Katwijk heeft voor elk wat wils JAN P JAN JE Jongens en meisjes moeten zelf aan het woord kunnen komen Vismeelindustrie hoos op visserijbond H. P. BLOOT Raad Voorhout gaf krediet voor Noordwijkerhoekbrug Vang: sten onder Engelse wal worden wat beter NIEUWE LEIDSCHE COURANT 15 VRIJDAG 14 NOVEMBER 1958 e keus, 15 en 30 denier 1 Q C slechts1.7 J ,DE WOLBAAL" Vraagt zegels klndermunt Moderne woninginrichting P. LUGTHART Voor al uw meubelen HET ADRES voor HAARDEN en KACHELS GASFORNUIZEN KEUKENUITZETTEN WASMACHINES STOFZUIGERS enz. Is „HET EMAILLEHUIS" Piet Oudshoorn NOORDEINDE 7 PRINCESTRAAT 11—13 LEDEREN KIDDING RIJWIELLAMPEN ZAKLANTAARNS HANDSCHOENEN ROLSCHAATSEN AUTOPEDS DRIEWIELERS E. H. van GALEN IJZERWAREN GEREEDSCHAPPEN HUISH. ARTIKELEN BIJMAKEN VAN AL IMV SLEUTELS M. van den Anker DWARSSTRAAT 19. Tel. 3751 Katwijk aan Zee „Terwijl ik nog ben" ƒ6.90 Boekhandel VAN DER LEE Katwijk aan Zee. Voor AL uw WERKKLEDING NOORDEINDE 4 Oudervereniging Katwijk IN DE ZAAL achter de Geref. kerk werd een ledenvergadering gehouden van de oudersvereniging van de jeugdclubs. De leiding was in han den van ds. H. de Valk, die in zijn openingswoord uiting gaf aan zijn vreugde, dat zoveel ouders het jeugdwerk steunen. Secretaris Alb. van der Mey vertelde in zijn jaarverslag dat het de jeugdclubs goed gaat en dat het aantal leden stijgende is. Penningmeester C. Zuyderduyn meld de een kassaldo van ruim 180, dank zij een in de kerk gehouden collecte. In het bestuur werd herkozen de heer C. Zuij- derduijn. Na dit huishoudelijk gedeelte sprak de heer J. J. de Wilde uit Rijswijk over „Het kind en de creativiteit". Hij stelde dat. vorming in de tijd, die vooraf gaat aan de periode van de jongelingsver- eniging, nodig en belangrijk is. Reeds in 1912 werd de bond van 1 penverenigingen opgericht. Voordien ren de studieboeken, die gebruikt den ter verdere kerkelijke vorming, zwaar voor de jongeren. De bond wilde daarom vorming waarbij leiders he- woord hadden. Men stelde het echter op prijs, dat de jongens, en ook de meisjei in hun eigen kring, zelf aan het woord kwamen. Het kind moet zich zelf gaan vormen met behulp van leiders en leid sters en deze laatsten moeten de kinde ren meer in het gesprek betrekken KATWIJK AAK ZEE Polikliniek dieren trekt de aandacht De afdeling Katwijk van de Dierenbe echerming heeft in het wljkgebouw .bij de Ouda Kerk een ledenvergadering ge houden. De secretaresse, mevrouw Böde- kerDe Kramer, deelde mee, dat de poll kliniek voor kleine huisdieren zach lm een stijigiende belangstelling mag verheugen. Dokter Larakamp uit Wassenaar verricht hiier vooral voorlichtend werk. Van sep tember af zijn een cursus dierenbescher ming en een cursus E H B O. (dieren) ge houden. Dank werd gebracht aan d< Katwijkse politie, die verscheidene inge diende klachten heeft onderzocht. Nadat de heren, R. van Ron-ner en mr W. Bödeker tot respectievelijk secretaris en penningmeester waren benoemd, ver toonde de heer J. Ivangh uit Beverwijk natuurfilms. Foto van de maand In restaurant Marina vergaderden de leden van de amateurfotografenve ging Katwijk onder leiding van de heer J. Verloop. Onder het motto Foto van de maand, waren vijfentwintig foto's in gezonden, die door de leden zelf werden beoordeeld op motiefkeuze, uitbeelding en techniek. De eerste en derde prijs werden behaald door de heer H. P. C. Dekkinga met 184 en 175 punten. Het adspirant-lid, de heer H. J. F. M. Wasser, behaalde de tweede prijs met 176 punten. De inzendingen stonden op hoog peil; vooral de fototechniek was sedert vorig jaar opvallend verbeterd. Houdt liet geloof levend Ds. W. A. B. Hagen heeft op de wijk- avond van de Hervormde wijkgemeente ruid gesproken over de Kerkhervorming. Wij moeten op onze hoede zijn voor Rome, dat zijn activiteiten intensiveert. Het gaat er daarbij niet om dat wij af geven op de rooms-katholieke Kerk, maar dat wij ons geloof levend en fris houden. Vervolgens gaf de predikant een be schrijving van Luthers leven. Aanvan kelijk God slechts kennend als wreker, leerde hij door de Bijbel iets verstaan van Gods liefde voor zondaren, van de vergeving door het geloof alleen. Vooral de omgang van de Hervormer met kinderen is zeer treffend. Hij maakte hen al vroeg vertrouwd met de Schrift en gaf in zijn kinderverhalen blijk van een tot de verbeelding sprekende kijk op het hemelleven. Na de pauze vertoonde men kleuren dia's, onder meer van het bejaardenuit stapje. Voorlichting visserij Op de nettenzolder van de visserij- school werd voor een 150-tal leerlingen een voorlichtingsavond gehouden van wege het ministerie van visserij en voed selvoorziening. Nadat directeur C. Var- kevisser een welkomstwoord had gespro ken. vertoonde men films over de ont wikkeling van het schol-ei. de zalmvis serij Ln Canada, de stormramp in 1953 en de drooglegging van de Zuiderzee, Hoog en laag water Zaterdag 19 november: hoog water om 5 36 en 18.04 uur; laag water om 1.32 en 13.49 uur. Advertentie RIJWIELEN BURGERS E.N.R. - LOCOMOTIEF UNION - TEECO - MAGNEET Riiwiel- en bromfietshandel P ZUYDERDUYN VOORSTRAAT 31 Katwijk aan Zee -' Telefoon 2954 VITRAGE OVERGORDIJNSTOFFEN BUIS EN ZOON WONINGINRICHTING Slulsweg 25 Telefoon 2964 Katwijk aan Zee. Daardoor krijgen valse schaamte. Botsing Woensdagavond geraakte er in de Pri: ses Margrietlaan een vrachtauto van c weg en bots'e tegen een lichtmast. Deze brak en het armatuur smakte op de auto. KATWIJK AAK DEK RIJK „Minor" bestudeerde tropische gewassen een ledenvergadering. Na het welkom de waarnemend voorzitter, de heei Teljeur, hield dr. J. van Ramshorst uit Amsterdam een lezing over planten in het tropisch aquarium. In het bijzonder be sprak dr. Van Ramshorst de crlptocorU- Aan de hand van een aantal dia's be handelde spreker de verschillende fac toren, die de groei van deize waterplanten bevorderen, zoals een lichte bodem, de zachtheidsgraad van het water, de tempe ratuur en in het bijzonder de ongestoorde groei. Herhaaldelijk verplanten van deze soorten heeft veelal schadelijke gevolgen De planten behoren eigenlijk in tropische assen thuis en de mooiste soorten vindt men op Ceylon. LEIDERDORP De werkgenieentcn van onze beroepshevoljjjng Een vergelijking tussen mei 1947 en vember 1957 toont aan, dat het aantal in Leiderdorp wonende mannen, dat buiten deze ■rkzai In 1947 werkten in Leiderdorp 616 mannen en in 1957 715, dat is respectieve lijk 52,1 en 44,7 procent. Naar Leiden er Oegstgeest gingen in 1947 dagelijks 30( mannen en vorig Jaar november 537. of wel 25,9 en 33,5 procent. Naar Den Haag, Rijswijk en Voorburg in 1947 37 mannen en vorig jaar 75, ofwel 3,1 en 4,7 procent. In Zoeterwoude werkten in 1947 in totaal 58 mannen en ln 1957 53, dat is resp. 4 3.3 procent (een achteruitgang dus). Ove rige gemeenten in de Rijnstreek e duinstreek: 71 in 1947 en 81 Ln 1957. ofwel 5,9 en 5,1 procent (dus ook een achteruit gang). In andere gemeenten: 96 ma in 1947 en 138 vorig Jaar november: 8,1 en 8,7 procent Dit lazen wij in een tabel, gevoegd bij het rapport over de nieuwe wijk in deze gemeente. Opbrengst collecte De najaars-zendmgscollecte heeft ii Hervormde Gemeente 422 opgebracht. „Oegstgeest" verwacht van Leiderdorp dit jaar in totaal een bedrag van 2400. Er ontbreekt nu nog een beorag van ƒ300. Stichting Gezinsverzorging Na het vertrek van mej. C. Kuilenburg bij de Prot. interkerkelijke stichting aatschappelijk werk en Gezinsverzor ging moest in twee vacatures worden rzien. Het bestuur vond twee meisjes de eigen omgeving beieid de open plaatsen te bezetten. Het zijn mej. G. Blonk, Rijnegommerstraat, en mej. C. van Stoel. Roomburgerweg. Mej. G. Ger- rits behaalde het diplom-, „gezinsver zorgster". HOOGMADE Afscheid van ds. Roth Op 7 december hoopt ds. Roth alhier fscheid te nemen van de Hervormde ïemeente wegens vertrek naar Ruurlo. Alphen aan den Rijn Uitvoering van Hosanna De uitvoering, 3ie de Chr. oratorium- reniging Hosanna dinsdagavond in de grote Hervormde kerk aan de Juliana- t geeft, draagt in zekere zin een experimenteel karakter. De naam zegt al; Hosanna komt gewoonlijk met iria. Maar ditmaal voert men enkele kleinere werken uit, zonder orkestbege leiding. Uitgevoerd worden Das neuge- e Kindelein van Dietrich Buxtehude ate 142 en koraal uit Cantate 147 Joh. Seb. Bach en het Te Deum Laudamus (in D) van Henry Purcell Men heeft medewerking van een vijftal :en: Regina Béekman sopraan, Wat ty Krap alt, Jan Waayer tenor. Herman Schey bas en Ank Begemann tweede alt. Albert de Klerk heeft de orgelbegelei ding; het feit, dat hij ook enkele soli ;even, Is ongetwijfeld voor de lief hebbers van orgelmuziek eveneens aan leiding deze uitvoering te bezoeken Men heeft voor dit concert weer' de goede gedachte gehad, voor de school jeugd toegangskaarten tegen sterk ver lagde prijs beschikbaar te stellen. Geref. mannen over de gebedsgenezing DS. H. POST te Rijnsburg sprak eister- avond in hotel Toor voor de afde ling Zuid-Holland-Noord van de Geref Mannenbond, die de (goed bezochte) na- vergadering hield over „Gebedsge- ig". Ds. Post vroeg zich af. waarom iemand uit het buitenland moet komen de Nederlandse Kerk weer te wijzen op de betekenis van het gebed. In de levenspraktijk is het vaak zo, dat de mens bij moeilijkheden, zoals ziekte, eerst naar een middel, een medi cijn grijpt om als dat niet helpt pas terug te vallen op het gebed. Achter de gebedsverhoring wordt vaak een vraag- i gezet, terwiji Jezus toch heel na drukkelijk heeft gezegd: „Al wat gn idt, zal Ik u geven". De Bijbel is vol van verhoringen op gelovig bidden; de verhoring kwam ech ter lang niet altijd direct Is de Heiland gekomen om ons te leren bidden om zelf behoud of is Hij gekomen tot herstel van •erhouding. die de mens meer breng' BEKTHVIZEK Bromfietser tegen auto imorgen omstreeks zeven uur stak de heer P K te Boskoop met zijn brom fiets op onvoorzichtige wijze de Hoge- ;eweg over. Hij werd gegrepen door auto, bestuurd door de heer C. Z. askoop De heer K. liep een hersen schudding en een verwonde ar mop. Hij werd naar het Academisch ziekenhuis Leiden vervoerd. Gemeentelijke schouw Maandag 1 december nnjven burge meester en wethouders een gemeentelijke schouw over de sloten in de kom van de gemeente, niet vallend onder de schouw vJn een polderbestuur. D? sloten moeten zijn gekroosd en gezuiverd van flabben, ezen. riet en waterplanten. HAZERSWOVDE Uitstapje brandweer Het korps van de vrijwillige brandweer ging deze week op excursie. Eerst be- :ocht men de Shell-raffinaderijen in Per lis, waar enkele films werden getoond _,ater op de. dag bracht men een bezoek tan de stormvloedkering in de IJssel ussen Capelle en Krimpen. In Kinder lijk wachtte burgemeester L. J den Hollander het geschap op om aan tafel te praten over wat men had gezien geleerd. dan genezing van lichamelijke ziekte?, o stelde ds. Post de vraag. Tussen God m de mens staat de zonde en daarom :ullen de gevolgen van de 'zonde hier op aarde nooit kunnen verdwijnen. Des ondanks kunnen er wel plotselinge ge nezingen zijn; God is almachtig. Maar er is ook genezing door middel van de dokter op het gebed. Gebedsgenezing heft de dood echter niet op en het bid den moet daarom in de eerste plaats gaan om het eeuwig heil. Aanrijding in wijk Hoorn De wielrijdster mej. A. N. D. B. werd gistermorgen om 8 uur aangereden in wijk Hoorn. Ze reed met een vriendin in de richting Emrtalaan. De dames had den de bestuurder van een bestelauto. P v. S. uit Nieuwerbrug, die de Prins Bernhardlaan afkwam, voorrang moeten geven. Dit verzuim kostte mej. B. een gekneusde voet, want ze kwam in bot sing met de auto. De chauffeur wiSt. door sterk naar rechts te gaan, de an dere wielrijdster nog net te ontwijken ijn auto kreeg lichte schade. Vermist meisje terecht Het dinsdagmiddag uit de Marthastich- ting weggelopen 16-jarige meisje, over via de radio een opsporingsbericht werd uitgezonden, is gisteravond in Rot terdam aangehouden. KOUDEKERK A. D. RIJK Agenda Dinsdagavond half 8: afd. Christen vrouwenbond, in verenigingsgebouw. Donderdagavond: filmavond melkhan del. Filmavond van C.B.C. De afdeling Koudekerk van de Chr Bedriifsgroepencentrale vertoonde gister middag voor de kinderen (die de zaal van het verenigingsgebouw geheel be zetten) een serie aardige films, waarvan het jonge volkje uiteraard intens en soms erg luidruchtig genoot, 's Avonds waren er vele volwassenen bijeen De heer C. Horsman sprak het welkomst woord en de heer Fransen droeg zorg voor het filmprogramma. Onder meer werd een film over het conferentie- en vakantie-oord van de C.B.C., „Ons Cen, trum", gedraaid. Na de pauze de hoofd film: „Kinderen Prijzen worden geadverteerd (Van een onzer verslaggevers.) TN DE KRINGEN van ne Nederlandse vismeelindustrie heerst grote ont stemming over het optreden van de Nederlandse Vissersbond, dat heeft geleid tot de verkoop van pufvis voor de winning van visolie en vismeel naar Duitsland, omdat de fabrieken aldaar de vissers meer zouden betalen voor hun vangst. Men wil nu in het vakblad De Visserijwereld een adver tentie plaatsen, waarin de werkelijke prijzen die men voor de pufvis be taalt, zullen worden gepubliceerd. De Nederlandse vismeelindustrie komt tot de conclusie, dat de vissersbond eigenlijk bezig is in eigen vlees te snij den. Vissers en industrie hebben belang bij het goed functioneren van de vismeelfabrieken in het eigen land. „De Duitse fabrieken betalen nu alléén hoge prijzen aan de Nederlanders, omdat er sprake is van een grote schaar ste aan vis voor de fabricage van visolie en vismeeL De Duitse fabrikanten proberen met dure import hun produktie gaande te houden. Aan de Duitse vissers betalen zij echter niet zoveel, want die lossen graag in Neder land aldus een woordvoerder vande vismeelindustrie in IJmuiden. Deze woordvoerder komt tot de con clusie, dat de enig juiste manier voor he vaststellen van een verantwoorde prij: voor pufvis is, de vis te waarderen naai het vetgehalte. Dit heeft men de Neder landse Vissersbond aangeboden. Een prijsvaststelling met behulp van tabellen van het vetgehalte. Dit vetgehalte zou met behulp van monsters van de vang sten in het visserijlaboratorium in IJmui den kunnen worden vastgesteld, zodat zelfs de schijn van partijdigheid of be voordeling naar welke kant dan ook zou kunnen worden vermeden. Zeer vetrijk De pufvis is thans zeer vetrijk. De pil chards, die vorig jaar nauwelijks een vet gehalte haalden van 9 procent, hebben hans 20 procent vet. Voor de fabricage /an visolie, het waardevolste produkt van de vismeelfabrieken, is het vetgehalte sor het bepalen van de prijs van de ingst doorslaggevend. De vismeelindustrie geeft de vissers bond overigens weinig kans voor het stichten van een eigen coöperatieve vis- eelfabriek. Zo'n fabriek bouwt men niet op in korte tijd. Dat ls een kwestie van jarenlange ervaring en zorgvuldige re- searcharbeid. De Vissersbond heeft volgens de woordvoerder van de vismeelin- dustriè plotseling 'gevraagd de hoge' prijs die ook ©old voor zeer vet rijke puf, vast te stellen als de prijs voor het gehele seizoen. Dit nu acht de vismeelindustrie zakelijk gezien beslist onjuist. De hoge prijs zou dan moeten gelden tot en met 31 decem ber, waarbij de vismeelindustrie het risico loopt van de aanvoer van min der vetrijke puf in de loop seizoen i het Weinig gewicht Kwestie 37 geen precedent voor verdere beleid Toen de tobischvisserij de jacht op de zandspiering door de Nederlandse vissers in navolging van de Denen e Duitsers werd aangepakt, gold oorspron kelijk een prijs van 10,5 cent per kilo. Na een Jaar praktijk moest deze prijs ech ter door de vismeelindustrie worden ver laagd tot 8.5 cent per kilo. omdat de op gegeven hoeveelheden tobisch niet over eenkwamen met de hoeveelheden, die ln werkelijkheid aan de fabriek werden ge leverd. Toen heeft 'men besloten uit te gaan van de lagere prijs en méér te be talen, wanneer de opgegeven hoeveel heden meer ln overeenstemming met de werkelijkheid waren. Deze afspraak werd ook met de Duitse vissers gemaakt. Tot volle tevredenheid beide partijen, aldus de vismeelin dustrie. De Nederlandse vissers, hoofd- ikelijk de Urker schippers, hadden ech- r al een afspraak met de Duitse vis meelindustrie gemaakt voor de levering de totale vangst van het seizoen Toen er echter plotseling een kink ln de kabel kwam en Duitsland geen pufvis afnam, kwam men bij de Neder landse industrie, die zonder rancune de vangsten weer kocht van de vissers. Voor olierijke sardien heeft de vismedB- fabriek bijvoorbeeld dit Jaar 16 gulden per 100 kilo betaald, maar de vissersbond betaalde hiervan de vissers twaalf gulden stortte df rest ln de organisatie fondsen. vismeelindustrie, aldus de woordvoerder, is ook gekant tegen de regeling, die thans bestaat voor de opvangprijs. Deze regeling geeft geen ruimte prijzen vast te stellen naar de waarde van de pufvis op een bepaald ogenblik, bijvoorbeeld door toene ming of belangrijke vermindering van het vetgehalte. Men is er tegen zich reeds, bij de aanvang van het seizoen bij voorbaat vast te leggen prijs voor het gehele seizoen dat werkt allerlei vreemde prak tijken in de hand. de rechter". ROELOF ARE1SDSVEEÏS Streekexpositic geopend De ten-toonstelling, die de streekver- beteringscommissie tn de nieuwe afmljn- zaal van de veiling houdt (in ons blad van gisteren gaven we ln een uitgebreid artikel aandacht aan deze expositie) is gistermiddag officieel geopend. Na een welkomstwoord van burgemeester E J. M. Kolfschoten, die vele autoriteiten op bouw- en tuinbouwgebied welkom kon heten, en een inleidend woord van de heer Th. W. Schrama, sprak de heer Jac. Groen te Alkmaar, lid van de Tweede Kamer, de openingsrede uit. De heer Groen releveerde de moeite volle groenteteelt op de koude grond, die voorheen de tuinders in Roelofarendsveen een sober bestaan verschafte. Daarna kwam de omschakeling op glascultuur; vooral aardbeien en bloemen begonnen belangrijke artikelen te worden Maar slechts het thans in uitvoering zijnde ruil- verkavelings- en woningsaneringsplan kan een economische bedrijfsvoering mo gelijk maken De «treek wordt daardoor sociaal en economisch versterkt. De tentoonstelling is vanavond tot 10 uur en morgen van 's morgens 10 tot des avonds 10 uur geopend. (Van parlementaire redacteur) TIITNISTER SAMKALDEN heeft glster- middag in de Tweede Kamer de overwegingen van de regering aiteenge- de 37 verstekelingen naar Nieuw Guinea te zenden. Tot voor het bemiddelingsvoorstel van de president van de Haagse rechtbank had de regering net volgende standpunt als er moeilijkheden kjmen met de ver stekelingen dan draagt de regering daar voor geen verantwoordelijkheid, maar ls dat de schuld van de buitenparlemen taire actie. Het schikkingsvoorstel van de rechter kon minister Samkalden echter niet gelijk Stellen met het optreden van personen en organisaties buiten het par lement. Dit de i Hei haar beleid 'e verende bemiddelingsvoorstel verhoogde hef voor de verstekelingen D- mimste lustitie zeide nooit te hebben beweerd dat de verstekelingen in mdonesiè geen gevaar zouden lopen. Hij was het een: met het betoog van de heer Bruins Sic (a.r.) gehouden tijdens het versteke Itngendebat dat dit gevaar vergroot werd door de buitenparlei Maar zulke acties kunnen niet het beleid van de regering bepalen De regent dus de bewindsman, heeft dan ook elke uiting willen vermijden, die tot de ver groting van de moeilijkheden zou kunnen leiden Daarom beeft hij, tijdens het ver «tekelingendebat, niets me-'egedeeid ovei de motieven van de vers'ekelingen om naar Nederland terug te •veren Dit wil de hij nog niet doen Maai wel e»kende minister Samkalden dat de persberichten juist zijn, dat sommige verstekelingen geen militaire dienstplicht in Inaonesie willen vervullen De debarkatie in Nieuw Guinea is geen precedent voor het toekomstig beleid Het betreft hier. zo vervo'gde de minis ter. een incidentele beslissing Er is een verschil tussen toelating *n Nieuw-Gutnea en in Nederland, want niet Nederlanders len dat zijn de versteke><:igendie in Nieuw-Guinca zijn gevestigd, hebben een visum nodig om Nederland binnen te ko men. Minister Samkalden begreep me' veel van de uitlating van de heer Berk houwer (lib dat de regering door dit veranderde beleid aan gezag heeft inge boet. Hoe kan eén lid van deze fractie dit zeggen, terwijl een snoer V V D -er tijdens het verstekelingendebat dé indruk had gewekt dat de regering harteloos te werk is gegaan. Sfeer in 't gezin i De ..Nieuwe Leidtcbe" Voor een Inventum broodrooster Andreasplein 14 Katwijk aan Zee RADIO - ELECTRA - TELEVISIE K. V. P. sloot vrede DE KORTE gemeenteraadsvergadering, die gisteravond te Voorhout werd gehouden, werd gekenmerkt door een sfeer van verzoening en rust. Voordat burgemeester Smolders het belangrijkste agendapunt Jtrediet voor verbetering Noordwijkerhoekbrug aan de orde stelde, vroeg ir. P. Buck het woord. Hij verklaarde, dat de internanjnoeilijkheden, waarmede de K.V.P. te Voorhout had geworsteld en die bij een vorige raadsvergadering naar buiten waren getreden, door ondetling overleg overwonnen waren. Burgemeester Smolders vas verheugd deze hervonden eensgezindheid, herstel van de Noordwijkerhoekbrug een matómaal kre diet van f 145.000 vroeg De raad toonde zijn blijdschap over het feit. dat er eindelijk een nieuwe of vernieuwde brug zal komen dit is af hankelijk van de uitslag de: aanbesteding had slechts enkele opmerkingen het aandeel, dat de gemeente Noordwijk zal bijdragen. )e provincie zal gedurende vijftien jaar rlijks 75% van het te betalen bedrag bijpassen; van het resterende deel be taalt Noordwijk de helft. Enkele raads leden vonden het Noordwijkse aandeel nogal gering, gezien het belang, dat Noordwijk bij de betere verbinding heeft. B. en W. toonden zich echter verheugd, dat Noordwijk bereid is het genoemde deel bij te dragen en legden uit. dat ook •hout in de toekomst zal kunnen pro- fiteren van een autobusverbinding Lei enNoordwijk via Voorhout. Na ampel beraad werd het voorstel zon der hoofdelijke stemming aanvaard. Dit SASSEKHEIM Kinderoperette De kinderoperettegreep van de speel tuinvereniging Beatrix geeft morgen avond half acht in het K.S.A.-gebouw een opvoering van „Rozenprinses." Mor genmiddag 2 uur is er een speciale jeugd voorstelling. Burgerlijke stand GEBOREN; Maria Magdalena dr van Theo Hendrikus Steenvoorden en Bernar- dina Maria Vogels. Hortuslaan 14A; Ja cob zn van Jacob Dijkstra (overleden) en Everdina Amelia Jochemsen, Charbon- laan 4; Machtilda Johanna Maria dr van Bartholomeus Jacobus van Vliet en Jo hanna Maria van Dijk. Charbonlaan 15 ONDERTROUWD: Jan Kroes. 27 jr. Hoofdstraat 174. en Helena Cornelia Bak ker. 28 ;r, Lisse; Theodoras Jacobus Pe tras van der Meij, 25 jr. Van Heemstra- straat 31, en Antonia Maria Juffermans. 22 jr, te Leiden; Huibert Cornelis Per- fors. 29 jr. Hoofdstraat 125, en Margje Bossink, 22 jr, Coevorden. GETROUWD: Henricus penie, 20 jr. Woonwagenpark, Warmonderweg, en Fokje Scharrenburg, 17 jr, Woonwagen park, Visserij golf jes T~\E BERICHTEN van de vloot die de visserij onder de Engelse wal uit- oefent, worden wat gunstiger. De schepen gaven donderdag gemiddel de nachtvangsten door van 40 kantjes haring per schip. In het Kanaalge- bied is het echter schraal met de haringjagerij. Met veel moeite wisten de trawlers en grote loggers 80 tot 120 mailden haring per etmaal te verschal ken. Om de Noord was de visserij ook al schraal als gevolg van de on gunstige weersomstandigheden. De schepen meldden etmaalvangsten van 150 tot 250 manden'haring, schelvis en makreel. De Haarlem IJM 9 meldde een trek van 30 manden haring, de Herman IJM 2 twee trekken van 80 manden makreel en schelvis, de Job Gouda IJM 79 een dagvangst van 140 manden rrtakreel en schelvis, de Deining KW 8 eveneens een dagvangst van 140 manden en de Golfstroom KW 4 een dagvangst van 120 manden haring, makreel en schelvis. De visserij langs de kust levert gun stiger resultaten op. De loggers en kotters gaven donderdag etmaalvangsten door van 100 tot 150 kilo tong en 10 tot 12 manden schol. Bij de P-boelen vingen de loggers en kotters 250 tot 350 kilo tong en 10 tot 15 manden schol en wijting per et maal. De trawlers Claesje Ro. 46 en Am sterdam IJm 28 vertrokken naar zee, de Wr. 51 keerde naar IJmuiden terug om oen zieke aan wal te zetten. Het was schipper J Plug uit Katwijk san Zee. die aan bootri een aanval van nlbrsteen had gekregen Hij werd naar een ziekenhuis in Katwijk gebracht. Dit was er Een trawler, Elie Chenlviare IJm. 32, één logger en zee kotters zorgden er don derdag voor, dat de IJmutdense vltafalag werd voorzien van een totale aanvoer van 1310 kisten verse vis. Er waren 105 kisten wijting. 200 kisten schelvis. 80 kis ten koolvls, 330 kisten haring. 200 kisten makreel. 120 kisten schol, 80 stijve kabel jauwen en 6500 kilo tong. De trawler Dirkje Ro 53 komt vandaag aan de marlet met 680 kisten verse haring en 400 kantjes steuitiarlng van de Sandet- tiebank in het gebied van het Engelae Kanaal De trawler Toronto IJm. 79 zorgt voor 30 kasten schelvis, 570 kisten makreel 80 kisten haring, 300 kledne kistje* haring en 20 kiaten diversen De trawler Haqglem IJm. 9 was op weg naar IJmuiden met een onbekende vangst aan boord Ook dit schip komt vandaag aan de markt. Voorts kan worden gerekend op de aanvoer vtn tong, achol en wijting door de logger- en kottervioot, die ianga de kuet heeft ge v iet. geschiedde ook met het voorstel om de percelen Leidsevaart 5 en 7. die nog steeds geen aansluiting hebben op water en lichtnet, te laten aane.uiten op het waterleidingnet van Sassenheim; of deze vier gezinnen ook op het lichtnet zullen kunnen worden aangesloten, hangt veel van henzelf af, aldus de burgemeester. Mysterieuze inbraak Voorhouts raadhuis TT ET GEMEENTEPERSONEEL van Voorhout heeft gisteren de gehele dag niet kunnen werken, omdat ln de nacht van woensdag op donderdag enke le inbrekers een bezoek aan het gemeen tehuls hadden gebracht en dit In een zo danig chaotiache toestand hadden achter gelaten, dat werken niet mogelijk werd geacht. Daarbij vergde het recherchewerk, ver» richt door de dactyioscoplsbhe dienst van Leiden en Den Haag, dat niets werd aan geraakt. Het is een volkomen raadsel, wat de inbrekers in het gemeentehuis hebben gezocht. Er wordt praktisch niets van waarde vermist, doch zij hebben geen lade en geen kast of bureau onberoerd gelaten. Toen de concierge, mejuffrouw Van Wierlagen, gistermorgen als eerste het gemeentehuis binnenkwam, ontdekte zij, dat alle kasten, laden en bureaus wa ren opengebroken en dat een lawine van papleren over de grond verspreid lag. Zij waarschuwde onmiddellijk burge meester SmÖ1 eters, die op zijn beurt de re- cherahe tn ken na stelde van deze zon derlinge inbraak. Deze was spoedig ter plaatst en uit het feit, dat men enkele vinger- en voetaf drukken heeft gevonden, leidt men af, dat men niet met „beroepsinbrekers" te doen heeft. Overigens zijn de vernlelzuchtigen wel zó handig geweest, dat ieder spoor voorlopig nog ontbreekt. De schade, dia zij door hun vandalism* aan het nog nieuws meubilair hebben aangericht, loopt in de duizenden gulden*. OEGSTGEEST Tachtig jaar In november 1878 word ln Oegstgeest de anti-revolutionaire kiesvereniging Ne derland en Oranje opgericht. Aanstaande donderdagavond 8 uur za! in de boven zaal van de Gereformeerde kerk aan de Mauritslaan de feestelijke herdenking van het tachtigjarig bestaan plaats hebben. De heer A. van den Bos zal een historisch overzicht geven. De feestrede zal worden uitgesproken door ds. G. van Duinen te Wassenaar. Burgerlijke stand GEBOREN: Marco P. E. z. v. P. A. D. van Berge Henegouwen en K Roose; Elizabeth A. d. v J. B Hugenholz en A. M. van R;«en; Gwynnfth G. d. v. P.' van Royen en P. J. v. Tinteren. ONDERTROUWD: W. Plasmever. 30 jr-. Leiden en M. van der Vaar, 23 Jr. GETROUWD: M. A. de Vroomen, 26 jr., Warmond en M A W van der Salm, 29 jr; P. J. van der Voort. 28 Jr. en J B. van dor Maat. 23 jr; J. C. ten Napel. 34 jr oh A. W. van der Lult, 24 Jr.; G M. Mooy, 29 jr. en S. J. M. Werkhoven. 27 Jr. OVERLEDEN: J. van Rij, 90 Jaar, TER AAR Burgerlijke stand GEBOREN Hendrik zn van P. d« Bruijn en D. H Bloos, Westkanaalweg 80. ONDERTROUWD C. van Dijkhuizen »-n G. Wulfsen; H. Schouten, 25 jr en D. Bogerd, 24 Jr GEHUWD: C. P. Bocxe, 23 Jr en C. M. Neijman, 23 jr. OVERLEDEN J. M. Mank, 44 jr. e v. A. H. v. d. Boogaard; J. H. Mohr, 74 jr; G. den Brave, 53 jr; J. D. Reijneveld, 2 jaar. WOVBRUGGE Prolpat gewonnen Het door de voetbalvereniging Wou- brugge ingediende protest tegen een af gekeurd doelpunt in een wedstrijd met Hazerswoudse Boys is gewonnen, waar door de eindstand 54 is geworden. Het betrof een door M van Luiing genomen trap van nabij de doellijn, waarbij de bal via de binnenkant van de paal in het net belandde Hierdoor blijft Woubrugge met Alphen de ongeslagen club in de afde-

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 15