Dankbaarheid overstemde dr. Van Arkels weemoed 29.- Modeshow Riël, Leiden Empire-stijl heeft bijna de ligne sac geheel verdrongen Circusbeelden van BAUDERT Interessante foto-expositie in het Prentenkabinet schutting verkoop Herv. evangelisatiewerk in Leiden schutting verkoop LEZERS SCHRIJVEN ONS NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1958 Christelijk lyceum Leiden Rector sloot rijk gezegende cirbeidsperiode af TN EEN UUR TIJDS kun je heel wat handen schudden. En dat heeft dr. P. C. van Arkel gistermiddag dan ook gedaan. In een schier eindeloze bont geschakeerde rij kwamen zij op hem af, honderden mensen, die op de receptie in de zendingshogeschool der Hervormde Kerk te Oegstgeest kwa men getuigen van hun sympathie en waardering voor de scheidende rector van het Leidse christelijk lyceum.Vooraf was een bijeenkomst gehouden in de Pauluskerk, treffend door eenvoud en soberheid. Het was weinig offi cieel en dat was goed. Want zoals voorzitter C. Steketee in zijn openings woord zei: hoe beter je elkaar kent en hoe eerlijker je meent wat je zegt, des te minder gedwongen wordt een afscheid. Nadat voorzitter Steketee het gebed van Mozes uit Psalm 90 had gelezen, merkte hij op, dat dr. Van Arkel de be- langen van het christelijk lyceum heeft gediend als golden het zijn persoonlijke I zaken. Hij was een »rector van de oude stempel. Zijn mening was: er moet wor den gewerkt, wil er wat worden bereikt. En de examenresultaten bewezen d» juistheid van zijn stelling. Stempel Dr. Van Arkel sluit beidsperiode af. Niet alleen is de school groter geworden, maar hij heeft er ook zijn stempel op gedrukt. Hij heeft het christelijke karakter weten te ontwikke len en te handhaven, i De belangstelling die mevrouw Van Arkel altijd voor het werk van haar man heeft gehad, was er de oorzaak van, dat de voorzitter ook haar hartelijke woor den toevoegde. Mr. C. J. Woudstra, de voorzitter van het curatorium, zei, dat de sa menwerking^ van de meest prettige aard is geweest. Door het voortreffe- I lijke samenspel tussen rector en cu- ratorium bleef de taak van het cura torium zeer beperkt: de leerlingen durfden het niet al te bont maken onder de spiedende ogen van dr. Van Arkel en het benoemen van leraren heeft evenmin moeilijkheden met zich gebracht door zijn gave snel en goed medewerkers te kunnen uit kiezen. Was dr. Van Arkel bijzonder soepel wanneer het om minder belangrijke za ken ging, was er over dingen van enige importantie te beslissen, dan kon hij on verzettelijk zijn. Zo heeft hij zich inder tijd ronduit tegen de omzetting van de h.b.s. in een lyceum verklaard. Hij heeft zijn standpunt hardnekkig en tot het laatst toe verdedigd. Maar toen het besluit in de voor hem ongunstige zin eenmaal was gevallen, toen heeft hij zich een man van karak ter getoond. De rector geworden-direc teur werkte loyaal mee om er het beste van te maken en hij is daar wonderwel i in geslaagd. I Wij verliezen een rector, die de 1 taak van hert; curatorium heeft weten te beperken. Dat is alles, maar dat zegt meteen alles ook. Het houdt na melijk in, dat de organisatie van het onderwijs en het onderwijs zelf per fect in orde waren. tefd, maar toch ook vaak zonder instem ming. Na zovele jaren ben ik veel tf nuchter om mij niet bewust te zijn var mijn fouten en tekortkomingen. Al is ei heel veel, waarvoor ik oprecht dankbaai ben. Ik heb het bijvoorbeeld dageliiki als een voorrecht gevoeld bii het christe lijk onderwijs te werken. Er is natuurlijk in de afgelopen veertig jaar nogal wat veranderd en een vat veranderingen betreft de omvang scholen en de grootte der klassen geloof, dat het een heel belangrijk ding in de school is de omstandigheden va elke leerling zo goed mogelijk te kennei Daarom verfoei ik ook het tegenwoord ge streven naar grote scholet. Het maakt het zuivere contact met de leerlinge] hun ouders veel moeilijker. De mogelijkheden van afleiding de jeugd zijn sterk vergroot en toch r Steun Con-rector W. H. Heyl sprak nar de leraren en hij begon met op te i ken, dat dit niet slechts een kwestie beleefdheid was. Na een moeilijke he- j ginperiode heeft rector Van Arkel ter rein gewonnen. De waardering en hoog- j moderne hartlijnhals. achting van het lerarenkorps konden niet Schutting-verkoopprijs uitblijven. Dr. Van Arkel bezit het ge heim krachtig leiding te kunnen geven op een soepele manier. Hij was niet autoritair in zijn optreden, maar prettig gemoedelijk. Zijn ervaring, mensenkennis en wijsheid maakten hem tot een vader lijke steun voor de docenten. Maar wij doen niet aan mensenver ering. Alle dank gaat uit naar God, die u zoveel goede gaven heeft ge schonken, dat u een goede rector kon zijn. De voorzitter van de schoolclub Amicitia et animo juncti, Frans Maks, dankte de rector vooral voor de manier, waarop hij het woordje „christelijk" voor de naam van de school, meer dan enkel een bijvoeglijk naamwoord heeft doen worden. Mede door het voorbeeld van dr. Van Ar kel heeft het woord „christelijk" voor ons leerlingen grote betekenis ge- Wethouder J. C. van Schaik stelde, dat het christelijk lyceum in dr. Van Arkel i uitnemende De nieuwe rector van het chris telijk museum te Leiden, dr. A. Bolhuis. Foto N. van der Horst. die soepelheid naast karakter wist op te brengen. Wij zijn dankbaar, dat vele kinderen zovele jaren lang zoveel van u hebben mogen leren. Dr. Van Arkel dankte voor de vr delijke woorden, die hij met veel di baarheid en belangstelling had beluis- Breestraat 161 Leiden Taakverdeling bij B. en W. van Leiden Het college van B. en heeft zijn taken verdeeld. De burgemeester zal rioh belasten de behandeling van de zaken betreffende de politie, de brandweer, de militaire sector, de burgerlijke stand, de bevolki het oud-archief, het stedelijk „De Lakenhal", de Leidse Duinwater- Maatschappij en de inrichtingen „Ende geest" c.a. Wethouder Van Schalk: de behandeling van de zaken betreffende het onderwijs, de cultuur en de sport. Wethouder Menken: sociale zaken, het armenwezen, de gemeentelijke werk plaats, de algemene personeelszaken, de volksgezondheid (geneeskundige dienst en badhuis) en de maddenstandsbelaafgen. Wethouder Jongeleen: gemeentewerken, bouw- en woningtoezicht, volkshuisves ting, stadsontwikkeling, wederopbouw, grondbedrijf, reinigings- en ontsmettings dien st, industriebeJangen, verkeer en ver deling van woonruimte. Wethouder Stolp: financiën, belastingen, stedelijke frabrieken van gas en elektri citeit, openbaar slachthuis, markt- ha vendienst en de dienst voor kasbeheer en kredietwezen. Bij ongesteldheid of afwezigheid de burgemeester wordt deze vervangen door wethouder Van Schaik. Als deze ver hinderd is door wethouder Menken, bij verhindering van wethouder Menken door wethouder Jongeleen en bij diens verhin dering door wethouder Stolp. (Adver ntie verlovingsringen mandersloot donkerstee* 14 de school haar eisen handhaven. Wij hebben een land met weinig grondstoffen daarom is de ontwikkeling van het •llect buitengewoon belangrijk. Ik heb de kwestie van de selectie altijd er* •eilijk gevonden. En selectie is nodig, nt het is dwaas te denken, dat een ieder geschikt is voor het middelbaar onderwijs. Bij al hel werk i irlijk i belang, dat me een degelijk lerarencorps. Ik heb hier geluk gehad. Dat is een woord met meer dan één betekenis. Wij hebben bekwame en zelfs zeer bekwame docenten, dat is de ene kant van mijn geluk. Een tweede kant is, dat ik mij met hen en met mijn leerlingen gelukkig heb gevoeld. Als ik denk aan de dagelijkse omgang met de jongens en meisjes, die ik ga missen, dan spijt het mij, dat het zover is. De sfeer op een school is van groot gewicht en of zij bewust haar doel kent ook als christelijke school en dit doel aan de leerlingen kenbaar maakt. Het doel van het christelijk v.m.h.o. is: oefening in het kritisch en logisch denken, ontwikkeling van het karakter, het bijbrengen van be grip voor de cultuur, waarin wij le ven. En dit alles op grondslag van de christelijke beginselen. Nogmaals, de afgelopen periode over ziende, is er heel wat om dankbaar voor te zijn. Staande zong men vervolgens het ge zang Hallelujah eeuwig dank en ere, waarna het gezelschap zich naar de re ceptie in de zendingshogeschool begaf. Precies een uur duurde het handenschud den. Toen schaarden allen zich in een kring rondom de heer en mevrouw Van Arkel en bood de heer Steketee namens het bestuur een pick-up aan. De leraren en het personeel schonken een radiotoe stel en een album met foto's. Belangstelling Onder de vele belangstellenden, die ge ruime tijd nog in gezellige stemming bij- eenbleven, merkten wij op, prof. dr. W. Wiersma, oud-rector van het stedelijk gymnasium, dr. K. Reitsma, voorzitter commissie van toezicht middelbaar onder wijs, dr. K. Simon Thomas, wethouder van Oegstgeest, de heer B. van Julsingha, oud-rijksinspecteur van het l.o., een ver tegenwoordiger van de vereniging voor misvormden Annakliniek), de heer J. W. H. Rotteveel, secretaris van de christe lijke kweekschool, rectors, directeuren en hoofden van scholen uit Leiden en om geving, predikanten, docenten en oud-do centen, leerlingen en oud-leerlingen. Van de rijksinspecteur van het v.h.m.o., de heer A. Bartels te 's-Gravenhage, die voor een regeringsopdracht in Parijs vertoeft, was een brief binnengekomen, waarin hij zich op zeer waarderende wijze uitliet over persoon en werk van rector Van Arkel. Zo heeft dr. Van Arkel (rechts) gistermiddag precies een uur lang handen geschud. Hier neemt hij afscheid van dr. K. Reitsma, voorzitter van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. Foto N. van der Horst. WAS de firma Riël in het voorjaar voorzichtig met het lanceren van d zaklijn, thans is gebleken, dat deze voorzichtigheid niet tevergeefs is geweest. De ligne sac heeft afgedaan, bericht Parijs, en nu is het de Empire- stijl, die triomfen viert. Maar ook nu, bij het lanceren van de lijnen, die Riël in de najaars- en wintercollectie volgt, werd niet klakkeloos gevolg ge geven aan de nieuwste voorschriften, die Parijs decreteert. In de hele col lectie, die Riël gisteravond aan een talrijk publiek in de salon in de Bree straat toonde, was slechts bij één japon de Empire-stijl, en dan nog slechts in bescheiden mate, toegepast. Het buitengewone van de modellen zat echter in de fraaie coupe en de goed gekozen kleurstellingen. De zaklijn was geheel verdwenen. Wel hadden de mantels nog het accent op de heup door middel van een al of niet af- knoopbare ceintuur. De rokken zijn nog steeds kort, zeer kort soms, maar dc taille zat in de meeste modellen op haai plaats. De grote maten vertoonden zelfs een neiging tot een iets verlaagde taille, wat slank afkleedt. T weed Eerst iets over de mantelstoffen. Veel tweeds zullen deze winter worden gedra gen, thans niet alleen In beige en grtys of zwart-wit. maar in warme herfsttin ten: bruinrood bijvoorbeeld. Pauwblau met groen, een geliefde combinatie va mode-ontwerpers, zagen wU ook terug in de tweedcollectie. De weefsels zijn wat grover dan i gaande jaren. Prachtig materiaal voo: mantel is bouclé Een bijzonder n mantel was uitgevoerd in oranjerood bou clé met zwart perssaner kraag. Voor i IN HET PRENTENKABINET september af tot en met 4 oktober weer de Leidse universiteit wordt van 6 foto-tentoonstelling ge houden, deze keer van H. H. Baudert, die ook exposeerde in „La cave internationale" te Amsterdam. Het prentenkabinet, dat bezig is een tra ditie op dit gebied te vormen en deze propaganda voor de fotografie als kunstuiting o.m. kan verdedigen met te wijzen op een steeds toenemende belangstelling, heeft met Baudert een wel zeer gelukkige keuze gedaan. Bauderts werk spreekt gemakkelijk aan. Het is ongecompliceerd en gevoelig. Zelf voelt hij zich verwant aan onze gro te schilderkunst, spreekt dankbaar van de goede lessen in compositie, die hij daaruit heeft geput, noemt zijn eigen k een schilderen met licht en weet of hij nu impressionist of expressio- is; waarschijnlijk allebei, zegt hij. ijn veelzijdige belangstelling gaat in belangrijke mate uit naar de circuswe- waarvoor zijn vrouw hem warm te maken. Zodoende noemt men hem „de fotograaf van het circus", een titel, waarop hij echter geen prijs stelt, imdat het de waardering voor zijn werk beperkt. .amateur" Baudert (in het dage ven is hij textiel-détaillist) begon op zijn 18e jaar met een gewoon boksje, vond het manoeuvreren daarmee wel rdig, maar deed niet serieus aan foto- aferen, totdat een vriend hem meenam ar een tentoonstelling van de Amster- mse Fotografen Vereniging. Daar werd belangstelling gewekt, de techniek werd geleerd, contact werd gemaakt met andere fotografen en hun werk en de moeizame weg naar het werkelijke „scheppen" was ingeslagen. Als iemand zou moeten bewijzen, dat fotograferen niet domweg reproduceren is, zou Bau dert de man daarvoor zijn. Baudert fotografeert het liefst met een zeer snelle film. met staand licht, dus zonder flitslamp. Met deze lampen zo zegt hij krijgt men keiharde schaduwen en bederft men de sfeer. Ook het ontwik kelen. afdrukken en vergroten doet Bau dert zelf en met grote aandacht en liefde; het is een onderdeel van de totale tech niek, die de foto maakt. Op de tentoonstelling zijn behalve vele opnamen van het circus Strassburger ook foto's te zien van het kindercircus Elle boog, van straatjochies, van slapende be delaars. van armoe-vrouwtjes, er zijn op- 1 het s de r fo- laten jaloe: stukjes poëzie uit ons wijde polder land. En ook de niet-fotograaf kan er ge- C. Th. Wilbert-Reisberman. Eerste paal voor diaconessenhuis Naar wij vernemen zal op dinsdag 30 september 's middags om half drie met enige plechtigheid de eerste paal worden geslagen voor de bonw van het nieuwe Leidse diaconessenhuis aan de Houtlaan. Modieus wandelkostuum van zuiver wol-reliëf. De bovenkraag-garnering kunt u los maken. Leuke strik, uit stekende pasvorm en... schutting-verkoopprijs slechts VO," Breestraat 161 Leiden Groen Blauw is nog steeds niet uit de mode, maar vooral groen was in de collectie aanwezig. Van heel teer mosgroen tol groen, dat bijna het zwart nadert. Zwart, dat vorig jaar taboe was, is weer terug gekeerd, in de confectie en in de haute couture. Een rwart laken mantel geheel tegengevoerd met civet-kat. De meeste zwarte japonnen hadden een vier kante hals en draperieën. Paars en lila, kleuren die bij Riël steeds te vinden zijn, lieten zich beeldig combineren met lin degroen en mosgroen, zelfs eenmaal met groen en cognac. Voor de eerste maal showde de firma ook eigen hoeden. Een goed keurend gemompel ging door de rijen bij elke nieuwe creatie, die met veel fantasie en goed vakmanschap tot stand was gekomen. Geraffineerd waren de modellen bij de verschil lende toiletten gekozen. De meeste hoeden stonden op één oor, met een garnering of corsage aan de rechter zijde. Het materiaal was melusine of diepglanzend velours. De recht op het hoofd staande modellen waren smal en hoog. soms eindigend in een punt, zodat de hoed de vorm van een toque kreeg. Voor de avond werd veel brocaat ge dragen en ook wel fluweel. Met een bruidsstoet waarin twee bruiden in het .kort en in het lang meeliepen werd de show besloten. Rest ons nog een nieuwtje te vermel den, dat o.i. wel aardig, maar onpraktisch is, namriijk de suède voorstukken in tri cot vesten en in japonnen. Maar bij een zo fraaie collectie als werd getoond, vergeeft men het de samensteller graag, wanneer hij eens even niet aan het prak tisch nut van een kledingstuk denkt. H. Sepers ,Het geluk - voor u lisatieweek" onder hert motto „Hert geluk voor u". Hert programma daarvoor is opgesteld door de commissies voor het bijzondere Kerkewerk in de verschillende wijkgemeenten, waarbij de centrale B.K.-commissie sti mulerend heeft gewerkt. Deze ..evangelisatieweek" is een krachtig begin van hert werk, dat in het najaar, de winter en hert voorjaar weer zal worden gedaan om de van de Kerk vervreemde mens met het Evangelie te con fronteren. De week opent met een bijzondere dienst in de Pieterskerk op zondagavond 7 september om 7 uur. Voorganger daar in is ds. J. Monteban, leider van het landelijke Open-Deurwerk te Driebergen. Maandag vragen een openluchtbijeen komst in de Lopsenstraat en de Presi dent Steynstraat Morskwartier) en een bijeenkomst in het wijkgebouw „Staal- wijk" aan de Herenstraat de aandacht. De eerste, waarin dr. P. L. Schoonheim en de heer J. F. G Sierat spreken cn het zangkoor „De Zaaiers" zingt, begint om half acht. de tweede, waarin de Timde- lerclub optreedt en onder leiding van ds. P. Kloek een forum wordt gehouden, om Dinsdagavond acht uur spreekt ds. P. Lugtigheid van Den Haag in de Ooster- kerk. Er is zang van „De zingende zusjes" De volgende avond, woensdag, is de Marekerk open voor een samenkomst on der leiding van ds. J. van der Wiel Deze begint om acht uur en er is ook koor- en solozang. Donderdagavond om acht uur spreekt in de Kooikapel dr. Schoonheim. Er is koorzang onder leiding van de heer A. Zaalberg. Gelijktijdig wordt in de b. Rokje van Terlenka! 55 Terlcnka 45»/. wol 100»/. kreukvrijgarantie. N Breestraat 161 Leiden De boodschap van Osborn We hebben de prediking gelist T. L. Osborn in alle samenkomsten met aandacht gevolgd en de getuigenissen van genezing van onze plaats op het plat form af gehoord en gezien. 1. De prediking was beslist positief formatorisch gefundeerd en was in o\ eenstemming met de inhoud van Aposto lische Geloofsbelijdenis en Heidelberg* Catechismus. Geen sprake van een g loofsleven zonder aanvechtingen of be lemmeringen. De verlossingsgedachte van het Kruis was uitgebreid tot de lichame lijke bevrijding van ziekte. Wie Gods Woord op dit punt gelooft, ontvangt ge nezing. 2. Er werd niet „gepreekt", maar ver kondigd. Het accent lag op Rom. 10 :17: „Zo is dan het geloof uit het gehoor en het gehoor door het Woord Gods". 3. Geloven en handelen in 't geloof zijn ten nauwste verbonden. Breng na het dankgebed uw geloof in actie. Probeer te doen wat u eerst onmogelijk was en het „wonder" zal geschieden. 4. De kracht Gods is „in" het Evange lie. Het Woord is geladen met de H. Geest. 5. Voor God is niets onmogelijk 1 God is volmaakt gewillig om ons te verhoren! God doet graag wonderen. Het „groeien" van ons geloof is hierbij inbegrepen. 6. De redding der ziel gaat voorop. Een bepaalde prediking werd voor een groot deel gewijd aan de wedergeboorte. De mensen werden in elke samenkomst vooi een beslissing in het „heden" geplaatst. 7. Het platform met „medewerkers' moest een „gebedsernheid" vormen over eenkomstig een vooraf gemaakte onder linge afspraak. Wie niet volledig over tuigd achter de campagne stond, had daar geen toegang. Dus controle was nodig. 8. Zeer opvallend was, dat in bijna alle Puzzel pront inenten 1. P. Sorgdrager, Ter Leedestraat 39, Sassenheim; 2- L. de Vriee. Merelstraat 30. Leiden; 3. K. Zijlema. Hoofdstraat 246, Alphen aan den Rijn. samenkomsten ook kindeien werden ge nezen (o.a. 4 doofstomme kinderen). 9. Als ooggetuigen op het platform twijfelen wij niet aan de echtheid van veel genezingen. Tijdens het filmen genas 10. Volgens medische verklaring kun nen verschillende genezingen slechts door een „wonder" zijn ontstaan. Het Haagse Osborn comité heeft nJ. ook artsen onder zijn medewerkers. Wij vertrouwen op een volledige medische verantwoording in de toekomst. Ten slotte nog enkele opmerkingen. De kinderlijk eenvoudige prediking was doordrenkt van een overtuigende vrijma kende kracht. De genezingen gebeurden vaak tijdens de prediking. Maandaga\ kon het gebed om genezing zelfs acl wege blijven en werd er besloten tot dankgebed. Wie niet genas, ontving overvloed van bezieling voor de De methode tot activering van het ge loof was echt Amerikaans en voor onze begrippen wat te veel geforceerd. Voor duizenden is deze campagne tot grote ze gen geweest. De gebeurtenissen op het Malieveld hebben zieken en gezonden dui delijker dan vroeger de naam „Heiland" leren spellen. Osborn-comité, Afdeling Leiden. (Advertentie) Geslaagde langere De heren G. Bulk te Noordwijk. H. J Heijman* te Voorschoten, J. C. van Veen, A. Segaar en N. van Poelgeest te Hazers- woude zijn geslaagd voor het laaexamen, afgenomen door de Nederlandse Vereni ging voor Lastechniek (N.V.L.) te 's-Gra venhage. Zij zijn opgeleid aan de Am bachtsschool te Lelden. aula van de Hervormde uJ.o.-school aan de Asserstraat een bijeenkomst onder leiding van ds. D. J. Vossers gehouden, met zang en declamatie. Een vraaggesprek-avond is geprojec teerd op vrijdag 12 september in de aula van de Hervormde lagere school aan de Boshuizerkade. De leiding berust bij dr. Schoonheim en er is ook muziek en zang. Op zaterdagavond 13 september is er een openluchtsamenkomst in de omgeving van de gasfabriek, waarbij ds. M Ottevanger Het zondagmorgengesprek in Luxor be gint op zondag 14 september weer. Dat is om half elf. Medewerking verlenen dit maal leden van de Timdelerclub. Om 7 uur is er een bijzondere dienst in de Marekerk, waarin dr. Schoonheim de voorganger is. Dan zijn er ook nog drie kindersamen komsten belegd, alle op woensdag 10 september: om 2 uur in het wijkgebouw „Pniël" aan de Middelstegracht (verto ning van twee films van de Ned. Zon dagsschoolvereniging, te weten „De grote sportdag" en „In het land van de Bij bel"). om half 5 in het wijkgebouw „Re- hoboth" aan het Rapenburg (hetzelfde programma) en om half 3 in de Mara- nathakerk aan de Lage Morsweg (deze bijeenkomst wordt door het IKOR opge nomen voor uitzending van enige ge deelten op een zondag in oktober). Kleuterleidsters Leiden Naar wij vernemen zal op vrijdag 26 en zaterdag 27 september in Leiden de algemene vergadering worden gehouden van de Vereniging van leidsters bij het christelijk Kleuteronderwijs, een afdeling van de Prot.-christelijke Onderwijzers vereniging (P.C.O.V.). De huishoudelijke vergadering, die be stemd is voor de afgevaardigden van de afdelingen, is op vrijdag in de aula van de Hervormde u.l.o.-echool aan de Asser- De volgende dog wordt om 9 uur in de Stadsgehoorzaal door de heer D. H. Dut- mer, voorzitter van de P.C.O.V., een ten toonstelling geopend van het nieuwe ma teriaal. dat op het ogenblik bij het kleu teronderwijs wordt gebruikt. Een uur later is de opening van de algemene -r- gadering. Mej. A. Tak te Den Haag, voor- ritster van de vereniging, aal het wel komstwoord spreken. 's Morgens is er een referaat van ds. O. Jager, Geref. predikant te Almelo, over „De Bijbel in het eigen leven en in dat van de kleuter" en 's middags een van mevrouw J. van Mderlo-Kuipers over het dramatiseren van het bijbelse verhaal. De middagleriivg wordt geïllustreerd met de film „De boom des levens". AGENDA VOOR LEIDEN Vrijdag Ante.iius-clubhuis, 1011 uur: B.B.- expositle. Zaterdag Dr. Van Voorthuyzenschool, 3.30 uur: aanbieding huldeblijk woningbouwver eniging Ons Belang. Stadhui», 3 uur: vereniging Oud-Lei den, lezing ir. D IJ. Lem over de uit* breidingsplannen. Pieterskerk, 7 uur: „dienst voor ge heel Leiden", ds. J. Monteban te Drie bergen, landelijk leider Opendeurwerk (in kader van evangelisatieweek). Apotheken De nachtdienst van de apotheken wordt waargenomen door apotheek Boekwijt, Breestraat 74, telef. 20552, en apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8 te Oegst geest, telef. 26274. Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling van wer ken van A. H. Bakker Korff, tot 15 sept. Volkenkunde: tentoonstelling van Ja panse penseeltekeningen, tot 12 oktober. (Advertentie) moderne cassettes mandersloot donkersteeg 14 Predikanten De Ruiter en Heule in het ziekenhuis Ds. J. N. de Ruiter, predikant van de Hervormde wijkgemeente Kooiwijk, heeft deze week in het diaconessenhuis alhier een blindedarmoperatie ondergaan. Van morgen deelde zijn zuster ons mee. dat het de patiënt goed gaat; hij mocht het bed al verlaten. Het is nog niet tc zeggen, Ds. H Heule, Geref. predikant, ligt, zo als bekend, ook in dit ziekenhuis. Hij moest aan de galblaas worden geopereerd. Van zijn vrouw vernamen wij, dat zijn toestand gunstig is en dat hij, als deze zo blijft, begin volgende week naar huis mag terugkeren. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN :Maria Magdalena, d v J Kuiken en J Cornet; Teunis, z v W den Hertog en C J Nagtegaal; Kees. z v W Duijverman en J Crama; Andrea, d v J Willemstein en H Kornmann; Bote, z v A Dijkstra en C Boter; An- tonie^z v A Veratraaten en C J van OVERLEDEN: J Haneveld. 31 J GEHUWD: G Wendel cn J M van der Krogt; K M W Wesdorp en M M Pieters; F Ultzen en G Tuinhof de Moed; G Tol en P H C Hermans; C J Zandbergen en W C M Zonderop; P Geerlings en R M C Glasbergen; B J van Leeuwen en F A E Erst; L Cavé en M E van Leeuwen; F van Dissel en C M Rijnsburger.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 3