Angst voor het onbekende is de oorzaak van atoomvrees Een groot pionier ging Nieuw-Guinea heen op WERELDGEZONDHEIDSORGANISATIE Vier jaar voor Ammerstolse accountant Meer overweri in augustus Petten neemt de taak van Kjeller over Wie goed doet, goed ontmoet JJ 28 SEPTEMBRE Moderne man behoeft niet zwaar op de hand te zijn Slechts weinig inscripties in het Hebreeuws Tja, dinsdag A Wat doe je op zo'n dag? Melkfles omspoelen! Schoolmelk DINSDAG 9 SEPTEMBER 1958 T> ADIO-ACTIEVE STRALING: iets dat men niet kan zien, horen, voelen, proeven of ruiken. Deze na- gatieve eigenschappen zijn de voor naamste oorzaken van de vrees, die mensheid voor atoomenergie koes tert. Tot deze conclusie komt eer studiegroep van de Wereldgezond heidsorganisatie. De groep heeft een onderzoek ingesteld naar de invloed, die de ontwikkelini van de kernenergie op de geestelijki volksgezondheid heeft. De grote massi van de wereldbevolking heeft volgens het rapport, dat de groep heeft uitge bracht, een kinderlijke instelling tegen over de kernenergie. Velen zijn er van overtuigd, dat de ener gie de hele wereld zal doen ontploffen of een biologische kettingreactie veroorzaken. Men vreest dat radio-ac tieve stoffen water, land, dieren, vi planten, mensen, kinderen cn kleinkin deren kunnen vergiftigen. Ook zijl groepen, die van de kernenergie grote wonderen voor de verhoging van levensstandaard verwachten. De gevolgen stelling kui ernstig zijn. Ze zouden een eventuele teleur- volgens het rappo: vijandigheid Vier jaar gevraagd wegens spionage De procureur-generaal bij het gerechts hof te 's-Hertogenbosch heeft gisteren in hoger beroep vier jaar gevangenisstraf geëist tegen de musicus S. D. van l Tilburg wegens spionage. Van E. door de rechtbank te Breda tot dezelfde straf veroordeeld. Ook nu geschiedde de behandeling van deze zaak met gesloten deuren. Er werden slechts enkele getui gen gehoord. Het hof zal op 23 september De rechtbank te Rotterdam heeft var morgen de 60-jarige accountant D. E. E te Ammerstol conform de eis veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf met aftrek. H. had als directeur van de voormalige spaarbank te Ammerstol sinds de dertiger jaren ongeveer drie ton achtergehouden. De rechtbank achtte alle ten laste gelegde feiten (verduistering, oplichting en vals heid in geschrifte) bewezen. In het vonnis overwoog de rechtbank, dat de grootte van het bedrag en het aantal gedupeerde spaarders een rol hebben gespeeld bij het bepalen van de straf. Nieuwe voorzitter van het Rode Kruis Verschenen is het Koninklijk Besluit waarbij met ingang van 1 januari 1959 is benoemd tot voorzitter van het Ne- derlandsche Roode Kruis mr. F. H. A. de Graaff. Mr. De Graaff, die op 4 maart 1893 in Edam werd geboren, is onder meer directeur van de Kon. papierfabrieken Van Gelder en Zonen N.V.. voorzitter van de Stichting van de Arbeid en van het Centraal Sociaal Werkgeversverbond, lid van de SER, secretaris van het Kon. Wilhelminafonds en bestuurslid van de Stichting Rheumatiekfonds dr. Jan van Spelletje Het heeft er alle schijn van dat de regering met betrekking tot Nieuw-Gui- I nea bezig is een tamelijk doortrapt spel letje te spelen. Want nu in vrijwel alle politieke partijen duidelijke stromingen aan de dag treden die wel erkennen dat de „slimme"' manoeuvre ten aanzien ran dit gebied, tijdens de RTC op touw gezet, toch eigenlijk een allerongelukkigste zaak was, is Den Haag dapper doende zijn gelijk bij Australië te halen. Op het ogenblik dat men steeds algemener een I manier zoekt om ons probleem Nieuw- Guinea te internationaliseren en om in ieder geval bevrijd te worden van dat laatste stuk feitelijk kolonialisme, is Den Haag schrikkelijk in de weer om er een grote broer bij te slepen. De Australiërs zullen ons helpen de Indonesiërs af te houden van dit gebied, want die trillen i die lui daar kennelijk ook niet. Over de mogelijkheid ran internationalisatie geen woord en afstaan onzerzijds van Nieuw- Guinea aan Indonesië is er nu minder bjj dan ooit, trant dan plegen wij woord breuk tegenover de Australiërs en dat is heel wat erger dan letterlijke woordbreuk tegenover de Indonesiërs. Het is alleen i maar jammer dat de regering die fors- heid speciaal oplevert in een rancune- I kwestie. Een politieke rancunekwestie. die zowel onze betrekkingen met Indone- i sië als onze handelsbelangen met andere landen, die het Indonesische standpunt delen, alleen maar verder kunnen be schadigen. Politiek op rijn kleinst en op zijn onverstandigst: die van het gelijk Jtebben in een verloren zaak. (V r ij N e der land). kunnen veroorzaken jegens de volken, die wel voordeel putten uit de kern energie. Wie draagt de schuld voor deze misvattingen? In dit verband wijst het rapport erop, dat het publiek niet in staat is het verschil te zien tussen een wetenschappelijk feit en de mening van een wetenschapsman. En dat is geen wonder, want men wordt dagelijks voor duizenden tegenstrijdig- hedei teld. 3e geleerde heeft zijn gezag verloren, wordt gezegd. Gewezen wordt verder op het wantrouwen en gebrek overeenstemming tussen de geleerden, niet alleen op het gebied van de lfërn- energie, maar ook op terreinen als de anti-polio-vaecinaties en de kankerver wekkende invloed van tabak. Iet vertrouwd maken van de opgroeien de generatie met alles wat op de kern energie betrekking heeft ziet de studie groep als een van de mogelijkheden, om de bestaande misvattingen uit de i het i i belang, dal bedroeg- het aantal uren overwerk in fabrieken en werkplaatsèn, krachtens door de arbeidsinspectie ver leende vergunningen, naar raming 472.200 tegen 447.600 in de maand juli. Vorig jaar bedroegen deze cijfers resp. 762.400 en 904.000. aantal overuren, gesplitst naar de bedrijfstakken was, resp. juli 1938 en aug. 1958: hout-, kurk- en stro-industrie .46.500 en 34.800; kleding- en reinigingsbedrijven 1.300 en 14.000; leder en schoenindustrie 6500 en 8200; metaal industrie 184.300 en 188.400; textielindus trie 16.100 en 18.200; overige bedrijven 196.000 en 208.600. In augustus werd in 484 ondernemin gen door 18.200 mannen in totaal 825.200 uren (vorige maand 967.000) en cjoor 3000 vrouwen 124.500 uren (vorige maand 158.200) minder gewerkt bij een 48-urige werkweek het geval zou zijn geweest. Het gemddelde aantal werkuren per eek per werknemer ten aanzien van ie van de vergunning gebruik werd gemaakt bedroeg 38.6. sen met vooraanstaande posities als artsen, geestelijken, onderwijzers autoriteiten begrip wordt bijgebracht voor zaken, die de geestelijke volksge zondheid raken. De NoorsNederlandse samenwerking op het gebied van de kernenergie zal vol. gens dr. J. A. Goedkoop na juli va volgend jaar in haar huidige vorm den afgebroken en op een andere basis worden voorgtezet. Dr. Goedkoop, het hoofd van de fysi sche afdeling van het NoorsNederflandse centrum te Kjeller, deelde mee d« beide lenden op het gebied van de kern reactoren meer op eigen benen kunnen staan, de samenwerking beperkt zal den tot gezamenlijke projecten. Beide landen zullen dan niet meer in eikaars installaties investeren, maa evenredig aandeel op zich nemen kosten daarvan. De „hoge-flux" reactor, die op het ogenblik in Petten in aanbouw is, zal voor een deel de werkzaamheden v zwaarwaterreactor in Kjeller gaan over nemen, terwijl men zich in Petten ook zal gaan bezighouden met het onderzoek op het gebied van krachtige elektronen- stralen. Tunis sluit zich aan bij Arabische Liga De Tunesische regering heeft gisteren besloten zich aan te sluiten bij de Arabi sche Liga. President Bourguiba heeft de minister van buitenlandse zaken reeds opdracht gegeven zich in verbinding te stellen met het secretariaat van de Liga en alle noodzakelijke stappen te doen. Enkele dagen geleden heeft ook Marokko besloten tot de Arabische Liga b J^EN GROOTS MOMENT was het gis teravond om zeven uur voor de 17- jange onderwijzersdochter Els Lenaers te Strampro, die sinds het begin van dit jaar al ziek op bed ligt. Voor haar woning aan de grote ver keersweg Weert-Maaseik. stopten toen melijk enkele auto's en een grote auto- is met ongeveer 50 Belgische meisjes, e van hun werk te Eindhoven terug vamen. Een beambte van de fabriek ■ken ging met drie meisjes binnê nstuk e Els De meisjes, die Els steeds hadden zien liggen en haar elke dag hartelijk hadden toegewuift, kwamen thans eens een lang durig bezöek brengen. Reeds eerder had de vriendschap tussen Els en de meisjes zich geopenbaard toen de meisjes een paar keer de bus voor het huis lieten stoppen en Els bloemen en fruit kwamen brengen. Dit was de leider van een programma voor radio Luxemburg ter ore gekomen en hij besloot dit sympathieke gebaar te, belonen. Gisteren zijn de Belgische meisjes in de fabriekscantine te Eindhoven onthaald, waarbij onder haar 'n gouden polshorloge is verloot. De gelukkige winnares werd Helène Coolen uit Maaseik; de andere meisjes kregen enkele presentjes. Vervolgens reed men naar Stramproy. waar Els Lenaers een onvergetelijke avond werd bezorgd. Stem „Ja" stem „Neen", maar stem. Dit zegt een comité dat door vooraanstaande Fransen is gevormd in enkele affiches tot het kiezersvolkdat op 28 september zal deelnemen aan het referendum over de nieuwe Franse grondwet. Onder vele Fransen valt een zekere lauw heid te constateren met betrek king tot de nieuwe grondwet, waarvan aanvaarding zeker lijkt. De kleine prins Henri van Lu xembourg, die nu drie en een half jaar is, kijkt geamuseerd naar zijn grote zus, prinses Marie Astrid (rechts) die een jaar ouder is en een stukje speelgoed mag „proberen". Ach ter hen staat hun moeder, prin ses Josephine Charlotte en ook hun vader, prins Jean van Lu xemburg, slaat het tafereeltje gade. (Van onze moderedactrice) "jl/ÏANNEN 2ijn toch heel wat rustiger dan vrouwen. Haken de dames tweemaal per jaar met popelend verlangen naar een nieuwe mode lijn, de heren zijn al tevreden met een simpele wijziging in de revers, de wijdte van de broekspijpen en een streepje in het wat vervelend wordende witte overhemd. En daar zullen ze het tot zomer 1959 mee moeten doen. Op de herenmodebeurs, die deze week Amsterdam in het R_A.I.-gebouw gehou den wordt, kan men namelijk al de zomerkleding voor het volgend jaar zien. De confectie werkt nu eenmaal op lange termijn vooruit. De algemene mannenmodelijn is slank. Smalle kleine revers, vrij nauwe pijpen (veelal zonder omslag), korte colberts en regenjassen. Maar er zijn uitzonde ringen zoals de „trapeziumlijn" voi heren een werkelijk lang, ietwat getail- Thor projectielen in Engeland De New York Times schrijft vandaag, dat de eerste Amerikaanse ballistische projectielen voor middelbare afstand van het type Thor aan Engeland zijn geleverd De eersten van 60 Thorprojectielen die in oost- en noordoost-Engeland gestatio neerd worden, werden in de afgelopen week naar Engeland overgevlogen. De atoomkoppen blijven in Amerikaanse han- Het blad schreef verder, dat het eerste R.A.F.-eskader gewapend met 15 Thorpro jectielen pas in december operationeel zal zijn. Het plan is vier eskaders er mee ui Ambassadeur van Peru Als opvolger van dr. A. Freundt y Resell is tot ambassadeur van Peru in Nederland benoemd de heer Manued Seoane Corrales. De nieuwe ambai deur zal donderdag door de Koningin worden ontvangen ter overhandiging van zijn geloofsbrieven op Soestdijk. JAN VAN EECHOUD (Van een onzer redacteuren) T)LOTSELING is het vruchtbare leven afgebroken van een dier moedige pioniers, die in Nederlands Nieuw-Guinea bijkans het onmoge lijke hebben verricht. Zondagavond (we meldden het gisteren in een deel der edities) is in het ziekhuis te Hol- Landia overleden de heer J. P. K. van Ecchoud, een man, die Nieuw- Guinea kende, die wist en schreef dat het een hard en moeilijk land was, doch tevens, dat men zonder liefde land en volk nooit zou kunnen opbouwen. Tweeëntwintig jaar geleden kwam hij daar voor het eerst in die goede oude tijd, toen maar een maal per maand de post uit Batavia kwam om de ambtenaren te verontrusten met de wonderlijkste aanmaningen om ambtelijke bewijsstukken te zenden, voorzien van duimafdrukken van wilden die men na wekenlange toch ten door het oerwoud pas bereiken kon, of om vier procent loonbelas ting af te houden van de tabak en de pinangnoten, die ergens in het oer woud aan Papoeakolonies werden be taald. Hij heeft overigens niet veel stil gezeten. In 1937 maakte hij een door steek van de Waroppenkust naar de Meervlakte. Het volgende jaar ves tigde hij de bestuurspost aan de pas ontdekte Wisselmeren. Bij de uitbar sting van een dvsenterie-epidemie moest hij daar tientallen Papoea's in jecties geven Eerst gingen de naal den krom, maar hij ontdekte al spoe dig, dat de taaie Papoeahuid alleen na een soort bajonetaanval kan v den doorboord. Dit is slechts een avontuurtjes in dit onherbergzame land, waar het eindeloze oerwoud de hoogste eisen stelt aan het geestelijk 'uithoudingsvermogen. Waar zo velen hun verstand hebben verloren in eenzaamheid, in de eeuwige schemer. Na de vestiging van de post heeft J. P. K. VAN EECHOUD 1312) De laai der «ode Israëlieten wordt in het Oude Testament nu een» „de taal van Kanaan (Jesaja 18 19) genoemd, dan weer „het Ju dee»" (II Kon. 18 26 tv.). De naam Hebreeuwse taal komt het eerst voor in de inleiding lot het boek Sirarh en in het Nieuwe Testament (büv. Hand 22 2), waar echter ook het destijds in Palestina gangbare Aramees wordt aangeduid. Het Aramees is «en Noordsemietische taal, nauw verwant met het Hebreeuws en hei Punisch en was de cultuurtaal van heel Voor-Anië buiten de Griekse sfeer tol aan het Armenisrh en Perzisch berg land. Hel heeft het Hebreeuws reeds vroeg uit Palestina verdrongen, zodal breer l aelfs in Egypte frgeblev i leven diaier vierde Saul of David van het dorp Maluli Libanon!) Hoe het ook zij, omsi eeuw v. Chr. begon I Palestina langzamerhand het Hebreeuws schriften vi te verdringen en b\j het begin van onze worden gez jaartelling waa het Hebreeuws als volks- tics op zeg taal verdwenen. Alleen de srhriftge- van inct ii leerden bedienden zich er hg voortdu- documenten ring van voor bun godsdienstige en van dc ouc geleerde literatuur. De geschriften van bekend vót liet Oude Testament zelf omvatten een eerste bock periode van ruim 1000 jaren (van ca. werden. En i:(00—300 v. Cbr.l, zodat bet oude He- dat wij dc e lande (Jood. Palestijns) Aramees werd gesproken. In blijft bi verschillende boeken van dr Bijbel it b de invloed van het Aramees duidelijk li merkbaar en relfa in Genesis komen ti enkele Aramese woorden voor. (Uil- n sluitend als curiosum vertellen we hier- 1 bij, dat van drvr cultuurtaal, waarvan v uit de Assyritche tijd inacriptiea bekend n m v. Chr. bekend is. Maar daar dan ook grotendeels lig. want het O.T. zgn weinig overblgfse- bekrnd is dr inscriptie, die in in de onderaardse kanaalscliarht iloah bg Jeruzalem werd ontdekt, van betrekkelijk geringe ouderdom O.T. Hetzelfde litsluitend door •n (welke funct werd grhantee (Nadruk verboden) [gaj Maar gekheid nu t*rzij...,: aan gehort* malkfle» hóórt erbij I hij de doorsteek gemaakt naai Geelvinckbaai. Een eindweegs volgde hij de route van een mislukte expe ditie van 23 jaar tevoren. Niets zag men meer van de gekapte bomen, de verteerde kampementen. Nu en vond men een blik of een flesIn 1939 maakte hij de door de oorlog afgebroken expeditie naar de Swart- vallei mede. Door de radio hoorde hij de inval in Nederland aankondigen. Tden raakte de ontvanger defect en pas na twee zenuwslopende dagen kwam er weer verbinding. Al spoedig volgde de opdracht om terug te keren TN JULI 1941 voer hij de Mambe- rambo op. Ook deze expeditie werd door de oorlog verstoord. De Japan ners landden op Nieuw-Guinea. Een tijd van strijd en verraad volgde. Na een poging om zich met De Bruyn, de Jungle Pimpernel, te verenigen, keerde hij terug naar zijn bivak, dat door de Japanners verwoest bleek te zijn. Kort daarna werd hij wegge haald door een Catalina. In de oor logsjaren heeft hij vele vluchten bo ven Nieuw-Guinea gemaakt, o.a. on een terugtochtroute voor de Jungle Pimpernel te zoeken. Bij de bezetting van Hollandia door de Amerikanen, zat hij op een waarnemingspost in de wildernis. Na de oorloa heeft hij de moeilijke dagen van deWrugtocht der Amerika nen en de bestuursoverneming mee gemaakt. Het was de tijd voor pio niers en als buitenstaander kwam hij in het binnenlands bestuur. j^TEUW-GUINEA is een land, waar men werken moet met primitie ve middelen, waar men pioniers no dig heeft. ..Wat we nodig hebben, is een sheriff met een revolver, geen uitgebreid justitieel apparaat." heeft eens een rechterlijk ambtenaar ver klaard. Van Eechoud was de man om te werken aan een dergelijke op bouw van het land. Nederland koos echter het systeem van een opbouw door middel van een topzwaar amb telijk apparaat. Een gouverneur met departementen, als ware men in Ba tavia en niet in de wildernis, alsof men te doen had met een uitgebreid Nederlands-Indië en tientallen mil joenen inwoners, wegen, spoorwegen en alles wat tot de beschaving be hoort, in plaats van een onmetelijke wildernis, met weinig inwoners en doodarm. Ten koste van grote offers is dit alles opgezet Grote steden zijn ver rezen. maar onveranderd bleef het onmetelijke oerwoud en rijkdommen zijn niet gevonden. Ook is het een wanhopige taak om de volksziel aan sluiting te geven aan de tegenwoor- Jige tijd. Even groot is de roep ge bleven naar hen. die pionieren kun- icn. die hun liefde kunnen geven an dit land en zijn primitieve be- olking. Van Eechoud heeft die latere ont wikkeling niet meer mee gemaakt In Nederland spoorde hij aan om niet te wanhopen om door te zetten. In het Nederland bleef dit verre land hem trekken, totdat hij eindelijk is gegaan. In Merauke trof hem een ernstige ziekte. Een vliegtuig bracht hem naar Hollandia. dat hij eens als inbelangrijke buitenpost had gekend, naar dat nu is uitgegroeid tot een hoofdstad met een ziekenhuis. En daar is hij gestorven te midden van het volk, dat hem se lief had. I leerd colbertjasje, dat iets doet denken aan de ruiterjasjes. De combinatie van het sportieve jasje en een anders ge kleurde pantalon zal het wel voorlopig blijven winnen van het gehele kostuum, dat gereserveerd blijft voor wat meer formele gelegenheden. Het grootste nieuws in de herenmode vin den we in de storfen. Alles wat „zwaar op de hand is" heeft afgedaan. Voor colbertkostuums wordt bij voorkeur wollen mahoir gebruikt met een ge wicht van 280 gram per vierkante meter, terwijl bijvoorbeeld kamgaren ongeveer 450 gram per strekkende meter weegt. Door vermenging van wol of katoen met kunstvezels verkrijgt men boven dien een keur van stoffen, die kreuk vrij en gemakkelijk wasbaar zijn. Dat geldt ook voor de dassen, die na het wassen niet meer gestreken behoeven te worden. De kleuren van de herenkleding zijn veel gevarieerder dan wat jaren geleden nieuwe kleuren bruin. o.a. snuiftabak, kanariegeel en donkerrood, desgewenst met een changeant tint. Heel chic is het om een das te hebben van hetzelfde materiaal als de voering van het col bertje Verder draagt de modieuse man streepdassen en vooral geen effen sok ken. Wie 's avonds hij/onder wil zijn, kan een smoking aantrekken met een donker rood jasje, waarop een zwarte sjaal- kraag prijkt. De mannequin, die dit vertoonde droeg er zwarte suède schoe nen bij. wat een huivering van afgrijzen deed gaan door de aandachtig toekijken de mannen Een snufje was ook een cameljas met heel laag geplaatste smalle ceintuur, waarvan de einden los over elkaar ge slagen werden. De ceintuur was niet door lusjes gehaald, maar zat met een klein haakje in de zijnaad en kon er gemakkelijk uitgenomen worden. In zomershirts en pullovers is de ver scheidenheid enorm. Er zijn shirts, die niet alleen open of gesloten gedragen kunnen worden, maar ook binnenste buiten. De V-kraag is voor pullovers populair, maar er mag toch wel een kraagje als bij een trui aanzitten. Zo zijn er tal i HET RIJK is er toe overge gaan aan plaatselijke school- melkcomité's een subsidie te verlenen van zes cent per te verstrekken liter melk. Dit betekent, dat de bijdrage van ouders in gemeenten, waar de straat- prijs van losse melk 36 cent bedraagt, wordt teruggebracht tot 30 cent per liter. De bedoeling van deze Rijkssubsi die is duidelijk. Men wil trachten het melk drinken op scholen te bevor deren. De totale schoolbevolking bij het openbaar en bijzonder lager- en kleuteronderwijs telt ongeveer 1.750.000 leerlingen en door ruim 450.000 leerlingen dat is dus on geveer Va wordt van ..melk op school" geprofiteerd. Dit aantal, zo zegt het Centraal Schoolmelkcomité. behoort belangrijk groter te worden. In het bijzonder in de provincies Friesland, Zeeland en Noord-Bra bant Iaat de verstrekking van melk op school nog zeer veel. zo niet al les. te wensen over. en ook in enkele andere gewesten kan en moet de schoolmelkvoorziening nog in be langrijke mate worden uitgebreid. Maar waarom moeten nu de kinderen op school melk drin ken? Is dit alleen gewenst voor on dervoede kinde ren of hebben ook de behoorlijk gevoede behoefte aan een extra-versterking? Ja. zij ook, zeggen vele schoolartsen, voe dingsdeskundigen en onderwijzers. En de Voedingsraad kwam in mei 1957 In zijn advies^over melkver- strekking op scholen aan de minis ter van sociale zaken cn volksge zondheid tot de conclusie, dat ..in het raam van bevordering of be houd van een goede dagelijkse voe ding van cie Nederlandse school jeugd van de kleuterleeftijd af tot aan de volwassenheid toe. de ver strekking van melk op school een belangrijke factor is, die onder de huidige omstandigheden niet kan worden gemist en steun verdient." In 232 gemeenten wordt door ruim 450.000 kinderen op openbare en bij zondere scholen melk gedronken. En tot 1 september betaalden de ouders daarvoor niet meer, dan zij voor een liter losse melk betaalden, dit, dank zij de subsidies van het Cen traal Schoolmelkcomité en de ge meenten. En als men bedenkt, dat de verstrekte vier kwartliterflesjes gepasteuriseerde melk met inbegrip van de drinkrietjes. de transportkos ten naar de scholen enz. gemiddeld 42 centen kosten, dan was de bij drage van de ouders van. over het algemeen. 36 cent reeds laag te noe men. Van deze 36 cent nu gaan dank zij de Rijkssubsidie nog eens zes centen af. Voor grote ge zinnen vooral betekent dit een be langrijke verlaging. Het Rijk heeft aan die verlaging een stevige duw gegeven. Zou het nu niet jammer zijn voor meer dan een miljoen kin deren. die nog geen melk krijgen op school, als van deze Rijkssteun geen gebruik werd gemaakt? Vier maal zoveel kinderen als nu het geval is kunnen nog van de schoolmelkvoor ziening profiteren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 5