Warm onderweg is in lente 1959 dertig meter breed OEGSTGEESTER weg op LEIDSE grond Komt er een verbinding Leebrug-Nachtegaal- laan naar rijksweg? EMSER-EL Deltaplan brengt zevenduizend km. dijk tot dertig km. terug >^MARK Pyjama's Peek8Cloppenburg Ars Aemula Naturaebeleeft een boeiend aquarellen'jaar WAS 6 JAAR HOOFDREDACTEUR VAN DE N.L.C. NIEUWE LEIDSCHE COURANT 21 DINSDAG 11 NOVEMBER 1938 "17ANMORGEN heeft de dienst gemeentewerken van Oegstgeest het her- stel en de verbreding van een gedeelte van de Warmonderweg aanbe steed. Het hobbelige en uiterst gevaarlijke deel van deze verkeersader van Oegstgeest, één der toegangswegen tot Leiden, uitvalsweg naar Warmond en verbindingsweg naar watersportcentra, zal over een half jaar tot de wel bijzondere breedte van in totaal dertig meter zijn uitgebreid. Het kan te vens de inleiding betekenen tot een miljoenenplan, waarbij de enkele tien tallen meters brede hoofdweg wellicht van de Leebrug af, de grens van Warmond, via de Leidse Nachtegaallaan zal worden doorgetrokken tot de grote verkeersweg naar Den Haag. Deze verbeteringen aan een deel 1 het wegdek zijn vanzelfsprekend niet cidenteel. Zij vormen de inleiding tot vernieuwd wegennet, waarbij Leiden Oegstgeest nauw zijn betrokken. Zelfs bij het begin, vandaag bij de aanbesteding, heeft Leiden direct belang. De weg tus sen de De Kemnenaerstraat en de Mai laan komt namelijk op Leids grondgebied. Weliswaar hebben de gemeenteraden van Leiden en Oegstgeest geruime tijd ge leden besloten enkele stroken grond te ruilen, maar dit betekent geen grenswij ziging. Leiden heeft in ruil voor enige percelen bij het kasteel Ouo-Poelgeest een stuk van het park De Leidse Hout aan Oegstgeest afgestaan, maar de grens is geen centimeter verschoven. En over zes maanden zal de politie dat merken, wan neer de verkeersveiligheid in het geding Zodra de burgemeester en wethouders van Oegstgeest dus het werk hebben ge gund, verdwijnt de schrik van vele auto mobilisten, onder wie vele chauffeurs op een intensieve autobusdiensthet met rood-witte zandtonnen afgezette gedeelte van de Warmonderweg. Het toegangswegje tot het park aan de kant van de De Kemper.aerstraat ver dwijnt en wordt verlegd naar de kant van de Emmalaan. Weliswaar enkele me ters, maar zodanig, dat men niet vanuit de Oegstgeester winkelstraat regelrecht in De Hout over een gevaarlijk verkeers punt kan stappen. Omdat links de huizen staan, moet de verbreding dus naar De Hout-kant wor den gezocht; vandaar ook de grondruil. De sloot wordt gedempt en vele meters in .het heldej gele blikje breed wordt het bos weggehakt. Want de automobilist zal in de toekomst een War monderweg voor zich zien. die. van de huizengevels tot de sloot dertig met* breed is. Na de tuintjes en het trottoir (2.65 n zal het wegdek als volgt worden inge deeld: rijwielpad (2.40), groenstrook (2.40), parkeerstrook (2.50), autoweg (9.00), berm (2.10), rijwielpad (2.40), berm (2.50) de sloot. De tegenwoordige wegbieedte is 6 i ter, zodat een eenvoudige berekening aantoont, dat de nieuwe weg een groot stuk naar rechts wordt opgeschoven. Voor autobezitters aan de Warmonder weg I :al de weg verbetering zijn. Bakkers had den niet eens het recht met hun te stoppen, om van parkeren dus n zwijgen Overigens zullen de verschillende weg- onderdelen niet door hoge heggen wor den afgescheiden. Er koint op de drie bermen een eenvoudige beplanting. De bestaande rioleringen aan de huizen kant worden verwijderd en een nieuw buizenstel legt men onder het fietspad. In de parkeerstrook komt een afvoer van regenwater. Verlichting De tegenwoordige verlichting voldoet niet meer aan de eisen van de toekom stige Warmonderweg. Om de negen me ter komen lichtmasten met H.P.L.-ver- lichting, z.g. kwiklampen Bij het maken van het bestek is men ervan uitgegaan, dat het ver keer in de werkmaanden normaal doorgang moet vinden. Er is een be rekening gemaakt, waarbij men zo lang van de oude weg gebruik kan maken, tot de negen meter brede autoweg met gewalste verharding, waarop een deklaag van warm asfaltbeton klaar is. Het rijwiel pad aan beide zijden krijgt paarse tegels en het trottoir wordt grijs. In hetzelfde bestek is ook een klein gedeelte van de Laan van Oud-Poelgeest de Poelgeesterweg opgenomen om de brede weg af te flauwer, tot de tegen- oordige wegbreedte richting Warmond. Kruispunten Over zes maanden zul'en ook de weg- kruisingen bij de De Kempcnaerstraat en de Marelaan drastisch zijn gewijzigd. De komende verkeersbaan eist bijzon dere maatregelen voor de veiligheid van de voetgangers. Die komen er. Het kruispunt bij de De Kempcnaerstraat wordt voor voetgangers met z.g. ver- keerskettingen afgezet. lYlen zal gebruik moeten maken van de zebra's. Ook is er een „verkeersdruppel", die het ver keer zal noodzaken de bochten zo rechts mogelijk te maken. Bij Emmalaan en Prins Bernhardlaan amen ook zebra's. De Marelaan, met een rij intensief verkeer, krijgt een verkeers druppel. Bij al deze maatregelen is reke ning gehouden met de uitbreiding van Oegstgeest rondom Hofdijck en Wyttcn- bachweg met veel aan- en afgaand ver- Zoals gezegd, komt de verkeersweg op Leids grondgebied. Een zuivere voorstel ling krijgt men door de te.genwoordige sloot naast De Hout achttien meter te opgeschoven. Het beeld van het ste westen van Leiden verandert in grijpend hierdoor. Een vraag voor de Leidse verkeersdeskundigen wordt de status van de. verkeersader: voorrangs- De ongeschreven bedoeling is dat van het kruispunt Nachtegaallaan- tot de grens van Warmond een Rijnsburgerweg-Warmonderweg af hoofdverkeersweg ontstaat, die Lei den met noordelijk gelegen dorpen verbindt. Hier spreken het structuur plan en de agglomeratie van Leiden Zelfs zijn er (vage) plannen om de weg dan via de Nachtegaallaan langs het voetbalveld de stadskwekerij door te trekken tot de grote ver keersweg naar Den Haag. Bij de steeds groeiende verkeersinten siteit zou een dergelijk plan wel eens eerder kunnen zijn uitgevoerd dan men nu vermoedt. Aanbesteding In Het Witte Huis heeft het gemeente bestuur van Oegstgeest vanmorgen de reconstructie van de Warmonderweg aan besteed. De laagste twee inschrijvers zijn de firma Mens te Lisse 274.000, en de firma Stuifzant te Leiden ƒ289.655. De hoogste twee inschrijvers zijn de firma Smit te Vijfhuizen ƒ393.000 en de firma Den Eisen te Noordwijkerhout 560.780. De begroting is niet bekendgemaakt. De gunning is aangehouaen. Zie vervolg stadsnieuws °P pogma 4 Tertiaire wegenplan I =5 in Leidens omgeving Het college van Ged. Staten heeft de Provinciale Staten een opsomming ge geven van de verbeteringen in het ter tiaire wegenplan die dit jaar gereed kwamen of, naar het zich laat aar nog voor het eind van het jaar zullen worden voltooid. Tevens worden in voorbereiding zijnde verbeterings plannen genoemd De gemeente Hillegom zond een plan ter goedkeuring in betreffende een tiële verbetering aan deze weg. Bij de gemeente Lisse is een plan in voorbe reiding inzake het maken van een ver binding via de Van Lijndenweg tussen de plaatselijk als Loosterweg-Noord en Loosterweg-Zuid bekend zijnde gedeel ten van de onderhavige tertiaire weg. LeidenNoord wijk Het plan inzake de verbetering van de Noordwijkerhoekbrug (van de gemeente Voorhout) kan binnen afzienbare tegemoet worden gezien. De fina ringsmoeilijkheden, die uitvoering het al enige jaren geleden goedgekeurde plan van de gemeente Noordwijk verbetering van deze weg verhinderden, zijn nu grotendeels opgelost. Verwacht kan worden, dat de gemeente nog vo het einde van dit jaar met de uitvi ring van deze zeer noodzakelijke verbe tering zal kunnen beginnen Sassenheim De gemeente Sassenheim heeft de dige gelden kunnen verkrijgen voor verbeteringsplan, dat niet tot uitvoering kon komen wegens financieringsmoe lijkheden. Het werk zal nog dit ja; worden voltooid. Dit betreft het gedeelte tertiaire weg nr. 2 - Warmond - Sassen heim (rijksweg nr. 8). Een door de gemeente Koudekerk aan den Rijn ingezonden plan inzake een partiële verbetering van de weg Leiden- Alphen aan den Rijn (Aarkanaal) langs de noordzijde van de Rijn werd goed keuring verleend. Er is een begin ge maakt met ce aankoop van de voor de verbetering nodige terreingedeelten. Filmavond afd. Leiden van de N.R.V. In de foyer van de gehoorzaal werden gisteravond films vertoond van de af deling Leiden van de Ned. Reis Vereni ging. Er waren twee kleurenfilms, een over Griekenland en een over Rome. De heer J. F. van Lunteren gaf een overzicht van de geschiedenis van deze gebieden waar naar hij zei de wieg van de cultuui heeft gestaan. De film over Griekenland was van Reinier Muller, de winnaar van de in 1956 door de N.R.V. uitgeloofde prijs voor de beste toeristenfilm. Hij gaf beeld van de zeer vele oude tempels wel op het Griekse vasteland als op het uitgestrekte eilandenrijk. Later werd de onder regie van de heer C. H. Groen op genomen Rome-film gedraaid. VRAAGT UW APOTHEKER OF DROGIST HET ECHTE ALLEEN ECHT MET DIT HANDELSMERK HET BESTE MIDDEL TEGEN GRIEP, HOEST OF VERKOUDHEID Voor zichzelf gecollecteerd Een Leidse fabrieksarbeider had zich onder valse naam opgegeven voor straatcollecte. In de Professorenwijk gooide hij bus en legitimatiebewijs weg, na 23 in eigen zak te hebben gestoken. Vroeger was iets dergelijks bij een an dere inzameling al voorgekomen, maar de rechtbank had hem toen ontoereken baar verklaard. De officier eiste nu ƒ50 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak conform. C. H. U. jongeren van Leiden TN HOTEL CENTRAAL heeft de C.H.U. jongerengroep, afdeling Leiden, A gisteravond een vergadering gehouden, waar ir. H. G. Kuipéri, hoofd ingenieur van de cultuur-technische dienst van het ministerie van land bouw, visserij en voedselvoorziening een lezing heeft gehouden over het Deltaplan. Dat de zee, aldus ir. Kuipéri een zeer grote bedreiging voor Nederland betekent, werd bewezen door de februariramp var. 1953. Door deze ramp werden de Zuiderzeewerken onderbroken, omdat men zich be wust werd, dat er een grootser plan nodig was om het land tegen de zee te beveiligen. De regering heeft toen de Delta-commissie benoemd, die besloot de waterwegen af te sluiten. Slechts de Nieuwe Waterweg en de Westerschelde, die voor de scheepvaart van groot belang zijn, zullen in de toekomst hun uitweg naar zee behouden. Het oegin van het Deltaplan werd ver wezenlijkt door de afsluiting van de Brielse Maas; het programma, dat nog litgevoerd moet worden en waaraan men 1 gedeeltelijk bezig is, kan indrukwek kend worden genoemd. Als eerste doel men gesteld het stuwen van de Lek; vervolgens komt er een stuw aan de mond n de Hollandse IJssel. omdat in dit ge bied de laagste polders liggen en de aan- ezige dijken niet opgehoogd kunnen orden daar de bodem te zacht is. Wan eer deze werken voltooid zijn komen de rote afsluitingen aan de bturt. Achtereenvolgens zullen het Ha ringvliet, Grevelingen, Oosterschei- n Veer se Gat worden afgesloten zee. In plaats van de dijken, die tot 1953 een lengte van zevenduizend kilometer hadden, zal men dan langs de Nederlandse kust een dijk van dertig kilometer krijgen, die het ach terland effectief kan beschermen. De laatste programmapunten van het Deltaplan bestaan uit afsluitingen van se rundaire waters, die dus met in zee uit nonden. zoals de ZandkreeK en Volkeral Het Haringvliet wordt niet geheel g. ;loten, omdat de grote hoeveelheden w; er, die in het voorjaar via de Rijn naa Nederland komen, meer a'voermogelij) heden naar zee nodig hebben dan allee de Nieuwe Waterweg. Daarom wordt d die het Haringvliet afsluit, vooi van zeventien sluisopeningen. Dez dam zal een bezienswaardigheid in Nedei land worden; de verkeersweg, die ove de dam heen zal lopen, zal 117 meter b ven de waterspiegel liggen. Wanneer d gehele programma is afgewerkt zal een beweegbare afsluiting in d we Maas worden aangebracht en zu len de dijken van Westerschelde en Nieu- Waterweg worden opgehoogd. Ir. Kuipéri besloot zijn interessante le- enkele sociale aspecten van het belichten. De grootste ver- ichappelijk gebied zal Deltaplan andering op op de eilandei waar de bevolking uit een isolement van eeuwen zal worden verlost en waar men door een geregeld en ongehinderd con- takt met de andere delen van Nederland ongetwijfeld een verandering van levens patroon zal aanvaarden. kwaliteit keper-flonel kleurecht - prima wasbaar royaol model in frisse kleuren met contrasterende kraag en manchetten pantalon met elastische band Woensdag op de PaC |ongensmarkt voor de verrauend lage prijs van klein» stijging per maat De restauratie van De Heesterboom te Leiden Vandaag is het stuk van Ged. Staten verschenen over het herstel van de hout zaagmolen De Hecsterboom aan de Haag- weg te Leiden, waarover wij vorige week uitvoerig schreven. Burgemeester en wet houders hebben de minister bericht, dat de eigenares van de molen, de familie Noordman, zich bereid heeft verklaard, een som van maximaal 4.000 in de op 40.000 geraamde kosten van restauratie hil te dragen. B. en W. zijn bereid te bevorderen, dat de gemeente een subsidie van 25 procent verleent. Zij rekenen op een -rijkssubsidie van 50 procent en een provinciale subsi die van 15 procent. In het stuk van G.S. staat: „Sinds on geveer 1926 wordt geen gebruik meer ge maakt van de windkracht. Het inwendige van de molen is nog geheel volledig en vormt op zichzelf, mede doordat ons land nog maar weinig houtzaagmolens telt, reeds een bezienswaardigheid. Bij onder zoek is gebleken, dat de kosten van res- touratie moeten worden gesteld op rond 50.000." De provinciale molencommissie kan met deze raming instemmen. G.S. stellen voor een subsidie van 15 procent te verlenen of wel een bedrag van 7500. Jaarlijkse verrassing in Lakenhal Meer artiest dan amateur TTET Leidse schilder- en teken- A-l- genootschap Ars Aemula Natu rae laat van 10 november tot en met 8 december werken van leden zien in enkele van de mooie zalen van de oude Lakenhal. Een jaarlijks terug kerend evenement, dat bewijst, dat Ars ondanks zeer hoge ouderdom nog helemaal geen last heeft van aderverkalking. Daar is op de eerste plaats het feit, dat en er ieder jaar nieuwe namen bij vindt iast de oude, vertrouwde. En op de tweede plaats blijkt steeds weer opnieuw, dat men bij Ars niet a priori behoudens- gezind is, dat men openstaat voor nieuws en ieder talent, dat het weer anders wil proberen, royaal een kans geeft. Bij dit alles komt, dat deze „ama- zeer beslist leiding zoeken bij vak- krachten, zodat uit hun rijen nogal iemand naar voren pleegt te komen, die méér wordt dan „amateur". En u ziet wel. dat wij het woord ..amateur" héél beslist ssen aanhalingstekens zetten. Op deze tentoonstelling vindt men wer- >n van M. Bergman. Julia Braendle, D. H. Burger, Kees Buurman, Rein Dool, T. Hilling-Starkenburg, C. de Jager, Bert Jonk, J. Kropff, mevr. A. G. Mdli- kowski-de Raat, Lo Molenaar, B. Moonen, in der Post, F. Reitman, Sierk Schrö- mevr. C. Sirks-Bijvanck, wijlen Nico- Spijker, mevr. Lucia Steinbach, D. Ver meulen, J. B. Volkers en P. J. J. v. Weer- lee. Het tentoongestelde omvat: olieverf- shilderijen, aquarellen, gouaches, teke- Ingen, litho's, kleiplastieken, aardewerk t beeldhouwwerken. Het is vanzelfsprekend ondoenlijk op deze plaats ieders werk afzonder lijk te bespreken. Het aantrekkelijke van deze expositie 15, dat het alle maal zonder uitzondering zo écht, zo fris en zo natuurlijk is en dat er ge noeg hoogtepunten zijn om een en ander ook voor de kenner interessant te doen zijn. een enkel hoogtepunt willen wij wel wijzen. Daar zijn bijvoorbeeld drie sterke aquarellen van Rein Dool. Er is een ere- wand voor de overleden secretaris van Ars, Nico Spijker, wiens houtskoolteke ning „Sneeuw" overduidelijk spreekt van talent en fijn gevoel, zodat men deze wand gerust niet als een gebaar zonder méér behoeft te zien. Van Volkers ontdekten vil een heel mooie aquarel, een bloem- tilleven in afgestemde, prachtige kleur- ïuances. Het moet trouwens gezegd wor den. dat de aquarellen dit jaar bij Ars opvallend zijn. Zo hebben wij enige tijd in bewonde ring gestaan voor een aquarel van mevr. Sirks-Bijvanck, no. 44 „Besneeuwde tuin", zó knap en zó vol sfeer, dat wij het be treurden. dat de catalogus vermeldde, dat die niet te koop was. Het portret van Paul Citroen, tref fend uitgewerkt door Sierk Schro der, dat op de tentoonstelling van Ars Aemula Naturae in de Leidse Lakenhal aanwezig is. De twee leraren, Sierk Schroder en Lo Molenaar vallen natuurlijk direct op. Sierk Schroder maakt sterke portretten en Lo Molenaar kent zijn vak als beeldhou wer wel. Een enkel woord van kritiek voor leraar J. Kropff. Wij hebben niets tegen vrije composities, mits deze mooi van lijn en kleur zijn. Maar eerlijk, wij hebben wel eens iets beters van hem ge zien dan hier op het ogenblik hangt. Vooral de kleur van deze abstracte schil derijen valt op zijn minst tegen. Wij willen u nog even wijzen op een bescheiden inzending, die in de buurt van één van de leraren hangt. Het zijn twee tekeningen van mevr. Lucia Steinbach, die naast het werk van Sierk Schroder niet in het niet verzinken. Hetgeen op zichzelf al heel wat wil zeggen. Kostelijke, knappe en sfeervolle tekeningen, ste vig geconstrueerd. En dan is er ook nog een olieverf van Van Weerlee, no. 59, een compositie op een motief, opgedaan tijdens een wande ling. Een bospad, en Ja, bij lang en goed kijken herkent men het door de abstra herende methode heen. Wat niet wil zeg gen, dat het een soort ven legpuzzel is, want ook zonder dat men zou weten, dat het gecomponeerd is op dit motief, is het een prettig schilderij om naar te kijken. Ten slotte nog twee tips. Eén voor Julia Braendle, die met haar beide gouaches „Avond langs de Rijn" en „Dóle" een prima beurt maakt. Geïnspireerd op de vroege Kandinsky en het mooiste van de twee is „Dóle" met zijn lichtende kathe draal. Wat zou uit deze gouache een prachtig glas-in-loodraam kunnen groeien! De tweede tip geldt de vlotte aquarel „Soesterberg" van B. Moonen, die in zijn olieverven sterk wordt meegetrokken door Vincent van Gogh. MaaT die aquarel is goed! Ziet u, alweer de aquarel! De burgemeester had zich bereid ver klaard de tentoonstelling te openen, het geen gisteravond is geschied. C. Th. Wllbert-Reisbennan R. Zuidema te Goes overleden de ouderdom van 79 jaar is te Goes overleden de heer R. Zuidema. die tot 1926 was belast met de leiding de redactie van de Nieuwe Leidschi ■ant. De beer Zuidema is In totaa 46 jaar in de prot.-christelijke journalis ek werkzaam geweest. Hij trad op 1 april 1904 in dienst als re dacteur van „De Veluwse bladen". Ver- olgens was hij werkzaam bij „De Vrije Westfries", de „Nieuwe Leidsche Cou- „De Zeeuw" en later het „Zeeuwsch Dagblad". In 1950 werd hij gepensioneerd Toen de heer Zuidema bij de N.L.C kwam werken, was het redactiebureau aan de Hooigracht.. In het jubileumnummer dat de N.L.C. in 1950 uitgaf, schreef hij. dat hij met dankbaarheid aan zijn Leidse Benoemingen aan de Leidse universiteil Bij beschikking van de minister var onderwijs, kunsten en wetenschappen is opdracht verleend aan dr. L. de Klerk, wetenschappelijk hoofdambtenaar A voor de pedagogiek aan de rijksuniversiteit te Leiden, om van 1 oktober 1958 tot weder- opzeggens toe in de faculteit der letteren wijsbegeerte aan deze universiteit onderwijs te geven in de opvoedkunde. Dr. J. P. de Geer. thans wetenschappe lijk hoofdambtenaar bij de psychologie de rijksuniversiteit te Leiden ls op gedragen om gedurende het tijdvak 15 september 1958 tot en met 15 septem ber 1961 in de faculteit der letteren wijsbegeerte dezer universiteit, wederom onderwijs te geven in de psychologische statistiek. Bij beschikking van de minister onderwijs, kunsten en wetenschappen zijn benoemd: aan de rijksuniversiteit Leiden: voor het tijdvak van 1 september 1958 tot en met 31 augustus 1959 tot we tenschappelijk hoofdambtenaar voor de cytologie en experimentele histologie dr. W. A. de Voogd van der Straaten, arts. thans wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse. Bij beschikking van de staatssecretaris van 0. k. en w. is tot lad van de com missie van advies voor natuurhistorische musea benoemd dr. L. D. Brongerssna. directeur van het rijksmuseum van na tuurlijke historie te Leiden. Feest in oude stijl De Vereniging van gerepatrieerden voor Leiden en omstreken (VEGLO) heeft een feestavond „in oude stijl" gehouden. Schetsjes en voordrachten brachten de toeschouwers In gedachten terug naar het zonnige land, dat velen noodgedwongen hebben moeten verlaten. De muzikale om- 'ijsting werd verzorgd door een trio, be staande uit een accordeonist, een gitarist «n een bassist. Tevoren had waarnemend-voorzitter Van Tongeren meegedeeld, dat de leden werf-actie reeds tot resultaten heeft ge- tijd terugdacht. „Het waren geen gemak kelijke jaren, maar toch was het een heer lijke tijd, vol leven en actte op elk gebied, waarbij de N.L.C. dag aan dag leiding poogde te geven". De heer Zuidema was zowel in Enk huizen als in Leiden en Goes voorzitter van de A.R. kiesvereniging. HIJ maakte later van die te Goes. Ook op kerkelijk terrein nam hij In het zuiden een vooraanstaande plaats in. Hij *ras bij herhaling lid van de particuliere tynode van de Geref. Kerken van Zee land. De heer Zuidema was ridder in de Orde in Oranje-Nassau. De begrafenis is donderdag om 2 uur op de algemene begraafplaats te Goes. Met Leidse Natuurvriend langs Europese kusten Gisteren vergaderde in het logc-gebouw an de Steenschuur De Natuurvriend. Voorzitter C. Borghart deed mededeling een feestavond, die de volgende nd gehouden zal worden en waaraan medewerking wordt verleend door Sem- pre Avanti. Twee nieuwe leden konden orden ingeschreven. De heer Blikman, die zijn lezing in tweeén verdeeld had, begon met de ver toning van een film, waarin vele fraaie opnamen van de kusten van Frankrijk, Engeland en Nederland. Ook kreeg men en kijk op de aquaria, die uiteraard wis- •len met het verschil in klimaat en reedtcgraad. Na de pauze vertoonde de heer Blik- fraaic dia's, hoofdzakelijk genomen n Frankrijk. Vele onbe. op het witte het zuiden heer Blikman, die zijn Am sterdamse afkomst niet verborg, wist aar dige bijzonderheden te vertellen over wat hij op de gevoelige plaat heeft vastge legd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 3