Leiden toonde vandaag beste van ons vee het veltentoonstelling in Waag ode aan de boerenkaas Jury trok reeds gisteravond lang s de inzendingen Leiden krijgt een vi jfde wethouder 'IV TIK VAN DE ZON IN DE EEIDSE SCHOEWBERG Commissaris Klaasesz op de Vebo Streven naar prijsverlaging en produktverbetering nodig KOFFIE r~ JHEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 18 SEPTEMBER 19S8 Drie dagen geurige hartigheid de Aal- i Leiden het getal markt binnenkomt, ziet de boerenkaas uit de omgeving torenhoog oprijzen. Iemand die zijn „geloof" aan de magio vc blijkbaar nog niet geheel heeft kunnen verdringen, vertelde ons, niet zon der schrik in zijn blik, dat in de kaasafdeling tegen de rechiermuur dertien kazen op elke plank liggen en dat er uitgerekend dertien planken zijn. Een mislukking kan de zuiveltentoonstelling echter niet meer worden, want de jury is gistermiddag en -avond al langs de vele inzendingen getrokken en haar oordeel is over het algemeen heel gunstig uitgevallen. Bovendien is de tentoonstelling attractief ingericht en is ook aandacht besteed aan het „levende element" (demonstraties e.d.), zodat mag worden verwacht, dat heel wat Leidenaars en mensen uit de omgeving er belangstelling voor weten op te brengen. Morgen en zaterdag is deze hartige presentatie van de boerenstand in heidens omgeving ook te bewonderen, beide dagen tot 6 uur 's avonds. Na enige uren van ingespannen keuren li (zien, betasten en proeven) kon de jury gisteravond de prijzen op de inzendingen prikken. De uitslagen laten wij hier vol- h\ «en- Goudse kaas Q e. Eervolle vermelding voor Jac. van Wie- ringen Hoogmade, idem voor C. van Wal- j beek Rietveld (Woerden), idem voor C. N. van de Akker Leimuiden, idem voor Br Th. Zwetsloot Hoogmade. tweede prijs e- Q.Onderwater Zoeterwoude, die ook de medaille voor uitmuntende boerenkaas van „De Producent" te Gouda ontving, 3 biprijs plus bronzen medaille voor G. r( van de Hulst te Voorschoten, 3 a-prijs en bronzen medaille voor mevrouw J. M. A. van Noort te Lisse, eervolle vermelding 1 voor C. P. Heijker Hazerswoude, tweede ei prijs een bronzen medaille voor C. G. :a van Leeuwen Zoeterwoude, eervolle ver- ai melding voor D. Sol Hazerswoude, eer- H, volle vermelding voor S. van Schie War- mond, eervolle vermelding voor S. J. Visser Rijnsaterwoude, tweede prijs en bronzen medaille voor J. E. Hartveld y' Rijnsaterwoude, 2 a-prijs voor P. P. A. ft' Hoogeveen Noordwijkerhout, die ook de medaille van „De Producent" te Gouda iel ontving voor uitmuntende boerenkaas, idem voor mevrouw J. M. A. van Noort te Lisse, eervolle vermelding voor C. P. Heijker te Hazerswoude, 1 a-prijs en zil veren medaille voor S. J. Visser Rijnsa terwoude, idem voor Jac. Rijlaarsdam te Alphen aan den Rijn, eervolle venmel- -f ding voor gebr. Van der Meer te Alphen aan den Rijn, idem voor G. C. Kraan te Koudekerk aan den Rijn, idem voor D. C. Joba te Alphen aan den Rijn, prijs voor jk 92 punten en bronzen medaille voor C. N. van de Akker te Leimuiden, eervolle ver- jli melding voor G. Zonneveld te Kethel, cjj idem voor G. W. Domburg te Alphen aan den Rijn, idem voor Jac. Broere te Al- phen aan den Rijn. Ook leerlingen bi til Op de tafel links in het botenhuis zijn ook verscheidene inzendingen van leer- t€ zien. De uitslagen daarvan zijn: eerste prijs en zilveren medaille voor mejuffrouw A. Onderwater te Zoeter woude, eerste prijs en wisselbdker en gt zilveren medaille voor C. J. van Leeuwen te Zoeterwoude, eervolle vermelding voor ieli mejuffrouw R. Broekhuizen te Hazers- woude, idem voor W. G. A. van Veen 1 Zoeterwoude, tweede prijs voor L. J. nI van Tol Hoogmade, eervolle vermelding voor C. G. van Leeuwen Zoeterwoude, idem voor C. N. van de Akker Lei mui - 0D den, idem voor Nic. H. Berg Zoeterwou- de, idem voor G. J. Belt Zoeterwoude, idem voor A. C. Koot Hazerswoude, derde prijs en bronzen medaille voor mejuf- frouw A. Zwetsloot te Hoogmade, eer- toi volle vermelding voor mevrouw E. v. d. •ni Akh" Leimuiden, idem voor gebr. Groen 10< hazerswoude, derde prijs en bronzen me- dailie voor mejuffrouw W Zwetsloot 6 Hoogmade, idem voor mevrouw E. v. d. Akker te Leimuiden, tweede prijs en mejuffrouw C. j bronzen medaille Indien u de krant een9 niet mocht ontvangen, kunt u tussen 6 en 7 u. 's avonds onze klachten» dienst bellentelefoon no. 31441. Wij pogen dan alsnog u van dienst te zijn. Directie N.L.C. Zwetsloot te Hoogmade, eerste prijs en zilveren medaille voor mevrouw E. van de Akker te Leimuiden, tweede prijs voor F. van Tol te Hoogmade, die ook de medaille voor uitmuntende boerenkaas ontving van „De Producent" te Gouda, 3 a-prijs en bronzen medaille voor L. C. van der Geest te Oud Ade, eervolle ver melding voor G. C. Kraan te Alphen aan den Rijn, 3e prijs en bronzen medaille Hillenaar Hoogmade. Leidse kaas De Leidse kaas ligt te pronk in het midden van het boterhuis. De uitslagen vindt men hieronder. Wisselbaker en zilveren medaille voor J. A. van de Hulst Oud Ade met 100 pun ten, A. Th. Zwetsloot Rijpwetering 87 punten, tweede prijs en zilveren medaille mevrouw W. H. van Steen te Stompwijk met 95 punten, tweede prijs en bronzen medaille voor P. F. Vergeer te Warmond met 92 punten, eerste prijs een zilveren medaille voor A. Th. Straathof te Rijp wetering met 94 punten, derde prijs en bronzen medaille voor P. F. Vergeer te Warmond met 92 punten, A. J. Pennings Noordwijkertiout met 89 punten en de gebr. Van Sohie ten slotte met 88 punten. De zuiveltentoonstelling is ook instruc tief. Zo wordt in een stand iets getoond van het paraffineren van kaas. Foto's ma ken duidelijk, hoe dat gaat en het eind- produkt is er ook te zien. Van kaas kun nen allerlei lekkernijen worden gemaakt. De kaasballetjes en -tabletten zijn popu lair geworden. Men ziet ze hier verpakt liggen. Dan is er een afdeling, waay het eten van meer kaas wordt gepropageerd. En dat eten kan worden bevorderd door tal Leidse plantkundigen openden het seizoen seizoen vergaderde gisteravond de Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw er Plantkunde in „De Vergulde Turk", waar voorzitter J. Jonker als spre ker van deze avond de heer J. R. N R. Bijl van Duivenbode verwelkom de. Ook konden weer enkele nieuwe leden worden ingeschreven. Met algemene stemmen werd het be stuurslid de heer J. H. Smit gekozen tol afgevaardigde voor het hoofdbestuur. De bekende rubriek „Wie weet hoe ik heet" werd behandeld door de heer Jonker Bijzondere gevallen waren er deze avond De heer Bijl van Duivenbode hield aan de hand van lichtbeelden een lezing ovei „Bloembollen in tuin en vensterbank", met als belangrijkste punten: het be handelen en mishandelen van bloembol len. Achtereenvolgens sprak de heer Bij) van Duivenbode over de tulp, de hya cinth, de crocus, de iris en de narcis Van elke bolgewas vertelde de spreker aardige bijzonderheden. Een commissie, bestaande uit de heren W. R. Oudshoorn, N. de Leeuw en A. Wetselaar had in de pauze bloemen inzendingen beoordeeld. De punten die zij gaven golden voor het puntenstelsel Om deze wedstrijd wat uit te breiden heeft het bestuur besloten de leden ge legenheid te geven te tonen wat zij pres- De zuiveltentoonstelling in de Waag is een ode op de boeren kaas, die nog altijd in de om geving van Leiden op de boer derij wordt gemaakt. De prij zen, die wij vandaag reeds kunnen vermelden, tonen a dat de makers van de Goudse en de Leidse kaas dit „am bacht", ondanks de mechanisa- ties op de boerderij, nog voor beeldig beoefenen. Foto N. van der Horst gerechten. Wie er interesse voor heeft, kan inzage krijgen van recepten >r melkdranken, nagerechten en kaas- yoghurthapjes. Het Ned. Zuivelbureau smt aan de tentoonstelling deel met demonstratiestand. Spiegels zijn er ven geplaatst, zodat ook de belangstel lenden die niet helemaal vooraan staan, de handelingen der demonstranten kunnen volgen. Dan vraagt ten slotte nog een stand het melkcontrolestation de aandacht. Het geheel wordt versierd met palmen en bloemen. hebben Gedeputeerde staten het college van B. en W. van Lei den meegedeeld, dat zij het raadsbe sluit om een vijfde wethouder te be noemen hebben goedgekeurd. De raadsleden ontvingen van het col lege reeds de mededeling, dat ernaar zal worden gestreefd, deze wethou der in de vergadering van aan staande maandag te benoemen. Er is op het ogenblik druk overleg in de verschillende fracties gaande. Zoals men zich zal herinneren, was het de voorzitter van de V.V.D.-frac- tie, de heer Hagens, die in de eerste vergadering van de nieuwe raad met het voorstel kwam om het aantal wethouderszetels op vijf te brengen. Met algemene stemmen werd het voorstel aangenomen. Het ligt voor de hand. dat de nieu we wethouder uit de kring van de V.V.D. zal komen. Bij de gemeente raadsverkiezingen van dit jaar won deze partij twee zetels en bij haar leeft ongetwijfeld de wens naar mede verantwoordelijkheid in het college. Het komt ons voor, dat niemand haar de vijfde zetel zal betwisten. De verdeling van de functies in het college is een recht van B. en W. zelf. Verwacht mag worden, dat de porte feuille van financiën zal worden ge splitst in een van financiën en een van de bedrijven, wat de taak van de nieuwe wethouder Stolp beduidend zou verlichten. Het is niet onmoge lijk, dat de V.V.D.-wethouder de be drijven gaat beheren. In de kring van de V.V.D. in het bijzonder wordt nu druk over de voor te dragen kandidaat gedelibereerd. De V.V.D.-vertegenwoordigers in de raad zijn: mevr. Glastra-van Loon- Boon en de heren Hagens, mr. Drij- ber, mr. Portheine en dr. Duyverman. Zie vervolg stadsnieuw op pagina 9 Ter herinnering aan mr. J. Slagter Het is de bedoeling, voor vrienden van de op 6 augustus van dit jaar overleden mr. J. Slagter. die lange tijd aan hel hoogheemraadschap „Rijnland" verbon den is geweest, een bloemlezing samen te stellen uit zijn werk om hiermee een beeld vast te leggen van zijn levendige en veelzijdige persoonlijkheid. De in houd zal bestaan uit cabaretliedjes uit zijn jeugdjaren, enige artikelen over beeldende kunst en enkele verhalen en gedichten uit latere tijd, benevens een portret Steunfraude in Leiden Overeenkomstig de eis veroordeelde de Haagse politierechter een 35-jarige ma trassenmaker uit Leiden wegens steun fraude tot een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf met drie jaar proeftijd, toe zicht van het Ned. genootschap voor re classering en tot terugbetaling van f 60.87 binnen twee Jaar van de proeftijd. K. en O. opende liet seizoen Goede uitwerking van goedbedoeld maar zwak-geschreven toneelstuk op het continent een opinie on derzoek zou worden ingesteld om te zien welke waarde en betekenis ver schillende Engelse schrijvers voor het publiek hebben, dan zou de uit komst wel eens heel verschillend kunnen zijn. Dat is niet verwonder lijk. Er zijn niet zoveel groten, die voor het wereldforum schreven. De meeste schrijvers zijn gebonden aan hun land en de daar heersende toe standen. Op het eerste gezicht lijkt het vreemd wanneer men in een Engels artikel o het toneel de namen van Eliot, Fry Hunter naast elkaar vindt. Maar evenals in vele andere landen heeft men in En geland gebrek aan goede stukken van eigen bodem. Tot op zekere hoogte heb ben Eliot en Fry baanbrekend werk ge daan. maar wat ze schreven was uiterst cerebraal. De verzuchtir^» werd geslaakt, dat het moderne drama „hersens" had gekregen, maar wie geeft het nu een hart? Daarbij hoopte men o.a. op Hunter, die in die tijd begonnen was, met schrij- We kunnen ons dat wel een beetje voor stellen, want hoe men ook oordeelt over het uiteindelijk resultaat van zijn werk, een zekere warmte en menselijkheid kan men het niet ontzeggen. Er is over het stuk ,,'n Tik van de zon", waarmee door De Nederlandse Comedie gisteravond in een voor stelling voor K. en O. het Leidse to neelseizoen werd geopend, veel lelijks geschreven. Het is ook niet best. Met louter goede bedoelingen schrijft men nog geen goed toneel stuk. Toch zal men met het badwater het rind niet mogen weggooien! Philip Lester, socialistisch idealist, onderwijzer aan eer particuliere school voor geestelijk ge stoorden. werkt daar voor een habbe- krats. Wil men goed en gelukkig leven, dan is dat slechts mogelijk op cultureel- geestelijk niveau. De waarde van een mens wordt bepaald door zijn geestelijk eigendom. Daarin moet de mens gelukkig zijn en Lester heeft een afkeer van kapi talisten. die zonder enig geestelijk niveau, geld als water weten te verdienen. Men kan niet zeggen dat zijn vrouw een sloof is. Een sloof gaat de tredmolen var dagelijks leven, als vroeger het paard in de draaimolen. Mary moet echter alle tijd besteden aan het huishouden omdat voor hulp natuurlijk geen geld is. Ze vervlakt echter niet. Wel ziet ze levensgeluk anders dan haar man. Or alle (Van een onzer verslaggevers.) OUDE OCHTENDMIST hing vanmorgen rond het vee, dat -Lv. kanten naar Leiden werd gebracht om luister bij te zetten aan hei driedaagse agrarische feest, dat Leiden aan het vieren is. Het veemarkt- terrein vertoonde al vroeg het beeld van alle jaren met af- en aanrijdende veewagens, strobedden, nog halfslapende schapen en uit hun gewone doen gebrachte koeien. Toch was er hoewel niet direct voor de leek merkbaar wel een heel groot verschil met andere jaren. Het vee was ditmaal ge heel vrij van abortus-Bang en daar waren heel wat papieren voor nodig geweest om te voorkomen, dat een dier uit een besmette stal op het terrein zou komen. Overigens was er in de stad al vroeg het levendige beeld alle jaren. Zelfs de poffertjeskraam op het Stationsplein ontbreekt niet. Vanmorgen opende de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, J. Klaasesz, de Vebo. In het programma, dat weer uitgebreid inlichtingen geeft over de veeshow, heeft burgemeester jhr. mr. F .H. van Kinschot een welkomstwoord geschreven. „Als bur gemeester van een stad, waar helaas praktisch geen vierkante meter grond be schikbaar is voor landbouw en veeteelt, verheugt het mij bijzonder, dat Leiden als marktplaats voor een wijde omtrek op deze wijze in staat is zijn bijdrage te leveren aan een zo belangrijk bestand deel van onze hedendaagse maatschappij". Al heeft Leiden dan geen grond, toch zijn uit alle windstreken de inzendingen gekomen, naar Leiden als agrarisch tram. Een wandeling over het terrein gaf een prachtig inzicht in wat Zuid-Holland aan vee heeft te bieden. Jarenlang wer ken met het beste fokmateriaal en expe rimenteren met de laatste verbeteringen in stalbouw, veevoer en behandeling heb ben de Zuidhollandse veehouders nu een veestapel gegeven, die getuige deze Vebo gezien mag worden. Overigens was er vanmorgen nóg een verschil met andere jaren. De heer J. W. Bonda, de ziel van vorige Vebo's, oud- voorzitter en nu erelid, moest om ge zondheidsredenen van het bijwonen van deze manifestatie afzaen. Voor het eerst staat de heer G. J. van der Stoel uit Was senaar als voorzitter in het programma- Beste vee Bij de stieren ouder dan drie jaar waren weer de imposante Wilson van Vita Nova uit Hazerswoude en de bekende Gijsbrecht van Roest uit Leiderdorp. Het noorden van ons land blijkt nog steeds het vaderland te zijn van het mooiste vee uit Rijn- en Veenstreek. Bij vele exemplaren staan befaamde fokkers Warffum, Bedum, Kantens, Cldehove, ;ren op het gebied van de huisbroei. Heideoschap, Oosthem en Kolderveen. Maar in eigen omgeving zijn fokkers met hun collega's in Goutum en Hartwerd kunnen wedijveren. Natuurlijk ontbreken de exemplaren van Bonda's proefboerde- rijen in Wassenaar niet (b.v. Rdna 23 en Anna 14), maaT er zijn ook andere fok kers-eigenaars, die hun beste vee presen teren, mevr. A. C. Paardekoper uit Zoe terwoude, G. de Regt uit Alphen en A. H. Rotteveel uit Oude Wetering, om er van daag maar een paar te noemen. De Mr. dr. Willem van den Berghstichting te Noordwijk is er ook en oude bekenden, zoals Voets, Van der Lip, Rijlaarsdam en Kompier, hebben evenmin verstek laten gaan. Aanvoer Het was vanmorgen niet doenlijk, juiste opgave te geven van wat is aa voerd. Op het laatste ogenblik kan inzending vervallen. Wanneer alles liep, zoals de papieren aangaven, dan w er 230 blaarkoppen. 170 zwartbonten, 79 varkens, 76 schapen en 80 geiten. Varkens werden aangevoerd onder meer uit Bent huizen, Rijnsburg en Lisse, maar ook uit Leidschendam, Zevenhoven en Alphen aan den Rijn. Het was voor de jury niet gemakkelijk, uit deze veelheid van vee de kampioens keuze te doen. Het heeft dan ook lang durige bespreking gekost om ten slotte aan mr. Klaasesz omstreeks 2 uur de kampioenen van deze Vebo voor te stel len. Opening Vanmorgen 10 uur heeft de commissaris van de Koningin In Zuid-Holland, die vergezeld was van zijn echtgenote, de drieëntwintigste Vebo geopend. De heer Van der Stoel, Vebo-voorzitter, sprak een welkomstwoord onder meer tot het col lege van burgemeester en wethouders van Leiden in het bijzonder tot de nieuw* wethouder van financiën, de heer S. M. Stolp, de dijkgraaf en de griffier van hei hoogheemraadschap Rijnland, leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken van Rijnland, vele gemeenteraadsleden van Leiden, burgemeesters uit de omtrek mr. L. Dandëls, vertegenwoordiger van de minister van landbouw, visserij en voed selvoorziening, en vertegenwoordiger» van het agrarische leven in onze pro- De heer Van der Stoel sprak de wens uit, dat de plannen voor de nieuwe markt, die in de plaats van papieren kwamen, binnen twee jaar verwezenlijkt zullen zUn. H(j hoopte op een voortdurend streven naar prijsverlaging en produktle- verbetering. Commissaris Klaasesz vond 1958 geen gemakkelijke periode voor de veehouder, noch voor de melk- en kaasproducenten Er blijven verschillen in opvatting bij da veehouderij. De één fokt voor vlees de ander voor melk, maar het voorna. ste is. dat er wordt gefokt. Hij wekte de jongeren op om in de landbouworgani ties de voetstappen van de ouderen volgen, zodat het vee de trots van nodiging van de rijke broer Denis, gaat de familie naar de Franse Rlviéra. Dat is een keerpunt. Mary, die eerst niet wilde om allerlei redenen vindt het erg gewel dig en geniet volop. Philip, die doorgezet heeft om te gaan, vindt het leven daar hol en zinloos, hetgeen culmineert in de scène waarin Sir Joseph, de schoonvader van Denis, lichtelijk aangeschoten, Caroline, dochter van Philip een glas champagne wil opdringen. Philip slaat hem het glas uit de hand. Hij 'wil niet langer blijven en de volgende dag keert de familie naar huis terug. Philip is uit zijn evenwicht. Hii heeft te veel in het schema zwart-wit gedacht en geleefd. Zijn vrouw Mary wijst hem de wes en daarin vinden ze elkaar weer, of misschien vinden ze elkaar nu Hunter heeft te veel hooi op zijn vork genomen. De figuren zijn niet altijd even duidelijk en verantwoord getekend. Er wordt eindeloos ge praat en geredeneerd. Hunter scheldt op chlichévormen. maar de hele op zet van ziin stuk is weinig oorspron kelijk Onder leiding van Johan Premnichts is er toch een prima opvoering aan gegeven met Johan Bentz van den Berg, Mary Dresselhuvs. Ko Arnoldi en Paul Huf als de steunpilaren. Zii zeiden de lange i sen zo voortreffelijk, dat al het gepraat soms niet eens od viel. Men wist er span- nine in te breneen. Het stuk kreeg daar door misschien meer dan het waard was maar net is de kunst van het toneelspelen Soms vonden we hel spel van Han Bentz van den Berg en Mary Dresselhuys, met name in het tweede tafereel van het tweede bedrlif een beetje botsen. Natuur lijk was dat de bedoeling niet, maar in de dramatische gedeelten, keurig strak gespeeld door Bentz van den Berg. viel de manier waarop Mary Dresselhuys haar tekst zei een beetie uit de toon. 't Was dan of ze niet serieus bedoelde wa zei. Een juiste toon is daarvan het groot ste belang, ook om de zaal niet verkeerd te laten reageren. Het was overigens uitstekend spel m een goed bedoeld maar slecht uitgewerkt stuk Namens het Schouwburgbestuur heette prof. dr. D. J. Kuenen de aan wezigen in de enigszins verbouwde Schouwburg welkom. Voorlopig mag men van de brandweer nog doorgaan, maar de orkestbak is ver dwenen en hier en daar zijn stoelen weg, waardoor het aantal zitplaatsen vermin derd is. Deze wijzigingen en veranderin gen hebben voor ons gevoel het Schouw burg vraagstuk nog urgenter gemaakt. We hopen op een spoedige oplossing. A. C. Bouwmar Vicaris Wuister heeft toezegging van beroep Vicaris J. D. Wuister, die om het werk van de nieuwe predikant, ds. H. Bouter. voor te bereiden in de Hervormde wljk- g eon een te Boshuizerwijk werkzaam heeft toezegging van beroep ontvangen van de Hervormde Gemeente van Op- hemert (en Zennewijnen), classis Bommel De predikant van Ophemert, ds. E. J Rietveld, hoopt binnenkort naar Markeio te vertrekken. (Van de mogelijkheid toezegging van beroep wordt gebruik ge maakt, als de predikant in de vacant wor dende Gemeente nog niet is vertrokken. red. N.L.C.) gewest zal blijven. De toestand Is moeilijk en er zijn onzekerheden in d* prijspolitiek, maar de vee- en kaasexpo sitie in Leiden stelt onze veehouderij ln het volle Slagzinnen De commissaris sprak de wens uit, dat de voorgestelde verhoging va melkomzet cal worden uitgevoerd. De huisvrouwen wilde h(J daarom de slag zin „Koeien kfjken u aan" meegeven ei voor de heren meende hij, dat „Elke dag een glaasje" de melkomzet zal doen ■tijgen. Voor de laatsen wilde h(j dan eenmaal per week dc uitzondering ma ken, dat Liebfraumllch ook goed is. De heer Van der Stoel bood daarop de commissaris een Leidse kaas aa mevrouw Klaasesz kreeg een Leids kaas- Na de koffie ging het gezelschap ln twee autobussen naar hot tentoonstel lingsterrein. Zilreren chauffeur-besteller W. van Meegen 25 jaar bij V. en D. Dc heer W. van Meegen (47). een opge- ekte en gewaardeerde chauffeur-bestel ler by Vroom en Dreesmann te Leiden, viert vandaag *Un zilveren Jubileum en ter gelegenheid werd hU vanmorgen ge huldigd. 7,ün vrouw, pas van een ziekte hersteld, woonde de tweeledige plechtig heid by. De eerste bijeenkomst werd bijgewoond door een groot deel van het personeel. De heer G. M. Gribnau. bedrijfsleider, sprak de jubilaris toe. Hij gaf een korte terugblik en releveerde onder meer, dat het eerste gemotoriseerde voertuig, dat de heer Van Meegen bij V. en D. mee maakte, een motorcarrier was. De heer Gribnau noemde de jubilaris een opge wekte werker, die steeds mot veel toe wijding en succes de opdrachten uitvoert. Namens het personeel bood hU enkele geschenken aan Dit voorbeeld werd gevolgd door de heer J. Stol. die als oudste ohauffcur- bc5:cller namens deeollega's sprak. Hij noemde de heer Van Meegen een prettige en gezellige collega. In de loop van de ochtend had een twee de huldigingsbijeenkomst plaats in de di rectiekamer De heer C. A. A. Kerck- hoM sprak hier als directeur de Jubilaris toe. Hij legde de nadruk op de uitstekende wijze, waarop de heer Van Meegen zijn Werk verricht, en liet zijn woorden verge zeld gaan van een enveloppe met inhoud alsmede van de zilveren medaille en de bronzen plaquette van dc Maatschappij Nijverheid en Handel. Vrijz.-Herv. vrouwen uit ZuitLHolland houden in Leiden najaarsvergadering Naar wij vernemen, zal dit Jaar de na jaarsvergadering van de provinciale af deling Zuid-Holland van vrijzinnig- Her vormde vrouwengroepen ln Lelden wor den gehouden en wel op 22 oktober. De provinciale afdeling bestaat twintig Jaar het is de bedoeling, van de komende najaarsvergadering een feestelijke ge beurtenis te maken. De Leidse vrouwengroep heeft in haar gisteravond gehouden vergadering haar taak als gastvrouwe onder de loep ge- •n. Er worden ongeveer zeshonderd wen verwacht. Zij worden in het koor van de Pieterskerk ontvangen, waar- i het schip van de kerk een wijdings bijeenkomst wordt gehouden. Hei mid daggedeelte van de vergadering U in de Stadsgehoorzaal. De leidse dames zullen deze byeenkomst het een en ander presteren, zo deelde mevrouw Hubeck vanmorgen mee. Wat, dat kan nog niet precies worden gezegd. Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Jan Cornelis, z. v. P. Lan- genberg en M. v. Delft; Neeltje Eli zabeth Cornelia, d. v. L, Sneeuw en W. J. v. As; Johanna Clara Bernarda, d. v. J. H. de Koning en C. M. v. Rooden; Hendrika Maria, d. v. H. Habraken en G. A. Zonderop; Elisa beth Dina Barbara, d. v. P. A. Yper- laan tn T. Visser; Antonie, z. v. L. da Bruin en J, A. Kwakkenbos; Sylvia Sofia. d. v. P. Hermans en G. C. Oexman. Op de Leidse Vebo komt het beste vee! Ditmaal was de markt voor het eerst abortus- Bang-vrij. Foto N. van der Horst

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 3