Ons Doel vierde vrolijk feest in gehoorzaal K. en O. heeft een cultureel centrum hard nodig Agenda voor Leiden Leids drinkwater munt uit door zuiverheid Strenge winter voor Nederland voorspeld?? Ds. Eringa rust bij het Groene kerkje SECRETARESSE NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 1 SEPTEMBER 1958 Gezellige avond en receptie Duizendaehtenvij ftig huizen in veertig jaar DE LEIDSE woningbouwvereniging Ons Doel heeft haar veertigjarig jubileum met vreugde gevierd. Was eerder in de week een gerestau reerde bestuurskamer als huldeblijk aangeboden, zaterdag werden in de stadsgehoorzaal een receptie en een feestavond gehouden. Voor de recep tie in de met bloemen opgevrolijkte foyer bestond veel belangstelling en de feestavond met Adrie van Oorschot, The Snaphots, Justus Jesayes, Willy Ré, Piëtro Nakaro, De Tardona's, Rogold en Nick Nicholls werd een aantrekkelijk sluitstuk van een prettig feest. Nadat voorzitter M. H. Noteboom de receptiebezoekers had meegedeeld, dat de dames van de bestuursleden voor de bestuurskamer nog een klok hadden ge schonken de beraadslagingen strekken zich nogal eens uit gaf hij in het kort een overzicht van de verenigingsgeschie denis. Opgericht door en uit het chris telijk nationaal werkmansverbond wer den van 1920 tot 1936 zes bouwplannen verwezenlijkt, omvattende 339 woningen. Ook werd in die jaren een bestuurshuis met werkplaats gesticht. Rust Met de oorlog brak een gedwongen rustperiode aan. Er werden meer huizen vernield, dan gebouwd. Eerst in 1948 kon samen met de bouwvereniging Eens gezindheid aan het zevende plan wor den begonnen. Zo verrezen tussen 1948 en 1954 719 huizen, een totaal van 1058 vol makend. Het wachten is thans op de toestemming met het achtste plan in Leiden zuidwest een aanvang te maken. De totaal veranderde omstandig heden op woningbouwgebied komen duidelijk tot uitdrukking in enkele cijfers, die voorzitter Noteboom voor las. Was voor de oorlog voor een vier kamerwoning, die 5.25 huur per week deed, maar heel moeilijk een huurder te vinden, thans liggen de huren tussen de 5.75 en 14.50 per week (Inclusief de bijkomende kos ten) en wie zo'n woning kan bemach tigen prijst zich ten zeerste gelukkig. Voor 1940 werd jaarlijks in totaal 1600 aan huur geïnd, op het ogen blik ƒ8000 tot ƒ9000. Na de oorlog zijn verscheidene bouw systemen toegepast, maar naar het oor deel van de voorzitter is dé traditionele bouw het beste en het goedkoopste. Met de exploitatie is het niet ongunstig ge steld, afgezien dan van de onderhouds- fondsen, waarmee het nagenoeg altijd kwakkelen is geweest. Ondanks de moei lijkheden bij de woningtoewijzing een probleem dat zorgen zal blijven opleve ren zolang er woningnood is, is de sa menwerking met de verschillende in stanties toch goed. De voorzitter eindig de zijn toespraak dan ook met dank te brengen aan het gemeentebestuur, zijn medebestuursleden, de raad van com- aan het personeel. Bewondering Aansluitend bij de woorden van de heer Noteboom merkte wethouder A. J. Jongeleen op, dat de jubilerende vereni ging haar zaken goed voor elkaar heeft. Er zijn over het algemeen uitstekende woningen gebouwd, al is het plan Ka- naalweg naar het oordeel van de wet houder tot nog toe het best geslaagd. Nadat hij uiting had gegeven aan zijn bewondering voor de activiteit van Ons Doel zei de heer Jongeleen, dat men In Leiden met de bouw van 221 woningen in plan Noord is begonnen. Voorts is een plan van 503 huizen ontworpen voor zuid-west en er zijn in de Sleutelstad thans 300 premiewoningen in aanbouw. Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Jacob, zn van J. van Rijn E. H. Schlagwein; Laurens Johannes Leendert, zn van G. Dekker en E. H. C. D. Aalbersberg; Sabine Vanessa, dr van H. R. Kraus en C. M. van Es sen; Annelies Everdina, dr van C. Haasbroek en C. E. van der Graaff; Huig. zn van H. van Duijn en M. van der Plas; Albertus Wilhelmus Adria- nus, zn van A. A. Schenk en E. C. J. Boon; Corrie, dr van J. Springer en L. Stokkel; Irene Johanna, dr van J. H. de Sterke en C. van der Have; Cornelia Rebecca, dr van P. Leuge- ring en R. de Roode; Franciscus Michaël Jacobus, zn van J. Q. de Graaf en C. C. van der KwartelFre- derik, zn van T. de Raad en D. E. van Gorsel. GEBOREN: Ma reel lus W zn v M A Hogervorst en S Groenewoud; Ge rard A zn v A Rozendaal en A van der Reijden; Irene, dr v C D J Jan sen en M Schipper; Alfred zn v H Re geer en C Beekman. Ondertrouwd: H. Zwart en E. M. Heerschop; G. C. Perreijn en J. M. Spierenburg; M. J. Vogelzang en D. I. Vermeer; F. C. N. M. Dieben en E. W. Paddenburg; F. G. Hali en M. H. van der Biezen; L. J. P. Janson en J. M. Hoogduin; J. C. van der Wiel en A. C. T. van den Berg; W. Alexander en W. S. van Proosdij; F. E. P. Cohen en A. S. Overstraten-Kruysse; A. de la Rie en B. C. Duivenvoorden; C. B Paddenburg en W. T. de Wit; C. H Bergman en A P. ChrispijnJ. Eiker bout en E. J. H. van Venetien: A Webbers en J. J. Lepelaar; A. van Woerkom en C. Teske; D. Klootwijk en M. Bents; F. J. M. van Giezen en C. M. T. Kerkvliet. Gehuwd: F. J. Prins en A. van Burink. GEHUWD: N van der Klaauw en L Houweling; T Mulder en J M van Rhijn. Overleden: D. Lans, 78 jr, echtge note van I. Meijer; A. van der Werf, 77 jr. OVERLEDEN: J Sloos. 68 j. echtgen. N Mark. Zo op het eerste gezicht lijkt dit heel wat, maar men moet zich hoeden voor optimisme. De gevolgen van de beste dingsbeperking zullen straks te zien zijn in het geringere aantal gereedgekomen woningen en zelfs aan de meest urgente aanvragen om huisvesting kan vaak geen gevolg worden gegeven. Toch moet men niet alleen letten op het aantal gereedgekomen huizen. Men moet ook oog hebben voor de kwaliteit en mocht het bouwtempo in Leiden soms iets lager liggen dan elders, in alle bescheidenheid kan worden gesteld, dat de gebouwde woningen een grote „toekomstwaar de" hebben. Het valt niet mee na één of twee jaar al voor allerlei dure onderhoudswerken te komen staan. Tekort De grote betekenis van Leiden in de randstad Holland impliceert, dat in de nabije toekomst meer woningen moeten worden gebouwd. Daarbij krijgt men te maken met een ontstellend tekort aan bouwgrond. De wethouder wilde niet eens meer praten over hectaren, maar hij drukte zich uit in vierkante meters en hij deelde mee, dat in het plan zuid west nog slechts plaats is voor vijftien honderd woningen. De grenzen, van Lei den zijn onmiskenbaar aanzienlijk te Wethouder Jongeleen besloot met het uitspreken van gelukwensen aan het adres van de jubilerende vereniging en hij hoopte, dat zij bij de voortduur zal bijdragen tot leniging van de woning nood, volksvijand nummer één. Deugdelijk De heer J. van Niekerk sprak namens de Nationale Woningraad afdeling Zuid- Holland. De woningen in Leiden ge bouwd, staan bekend om hun deugde lijkheid. Het is belangrijk reserves te kweken, waaruit de onderhoudskosten kunnen worden betaald. De heer W. Scheerens, secretaris van de landelijke Nationale Woningraad, zei, dat het werk van de woningbouwvere niging omvangrijk van aard is. Hij toon de waardering voor de grote toewijding en trouw van Ons Doel, waarachter een groot stuk sociale bewogenheid schuil gaat. De heer J. Schooneveld, voorzitter federatie woningbouwverenigingen Lei den en omstreken, merkte op, dat Ons Doel op behoorlijke wijze mee werkt in federatief verband. Men kan met vol doening terugzien op het tot stand ge komen werk. Namens de federatie werd een enveloppe met inhoud overhandigd, mede namens de bij de federatie aan gesloten woningbouwverenigingen. Daarna bood de heer Wassenaar van de woningbouwvereniging Brittenburg te Katwijk gelukwensen aan. De heer Kapaan sprak namens de leveranciers. Het programma van de feestavond gaf blijk van goede smaak. Variatie werd. gepaard aan vlotheid en originaliteit. Adrie van Oorschot toonde zich als con ferencier een man die begreep waar zijn plaats was, hetgeen het geheel beslist ten goede kwam. Nieuw voor Leiden wa ren het marionettenummer en het optre den van Rogold, de goudgeschminkte man, die klassieke beelden deed her- The Snapshots combineerden hun mond- accordeonspel met een beschaafde show, de clown-sneltekenaar Nicholls was on weerstaanbaar dwaas en de illusionen- show en het optreden van de accor- deoniste Willy Re hadden iets charmants. Het feest zal nog tweemaal worden her- Onder de belangstellenden op de recep tie 's middags merkten wij op leden van de commissie van openbare werken, ge meentelijke autoriteiten, vertegenwoor digers van vele woningbouwverenigingen en een vertegenwoordiger van de Ko ninklijke Marine, sectie huisvesting. De Vogelenwijk Glijbaan in gebruik gegleden Op feestelijke wijze werd zaterdagmid dag de glijbaan van de speeltuinvereni ging De Vogelenwijk in gebruik gesteld. Nadat de voorzitter, de heer P. van Delft, op het speelterrein de genodigden had verwelkomd, mochten drie kinderen op de glijbaan plaatsnemen en met een vlucht naar beneden het sein van d gebruikstelling geven. Bestuur en geno digden brachten een dronk uit op de i In zijn toespraak aan het begin va middag zei de voorzitter verheugd te zijn over de uitbreiding van de speelattribi ien, gedeeltelijk aangekocht door de oui papier-actie. Hij dankte alle medewerkers, in het bijzonder de heren Nolles, Tuin- hof de Moed en Hanno van de Hollandse Constructie Werkplaats, de heren Beu- mer en Stokman van de Ned. Electro- lasch Mij., de heer Schrandt en de heren Zwaart en Broekhof van de Anna-kliniek. Namens de Leidse bond van speeltuin verenigingen werd het woord gevoerd door de heer P. Flippo, die het bestuur feliciteerde met de speeltuinuitbreiding en ook met de harde werkers in het be- Indien u de krant eens niet mocht ontvangen, kunt u tussen 6 en 7 u. 's avonds onze klachten- dienst bellentelefoon no. 31441. Wij pogen dan alsnog u van dienst te zijn. Directie N.L.C. Maandag Kleuterschool Middelstegracht 5, 8 afscheid G. van Putten, hoofd van chr. school aan de Middelstegracht, installatie S. A. Reyerse. Dinsdag Pieterskerk, 10.15 uur: rede rector magnificus eerste-jaarsdag Leidse versiteit Stadhuis, 2 uur: raadsvergadering. Oegstgeest, raadhuis, 7.30 uur: vergade ring gemeenteraad. Woensdag Kerkzaal academisch ziekenhuis, 12.50 —1.20 uur: middagpauzebijeenkomst. Den Burcht, 8 uur: jaarvergadering af deling geiden K.N.V.B. A.S.C'.-terrein Oegstgeest, 3 uur: af scheidsbijeenkomst dr. Van Arkel, rector van het chr. lyceum, schaak- en voetbal wedstrijden. Stadsgehoorzaal, 8 uur: huldigingsbij eenkomst dr. Van Arkel door oud-leer- De Doelen, 8 uur: Genootschap Neder- land-Engeland, N. S. Wilson over craft of detective fiction. Antonius clubhuis, 8 uur: opening B.B.- expositie. Pieterskerk, koor, 7.30 u.: avondgebed. Rehoboth, 8 uur: vergadering C.B.P.B. „Huisvestingsmoeilijkheden". Donderdag Breestraat 135, 8 uur: modeshow Cou- Riël. af- Pauluskerk, Oegstgeest, scheidsbijeenkomst dr. Van Arkel; daar na receptie in het Zendingshuis. HET LEIDSE DRINKWATER heeft geen noemenswaardige last van radio-activiteit. Dit is te danken aan het feit, dat het anderhalf tot twee jaar duurt voor het water, dat uit de Katwijkse duinen wordt ge pompt, in de huizen komt. Bij steden als Rotterdam en Amsterdam is deze tijd veel korter, zodat Leiden ten aanzien van zuiverheid op dit ge bied een bevoorechte positie inneemt. Dit deelde zaterdagmorgen dr. ir. P. C. Lindenbergh, directeur van de N.V. Leidsche Duinwater Maat schappij, mee op de algemene vergadering van aandeelhouders, toen wet houder A. J. Jongeleen hem hierover een vraag stelde. De vergadering werd voorgezeten door ir. mr. F. H. van Kinschot. Er warer 15 aandelen met 15 stemmen vertegen woordigd. Tot commissaris werden her benoemd mr. dr. H. D. M. Knol en J. C. an Schalk Aan het door de heer Lindenbergh uit gebrachte verslag ontlenen wij: In het afgelopen jaar werden te Katwijk opge pompt 5.360.975 m3 water tegen 5.243.278 m3 in 1956, of 117.697 m3 meer. Gemiddeld werd per etmaal opgepompt 14.688 m3 tegen 14.326 m3 in 1956. De totale lengte het buizennet bedroeg op 31 decem ber 1957 262.697 m. Het aantal in bedrijf zijnde watermeters bedroeg op die datum 24.787 stuks- Volgens de kohieren is aan de meter- afnemers geleverd 4.540686 m3, zodat gerekend naar het totale verbruik v 5.360.975 m3 door abonnementen moet zijn gebruikt 820.289 m3, waarin echter het water voor spuien, filterspoeliDg, brandblussing en lekkages is inbegrepen. Het aantal contracten bedroeg aan einde van het verslagjaar 22 689 Onderzoek Het water werd het gehele jaar door geregeld chemisch en bacteriologisch onderzocht door het laboratorium var het Keurines instituut voor Waterleiding artikelen (KIWA). Scheikundig werd het enkele malen onderzocht door dr. ir. A. M. van Deventer. Zijn oordeel was: goed drinkwater, voorzover dit langs scheikundige weg is uit te maken. Bijzonder ernstige lekkages of buisbreu ken deden zich in het verslagjaar niet Het bedrijf, zo vertelde de heer Linden bergh, eveneens op een vraag van de heer Jongeleen, beschikt over een flinke voor raad buizen. Door de naderhand ingetre den prijsstijging der buizen is door deze bijtijdse aankoop een flink bedrag be spaard. Alle aandelen van de LDM bevinden ch in handen van publiekrechtelijke Spreekbeurt Woensdagavond acht uur spreekt ds. A. Smink in gebouw Prediker, Jan Vossensteeg 17. lichamen. Het dividend is vastgesteld op \Vi pet., hetgeen voor de gemeente Lei den neerkomt op een rendement van Vz pet., waaruit zij rente en aflossing der aangegane geldleningen moet betalen. Antonius clubhuis, 1011 uur: B.B.- expositie. Vrijdag Antonius-clubhuis, 1011 uur: B.B.- expositie. Zaterdag Dr. Van Voorthuyzenschool, 3.30 uur: aanbieding huldeblijk woningbouwver eniging Ons Belang. Stadhuio, 3 uur: vereniging Oud-Lel den, lezing ir. D IJ. Lem over de uit breidingsplannen. Tentoonstellingen Prentenkabinet Kloksteeg: Foto's vaD Magnum-groep en tekeningen van Th. W E. Lohmann en J. G. Wertheim (tot 30 augustus). De Lakenhal: tentoonstelling van wer ken van A. H. Bakker Korff. tot 15 sept Volkenkunde: tentoonstelling van Ja panse penseeltekeningen, tot 12 oktober [fj Het is niet onwaarschijnlijk dat profeten in binnen- en buitenland een £g; zéér strenge winter zullen voorspellen, kent echter geen zorgen wanneer j II Bijstand-loten bezit. Naast vyf woonhuizen (één van die hulzen wordt ditmaal door zes-en-zeventig Nederlandse bedryven van naam geheel |lj aangekleed) o.m. ook vijfhonderd zuiver wollen Zaalbergdekens. Een kwart miljoen gulden aan belastingvrije prijzen en bovendien een kwart jSj Sj ton aan geschenken. Bijstand-loten één gulden in alle plaatsen van ons land verkrijgbaar bij winkeliers kenbaar aan Bijstand-raambiljetten. rS* té De actie wordt gevoerd voor het „Koningin Juliana Fonds' en het „Prins Bernhard Fonds", o.m. ten gunste van bejaardenzorg, zorg voor massa- rgj Kja jeugd, jeugdzorg, de nieuwe Europaprijs, zorg voor geestelijk- en lichamelijk mlnder-validen. vrjjetijdbesteding enzovoort. fca na na na na Getuigen gevraagd Leidse in Wassenaar verongelukt De 57-jarige mejuffrouw M. Roozendaal uit Leiden is zaterdagavond omstreeks en te Wassenaar door een auto schept en op slag gedood. Zij stak hoogte van Maaldrift plotseling de Rijks straatweg over; haar lichaam werd deer lijk verminkt. De verkeerspolitie te Wassenaar (telef. K 17513333) verzoekt eventuele getuigen van dit ongeval zich bij haar te melden. Jubilaris Bosse Zaterdagmorgen had in de recreati zaal van de N.E.M.H.C.W. de huldiging plaats van de heer J. Bosse, die 25 jaar aan het bedrijf verbonden is. De jubi laris werd onder meer toegesproken door de heer E. M. Leupe, de bedrijfs leider. Deze kenschetste hem als een vakman met ambitie. Ook de heer Nol- les, bedrijfsleider van de H.C.W., wens te de jubilaris geluk. Namens het per- soneel sprak de heer Baars. Bevrouw Bosse werd ruimschoots in de hulde be- Inbraak in koffietent Waarschijnlijk met behulp van een valse sleutel heeft tussen zaterdagmid dag helf zes en vanmorgen zes uur een nbreker zich toegang weten te ver schaffen tot de koffietent aan de Lam- mebrug. Met vijftig gulden en veertig pakjes sigaretten verdween de dief, zonder enige schade te hebben aange- aan deuren of vensters. De K. en O.-concerten in de stadsgehoorzaal boeien steeds weer vele honderden Leide- naars. Hoe boeiend het kan zijn, toont het aandachtig luis terende meisje, dat geheel in de ban van de muziek lijkt. Onze naam staat in de hemel HONDERDEN hebben zaterdagmiddag ds. Jac. Eringa, emeritus-pre dikant van de Geref. Kerk van Oegstgeest, begeleid op zijn laatste tocht naar de begraafplaats naast de Groene- of Willibrordkerk. In de kerk zelf werd een rouwdienst gehouden, waarin ds. G. Th. Rothuizen uit Leiden voorging. Onder de velen die deze plechtigheid bijwoonden, waren burgemeester en mevrouw Du Boeuff, afgevaardigden van de Herv. Gemeente en de r.k. kerk, kerkeraadsleden van Nieuwe Pekela, de Oegstgeester wethouders en de predikanten Dronkert, Westerink, Maas kant, Van den Berg en Bijleveld. Na het zingen van do gezangen 55 luisterde de Gemeente naar een korte meditatie van ds Rothuizen over Hebr 13 7 en 8: „Houdt uw voorgangers in gedachtenis, die U het woord Gods ge sproken hebben, let op het einde var wandel en volgt hun geloof na. Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde tot in eeuwigheid". Als een Christen sterft, is het alsof iets van Jezus ons ontglipt. Maar de Bijbel zegt het tegendeel. Er is weliswaar geen drastischer verandering dan de dood. maar Jezus is dezelfde gebleven. Hij niet veranderd sinds hij over Jaïrus' dochter zei: „zij slaapt", zo begon ds. Rot- Wij hebben ds, Eringa niets beter meer te gunnen, maar de zijnen wel. Jezus ech ter gunde Johannes de Doper. Zijn beste vriend, geen opstaan, zoals bij het doch tertje van Jaïrus. Toch kunnen de i winning van Jezus en het sterven niet altijd blijven samengaan. Hoe sprak ds. Eringa over en hoe ge tuigde hij van Jezus! Wat een prestatie is het, tientallen jaren één Gemeente ;n. Zondag preekte h(J nog. Met lezen van zjjn laatste tekst sloot ds. Rot- Dan kbaorhoid Nadat men gezang 31 had gezongen en de dienst was besloten, sprak de praeses van de kerkeraad, de heer J. J. Siljeé, namens de Kerk van Oegstgeest. Deze g®- waagde van grote dankbaarheid. Altijd stelde de overledene aan het eind van zijn preek de vraag: hebt u Jezus lief? Vele jaren laten zich niet in enkele woor den samenvatten, maar vooral zieken en bedroefden zagen reikhalzend naar zijn komst uit. Een dominee in Oegstgeest heeft het moeilijk en ds. Eringa heeft het heel moeilijk gehad; hij werd soms niet be grepen. Ondanks moeite en verdriet ging hij door met zijn werk. Daarvoor past grote dankbaarheid. Namens de classis Leiden gewaagde dr. Westerink van grote trouw en vriend schap. Daarvoor ook mag hij nu het feest van zijn Here vieren. Geloof Een lange rij volgde de baar, die onder klokgelui en orgelspel van gozang 28 2 weet aan wie ik mij vertrouwe", udt de kerk werd gedragen. Nadat de kist, die slechts door een palmtak was gedekt, was neergelaten, verzocht ds. Rothuizen in te mmen met de belijdenis, die ds Eringa dikwijls heeft uitgesproken, maar die ook zijn eigendom was. Nadat psalm 43 4 was gezongen, dankte de heer J. P. Eringa te Baarn, oudste van de overledene, voor de overwel digende belangstelling bij de begrafenis hem, die niet alleen voorging, maar ook voorleefde. In de rooms-katholieke kerk te Oegst geest heeft men ds. Eringa gisteren her dacht tijdens het Memento voor de over ledenen. De enig complete opleiding Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 6S TELEF. 16558 Tal van activiteiten in Leiden Oude wens herleeft door de groeiende belangstelling EéN VAN DE moeilijkste punten van het programma dat K. en O. voor dit seizoen heeft opgesteld, is de film. Dat kost veel hoof dbi ekens, omdat het door blokkering van verscheidene films, die voor vertoning i; aanmerking zouden komen, het draaien van deze rolprenten niet mogelijk is. De bedoeling is die films te brengen, die de moeite waard zijn, maar die, omdat het geen films zijn die geld in het laatje brengen in de bio scopen niet worden gedraaid, of films die wel geweest zijn, maar van wege hun waarde nóg een vertoning rechtvaardigen. Zo heeft men op het programma: Met eervol ontslag, De voddenrapers van Abbé Pierre en Henry V. Deze serie van zeven filmvoorstellingen zal worden gegeven op dinsdagavonden in het Antonius Clubhuis. Het feit, dat men nu smalfilm zal draaien zal aan de kwaliteit van het beeld niets afdoen want men heeft een nieuwe projector aange schaft, waardoor de bezwaren van smal film worden ondervangen. Ook de filmstudiekring gaat weer door, maar welke zeven films er in de film zaal van de Rijksuniversiteit zullen draaien is nog niet bekend. Dat er grote belangstelling bestaat voor lezingen blijkt wel uit de Het aantal deelnemers aan de bezoekers van de lezingen was 4372. Ook in deze sector kan worden gesproken van toenemende belangstel ling. Wanneer men ziet, wat deze winter weer wordt gt-bodenlezingen op veler lei gebied, gehouden door mensen die met gezag over de verschillende onder werpen kunnen spreken, dan kan het niet anders of ook nu zullen de zalen vollopen. Voor de eerste lezing van de heer Regout, die een reis maakte van Alaska Vuurland en daarover komt vertel en een kleurenfilm zal draaien, heeft zelfs de grote zaal van de gehoor zaal gehuurd. Van al deze activiteiten, waarbij ook nog excursies komen, wordt men op de hoogte gehouden door een abonnement op het maandblad te nemen. Daar staat alles uitvoerig in en men heeft tegelijkertijd een pro gramma voor toneel- en muziekuit- W erk Wanneer men wat we schreven goed gelezen heeft zal men begrijpen wat een berg werk er verzet moet worden. Al die activiteiten van K. en O. zijn bovendien nog verspreid over 24 gebouwen. In het afgelopen seizoen heeft men 545 maal een zaal of lokaal moeten huren. Dan moet men soms zélfs nog de kachel aan maken en met stoelen gaan slepen. Daarom wint door de groeiende belangstelling voor dit werk van K. en O. de oude wens een cultureel cen trum te hebben, met het jaar aan ac tualiteit. De cijfers spreken een dui delijke taal. Er moet een oplossing worden gevonden voor deze moeilijke situatie. Wie weet. Finse regering. De sociaal-democraat Fagerholm is er in geslaagd een coalitie regering te vormen in Finland met mede werking van 5 van de 7 partijen. KOORDWIJK Lampionoptocht Het fanfarekorps Excelsior maakte, ompleet met majorettes cn drumband, en muzikale wandeling door Noordwijk linnen, gevolgd door een lampionoptocht. !r was veel belangstelling. Succes voor K. en M. De Noordwijkse bloembollenfirma Ko- ijnerrburg Mark heeft met een inzen ding van 70 gladiolensoortén op een ex positie van de Royal Hortical Society te Londen, een gouden medaille behaald. (Advertentie) JOHAN SCHOLTES secretaris wereldmuziekconcours Kerkrade MAN VAN DE MAAND 1 Door de Nederlandse Sigarenindustrie heloond niet 1000 sigaren Een Jury van journalisten, ingesteld door de Nederlandse Slgarenindustrle, heeft j Johan Scholtes uitgeroepen tot Man van de Maand. Deze eervolle onderscheiding ging vergezeld van 1000 sigaren, welke hem dezer dagen namens de Nederlandse Slgarenindustrle werden overtiandigd. In de persoon van Johan Scholtes eert de Nederlandse Slgarenindustrle het voltallige bestuur van de Stichting We reldmuziekconcours en alle medewerkers, die belangeloos hun medewerking ver leenden om door middel van de beoefe ning der muziek de verbroedering der rolken te verstevigen. >e Nederlandse Slgarenindustrle beloon- lc de Man van de Maand met de b««te loning. die men een man kan geven: ■et sigaren!

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 3