Münchener Kammerorchester gaf uitvoering in Leiden KAMERMUZIEK KREEG DE NODIGE AANDACHT Mr.Woudstra over problematiek rond Zuidafrikaanse bevolking Met N.C.R.V. naar Zuid-Slavië WEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 19 NOVEMBER 1958 Ernst en nauwgezetheid Twee jubilarissen in de afdeling Leiden van de Chr. grafische Bond I In het gebouw van Chr.-sociale belan gen aan de Oude Sing?l kwam de afde ling van de Ned. Chr. Grafische Be'drijfs j bond bijeen. De heer F. Arnoldus had de leiding. De heer W. Noomen uit Am sterdam. de penningmeester van de bond, beantwoordde in deze vergadering de vraag, of de vakbeweging nog wel J zin heeft. Vooraf werden twee jubilaris- sen gehuldigd, namelijk de heer P. J Galjaard, die 25 jaar lid is, en de heer A. Labordus, die vijftig jaar aan de afdeling is verbonden. De heer Galjaard mocht het gouden insigne van het C.N.V. in ontvangst nemen, zijn medelid kreeg •I De heer Noomen constateerde in zijn I inleiding een verminderde belangstelling J voor de vakbeweging. De eigenlijke taak van de vakbeweging en haar functie in het grote geheel hebben wel verande ringen ondergaan, maar dat neemt niet 1 weg, dat het bestaan van de vakbewe- ging wel degelijk nog alle zin heeft. De I vakbeweging meet zich dienstbaar ma ken aan onze maatschappij. Haar taak i Is zeer wijd en komt zelfs over de gren- zen heen. Daarnaast is er voor de eigen bond een eigen taak en verantwoordelijk- j heid. Evening Leiden Aanstaande zondagavond -half aoht wordt dn de Oud-katholieke kerk aan de Zoeterwoudsesingel een godsdienstoefe ning, gevolgd door de bediening van het Heilig Avondmaal, gehouden, waarin voorgaat rev. L. N. Meredith van Den Haag. TT ET MüNCHENER KAMMERORCHESTER heeft zich evenals zovele A-I- soortgelijke ensembles in de laatste jaren (het werd opgericht 1951) een goede reputatie verworven, mede dank zij enige uitstekende grammofoonopnamen. We waren dan ook zeer benieuwd dit kamer orkest nu rechtstreeks te beluisteren, waartoe ons de Mij. voor Toonkunst te Leiden gisteravond in staat stelde. Het gezelschap, dat onder leiding staat van Hans Stadlmair, bestaat uit ongeveer 14 strijkers en stelt zijn repertoire vooral samen uit werken van de 18de eeuwse concertmuziek. Nu is het zo, dat de schriftelijke bronnen van dit repertoire omtrent de wijze van uitvoering veel minder gegevens bevatten dan die van de latere muziekliteratuur, zodat over de uitvoering van 18de eeuwse muziek uiteenlopende opvattingen bestaan. We beluisterden gisteravond werken van Pergolesi (concertino in f), Bach (Ricercare uit het „Musikalische Opfer en het Vioolconcert in E), Michael Haydn (Divertimento in D) en, als enig modern werk, de vijf stukken voor strijkorkest van Hindemith. Het programma was dus zeker belangwekkend genoeg en indien we niettemin bezwaren voelden, dan gold dit uitsluitend de voordrachtsstijl Het ensemble bezit een discipline en een verfijning van toon, die voorbeeldig kunnen worden genoemd. Misschien do mineren de lagere regionen, dus contra bas, celli en alten, enigszins, doordat ze in getal even sterk zijn als de eerste en tweede violen; in de 18de eeuw ge bruikte men, voor zover we dit kunnen nagaan, gewoonlijk iets meer violen te genover de lagere partijen. De klank wordt door de wat zware bassen wel sonoor, doch op den duur wat mat. De schitterende orkestdiscipline en grote toewijding der musici om elke par tituur zo getrouw mogelijk weer t ven, gingen echter gepaard met 'n grote eerbied voor het notenbeeld, zodat de stijl erg streng en schools werd. Per golesi was een van de wegbereiders van de nieuwe, galante stijl van het midden van de 18de eeuw en kan zeker wat vrijheid en coquetterie gebruiken. TTET RICERCARE is vooral een A A contrapuntisch werkstuk en ver draagt een serene, acadamische voor dracht wel; het vioolconcert in E doet dit naar ons gevoel echter niet. Jeugdconcert in Leidse gehoorzaal TTET CONCERT, dat gistermiddag in de Stadsgehoorzaal gegeven zou AA worden door het bekende Münchener Kammerorchester (niet te 1 verwarren met het Pro Arte kamermuziekgezelschap, dat uit dezelfde I stad afkomstig is) ondervond enige vertraging, daar het gezelschap te l *i had gekregen met autopech. Dit gaf de heer Stevens de gelegen- 1 vast een kleine inleiding te geven op de te spelen werken, te weten vioolconcert in E en de Kleine Nachtmusik van Mozart. Deze inleiding die even later met fraaie voorbeelden geïllustreerd werd door het orkest heeft zeker verhelde rend gewerkt; de scholieren werden ver trouwd gemaakt met begrippen als „basso ostinato", rondo- en menuetvorm en met de algehele bouw van een conoert met solo-instrument. Dat door middel van kort-aangegeven thema's een duidelijk overzicht van elk oeuvre tot stand kwam, beschouwen wij als een vooruitgang; wij hopen, dat men bij volgende concerten dit goede voor beeld volgen zal. Het orkest, onder leiding van dirigent Hans Stadlmair. had in het begin enige moeite, erin te komen. Men krijgt de in druk, dat deze musici in de eerste plaats de grootste aandacht schenken aan de weergave van de partituur; er werd geen noot gemist, de inzetten der verschillende delen waren zonder uitzondering voor beeldig te noemen en de klank werd hier door zeer homogeen; aan een meer per soonlijke visie was men echter nog niet toegekomen. MEN KAN redetwisten over de tempi die men voor Bachs con certen kiezer moet; in het algemeen leek ons in dit opzicht de keuze van de dirigent wel aannemelijk; doch in een vrij brede opzet schuilt het ge vaar van langdradigheid. Zo was het eerste allegro van het vioolconcert wel wat zwaarwichtig en ook het Rondo (allegro assai) had met een zekere stijfheid te kampen. De solist, Werner Keltsch, sloot zich echter uitstekend bij het orkest aan; hij toonde zich een bescheiden, iets te „gründ- liche" musicus, voor wiens geacheveerde streektechniek wij groot respect hadden, maar bij wie men het virtuoze clement in het spel wel even miste. De grote eenheid die er echter tussen solist en orkest be stond, maakte, dat men zich toch gewon nen gaf voor deze door eenvoud geken merkte voordracht. Mozarts overbekende Serenaxa notturna mag wel wat speelsheid en glans hebben, wil de weergave niet al te sober aandoen. Naar onze mening slaagde de dirigent er niet geheel in, de lichte toets te hand haven en daardoor kreeg men zeer even wichtige, maar ook wat saai-aandoende muziek te horen. Een uitzondering echter gemaakt worden voor de laatste twee delen; misschien had men deze lan gere tijd om „in te spelen" na het koude avontuur wel nodig gehad; hier kon tenminste, naast de doorzichtigheid v door ook de andere delen zich kenmerk ten, een zeker enthousiasme en me ei De jeugdige toehoorders dankten d< concertgevers met een spontaan applaus; ongetwijfeld zal dit concert gedragen hebben, dat er een grotere be langstelling voor kamermuziek gewekt wordt bij de Jongere generatie Ook deze keer kan de Maatschappij voor Toon kunst terugzien op een geslaagde muziek- middag De solist, Werner Keltsch, werd ge heel als een orkestlid beschouwd er mocht blijkbaar niet virtuoos op de voorgrond treden; hij voldeed uit stekend aan die eis, en speelde zeer correct, doch het streng volgehouden tempo, de afwezigheid van expres sieve ritenuto's in het toch wel zeer uitdrukkingsvolle adagio, maakten alles wat levenloos. Een cadens in gis kl. t. aan het einde van het middendeel van het eerste alle gro mag stellig wel wat breder ei voeliger genomen worden, terwijl het slot van de vioolpartij in het adagio, de cadens in cis kl. t. met haar gedurfde harmonieën, bepaald droog klinkt neer elke pathetiek wordt onderdrukt. Bovendien misten we vooral in dit het clavecimbel als continuo-instrument, dat in Bachs tijd nooit ontbrak en dat aar het klankbeeld iets pittigs en stuwend: Michael Haydn, kapelmeester te Salz burg, bedoelde zijn Divertimento zeker als een muzikaal amusement (tot iets belangrijkers was hij trouwens nau' lijks in staat); we hadden in de uitv ring dan ook wat meer speelvreugde „Schwung" gaarne gehoord in ruil vi de academische ernst en nauwgezetheid die dirigent Stadlmair erin legde. Het werk wordt daardoor wat langdradig. Gelukkig besloot het programma m< een werk, waarop de musici uit München al hun gaven en hun grote en zeer sym pathieke toewijding konden botvieren; Hindemiths vijf stukken. Eerst in dit mooie opus, waarin de componist invloe den van de school van Schoenberg zelf standig en zeer gelukkig verwerkt heeft, bereikte het orkest zijn eigenlijke ni veau. Hier paste de ernst die deze Duitse musici kenmerkt, en kwam het vakman schap van de dirigent volledig tot Een langdurig applaus bewees, dat de vele toehoorders het concert hogelijk gewaardeerd hadden. Als toegift werd nog uitgevoerd een allegro in Bes (uit een divertimento?) van Mozart. Overi gens scheen althans vóór de pauze, de juiste plaatsing van het applaus tot enige verwarring aanleiding te geven. bijna adviseren ook dit moment concert in het programma aan ter vervolmaking van de mo derne applaus-discipiine. Voor de uit- teit der toehoorders zou niet groter op worden. Dr. J. van der Veen Oefeningen van B.Z.B. te Leiden Onder het motto „Samenwerkinc" werd gisteravond door de bedrijfs-zelf- bescberming van het station der N.S. te Leiden en van Van Gend en Loos resp. in de omgeving van het station en op het goederenemplacement der Spoor wegen aan de Haagweg een oefening gehouden, waarbij ook dc brandweer van de B.B. en de operatieve diensten waren ingeschakeld. De eerste oefening veronderstelde een aanval van bommenwerpers op net sta tion Leiden, waarbij, brandbommen in de onmiddellijke omgeving van het sta tion terecht waren gekomen. Er waren twee branden uitgebroken, die een be dreiging voor het station vormden. In een trein waren enkele reizigers gewond. Ook werden reizigers door rondvliegen de scherven getroffen. Voor het goede renemplacement werd verondersteld, dat een aanval een zware brand en glas schade had veroorzaakt. Verscheidene mensen hadden bovendien brandwonden opgelopen. Versperringen maakten het onmogelijk, de loodsen langs de gewone weg te bereiken. Namens het gemeentebestuur gaf wet houder A. J. Jongeleen van zijn belang stelling blijk. De heer Hagedoorn van de brandweer en de B.B. werd bedankt voor het feit, dat hij met zijn brand weer het werk van de B.Z.B. wil steu- De oefeningen liepen aanvankelijk wat stroef, maar gaandeweg ging het beter. En dat is uiteraard de bedoeling van dergelijke activiteiten. Verscheidene hoofden van soortgelijke ploegen in di stad maakten de oefeningen mee. Vanavond om 8 uur is er een groti oefening van wijk 6 op de Beesten- Zaken-IuBtrumfeeM Vandaag bestaat de zaak van A. Ver hoog, Haarlemmerstraat 57 tot 61, 45 jaar. Vanmiddag ia een receptie ge houden. Inaugurele rede dr H Drion. die werd benoe hoogleraar ln de faculteit 1 geleerdheid, zijn ambt te a. PROMOTIE-JUBILEUM enderdag 20 november zal geleden zijn, dat mr A J Geslaagd voor het kand ex. F' wis natuurkunde: de heer M A Kerkhoven te Leiden. Voor het kand, ex. F wis- en natuurkunde de heer P S R Radhakishun te Leiden Voor het kand. ex E wis- en natuurkunde de heer C Creveceur te Leiden eiden en H Diederi: Voor het kand ex leunde: mej. M K' Leider Davids te Leiden. Leiden en me) T A J gerema te Lelden het doet ex scheikunde; de heren Itter te Leiden. E Talman te Loos- J v d Veen te Leiden en W C Den Haai i Niet doet erker biologie; de het Warmond In cellofaan verpakt Expoge Leiden vergaderde MET EEN BOEIENDE LEZING heeft mr. C. J. Woudstra gisteravond de leden van de Expoge te Leiden in de bovenzaal van De Harmonie een indruk gegeven van Zuid-Afrika, zijn natuur, zijn bevolking en zijn pro blemen. Getoetst aan eigen observaties, waü de heer Woudstra enkele problemen voorzichtig genaderd, maar hij had van zijn lezing ge ïllustreerd met lichtbeelden geen problemenstudie gemaakt. Via een toeristische omzwerving door de landpunt, die door Jan van Riebeeck eeuwen geleden bewoonbaar werd gemaakt, belandde hij zo nu en dan bij een van de sociale aspecten van het land, welke hij kort commen tarieerde. Een prettige voordracht en een zorgvuldige woordkeus zorgden voor een onderhoudend betoog. een inleidend woord over het ka- van de Afrikaanse neger een drang naar het moeiteloos genieten van het leven zonder enige maatschappelijke atie belandde de heer Woudstra bi: Zuid-Afrika, waar voor het eerst de Westerling een blijvende penetratie pleeg de in 'de wereld van de neger. Deze Euro- en Nederlanders van boerenaf komst hebben een eeuwenlange strijd erd om hun positie tegen de neger- beschermen. dreven door economische belangen, poog den Zuid-Afrika tot kolonie te maken, •egen de boeren er naast de negers een vijand bij. Deze strijd is thans van het slagveld verplaatst naar het parlement Politiek wordt er nog steeds fel gestreden de macht, al zijn de Zuidafrikaners van Engelse afkomst verre in de minder heid; in dit politieke spel spelen de negers geen rol. Chicago Dr». A. x i der VeenWiersma. Geldlening gemeente Leiden De gemeente ontving een aanbieding voor de verstrekking van een geldlening van f 350.000. Deze lening is bestemd voor de financiering van de aankoop van een fabrieksgebouwencomplex, aangekocht ngevolge een raadsbesluit van 25 aug. jj. De lening zal worden aangegaan voor tien jaar, af te lossen in tien gelijke jaarlijkse termijnen tegen een rente van 4 procent. WARMOND IJsclub regelde financiën Er was gisteren heel veel belangstel ling voor de vergadering van de War mondse IJsclub. Voorzitter H. van dei Voet herdacht in zijn openingswoord hel overleden erelid R. Stijnman. Hij be groette speciaal de afgevaardigden van zusterverenigingen uit Lisse, De Kaag en Sassenheim en van de Zuidhollandse IJsbónd. Er zijn nog enkele voorstellen bij het bestuur in voorbereiding, zoals het baanvegen en de regeling vat contributie Het bestuur werd in zijn geheel her kozen. De penningmeester meldde batig saldo van f 1.516,35. Besloten werd, de contributie voor het komende sei zoen te handhaven op drie gulden. Gemeenterekening 1957 Verschenen is de gemeenterekening 1957. De gewone dienst geeft een nadelig saldo te zien van f 5205; de kapitaal- dienst heeft een nadelig saldo van 1324.286. Het Münchener Kammer-orchester gaf gisteravond in Leiden een uitvoering van Bachs Dubbel- viool-concert met de solisten Wer ner Keltsch en Werner Halele en o.l.v. Hans Stadlmaer. Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Cornells Johannes zn v C J van Daalen en C H A Kanbier; Carolus Andreas zn v G van der Born en W Slierings; Aat zn v A Segijn en L Mulder; Fetze Evert zn v L Guijt en A Peeman; Johan zn v J Schuszler en E M Bakker; Gerardus Wilhelmus zn v G W van Mierlo en C J M W van Hijningen Overleden: H Bakker. 63 jaar; E Roozeboom, 47 jaar. echtgenote v W J Boon; A Meijers, 70 jaar. beschrijving van het natuurreservaat, een gebied zo groot als Nederland, waar de dieren in hun na tuurlijke staat kunnen leven, besprak mr Woudstra het Chicago van Zuid-Afrika, Johannesburg, waar het rassenvraagstuk nogal onsmakelijke vorm van samen leving heeft geschapen. Driehoi.derdui- zend blanken staan daar tegenover zes honderdduizend negers en om hun posi- handhaven pogen zij iedere verbe- Subtropen in Leidse Stadsgehoorzaal T^VAT de Nederlandse Christelijke Reis-Vereniging ook buiten het A-' vakantie-seizoen voor haar leden de weg naar de verre einder open houdt bewees de afdeling Leiden gisteravond in de Stadsgehoorzaal waar de voorzitter, de heer A. van den Bos, de heer J. Beekman uit Amstelveen en zijn echtgenote inleidde, die een in grote getale opgekomen gehoor door middel van gekleurde en stereografische lichtbeelden en films lieten genieten van hun vakantie, doorgebracht in het zonnige Joego-Slavië. De heer Beekman houdt ndet alleen van grote reizen, maar ia ook een enthousiast en bijzonder bekwaam amateur-foto graaf en amateur-cineast, die met zijn 14-jarige zoon als camera-assistent en mannelijke hoofdrolspeler en zijn echtge note als filmster, een boeiende rolprent prent heeft vervaardigd van Joego slavië. een land, dat zes maal zo groot is als Nederland, 6 miljoen inwoners telt over duizend kilometers berijdbare en enige duizenden kilometers onberijdbare wegen beschikt dat vruchtbare en zeer arme gebieden beeft en waarvan de be volking ten dele christen en ten dele mohammedaan is. Auto en tent Het gezin Beekman heeft de reis, welke aan deze avond ten grondslag lag. ge maakt in een Fiat 600 autootje en een 3-persoons tent-met-bagageruimte. De reis ging door het Alpenlandschap van het noorden, waar het land aan Oosten rijk grenst daarna langs da kust en ten slotte door het droge Karstgebergte, een kalkland met fantastische bergformatnes. dat vaak eerder deed denken aan een maanlandsohap, dan aan een gebied, dat over de weg Is te bereiken. Men vindt er prachtige boasen, meren, watervallen, een subtropische, weelderi ge natuur, maar ook een arme bevolking, die voor een groot deel nog analfabeet is. Vijftig jaar geleden beheersten de Tur ken nog dit land en deze toen reeds eeuwen durende overheersing ziet men thans nog aan de vele moskeeën, met hun naaldscherpe minaretten en koepels, kenmerkend voor het overwegend mo hammedaanse Herzegowina. In wezen ls Joego-Slavië een unie van zes landen, onder een gemeenschappelijk bestuur: Servië, Kroatië. Bosnië, Slovenië, Ma cedonië, Montenegro en Herzegowina. De heer Beekman vertelde hoe deze volken gedurende de laatste wereldoor log niet alleen de invallende overheer ser bevochten door middel van een par tizanenstrijd, maar dat zij tevens van de gelegenheid gebruik maakten, onder- Hoewel er in Zuid-Afrika middel bare scholen en universiteiten voor negers zijn, mag geen enkele kleur ling in de blanke maatschappij enige geschoolde arbeid verrichten, terwijl er vóór hen in de negersamenleving geen emplooi is. Neger-ingenieurs mogen in de fabrieken dus slechts de vloer aanvegen of kolen-sjouwen maar het is hun streng verboden een hamer of schroevendraaier om maar niet te spreken van een teken potlood of een passer te hanteren. Het gevolg is, dat de negersamen leving op een onvoorstelbaar lage trap van beschaving staat. Moord er, doodslag komen in de negerconglo meraten rondom Johannesburg da gelijks voor en de politie heeft niet de minste behoefte om in te grijpen, daar iedere neger minder winst be tekent! Toch poogt men van bepaalde zijde de toestanden enigszins te verbeteren; er wordt wat gedaan aan de negerhuisves ting en men poogt het drankmisbruik tegen te gaan. De lezing van mr. Woudstra werd be sloten met een interessant debat, waaruit bleek, dat de belangstelling voor dit deel van Afrika, dat Nederlands initiatief voor de blanke openstelde, onder de leden niet gering is. Opbrengst van verkoop dag in „Staalwijk" De verkoopmiddag en -avond van de Hervormde wijkgemeente „Staalwijk", gisteren in het wijkgebouw aan de He renstraat gehouden, heeft f 950 opge- linge veten, die tientallen Jaren w blijven sluimeren, weer op te halen. Het resultaat was. dat deze oorlog een mil joen en zevenhonderdduizend Jonge man nen heeft gekost De avond ving aan met gekleurde licht beelden. die reeds een goede indruk var land en volk gaven. Vervolgens kwamen stereo-beelden aan de beurt, waartoe aan de toeschouwers speciale brillen werden uitgedeeld. Deze stereo-beelden vertoonden een verrassend leven en een dieptewerking, welke ieders bewonde ring opwekten Na de pauze kwam de film aan de beurt in twee delen. Het amateur-cineastengezin Beekman liet in L eiden een dankbare N.C.R.(ela) V.-afdeling achter, die gisteravond het kille Leidse klimaat met graagte bulten de deuren van de Stadsgehoorzaal heeft gelaten en daarbinnen heeft genoten van zuidelijke zon. van bloeiende oleanders, agaven, palmen en bougainvilla'a, van een boeiend landschap en van een vriendelijke en Interessante bevolking dte meer ingesteld Is op het levenstempo van de ezel, dan van dat van de moderne auto. AGENDA VOOR LEIDEN Woensdag Turk, 8 uur: Tuinbouw en Plantkunde, ledenvergadering. Stadsgehoorzaal, 8 uur: feestavond Leid se chr. Oranjevereniging, 7 tot 7.45 uuri receptie t.g.v. 50-Jarig bestaan. Rijksmuseum geologie en mineralogie, 8 uur: Kon. Ned. Natuurhlst. Ver., film avond over aardolie. Wijkgebouw „Bethel", 8 uur: jaarverga dering afd. Leiden Geref. (Herv.) Zen dings bond. Prytaneum, 8 uur: K. en O.-cursus bloemschikken. Foyer gehoorzaal, 8 uur: K. en O., mr. H. Schol te over Griekenland. OEGSTGEEST: Irene, 8 uur: wijkge meente Poelgeesterwijk (Hervormd), mr. P. J. Idenburg over Afrika. Bethel. Stille Rijn 13, van 2.30 uur aft bazaar Herv.-Geref. zendingsbond. Doopsgezinde kerk, 8 uur: ds. K. C. van Oossanen voor Adventkerk. Donderdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: Residentie-Or kest. Baptistenkerk, 8 uur: kleurenfilm van de U.Z.C.-eenddng. Gebouw Rehoboth, 2 tot 10 uur: bazaar nieuwbouw diaconessenhuls. Gebouw Levende al 1, 2.30 uur: kookde monstratie. OEGSTGEEST: Geref. kerk, 8 uur: her denking 80-jarig bestaan a.r. Ideevereni ging, spr. ds. G. van Duinen Wassenaar. Zomer-zorg, 8 uur: Kynologenvereniging Rijnland. Vr(jdag Bouwterrein Toussaintkade, 3 uur: eerste-steenlegging chr. nijverheidsschool voor meisjes. Het gulden Vlies, 8 uur: Ver. Pedago giek, dr. J. v. d. Grient, O geest over „Da misdadiger". Stadsgehoorzaal, 8 uur: sportavond Leidse Sportstichting. Schouwburg, 8 uur: V.PJt.O.-binddnga- avond. Snouck-Hurgronjchuls, 8 uur: K. en O., toneelcursus. Groot-Auditorium, 4 uu: prof. dr. W. L. Haardt. Koor Pieterskerk, 7.15 uu: Het gulden Vlies, 2.30 uu Ned. Ver. Huisvrouwen, Schlesinger over knip- en Wijkgebouw Rehoboth, 2 tot 10 uur: ba zaar diaconessenhuls. OEGSTGEEST: Patronaatsgebouw, 8 uur: feestavond Vogelenwijk. Wijkgebouw Levendaal, 8 uur: C.H.U, afd. Leiden, spr. mej. mr. E. A. Haan over Vrijheid en Politiek. Rijksmuseum voor Volkenkunde. 3 uur: opening expositie „Wat doe je in de kou?" Gebouw ChMoc. belangen, 8 uur: Christelijke Besturenbond ds. H. J. A. i, Evang.-Luthers predikant, over „Een Luthers geluid uit Leiden." Clubhuis speeltuin Zuiderkwartier, 7 it 11 uur: bazaar speeltuinvereniging Zuiderkwartier. Zaterdag Gymnastiekzaal Dr. van Voorthuyzen- school. Marnlxstraat, 6 uur: finale adepi- r anti eden chr. gymnastiekverniging Jahn Geref. Jeugdhuis. 8 uur: evangelisatie- bijeenkomst. Anlonius-clubhuje, 3.30 tot 8 uur: re ceptie afd. Lelden R K. Grafische Bond t-g.v. gouden jubileum. Den Burcht, 8 uur: D.O.B. met „De »ui kerfreule". Stadsgehoorzaal, 230 uur: Scaplno-bal- let. L.J.A. Apotheken De avond- en nachtdienst van de apo theken wordt waargenomen door apo theek Doornstraat 31. tel. 21313; da Ha venapotheek, Haven 18, tel. 20085 en da apotheek Oegstgecat, Wllheiminapark 8. Inauguratie avondgebed, r: afd. Lelden mevr. Kerp- schaarkunat. •I 26274. Tentoonstelllngei Geref jeugdhuis: tentoonstelling teke- «ingen en grafiek van Jan Weasendorp en <ee« Buurman, tot 22 november, op wark- lagen avonds open van 7 tot 10J0 uur. Lakenhal, 104 mar: werken van Ars Aemula Naturea (tot an mat 8 december).

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 3