Blad GAAT U EEN NIEUWE KACHEL KOPEN? TIPS JONGE ZWITSERSE TROUWDE MET HOLLANDSE EVANGELIST Moeder droeg elf jaar haar verlamde zoon lang ZONDAGSBLAD ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1958 y Laai u voorlichten huishoudraad publiceerde kuttige lessen"] „Een nieuwe kachel plaatsen? Graag", zei de handelaar, maar voor de maand september zitten we al vol; dan zijn er zoveel mensen, die een nieuwe kachel kopen Behoort u tot die „zoveel mensen", die wel het of maar enkele besluit hebben genomen, dat er een nieuwe warmte bron moet komen, maar nog piekeren over wat „het worden moet": een vulkachel, een haard, een olie- stook, en „dus" wachten tot september? Misschien hebt U dan iets aan de onbevooroordeel de voorlichting die de Nederlandse Huishoudraad onlangs publiceerde. Eén ding willen we bij voorbaat aan de gegevens toevoegen. Als u precies, maar dan ook precies het naadje van de kous wilt weten, kunt u gaan kijken in het Bouw centrum te Rotterdam, waar de Huishoudraad. in de afdeling „Wonen", alle soorten kachels op een rij heeft staan, en waar u er over kunt horen. Maar we dat u ook met het volgende uw voordeel kunt doen. en dat is makkelijker, want Rotterdam ligt niet voor iedereen vlak naast de i de _ig. U kunt stoken met vaste brand stoffen. Dat zijn: anthraciet. co kes. parelnoten, eierkolen, bruin koolbriketten. Of met vloeibare brandstoffen. Dat zijn petroleum, gasolie, diesel olie. huisbrandolie. Maar het kan ook nog met gas Om van het electrische kacheltje voorlopig maar te zwijgen. Eigenlijk elke warmtebron heeft voor- en nadelen. U moet ze zelf maar tegen elkaar afwegen. Hier zijn er een paar: Voordelig alles De vulkachel, potkachel, sala mander of Ierse kachel zijn voor delig: laag in aanschaffingskostei. en met alle soorten, dus ook de goedkopere, vaste brandstof te Vragen vrij veel kans op stof, duurt even. voordat ze op max male temperatuur zijn. Voor tijd» lijke verwarming zijn ze minde geschikt. Rl Van R.K. internaat naar Gospel-tent Het was in het najaar van 1954 dat een blonde jongeman de klopper liet vallen op de deur van een rooms-katholieke kostschool in Parijs. Een luikje in de deur ging open, een gezicht, omgeven door een nonnekap, ver scheen. In rap Frane, met een accent dat toch de noordeling verraadde, vroeg de jongeman mademoiselle Ingeborg Dtibler te spreken. Het duurde een half uur voor de poort openging en Ingeborg, die onderwijzeres aan het inter naat was, verscheen. Een paar dagen later verliet dt 19-jarige Ingeborg Parijs. Ze ging terug naar Zwitserland, haar va derland. Nog geen jaar na het be zoek van de blonde jongeling aan het Parijse internaat, trouwde In geborg. Nu heet ze madame Van Woerden-Dübler. Haar Bij d« waterval worden uitgezonden zingt Inge een paar liederen of leest ze een gedeelte uit de Bijbel. Welke vragen kwamen hoofd op, toen u besloot Huishoudraad somt en het zijn waarschijnlijk ook vragen: Vaak houdt Peter evangelisatie- 1. Kies ik kolen of olie? Campagnes campagnes in Zwitserland, Frank- 2. Wat kost het verwarmen houdraad. De meeste haarden rijk, Italië en Zuid-Dmtsland, en yan een ruimte? tadien h« even moge l, gaan 3 Hoc verwarm ik een ka. moeder Inge en de kleine Damlo mee mer zonder schoorsteen? Voor de jeugduitzendingen en 4. Hoc een keuken? jeugdbij eenkomsten heeft Peter 5, Kan ik de badcel verwar zangboek samengesteld. Thuis als Danilo rustig slaapt of met zijn blokken speelt, ontwerpt Inge met potlood en penseel de il lustraties voor dit boek, dat bin nenkort in Amsterdam gedrukt zal worden. Op de achtergrond werkt zij zo mee aan het grote werk van de verbreiding van het evangelie: stilletjes tussen het publiek in een rally, een zacht gezongen lied in een uitzending, een fleurige kin derprent in het zangboek. men.' 6. Hoe groot moet de capa citeit van het toestel zijn? 7. Kan ik m'n brandstol» op slaan, en hoe? Om te onthouden En hier zijn dan wat gegevens, die u wel moet onthouden als u aan het uitzoeken van uw nieuwe kachel gaat. Het is van belang of uw kamer doorlopend verwarmd moet wor- ONS PATROON Benzinekringen Bent U i etvlek En, terwijl ze de patates-frites „aar man tre in s>ssende vetpan liet glijden, 'f' vertelde zijn Zwitserse moeder jonga Nederlandse h„ haar'Nedetla„dsa man had ontmoet. Dat was in Schaffhau- sen, vlak bij de beroemde water val. Peter preekte daar en speel- ter, evangelist, een broer Haagse predikant (zie ook pagina Geestelijk Leven). Ingeborg, de jonge Zwitserse vroutc van een Hollandse er an- I gelist in Zuid-Europa. Aj en toe j haalt Inge de klederdracht, zoals I die in Thurgan nog veel wordt de kast en pronkt in die kleurige kledij. hebt U i i de gans lal de VOOR DE „MODESHOW' I NA DE VAKANTIE Vlak bij de Rue Richemont, op een vierde etage waar je door een der ramen nog net een stukje het blauwe n witspitse bei g'an.Tgd war'nn.' Da', hadden geopend an Inge was met vakantie de heuvels en de kostschool in Italië, waz kunt zien, heeft derne talen, keramiek, steno-ty- schreef dit Ingeborg voor haar gezin twee pen, schilderen en muziek leer- Naar Peters „basis" kamers, een badkamer heerlijk grote Zwitserse keuken Daar zat, toen ik het gezin be zocht, Danilo, de vijftien maan den oude baby, op een Hollands potje in een Hollandse kinderstoel. de. Peter reisde in die tijd, en doet dit nu nog, half Europa af als evangelist. Eén keer heeft hij haar, na die eerste ontmoeting geland een brief geschreven, maar Inge merkte dat de nonnen de brief Een ontroerend voorbeeld van ware moederliefde heeft een Italiaanse boerin gegeven, die haar verlamde zoon elf jaar lang op haar schouders naar school droeg. Met eerbied in hun stem spreken de mensen aan de kust tussen Rapallo en Genua over Maria Raggio, die iedere dag opnieuw met haar jongen op de rug het smalle geitenpad afzeulde, dat haar dorpje Mexi verbindt met San Ambrogio, waar de dichtstbij zijnde school is. woners zelf de weg geschikt te maken voor auto's. Dat bericht kwam in een Genuese krant Na de school in Italië ging Inge een paar maanden naar En- daarna naar Parijs, het internaat waar ze onder wijzeres was, tot Peter haar kwam opzoeken. Samen reisden ze terug naar Zwitserland, Peter naar zijn basis" in Lugano, waar hij mee werkte aan uitzendingen van Ra dio Réveil, Inge eerst naar het se cretariaat van een machine fabriek en later ook naar Radio Ré veil, naar het secretariaat voor de kinderuitzendingen die Peter ver- De zevende juli 1955 was de gro te dag. Thuis, in het dorpje Tobel het kanton Thürgan ken een complete mode st show. Alle meisjes dragen dan iets nieuws en onze dochters zullen dan zeker niet willen achterblijven. Zo'n ruitjurkje met enke le plooien in de rok zal in die „show" een goed figuur slaan. Het jurkje heeft en- kele plooien in de rok. een schuingeknipt pasje en een zakje op het lijfje. Een u»if kraagje completeert het f geheel, maar een kraag van hetzelfde materiaal als de jurk. zal ook heel flat teus staan. Voor de leeftijden 8, 10 en 12 jaar heeft ongeveer 180 cm 7.30 meter nodig. Dit patroon stof 1 de volgende morgen ontving de bruiloft gevierd. De huwelijksreis verkrijgbaar redactie een cheque miljoen lire voor het in orde maken van de weg. Aan het w\jderen, narigheid van een kring overge houden. Die kring is weer weg te krijgen door de hele plek flink met tslkpoeder te beftrooien en het kledingstuk zo een half nurtje te laten liggen. Afborstelen en de kring is verdwenen. Doet U echter so weinig mogelijk met benzine Tanwege het brandgevaar. Even goede resultaten kunt U he reiken met een poederstiftje, dat speriaal vetvlekken verwijdert en bij de drogist verkrijgbaar is. Planten drenken te zijn, dat de auto van gingen Inge de school bij Teresio voor de wonen. deur kan komen. Dan zal dezi jongen toch nog zijn zo hoop- Vijf jaar was Teresio Raggio, toen hij op een dag koorts kreeg. ten. De moeder zei: „Morgen ben je weer beter.Maar de volgen de dag was hij verlamd. De dokter kwam en zei: .kinder verlamming". Teresio bleef aan beide benen verlamd. Toen hij naar school moest leek het erop, dat hij nooit samen met zijn leeftijdgenootjes les zou kunnen hebben. Toen begon het offer van Moeder Maria Raggio. In de radio-uitzendingen die Pe- uol begonnen schooïcarrière niet ter tegenwoordig verzorgt en die een eindexamen kunnen afslui- bureaus voor f OjSO per stuk. De patronen kunnen ook per post worden toe- gezonden, de prijs is dan 0,60. Dit bedrag gelieve u m postzegels te plakken op de briefkaart, waarop u uw bestelling doet. Plak deze postzegels naast de gewone fran- keerzegel. Wilt u uw bestelling voor 6 september a.s. doen? Na die datum kunnen geen opdrachten meer worden aan- Gaat U er een dag of vier, v«f, tussenuit en hebt U niemand die in die tijd Uw planten in de ven sterbank kan verzorgen, doet U dan eens het volgende. Wikkel stukken van een oud, goed natgemaakt laken in dikke, maar stevige plooien om de bloem potten, die U op een broodbordje iet. Zomaar onversebilligweg er omheen draaien en met een speld iststeke bordie en lappen l licht, ■O, dat ie net niet in de zon staan. U kunt dan met een gerust hart een dag of wat weggaan: de planten hou den vocht genoeg, want de lappen zorgen, dat de pot aan de buiten zijde niet uitdroogt en daardoor kunnen de wortels van de planten het water beter vasthouden. Smerige jongens Een vooraanstaande Britse Radio Monte Carlo iedere dokter heeft het recht donderdagavond om half twaalf VAN BLOEM EN PLANT Beste leerling Teresio was de beste leerling van zijn klas en ryn onderwij zers adviseerden hem naar Ra pallo op het gymnasium te la ten gaan. Maar Rapallo is ver en zo ver kon de moeder de steeds groter wordende jongen met de beste wil niet dragen. Er werd een oplossing gevon den: een auto van de school zou Teresio iedere morgen op halen en weer terugbrengen. Daar er echter geen andere weg naar het dorp leidde, dan een geitenpad, moest Maria Raggio haar kind naar de Via Aurelia brengen, de grote autostrada langs de kust. En iedere morgen opnieuw wankelde de moeder met haar steeds zwaarder wor dende last langs het steile bergpad naar beneden, naar de grote weg. En iedere middag strompelde ze met op haar rug de jongen het pad weer omhoog: een last van 140 pond Uitgeput Op een dag waren de krach ten van moeder Maria uitgeput: de jongen was haast een volwas sen man geworden. Maar Maria Raggio gaf niet op. Zij wendde rich tot de avtoriteiten -et het &nze bloementuin vraagt Nu reeds aandacht voor het volgend jaar Verplanten Als de naam september op de kalenderblaadjes komt te staan wordt het voor tuinbezit- ters weer tijd om aan het vol gend jaar te denken. De groot ste fleur voor dit jaar is cr af. al zijn er dan nog wel herfst bloemen die ons met hun kleu ren een fraaie aanblik kunnen bezorgen. Maar verschillende plekken in de tuin beginnen al een min der mooi uiterlijk te vertonen. Andere gedeelten zijn al bijna kaal en vragen om een nieuwe beplanting, 't zij van planten, 't zij van bolgewassen. Wij kunnen nu beginnen re kening te houden met hetgeen wij in de loop van de zomer hebben opgedaan. Hier stónden de planten te dicht opeen, daar vielen open plekken die beter benut hadden kunnen worden. Weer op een andere plaats harmonieerden de kleuren niet met elkaar, of stond een lage plant geheel verscholen achter een grote. 't Is daarom goed om gewa pend met potlood of ballpoint en papier de tuin eens door te lopen en enkele aantekeningen te maken. Dat wordt door par ticulieren te wein g gedaan, met als gevolg dat men later niet weet wat men wilde ver anderen. Heeft men zijn plannen op papier staan, dan kan men in de loop van deze of van de vol gende maand aan het werk Verschillende vaste planten kunnen thans geplant of ver plant worden. Als men wat voorzichtig te werk gaat. en de planten met een fikse kluit los- steekt dan kan men alles wat men een andere plaats wil ge ven wel verzetten. Maar voor zichtig! Als de grond niet al te vochtig is dient men eerst flink te gieten, zodat de omlig- blijft de grond dan beter de wortelkluit hangen en zullen voorzichtig over- den. Men kan t ze verplant zijn. An- het met planten, die men van elders betrekt. Van die kan men beter enkel de vroe ge bloeiers in de herfst plan ten. Dat zijn Doronicums. Hel- leborus, Pulmonaria's Adonis, Pioenen Primula veris. Hepati- ca of Leverbloempje, e.m.a. Andere vaste planton worden pas in het voorjaar geplant. Scheuren Nuis het oc't et om verschillen ie door scheuren te ren. Zo kan men ren en kennissen helpen, als n goede tijd aste planten vermeerde familie, bu- Ïilanten doende lad heeft. Scheuren, hoeft men niet ai te letterlijk te nemen. Men kan de plant wel in de grond laten staan en ze daar met een groot mes of scherpe schop in twee of meer stukken verdelen. Het voordeel is. dat het gedeelte, dat men behouden wU geen noemens waardige wortelbeschadiging krijgt. Op enkele dingen moet men bij het planten of verplanten letten. Zo moet men de knol van de Irissen ondiep zetten, zodat het bovenste gedeelte bloot komt te liggen. Zet men deze te diep dan dreigt rotterij te ont- Beschut De voorjaarsbloeiers zet men het liefst, als dat even kan, op een beetje beschutte plaats. Na tuurlijk moet de grond vóór men begint te planten in een goede voedingstoestand ge bracht worden door niet te zui nig te zijn met mest en niet te oppervlakkig met de »rond be werking. Flink diep losmaken, daar houden de planten van. Oude koemest is verre te ver kiezen boven verse. Kan men alleen maar verse krijgen, d; i der spitten wel ee* poos, liefst een paar weken, wachten met planten. In alle gevallen dient men er acht op te gaven, dat de wortels van de planten niet tegen een klodder mest komen ta liggen. Dat a dodelijk. Genoemde bolletjei kunnen heel goed hier en daar tussen de vaste planten gezet Ook de narciöbollen kunnen nu in de grond, maar het kan ook nog wel even wachten. kleine jongen verdedigd om smerig te zijn. Dr. Harvey Flack, de hoofdredacteur van het tijd schrift „De Familiedokter", schreef in het septembernum mer: „Abnormaal schone jonge tjes geven mij altijd een misse lijk gevoel. Een smerige hals heeft nog nooit iemand kwaad gedaan, behalve de volwassenen, die te veel belang hechten aan hun uiterlijk. Meisjes worden lang niet zo smerig als jongens. Niemand weet wat de reden is. Jongens schijnen uit instinct te weten, hoe belangrijk de be schermende vuillaag van de huid is. Hierin moet men niet ingrijpen door dikwijls wassen". Dokter Flack is blijkbaar een waterhater Volgens ene dokier Flack uil Engeland suden deze frisse Hollandse jongens eigenlijk maar van tijd tol tjjd gewassen behoeten te worden. Althens hjj vindt al dat uas^en helemaal nies modig. Jee hel bericht De oliestook heeft zich met suc- met petro leum (ook verkocht onder de naam haardolie). lichte huisbrand olie of gasolie. Laat u voorlich ten over de prijzen van die vloei bare brandstoffen, voordat u be sluit! U moet. bij aanschaffing van een oliekachel, rekening hou den met de plaatselijke voor schriften; in vele steden mag men maar 30 liter brandstof tegelijk in huis hebben, in andere zestig, of meer. In een tuin kan ook een 200-litcr vat staan: voordeliger, want de meeste vloeibare brand stoffen worden goedkoper naarma te men er meer tegelijk van koopt. len a z'n maximumcapaciteit, voor tijdelijke verwarming is hij dus zeer geschikt. Hij geeft vrijwel geen stof en geen roet, noch onaan- gename geuren. Hij heeft echter een goede schoorsteen nodig; laat die dus eerst nakijken. De meeste oliekachels hebben het bezwaar, dat het olieverbruik in getemper de toestand te hoog is, maar ook daar hebben sommige fabrikanten iets op gevonden. Alweer dus: laat u voorlichten, voor u koopt. Diversen Ook een kamer zonder schoor steen kan verwarmd worden lb v. met een gashaardje met een muur- aansluitirrgvoor de keuken is gas geschikt, voor badcellen zijn er gas- zowel als electrische warmtebronnen in de handel. De veiligheidsvoorschriften daarvoor moet u bepaald niet over het hoofd zien. In het algemeen: ga met uw nieuwe kachel niet over één nacht ijs. Meet uw kamer zorgvuldig op en vertel de handelaar die maten, vertel hem ook of u ook sto kende) buren links, rechts, boven en beneden hebt. of uw kamer veel ramen heeft, of hij op het noorden, zuiden, westen of oosten ligt. Al die omstandigheden zijn belangrijk. De haard of de haardkachel heeft een hoger rendement dan de kachel? De potkachel, de kans op uitgaan is *n paar op, kleiner, het vuur heeft minder toe zicht nodig. Er xijn haarden met boven afbrand en met onder af brand. In de praktijk zijn ze even uinig in gebruik, zegt de Huis branden het best op anthracle De heteluchtkachel is een haard of een vulkachel, waarbij men door een scherm de warmtc-af- gifte door straling heeft onder drukt; vertrekken, die met een voornamelijk „afstralende" kachel niet goed gelijkmatig te verwar men zUn. blijken soms zeer ge diend met het heteluchtsysteem.. straks de kachel, een oude of een nieuue gestookt nadert voor de kinderen ook weer de mooiste tijd van jaar: het zingen tan liedjes eoor de goede Sint bjj de schoorsteen. C -6en nieuw beqit\~, Het artikeltje „Moeders moeilijkste taak" In Blad Zij van de vorige week zullen al onze moeders wel dadelijk gele zen hebben. Zo ging het mij tenminste. Mijn hart zei er aanstonds ,,ja en amen" op, want de septemberbranding kan in onze gezinnen inderdaad hevig zijn. Om in die branding het roer te houden is geen geringe kunst. En het is ook al tijd nog zo'n afgrijselijk dure maand. i deze maand Nu we een natte, kille zomer achter de rug hebben, waarin ieder de zo nodige zomerwarm te tekort gekomen is, zal het met de gezondheid en de onlos makelijk daaraan verbonden stemmingen in onze gezinnen, helemóól niet meevallen. Zo zouden we nog wel even door kunnen gaan met onze jeremi ades. Arme septembermaand! Zien we nu helemaal je schone zijde over 't hoofd? Laten we daar nü eens aan dacht aan schenken. Ten eerste: de heerlijkheid van het gewone leven. De zomer kan door het voortdurend in- en uitvliegen van gezins- en familieleden zo onrustig zijn, zo moe maken. Dan komt daar septesmber aan. Stille, nevelige morgens. In huis is 't ook stil. nu ieder naar z'n werk en naar school is. Zacht dringt de zon door de nevel sluiers heen. De druppels in een kunstig geweven spinneweb be ginnen te schitteren als dia manten. Of zijn het tranen?? Wij staan stil en vinden na alle zomers numoer eindelijk onszelf terug. Er is even tijd voor bezinning. En dan zien we opeens de geweldige mogelijk heid, die God ons J schenkt. De mo gelijkheid van te maken. Er het laatste werk- seizoen véél dat niet goed was in onze gezinnen? Irwloeden van buitenaf, die zo ongemerkt bin nengeslopen zijn en veelal hun verwoestend werk reeds aan vingen? Ieder weet dat van haar eigen gezin het beste. Om wat concreter te zijn wil ik iets citeren uit een brief van een lezeres. Zij schreef: ,,U vraagt of de bijbel nog wel open ligt in onze gezinnen. Ach mevrouw, vroeger, toen de kinderen klein waren, lazen we driemaal per dag aan tafel uit de bijbel, 's Middags was dit dan de kin derbijbel. Maar tegenwoordig ben ik al blij. als het er één maal van komt. ..Het hardop voorgaan in gebed is óók al tot éénmaal per dag teruggelopen. 2 maal naar de kerk gaan. komt er nooit meer van. Onze kinii deren nemen nooit hun bijbeltje mee naar de kerk En ik moet u bekennen: ze weten er geen weg in. Is he'. nu van mij wet- ticisme. dat ik al deze dingen zo verontrustend, ja eigenlijk zondige nalatigheid vmd?" Ziet u. hier hebben we een vrouw. die even stilgestaan en zich bezonnen heeft op het geestelijk welzijn van haar ge zin Mevrouw, nu is er na de vacantie ook voor u de moge lijkheid van een nieuw begin. Want u móét met deze dingen werkelijk opnieuw bezinnen moeders, die met onrust in het hart een dergelijke geestelijke teruggang in haar gezin waarnemen. Mevrouw v. d. P., hier is geen sprake van wet- ticisme. U weet evengoed als Ik dat het kerkgaan enz. ons niet zalig maakt, maar wél moeten onze kinderen beseffen, dat Gods Woord voor hen evengoed als voor ons: onmisbaar voedsel is. Natuurlijk lezen we geen hele kapittels en we lezen óók niet even vlug en mechanisch, maar wél met eerbied en overgave, met ons hart. Begin er nu in september tegen, omdat ze zogenaamd geen drie minuten tijd hebben, tóch doen. Als uw man niet hardop voorgaat, moet u het doen. Noem al deze dingen: sleur, maar het is dan toch een ge zegende sleur, die wij niet on gestraft verbreken. Dit is dus één van de dingen, waarmee we bij de aanvang van een nieuw werkseizoen een nieuw begin kunnen, nee moeten maken. En laten we nóg eens even nadenken: waren, of zijn er ver keerde vriendschappen in het leven van onze kinderen? Moet het nu weer nét zo gaan als verleden jaar, dat we telkens politie-agent moeten spelen bij die grote kinderen, die de deur maar uithollen, zonder dat we weten waarheen? Voorts zien wij als goede re- geersters vooruit wat onze huis houding betreft. Was die brand stof-rekening van 't laatste stook- seizoen niet veel te hoog voor ons budget? Is het financieel wel verantwoord om in die grote koude kamer aan de voorkant te blijven wonen in de winter? Zouden we toch óók niet iets ge zelligs kunnen maken van die kleine kamer op het Zuiden, al kijk je daar dan bij je achterburen op tafel? September: de mogelijkheid van een nieuw begin maken met spoor gelopen is. September is óók: opnieuw be ginnen. De mens zijn arbeid dit Al sputteren uw kinderen te mógen werken, steeds minder beseft wordt in onze tijd. En waar de arbeidsvreugde zoek is zullen land en volk ten- onder gaan. Wie zo min moge lijk werkt en zoveel mogelijk geld wil verdienen verandert de zegen in een vloek. Een vloek, die hij tegen zichzelf richt. Het is een verschrikkelijk beeld on zer dagen: de mens, die te lam lendig is om te werken en die z'n vele vrije tijd niet met iets waardevols weet te vullen. Als holle vaten, als levende doden bevolken zij onze steden. Wat wordt er van de volgende gene ratie? Het antwoord hierop zal van een groot deel van de moe ders afhangen. Laten we onze kinderen toch als 't u blieft tot ijver aansporen. nu zij weer naar school, aan de studie of naar hun werk gaan. Zélf met een opgewekt gezicht en een zonnig humeur onze plicht ver vullen. Deze zien als een ons van God opgelegde taak. waarin we Zijn mede-arbeidsters mogen Mede-arbeidsters óók aan de kinderen, die van Hem zijn. Me de-arbeidsters in Zijn Koninkrijk. We gaan weer starten met ker kelijk- en verenigingswerk. Ook op deze terreinen zou het niet kwaad zijn hier en daar een nieuw begin te maken. Komt moeders, wij in ons kelin rijk verwachten van God de kracht en de moed en dan zal het ons met Zijn hulp ook waarlijk wel gelukken. Als wij nu eens allemaal be- gónnon met ieder voor zich al leen in een stil hoekje Spreuken 31 10einde te lezen Zullen we dan niet roals de huisvrouw, wier lof hiei bezon gen wordt de komende septem bermaand toelachen? MARGAkJTHA I

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 7