BLOUSE Vader van vijf kinderen laat poppetjes dansen GEBED EN TIÜD ZONDAGSBLAD ZATERDAG 8 NOVEMBER 1958 DE SINTERKLAAS-ETALAGES „Mam, wie is dat nou?" „Zie je dat niet? Kuifje na tuurlijk". „O ja", knikte het kind. „En daar zijn de rechercheurs ook en de professor...." Ze ston den samen voor de etalage en keken naar Kuifje, die bewoog als een marionet, terwijl de re chercheurs met de regelmaat van de klok hun hoofd door het dakluik staken. Even verder volgden met Een kasboek eveneel spanning klein en groot de bewegingen van de boze wolf. die ondanks zijn strafregister toch nog wat van de goede Sint kreeg. En of je nu vijf, twaalf of vijftig bent. je kunt er niet voorbij lopen, ze trekken je als een magneet, die etalages met hun beweegbare poppen en die ren en treinen. Alles knikt, alles rijdt, alles is even mooi. De ..Nautilus die zo lang onder water bleef in het Poolgebied rijst zelfs uit het water op en Eskimo-mannetjes en vrouwtjes (met hun baby op de rug» ko men uit hun besneeuwde igloo's tevoorschijn om dat te aan schouwen. ..Weet u. ik heb vijf kinderen en als ik over die Sinterklaascta- lages ga denken, ga ik zo bij mc zelf na. wat de kinderen op het Mag ik u vandaag eens op de vrouw af iets vragen, ofschoon u misschien zo op het eerste oog vindt, dat ik er niets mee te maken heb Ik wil beslist niet indiscreet zijn, maar heeft u er bezwaar tegen als ik wil weten of u behoort tot de vrouwen, die het klaar spelen elke week of maand weer rond te komen Die nooit een zorgelijk gezicht hoeven te trekken als er een extra hoge gasrekening komt, die nooit hoeven te piekeren, wanneer er ineens drie paar schoenen tegelijk verzoold moeten worden of die nooit hoeven te schrikken bij een plotselinge grote uitgave Ge schrik van vele huisvrouwen In zo'n geval bent u niet alleen een goede huisvrouw, doch ook een uit stekend financier, terwijl het natuur lijk ook mogelijk is, dat u kunt be schikken over een royaal huishoud geld. dan wel zelf een flink salaris verdient. Maar, als u wel eens piekert en u afvraagt: „Waar moet ik dat nu weer van beta len?", dan wil ik vandaag heel voorzichtig eens met u proberen na te gaan, wat daar van de oorzaak kan zijn. Daarbij wil ik echter één ding voorop stel len: laten we niet beginnen met ons zelf de schuld te geven, u, die er moeite mee heeft de touwtjes aan elkaar te knopen en ik. die met die zelfde touwtjes ook wel eens last heb. Want toen ik met een bij uitstek deskundige vrouw op dit gebied over die geldzorgen en -zorgjes sprak, is mij wel gebleken, dat wij niet altijd in de eerste plaats schuldig zijn aan het tekort in onze portemonnaie. Tenzij wij nu eenmaal van nature het be kende gat in de bekende hand hebben, doch hier wil ik in dit stukje niet verder op ingaan. huishoudgeld doet verliezen, dan kan het zogenaamde potjessysteem wel een handje helpen. Een paar pen enveloppen of enkele busjes zijn de enige attributen. De huur gaat in de ene enveloppe, het geld voor gas en elektrisch in de tweede, al die andere reeds genoemde steeds terugkerende bedragen worden ook netjes weggestopt, u doet uw huis houdgeld in weer een andere en veloppe (voor hen, die een maand- ogenblik salaris krijgen is het verdelen van we a het huishoudgeld over vier of vijf hebbi v humeur noodzaak kan zijn de nodige 1 isschien op te brengen uiterst zuinig te zijn met^de grootste zorg de inko- Andcre factoren Er zijn evenwel nog andere fac toren. die, zonder dal wij het ons vaak bewust zijn. de uitgaven doen toenemen. In tegenstelling log zijn er op het zal het natuurlijk wel interesseren. Zoals die negenja rige Jantje bijvoor beeld. „Het klopt niet", zei hij. „die kabouter slaat met zijn hamer tegen het hout. maar als hij die hamer heeft opgelicht, hoor je pas het tikken. Die sufferd slaat er Ook de ingepakte baby's zijn f i de Eskimo's, die ogenblik bezig houdt" vertelt de kabouter heer G. J. de Wolf, chef-eta- heus niets aan doen. het zal leur van het warenhuis, waar in een van de nylondraadj> wij die Eskimo's zagen. tikelei bevelen) kocht weken zeker I ^|PH zo hebt u een duidelijk overzicht brom» wat u wel of niet kunt doen. Een b post voor diversen mag eigenlijk den'efgenlijk w dg raag ontbreken. Houdt bepaald bedrag over, dan kunt rr dat gebruiken voor een of andere Ïantrekkelijk7 uitgave, het bewaren voor de kantie. enfin, u zult zelf het bi te weten wat u er mee gaat doen. zeep Het is natuurlijk wel zaak niet uit appai het ene potje te gaan lenen als u in het andere tekort komt. Want dan bent u eyen ver van huis. ontzettend veel nieu- aan de markt. We nylons nodig, vroe- ien een fiets, nu een e doen aan dc mode gaan naar de kapper, zou- visietoestel willen S hebben. een plck-up met platen is toch ook wel vel .HH. heb- Iedere ben gezeten. Want het valt niet jongen weet praktisch wie Kuif- mee om achter de schermen zo je is en over die Nautilus hebben aan de touwtjes te laten trekken, ze het bijna allemaal gehad. Zo dat niemand uit de pas raakt, krijg ik de idee dit in mijn zelfs niet de zeekapitein uit Kuif- etalages te verwerkelijken" Maar jes boeken, die een heleboel ver als de idee er is, begint het ei- stand van whisky schijnt te heb- genlijk pas. Want als bijvoorbeeld ben. de Eskimo-poppen zijn gemaakt engel koffiemolen is kwast, als je t kunt kopen? Hoge lasten ..Ik heb een kasboekje en boven dien nog een potjessysteem, maar zie toch geen kans een cent over te houden", zal een van u kun- I Zodra het geld binnen is, n en de potjes op tafel en u Je huisvrouw al spoedig e deze maand nel of niet i Verleidelijk Dat valt moeilijk, want het Is allemaal leidclijk gemaakt. Naast het Een deren is muzikaal, maar die muziek lessen wegen toch Ik ben begonnen met af te spreken ons niet zelf de schuld te geven als het mis loopt. In zijn, dat u e» dito salaris in handen krijgt, mee u min of meer moet gooche len om niet in de schuld te ra ken. Een oplossing hiervoor te ge ven, is moeilijk, het enige dat u zoudt kunnen doen is de post voe ding zo scherp mogelijk te stellen. In andere gevallen is het mogelijk, dat uw vaste lasten te hoog zijn. U woont bijvoorbeeld in een te duur nuis. De financiële steun a^n uw ouders kan wel beiasting beteke nen terwijl u er toch niet toe kunt komen hun iets minder te geven. Een paar jaar geleden heeft de heer De Wolff de poppetjes laten elektrische dansen volgens het principe van scheer- het marionettentheater Met be- scheer- hulp van krukassen en kettingen werden via nylon draadjes de ele menten in de etalages van boven Nu zult u niet behoren tot hen, af in beweging gebracht. Nu die dat allemaal beslist moeten zorgt één grote krukas me? voor hebben om gelukkig te zijn. Maar iedere etalage een knik er in wel is nu eenmaal bewezen, dat voor de beweging. Ook weer via de wisseling van het cultuurpa- nylondraadjes, die thans troon een snelle uitbreiding op het poppen en wat maar bewegen terrein der uitgaven inhoudt, moet. zijn aangebracht, warbij de vaak bijzonder psycho- bijvoorbeeld tien bewegingi logisch afgestemde reclame Nu al denken aan Vijf december December gezellig, maar duur. Meestal geven we veel meer uit, dan onze portemon naie kan toelaten en hebben toe de allerlei leuke dingen gekocht, ^den zonder ons te realiseren hoe dat allemaal aan het eind van helpt. Aan ons Hl ™>«- huisvrouwen met het niet kloppen- makkelijkt. Ook hier heeft de Laten we ons daar echter niet i dia iicl eens de budget is er de taak al die praktijk het technisch personeel geval Ran het verleidingen te weerstaan. van de zaak moeten leren, minimumloon of Wie echter met zijn neus tegen LectUUr de etalageruiten staat gedrukt, toch voor fee" 0eld vaT1 d' Ik ben er me ten .lotte van be- „t!" aTrókm' hoeTaHo'd" d" d'cemt"r" wust niet alle facetten van hoe ,emaal prec,es in elkaar zit. Jon- hetd wtllen missen. wtJ. bet beste kunnen uitkomen cenB met een technische knobbel Opschrijven pak cakemeel staat op de bank het zakje rozijnen In een fej plastic zakje. Waroin die rozij nen niet gelijk gekocht en een ro- zljnen-ldus duurderelcake ge kt? Het lijkt zo aardig in de U zit dus wel eens kort, soms zijn er tijden, dat het tekort constant schijnt te duren want zodra u eind van de maand of de weck uw geld in handen soep. die flguurvermiceili, krijgt. lijkt het uw beurs uit te we vergeten, dat de losse veel vliegen. Heeft u in deze perioden goedkoper is. In een zelfbedie- •ns overwogen alles wat ningszaak moeten we helemaal ♦- schrijven? hoeft stevig in onze pumps staan. wel erg ver individueel, kunnen hier dus een rol spelen. Een advies in zo'n aan gelegenheid geven is ook al bijzonder al die fleuri- modijk daar het I Al die pakjes in een zelf ieningszaak. Gemakkelijk ONS PATROON u uitgeeft op I daar zo u weinig of geen stand van boekhouden hebt Daar stoppen a, UiC ucun- heus geen ingewikkeld boek voor ge pakjes, die als 't ware voor allemaal te hebben. Een heel simpel kas- het grijpen liggen als vanzelf in zeer persoonlijke boekje kan u al tot steun zijn. het mandje, doch bij de kassa zaken zijn. U zult Want u blijkt steun nodig te heb- schrikken we wel even als op de dit ze,f rustig moe ben. Een kasboek is beslist geen bon een bedrag staat, stukken ho- ten overleggen met puzzelopgave met de vraag: waar ger, dan we eigenlijk hadden wil- ben. die hierbij be zit dat dubbeltje of kwartje ver- len uitgeven. Kijk. en zoiets zal trokken zijn en des- schil nou. Het belangrijkste is, dat u misschien niet meer overkomen, noods iets moeten u aan het einde van de week pre- als u die avond nog datzelfde ho- cies weet, waar uw geld is geble- ge bedrag in uw kasboekje moet ven. Dan ziet u ook in een oog- schrijven. En als u dat opschrij- opslag wat de grootste post Is en ven enige tijd als een soort con- kunt u zich afvragen of die post trole volhoudt, dan lukt het u met niet een beetje „gedrukt" kan wat zelfdiscipline beslist wel het worden. zaakje meer kloppend te maken. Afknabbelen Van de huur kunt u niets af knabbelen. misschien wel een beetje van de gas- en lichtreke- ning, door iedereen in het huis op het hart te binden niet overal de lampen tc laten branden, maar steeds het knopje uit te draaien, als men geen licht meer nodig heeft. Gebruik, zo u heel erg om hoog zoudt zitten, eens een hooi- kist, waarin vooral rijst of peul vruchten wel gaar willen worden. Andere vaste lasten, zoals belas tingen. verzekeringen, bijdragen voor de kerk of contributie voor een vereniging, het krantengeld. de radiozegel u niet veel speling ten we de „slokop" voeding eens nemen en dit met een voorbeeld illustreren. Hoe kan dat nou Twee huisvrouwen kochten op een bepaald moment dezelfde hoe veelheid levensmiddelen van ge lijkwaardige kwaliteit. De ene huisvrouw was iets meer dan elf gulden kwijt, de ander.... bijna vijftien. Hoe kan zoiets nou, zal vooral zij, die de bijna vijftien woest neertellen, zich afvragen. Het verschil zit hem in het ko pen met overleg. Mevrouw A kocht bijvoorbeeld een pakje cacao, me vrouw B een busje, verschil: on geveer vijftig cent Dezelfde Wel zouden w# natuurlijk kun nen proberen vast nu die dure maand wat goedkoper te maken. Wie een paar weken bij de bood schappen iets extra's neemt, zo als cacao, suiker om de borstplaat van te maken, bloem als u zelf zoudt bakken, wat lekkere din gen voor het hartige hapje na al die zoetigheid, hoeft in december liet zo met angst en beven aan al die uitgaven te denken. In februari Zo'n Een leuke, moderne blouse is altijd, in trek geweest en zal dit ook nog wel blijven. eenmaal posten, die Het model, dat wij ditmaal >eling laten. Maar la- al* patroon kozen, is daarom zeker de moeite waard Het wordt gemaakt van een mooie tint jersey, waarvan ongeveer een hoeveelheid van 12 5 meter bij een breedte van 1,30 meter nodig is voor de maten 42, 44 en 46 (maat 40 kan geleverd worden op bestelling) Aan de voorkant is de blouse glad met een knoop- sluiting Aan de achterzijde is de rug ruim op een band gezet, die tot iets voor de zijnaad doorloopt. Een iets opstaande flinke kraag, die schreef een pond losse pa- eenmaal breed wordt door- is altijd in trek v rv brcider dan hier mogelijk is, de zaak van alle kanten willen bekij ken, dan mag ik u misschien wij zen op uitstekende lectuur over veel wat met uw portemonnee sa menhangt. Bij spaarbanken, boe renleenbanken en commissies huishoudelijke- e lichting zijn tegen een gering be drag alleraardigste boekjes hier over te krijgen. Op deze mogelijk heid hebben wij op deze pagina wel eens gewezen, het er op gewaagd op attent te maken. Evenals ik het er op gewaagd heb vandaag even uw „pottenkijker" weest. Mocht u er nog willen weten, dan kont rnst hier eens over schrijven. Ik ken zelfs een moeder van een groot gezin, die in... februari al begonnen is de Sinterklaasca deautjes te kopen. Ze zag een aardig en niet al te duur boek in een populaire boekenwinkel en dacht toen al aan de vijfde de cember. Het boek ging op de cadeauplank. die ze speciaal daarvoor in haar eigen kastje had gereserveerd Zo kocht ze een beetje het hele jaar door en had ze op 5 december geen zor- Maar zoiets doet en kan niet iedereen. De spanning van op het laatste nippertje nog gauw iets kopen of maken, heeft ook zijn bekoring. Wie echter een uitge breid Sinterklaasfeest gaat vieren en daar nog al wat voor nodig heeft, kan al wel in november de uitgaven wat spreiden. Lekkers uit Doe het zelf een tube Het zelf iets maken of uitden- nissies voor ken is ook aantrekkelijk We gezinsvoor- nieuw artikel op de schreven verleden week al wat verin* he- markt gekomen, dat het de huis- over het beschilderen van een vrouw weer wat gemakkelijker eenvoudig houten krukje. Wie he- maakt een goede gastvrouw te iemaal niet handig is in tekenen, zijn. Het zijn tubes mayonaise. kan gewoon. desnoods met be- bijzonder huip van cen gulden of stuiver. j._ rondjes op het krukje maken. Die worden dan wit geschilderd, de rest maakt u rood en voila: een leuke paddestoel voor de klein tjes. Aardige lapjes stof kunnen ui «li o0k cen uitkomst betekenen. U toastjes maakt er een servettenzakje van. een opbergtasje voor kousen, een fleurige boekomslag, een kleedje of een ceintuur Brede ceintuurs zijn vooral voor jonge meisjes erg in de mode. Wie wat artistiek gevoel heeft en goed kan bordu ren, zal zo'n ceintuur toch wel kunnen maken. Aan de uiteinden kornen omgeboorde gaatjes, daar kan kruislings een koordje door worden gehaald en de sluiting ook niets te kosten. de inhoud i akje heeft, namelijk di nogmaals gerookte paling of van zalm. De laatste heeft een mooi roze kleur tje. Met de reeds bestaande tu- bes vloeibare kaas en tomaten- zijn ge- ketchup kan men nu in een er ovcr ogenblik een schaal mij ge- maken, die elk der gasten smaak zal geven. tentbloem op haar boodschappen- gestikt, voltooit dit smaak- lijstje, maar mevrouw B. een pak en al was hier het verschil maar een paar centen, al die centen bij elkaar maakten een paar gulden. Hier vooral geldt toch wel de op merking: „Je kunt beter op de centen passen, de tientjes passen wel op zich zelf". Zo ziet u, dat u niet op de voeding zelf behoeft te bezuinigen, daar vooral voor de kinderen cen goede voeding nood zakelijk is. Wel kan het zuiniger aan door de ogen goed open te houden en de vergelijking te trek ken. volle geheel. Het patroon, nummer 280. is verkrijgbaar aan onze bureaus voor f 0.50 per stuk. De patronen kunnen ook per post worden toegezonden. De pr\js bedraagt dan f 0.60. Dit bedrag gelieve u in postzegels te plakken op de briefkaart, waarop u uw bestelling doet. Plak deze postzegels naast de gewone frankeerzegel. Wilt u uw bestelling vóór 15 november doen? Na die datum kunnen geen opdrachten meer worden aanvaard. behoeft i „Is het schietgebed een oneerbiedig bidden? Zon God er wel naar luisteren? Ik heb zp weinig tijd om In weloverwogen bewoordingen lang te bidden en eigenlijk zijn mijn dagen vol schietgebeden." Dit schreef een verpleegster mij. En mevrouw M. H.-Srh. vraagt in haar brief: „Als Ik nu llg- iljn verdriet over mijn zonden uitzeg en het wordt me, doet het er toch niet toe, op welke manier gend in bed, rr dan rustig in bidt?" Mevr der Reformatie verdwenen zijn. Alleen voor onze bruidsparen hebben wij in onze kerken een knielbank bewaard. O, inconse quentie! BHH Dit houdt echter allerminst ln, verbeelding bestaat: geen tijd stellen. En dan die andere vloek, die eigenlijk all< dat God niet zou luisteren gebeden, die in een andere hou ding tot Hem opgezonden hebben. Met z'n allen in nerveuze haast voorthollen ach ter de tijd aan. „Nee, 't spijt Dien? Ook mijn leven en ik dwaasden, elkaai denk. dat van alle gelovigen daar vol van. Schietgebed is een afschuwe lijk woord. Wie dat oververmoeid, hollend over dc aarde. Hoe moet Hij, die zich niet vergist, wanneer Hij de tijd onder de mensen uitdeelt. heeft, heeft er niets van begre- zich toch bedroeven vaarlijke verkeer ettelijke ma- schenk van dc tijd van God ge len verzuchten: ..Here, bewaar kregen. Ja vergankelijk. Eéns ongelukken", komt in ieders leven het dan één. die als ment, waarop hij (zij) niet - |ujg voor zijn meer zeggen kan: „ik heb geen verzucht: tijd." Dan is het te laat, want dan hebben wij pas werkelijk geen tijd meer. God geeft ons ieder de tijd om te doen. wat Hij wil. dat wij doen zullen. Het is onze roeping, die uren. die dagen, die maanden, die ja ren tot aan de rand toe te vul- juist voor dit schietgebed willen len. Geen tijd te verliezen. weet hij 's avonds zijn auto huis neerzet, blij „Dank U wel Heer. dat ik heelhuids thuis ben." Ik geloof juist, dat deze spon taan uit het hart opwellende gebeden voor God grote waar de hebben. Hierin beleven we toch een stuk verborgen om gang met Hem? Daarom pleiten. zoveel momenten, waarop we echt niet kunnen knie len of staan om te bidden. En toch vreselijk vaak af hankelijk van God. Er zijn zo veel moeilijkhe den in ons werk, zoveel moeilijke gesprekken te veel gespannen wachten ln ons geen verlies, leven. Wat is dan natuurlijker grote winst dan dat een hart zich opheft tot Hem. van Wien al onze hulp komen moet? Wij horen wel eens spreken biddend geen tijd spillen e tijd te doden. Bedenkt nu eens rustig, dat we al tijd tijd hebben, om datgene te doen, wat God ons te doen geeft Als wij ons dage lijks aan een vas te tijd houden, om in de bijbel te lezen en te bid den. betekent dit maar integendeel: die iedere dag. kinderen de deur uit zijn. zich terugtrekt om hen - ieder persoonlijk voor God op te dragen. dan toch niet zeggen, dat mand iedere dag van zi; ven, uren op zijn knieën gen heeft? Dan z werk schandelijk hebben. Ora et labora heeft, benut dat stukj- eindig veel meer, dan zij het benut had, om haar stoe- één zijn len een wrijfbeurt te geven, aarloosd Juist door in dit dag-begin te putten uit de Bron des Levens, Nu moeten wij natuurlijk niet zal zij tot haar eigen verbazing ons gebedsleven gaan beperken véél vermogen op die dag en tot de schietgebeden. Ik geloof óók nog_aan de wrijfbeurt toe- zeker, dat dit verarming komen. Geen binnenkamer? Is i geestelijk leven zou be- daar werkelijk niets op te vin- of zoldertje? Uw kleintjes i God. God begint altijd gesprek met de mens. In de heen? Lees dan dagelijkse werkelijkheden van ons eigen leven en in het leven der wereld, zelfs door de meest dingen onbeduidende gebeurtenissen Er zal preekt Hij tot Zijn stem niet voorbijgaan evi moeten wij voc Hem tukje uit de kinderbijbel hen in eenvoudige bewoor- allemaal. ons aller leven veel Wij vangen blijven, waar wij niet aan toe lar in het komen. Maar dan vraagt God Daartoe dat ook niet van ons. Die op- ir Hem stil blij- wat langer met leven^ te praten Sa„ zal Hij door Zijn wkort d. on. tot geschonken talenten tot volle bijbehekst te binnen "of ais ontplooiing zullen kunnen bran- reken. Hij brengt raken. Zijn stem! En daarom schiep? moeten wij iedere dag de tijd MARGARITHA nemen voor rustig bijbel-lezen en gebed. Dat kunt u toch óók Beantwoording brieven, zo doen. zuster Dien. O, ik weet mogelijk, de volgende week. Pas-klaar Buitenlandse lekkernij voor Hollands feesi Al geboord van Aji-no-moto? Hel is een moeilijk (Japans) woord voor een preparaat, dat de eigenschap heeft de dagelijkse maaltijden smuk' Iijker te maken. Dit zusje van peper op visite of de en zout is wit van kleur en bestaat n keurige hand- uit allemaal I nveloppcmodel. by het eten echter enkele inkopen reer gevoelig kan dezelfde visitetas daarvan is, dal de natuurlijke idbeweging worden ver- van de gerechten plotseling w» een boodschappentas, ver wordt geproefd, terwijl d' twee-in- ders wel een» door hakken of koken tla'u' kristalletjes drie 11 ijk wordt teruggedrongen. Ziet u er, vooral wat de surpri ses betreft, helemaal geen gat in om zelf iets in elkaar te zetten, dan is er dit jaar voor het eerst een surprise-pakket, in de handel gebracht door een groot waren huis. Daarin zit een bouwplaatje, waaruit u de figuur voor de sur prise (een rups. een slang, een stokpaardje, een t.v.-toestel en nog veel meer) kunt maken. Ook zijn er uitgeknipte stukjes cleurig glacé-papier bij, die u vol gens de handleiding er op kunt plakken. Gelukkig is wel da mo gelijkheid gelaten om aan zo'n surprise een persoonlijke noot te geven. Voor het geval u er geen kans toeziet een gedichtje bij hel pakje te maken: dan zult u in het surprisepakket ook een pas klaar versje vinden, dat u na tuurlijk wel wat kunt veranderen toch wat eigens aan wilt Een buitenlandse lekkernij voor ome komende Hollandse feestdagen kan een taart zijn, zoals die in Oostenrijk door menige huisvrouw wordt ge bakken. U heeft er 150 gram boter of margarine. 100 gram bloem, 150 gram cacaopoeder. 150 gram suiker, 6 eieren, wat abrikozen jam. 150 gram bittere chocolade. 100 gram poedersuiker en 50 gram boter of margarine voor De taart maakt u door eerst de boter tot room te roeren, waar na de suiker er lepel voor lepel wordt bijgevoegd. Dan gaan een i luchtig de wordt dc mass geheel geklopt. De bloem de cacaopoeder volgen dan om en om. dus eerst een lepel I Het deeg gaat ln een beboterde en met bloem bestoven spring vorm de oven in. die niet al te heet mag zijn. Na een uurtje zal het deeg wel gaar zijn, het geen u kunt controleren door een breinaald in de taart te ste ken. Blijft er niets aanhangen, dan is het baksel gaar I Als de taart is afgekoeld wordt ze door midden gesneden, waar na beide helften met de jam worden besmeerd. Ook de bo venkant krijgt een laagje abri kozenjam. Intussen heeft u de chocolade au bain marie laten smelten en er dan dc poedersui ker en de boter bijgedaan. Als dit mengsel nog net vloei baar is, bedekt u de bovenlaag en de zijkanten van de taart er mee Oneffenheden worden met een warm mes mooi glad ge streken. De taart mag pas fees telijk worden aangesneden als ze beslist helemaal koud is.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 7