FLATS IN NOORDWIJKERHOUT Begroting van Lisse heeft tekort van f 160.000 Ds. R. E. Sluiter te Hillegom zestig jaar predikant N.R.B. laat een nieuwe reddingvlet bouwen Ongunstig weer zat de vissers dwars NIEUWE LEIDSCHE COURANT t DINSDAG 7 OKTOBER 19S8 Hotel op de hoek van de Dorpsstraat Volgende week donderdag receptie OP 16 OKTOBER zal het zestig jaar zijn geleden, dat ds. R. E Sluiter te Hillegom in Steenwijk werd bevestigd tot predikant van de Christelijke Gereformeerde Kerk De jubilaris werd op 13 juli 1872 in Tietjerk geboren. Als enige zoon werd van hem verwacht, dat hij de zaak van zijn vader zou voortzetten Zijn verlangens gingen echter in een andere richting. De jonge Sluiter werd namelijk zo aangetrokken door „het wondere ambt", dat hij ds. J. W Drayer om lessen in de oude talen vroeg. Op twintigjarige leeftijd werd hij als één der eersten ingeschreven aan de Theologische Hogeschool te Apeldoorn. Op de jubileumdag, don derdag 16 oktober, zal ds. Sluiter in de kerk van Hillegom recipiëren. Na zes jaren studie werd ds. Sluiter predikant en uit een aantal beroepen werd Steenwijk gekozen'. Daarna diende de jubilaris de Kerken van Enschede. Murmerwoude, Maassluis, Assen en 's-Gravendeel. Het was de tijd van grote Weer revue in Noordwijk TN DE ZEELEEUW werd gisteravond de najaarsledenvergadering ge- ■V houden van de Noordwijkse Reddingsbrigade, onder leiding van de heer E. de Groot. In zijn openingswoord sprak de voorzitter zijn teleur stelling uit over het minder goede bezoek van de vergadering. Hij gaf vervolgens een overzicht van het werk, dat in het afgelopen seizoen is verricht. De brigade heeft een nieuwe bondsvlet, die meermalen is ge bruikt. De opbrengst van de collecte (ongeveer 500) is beneden de ver wachtingen gebleven, doordat er niet voldoende animo was om te collec teren. Een lichtzijde is, dat er de afgelopen zomer zoveel zwemdiploma's zijn uitgereikt. De prestatietochten zijn eveneens bevredigend verlopen Een oude traditie wordt in ere hersteld. Er zal namelijk opnieuw een revue worden samengesteld. De uitvoeringsavonden zijn voorlopig vastgesteld op 27 en 28 januari en 4, 5 en 9 februari. Vervolgens werd uitvoerig gesproken over de aanschaffing van een nieuwe vlet De bondsvletten met buitenboordmotor zijn wel goed bij kalme zee. maar bij ruw weer voldoen ze niet zo goed. Het bestuur kreeg mandaat zo mogelijk *en nieuw- boot te laten bouwen. Megedeeld werd dat het in de bedoeling ligt het huishou delijk reglement te herzien, met het oog op een nieuwe contributieregeling Zeer uitvoering werd vervolgens ge discussieerd over het zwemmen in Lelden en eventueel in Wassenaar. Eens per ld dagen kunnen de leden oefenen in Lel den en daarom heeft het bestuur gepoogd ook in Wassenaar oefengelegenheid te vinden. In dit verband werd geklaagd over de geringe belangstelling voor de EH.B.O.-cursus Er mag nooit worden vergeten, dat de brigade geen zwemvereniging is of een badbedryf, maar een instituut voor hulpverlening. De tijd van de artsen die de E.H.B.O.-cursusnen ge ven, is te kostbaar, dan dat deze kan worden besteed voor een onvoldoende aantal cursisten. Deze cursus zal weer worden gegeven door dokter B de Beer. De lessen beginnen dinsdag 28 oktober te half acht. Voorts werd ook gewezen op het nut en de noodzaak van het behalen van een zwemdiploma. De resultaten vsn de le denwerfactie werden bekend gemaakt Hoofdleider A. Passchier bleek de mees te leden, een twaalftal, te hebben aange bracht. De actie wordt voorbgezet tot de voorjaarsvergadering. In de rondvraag kwam een keur van onderwerpen aan de orde. Betreffende de contacten met de zeezeilvereniging werd meegedeeld, dat het bestuur van mening is. dat het niet de taak van de brigade is eventueel omgeslagen boten te bergen. Terzake van de strar-dpost in „de Zuid" sprak het bestuur de hoop uit. dat ook In het komende seizoen een op lossing zal worden gevonden. Het bestuur zal zich beraden over het verspreiden van een folder over de gevaren van de zee. Tegels meegenomen Bij de nieuwbouw aan de Jan Kloos- straat werd dezer dagen een partijtje vrij dure tegeltjes vermist De politie ont dekte. dat een jeugdige Leidse schilder r meer van wist. Hij bleek de tegels iee naar huis te hebben genomen. Botsing Op het gevaarlijke kruispunt Heilige Geestweg-Wilhelminastradt is een 21-ja- zeeman uit Sassenheim met zijn bromfiets in botsing gekomen ir.et een auto. De jongeman liep een buil op aan het hoofd en een schaafwond aan een knie. De bromfiets werd vernield Gearresteerd De politie in Naarden heeft een 43-ja- rige stoker uit Den Haag aangenouden, irvan wordt verdacht verscheidene diefstallen te hebben gepleegd. Hij zou onder meer een fiets hebben gestolen in de Dahliastraat te Noordwijk lage KATWIJK AAN HEX RIJN Handel lusteloos; »e prijzen gLOEMKOOL en waspeen zijn nog steeds de hoofdprodukten op de vei ling; de andere produkten, waarvan de variatie groot is, zijn wat de aanvoer be treft bescheiden van omvang. Eigenlijk gelukkig, want de handel Is lusteloos en de prijzen zijn laag. Wel loopt de aanvoer van bloemkool Iets terug, maar dat zal wel tijdelijk zijn. Zelfs van dit produkt zijn de prijzen matig. Deze waren middeld voor eerste soort van f 23 tot f38; iets afwijkend ging voor (10 tot f 17 per 100. Ook bospeen noteerde iets lager ging van f 18 tot f31 per 100 bos Voor waspeen was geen animo. Nog steeds komt er per dag 50.000 tot 80.000 kg aan de veiling, maar voor export wordt wei nig gekocht. De grote massa wordt dan ook doorgedraaid. Vooral is dit het geval met oude peen: jonge peen vindt voor een gedeelte nog kopers. De krotenhandel was ook lusteloos Per kist ging dit artikel voor f 1.30 a f 1.5U Hetzelfde geldt voor uien. die van f 1.40 tot f 1.70 per kist opbrachten Sluitkoolsoorten hebben ook al geen be langstelling met als gevolg te lage prij zen. Rode kool maakte van f8 tot f14. gele kool f9 tot f 10 per 100 kg. Sperciebonen worden flink aange voerd. maar de prijzen vallen tegen, zijn veel kwaliteiten en vanzelf variëren de prijzen van f33 tot f45 per 100 leg Koudegrondsla is van minder goede kwa liteit. De prijzen zijn van f 350 tot f 6.40 Breekpeen gaat voor f 0.70 tot f 1.90 per kist. Keukengroenten: laag in prijs. pEBREK AAN GROND was er sinds lang in Noordw(jker- hout oorzaak van. dat de bouw van nieuwe wijken stagneerde en zelfs stilstond. Er was al over nieuwe mogelijkheden gesproken, toen het plaatselijke aannemersbedrijf van de heer M. G. van Parera het ini tiatief tot flatbouw nam, een bouw vorm. die tot nu toe In het dorp onbekend is. Aan de Viaductweg komen 18 flats van 3 en 4 kamers en voor daarna bestaan er plannen tot bouw van 81 flats, die twee hoog zullen worden. De heer Van Parera wil echter nog verder gaan en heeft voor de hoek Dorpsslraat- Viaductweg een hotel geprojec teerd. De bouwer van dit project heeft de toezegging, dat er in de flats vrije vestiging mogelijk is. De ge middelde prgs ligt bij de 17.500 gul den. Het eerste flatgebouw dus van de 18 woningen komt met de voorgevel zuid-west, door een bre de straat met ruime trottoirs ge- schelden van de daar tegenover lig gende winkelgalerij. De heer Van Parera beeft bij de aankoop van deze strook grond gerekend met de gunstige ligging van dc Hervormde en rooms-katholleke kleuterschool, beide op nog geen 200 meter af stand. Ook de Hervormde lagere school ligt nog binnen deze af stand. De heer Van Parera financiert niet alleen de bouw, waarover hij iedereen graag alle inlichtingen geeft, maar verstrekt ook geldelijke hulp b|) aankoop, zodat men voor 3000 gulden al eigenaar van een flatje kan worden. Vanzelfsprekend is men in Noordwtjkerhoiit erkentelijk voor dit initiatief, dat dc belangrijkheid van het dorp aanmerkelijk zal ver hogen niet in het minst door het hotel en de vele aanvragen wij zen erop, dat men wellicht In een nieuw stadium als forcnsenplaats tussen Leiden en Haarlem is ge- Visserijgolfjes BIJNA ALLE SCHIPPERS hebben hun rederijen ongunstige berichten over het weer en de vangsten moeten meedelen. Vele schepen hebben dan ook van zaterdagmiddag tot zondagmiddag liggen steken. De wind kracht was van 6 tot 7. De gemiddelde dagvangsten waren zaterdag nog van 150 tot 250 manden haring. Er werd toen gevist tussen 59 en 56 noorderbreedte. De trawler Haarlem deed een trek van 30 manden haring, de Postboy een trek van 60 manden. Ook noordelijker hadden trawlers met ruw weer te kampen. De vangsten bestonden daar uit 200 tot 250 manden haring. Bij deze vangsten waren echter ook makreel en schelvis. De trawler Dirkje meldde trekken van 20 manden schelvis en haring, de Jacoba Gezina IJM 36 trekken van 30 manden haring, en de Herman een trek van 60 manden haring. De trawler Medan had een pechdag. Van één trek werden 20 manden schelvis aan boord gehaald, maar bij de vol gende trek gingen het net, de lijnen en de borden verloren. Zoals gisteren al gemeld, dagmarkt een druk bezochte markt. In totaal bestond de aanvoer uit 10.000 kis ten vis, waarbij 400 kisten schelvis. 100 wijting. 200 gul en kabeljauw, 3800 verse haring, 1350 makreel, 1600 schol en 725 tong. Van de kleine vaart waarin aan de afslag 52 loggers en kotters. Vandaag vijf schepen De dlnsd-agmartot zou worden bezocht door vijf trawlers en trawlloggers. terwijl van maandag bleven overliggen vier trawlloggers met verse vis of platvis. De RO 27 had namelijk nog 130 kisten rond- vis in het ruim, de KW 73 280 kisten rond vis en de KW 74 400 kisten verse haring. De KW 17 zou nog 30 kisten plat vis aanvoeren. Bij de vijf trawlers waren de Vios I IJM 24 met 1220 kisten haring en makree), de KW 80 met 1000 kisten vis, waarbij 350 makreel, 150 schelvis, 150 verse haring Opdringende industrialisatie vereist gepaste voorzichtigheid rpoONT DE BEGROTING van de gemeente Llsse voor 1959 In opzet hetzelfde beeld als die van voorgaande jaren, het financiële resultaat Is wel heel anders. Ook bü hei samenstellen van deze begroting hebben B. en \V. zich moeien ont houden van het voeren van een eigen fors beleid, als gevolg van de bestedings beperking. B. en W. betreuren het, dat voor 1959 een begroting moet worden aan geboden die slechts sluitend kon worden gemaakt doordal de reserves werden aangesproken tot een bedrag van 160.000. Toch kon in de loop van 1958 al worden geconstateerd, dat 1959 niet rooskleurig zou worden, daar reeds een bedrag van 20.000 tot dekking van aanvullende uitgaven uit de reserves moest worden geput :hts Incidenteel en In uiterst e -voor uitbreiding vatbaar. Verschillende factoren zijn hiervoor in te voeren, waarvan de voornaamste een tekort van 35.000 by het water leidingbedrijf. Het zal noodzakelijk zijn. dat de waterleidingtarieven verhoogd worden waardoor dan een bedrag van 25.000 op het tekort in mindering kan nrden gebracht. De gestegen salarissen en pensioenkos- n zijn eveneens van betekenis. Voorts de onderwijsuitgaven, die belangrijk zijn gestegen. Het bedrag per leerling voor het openbaar lager onderwijs, dat maat staf is voor de vergoeding aan de bijzon dere scholen, ondergaat een verhoging ongeveer 8.— per leerling, wat in totaal een hoger bedrag is van 19.500 In nog vele sterkere mate doet zich een stijging voor in de kosten van het nijver- heidsonderwys, hetgeen vooral een gevolg n het feit, dat de Chr.-Nat. huishoud school haar poorten heeft geopend, het nUverheideonderwijs werd in 1958 netto 60.000 en voor 1959 netto ƒ111.750 begroot, een verschil van niet minder dan f 51.750. De verpleging van geesteszieken en andere onderdelen van de maatschap pelijke zorg zijn uitgebreid. Wat de in komsten betreft wijzen B. en W. er dat de uitkeringen, voortvloeiende uit financiële verhouding tussen het rijk de gemeenten, bij de behoeften van d gemeente sterk achterblijven Industrie Sprekende over de rapporten van E.T.T en L.E.I en Stad en Landschap merken B. en W in de nota van toelichting op. dat zij het betreuren dat het verschijnen zolang op zich liet wachten, terwijl de gegevens in de rapporten bU het versche nen verouderd bleken te zijn. Wat het beeld van de bollenstreek in het algemeen betreft en van Lisse in het bijzonder menen B. en W., dat dit niet vertekend Is Met de strekking van de rapporten kan men zich verenigen. De bollenteelt dient, zowel om regio nale als om landelijke belangen, n lettend te worden beschermd. Het areaal beperkte m gebonden als het Is aan de geologische, klimatologische en waterstaatkundige fac toren, die in de geschikte combinatie nie elders worden gevonden. Moet het areaal beschermd worden, di arbeidsvoorziening dient niet te worden bemoeiiykt. Tegen opdringende industi lisatle in dc streek moet derhalve gepi zichtighcid worden gesteld, en wel danig dat de industrievestiging wordt gengegaan, die over het in dc bollenstreek aanwezige of toekomstige heen aangewezen zou sjj van de arbeidsmarkt van of op aantrekking van vele bultenlokale of bultcnrcglonalc arbeidskrachten, welke laatsten dan weer belangrykc nlngbouw nodig zou zyn. De -in verband met de belangen der bloembollencultuur toelaatbaar te achten industrie zal alleen het huidige overschot moeten opvangen, alsmede de natuurlijke bevolkingsaanwas. Zendingsavond In de kerk van de Gcref. Gemeente aan de Tulpenstraat werd een zendings avond gehouden onder leiding van de heer Joh, Zuiddijk uit Vlaardingen. Ds. J. dc Lange, director van de Geref. Zen- dingsbond in de Hervormde Kerk, telde over het werk op de zendingsterrel- nen. Deze bond arbeidt onder de Torad- ja's op Midden-Cclebes. In het byzonder na de oorlog wordt het zendingswerk bemoeilijkt door de Darul-Islam, een beweging, die op ille gale wijze het land voor dc Islam pro beert te winnen. Maar ondanks al dezi tegenstand laat de Toradja-bevolklng het heidendom los. Er is een honger naai Gods Woord en naar catechetisch onder wijs. Ds. C. Hegeman van Genemuiden sprak er zijn blijdschap over uit. dat in de Geref Gemeenten een opleving ten aan zien van het zendingswerk ts waar U nemen. Op vele plaatsen doen zendings- gelie". Filatelisten weer bijeen De filatelisten zijn weer aan de slag gegaan onder leiding van voorzitter Geh- rels. De heer Schafer. voorzitter van het Ned. Philatelistencentrum. verzorgde een dialezing. Bijzonderheden werden ver teld over het opzetten van een verzame ling „Schepen op zegels" Geen spreekbeurt De spreekbeurt van ds. H van Gilst, die hij morgenavond in de kerk van de Geref. Gemeente zou houden, gaat niet door. Tweetal Geief. Gemeente De kerkeraad van de Geref. Gemeente heeft het volgende tweetal opgemaakt voor de voorziening in de vacature van ds. L. Kieboom: ds. A Elshout te Utrecht en ds. H Rijksen te Vlaardingen. Jonge Kerk De afdeling Lisse van de Jonge Kern vergadert donderdagavond. Vicaris Snij ders zal spreken over „Moeilijke bijbei Gedeelten" en na de pauze zal de heei Boot samenzang leiden. Leervicana Kandidaat C. van Herwaarden zal roei ingang van 8 oktober voor de lijd van vier maanden een leervicariaat doorbren gen in de Hervormde Gemeente Rijkspostspaarbank In september werd bij de Rijkspost spaarbank f 55.164.39 ingelegd en f 46.241,85 terugbetaald. Die Jahreszeiten De Chr. gemengde zangvereniging Looft den Heer zal Die Jahieszelten van Joseph Haydn in studie nemen Dit zaï gebeuren in samenwerking tervereniging medewerking Philharmonisch orkest. Korte berichten Voor de reclassering werd alhier f 284 ingezameld. Voor het diploma vakbekwaamheid idsmid slaagde onze plaa»-genoot P Mens. Mejuffrouw G. M. van Dyk slaagde voor het examen l.o.-akte. Voor het propadeutische examen in hei vak bouwkunde slaagde aan de techni sche boge.chool te Delft de heer K. J •an der Veek P.zn. Agenda voor Lisse Voor de evangelisatiekring m De witte Zwaan spreekt woensdagavond 8 uur de heer E. Pera te Den Haag. De Chr. Geref. mannenvereniging houd- woen.dagavond de jaarvergadering. Donderdagavond is er in „Contact' en voorts 60 karntjes, de Elie met 1070 kisten verse haring en makreel ei Helderse Machlel HD 108 met 700 kisten haring en makreel. Ook de VEM-trawler IJM 9 Haarlem kwam op de markt a Beste prUzen Over het algemeen waren de vissers ook maandag best tevreden met de prij zen in IJmuiden. Kabeljauw haalde nog altijd door exportvraag van 123 tot per 50 kg, terwijl de schelvis van de hand ging voor 50 tot 25 per kist van 50 kg. Haring werd met 20 tot 24 betaald bij biyvende exportkansen en de makreel ging weg voor 17 tot 22, Grove schol noteerde liefst van 80 tot 60. terwijl tong van de hand ging voor 4.70 tot 2.50 per kg. KATWIJK AA1S ZEE Auto's botsten Doordat geen voorrang werd verleend ontstond op de hoek VoorstraatPrince- straat een botsing tussen twee personen- 's. Een inzittende, afkomstig uit Dor drecht liep verwondingen op aan linker been en rechterknie De auto's werden beschadigd. Hoog en laag water Woensdag: hoog water 11.02 en 23.41 uur; 14ag water 6.11 en 18.46 uur. Wljkavond Vandaag wordt in het wijkgebouw Abeelplein een wljkavond gehouden van de wijkgemeente Zuid De heer J Thur- men uit Vlaardingen hoopt te spreken ovér: Bij onze vissers in Dieppe. Spreekbeurt Vanavond half acht spreekt ds. Honkoop te Goes in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente. De zon tegemoet In de Oranjezaal van het Jeugdhuis speelde gisteravond de toneelclub UDi het spel in drie bedrijven De zon tege moet, van Maarten Vught. Voorzitter N. Klok opende de avond. RIJNSBVRG Geref. zondagsschool De Geref zondagsschuolveremgin* „Laat de kinderkens tot Mij komen" hei denkt donderdagavond in een speciab bijeenkomst in de Rapenburgkerk hel 95-jarig bestaan. Ds. G. van Duinen te Wassenaar zal spreken over „Waarheen met onze kinderen?" De leden van de Geref. vrouwenver eniging Tryfosa vertrekken morgenoch tend kwart over acht bij de toren naar de provinciale tongdag in Gouda NZH-Rchaaknieuwa Uitslagen van de bordencompetitie schaken: A Ravensbergen— A Vletter afgebr., A. v. d Eijkel-P Heemskerk 1—0; N de Vreugd—Jac. P Noort 0—1, D. Slingerland—M. Heemskerk 0—1; M Heemskerk—D. Slingerland 0—1; L. J Goudrlaan—H Binnendijk 1—0; A Hen sing—J. Schoneveld 1—0; M. J. Goudriaan predikantennood, zodat ds. Sluiter in vrijwel alle gemeenten het Woord heeft verkondigd. Na zijn emeritering in 1940 werd hij hulppredikant in Hillegom. De evacuatie was hier niet vreemd aan. Grote waardering ondervond het ambts werk van ds. Sluiter allerwegen. Enkele Jaren geleden werd hy benoemd tot rid der in de Orde van Oranje-Nassau. In de loop der jaren heeft de Jubileren de pastor zijn Kerken op vele posten gediend. Zo was hU onder meer curator van de School in Apeldoorn, voorzitter van deputaten voor de correspondentie met de hoge overheid, secretaris van deputaten voor de geestelijke verzorging van de militairen en penningmeester van de School in Apeldoorn. Bij herhaling maakte ds. Sluiter deel uit van de Gene rale Synode. Hij was meermalen praeses en assessor. Tot voor kort preekte de than6 86- jarlge predikant nog tweemaal per zon dag. Op zyn tachtigste verjaardag hebben velen van grote zegen getuigd, die zij door de preken van ds. Sluiter hadden ondervonden. Burgemeester dit jaar in het zilver De burgemeester van Hillegom, jhr. mr dr. O. F. A. H. van Ntspen tot Panner- den, hoopt op 1 december zyn zilveren jubileum als burgemeester te vieren. Hij begon zijn loopbaan op 1 december 1933 in zijr. geboorteplaats Pannerden, welke gemeente hij tevens secretaris De toen 26 jaar oude Jhr. Van Nispen Rustige maanden in het bollenvak BLOEMBOLLENKWEKERS had den gisteren in Haarlem bijzonder weinig te beoordelen: het bollenvak is. wat de bloemen betreft, een paar heel rustige maanden ingegaan. Daar prijkte voor dc zoveelste keer de fraaie blauwe Catananche coerulea major P. v. Hensbergen. Hillegom: een reet rijkbloeiende vaste plant, die enkele ja- geleden als een komeet omhoog schoot, maar even snel ter aarde tuimel de. omdat er voor de bloemkwekerij enige gebreken aan kleven Daarnaast stond de bijzonder mooie dubbele col- chicum hybr. Waterlily van C. van Tol, Katwijk, en van de Lissese bijgoedkwe ker Drost zagen we opnieuw enkele tak jes van het charmante bolgewasje. Ze- phyranthus robusta. Zeer mooi vonden de fonkelend rode Nerine corusca major van Staat's BJoembollenbedrijf, Bennebroek. Het dahliaseizoen zit nog niet helemaal op slot: Geerlings, Heemstede, bracht zijn fraaie lichtlila s.c Gladys, van Ant. Nuijens, Limmen. zagen we de mooie pompon Sweet Harmony, van Maarse, Aalsmeer, de oranje s.c. Sunmaid en van de fa. Van Oosten te Den Haag de grote gele s.c. Ceasar en de llchtpurperen Nocturne. VOORSCHOTEN Lezing Donderdagavond 8 uur spreekt prof. dr. J. de Graaf te Utrecht in het rebouw Chr. belangen over het onderwerp: „Wat geloven Vrijzinnig Hervormden?" HA7.ERSWOVDE Agenda Vrijdagavond acht uur zal in zaal Kroon onder leiding van dokter P. J. Meijst de nieuwe cursus E.H.B.O begin- Donderdagavond half acht in boven zaal van Het oude Raadhuis huishoude lijke vergadering Christelijke midden standsvereniging. H Tijst 1-0 LEIDERDORP Tweede fototentoonstelling Morgenavond wordt in het padvinder» huis aan de Dokter Van Rhijnstraa tweede tentoonstelling geopend foto's vftn leden van de Lelderdorpse amateurfotografen vereniging Daguerre Er worden tevens honderd kleurendia's getoond De tentoonstelling ts open op 8. 9 en 10 oktober van 8 uui tot half 11 's avonds en op 11 oktober van 2 tot 5 uur Burgemeester K van Diepemngen heeft zich bereid verklaard, de expositie te openen. aan de Lisserdljk een evangelisatiebUeen- komst, uitgaai.de van de Chr. Geref Kerk. Op 21 oktober begint een cursus EHBO voor de werkers van de B B. en voor particulieren Docent ls dokter J. M. van Dijk. de jongste burgemeester van ons land. Vóór die tijd werkte hij op de gemeente secretarie van M'.llln"*». Het zilveren Jubileum zal zich niet ma nifesteren in een uitbundig feest. De bur gemeester wil zijn jubileum op beschei den wijze vieren. Burgemeea';r Ven Nispen heeft een ljlangrijk aandeel gehtd in vele voor zieningen, die in Hillegom tot stand zijn gebracht, vooral op het gebied van de scholenbouw. Hy is ook op ander gebied actief. Zo is hij voorzitter van de K.V.P.- fractie in de provinciale staten van Zuid- Holland. voorzitter van de Kon. alge mene vereni ng voor Bloembollencul tuur, lid \an de P.T.T.-raad en voorzitter van vele plaetoelljke verenigingen en in stellingen. Zijn verdiensten op maatschappelijk terrein zijn allereerst erkend door de Koning van België, die hem tot ridder in de orde van Leopold II benoemde; op 30 april 1957 benoemde koningin Juliana hem tot oföcler in de Orde van Oranje Nassau. Catechisatie» op woensdag De kerkeraden van de Hervormde Ge meente, de Gerei. Kerk en de Chr. Geref. Kerk hebben besloten, voortaan de woensdagavond te bestemmen voor de cateohisaties. ZIJ hopen, dat voortaan alle verenigingen en organisaties deze avond vrij zulier houden. Evangelisatie Morgen- en donderdagavond 8 uur wordt in het Nutsgebouw aan de Van den Endclaan een evangelisatiebijeenkomst gehouden. Katwijkse brandbestrijders ontvingen een diploma Loco-burgemeester H. P. Bloot heeft gisteren in de trouwzaal van het raad huis aan zestien leden van de vrijwillige brandweer het diploma brandwacht eer ste klas uitgereikt. De loco-burgemeester noemde het een bijzonderheid, dat op nieuw alle kandidaten zijn geslaagd. Nadat koffie was geserveerd, dankte de heer Bloot de instructeurs, de heren Klaasgen en Van der Kraan uit Leiden Commandant J Buitenhuis overhandig de de instructeurs een geschenk, de hi Klaaszen sprak woorden van dank, wa na oud-commandant Jac. Gesink de korpsleden aan spoorde zich nog verder te bekwamen De namen van de geslaagden luiden- A Parlevliet. J. Dubbeldam. P Bekker. J Kuyt. A van der Plas. G. Blok. P Burgerhout. G. de Best. N. Schuitema- ker. J. van den Oever. G Haasnoot. P van Duy ven voorden. C. van den Tol, C. Klok, P. Kompier en J. Arnoldus. Agenda gemeenteraad Donderdagavond half acht komt de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder i de volgende punten: transacties me Bint Willeb rordusstich tl ng en de Sint Franciscusstichting inzake gronden de Sandtlaan; intrekking van een sluit tot verkoop van grond aan de heer J. Minnee; verkoop van bouwgrond het plan Koestal-Overduinverhuur t een perceel grond aan Shell/Nederland N.V tot stichting van een servicestation aan de Zeeweg; aangaan van geldlenin gen groot f88 000 en f 40.000; verlenen van krediet groot f 4000 ten behoeve van luchtkarleringverdaging beslissing be roep BMP Kornet, ingesteld naar aan leiding van een hem geweigerde bouw vergunning; verhogen van voorschotten aan de Katwijkse Bouwvereniging verband met het bouwen van woningen aan de Haviklaan. de Valklaan en de Nachtegaallaan; verlenen van een aan vullend krediet voor restauratie van het gebouw van de voormalige vtsserijschool aan de Burgersdijkstraatvaststelling verordening regelende de bezoldiging van de vakonderwijzers lichamelijke oefening; benoeming van een vakonder wijzer lichamelijke oefening aan de openbare school; vaststelling van de ex ploitatiekosten over 1957 van de open bare school; vaststelling van de vergoe dingen en de voor vergoeding tn aanmer king komende uitgaven over 1957 ten behoeve van de bijzondere scholen: vast stelling van dr bedragen, die pet leer ling voor 1959 oeschlkbaar zullen wor den gesteld ter bestrijding van de ex ploitatiekosten van de openbare schooi, de v.g.l.o.-school en de u.l.o^school; vast stelling van dc bedragen, die per leer ling voor 1959 beschikbaar zullen wor den gesteld ter bestrijding van de ex ploitatiekosten van de scholen voor bui tengewoon lager onderwijs; verlenen over 1957 van een vergoeding ten be hoeve van de cursus voor bijzonder ver volgonderwijs aan de school De Zonne bloem verlenen van medewerking op grond van artikel 72 der L.O.-wet ten behoeve van de uj.o.-echool. Loop der bevolking In september nam het inwonertal dor gemeente tot met 171 personen Op l oktober bedroeg het aantal inwoners n.l. 28.515. tegen 28.344 op 1 september Het aantal geboorten bedroeg in September 75. er vestigden zich 253 personen, er overleden 11 inwoners en er vertrokken er 146 naar elders. Opbrengst collecte De collecte voor de reclassering heeft f 1862.43 opgebracht, f469.15 in Katwijk aan den Rijn en f 1393.28 te Katwijk san Zee. Vorig Jaar werd in totaal f 1256.37 ingezameld. Uitvoering U.DJ. Morgenavond 8 uur geeft de toneelver. OEGSTGEEST Training hij kustlieht Iedere woensdagavond kan men naast het koetshuis van het kasteel Oufl-Poei- geest de voetbalvereniging Oegngeest zien oefenen. Vorige week is hier ver- lichting gekomen. Twee lampen van drie honderd Watt werpen hun schijnsel óp het grasveld. Nu er dus gelegenheid tot wintertrat- mng is, hoopt het bestuur van Oegst- geest, dat de prestaties van de elftallen vooruit zullen gaan Egyptlarh weekeinde In de sene „Landen van hat Midden- Oosten" wordt op 8 en 9 november een weekeinde op kasteel Oud-Poelgeest ge houden onder het thema „Van AssuAa tot Alexandrië". Het programma ver- eldt onder meer een tweetal lazingen. Ds W, A. Bij lef e 1 d spreekt over „Stro mingen en ontwikkelingen in de Islam" r. P. J. Idenburg van hat Afrika- instituut over „Staatkundige ontwikke- ïn Egypte". De zondagmiddag zal gewijd zijn aan de plaats van Egypte de oriëntale mozaïek.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 7