedacht", zei hij later tot hij begreep, dat zijn vrouw het juist prettig vond er eens uit te zijn en eens wat anders te doen. Een keer was er eens een student, die het opeens niets meer kon schelen. De hele dag had hij de lift van boven naar beneden la ten gaan en omgekeerd. Nu heb ben wij bijna allemaal de hebbe lijkheid als de lift op de parterre is gekomen en weer naar boven moet te vragen: „Gaat deze naar boven?" En als we op de hoogste verdieping staan en naar omlaag willen, zullen we altijd vragen: „Gaat u naar beneden?" Nou. dat werd die student ook de hele dag ff?) 'n Eenvoudig smaakvol toilet voua en zat zener op lU Nu A feestelijke dagen ge- )W|.\ draoen kunnen worden. Cv' De japon, die wij ditmaal als ons nieuwe patroon hebben ge kozen, munt uit door een smaakvolle een voud en zal zeker op feestelijke dragen kunnen worden. De rug is zeer modern met de overblousende taille en de mooie ceintuurverwerking. In de rok worden in de zijnaden korte plooien verwerkt. Voor dit patroon heeft 4c men ongeveer 2\ meter stof nodig van 140 cm 4c breedte en het is lever baar in de maten 44, 4c 46, 48. Onder vermelding van nummer 282 is het aan onze bureaus ver krijgbaar voor f 0.50 per stuk. De patronen kunnen ook per post worden toege- zonden. De prijs is dan f 0.60. Dit bedrag gelieve u in post zegels te plakken op de briefkaart, waarop u uw bestellinp doet. Plak deze postzegels naast de gewone frankeerzegel Wilt u uu> bestelling vóór 13 december a.s. doen? Na die datum kunnen geen opdrachten meer worden aanvaard. gevraagd. „Nee mevrouw", zei hij op een bepaald moment, „nu gaan we voor de verandering eens links af Mevrouw boos, reuze boos en de student liftte al spoedig niet Vandaag, de zesde Is de Sint bijna overal weer geweest of mli- schlen moet hij vanavond bij u nog komen. Voor al die hulpver koopsters In welke zaak of winkel dan ook, is een veelal genoegellj- ke tijd afgelopen. Ze hebben er misschien wat moede voeten, doch ook een behoorlijk extraatje van overgehouden, zodat Sinterklaas met dubbele vreugde kon worden Boord uit één stuk Een aktief fabrikant van over hemden stuurde ons dezer da gen zo maar een boord toe. Of eigenlijk is het niet zo maar een boord; het is er eentje met een bijzondere goede pasvorm, doordat bij het vervaardigen ervan een nieuwe methode wordt toegepast en speciale ma chines worden gebruikt. Had het oude type boord een dikke naad. daar er negen la gen materiaal op elkaar kwa men te liggen: bij dit boord is de naad verdwenen, daar het uit één stuk wordt gemaakt. Dit brengt ook met zich mee, dat er aan de hals geen valse plooitjes en een naad zijn te zien. Een ander voordeel von den wij de ingenaaide baleinen van nylon, die zich bij het was sen goed houden. Deze nieuwe boord wordt met een speciale stof verstevigd. Vuile handen Igden* het werk hrtekent vaak ruwe handen daarna, omdat we vaak wel erg stevig moeien boenen, om ze w eer schoon te krijgen. Natuurlijk kan men tijdens het werk rubber handschoe nen dragen of de handen met een van de vele crèmes en lotions be schermen. Een goed (en goedkoop) huismiddeltje is echter ook de han den vóór het werk in te wrijven met een paar druppel* slaolie eo' deze even te laten intrekken. Als de arbeid ii gedaan, hoeft men lang niet zo stevig te wassen en te boenen om de handen weer schoon te maken. ,.En hoe vindt u deze, mevrouw?'* Thee zetten met een dompelaar Het ziet er uit als een miniatuur pookje met een bouten handvat e« het Is vervaardigd, om het ons weer wat gemakkelijker te ma ken. Want met dit apparaatje kan men bijvoorbeeld thee zetten, :en glas melk warm maken en een el koken. Wat thee in een potje, water er op. een paar minuten deze elektri sche dompelaar erin en de thee is klaar. Binnen een enkele mi nuut wordt de koude melk in de pannetje met water doet. het ap paraat er in steekt, zal ontdek ken. dat het zo gekookt is. De dompelaar met zijn stekker en snoer is geschikt voor alle voltages. Bij het eerste gebruik moet men wel even opletten, want het metalen gedeelte van de dompelaar wordt gloeiend heet. Na gebruik kan men dus het ap paraatje niet zo maar neerleggen, daar het eerst, zoals een strijk ijzer. moet afkoelen. Zo n dom pelaar is overigens vooral zeer geschikt voor alleenwonenden, die geen zin hebben een hele pan met melk of een ketel water op het vuur te zetten, als men maar een klein beetje nodig heeft. Deze maand is er vól van. „Heerlijk, zoveel vrij-e dagen!" roept de één uit. „Fijn! Niet naar school!" juicht het kind. „Wel gezellig, maar druk", verzucht een wat pessimistische huismoeder. „En duur! Straks met de januari-uitverkoop heb Je geen cent meer over", vult een zuinige vrouw aan. „Stomvervelend, al die zondagen", zegt Iemand, die tegen alles aan kan schoppen. Ja wat gaan wij er me doen, met al die feestdagen? Wat maken w dagen? Zijn wij telijk uitgehold, vierdagen niet r Zijn i mede door radio kinderen maar spuien. Al blijft er dan geen draad van de preek onze Zon- héél. Word daar nóóit boos om. al zó gees- want dan zal uw kind voorgoed wij onze een gesloten boek voor u blij- :unnen vie- ven. wat zijn geestelijk leven betreft. Weest veeleer dankbaar gewend wijst immers, dat er leven bij geraakt, ons te laten ontspan- hen is? En uiten zij zich niet, nen? Is alle eigen ihitiatief ga dit dan als 't u blieft niet dood'' Groeit er een geest-loos forceren. Sla zelf niet aan 't pre- geslacht op? ken, want daarmee jaagt u ze Wij mogen ons op dit grote het huis en de kerk uit. geestelijke gevaar wél eens be- Onlangs schreef de heer C. R. zinnen. mij over mensen, die de ban- In ieder geval staat dit wel vloek uitspreken over hen, die vast. dat de moderne met z'n feesten dikwijls geen raad weet. Initiatiefloos is. Een conferencier huren kost ziek en klaar ben je. Je kunt met z'n allen bij gaan zitten i je laten vermaken. Met de Zon- zondag hun onmisbare dien sten verrichten in gemeente-be drijven (gas. electriciteit, wa- Maar vervolgt de beer lampje boven de preekstoel gebruiken gas en water om hun maaltijden te bereiden. Ach >a. dit is inderdaad muggenzifte- Gevolg? Dat er Chriaten-kinde- liefde, geen begrip „Hè ba! te en dus overtreders van de de kerk ganse wet. Nu komen de zon- en feestda- 't zicht yoor een groot zijn die zeggen Zondag! Moet je nai en voor de rest kan je je Is dit niet héél erg? Wat heb- deel hebben wij, vrouwen, het in ben we toch met dit kostbaar de hand. die dagen ""^■zinnen en in onze omgeving tot échte, zinvolle feestdagen te maken. Al de ons toevertrouw de talenten van hoofd en hart en hand gaan we inschakelen. We maken het thuis warm. mooi en gezellig. We koken en bakken en braden, we zingen, lezen en spelen, we géven deren, zorgen er voor, dat niet één zich verveelt en zetten huis en naasten open. Zó alleen wordt het op onze zon- en feestdagen een Feest voor den Here! MARGARITHA Mtar. C. schrijft ook nog over manier hun beklag doen over de vroeg ln hel labijheld. Tja. ga dai en: ah opmerkt: lat aan co'n mek-lniichtlng, a! it en ontij op zijn, opdat m. de baby's en? op tijd k krijgen. Ook hier weer: hoela-hoepel blijven en voor uw instructief schrijven. hebt gelijk en lk ben het dan ook roerend met u eens Maar weet u, als een ongetrouwde tegen mij zegt: „Je zou er a^es^ vj'or wil- hebben. Nu Je die onthouden wor den mag Je alleen maar belasting betalen voor de kinderbijslag van anderen", ga lk. die zélf moeder mag zijn, daar niet tegen ln. Uw schenk van God gedaén Dacht u dat het goed in God's oog is, dat de lammeren van Zijn kudde, zich, juist op Zijn dag vervelen? Geloof maar dat de Here ze heel dartelen, springen CnVelenen' onzer hebben al veel over dit probleem van de Zondags viering nagedacht. Er is al veel over geschreven en ge sproken. Is het niet belachelijk, dat wij ook al van deze Rust- en Feestdag Gods. een probleem hebben gemaakt? We moeten de oorzaak van de ze degradatie van onze Zon- en Feestdagen niet alleen in het hé den. maar óók in het verleden zoeken. Niet alles wat onze va deren deden was vroom en goed. Dat is nooit zo geweest. Lees daar psalm 78:8 maar eens op na. Zo ook met de viering van onze vierdagen. Vaak is van de zondag een dag van verboden gemaakt, een dag van: „je mag dit niet en je mag dat niet", inplaats van het accent te leg gen op het gebod. Dit is een dag voor den Here. Een dag van voorrechten, van niet hoé ven te werken, een feestdag voor onze God. waarop we blij met elkaar naar Zijn Huis gaan en verder doen mogen wat we prettig vinden, in zover wij daarmee een medemens niet zijn kans op een Zondag ontne men. De ondertoon van ons le ven zou op iedere Zondag moe ten zijn: ..Wees gegroet, gij eer steling der dagen, morgen der Verrijzenis, bij wiens licht de macht der hel verslagen en de dood vernietigd is." leven van die jubel mn tóch doortrokken is, wat praten wij te komi dan nog over Zondags-proble- f *L wordt alles tóch licht. Een ieder verantwoorde Mhr. W. t» O. In bedoeld stuk- ir God. Wij kunnen hier J* heb on<J_er invloed van door geen rechte lijnen trekken. De- Accent*" lafrnvallen opontrouwe' dingen liggen voor ieder uefdeloze mannen. Vanzelfsprekend r anders. Laten wij daar- zijn vrouwen, zoala door u beachre- elkaar nóóit veroordelen ven, minsten* zo slecht. Ik vind het besteden van onze Zon- h*t *rger als een vrouw zo dagen d^^Wa^h^evei"1"*"' Alleen geldt voor éllen: Hel- delU* Izóbel u ligt die dag voor den Here, uw overtuigd te God. Ga vrolijk mét de broe- P1*11 ders en zusters in Christus op v kunner Zijn Huis om Zijn bood schap te vernemen. Ja, Mevr. M.-T., u vraagt mij aar het gebruik van radio en televisie op die dag. (Ongeveer half jaar geleden heb ik uitgebreid over de televisie ge schreven. hoor!) Ik kan u hier in niet adviseren. Al deze din gen moet ieder persoonlijk met God uitmaken. Voor uw stand punt valt iets te zeggen, maar voor dat van de NCRV óók. De ben het van harte met u zónder radio cn te levisie een heerlijke zondag kun- hcbbcn. Natuurlijk. Maar cr zijn óók mensen (eenzamen, zieken, zeevarenden enz.) voor wie radio en televisie op zon dag tot zegen kunnen zijn. Laten we in onze gezinnen toch zoveel mogelijk die goede, oude gewoonte proberen vast te houden, om onder het kopje kof fie na de kerk, nog eens wat na te praten over de gehoorde OT(r preek. En praat als ouders dan *n werken zo min mogelijk zélf. Laat uw Intussen leef t Coda bul Ik hoop hier nog een» op terug te komen. De plaatsruimte laat toe. dat lk hlei U ook hartelijk sloten bijbelstudie Beste schrijven. Voor de I eet ik v hopelijk Sterkte Bijbel kan mij ach rij-

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 7