ZONDAGSBLAD Joep en Joop op avontuur Een verzameling hoeken, clie goede geschenken knnnen zijn RAAD pp m i m 8 KI i 8 8 1 ©1 1 8 m W 0- m SS 8 j SIK 1 8 1 a e 3 e PUZZEL VAN DE WEEK .MK2ZC2239 ZATERDAG 22 NOVEMBER 1958 Uitgezochte boeken voor jullie door Co van der Steen-Pijpers (Vervolg van vorige week) Rrrrtrrrrtde telefoon. Woest rukt hij de haak naar zich toe. ..Ja!" snauwt hij. ..Hier agent Van Hulzen, 'k Zit bij de Zuiderkerk. 'k Geloof dat pakken heb. Een schooiertje dat zonder Hij wilde niet zeggen uit?" ..Blauwe jop- ecn vreselijk vuile snuit, en een wonderlijk bundeltje hangt stok over z'n schouder." ..Breng geld in de tram gestapt was. 1 hoe hij heet." ..Hoe ziet hij ei per, donkerrode korte broek. Ook deze week hebben we de ruimte van onze rubriek ingeruimd zichtsvermogen onder de behandeling voor het bespreken van tal van jeugdboeken (alle leeftijden zijn vrijwel vertegenwoordigd) en de reeks bevat weer keus volop om voor de naderende feestdagen als geschenk te vragen of te geven. JOEP EN ANDEREN oogspecialisten terugkrijgen. GESCHENKEN de brigadier. Nauwelijks heeft hij de haak terugge legd of de telefoon belt weer ..Hier agent Te Bra ke. 'k Zit op het Noordpad. 'k Geloof dat ik er een te pakken heb. Een kleine schooier, die net van Slan was om appels te stelen. Hij wil niet zeggen oe hij heet." „Hoe ziet hij er uit?" „Blauwe jop- per, donkerrode korte broek, een snuit vol zwarte vegen De brigadier is razend. „Er hangt ze ker een wonderlijk bundeltje aan een stok over z'n schouder!" „Inderdaad." bevestigd de agent. „Maar man." barst de brigadier los. ..snap je niet dat jullie voor de gek gehouden worden Op precies dezelfde tijd. twee precies dezelfde schooi ers. één bij de Zuiderkerk en één op het Noord- pas. dat bestaat toch niet! Breng mee!" 't Is maar goed dat de telefoon van stevig materiaal is. anders was tie allang kapot geweest, zo woest smijt de brigadier er mee. Tien minuten later gaat de deur open. Agent Van Hulzen meldt zich en duwt een vuile jongen voor zich uit: Joop! Nauwelijks zijn ze binnen of agent Tc Brake komt er aan, met een vuile jongen: Joep! De brigadier kijkt z'n ogen uit z'n hoofd. Asjeme nou. een tweeling! Joop en Joep zijn ook verbaasd. Dat nu ook net de motorpolitie de stad afzocht naar winkeldieven! „Vertel eens op." zegt de brigadier bars. „in wel ke winkels hebben jullie je slag geslagen?" Maar dat laten de jongens niet op zich zitten. „We stelen nooit," zegt Joop verontwaardigd. En Joep vult aan: „t Kwam allemaal omdat hij te vroeg uit dc tram gestapt is." „Maar hij wou naar de stad. omdat moeder gauw jarig is." verdedigt Joop zich. De brigadier begrijpt er niet veel van. maar met veel vragen, waarop de jongens nu ge willig antwoord geven, komt hij er achter. Z'n bo ze bui zakt. Hij is blij dat die kwajongens met hun vuile snuiten, geen dieven zijn. .Jullie zijn vals be schuldigd." zegt hij. ..Dat is heel erg. Maar we zul len het goed maken. Te Brake, laat Harmsen met de jeep voorkomen. Hij moet die kinderen naar huis brengen. En zo gebeurt het, als vader en moeder zich juist afvragen waar hun bengels toch blijven, dat cr een iy>litiejeep komt aanrijden, met Joop en Joep trots op de achterbank. Ze zijn hun eikels niet kwijtgeraakt, maar 't was toch een fijne middag. Een middag met een echt avontuur. Vader en moe der luisteren glimlachend naar de opgewonden ver halen. Maar moeder zegt toch: „Als jullie weer zulke mooie plannen hebben, vraag dan eerst of vader het goedvindt. Dat zullen ze doen. Tenminste als ze net niet vergeten! EINDE De uitgeverij J. N. Voorhoeve te Den Haag stuurde ons een aantal boeken ter recensie voor de jeugd van 614 laar. Voor de kleinen schreef Coby Goed hart Joep doet een boodschap, een boekje waarin de zesjarigen zelf kun- nen lezen hoe Joep. de hond. deze oeveeit boodschmp do€t Blokpost 16 IK Klaas van Geest Eerste mers in ATO-reeks. Uitgave G. Callenbach N.V., Nijkerk. Bij de Uitgeverij Jan Haan N.V. te tfFlNin Groningen zijn weer vele klndcrboek- NEjINU jes verschenen, welke uitermate ge- Expeditie 0-75, door "Mkt «U» °m dienen alj Sinter- klaas- of Kerstgeschenk. De uitvoerige catalogus vermeldt maar liefst 184 boekjes voor de jeugd. Er is voor iede re beurs wat bij. uitgaven: Arjan waar zit je door J. de geteisterd door Weger. Kees en Mieke door Lenie van Riessen, Het seinwachtershuisje door Dolf Kloek, Tjoepie door Cock de Jong boek (Expeditie o-75> op en Marleentje en het zwarte poesje nenlanden door Maaike Khylash. zullen de Deze uitgaven zijn uitgevoerd met spanning volgen, slappe kaft. de volgende uitgaven zijn zend- ingenaaid: Annellesje is een prinsesje door W. den Hartog. een boek voor meisjes van ongeveer negen jaar en voor jongens van dezelfde 'eeftijd. Het spook van de Bosweg door P. Terlouw. Jongens van 10 k 11 jaar zullen onge twijfeld De rovers van de Gele Rivier door G. van Heerde een spannend boek vinden. Ook voor die leeftijd is De club op zolder door Jo Kalmijn Spie renburg. De belevenissen Joke. Mies. Emmie en Thea op de Twee jongensboeken met een zeer Enkele vz spannende inhoud. In Blokpost 16 dist toegezonden de schrijver een verhaal op uit de dat we ze oestijn van Saoedi Arabië waar de gen hebben gelezen. "..Ik'wiï deze boekjes zijn ons we mogen wel zeggen, bijzonder veel genoe gen. „Ik wil zo graag zijn blij zijn" door Miep Vermeulen is een verhaal over een ziek meisje, dat toch een blij Kerstfeest heeft, omdat ze waardoor weet, dat Jezus op aarde gekomen is. dood ontstaat, ook voor. haar. „Joost en Joke" door het andere Frouck v. d. Hooning heeft i de bin- re strekking en verhaalt het Huizinga is de auteur van „Jan Pot", een vertelling over een jeugdige die renvriend. die bij het redden van een tuur-. Techniek- en Ontspanningsreeks eendje, dat vastgevroren^ zijn prachtige Sint-Nicolaasgeschenken. 4 4 „GOUDEN BOEKJES" inffrniiur Van Rpii. zlJn „naniwwsi ij zijn nog aoor wim Droos nanoen over een geu sjes van 12-14 jaar klein"\ „Boudewijn de Beer'' en „Bij zuchtig enig kind. dat het heus niet meisjesschool ningen kunnen lezen in Joke's gouden tijd, ze zullen ervan genieten. Het boek is geschreven door Annie Sanders. Een spannend boek voor jongens „Gouden Boekjes", onder redactie van en bewerkt door Annie M. G. Schmidt en Han G. Hoekstra, uitgave van de Bezige Bij. is weer met vier klaverblad "ÏSSZi™STÏ£ „Hansworst". „Wij ijswak. te water raakt en door Hector de hond gered wordt. In „Oude Mar- tje" door R. de Groot wordt het ver driet beschreven van een jongen, die zich schuldig voelt aan de val van een oud vrouwtje. „Er loopt een kameel in de tuin" door Johan Hidding vertelt van een circusmeisje, dat door contact mei viei met een christelijk gezin met het blij- het totaal de Kerstgebeuren geconfronteerd wordt ve deeltjes en „Een zusje voor drie maanden" door Wim Broos handelt over een ;elf- de Indianen". Over deze serie behoeft weinig meer te worden gezegd, het zijn hartveroverende boekjes enigszins dezelfde leeftijd is Tot ziens Achmad deren- Wa"n aanbevolen! (Van Hollandse jongens in Japanse tijd) door A. Middelkoop. Goede jeugdlectuur die er verzorgd GEDICHTEN prettig vindt, dat er tijdelijk Oostenrijks vriendinnetje in huis komt. J. W. Grlsnigt heeft in „Toosje van het lezen gevorderde kin- Velden" de belevenis van een meisje weergegeven, dat ondanks haar ziekte tóch het Kerstfeest van de Zondags school kan meemaken. Een spannend Indianenverhaal met een goede strek- Tony. door Robb White, king is „De vlucht van Wolfsoog" door >cht. Oor- Plecky de Jong. Een bijzonder aardig Vertaling meisjesboek MARJO EN TONY Marjo Uitgave Het Spectrum. Utrecht. Oor spronkelijke titel: Candy. Vertaling Tuuk Buytenhuys. (Prisma-juniores- reeks) De gouden bel. kindergedichten Dit boekje voor door Peter Jaspers, uitgegeven 1114 jaar) mag door Hollandia, Baarn. haar eigen boot heeft, terwijl Een goede twintig gedichtjes om te lezen of door oudere kinderen opgezegd te worden. Het beste vonden Heel mooi zijn de beschrijvingen we het eerste gedicht, waar de gehele de liefde die het kind bundel naar genoemd is. een tere kin- en voor haar eig derfantasie bij het bellenblazen. De ge- ook de gedeelten dichten zijn merendeels in de sprook- woeste kracht jessfeer gehouden of het zijn kindermij- mcrijen. zoals Zo rood als vuur. eer dromerij bij de openhaard. Enkele ge- het meisje dat niet rust dichtjes zijn geïllustreerd door I. Spreek- mogelijke gedaan heeft door C. M. HBH waarin het leven beschreven wordt van een meisje, dat door allerlei handelin de jeugd (meisjes gen in dc knoei komt te zitten, maar juweeltje in de gelukkig toch weer op het goede spoor worden. Het is terecht komt. „De torenklok zweeg...." meisje (13) dat door J. de Haan is een boekje, geworden weesjongetje (11) het begrijpelijke wijze zeilboot, lukte aanval van de Spanjaarden op ...gen van hét Zeeuwse stadje Sluis wordt be de natuur schreven. P. de Zeeuw J. Gzn. heeft „Het Kerstrapport" het leven ge- Hongaarse jongen, die. na een moeizame vlucht naar Oosten rijk. ten slotte in ons land arriveert en door de familie, waar hij gastvrij zij al het heid geniet, in kennis wordt gebracht met de blijde boodschap van het evangelie. blind ONZE BRIEVENBUS Beste neven en nichten, „Dat was me even een grappige puzzel", schreven verschillende jongens en meisjes en „helemaal niet moeilijk". Maar pas daarmee op met die puzzels die zo op het oog erg gemakke lijk lijken: heel wat neren en nichten hebben van rare krabbels die wel wat op een cijfer lijken ook maar een cijfer gemaakt. En dat was nu juist wat jullie niet moesten doen. De lange lijn byi). die ran het oor tot onderaan de kin liep was echt te lang voor een 6. En die rare krabbel by de haren leek wel op een 2. maar was het toch niet. De juiste oplossing is: 72 punten. Kee» Verwij* had het aantal pun ten goed. hij krijgt de hoofdprijs de ze week. Bettic Verheul had ook het juiste aantal en krijgt de troostprijs. De andere troostprijs gaat naar Henk Siersem*. De letters van OZ zijn aan de beurt deze week en omdat heel wat neven en nichten schreven ga ik nu maar gauw met de beantwoording van jullie brieven beginnen. De kinderen Den Ouden openen de rij deze week. Natuurlijk kan ik jul lie puzzel gebruiken, als er plaats is wordt ze in de krant gezet hoor! Hartelijk bedankt Hebben jullie de fouten gezien in de puzzel van vori ge week? Fijn dat jouw vriendje ook mee ging naar de andere klas Piet Ottlnk. Mag je ook wel eens helpen in de winkel? Wat verkopen jullie Teuntje. Neeltje en Teunis den Otter schreven alle drie over 1 gaat trouwen dat jullie mogen komen. Schrijven jullie me over de bruiloft? N. Pronk, hoe heet jij van voren?, stuurde alleen de oplossing in. Wat een mooie naam heeft jouw lag heb je je ff Heb je cijfers erop? Leuk dat jij ook mee gaat doen met de Kinder rubriek Dlck de Reus. Ben je al lang lid van de padvinderij* Be dankt voor de mooie tekening hoor! En hoe is het gegaan met het trommelen Annellesje Rijken? Jullie hadden zeker wel veel bekijks? Heb ben jullie lang geoefend* Nelly Robeer en haar broertje zijn thuis veel aan 't tekenen Verven jullie ook wel eens de tekeningen? Jij hebt het zeker wel naar Je zin ge had bij Je tante en oom Hulb de Ruyter* Jij kunt dat knikkerspel al goed zeg! Schrijf je me over drie weken weer Anita Ruitenbeek* Elsje de Ruiter stuurde twee weken terug de oplossing in van de teke ning. dat had Jij mooi gedaan Elsje. Bram Scholte stuurde toen ook een heel mooie tekening in. An nie Sehotte schreef een paar weken geleden een lange, gezellige brief. Hoe vind je de Franse les Annle? Ja Dikkle Seherpenieel. als er veel goede inzendingen zijn moet ik na tuurlijk een paar prijswinnaars uit de inzendingen trekken. Houd maar moed' Maartje Schoenmaker stuurde mij het volgende gedichtje dat ze zelf maakte: Klein Fikje ging uit wandelen, al in de zomerzon, en op haar blote bolletje, droeg ze een Krasolletje. Dat jongetje was ze- r wel blij met zo'n mooi cadeau Anny van Schothorst* Welke kleur heeft Je nieuwe jurk* Marja van Schothorst ia ook al naar een ver- Jaardag geweest, naar die van haar vriendinnetje. Schrijf je me wat je hebt gekregen 5 december Marja? Bij Rietje Schelling thuis hebben ze vier konijntjes. Ben je op de fiets naar Klaaswaal geweest Riet je* Plet rn Sjaak Stok schreven weer de oplossing en een klein brief- de bazaar geweest Corrle en Ineke Steenks? Wat geven jullie Pietje voor zijn verjaardag? Natuurlijk mag jij ook meedoen met de brievenbus Hans Slteur, te jong ben je niet hoor. Jij en je zusje zullen er wel weer keurig uit zien met die nieuwe plooirokken en nieuwe truitjes! En is de uitslag van de hoela-hoep wedstrijd al be kend? Maarten en Freddie Treur niet schreven over de vissen en mui zen die ze hebben. Wat zal jullie zusje blij zijn als haar poppenhuis zo mooi wordt. Wat vragen jullie voor St. Nicolaas? Dus volgend jaar krijgen jullie een feest Joke Terlouw! Wat hebben jullie veel koeien zeg. Ben jij anders dan niet zo erg braaf Jaap Tol? Schrijft Toni niet meer? Ik vond de tekening van de ijsbaan het leukste, maar de tekening van het vliegveld was het mooist Gelukkig dat je weer be ter bent Aria Verschoor. Akke en Jantje Vrlesema zijn nog heel jong. maar toch stuurden zij de oplossing in vorige keer. Om de hoeveel weken mag jij collecteren in de kerk Ada van Vliet? Hoe oud is Hetty ge worden? Vorige keer was je brief echt te laat Leny Vernee. nu dai vandaag maar wat langer goed Wat leuk dat je stuurt, dan kan ik tenminste hoe je er uit ziet Weet je dat ik al. heel wat foto's heb van neven en nichten? Meestal van die kleine fo tootjes die de fotograaf op school maakt. Ada van Vunren is lid van de muziekvereniging en 10 de cember moet ze meedoen met een uitvoering. Goed oefenen maar Ada. Tennle de Vlaam had de brief heel mooi versierd met allerlei ge kleurde letters. Die boeken kosten zeker niet veel in de bibliotheek Teunie Wat fijn dat jullie zo'n aar dige juffrouw hebben. En heb jij het naar je zin in de derde klas Marrle van der Velden* Kun je de hoela-hoepel niet maken Loes Vermeer? Wat stuurde Jij een leuke tekening zeg. jij kunt goed tekenen, dat zou ik niet kunnen natekenen, echt niet hoor. Jouw vriendinnetje is knap hoor met zes hoepels tege lijk zou ik zeker niet kunnen Sjanle Verschoor. Ze heeft zeker wel heel lang geoefend* Heb jij het kleine jongetje al gezien Marga Verwijs" Hoe gaat het met de lessen op het orgel? Ik vind dat je al heel goed kunt handwerken Wat fijn dat oma is geweest Gerda Verwijs. Jij bent goed af met dié spaarpot zeg. ga je nu .hard sparen" Adrle van Vuuren vraagt maar liefst een trui aan St. Nicolaas Weet je al welke kleur Adrie? Ik ben benieuwd hoor. jij zeker ook? Jaap v. d. Wete ring is naar een vogeltentoonstelling geweest. Hoeveel vogels hebben jul lie nu? Joa en Plet Wildeman schreven over de pijpleiding. Jij krijgt een dikke spaarpot Jos als je veel boodschappen doet. Aagje van Wijk schreef over haar zusje Sylvia. Ze wordt al groot zeg. nu al een tandje! Jannle van Wijk moest maandagmorgen vroeg op. of moet je iedere morgen zo vroeg op Jannie? Eadra van Wageningen kunt beter iedere drie weken schrijven, je hebt dan kans op een prijs, je mag natuurlijk wel schrij ven in die tussentijd, maar je krijgt toch pas antwoord als je letter aan de beurt is en je hebt dan ook al leen kans op een prijs. Wim Wol- tlng de puzzel was jammer genoeg fout. Hoe gaat het nu met je va- moeder Relnetta Wander, L een beetje opgeknapt? Hoe héten je poppen? Fijn dat jij mamma zo helpt nu ze ziek is Mar- jolljntje Wander. Jij hebt een mooie Fijn dat de puzzel in was. ja nu het kouder wordt'buiten is puzzel leggen een leuk werkje. En is Adrie nog steeds ziek Hennle van Wees" Ik ben benieuwd of je de hoepel krijgt 5 december. Gezellig dat jij ook mee gaat doen met de Brievenbus Margreet de Winter, en Hanneke ook. Groeien de kuikens al? Marje Wit vliet stuurde alleen de oplossing. Schrijf je het versje nog As- v. d. Wal? Jullie hebt alle maal mooie namen Christina v. d. Wal. Schrijf je volgende keer weer? Goofke v. d. Water stuurde al leen de oplossing. Dat vond je oom zeker wel leuk dat jij ook een wensje opzei op de bruiloft Willy Zaalberg? Heb je de puzzel al een keer helemaal gemaakt? Wat leuk dat je me zo'n lange brief schreef Emmy Zuyderduyn. Schrijf je ook wel eens naar je zus in Leersum? En heb je de hoepel nog gekregen? Jongens en meisjes, de brieven bus is weer helemaal leeg. dat wa ren me een brieven vandaag zeg. Schrijven jullie volgende week weer allemaal je naam, adres en leeftijd in je brieven neven en nichten van AZ? Afgesproken. Dag jongens cn meisjes allemaal, tot de volgende week dag, ante Neem nooit een dichter, m'n dochter, zo een met een dichterskop, zo eentje met lange haren, zo een op een zolderkamer, zo een wordt er ook met de jaren niet monogamer op. Wat jij in hem liefhebt, dochter, dat staat in zijn bundel „Donkere sneeuw", daarin huist al het verhevene, de rest krijg je 's-morgens voor zevenen thuis. Als een meeuw. Neem liever de kruidenier, dochter, want alle tederheid die bij hem uitstijgt boven de kersenjam en boven de zakjes blauw, dochter, is altijd voor jou. Annie M. G. Schmidt. (uit „Tweeërlei Schriftuur", Uitg. Querido, A'dam) Na een paar dagen had Robinson zijn na die plotselinge ontdekking van voet stappen op het strand ook wat tot rast gekomen. Hy besloot dan ook nogmaals op onderzoek uit te gaan. Die speurtocht scheen aanvankelijk geen enkel resultaat op te leveren, want Robinson vond geen voetsporen in het zand. Een paar dagen later echter, ontdekte hij tijdens een tocht het eiland in de verte de kringelende houtv Dus t won het vsgierigheid i Robinson de richting van het vuur. Op het strand zag hy nu ook de vijf kano's, die op het zand waren getrokken en hy ont dekte tot zijn schrik wel een,24 inboor lingen, die als .wilden om de rookkolom dansten. Twee gevangenen hadden zy in hun midden. Tot zijn afgrijzen zag Robin son hoe zy één van de mannen mishandel den. maar de ander nam plotseling de vlucht. Precies in zijn richting. De vluch teling won terrein en daar, juist op het ogenblik, dat de wilden naderden, sprong Robinson moedig tevoorschijn... In het midden van deze puzzel zien jullie een ster, er om heen te keningen. De bedoeling is dat jullie voor de te keningen de juiste naam verzintdaar achter schrijven jullie dan het woord ster. Ik krijg dus 7 woor den als oplossing die eindigen met de uitgang „ster". Het zijn eigenlijk kleine rebussen. Oplos singen voor dinsdag 25 november insturen. No. 505: Arie v. d. Stoep, Poortugal. DAM RUBRIEK Correspondentie betreffende deze rubriek un de heer W. Jurg, Vrede rustlaan 176, Den Hug. De match Deslauriers- Koeperman (II) We vervolgen nu met een interessant fragment uit de vijfde partij. Hierin was na de 39ste zet van wit de volgen de stand ontstaan I. Koeperman. Zwart: 3, 8, 9. 11/13, 16, 19. 24. M. Deslauriers. Wit: 22. 28. 30/33. 35. 38. 43. 27! Hierna volgde: 4019—23 41. 28x19 17x48 42. 31—26 48x25 43 19x30 25x21 44 26 a 6 na enkele zetten re mise gegeven. Wits veertigste zet 32—27 blijkt ook voor andere antwoorden van zwart af doende te zyn. Men zie bijv. de volgende voortzetting. 40. 32—27! 8—12 41. 31—26 3—8 Op 1218 volgt de gunstige uitruil door 27—21 enz. 42. 4339 1218 gedwongen. 43. 27—Cl (de schijfwinst die wit kan nemen door 2823. zwart 18x29 en 3934 is niet afdoende). 43- 16x27 (de beste). 44 22 31 met goed spel voor wit NIEUWE OPGAVEN We zijn al weer genaderd tot de laat ste c Een ker op zijn plaats. De beide nu volgende problemen zijn echter niet alleen pittig, maar ook fraai, zodat de moeite aan het oplossen besteed, ruimschoots beloond No. 504: B. J. Pranger. Den Haag. Koeperman meende hier de zwakte van wits kertchofstelling te kunnen uitbuiten door de volgende voortzetting 39 1217. Dreigt nu door 1923 enz. met dam of schijrwinst 8 8 8 8 m 0 S 8 1 f 8: s 8 6 s: Zwart: 13. 14. 19. 20. 22 24, 30/33. 38 39. Wit: 15. 29. 35, 40. 42. 44 47. 49, 50. Beide vraagstukken tellen voor de ladderwedstrijdVoor beide geldt: wit begint en wint. Oplossingen dienen te worden Inge zonden binnen drie weken na plaatsing- OPLOSSINGEN No. 489 (J. H. H. Scheycn) Zwart 9 17 19 20 22 29 Wit: 28 30 32 40 43 50 Opl.: 40—34 (29 - 40 gedw), 30—24 (19X30 of 20x 29 gedw.). 50—45. 45x3 (33381, 3 x 21. 43—38 enz. wint. No. 490 (B J Pranger: Zwart: 10 13 21 22 26 39 Wit: 20 31 33 37 44 47 49 Opl.: 20—15 39 X 50), 15 x4 50 x 46). 4X26. 47—»1 (37—42:, 26—38. 49 x 47 De oplossingen van de nrs 491 en 492 zijn reeds gepubliceerd (gelijktijdig met de op gaven) Probleem no 493 was Incorrect. No. 494 Joh. v. d. Boogaard) Zwart 4 12 13 15 19 23 24 27 31 35 36 Wit: 2S 28 3O 34 38 39 42 44 45 47 50 Opl.. 38—32. 42 x 33. 44—40. 34—29 29—23. 33 X 22. 22—17. 45—40 50x17 (13—18). 17—11 (18—23), 11—7 (23—28). 7—2 28—32), 2—24 (32—37. op 4—9 volgt 25—20 enz.i. 25—20 (37—42), 47x38 (4—9), 24—35, 35x4 (36—41). t—10 en wint. No. 495 (Joh. v d. Boogaan wart: I 6 8 11 1* 14 Wit 15 17 32-34 38/4 Opl.: 38X». KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1. gemeente in Zeeland, 11. kleine hooistapel, 12. verstand, 13. afgesloten bebouwd veld, 14. stad in Frankrijk, 17. pleohtige gelofte, 18. bekende afkorting, 19. telwoord, 21. lidwoord (Fr.), 22. boom, 23. land in Europa (afk.), 25. klap, 26. familielid, 28. rivier in Engeland, 30. bovenste gedeelte ener breukuitdrukking, 31. notitieboek, 32. wereldtaal, 33. steen, 35. buitenhaven, 37. bad plaats in Duitsland, 39. deel van het gelaat, 41. rykstelefoon (afk.), 43. bedrag der belasting, 46. familielid, 47. telwoord, 49. in de grond zetten, 50. teken in de dierenriem, 51. aanloop, 53. echtgenoot, 54, gem. in Zeeland. Verticaal: 1. tegenstelling van smal, 2. is een cirkel, 3. tevens, 4 klem kind, 5. wild zwijn, 6. half, 7. slede, 8. huisdieren, 9. nobel, 10 m de richting naar omlaag, 14. latwerk, 15. insgelijks, 16 munt in Japan, 19. akte, 20. bescheiden, 22. gem. in Drente met vliegveld 24. Europeanen, 25. maand van het jaar, 26. zwaardvis, 27. stre- A ling, 29. gem. in Gelderl., 34. gem. in Gelderl., 36. angst, levensvocht in .organische^ lichamen, 39. oude benaming van liter, 40. deel van een huis, 42. afstammeling, 44. ongaarne, 45. sluw, 46. kaasworm, 48. zot, 50. wiel, 52. voorzetsel, 53. munt in Nederland (afkor ting). INZENDINGEN Inzendingen worden vóór don derdag a s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linkerbo venhoek vermelden: „Puzzelop lossing". Er zjjn drie prijzen: een van 5.en twee van 2,50.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 16