GEEN SLIJTAGE Zaterdag feestmarkt in LEIDEN Omgevingmarkten voor Leiden ook wel ongunstig DE £sso, Ds. Kalf sprak bij Vrouwenbond Oegstgeest over bet humanisme SPANNEND SEIZOEN VOOR HET LEIDS SCHAAK GENOOTSCHAP SPORT EN WEDSTRIJDEN Op Oucl-Poelgeest bestuderen meisjes het modern diakonaat Agenda voor Leiden NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1958 "17"OOR DE MARKT van Leiden gaan de woorden „sedert mensenheugenis" wel degelijk op, want zij bestaat al eeuwen. Dat heeft zij niet alleen te danken aan de kooplust van Leidenaars en mensen uit de omgeving, maar ook aan haar goede reputatie. Het bestuur van de afdeling Leiden van de Centrale vereniging voor de markt-, straat- en rivierhandel, wa de heer H. Stikkelorum voorzitter is, stelt alles in het werk om de Leidse markt haar eervolle plaats te doen behouden. Zij paren daarbij een grote dosis enthousiasme aan ervaring en kundigheid. Over het algemeen kan worden gezegd, dat de markt van Leiden er florissant voorstaat. Natuurlijk is ook zij onderhevig aan de schommelingen in de conjunctuur, maar de populariteit is een belangrijke waarborg voor het behoud van het peil. Tijdens een gistermiddag in verband met de aanstaande feestmarkt gehouden persconferentie kwam ook de vraag naar voren, hoe de Leidse markt heeft gerea geerd op de vestiging van een markt in verscheidene omliggende gemeenten (Wassenaar, Katwijk en Sassenheim). Het kwam ons voor, dat de meningen daarover niet eensluidend zijn. Een vertegenwoordiger van de markt en havendienst merkte op, dat de markten in de omgeving de populariteit van de markt in het algemeen hebben doen toe nemen. Mensen die er vroeger niet aan hebben gedacht, een warenmarkt te be zoeken, maken nuregelmatig van deze koopgelegenheid gebruik. Daarbij doet zich het merkwaardige feit voor, dat dorpsbewoners in de eigen gemeente de markt hebben gezien en hebben leren waarderen en niet in het dorp maar in de stad ter markt gaan: dat is vanzelfspre kend geen algemeen verschijnsel, maar het is meermalen geconstateerd. Nieuwe vestigingen Overigens is de vestiging van een nieuwe markt aan de goedkeuring van het college van Gedeputeerde Staten on derhevig. G.S. moeten over het besluit van de gemeenteraad beslissen. En voor dat G.S. een beslissing nemen, wordt aan alle gemeentebesturen in de provincie advies gevraagd over de wenselijkheid (of niet) van de nieuwe vestiging. In de kring van de afdeling Leiden van de centrale vereniging schijnt men niet zo optimistisch over een Ook zaterdag zal de markt van. Leiden weer een bijzonder cachet hebben. Eens per jaar houden de marktkooplieden een feestmarkt en dan verwachten zij vijftigduizend kijkers en kopers. Daarbij zijn ook velen uit de buitengemeenten. Steekproeven hebben uitgewezen, dat ongeveer 33 procent van het aantal marktbezoekers uit de omliggende gemeenten komt. nieuwe markt te zijn. Een markt koopman deelde ons mee, dat hij op de markten van Leiden, Sassenheim en Katwijk gezamenlijk niet n ontvangt dan hij op de Leidse markt wellicht zou verdienen als de andere markten er niet waren. Overigens is ook bij de centrale vereniging de spreiding van de markten een onder werp van nauwgezette overweging. Eens per jaar wil de Leidse markt op bijzondere wijze de aandacht op zich ves tigen. Dit jaar heeft men daarvoor zater dag 20 september gekozen, de laatste dag an de Vebo-tentoonstelling. De feest- larict wordt op de gewone tijd geopend, laar de officiële opening is op 10 uui steld; wethouder S. M. Stolp heeft zich bereid verklaard dit op het Stadhuis plein te doen. Punten De clou van de attractie op deze markt is, dat men voor elk uitgegeven kwartji een punt ontvangt. Van vier punten af heeft men recht op een prijs. De prijzen GEMEENTE LEIDEN Officiële publikatie Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij heb ben besloten voor de volgende wegge deelten een wachtverbod vast te stellen a. de Rijnsburgersingel, voor zover ge legen tussen de eerste wegkromming, gezien van de Stationsweg af, en de scheiding van de percelen 16 en 17, voor de zijde der bebouwing, b. de Rijnsburgersingel, voor zover ge legen tussen de scheiding van de per celen 16 en 17 en de Marislaan. Een afschrift van dit besluit is gezon den aan de Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat in Zuid-Holland, aan de door de Minister van Verkeer aange wezen verenigingen, behartiging van ver- keersbelangen ten doel hebbende, en aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland Indien u de kranf eens niet mocht ontvangen, kunt u tussen 6 en 7 u. 's avonds onze klachten- dienst bellentelefoon no. 31441. Wij pogen dan alsnog u van diensl te zijn. Directie N.L.C. Leidse natuurvriend met zilver getooid /~\P de maandelijkse vergadering van de aquarium- en terrarium- houdersvereniging „De Natuur vriend" werd gisteravond in de loge aan de Steenschuur de bibliothecaris, de heer M. Barkema, toegesproken en gefeliciteerd door de voorzitter en een lid van het hoofdbestuur van wege zijn vijfentwintigjarig lidmaat schap van de vereniging. Geheel verrast liet de heer Barkema de huldiging oVer zich heen gaan. Welis waar had zijn vrouw hem die avond ge vraagd welke weg hij nam om naar het vergaderlokaal te komen, zei hij in zijn dankwoord, maar zelfs toen zij even na hem de zaal binnenkwam, had hij nog niet geweten wat er ging gebeuren. Hij dankte bestuur en leden in de persoon van de voorzitter, de heer C. Borghart, voor de waarderende woorden en de geschenken. Mevrouw Barkema lorseg bloemen. Evenals de voorzitter gewaagde het hoofdbestuurslid, de heer C. Slegten- horst, van de verddensten van de jubila ris. die als energiek en toch bescheiden lid, vooral onmisbaar was bij het organi seren van tentoonstellingen. Namens het hoofdbestuur reikte hij hem een onder scheiding uit en speldde hem het ve gingsinsigne op de borst. Aan het begin van de bijeenkomst werd besloten, dat voortaan excu naar verschillende leden, om gezamenlijk eikaars aquaria te gaan bewonderen, in het programma opgenomen zullen den. Als nieuwe samenstellers van maandblad meldden zich de beren Schip pers en Veldhuyzen aan. Ten slotte werd het woord gegeven het lid de heer W. Eriks, die in zijn vrije tijd met zijn camera de natuur was inge trokken. om het moois dat ln alle seize nen valt te bewonderen, op dia's vast leggen. hoofdzakelijk speelgoederen, textiel en huishoudelijke artikelen zijn op die dag uitgestald in kramen op het Stadhuis plein. Men kan er de hele dag terecht en het bestuur streeft ernaar, de prijzen 's middags even aantrekkelijk te doen zijn als 's morgens. Om 7 uur 's avonds ver vallen de punten. De marktkooplieden verhelen ndet, dat deze feestmarkt een commercieel doel heeft. Zou één van hen geen tevreden gevoel hebben, als zij, de koffers gepakt hebbend, met een gevulde buidel huis waarts gaan? Maar de heer Weima, directeur van de markt- en havendienst, vindt deze activiteit ook in het belang van de stad. Hij heeft liever 50.000 dan 35.000 mensen op de markt, brengen hier op zaterdagmiddag gezellig leven in het stadsbestaan en houden d< gezonde ontwikkeling van de plaatselijke handel op gang. Vorig jaar trok de feest markt 50.000 kopers en kijkers. Maar dat was op de middag van het corso. D< marktkooplieden hopen, dat de verschui ving naar deze latere datum het bezoek niet ongunstig zal beïnvloeden. Bromfietswedstrijd Leidse Jeugdtour EERSTE OPDRACHT van de bromfietswedstrijd van d< Leidse Jeugdtour een gelijkmatig- heidsproef tussen stopstrepen i: gewonnen door het Rijndiik^team met 12 Vz pnt. De overige vier ploe gen behaalden elk twaalf punten. Daarna werd gestart voor de volgen de opdracht: Rijdt een route van maximaal 35 kilometer. In deze route moet u .tien bewaakte bruggen van de rijks- of provinciale waterstaat passeren. Geen der bruggen mag tweemaal worden gepasseerd. De Huisman-ploeg kwam het eerst in moeilijkheden. Reeds de erste brugwach ter aan het Haagse Schouw deelde mee, dat deze richting uit geen bruggen meer te vinden zijn. Toen men weer op de goede weg was, klapte een band en i" kostte zoveel tijd, dat slechts achtti punten werden behaald. De Van Zijp- ploeg verzamelde 67 punten, evenals de Senioren-ploeg en het Leiderdorpse Het Rijndijk-team, dat de eerst dracht al met een half puntje voorsprong had gewonnen, was anders begonnen, waardoor men aan het eind een brug te kort kwam. Dit noodzaakte de bromfiet sers met een kleine omweg ook de brug aan het Haagse Schouw in hun route op De totaalstand na twee opdrachten is: 1. Rijndijk-ploeg (B. Heinz, P. Aarts N Belonje), 83^4 pnt.: 2. 3 en 4. Van Zijp- ploeg (Hageman, Schaap, Van Veggel), 79 pnt.; Leiderdorp-ploeg (Brussee, Pran gers, N.N.) 79 pnt.; Seijioren-team (Gus- senhoven, Lamar, De Rode), 79 pnt.; 5 Huisman-ploeg (Van Dijk, Nïevaart, Die- seraad) 30 pnt. Tegen eventuele grote werkloosheid f 30 min. Op de begroting-1959 ve Onvoorziene uitgaven is f30 miljoen uitgetrokken len ter bestrijding van werkloosheid. In de memc ting wüst minister Hofstra (financiën! erop, dat indien de omvang der werk loosheid in 1959 noodzakelijk zou maken op korte termijn tot het nemen van bij zondere maatregelen over te gaan, de daarvoor benodigde gelden ter beschik king moeten zijn. Het wakend oog van Esso duldt in Uw motor Gebruik daarom uitsluitend NIEUWE ESSO BENZINE verrijkt met alle eigenschappen van bovenSmering NIEUWE GOUDEN ESSO EXTRA MOTOR OIL De vijand op pantoffels De Nederlandse Christen Vrouwenbond dachtenwisseling, waarop ds. H. J. begon gisteravond In gebou winterseizoen met een lezing van ds. H. S. J. Kalf uit Bennebroek over het onder werp: „De vijand op pantoffels (het hu manisme)". Spreker gaf een beschrijving van wat het hedendaagse humanisme is en be oogt. Behalve intellectuelen zijn er ook plattelandsbewoners onder de aanhangers. Er worden op zondagmorgen samenkom sten gehouden en via de radio kan men lezingen beluisteren. De gesprekken of lezingen behandelen praktisch alle levensvragen, behalve evangelieprediking Men werkt op alle levensterreinen, in ziekenhuizen, gevangenissen, en militaire tehuizen, doch zonder dat de liefde tot God en de eer van Zijn Naam daartoe de drijfveer zijn. Het humanisme komt vooral voor op plaatsen, waar de weten schap wordt beoefend, dooh men houdt geen rekening met wat God in Zijn Woord heeft geopenbaard, terwijl, aldus spreker, Christus toch de sleutel tot de oplossing van alle vraagstukken is. Het humanisme stelt de mens als middelpunt, en de liefde wordt bot eerbied voor de medemens. In zijn betoog waarschuwde spreker voor de ondermijnende invloed van het humanisme op de Kerk van Jezus Christus. Na de pauze volgdè een levendige ge- Kalf de avond sloot. De presidente. Veen—den Ouden, wekte de leden op deel te nemen aan het uitstapje, dat dins dagmiddag 23 september a.s. wordt ge houden. De dames zullen dan Turken- burg's zaadhandel bezoeken. Vertrek per trein 13.36 uur, terug in Leiden 18.06 uur. Dertien oktober is er een huishoude lijke vergadering waar vragen, in te sturen vóór 1 oktober, zullen worden be antwoord. Na de pauze volgt een korte lezing met lichtbeelden over de Verenig de Staten van Amerika. De bijeenkomst, die vanavond in de Geref. kerk wordt gehouden, gaat niet ook v Mej. Botwinnik speelt simultaan Z"1 ISTERAVOND kwam het Leidsch Schaakgenootschap in jaarvergade- Ut ring bijeen. De voorzitter ds. P. J. Mackaay, memoreerde in zijn openingswoord de goede geest die ook het afgelopen jaar in het L.S.G. beeft geheerst. Hij sprak er zijn blijdschap over uit dat het eerste tiental promoveerde naar de eerste klasse van de K.N.S.B. en dat het tweede tien tal kampioen werd van de eerste klasse van de L.S.B. In het komende seizoen wachten de leden van het L.S.G. enkele bijzondere Op 23 september zal de returnmatch met minstens 15 spelers plaatsvinden tegen de S C. Daniël Nooteboom te Noord- wijk. De beker die het L.S.G. in de afge- loocn winter in Noordwijk heeft ver overd door de nederlaagwedstrijden te winnen, wordt door het bestuur als wis selbeker oonieuw voor een dergelijke wedstrijd beschikbaar gesteld. Op zaterdag 27 september zal voor de eerste maal het hutspot snelschaatotoer- nooi plaatsvinden in het kader van de Drie October-feesten. Hierbij zijn alle Leidse schakers wolkom. Oo 11 november zal de wereldkampioen Botwinnik in het L.S.G simultaan soe- Veel goud ontvreemd Grote inbraak aan Rijnsburgerweg Gisteravond tussen tien voor acht en negen uur is ingebroken in een perceel an de Rijnsburgerweg, bewoond door ievrouw C. De dader(s) heeft (hebben) ich via een ruit aan de achterkant van et hui* toegang verschaft. De voorka- ler en de achterkamer, gelijkvloers, •erden nauwkeurig doorzocht. Uit een la van een bureau in de voor- amer werd een bedrag van duizend gul- en weggenomen en in een nachtkasje in de achterkamer vond men een gouden es-polshorloge, een gouden armband, gouden broche, een gouden ketting hanger en een zilveren broche. De hes en de hanger zijn bezet met dia manten. Van de waarde van de gestolen voor erpen heeft de politie nog geen idee. De inbraak had plaats toen de bewoonster Een jaar dienen TNEZE WEEK wordt in het koetshuis van het kasteel Oud-Poelgeest een •L' vormingsweek voor twintig meisjes gehouden als voorbereiding op het diakonale jaar, dat zif gaan doormaken. Deze meisjes hebben voor het merendeel de school pas verlaten en weten nog niet precies wat voor werk ze zullen aanpakken. Haar is gevraagd eerst één jaar zich te geven voor kerkelijk werk. De gedachte om jongens en meisjes van een bepaalde leeftijd een jaar dienst ln inrichtingen te laten doen, is in Duitsland Na de laatste oorlog kwam er stroom vluchtelingen Duitsland bin- en de Kerk was de eerste, die deze sen opving. Hiervoor had men echter geschoolde krachten nodig. Toen is de ge- Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Maarten, zn van H. A. Bloemink en F. Coenen; Antonius Diederik Paulus, zn van P. Ouwer- kerk en J. C. de Romijn; Wilma Cor nelia, dr van J. van Harskamp en W. W. Kwakernaak; Geertrui, dr van G J. Blok en M M Broers; Sylvia Aga tha, dr van T. C. Stuivenberg en J. C. Thierrij; Catharina Mathilda, dr van J. T. Seijsener en M. W. van Dijck; Marjolein Henriëtte, dr van H. W. Pera en M. J. den HeetenJan, zn van T. Zijlstra en J. de Haan Armand Robert Edwin, zn van J. L. Hübner en M. H. J. EikhuizenEric Pieter. zn van A. W. Schreurs en S. P. van Staden. Ruim f 1800 voor D.E.L. De opbrengst van de verleden week in Leiden gehouden collecte voor het CNV-fonds Draagt Elkanders Lasten be- raagt ruim 1800 gulden. ACADEMISCHE EXAMENS GRONINGEN, 17 september Geslaagd voor oct. klassieke letteren: J L de Haan, Groningen. Voorbereidend ex. godgeleerdheid: S Ypma. PROMOTIES UTRECHT. 16 september Gepromoveerd tot dachte opgekomen om jongens en meisjes op te leiden, die nog geen beroep gekozen hadden. Ze kwamen dan meteen met de Kerk in aanraking. Ds. J. C. van Dongen uit Utrecht heeft zo'n opleidingsinstituut bezocht. Hij kwam hier zo van onder de indruk, dat hij bij zichzelf dacht: „Dit moeten wij in Nederland ook hebben." Gisteren heeft ds. Van Dongen een le ring gehouden over het onderwerp: „Het diakonaat nu". Jezus heeft gezegd: „Gaat hoen en verkondigt het evangelie". In latere tijd is het diakonaat verstard. Maar in deze tijd worden opnieuw maat schappelijke werksters en gezinsverzorg sters ingeschakeld. Men is in deze wereld om elkaar te hel pen. Deze gedachte is ontleend aan de avondmaalsviering, het sdmenzitten aan de maaltijd des Heren. Het diakonaat moet men niet in de eerste plaats plaatselijk zien maar alge meen kerkelijk. De rijke Gemeente helpt de arme. De diaken moet in de Gemeente metter daad duidelijk maken wat dienen is. Na dit jaar weten de twintig meisjes, die thans in Oud-Poelgeest hun opleiding ontvangen, ook beter wat dienen betekent. Als diaken moet men een groep om zich heen verzamelen, die behoeftige mensen bezoekt. Er moet in de Kerk samenwer king zijn tussen de beroepskracht en het Gemeentelid. Na deze vormingsweek worden deze meisjes voor de tijd van een jaar ge plaatst in een inrichting. Bouwmeester won in Haarlem Door zijn overwinning op Orbaan en de remisepartij tussen Cortlever en Van Scheltinga, heeft Bouwmeester het natio nale sohaaktournooi van „Het Oosten" in Haarlem gewonnen. De uitslagen van de vijfde en laatste ronde waren: OrbaanBouwmeester 0-1, Cortlever—Van Scheltinga remise. Wit huisPrahl 01. j Voorts werd nog uitgespeeld een af- j gebroken partij uit de vierde ronde tussen i Prahl «n Cortlever. Cortlever won. De stand is nu: 1. Bouwmeester 4 ptt, 2. Cortlever 3\4 pt., 3. Van Scheltinga 214 pt. plus 1 afgebr., 4. Orbaan 114 pt. plus 1 afgebr., 5. Prahl 1V4 pt., 6. Withuis 1 pt. De afgebroken partij tussen Van Schel tinga en Orbaan zal zo spoedig mogelijk worden uitgespeeld. .Boedapest-zwem ploeg' in Amsterdam Zaterdag 27 september worden in het sportfondsenbad-oost in Amsterdam na tionale zwemwedstrijden gehouden met deelneming van de volledige Nederlandse zw'emplqpg, die in Boedapest aan de Europese kampioenschappen heeft deel genomen. Dit betekent dus, dat o.a. de Europese kampioenen Ada den Haan, Tineke La-1 gerberg en Jans Koster aan de start komen. Basketbal. De Ned. basketbalploeg heeft in het internationale toernooi in Bologna (Italië) voor de derde maal een nederlaag geleden. Tegen de Italianen verloren de Nederlanders met 8361, na dat de rust met een 42—30 achterstand was ingegaan. Diploma's voor Leidse Watervrienden Leden van de Leidse Watervrienden hebben gezwommen voor een diploma in de Overdekte. Van de dertig kandi- Voetbalflitsen De interlandwedstrijd Nederland— •enemarken. die op woensdag 15 oktober i het Feyenoordstadion in Rotterdam •ordt gespeeld, zal worden geleid door de Duitse scheidsrechter Albert Dusch. De Nederlandse ere-divisieclub MVV heeft gisteravond in Koblenz met 20 .erloren van F.C. Kaiserslautern. Fortuna '54 uit Geleen speelt woens dag 1 oktober in de Belgische stad Brugge een lichtwedstrijd tegen Rot Weiss uit 9 Voor de tweede divisie van de En gelse league zijn gisteravond gespeeld Bristol CityHuddersfield Town 21 en Grimsby Town—Brighton and Hove Al len Hiermee wordt een traditie voortge zet. De wereldkampioenen Lasker. Capa- blanca, Aljechin en Euwe hebben allen in het L.S.G. simultaan-seances gegeven. Deelnemen kunnen in de eerste plaats le den van het L.S.G. Wanneer er nog plaat sen beschikbaar zullen zijn, zal het be stuur de Leidse clubs laten weten hoeveel leden elk voor een wedstrijd tegen Bot winnik mag afvaardigen. Het is de bedoeling dat op 20. 21 en 22 februari de jaarlijkse Noteboomwedstrijd zal worden georganiseerd Nadat de verschillende jaarverslagen waren uitgebracht en het bestuur was herkozen de vacature J. Boot werd be. zet door J. Dortland werd overgegaan tot het uitreiken van de in de winterwed- strijd behaalde prijzen. Kampioen werd de heer M. van Steeni6, hij ontving de Bossohabekcr Om 10 uur waa de Jaarvergadering ten einde en werd nog een gongwedstrijd ge speeld. Het L.S.G. zal in het komende seizoen uitkomen met één tiental in de K.N.S.B. en met 3 tientallen in de L.S.B. Uitloting preiuielening Zuid-Holland Bij de uitloting van de 2*4 procent premielening 1957 Zuid-Holland zijn 120 obligaties uitgeloot. Op serie 8811 nr. 10 viel 100.000. s. 13.255 nr. 1 10.000, s. 3424 nr. 4 5000, c. 6876 nr. 3 en s. 12.894 nr. 4 elk 2500, op s. 17.727 nr. 1, a. 16.700 nr. 6. s. 3569 nr. 8, a. 18.524 nr. 4, s.12.894 nr. 2 elk 1000, s. 18.884, nr. 3, s. 17.727 nr. 3. s. 6876 nr. 9. s. 11.626 nr. 3. s. 12.894 nr. 8, elk 500, overige nummers dier series en nummers van s. 8112 elk 125, aflosbaar 1 november. De Britse minister van landbouw J. Hare heeft gisteren een bezoek gebracht aan zijn Nederlandse ambt genoot dr. ir. A. Vondeling. Samen brachten zij een bezoek aan de proe/boerderijen van de familie Bonda in Wassenaar. De bijzondere aandacht van de Britse bewinds man ging uit naar de speciale wijze van grasbewaren, zoals die op de proefboerderijen wordt toegepast. De stichter van het bedrijf, de heer J. W. Bonda te Oegstgeest, kon door een lichte ongesteldheid dit bezoek niet bijwonen. Zijn zoons, de heren W. Bonda en H. J. Bonda. ontvin gen* de gasten. Op de foto van links naar rechts: minister Vondeling, de heer Harry Bonda, de heer W. Ha1- lery Taylor, Brits landbouwattaché in Nederland, de heer M. M. A. Gray van het Britse ministerie van landbouw, dr. Tj. Bakker. Neder lands landbouwattaché in Engeland, en ir. Th. C. J. M. Rijssenbeek, directeur van het veeteelt r diploi afge- diploma de dertig kandidaten akten er drie. van de geslaagden luiden: Diploma A, meisjes: Inge de Kruis; Annemieke Jurgens; Ria van Saarloos; Lenie Vonk; Anneke Planje; Ria Hoede- makers; Willy Rietkerken. Francis Nieu- wenhuizen; Eef Beekman; Mieke Rijns burger; Anneke Rietkerk; Jannie de Water; Nel Waasdorp; Greet Sjardijn; Anneke Boehlee. Diploma A, jongens: Juul van der Leek, Hans Gorthuis, Frans Kalthoff, Bram Pont, Hans van Tongeren, Sjaak Disselveld, L. van Doorn, Wim Beekman, Theo Bakker, Adri Stafleu, Nico van Weizen, Tonny Heémskerk. Johnny Hal vemaan. Gerard van der Blom. Diploma B, meisjes: Lenie Halvemaan, Nelleke Brugman, Greetje Weeda, Trien Prins, Trudy Sommeling, Corry van Nood, Ineke van Wijk, Lies Lepelaar, Lydia Schouten, Ineke Been, Tony van der Mey, Yvonne Jonk, Jozet Hoedema- kers, Jannie Onderwater, Rionne Neu- Diploma B, jongens: Ben Delsasso, Ed dy Giesen, Siem Weeda, Adri Nekeman, Hans Neuteboom. Fred Beerenfenger, Hans Heemerik, Bert Veldhuyzen, Wim Flippo, Menno Arbouw, Hans Onderwa ter, Sjaak van Bemmelen. Woensdag Schouwburg, 8 die met 'n Tik vooretelling.) De Geneatetotraat, 8 uur: openluchtsa- menkomst Baptisten Gemeente. OEGSTGEEST, Geref. kerk, 8 uur evangelisatiebijeenkomet, Inleiding tot het werk van evangeliete me). Fleurbaaij. De Turk, 8 uur: ledenvergadering Kon Mij. Tuinbouw en Plantkunde. Donderdag Het gulden Vlies, 2.30 ..ur: Nederl. vee. van huisvrouwen, afdeling Leiden, vrouw Du ykers-Kranen burg over 1 i ng-manneq udn Hooglandse Kerkgracht 44, 8 uur ope ning Hervormd jeugdgebouw. Waaggebouw Aalmarkt, 10 uur: ope ning Vebo door mr. J. Klaasesz, commis saris van de Koningin in Zuid-Holland. Veemarkt, 82 uur: expositie van vee uit Leiden en Rijnland. Waaggebouw, 126 uur: zuivelexpositte van de Vebo. STAEDTLER JS^MAEDTLER Nieuwstraat 24, Apeldoorn. Vrijdag veebeoordelinga- Veemarkt, 812 u en melk wedstrijden. Waaggebouw, 12—6 uur: ruivelexpoaitte. Speeltuin Ons Eiland, 7—11 uur: tuin- feest voor ouders. De Harmonie, 810 uur: receptie wo ningbouwvereniging Ons Belang. Stadhuisplein, 9 uur: vertrek van ex cursie K. en O. naar het Weetiend. Zaterdag Speeltuin Ons Eiland, 3—11 uur: tuin feest voor ouders. Waaggebouw, 106 uur: zulvelexpoeitie. Stadsgehoorzaal, 8 uur: cabaretvoor stelling voor p.v. De Royalisten. Stationsplein, 1.45 uur: vertrek van da afdeling Leiden van de t'.C. Reie-V naar De Kieviet en Meyendel. Zaal Maria Gijzensteeg, naast Over dekte. 3 uur: opening dahlia- en fruit- tentoonstelling van Johan Mater en prof. ir. Sprenger. Stadsgehoorzaal, 7.30 uur: Hutspot- parade van de CJ.V. .Jong Leiden" Apotheken De avond- en nacbtdienat var de apo theken wordt waargenomen door de apo theek Herdingh en Blanken Hogewoerd 171, telefoon 20502 Te Oegstgeeat door de Oegstgeester Apotheek. Wilheim napark 8, telefoon 26274 Tenloo na tellingen Volkenkunde: tentoonatelling van Ja- panae penseeltekeningen, tot 12 oktober. Preotenkablmtentoonstelling van fo to's van H. H. Baudert, tot 4 oktober.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 3