CHINA KLEVon Conferentie onvoldoende ingelicht over TV-les Motoren verstoren rust om een eendenkooi NIEUWE LEIDSCHE COURANT 13 VRIJDAG 7 NOVEMBER 1958 TN AZIE heeft de vroegere houding van passiviteit en de natuurlijke wens om toch vooral maar niets te ver» anderen, al geruime tijd geleden plaats gemaakt voor een zekere rusteloosheid. Het is, alsof miljoenen uit een eeuwenlange slaap zijn ontwaakt en dingen willen doen, waartoe men hen nooit in staat had geaeht. Deze onrust heeft ook de massa's te pakken. Grote omwente lingen hehhen sedert 1947 plaatsgevonden. Klassen, die eeuwenlang heersten als de vorsten van Indië en de mandarijnen van China zijn zonder pardon naar de achtergrond geschoven. Miljoenen mensen ontdekten plotseling, dat honger geen levenswet, maar ontoerei kendheid is, veroorzaakt door bevolkingsdruk en een laag produktieniveau. De industrialisatie staat ver ten achter hij de bevolkingstoename, omdat het Westen wel zijn medisch-hygiënische kennis ter beschikking heeft gesteld, maar geen kapitaal heeft verstrekt om de vici euze cirkel te doorbreken. Is het wonder, dat al deze mensen zich thans afvragen, wie hun levensstandaard wil verhogen en dat zij zich daarbij geen zorgen maken over de wijze, waarop hun „weldoeners" de zaken thuis aanpakken? Communistisch China spreekt tot de ver beelding van talrijke .Aziaten. Ook de Amerikanen he seffen dit, maar zij hebben er om allerlei redenen niet voldoende rekening mee kunnen houden. En zo komt het, dat de Chinese communisten er nog steeds in sla gen, de Amerikanen verdacht te maken in de ogen van miljoenen Aziaten, die met anti-communistisch" leuzen niet de hongerige magen van hun kinderen kunnen vullen. In zijn laatste artikel over de invloed van com munistisch China in de wereld wijdt een onzer redac teuren speciale aandacht aan de wijze, waarop de betrek kingen tussen de Ver. Staten en China zich hebben ont wikkeld en hoe de situatie is ontstaan, die de Amerikanen onlangs op de verkeerde plaats. op een verkeerd ogenblik in een verkeerde oorlog dreigde te storten. Weinig aandacht wordt in de be richten over de beschietingen van de eilanden voor de Chinese kust aan de mensen besteed, die hun leven geen ogenblik zeker zijn. Als men de be woners naar hun mening zou vragen, zouden ze wellicht alleen de verzuch ting slaken, dat zij zo graag met rust zouden worden gelaten. heeft de keus tussen oorlog en vrede (Van een onzer redacteuren.) TTET GROTE, allesbeheersende probleem, waarmede de Verenigde Staten A A bij het bepalen van hun politiek in het Verre Oosten rekening moeten houden is, of de Chinese communisten inderdaad van plan zijn, het eiland Formosa met geweld te veroveren. Niemand kan met zekerheid het ant woord hierop geven en het zou dus dwaasheid zijn, zonder meer aan te ne- n, dat een dergelijke actie onvermijdelijk is. Het gevolg zou zijn, dat men zich zou laten verleiden tot maatregelen, die door de tegenstander verkeerd zouden worden beoordeeld en een situatie in het leven zouden roepen, die i juist had willen vermijden. Want alles wijst erop, dat men in Peking geen militaire beslissing wenst, maar erop uit is, winst te boeken in de poli tieke en psychologische sector. In dit licht moeten we steeds de verklaringen n, die door de communistische machthebbers op het Chinese vasteland i het conflict in de Straat van Formosa worden afgelegd. Er kunnen twee redenen worden ge noemd, die voor de Chinese commu nisten aanleiding kunnen zijn, Formosa 'oor zich op te eisen, zonder serieuze reroveringsplannen te maken. In de eer ste plaats beschikt het regiem te Peking n vloot, zonder welke het un een machtig bolwerk geledei Kal Sjek had enkele weken a nog reden om te lachen. Nie mand kon hem wat maken, want de Amerikanen konden hem toch niet in de steek laten. Sinds enkele dagen moet het gezicht van Tsjang er wat minder vrolijk hebben uitgezien, want minister Dulles is blijkbaar niet van plan zich onnodig in een Chinees avontuur te storten als Formosa tot de onmogelijkheden behoort. Wat de Amerikaanse Zeven de Vloot zich als een schild rondom eiland heeft gegroepeerd, maakt in overwegingen van de Chinese com- nisten minder indruk dan men wel denkt. at dit taatste betreft meent ook de bezadigde Londense Times, dat de Chi nezen in laatste instantie bereid zijn, een oorlog te accepteren, die voor henzelf even rampzalig kan zijn als voor dege nen. met wie zU in een strijd op leven en dood gewikkeld kunnen worden. Zij geloven nl., dat zU een oorlog kunnen overleven en dat het resultaat er van altijd in hun voordeel zal zijn. Als er een wereldoorlog zou uitbreken, zou China altijd met zijn bevolking van onge- r 600 miljoen zielen de meeste kansen hebben, er weer boven op te komen. Dit betekent echter niet, dat do Chi nese leiders hun doel voornamelijk door middel van oorlog willen bereiken. Wel et zo, dat zij als reactie op bepaalde stappen van de westelijke mogendheden iet alleen in Azië, maar voortaan ook in andere delen van de wereld eerder de Sowjetunie geneigd zullen zijn, oorlog te riskeren. Dat had het geval kunnen zijn, als het Westen zich recht streeks zou hebben ingelaten met de ge beurtenissen in Indonesië en Irak, om maar enkele voorbeelden te noemen. Een andere reden, waarom de rom- tillei militaire actie tegen Formosa, zal voor lopig nog gelegen zijn in het feil, dat zij de spanning rondom het eiland wil doer voortduren om de volken in Azië voort durend te kunnen herinneren aan d< agressieve houding van de Amerikanen en om 600 miljoen Chinezen op het vaste land te kunnen aansporen tot verhoogde inspanningen en tot grotere eenheid In eigen land. Voor de keus De Chinese communisten staan thans voor de keus tussen oorlog en vrede Deze beslissing kan wellicht nog enige tijd worden uitgesteld als een compromis tussen deze beide mogelijkheden wordt bereikt, nl. een wapenstilstand. Vandaar, dat het van groot belang is, dat de Ver enigde Staten pas dan met een bestand zullen instemmen als vast staat, dat dit geen doel in zichzelf Is, maar een middel om een politieke oplossing van de kwes tie Formosa, zonodig in het kader de Verenigde Naties mogelijk te maken. Al jaren geleden hebben Eisenhower en Dulles besloten Tsjang Kai Sjek te steunen bij diens pogingen de eilanden groepen Quemoy en Matsoe uit handen van de communisten te houden. Zij wil den een positie opbouwen, van waarut met rood China onderhandeld zou kun nen worden over de toekomst van mosa, waarbij het de bedoeling moet zijn geweest, bedoelde eilandjes, die deel uit maken van het Chinese kustgebied, prijs te geven in ruil voor een internationaal akkoord over neutralisatie of iets derge lijks van Formosa. Tsjang Kai Sjek, die daar niet voelde ook al zijn bedoelde plannen nooit openbaa'r gemaakt heeft bewust de bedoeling van Eisenhower doorkruist, toen hij meer dan een derde gedeelte van zijn op Formosa gestatii neerde strijdkrachten naar Quemoy Matsoe liet overbrengen. Hiertegen heb ben de Verenigde Staten weinig kunnen doen, zonder het prestige van Tsjang Kai Sjek onnodig te verzwakken en de com munisten in de kaart te spelen. Ook de verdeeldheid, die in de Verenigde Sta ten ten aanzien van het Chinese pro bleem bestaat, heeft tot gevolg gehad, dat de regering te Washington geen po- ve stappen heeft kunnen doen om einde te maken aan de ongewenste situatie in het Verre Oosten. Onder voogdij Hier raken we In feite de kern vai het vraagstuk, waarmede elke Ameri kaanse president zich geplaatst heeft gezien, sedert de communisten er tien jaar geleden in geslaagd zijn het nationalistische bewind van Tsjang Kai Sjek van het vasteland te vagen. Er heeft altijd een bijzondere band bestaan tus sen China en de Verenigde Staten, al thans sedert de periode, dat men zich in Washington ook is gaan bezighouden met wat zich buiten het Westelijk halfrond afspeelde. Voordat China communistisch werd, heeft het enkele tientallen jaren als ware onder Amerikaanse voogdij ge- i. Zendingsgenootschappen uit de Verenigde Staten verrichtten er vrucht baar werk en liefdadigheidsinstellingen stelden goedbedoelde pogingen in het de levensomstandigheden van een deel der honderden miljoenen Chinezen te verbeteren. In wezen veranderde er echter niets in China. Tsjang Ka: Sjek, die zich tot het christendom liet bekeren, heeft ern stig gepoogd, verbetering te brengen in de mensonterende omstandigheden, waar onder de grotendeels boerenbevolking van zijn Jand moest leven. Hiervan is niets terecht gekomen, omdat hij omringd was door medewerkers, die de in Azië zo beruchte rorruptie in de hand werkten Amerika dwingt China de wapens neer te leggen of masker af te doen en er de oorzaak van werden, det er var de eerzuchtige plannen van de generalis- aimo niets terecht kwam. Daar kwam nog bij, dat Tsjang het veel te druk had het bestrijden van zijn rivalen, de c munisten, en zich geen tijd gunde, zach in alle delen van China te vertonen 01 een onderzoek in te stellen naar de ver. deringen, die bij het uitvoeren van zij plannen gemaakt hadden moeten zijn. Dit verzuim is Tsjang Kai Sjek duur te staan gekomen. Toen de Japanners vla Formosa het Chinese rijk van Tsjang binnendrongen en langzaam maar zeker grote delen er van In hun bezit kregen, konden Tsjang Kai Sjek en diens oorlogs heren het niet nalaten, de strijd tegen de communisten voort te zetten. Dat de Ja panners er ten slotte niet in slaagden, geheel China onder de voet te lopen, was dan ook voor een groot deel te dan ken aan het verzet, dat de communisten hebben geboden, terwijl Tsjang in Tsjoengking nieuwe plannen uitdacht, om zich tegenover de communisten te kunnen handhaven. Na de capitulatie van Japan zetten de Amerikanen hun militaire en economische steun aan Tsjang Kai Sjek op grote schaal voort. Het werd evenwel steeds duidelijker, dat deze niet im staat was, zijn grootse plannen te verwezenlijken. De Amerikanen hebben toen gedreigd, de hulpverlening te zullen stopzetten, als er geen verandering kwam. Intussen dron gen zij aan op een vergelijk tussen Tsjang Kal Sjek en de communisten. Maar Tsjana Kai Sjek was eerzuchtig en wilde met niemand anders de macht delen. En zo brak het ogenblik aan, dat zelfs de be kende generaal George C. Marshall zijn regering moest laten weten, dat er geen oplossing voor hetChinese probleem de rode Chinezen gelegenheid was. Na hem moest generaal Wedemeyer tot de vernietigende conclusie komen, dat de dagen van het nationalistische bewind van Tsjang Kai Sjek in China waren geteld. Niet lang daarna werd de Ameri kaanse hulp vrijwel stopgezet, maar toen was het al te laat. Het was een hard gelag voor de Amerikanen, te moeten ervaren, dat de communisten het gehele vasteland veroverden met de wapens, die in grote hoeveelhec^n aan de troepen van Tsjang Kai Sjek waren geleverd. Voordat de Amerikanen zich hadden kunnen herstellen van de enorme klap, die de Chinese communisten hen zon der Russische hulp hadden toegebracht, hadden zjj reeds ene nieuwe stap gedaan, die zij al spoedig zouden betreuren. ZU grepen nl. het feit, dat Tsjang met een zeer groot deel van het nationalistische leger naar Formosa wist te ontkon aan om dit eiland te gebruiken als schakel in de verdedigingslinie, die in de Stille Oceaan van Korea tot Austra lië wilden opbouwen. En zo Ï6 geleidelijk de situatie ont staan, die de gehele vrije wereld op de rand van een nieuwe wereldoorlog heeft gebracht. Een situatie, waarop Tsjang Kai Sjek bewust heeft aangestuurd, omdat een dergelijke totale oorlog voor hem de allerlaatste kans zou zijn op het maken van zijn schone dromen. Gelukkig zijn de Verenigde Staten getuige de jongste uitlatingen van de heer Dulles niet van plan, Tsjang verder op deze v< derfelijke weg te volgen. De conferentie Terwijl de besprekingen in Warschau voortgang vinden, treffen de Verenigde Staten politieke en militaire maatregelen om het conflict in de Straat van Formosa zoveel mogelijk tot het eiland Quemoy te beperken. Zij zijn bereid, een luchtbrug op dat eiland te openen om de militaire: en burgers van de nodige voorraden te voorzien. Maar zij zullen dat alleen doen, als er geen andere wegen meer open staan om te voorkomen, dat de li macht van nationalistisch China overgaat tot het bombarderen van doelen op het vasteland. Langzaam maar zeker distancieert de Amerikaanse regering zich van de plannen van Tsjang Kai Sjek, wat Quemoy en Matsoe betreft. De verklaring van Dulle6, die op Formosa zoveel stof heeft doen opwaaien, was voornamelijk bedoeld om Formosa is een machtig bolwerk. De troepen van Tsjang Kai Sjek zijn goed getraind en het mate riaal, dat door de Amerikanen werd geleverd, is modern en doeltreffend. Zo is het ook met de grote strijdmacht, die zich op de eilanden Quemoy en Matsoe bevinden. geven, op de conferentie van Warschau een posi tieve houding aan te nemen tegenover de door de Ver. Staten voorgestelde wapen stilstand in de Straat van Formosa. M. heeft Dulles te kennen gegeven dat zijn land bereid is, Tsjang Kai Sjek tot ont ruiming van bedoelde eilanden te bewe gen, als rood China wil afzien van gebruik van geweld ter oplossing politieke conflicten. Het ligt thans in de lijn der verwach tingen, dat de Chinese dae goede nota hebben genomen waarschuwing van Eisenhower, dat hij geen Münchenpolitiek wenst te voeren binnen niet al te lange tijd „genoegen zul len nemen" met een voorlopige wapen stilstand in het Verre Oosten, omdat zij daarbij niets tj verliezen, maar integen deel alles te winnen hebben. Voordat het zo ver is, zal er nog wel heel wat water door de Straat van Formosa stromen. Wellicht moeten de Verenigde Naties er nog aan te pas komen en wordt er toch nog gedokterd aan het door de macht hebbers in Peking zo begeerde lidmaat schap van deze organisatie. Zelfs top conferentie van de „Grote Vijf' moet niet uitgesloten worden geacht. Ook In de Verenigde Staten begint te beseffen, dat een struisvogelpolitiek ten opzichte van communistisch Chfna niet alleen onverstandig maar erg vaarljjk kan zijn. Bovendien moet daar rekening houden met het feit, dat over een maand belangrijke congresver kiezingen gehouden moeten worden. Ei moet vooral de Republikeinen alles aai gelegen zijn, voor de verkiezingsdag eei bevredigende regeling voor dc moeilijk heden In het Verre Oosten te vinden. Oorlog of vrede De conferentie van Warschau roept herinneringen op aan de Geneefse besprekingen van 1954 waarop de Chinese communisten na de aanval van Dienbienphoe in Indochina de Fransen de wet voorschreven. Het grote verschil is evenwel, dat Ame rika zich in 1954 niet met Indochina heeft bemoeid, terwijl het nu de enige partij is waarmede de rode Chinezen te maken hebben. Eisen hower heeft het probleem heel een voudig gesteld met de vraag: „Wilt oorlog of vrede?" En door de be ledigende nota van de Rus Croesjtsjef de afzender te retourneren, heeft hij de ernst van deze woorden nog eens onderst reept. ETHERGOLVEN 'eren en eergisteren in Zeist hield, oogstte niet de waardering die de schrijvers van het draaiboek, leden van de Ned. Vereniging van Leraren Natuur- en scheikunde, zich ervan hadden voorgesteld. Bij de dicussies die donderdagochtend werden gehouden, bleek echter. lat de conferentie niet voldoende was ingelicht over het karakter, welke de les zou dragen. Men verwachtte een op zichzelfstaande les. maar in feite was deze bedoeld als een samenvatting van leerstof, gedurende twee i de klas behandeld i De reactie was daarom teleurstellend, maar in de conclusies die de conferentie aan het slot van de bijeenkomsten stelde, werd toch gezegd, dat de ge vertegenwoordigers van het VHMO de uitzending met belangstelling hadden gevolgd, maar voor toekomstige uitzen dingen toch wel graag andere program ma's zouden zien. Vooral voor aardrijkskunde en ge schiedenis achtte men televisielesser nuttig. Voor taalonderwijs zou men lie ver klassieke toneelwerken op banden hebben, om die op de recorder in de klas te kunnen afdraaien en voor andere vak ken wenste men voornamelijk films, filmstrips en dia's als beeldende hulp middelen bij het onderwijs. In elk geval kan men zich na één tele- visicprocfles voor dón leervak voldoende oriënteren, omtrent kelijke nut van televisie-onderwijs bU het VHMO; over televisie voor het lager on derwijs werd op deze conferentie uiter aard niet gesproken. Wel werd er de aandacht op gevestigd, dat men in Nederland eigenlijk geen gelijkimgen kan trekken rtiet schooltele visie in andere landen. Amerika geeft hoog op van klinkende cijfers bij televi sie-onderricht. maar vat onder dit be richt ook de cursussen voor volwassener en de aanschouwelijke lessen voor stu denten. waarmee groot succes wordt be- Waar voor uw geld De bijzonder succesvolle uitzendingen op het gebied van warenkennis, die NCRV en KRO gemeenschappelijk dage lijks voor de microfoon brengen onder de titel „Waar voor uw geld", winnen aan belangrijkheid door de bijbehorende boek jes die dezelfde titel dragen. Oorspronkelijk zou deze serie korte vraaggesprekjes één seizoen worden ge handhaafd, maar de belangstelling zo groot, dat ook dit seizoen de ui dingen worden voorgezet. Dat hield tevens in, dat een tweede boekje, ook weer gcwliieveii dooi de samenstel: van de vraaggesprekjes, mevrouw Betty Kortekaas-den Haan, moest verschijnen Dit tweede boekje, dat de luisteraars weinig kost, geeft een schat van toelich tingen op het gehoorde en dat is goed, omdat de huisvrouw 's morgens streeks half tien als de vijf-minuten- uitzending aan de gang is, nog wel eens kan worden gestoord en de finesses haai dan ontgaan. Dit boekje is weer ingedeeld in over zichtelijke rubrieken met onderwerpen, die vroeg of laat voor dc microfoon aan de beurt komen. De zakelijke gegevens zijn dan genoteerd, zo nodig tabellen of tekeningen. Aantrekkelijk is de uitgave ook door vele goede foto's en een vlot fotobandje. Zeer aan te bevelen als handleiding voor de huisvrouw, wier taak zich op zo ruim terrein uitstrekt. Opmars techniek niet te stuiten Tj^EN boete van twaalf gulden is gisteren geëist tegen de 60-ja- rige landbouwer A. C. de K., te Dreu- mel, omdat hij verantwoordelijk zot zijn wegens het verstoren van de rust rondom een eendenkooi. De procu reur-generaal bij het gerechtshof te Arnhem, mr. A. W. Hclsteyn, kwam tot deze eis, omdat de naleving van de jachtwet de bescherming van de kooiker eist. De vraag in deze rechtszaak was: is het wettig geoorloofd mechanische land bouwwerktuigen te gebruiken binnen de afpaling van een eendenkooi? De zaak had al eerder gediend voor de kanton rechter te Ticl. Boer De K.. die als vice- voorzitter van de ruilverkavelingscom- missie west zich verantwoordelijk had gesteld voor het lawaai bij de uitvoe ring van ruilverkavelingswerkzaamhe den door de Heidemaatschappij, was toen veroordeeld tot dezelfde boete. (Advt Krimpen van pijn door rheumatiek, spit. ischias, hoofd- en iwpijnen is onnodig. Togal bevrijdt U en afdoende van die pijnen. Togal baat waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren, is onschadelijk voor hart cn maag. Bij apotheek en drogist 0.95, 2.40, 8.88. Bij vonnis van de rechtbank werd de landbouwer vrijgesproken, maar de Hoge Raad vernietigde het vonnis en verwees de zaak naar het Arnhemse hof. De vertoning van een film ver duidelijkte de zaak. De kooiker was tegen het gebruik van gemechani seerde landbouwwerktuigen in de omgeving van de eendenkooi, 's Nachts had hij er geen bezwaar tegen, want dan waren er toch geen eenden. De boeren moesten maar weer paarden gebruiken of met de hand maaien. Na de indiening van de klacht lopen er ook weer paarden rondom de kooi Bij maanlicht De raadsman van boer De K. betreur de het dat. oases van rust als eenden kooien niet meer passen in de ontwikke ling van de landbouwtechniek. Maar men kan de techniek niet tegenhouden, want dan belemmert men ook de ontwikkeling van streken als het Land van Maas en Waal en de Betuwe. De mechanisatie neemt met sprongen toe, vooral omdat de jongere boeren dat zien als hun eigen belang. Wat de kooiker wenst, is normaal niet bestaanbaar, want dan zou de boer alleen bij maanlicht kunnen werken. Het belang van de landbouw bepaalt wat redelijk is en de raadsman verzocht het hof zal blijken dat de landbouw om economische redenen vóór moet gaan. Een ander ge zichtspunt van de raadsman was. dat de boer een openbaar werk in opdracht van de Heidemaatschappij verricht, uit gevoerd krachtens de ruilverkaveiings- wet en daarom moet worden vrijgespro ken het beeld getoetst aan de praktijk, haald. De betekenis van de schooltelevi sie als bijdrage tot het gewone onderwijs is daarmee dus niet geschetst. In Schotland moet veel schooltelevisie worden toegepast, omdat het land op vele plaatsen zeer dun bevolkt is en men geen scholen en leerkrachten genoeg heeft, op alle leerplichtige kinderen vol doende te kunnen opvangen. Men kan hier ook nie>t met (technische) onderwijs- films werken, omdat de projectors voor het afdraaien weer te kostbaar zijn voor betrekkelijk kledne kringetjes leerlingen. Hier wordt dus heel veel aan televisie- onderwijs gedaan, maar er zijn veel klachten, dat de lessen nöet voldoende bij de leerlingen zijn aangepast. Men moet daarbij wél voor ogen hou den, dat de televisielesseo hier dus niet aanvullend of illustratief, maar primair mair zijn. In Engeland wordt veel toneel als Il lustrerende schooltelevisie gegeven en zo heeft elk land andere aspecten bij dit on derwijs. Ook Nederland zal moeten zoeken near een eigen, passende en nuttige vorm. En daaraan werkt nu de commisie-Pelosl. vanavond 0 Met nieuwe grammofoonplaten begint om 8 uur het NCRV-programma, waarin u voorts om 8.50 kunt luisteren naar de nieuwe rubriek van C. Rijnsdorp over de Bijbel in het tijdbeeld van de kunst. Om 10.45 uur: avondoverdenking. 0 De VPRO begint om 7.30 uur de serie korte rubrieken met een gesprek over verenigingsleven op het platteland. Ver der om 8.05 uur boekbespreking en om 8.45 uur prof. dr. P. Smits over „De Bij belse kijk op de mens". 0 Met de vierde aflevering van het blij spel „Villa Sidonia" komt de VARA om 9 uur in de ether. Om 9.45 uur: derde klankbeeld in de serie „Licht en donker op de nieuwe wereld". Tips uit het buitenland 0 Het NIR-vrijdagavondconcert begint om 8 uur en presenteert het optreden van het eigen symfonie-orkest en de omroep koren o.l.v. Daniël Sternefeld. Tal van zangsolisten werken mee aan de uitvoe ring van „Jonker Lichthart" van Jef van Hoof. Programma voor morgen ZATERDAG t NOVEMBER 1958 Hilversum I, 402 m. 746 kc/«. KRO: 7 00 Nws 7 15 Gewijde muz 7 30 V d Jeugd 7 40 kal 8.00 Nwfl V d huisvrouw 10 00 V d kleuters 10.15 Gram 10 30 Ben je zestig? 1100 V d zieken 1145 Gram 12 00 Middag klok-noodklok 12 03 Promenade-ork en so liste 12 50 Act 13.00 Nws 13 15 Zonnewijzer 13 20 Lichte muz 13 45 Voordracht 14.00 V d jeugd 14.10 Metropole-ork. klein koor en solist 14.45 Kron van letteren en kunsten 15 30 Gram 15.40 Boekbespr 15.50 Grego riaanse zang 16.20 V d Jeugd 17 00 Engelse les 17.20 Amateursprogr 17 40 Gram. 18.00 Journalistiek weekoverz 18 10 Strijk- ork 18.30 Caus 18 35 Gram 18 45 Van klan- ragen bes Nws 19.10 Act Radio Phllhai schets 20.35 G. I Lichte muz 22 35 WtJ luidei ÉHriritari Avondgebed 19 20 Lichtbaken, caus 19 35 n ork 20 30 Ja, met mij. ig 21 55 Pol caus 22 05 lit kal 23 00 .15 Nws ln Esperanto 23.22—24 00 Gram. Hilversum Tl, 298 m 1007 kc/s. VARA* 7 00 Nws 7.10 Gym 7 23 Gram 8 00 Nws 8.18 Gram 8 50 V d vrouw 9 00 Gym v d vrouw 9.10 Gram VPRO. 10.00 Tijdelijk uit geschakeld caus 1005 Morgenwijding VARA: 10.20 V d vrouw 10 45 Cabaret 11.18 Bultenl weekoverz 11.30 Vlooi en piano 12 00 Amua muz 12.30 Land- cn tulnbouwmeded Orgelspel 13 00 Nws 13 15 Swingm 13.40 Sport 14 0 i Hai ■M caus 15 20 Kunstmaandork. koor cn sol 16 15 Bockbespr 16 35 Kinderkoor 17 00 Gram 17.30 Wcakjoam. 18 00 Nws en c. Lichte muz 19.01 VPRO: 19 30 Machten t Deze week. caus 19.50 Iets voor niets, caus. VARA: 20 00 Nws 20 05 Thuis bost?, schets 20 13 Gevar progr 21 30 Socialistisch co mm 2145 Lichte muz 22 00 Oude en nieu we dansen 22.35 Opsporing verzocht 23.15 Nw icpelwedstrijd 21 20

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 13