BOURJOIS Henri Wintermans Bataks rond het Toba-meer Gezellige contactavond van de Leidse Buitenschool van het draaiboek Stand van werkloosheid in Leiden en omgeving NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 ZATERDAG 8 NOVEMBER 1958 Marga's, datoes en wichelboeken Christenen in Noord-Sumatra T~^E afdeling Leiden en omstreken van de Nederlandse bond van oud- strijders en dragers van het mobilisatiekruis hield gisteravond een ledenvergadering in het Rijksmuseum voor volkenkunde aan de Steen- straat. De voorzitter, dr. P. H. Pott verwelkomde enkele vertegenwoor digers van het districtsbestuur te Den Haag en herdacht de enkele maanden geleden overleden voorzitter, de heer M. Verhoeven, door enige ogen blikken stilte in acht te nemen. Vervolgens deelde de heer Pott mede dat hij het voorzitterschap slechts tijdelijk op zich had genomen doch dat men diende uit te zien naar een nieuwe voorzitter. Na dit korte huishoudelijke gedeelte leidde de heer Pott de spreker van deze avond in. dr. J. Keuning. die een bijzon der interessante uiteenzetting hield over de Toba-Bataks op Noord-Sumatra De heer Keuning was voor de laatste oorlog bestuursambtenaar in de Bataklanden. Tijdens de oorlog werd hij door de Ja panners geïnterneerd en na de oorlog was hjj eerst verbonden aan de Leidse universiteitsbibliotheek en thans is hij conservator van de afdeling Indonesië van het Rijksmuseum voor volkenkunde De heer Keuning beschreef in het kort de verdeling van het Batak-volk in ver schillende groepen en schetste de plaats van de „marga's" in deze groepen. Deze marga's zijn stammen met een gemeen schappelijke stamvader, eigenlijk fami lies langs vaderlijke lijn. De Batak heeft over het algemeen een grote genealogi sche „knobbel", zodat hij beschikt over goede kennis van zijn voorvaderen. Voeg hierbij zijn voorliefde voor juridische R.K. noodkerk in gebruik aan Boshuizerlaan Gisteravond is de rooms-katholieke noodkerk aan de Boshuizerlaan in ge bruik genomenzij is de voorloopster van de in 1960 te bouwen Antonius-kerk. Dc noodkerk biedt plaats aan vierhonderd mensen. Er zullen per zondag 4 diensten worden gehouden. Namens het gemeentebestuur was gis teravond wethouder S. Menken aanwezig. De inwijdingsplechtigheid stond onder leiding van de deken van Leiden, W. P. M. Haring. Opbrengst bazaar van vrijz.-Hervormden Naar wij vernemen, heeft de bazaar van de Vereniging van vrijzinnig-Her vormden Leiden-Oegstgeest, die donder dag en gisteren in huize Over 't Hoff aan het Gerecht is gehouden, voorlopig f 2579 opgebracht. Mevrouw Hubeek, de echtgenote van de voorganger van de vereniging, deelde ons mee, dat deze op brengst weer meer is dan die van de vorige bazaar. De opbrengst is bestemd voor de ontwikkeling van het werk der vereniging. Geveilde percelen Ten overstaan van notaris W. S. Jongs- ma te Leiden werd geveild. Herenhuis met tuin en garage tc Ocgst- geest. Prins Bernhardlaan 42, in bod: f 20.000; koper: P. de Jongh te Leiden, q.q. voor: f 21.100.—. processen en ge weet meteen waarmedr de ledfn van een rapat, de rechtbank ir dit gebied, zich in hoofdzaak dienen be zig te houden! Binnen afeze marga- heerst over het algemeen een sterke ver bondenheid. De leden wonen bijeen er i de r latak on welke landstreek di TOVERDOKTER Dr. Keuning beschreef voorts in het kort de positie van de datoe. wichelaar tovenaar en medicijnman tegelijk. dm vaak beschikte over een niet onaanzien lijke overgeleverde medische kennis. Belangwekkend achtte dr Keuning d«- Hindoe-invloed op het gedaehtenleven. hetgeen uitkomt in de namen van goden en in bepaalde dansfiguren bii magische dansen. Ook het Batakse schrift, o.a «n de zo bekende wichelhoeken. toont deze Hindoe-invloed. Voorts schetste de heer Keuning de ontwikkeling van de zending die eersl grote moeilijkheden ondervond, tot Nom- mensen in 1861 de Bataklanden ontsloot en de kerstening vaste voet kreeg. Bij de thans merendeels christelijke Bataks wordt „grootvader" Nommensen nog altijd met bijzondere eer genoemd De laatste gebieden die onder Neder lands bestuur kwamen waren het eiland i de langengte n het gebied voor de doorgraving v schiereiland Samosir Habisaran. Belangrijk wi Si Singamaharadja die in 1906 omkwam doch volgens velen nog steeds voortleeft. Zelfs meenden vele Bataks in een der zendelingen Si Singamaharadja te her kennen, hetgeen voor de arme man hoogst merkwaardige gevolgen had: men ver eerde hem als een heilige en bracht hem offers, zodat hij in grote verlceenheid INTELLIGENT Behalve de Mandailing-groep, die mo hammedaans is en zich distancieert van alle andere Bataks, ja zelfs in het ge heel geen Batakvolk wenst te zijn, zijn de andere Batakgroepen fnerendeels pro testantse christenen. Zij zijn zeer voort varend en intelligent en vooral onder de jongeren was en is de drang naar ont wikkeling groot. Men vindt thans Batak: Leidse prenten naar Amsterdam In het prentenkabinet van het rijksmu seum te Amsterdam is vandaag een ten toonstelling geopend van tekeningen van Hiroshige, die ale de laatste grote prent kunstenaar van Japan wordt beschouwd. In totaal worden 163 prenten geëxposeerd, waarbij een collectie uit het rijksmuseum voor volkenkunde in Leiden. Leiden, Maarsmansteeg i Telefoon 20685 Inentingen in Leiden tegen kinderverlamming De d irectie van de G.G en G.D. v zoekt opneming van het volgende: De inentingen tegen kinderverlamming door de G.G. en G.D. zullen in de week van 10 tot en met 15 november worden voortgezet. Dit zal weer plaats hebben het Antonius-clubhuis, Mare 43. In hoofd- ande functies in geheel In- zaak zal gedurende die week de tweede donesië, velen veroverden zich een plaat: in handel en administratie. Soms wreken oude-marga-veten door in een moderne vorm: zo zijn generaal Nasoetion en ko lonel Lubis beiden Mandailing-Bataks. doch zij behoren elk tot een andere marga. Hoewel intelligente Bataks de hoogste posten bereikten waren de veranderingen in het stamland van minder ingrijpende aard. Ondanks de ontwikkeling van kan nibaal tot christen kannibalisme was een rituele straf voor zware misdaden! bleef de dorpsgemeenschap intact, al bouwde men niet meer de zeer fraaie maar ook zeer kostbare en ondoelmatige Batakwoningen en al kwamen de oorlog jes tussen de verschillende marga's niet Na een korte pauze schetste dr. Keu ning de ontwikkeling in de tegenwoor dige tijd waarna gelegenheid werd gege ven tot het stellen van vragen. injectie worden gegeven aan de kinderen, geboren in 1950 en 1951. De oproepings- kaarten daarvoor zijn aan de ouders ter hand gesteld bij de eerste injectie. Deze oproepingskaart moet worden meege- Verder kunnen kinderen geboren im 1950 en 1951, die in oktober jl. niet zijn verschenen, alsnog de eerste injectie vangen. Bovendien komen opnieuv aanmerking kinderen geboren in de jaren 1957, 1956, 1954. 1953 en 1952. voor de le of 2e injectie, terwijl het aantal kinderen geboren in 1955, dat tot heden de 3e in jectie heeft gemist, deze alsnog kan ont vangen. Ook in al deze gevallen geldt: oproepingskaart meebrengen. De inentingstijden zijn weer van 912 uur en van 1416.30 uur (zaterdag alleen 's morgens). Evenals vorige malen wordt weer een goede opkomst verwacht men hoopt dat ieder ziich houdt aan aanwijzingen. A.R. kiesverenigingl Nieuwe werkwijze is wellicht nodig In de bovenzaal van De Doelen verga derde gisteravond wijk 1 van de a.r. een trale Leiden. Op verzoek blijft voorzitter J. Verduyn, die aftrad wegens vertrek naar Leiderdorp, nog enkele maanden aan, In de plaats van de heer W. Bonda, aan wie dank werd gebracht voor zijn vele diensten als secretaris, wees het be stuur de heer R. Pasma aan. Op deze matig bezochte avond sprak de heer D. J. Brouwer Pzn van Oestgeest-Mors over het bestaansrecht van de ikesvereniging. Omdat deze bijeenkomst tevens jaar vergadering was, werden de jaarversla gen uitgebracht. De secretaris meldde een stijging van het ledental tot 208. De pen ningmeester liet een gunstig geluid ho- Na enkele huishoudelijke zaken sprak de heer Brouwer. Deze wees op de min derende belangstelling voor het werk van de kiesverenigingen. Er mankeert dus iets aan de werkwijze. Hij zei, dat enm als anti-revolutionair nog te veel voor zich laat denken in plaats van voor principiële discussie open te staan. De heer Brouwer meende, dat er te weinig beleving van de beginselen bij de jongeren. Misschien is er wat verande ring in te brengen door bijvoorbeeld een andere methode dan de evenredige ver tegenwoordiging; ook zou men aandacht kunnen schenken aan oppositioneel ge luid buiten de eigen partij. In dit ver band dacht de heer Brouwer aan prof. Verkuyl. Ook aan het oppositionele ge luid in eigen kring moet meer aandacht worden besteed en hiertoe rekende hij nder r dat i i dr. Hom i drs Puchinger Er volgde een uitgebreide bespreking, waarbij mr. dr. P. G. Knibbe erop wees. dat één van de grootste oorzaken van de mindere belangstelling is het prijsgeven van beginselen. Zo worden in bepaalde a.r. voorstellen het wezen en het recht van de bijzondere scholen aangetast. PARFUMS Hoe Leiden in oktober spaarde In oktober werd bij de Leidsche Spaar bank ingelegd 1.411.651,84 en terugbe taald 1.187.882,63. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 659 en het aantal afbe taalde boekjes 254. Op 6538 rekeningen van deelnemers aan de afhaaldienst 141.964 bijgeschreven. Er werden 834 spaarbusjes ter lediging aangeboden me' gezamenlijke inhoud van ƒ21.652.73 Het tegoed der 41.774 inleggers bedroeg het einde der maand ƒ29.499.152,19 IN STADSGEHOORZAAL T"\E OUDERVERENIGING van de Leidse Buitenschool hield gisteravond een contactbijeenkomst in de stadsgehoorzaal. De voorzitter der ver eniging, de heer W. van Steenbergen, en de directrice der school, mej. G. Crèvecoeur, zorgden door respectievelijk een openingswoord en een toe spraakje al direct voor een prettige sfeer. De heer Van Steenbergen w heugd over de grote opkomst belangstelling voor de tombola. Alle loten waren reeds vóór de bijeenkomst uit verkocht I Ook mej. Crèvecoeur was erg blij vele bekenden, „half-bekenden" en „nog onbekenden" te zien. Zij wees erop, dat slechts door een goede samenwerking sen ouders en school het zwakke kind de nodige hutp kan worden verleend. Mej. Crèvecoeur sprak zeer waarderend over de oudervereniging, die me>t hart ziel achter heit werk staat en dat n alle mogelijke inspanningen steunt, zowel moreel als financieel. Deze steun is uiter mate belangrijk voor ons werk. aldus de directrice De lucht, de zon en de zee. waardoor de kinderen in de buiten- erg ver- school in Katwijk weer de nodige ge- de grote zondheid opdoen, zijn blijde dingen ir het werk. maar aan de andere kant is het toch ook belangrijk, dat de stijgende kosten worden opgevangen door stijgende De amusementsverenöging van de Grof. smederij verzorgde na deze korte toe spraakjes een aardig programma van mu ziek, zang, schetsjes en acrobatiek. Voor Leidse huisvrouwen Nel Oosthout goed op dreef in De Krijtkring nET ZAL NIET zo vaak gebeuren, dat men twee avonden van dezelfde week als recensent naar een voordrachtavond van Nel Oosthout gaat. Maandagavond hoorden wij haar in Katwijk, gisteravond voor de afdeling Leiden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Twee heel verschillende avonden. Maandagavond meer vertelkunst, gisteravond zuiver solo-toneel. Nu hebben wij bezwaren tegen deze laatste wijze van voordragen. De verschillende personen kunnen als regel niet meer dan getypeerd worden en veel schakering in één persoon is er niet bij. Toch moeten we zeggen, dat mevrouw Oosthout gisteravond bij het spelen van Klabunds De Krijtkring veel van de bezwaren heeft ondervangen en wist weg te spelen. Een voordeel hierbij is, dat deze ge schiedenis uit het feodale China, waar de macht door omkoperij heerste over het recht, reeds zoveel jaren door Nel Oost hout is voorgedragen, dat alles „goed zit". De wisselingen, de stemovergangen, alles verglijdt met grote soepelheid, ner gens is het stroef. Daarbij wordt zij ge steund door een geweldige techniek, die haar in staat stelt zo niet alle, dan toch zeer veel hindernissen en moeilijkheden met gemak te overwinnen. Ook de stem- beheersing was gisteravond uitstekend. Diepgaande problemen worden in dit door Klabund nagedichte lyrische spel van Li-Hing-Tao niet aan de orde ge steld. Toch is het geladen met de drama tiek vag het meisje Tschang Haitang, dat via het theehuis van Tong, terecht- A.A.-voorlichting in Leiden Op donderdag 13 november zal in huis Over 't Hoff. Gerecht 10, een voorlich tingsbijeenkomst worden gehouden door de werkgroepen van de Stichting A A. De ziekte die de A.A. (Anonieme Alco holisten) een halt willen toeroepen, is het alcoholisme, de onweerstaanbare zucht De alcoholist heeft echter iets vóór boven de meeste andere zieken; hij kan zelf aan zijn herstel werken. In de A.A.- werkgroepen wordt hem dit geleerd, door mannen en vrouwen, die zelf alcoholist zijn geweest, die dus zijn ongeluk kennen en een uitweg hebben gevonden. Zo Van der Luit HAAG WEG 31 - LEIDEN ^egralenióóen Een dokter nodig De zondagsdienst dor huisartsen te Leiden wordt waargenomen door de dok ters Den Haan, Pieterse, Stoffers, Wydicks en Langezaal. Welke apotheek De nacht- en zondagsdienst van de apotheken te Leiden wordt waargenomen door apotheek Van Driesum, Mare 110 telef. 20406; bovendien is geopend tot van avond zes uur de Zuider-apotheek, Lam menset:? ns weg 4, telef. 23553. komt bij de mandarijn Ma, de man die met zijn geld de mensen als een verwend kind naar zijn pijpen wil laten dansen. Door de gemene kuiperijen van M< vrouw van de eerste graad, wordt Hai tang, onder beschuldiging van kinderroof en vergiftiging van Ma, voor de (om gekochte) rechter gebracht, die het dood vonnis uitspreekt. Doch juist op dat ogen blik komt bericht, dat de keizer is ge storven en de nieuwe jonge keizer, die als prins Pao in het theehuis met Hai tang kennis had gemaakt, wenst alle ter dood veroordeelden in Peking te om hun zaak zelf te onderzoeken krijgt het recht zijn loop. Het goede triomfeert over het kwade. Nel Oosthout heeft de spanning er het laatst weten in te houden; haar vo< dracht steunde op c-en groot kunstena. schap. A. C. Boiiwm Bloedtransfusie Rode Kruis Ruim 200 Leidenaars gaven al het goede voorbeeld Vorige week hield de Bloedtransfusie dienst van de afdeling Leiden van hei Rode Kruis een propaganda-avond in het Academisch Ziekenhuis, om zijn werl eens in het licht te stellen, maar ti met het doel donors te winnen. Deze avond werd gevolgd door dc huls- aan-huis-verspreiding van een folder van de bloedtransfusiedienst, waarin het doel van deze instelling van het Rode Kruis opnieuw onder de aandacht van de inge- tencn werd gebracht. Op de eerste dag, dat deze folder was verspreid, meldde zioh één nieuwe donor, doch dit bescheiden begin was gelukkig de inzet van heel wat meer aanmeldingen Dagelijks kwam een groter aantal binnen van mensen, die het ideaal van de bloed transfusiedienst op het voorbeeld vat velen, die zich reeds jaren geleden als donor opgaven, willen steunen. Tot giste ren was dit gestegen tot 206. Een mooi re sultaat. maar het Rode Kruis hoopt, dat het aantal nieuwe aanmeldingen in komende week zal stijgen tot duizend Onmogelijk is dit geenszins. Er zijn nog zovele gezonde jonge mensen, die zondei bezwaar tweemaal per jaar iets van hue bloed kunnen afstaan voor hen, due daar aan zon grote beihoefte hebben. Er s op het ogenblik meer dan 100 patiënten op le wachtlijst om door een operatie gehol pen te worden. Onder hen bevinden zich /ele kinderen. Kan men het verantwoor den dat deze hulp uitblijft wegens gebrek aan bloed? Daarom: nogmaals een ernstig beroep op de gezonde mens! Zwemmen voor diploma in Leidse Overdekte Bij het diplomazwemmen gisteravond in De Overdekte slaagden de volgende meisjes en jongens: diploma A: Ineke Zuidema, Tineke Goekoop. Saskia Noordijk, Marijke Stop pels, Annie F. van Ameyden. Christina de Nooyer. Hendrtka den Heyer, Peet Coender-t, Lieuwe Poort, Johannes Bras- ker. Jan de Bruyn, Richard Mol'.eman. Peter Pauw. Johanna Aalbersberg, Anne Marie de Neef, Nelleke Burger Max van Duuren Hendrikus van Bovene, Jan Lange. Frans van Wijck. Dirk van der Me.v, Catharine Mooten, Douke Spek. El6elien Haantjes, Marieke van den Boe, Teunis Verbaan, Robby Reyken, Jan Krouwel, Willem Begeer, Roland Mulder, Gerja Groen, Jenny Kanis, Carola Hol vast, Juroen Rudolf Kuiters, Jacueline Kiel, Berry Dingjan. Diploma B: Jan Willems, Willem Wou- da; Leendert Kuyper, Hendrik Glasber gen. Pieter Hemerik, Frederik Hazenoot, Rijk Luyendijk, Maria Hoek. Anneke1 ove Glasbergen. Ingrid Mulder, A3t Spek, Ja-j erg coba Kromhout vee| Tussen de bladzijden Jacht op een schaduw LIDO (2.30, 7 en 9.15 uur). Een film die slechts één doel heeft: de toeschouwer 87 minuten achtereen „ongekende span ning" te brengen. Nu valt het v spanning betreft in de eerste helft film nogal mee; daarna komen de span ningzoekers aardig aan hun trekken. Het verhaal zelf heeft niet veel om lijf en slechts voor de ontknoping zou de scenarioschrijver een compliment kun nen maken. Dat kinderen jaar af daarvan al mogen „genieten" lijkt ons minder juist. Br zijn beslist wel ge zondere vormen van ontspanning denk- peen kin- The brave one CASINO (2.30, 7 en 9.15 uur). Het poneren van „wonderkinderen" brengt altijd enig risico met zich en hoewel de film het stadium van werkelijke acteer prestaties al geruime tijd achter zich heeft gelaten, kan ook in het getrouw volgen van de regisseur enige verdienste schuilen. Michel Ray volgt de regisseur weliswaar slaafs, maar het jongetje ge looft niets van het spel, dat hij moet spelenhij doet gehoorzaam wat hem wordt gezegd, maar de routine van meer volwassen sterren om persoonlijke opi- lies te maskeren, mist hij nog en daar- im is zijn gehele spel zonder de minste ivertuiging. En op Michel Ray hebben de film makers van The brave one kennelijk al hun hoop gevestigd. Want als dit kereltje door zijn argeloosheid alle aan dacht naar zich had kunnen trekken, zouden de talloze zwakheden van de film verdoezeld zijn. Michel faalt en daarmee faalt de gehele film; het is een sentimenteel verhaaltje geworden erst gevoelig jongetje, dat n een stier houdt en erg loet het beest, dat erg veel Algemene beeld werkgelegenheid geen reden tot ongerustheid tTET gewestelijk arbeidsbureau te Leiden heeft cijfers bekendgemaakt x over de werkloosheid per einde oktober jl. Deze cijfers hebben betrek king op de gemeenten Leiden, Alkemade, Leiderdorp, Ocgstgcest, Voor schoten en Zoeterwoude. Leiden Prov. Z.-H. Nederland Werkloosheid i Leiden Prov. Z.-H. Nederiand Overzicht v a de werkloosheid per beroep; Bouwvakarbeiders Metaalarbeiders Textielarbeiders Land- en tuinbouw. Transportarbeiders Kantoorpersoneel Losse arbeiders Van de rond 700 als werkloos geregi streerde werknemers zijn er 100 onder normale arbeidsvoorwaarden tewerkge steld op objecten voor aanvullende werk. gelegenheid, 15 op objecten voor hoofd arbeiders en 67 (onder bijzondere arbeids voorwaarden) op objecten van gemeente lijke werkvoorziening. Vergeleken met de vorige maand geven de werkloosheidscijfers een stijging te zien rond 100 Dit kan voor deze tijd van het jaar als normaal worden beschouwd Hoewel voor de maand november met ?n verdere stijging moet worden reke ning gehouden, geeft het algemene beeld ie werkgelegenheid zeker geen reden tot ongerustheid. In de textielindustrie wordt thans weer volop gewerkt. Voor zover in de overige bedrijfstakken werk loosheid voorkomt, betreft deze. behalve normale wrijvingswerklooshcld en 100 minder-valide arbeidskrachten, mensen hem afhandig pogen te maken, te behouden. Alles is precies iets té veel in de film. die een nogal brokkelig begin heeft en alle film-gemeenplaatsen bijeen heeft gebracht om het verhaal te (Een langdraderig „teveel") Jerry maakt weer herrie LUXOR (2.30. 7 en 9.15 uur). Veel herrie zal men over de film Jerry maakt weer herrie, niet maken. Met Jerry zelf valt het trouwens ook nogal mee, want afgezien van een enkel kort straat gevecht in New York, krijgt men een heel tamme rolprent te zien. De dialogen zijn soms veel te lang en saai op de Wij hebben wel eens betere de jeugdmisdaad in een grote films o' stad ge (Veel geschreeuw, weinig wol) Jailhouse rock REX (2.30, 7.15 cn 9.15 uur). Jailhouse rock geeft een beeld van de strijd van een jongeman om de top in de wereld van de amusementsmuziek. U kunt het wel raden: een anrdig meiske dat dc helpende hand biedt en een louche fi guur, die alles in het honderd probeert (Oud thema weinig origineel uitge- Fanfare TRIANON (2.30, 7 en 9 15 uur). Bert Haanstra's amusante speelfilm Fanfare gaat zijn derde week in. (Nederlandse rolprent, die mag wor den gezien) voornamelijk dc ongeschoolde arbeiders De gunstige weersomstandigheden en een toenemend gebruik van landbouw machines maker, dat voor de oogstwerk- zaamheden een kleiner aantal arbeids- kraohten is aangetrokken dan ln vorige jaren. trouwen Het aantal als werkloos ingeschreven vrouwen en meisjes daalde in de maand oktober van 159 tot 105. Deze daling moet al. worden toegeschreven aan de plaatsing :-leerlingen van scholen, die zich na de vakanties als werkzoekend hadden la ten inschrijven. Ook overigens is er. voor wat de vrou welijke arbeidskrachten betreft, zowel ln de sector huishoudelijk personeel als ook de textielindustrie grote vraag r.aar personeel. GEMEENTE LEIDEN Officiële publikali UITBREIDINGSPLAN De burgemeester van Leiden brengt ter openbare k ennis, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 3 november 1958 heeft bepaald, dat een herziening, c.q. vaststelling van een plan van uitbreiding wordt voorbereid mot betrekking tot: A. het zuidwe6telijk deel der gemeente, gelegen ten zuidoosten van de Haagweg, vesten en ten noordwesten van de Trek vliet en ten oosten van de Korte Vldet, nader aangeduid op een kaart, ge merkt K II d—1915; B. het noordwestelijke deel der gemeente, gelegen ten noordwesten van de spoor baan Amsterdam—Rotterdam cn ten zuid westen van de Rijnsburgerweg. nader aangeduid op een kaart, gemerkt K II j-1946. Lekten, 7 november 1958 De burgemeester voornoemd, F. H. van Kinschot VERLENGING SLUITING8UUR WINKELS Burgemeester cn wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat op de ftarie dier gemeente (kamer 125) voor leder ter lezing is neergelegd het be sluit van de gemeenteraad van 3 novem ber 1958, waarbij Is bepaald, dat dc in de artikelen 2, sub c, en 8, sub c, der Winkelsluitingswet 1951 vervatte verbo den niet gelden van 28 november tot en d ?ember 1958 tot 21.30 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 3