Commissaris der Koningin omkranst de kampioenen Trekpaardententoonstelling, weer een evenement alleen praten over het ook eruit leven Niet Evangelie, Uitsluitend vee dat vrij is van abortus Bang VOOR DE 26ste MAAL IN DEN BOSCH Th. van den Burgh 40 jaar in Leidse gemeentedienst NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1958 September: VEBO in Leiden TTET ROEMRUCHTE drie-oktoberfeest heeft, al beweert ieder in Leiden, -A--*- dat het leven pas na 3 oktober normaal weer op gang komt, toch niet het privilege het eerste evenement in het nieuwe seizoen te zijn. Dat nog altijd de VEBO, een begrip voor ieder, die zich realiseert, dat Leiden niet alleen universiteits- en industriestad is, maar ook gerenommeerde marktplaats en centrum van een bij uitstek agrarische streek. Drie dagen eist de VEBO dit jaar weer voor zich op, 18, 19 en 20 september. Het bijzondere van de komende veetentoonstelling is, dat het bestuur van de VEBO uitsluitend abortus-Bang-vrij vee wenst aangevoerd te zien. Abortus Bang is een ernstige besmettelijke veeziekte, die miskramen veroorzaakt. Deze eis van het bestuur heeft uiteraard invloed gehad op de verkregen aantallen, maar de directeur van de markt- en havendienst, de heer Weima, die ons gistermiddag als bestuurslid over de aanstaande VEBO inlichtte, verklaarde, desondanks niet ontevreden over de te ver wachten aanvoer te zijn. Het aantal blaarkoppen zal 230 bedra gen; vorig jaar waren er 258. De z bonten zijn met 170 stuks vertegen-, digd (vorig jaar 185), de varkens met 79 (aantal gelijk gebleven), de schapen 76 (iets minder) en de geiten met 80 (iets meer), in totaal 635 dieren. Wie bedenkt dat de aanvoer in 1952, toen de VEBO-tentoonstelling t.b.c.-vrij werd verklaard, ook daalde en dat het totaal zich daarvan allengs heeft her steld, mag aannemen, dat de volgende jaren eveneens een stijging te zien zullen geven. Het is niet zo, dat bedrijven Abortus Bang nog heerst, van de ko mende tentoonstelling zijn uitgesloten; Voor hem is het een geluk, dat agres sieve grimmigheid op de VEBO- tentoonstelling geen nadelige invloed heeft op de hoogte van de prijs. Veeleer zijn wij, mensen, geneigd te zeggen: „Dat is nog 's een stier!" De jury moge straks over hem hetzelfde oordelen. de dieren van deze bedrijven die vrij zijn van de ziekte, zijn evenzeer welkom als die van de geheel vrije bedrijv Défilé De grote fokvee-expositie wordt ge houden op 18 september, nog steeds op de oude veemarkt. In zijn kwaliteit bestuurslid van de VEBO sprak de heer Weima de hoop uit, dat over twee jaar, als de VEBO haar 25-jarig bestaan her denkt, de overdekte markt op „Groen- oord" in gebruik zal zijn genomen. Als directeur van de markt- en havendienst kon hij daarover echter geen medede lingen doen! De opening van de tentoonstelling is om 10 uur in het Waaggebouw door de commissaris van de Koningin in deze provincie. De commissaris is van plan, langer in de stad te blijven dan gewoonlijk, want hij bleek enthou siast te zijn voor de gedachte, om 2 nur op het marktterrein de vier kam pioenen van de tentoonstelling een krans om te hangen. Dat is een nieu we attractie van de VEBO-tentoon stelling, die wordt voorafgegaan door een dierendefilé. De tentoonstelling is voor belangstellenden geopend van 8 tot 2 uur. Zuivel Het VEBO-bestuur heeft weer de me dewerking gekregen van het Nederlands Zuivelbureau. Een vertegenwoordiger daarvan deelde mee, dat in het Waag- Het jubileum van de lieer G. de Vos Zoals gemeld, heeft de heer G. de Vos gisteren zijn veertigjarig jubileum bij de stedelijke lichtfabrieken gevierd en ont ving hij gistermorgen in het stadhuis uit handen van burgemeester Van Kinschot de zilveren medaille van Oranje-Nassau. Na het stadhuis volgde nog een hul diging op de fabriek zelf. Daar sprak eerst de directeur, ir. Y. Ykema, de heer De Vos toe. Overhandigd werden de oor konde en de gratificatie van het gemeen tebestuur. Ook de directe chefs van de jubilaris getuigden van hun waardering voor het werk van hun collega. De voor zitter van de personeelsvereniging bood een geschenk aan. De naaste collega's van de heer De Vos huldigden hem in de fabriekskantine. De heer J. Schüller voerde het woord na mens de afdeling van de Algemene Bond van Ambtenaren. Voorlichting over haarden en kachels In samenwerking met de Benzine- en Petroleumhandel-Maatschappij N.V. te Amsterdam verzorgde de Leidse kachel- handel gistermiddag en -avond in de Burcht een voorlichtingsbijeenkomst. Er werden enige films vertoond en een des kundig- van deze maatschappij gaf er een toelichting op. Van de zijde van de plaat selijke kachelhandel werden bovendien ©liekachels en dito haarden gedemon streerd. gebouw een driedelige stand wordt ge plaatst, waarin onder meer kookdemon straties worden gegeven. Een hoek v het gebouw biedt gelegenheid voor vertoning van een serie kleurenfilms. De kaashandel zal ook op deze VEBO niet ontbreken. De heer Van der Kloot onthulde, dat er een partij van onge' honderd kazen komt, waaronder vijftien pure Leidse. Deze afdeling bevat een demonstratief element doordat de belangstellenden iets zal worden bijge bracht over de verzorging van de kaas Er is de kaashandel blijkbaar veel aan gelegen, dat dit een essentieel onderdeel van het VEBO-geheel wordt, want elke vijftigste bezoeker krijgt een verfrissen de en elke tweehonderdste een hartige verrassing op zuivelgebied. Op de velshow kan men terecht op 18 e| september van 12 uur 's middags tot 6 uur 's avonds en op 20 september va tot 18 uur. Wedstrijden Ten slotte heeft de VEBÖ een ins tief facet. Op de tweede dag, de 19de dus, zijn er een veebeoordelingswedstrijd en een melkwedstrijd, de eerste onder leiding van ir. K. Stapel te Den Haag, hoofdinspecteur van het Ned. Rundvee- Stamboek, de tweede onder aanvoering van ir. A. Schrooder te Gouda, rijkszui- Bijzondere samenkomst Heilsleger Leiden In het raam van een reeks bijzondere samenkomsten van het Leger des Heils in Leiden, zal de gezinsbond Amsterdam- Oost, onder leiding van mevrouw majoor E. Offenberg, het Leidse korps morgen een bezoek brengen. De avondbijeen- komsrt, die openbaar is, zal worden op geluisterd met muziek en zang. Als gast spreekster treedt op mevrouw majoor M. Veenvliet, directrice van het tehuis voor werkende meisjes Nieuw Leven te Am sterdam. De samenkomst begint om half acht in de korpezaal, Hooigracht 30. Show oliestookapparaten Het handelshuis van de heer A. de Wit houdt drie dagen een show van oliestook apparaten en stalen keukenmeubelen in de stadsgehoorzaal. Vooral de laatste zul len wel de aandacht wekken, want de stalen keuken is iets nieuws op het ge bied van huis- en laboratoriuminrichting. velconsulent. Aan de veebeoordelings wedstrijd doen mee de christelijke land bouwschool te Hoofddorp, de rijksland- bouwwinterschool te Gouda, de r.k. land bouwschool te Voorhout, de rijksland- bouwwinterscholen van Alkmaar Schagen en de r.k. landbouwschool te Zoeterwoude. Vijf groepen moeten de blaarkoppen beoordelen en vijf de zwart bonten. Voor de melkwedstrijd zijn de zeven beste melkers(sters) van de melk- examens 1958 (uit het werkgebied de VEBO) uitgenodigd. AGENDA VOOR LEIDEN De Genestetstraat, 8 uur: openluchtsa menkomst van de Baptisten Gemeente. Pieterskerk, 7.30—8 uur: avondgebed in het koor. Marekerk, 8 uur: wijksamenkomst ds. Van der Wiel, koor- en solozang. Wijkgebouw Rehoboth, 4.30 uur: dersamenkomst, zelfde programma als in Pniël. Stadsgehoorzaal, tot 6 en 7 tot 10 u.; show van ol'- V apparaten (D Wit). Antonius-clubhuis, tot 10 uur: najaars show Spezo. Donderdag Kooikapel, 8 uur: wijkbijeenkomst, spreker dr. Schoon hei m, zang van een koor o.l.v. de heer Zaalberg. Aula school Asserstraat: samenkomst o.l.v. ds. Vossers, zang, declamatie Gebouw Levendaal 1 (hoek Garenmarkt), 2.30 uur: huishoudelijke voorlichting, filmvoorstelling. Gymnastiekzaal, Kaasmarkt 1, 8 uur: installatie D. Zuiderveld, .oofd van de Geref. Hoogl. Kerkgrachtschool. Stadsgehoorzaal, 2 tot 6 en 7 tot 10 uur: show van oliestookapparaten (De Wit). Antondus-clubhuis, 3 tot 10 uur: najaars show Spezo. Rehoboth, Rapenburg 10, 8 uur: leden vergadering Vereniging voor experimen teel Radio-onderzoek. Vrijdag Rehoboth, Rapenburg 10, 8 uur: Chris ten-Vrouwenbond, afdeling Leiden, ds. W. van der Linden te Den Haag over „Chris telijke levenskunst.... nu!" Aula school Boshuizerkade, 8 uur: vraaggesprekavond o.l.v. dr. Schoonheim. mupiek en zang. OEGSTGEEST, Zendingshuis, 7.30—11.30 uur: pad vinders markt. Zaterdag Omgeving gasfabriek, 7.30 uur: open luchtsamenkomst, spreker ds. Ottevanger. OEGSTGEEST, Zendingshuis, 2.30-5.30 en 7.3011.30 uur: padvindersmarkt. Zondag Luxor-theater, 10.30 uur: zondagmor- gengesprek o.l.v. dr. Schoonheim, m.m.v. de Timdelerclub. Marekerk, 7 uur: bijzondere kerkdienst, voorganger dr. Schoonheim. Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling van wer ken van A. H. Bakker Korff, tot 15 sept Volkenkunde: tentoonstelling van Ja panse penseeltekeningen, tot 12 oktober Prentenkabinet: tentoonstelling van fo to's van H. H. Baudert. tot 4 oktober. Apotheken De avond- en nachtdienst van de apotheken wordt waargenomen door apo theek Kok, Rapenburg 9, telef. 24807 en apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8. tel. 26274. In trein Leiden—Utrecht Scholier trok aan de noodrem Woedende man bedreigde jongens met knipmes De trein die gisteravond om 21.35 uu: uit Leiden was vertrokken in de richting Utrecht, is even buiten Leiden tot stil stand gekomen, nadat een leerling var een avondschool te Leiden aan de nood rem had getrokken uit angst voor de be dreiging met een mes door een opgewon den man van middelbare leeftijd. Deze man had zich namelijk geërgerd aai luidruchtigheid van een viertal scholie ren, dat zich had vermaakt met het za elkaar toeschieten van propjes papier. Toen een propje over de rugleuning vloog en de wat kortaangebonden raakte, vloog deze in woede op en dreigde de jongens met een knipmes. Deze namen geen risico en poetsten de plaat. In een van de achterste rijtuigen trok een van hen aan de noodrem. De hoofdconducteur heeft van het on gewone voorval in de trein proces-verbaal opgemaakt. De trein ondervond korte tijd Zie vervolg sladsnieuivs op pagina 7 Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Catharina d.v. J. P. van der Blom en C. Tegelaar; Ro bert W. z.v. M. M. Segaar en A. H. Dekker; Tjarko M. z.v. R. Houwing en H. van den Berg; Theodoras J. z.v. F. Weyhenke en E. C. van Bel len; Antonia d.v. W. van der Vel den en E. de Heer; Geertje d.v. A. Robbe en K. N. de Oude; Geert z.v. A. Jansen en M. H. Bogaard; Anton M. z.v. A. de Klerk en W. T. M. Onderwater. Overleden: S. H. Bouwmeester, 13 jaar, z.; E. A. Brune, 88 j. vr. Toonbeelden van harmonie en ingehouden kracht (Van onze speciale verslaggever) hebben ze gisteren de paarden nie gespannen. En ook kon men de beste paarden niet op straat vinden, waarmee reeds in het Nederlands van de vorige eeuw werd aangeduid, dat straatschuimerij beslist een ondeugd is. Meer dan vierhonderdvijftig edele viervoeters had de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandsche trek paard" naar de Hertogstad laten komen: alle toonbeelden van harmonische lijnen en ingehouden kracht. De sterke trekkers, die het nog steeds ndet tegen de nog sterkere tractoren heb ben afgelegd, behoorden tot de fine fleur van de Nederlandse koudbloedfokkerij Hun namen, die simpel, maar ras-adellijk zijn, vullen de kostbaarse bladzijden van het stamboek der Koninklijke Vereniging, welke elk jaar haar lievelingen voor het Zendingsconferentie Oegstgeest In eenvoudige blijdschap en met absolute ernst Vreugde ISTERMORGEN werd in het zendingshuis de zendingsconferentie geopend, die is samengeroepen door de Internationale Zendingsraad. Nadat mr, S. C. graaf van Randwijck was voorgegaan in een korte dienst in de kapel, opende de voorzitter dr. G. Carpenter, algemeen secretaris van de internationale zendingsraad, de conferentie. Aanwezig zijn deel nemers uit Engeland, Scandinavië, Frankrijk en Zwitserland, allen zen dingsarbeiders die in Afrika werken of gewerkt hebben en thans eer belangrijke functie vervullen in hun zendingsorganisaties, en voorts enige Nederlanders. Helaas heeft de enige Afrikaan die verwacht werd, dr. Idowu, afgetelegrafeerd. Secretaris der conferentie is dr. E. W. Nielsen, Doen, die studiesecretaris is van de Internationale Zendingsraad. In de ochtendvergadering gaven de deelnemers een overzicht van de situatie van Kerk en Zending in de verschillende gebieden, waarmee zij contacten hebben. Vooral over West-Afrika werden vele gegevens ver strekt. Toen prof. Kraemer op zijn bekende radicale wijze hierover sprak, hoorden de Nederlanders in het gezelschap bekende klanken. Wat hij ons in de oorlog leerde als de leider van Gemeenteopbouw werd hier voorgehouden aan mensen, die wer ken in Afri.ca. Het gaat, aldus prof. Kraemer, er te allen tijde om. dat de Kerk niet alleen spreekt over het Evangelie, maar in de eerste plaats daaruit leeft in eenvoudige blijdschap en met abso lute ernst. Dat is een eerste voorwaar de voor een Kerk. die missionair wil zijn. In de avondvergadering kwamen de vragen van het tegenwoordige zendings- beleid in de gebieden van Afrika ten zuiden van de S-hara aan de orde. Daar bij stelde prof. Kraemer, dat wie thans als zendingsarbeidcr naar Afrika wi) gaan, dit continent, dat een vulkaan is de tegenwoord:ge wereld, niet blind nen mag gaan. Door grondige studie zullen zijn ogen voor de A.'rikaanse mens gn zijn problemen reeds enigszins moeten zijn geopend, terwijl zijn hart geheel be- Uit alle berichten werd duidelijk, dat de Islam in de gebieden ten zuiden van de Sahara snel veld wint onder de ani mistische Afrikanen. Gezocht zal moeten orden naar wegen om de Afrikaanse Kerken duidelijk te maken, dat zij van- het Evangelie een roeping hebben om niet slechts de animisten waartussen zij maar ook de Islamitische Afrika- alle eenvoud het Evangelie te ver enkel met woorden, maar Leiden, Maarsmansteeg 8 Telefoon 20685. Mr. S. C. graaf Van Randwijck. spre kende namens de Raad voor de Zending der Hervormde Kerk, uitte zijn blijdschap over het feit, dat de Hervormde zending de gastheer van deze conferentie mag zijn, speciaal omdat de Generale Synode op voorstel van de Raad voor de Zending heeft besloten naast Indonesië en Nieuw- Guinea een missionaire verantwoordelijk heid te aanvaarden in Afrika. Hiervoor zijn om te beginnen twee zendingspredi kanten aangewezen, die een speciale studie van de Islam hebben gemaakt, dr. A. Th. van Leeuwen, die reeds vier jaar op Java werkte en ds. W. A. Bijlefeld, die predikant was onder de Oosterse studen ten in Nederland en binnenkort hoopt te De Raad voor de Zending, aldus mr. S. C. graaf van Randwijck, hoopt, dat van deze conferentie waarop zoveel deskundigen aan wezig zijn, enig advies zal uitgaan over de plaats waar en de arbeid waarin de genoemde zendingspredi kanten het best kunnen worden in gezet. Bezoekers De conferentie wordt onder meer be zocht door mejuffrouw dr. Glora Wijsner. die vroeger in Algiers werkte en nu se- iresse is van de Internationale Zen dingsraad voor het werk onder Moslims, dr. F. Raaflaub, die achttien jaar in Ka meroen werkte en nu secretaris is der Baselse zending, ds. T. A. Beetham en de heer L. B. Greaves. Afrika-secretaris- respectievelijk van het grote Engelse Methodisten Zendingsgenootschap en van de C.B.S.M., de samenwerkende Engelse zendingsgenootschappen. Uit Frankrijk is onder anderen ds. P Benignus aanwezig, die een belangrijke functie vervult in het werk der Franse ding in West-Afrika. publiek laat paraderen, na zich eerst met de keuze van de nationale kampioenen hebben bezig gehouden. Mina van Veerhoek, kampioen 1957 In de categorie „Merriën met afstammelin gen" was er ook. En Olga van Moer- kapelle (fokker-eigenaar: Gebr. A. A. B. van Velde te Mocrkapclle) stond niet ver van N'icollna van Zendonk (eigenaar: Dordrcehtsehe Landbouw Onderneming te Strjjensas) vandaan, terwijl Emma (eigenaar: M. Waardcnburg te Vierpol- ders) een besokte poot pardon: been! op beton stond tc schrapen. Omdat we gehoord hadden, dat af alleen paarden met de naam Nico kam pioen van de categorie „Hengsten stammel/ingen" geworden waren, hebben we getracht alle boxen langs te gaan, waar een Nico in opgesloten zat. Zo kwa men we bij Nico van het Zwarte water terecht, bij Nico van Prula, Nioo vaT Overen en Nioo van Kruisschot. Maa: toen men ons vertelde, dat er ook nog een Nioo van de Klef in Den Bosch gearriveerd, een Nioo van Kapelhof. Nico van Jonkhof, een Nico van Gulicks hof, een Nico van Faira, een Nico Bommanshof en zelfs een Nico vai Boterpad, hebben we van afgezien, omdat we ook nog tijd wilden overhouden van het vrouwelijk schoon te genieten. We zijn toen naar Nelly van de Bosch- weg gegaan, die intrigerende, dromerige ogen had. Molly van Molenhoek zoi volslanke schone genoemd kunnen den en Marijke van Emelsberg had de wijde, trillende neusvleugels van hautaine freule. Over de lippen van I te van Roosendaal mogen we eigenlijk niet spreken. Maar ze waren zacht als fluweel, toen ze, zoekend, naar onze hand afgleden. .Hot afscheid viol niet licht: vaak Innemender dan vrouwen, ook al zien ze er enigszins voorwereldlijk uit. En dat ze plotseling wild kunnen briesen en zo hard kunnen hinniken, dat plotseling verschrikt achteruit deinst, maakt de vergelijking alleen maar realis tischer. Even later stonden we bij Successeur, de zesjarige hengst van de Stallen de Dobbelaere te IJzendijke, de Don Juan onder de honderden trekpaarden ln do Hertogstad. We stonden er niet alleen, want toen de kolossale charmeur door trotteur op witte gymschoentjes werd voorgedraafd. verdrongen bijna alle fijn proevers zich om de pitte. Een seconde- lang werd het ttal en de rook van smeu lende sigaren klom kringelend naar boven. Een fokker, de pet scheef op het achter hoofd, klapte toen luid in de handen. .Do nationale hampioen 1958", fluister- men, „en die daar, nummer negenen twintig. C-oetaud van Soesterhof, wordt naar alle waarschijnlijkheid reserve- kampioen. De man is in de pa arden wereld heel wat duurder dan de vrouw, zo Rebben we Den Bosch vernomen. Er stond in de (markthallen voor een bedrag van een paar miljoen, waarbij de prijs van een merrie van drieduizend tot zesduizend gulden varieerde en die van een hengst van zesduizend tot vijfentwintigduizend. Van de mannelijke veulens, zo vertelden men ons verder, gaat ongeveer vijfen tachtig procent naar de slachterij. Nog geen drie procent eindigt in de stoeterij, omdat de keuring, die na twee Jaar bin nen het kader van de Paardenwet ver plicht is, bijzonder zwaar moet zijn. Hoe moet een trekpaard er uit zien? „Sober", zed de Haagse Zeeuw P. J. Lako, hoofdinspecteur van het stemboek en ecoretoris van de jury, die aan dit hippische gebeuren bijzondere glans heeft verleend. „Het type, dat we ons als Ideaal hebben gesteld, is in de loop der Jaren veranderd en heeft zich aan de tegen woordige taak van het paard als trekdier aangepastOnze viervoeters moeten goed gespierd zijn, breed in het kruis en diep in de schoudersZe moeten verder een korte rag bezitten, harmonische lijnen en een grof gebitVan het zoge naamde olifanttype zijn we in de paard en- stand afgestaptRuw voer is goedkoper dan krachtvoer en de kolossen van vroe ger waren in dit opzicht niet econo misch...." „Oscars" Vandaag zal beslist worden welke die ren de „Oscars" van de Koninklijke Ver eniging „Het Nederlandsche Trekpaard" zullen krijgen, zomede de grote, zilveren medailles, beschikbaar gesteld door Koningin Jullana en prins Bernhard. Vandaag zal zioh voor de ogen van dui zenden het machtige schouwspel van wier-, acht- en zestienspannen merriën voltrekken en de „Hongaarse Post met. Pyramide", verzorgd door de afdeling Wethouders te bepalen datum. Voor paardenminnend Neder land is de Bossche Tweedaagse een begrip geworden: de jaar lijkse nationale trekpaarden tentoonstelling, waar de kam pioenen onder de paarden wor den gekozen. Deze joto werd genomen tijdens het bekend maken van de keuringsuitslag. De belangstelling van paard en baas blijkt wel tegengesteld gericht te zijn. C Noord-Oostpolder. En na een feestelijke demonstratie van enkele honderden jonge boeren en boerinnen zal ten slotte de uit slag van de prijsvraag „Wie wordt Kam pioen?" bekend worden gemaakt, een uit slag, die vooral door degenen, die hun kaarten op de prachtige hengst Successeur hebben gezet, met spanning tegemoet wordt gezien. GEMEENTE LEIDEN Offici'èle publikatie Verordening tot voorkoming vsn beling Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat op de secretarie der gemeente (ka- mer 125) voor een ieder gedurende dria maanden ter lezing is nedergelegd do verordening tot voorkoming van heling, vastgesteld door de gemeenteraad bij besluit van 21 juli 1958 en goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland bij besluit van 26 augustus TTET WAS niet de wens van de heer Th. van den Burgh, hoofdcommies A van de afdeling openbare werken ter gemeentesecretarie van Leiden, dat zijn veertig-jarig jubileum officieel zou worden gevierd, maar zijn positie in deze sector van het gemeentelijke werk en zijn plaats temidden van de collega's hebben een hartelijke huldiging, zij het in intieme kring, juist bevorderd. De heer Van den Burgh, die als leerling-ambtenaar is begonnen, is al die tijd in de Leidse gemeentelijke dienst werkzaam geweest. De gemeentesecretaris, mr. J. Bool, voerde tijdens een bijeenkomst in „Het gulden Vlies" namens het college en W. het woord. Hij prees de hc den Burgh om diens plichtsbesef het feit dat hij speciaal voor de jongeren altijd een voorbeeld is geweest. Aange boden werden de traditionele enveloppe iet inhoud en de oorkonde. Als chef van de afdeling openbare wer ken sprak mr. Th. J. C. Verduin. Hij noemde de jubilaris een allround vak man, wiens plichtsbesef wordt gedragen door diepere gevoelens van religieuze aard. De heer Van den Burgh is op ver schillende afdelingen werkzaam geweest, maar hoofdzakelijk heeft hij zich geoccu peerd met uitbreidingsplannen en ont eigeningen; in de jurisprudentie daarom trent heeft hij een diep inzicht, waarvan de hele afdeling uiteraard profiteert. Na mens de afdeling openbare werken over handigde mr. Verduijn zijn collega een aktetas. Op een receptie kwamen onder anderen de heer Verstegen, gemeente-ontvanger directeur van de gemeentelijke dienst >r kasbeheer en kredietwezen, ir. Lcm, Mr Rnnl „„.v, directeur van gemeentewerken, ir. Koch, 9e™eentesecretcris, rchitect der gemeente, ir. Drost, hoofd bood de heer Van den Burgh, an ue stedebouwkundigc afdeling, en die gisteren zijn veertig-jario zijn staf, wethouder Jongcleen en de jubileum vierde de chefs van He andere afdelingen de heer vierde- gemeente- Van den Burgh hun gelukwensen aan- »yfC® oorkonde aan. bieden. Foto N. van dor Hora*

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 3