De vroegere Trekvaartbrug Om de Doorbraak houdt plezierig tuinfeest van het draaiboek Pitmanschool Blonde Leidse studente thans Tulpenkoningin VAN MENS TOT MENS LET OP!; ROMANCE KOMT BIJ U THUIS NIEUWE LETDSCHE COURANT ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1938 serie oud-Leiden hoeft een stadsbeeld niet al jaren gele den te zijn verdwenen. Met het voortgaan der jaren worden de foto's van wat nog niet zo lang geleden zonder meer werd af gebroken of moest worden vervangen uit het oogpunt van „blijvende herinnering" be langrijker. Dwaalden we vori ge week over de wijde Lam mermarkt en door het verval len maar intieme Wijk- en Korte Scheistraatje, we hou den De Valk nog even in het oog en passeren niet zonder gevaar de krakende gebogen brug tussen de Rijnsburger- en de Maresingel. Een van oud heid niet afkerig zijnde jongen van vijftien voegde ons on langs toe, dat wij in onze ru briek oud-Leiden maar weinig of helemaal geen rekening houden met de herinnering van de jonge lezers. We heb ben hem geen concessies ge daan; die gaan als het oud- Leiden betreft al spoedig te ver, omdat het immers juist de bedoeling moet zijn, wil deze collectie waardevol en interes sant blijven, zo oud mogelijke foto's te publiceren, foto's die niet in oudheidkundige boek jes zijn opgenomen, die men niet op vroegere kalenders ziet en waarbij het zelfs mogelijk is, dat het gemeente-archief aan de Boisotkade er jaloers mee wordt gemaakt. Kort en goed: we hebben liever een prent van 1875 dan van 1910. Trouwens: het gaat er niet in de eerste plaats om, dat de plaatjes de eigen herinnerin gen van de lezers weer eens wakker roepen (al kunnen wij ons voorstellen, dat vele oude re Lei denaars daaraan hun plezier beleven); wie Leiden kent oud èn jong kan aan de hand van déze afbeel dingen en beschrijvingen uit maken, hoe het was en hoe de ontwikkeling van al die stads gezichten is geweest. Het komt ons voor, dat men niet oud be hoeft te zijn om zich dat dan goed te kunnen voorstellen. Hoofdzaak is, dat men tot in bijzonderheden weet, hoe het NU is. Dan is een oud-Leiden- foto vaak onmiddellijk duide lijk. Maar deze foto is dan toch niét oud. Wie vijftien is, zal zich de brug zeker weten te herinneren. Het is de Trek- vaartbrug bij het kruispunt Haarlemmer w eg-Rijnsburg er- singel-Mare-Maresingel. De werkzaamheden zijn daar be gonnen in 1950 en de nieuwe brug is geopend op 26 mei 1951 's morgens om half twaalf. Ook vanavond MOETEN de organisatoren van andere speeltuinverenigingen, voordat zij een tuinfeest houden, telkens weer met spanning naar de weer berichten luisteren, het'bestuur van de speeltuinvereniging Om de Door braak, behoeft zich geen zorgen te maken. Enkele jaren nu al, wordt op de kale vlakte, die zo toepasselijk de naam De Doorbraak draagt, tegen het einde van augustus een grote tent opgeslagen en voor de mensen, die hun hart verpand hebben aan de speeltuinvereniging, breekt dan een drukke tijd aan. Zoals bijna elke organisatie, heeft ook deze vereniging geld nodig om te blijven draaien. Voor speeltuinen bieden tuin feesten een uitstekende gelegenheid om de pot weer eens goed te spekken. Met groot plezier geven vele enthou- aste leden zich op om hij het tuinfeest helpen, zo verzekerde ons de heer J. an Hereon, de voorzitter. Het is zelf6 zo, at van de leden voorstellen komen om ïns wat meer variatie in het tuinfeest brengen. Woningbouw in Leiden In Den Burcht is een vergadering ge houden van de afdeling Leiden Bouw fonds Nederlandse Gemeenten. Het ging de bouw van woningen aan de rand het zuidwestelijke stadsdeel, aan het eind van de Vijf Meilaan nabij de Bos- huizerwetering. Dit worden 31 eengezins woningen, bestemd voor bij het Bouw fonds aangesloten spaarders. In aan king komen zij, die in staat zijn een ste storting te voldoen variërende f 3.275 tot f 5.500. Men moet overigens ook over een voldoende inkomen be schikken om de maandelijkse rente er aflossing te kunnen storten. Voor Inlich tingen kan men zich wenden tot de ge meentesecretarie. Grenswijzigingen in de Rijnstreek p EDEPUTEERDE STATEN van y Z.-Holland hebben aan de betrok ken gemeentebesturen een gewijzigd plan aangaande de grenswijzigingen in de Rijnstreek voorgelegd. Hierin wordt voorgesteld de vorming van één grote plattelandsgemeente in de streek tussen Gouda, Woerden en Bodegraven, be staande uit de dorpen Barwoudswaarder, Rietveld, Waarder, Lange Ruige Weide, Papekop en Hekendorp. Volgens het oorspronkelijke plan zou den Barwoudswaarder en Rietveld wor den opgeheven en verdeeld tussen Woer- en Bodegraven. Waarder zou dan worden ingevoegd in een grote platte landsgemeente samen met grote delen van Lange Ruige Weide. Papekop en Heken dorp. Tegen dit oorspronkelijke plan wer den ernstige bezwaren ingediend, voor namelijk door Barwoudswaarder en Riet veld, die met Waarder een reeds oude band hebben (zij hebben bijvoorbeeld ;n één burgemeester en één gemeen tesecretarie). Zij drongen aan op de vor ming van een nieuwe Rijnstreekgemeente met de dorpskern Nieuwerbrug als cen trum. Zou dit onmogelijk blijken, dan waren zij voorstander van het -^ge naamde zes-gemeentenplan met afstand van een klein gedeelte van hun grond gebied aan Woerden. G.S. blijken nu dus op de bezwaren van deze twee gemeen ten te zijn ingegaan. De bij de voorge stelde wijzigingen betrokken gemeente raden kunnen vóór 1 oktober hun stand punt ten aanzien van dit nieuwe plan bij G.S. kenbaar maken. Tussen de bladzijden PLANTSOEN 65 TELEF. 26558 TYPEN STENO in 4 talen BOEKHOUDEN DUITS ENCELS FRANS SPAANS NEDERLANDS MIDDENST OPL. zo zijn er dan elk jaar weer ni< evenementen, die stromen toeschouwers noden hun portemonnade te voorschijn halen, waarmee zij dan bijna ongemerkt de speeltuin wat rijker maken en de kin deren. die de speeltuin bevolken, meer vreugde bezorgen. Gieteravond begon het rad van avon tuur te draaien; voor vele bezoekers een kans op een grote taart; voor de organi satoren van dit feest een kans op aan schaf van nieuw speeltuinmateriaal. Ook vanavond kan men komen genie ten van dit uitstekend georganiseerde tuinfeest. Dienst voor gerepatricerden Morgenochtend 11 uur wordt in de aula van de school aan de Boshuizerkade een speciale kerkdienst voor gerepatri- eerden gehouden. Voorganger is ds. A. H. Smits te Noordwijkerhout. Ds. Smits studeerde in 1942 aan de Hogere Theolo gische Sclipol te Batavia en was waar nemend predikant van Djokja en na de capitulatie van Japan predikant in Dja tinegara en Koepang op Timor. Tot 1954 verbleef Js. Smits op Nieuw-Guinea, stu deerde daarna nog in Leiden en werd, na een kort vicariaat in Den Haag, predi kant te Noordwijkerhout. Na afloop van de dienst is ds. Smits bereid om vragen te beantwoorden. Ned. Vereniging voor Koeltechniek 50 jaar Jubileum wordt te Leiden op 23 september gevierd De Nederlandse Vereniging voor Koeltechniek zal op 23 september te Leiden haar vijftigjarig bestaan vieren. Des ochtends zal in een bij eenkomst in het Kamerlingh Onnes Laboratorium de gouden Kamer lingh Onnes Medaille worden uit gereikt, die werd toegekend aan het natuurkundig laboratorium der Phi lips' gloeilampenfabrieken te Eind hoven wegens zijn bijdrage aan de ontwikkeling der koeltechniek door de constructie van een koudgaskoel- machine. Na deze bijeenkomst is er een ontvangst door het gemeentebestuur van Leiden ten stadhuize. In een buitengewone algemene verga dering in het museum „De Lakenhal" zal des middags het 59-jarig bestaan der eniging worden herdacht. Prof. dr. L Véhl zal spreken over „De ontwikkeling van de koeltechniek" en dr. K. Reitsi over „Vijftig jaren". Na een receptie in de namiddag zal de dag worden besloten met een gezamen lijke maaltijd in „Avifauna" te Alphen aan den Rijn. Du bist Musik CASINO. In de film Du bist Musik zingt Caterina Valente een keur van lie deren tegen een achtergrond van kleur en romantiek. Een jongeman, die geen succes heeft met de muziek die hij heeft gemaakt voor een show, wordt plotseling koning. Net op het juiste ogenblik is hij weer ko ning af, want behalve dat zijn muziek be roemd wordt, wint hij bet hart van een lief meisje. En wat heb je er dan aan koning te zijn? (Luchtig vakantie-verhaal). Haar eerste liefde TRIANON In München is men op de gedachte gekomen een film te maken, die 'oudig niet mislukken kan: De jeune premier van de vooroorlogse jaren. Hans Albers, en de door bakvissen vereerde nieuwe ster Romy Schneider in één rol prent, dat moert wel een succes worden. De financiers zullen zich bij deze idee •el in de handen hebben gewreven. Na et zien van „Haar eerste liefde" doen wij dat niet. De geschiedenis speelt zich af in het ge fantaseerde Kurort Badenau. waar zeer akelige dingen gebeuren na het overlijden de eigenares van een hotel. De eerste kelner wordt verbannen naar de toilet- tenafdcling, en de dochter ledene acht zich gedrongen te huwen met de schurkachtige zaakwaarnemer. Maarzo ver komt het niet. Eerst moet de bioscoopbezoeker de hele neer gang van Hans, het verdriet en de opof fering van Romy tot op de bodem hebben meegemaakt, vóór hij het schitterende slot in zich mag opnemen. Dit knutselwerkje is vervaardigd vol gens het aloude principe: bij alle tranen behoren ook een paar gliinlaóhjes. Regis- Harald Braun is te zeer Duitser dan dat hij zich niet zeer nadrukkelijk var deze opdracht heeft gekweten. Het resultaat? Een tot grote somber heid stemmende reeks beelden, Werner Eisbrenner muziek groot aantal kundiger collega's dan hij heeft toegevoegd. Waarom de film een bittere nasmaak achterlaat? Omdat hij nergens echte ont roering weet te wekken: het verdriet is niet echt, de sentimentaliteit druipt af. Een mislukte poging naoorlogse r liteit te verhullen in het kleed van vooroorlogse romantiek. (Romy en Hant hebben het toch o humor is per ongeluk uiterst geslaagd te noemen en de film zal ongetwijfeld slechts vrolijke gezichten produceren. (Hartverovcrende persiflages.) Kill from Texas REX The kid from Texas is een jon geman, die een kleine honderd jaar ge leden in het Wilde Westen een revolver- schutter van formaat was. De film laat de strijd zien tussen twee ranchers, waar in Billy zich onderscheidt door het dode lijk treffen van vele tegenstanders. (Vechtfilm). Schön ist die Welt LUXOR. Schön ist die Welt is ge prolongeerd. Met schlagers uit de oude doos hebben de Duitsers een gezellige film gemaakt met als achtergrond Oosten rijkse berglandschappen. Het lachkanon LIDO Afgaande op hun films wordt het niet duidelijk hoe de Amerikanen over het leger denken. Naast stoere pro- dukten van sterven of overwinnen en wenende weduwen bij een vlaggestok, geven zij de wereld hartveroverende per siflages van de botte methodiek die ieder leger schijnt te moeten kenmerken. Tot dit laatste genre behoort „Het lachkanon van de infanterie", een film, die iedere rechtgeaarde militarist zal doen sidderen van afgrijzen. Bij het Nederlandse publiek zal hij echter wel in de smaak vallen. Alle voorschriften en handelingen, die hardzwoegende legerstaven hebben uit gedacht en nog dagelijks uitdenken, den op hun werkelijke waarde getoetst en hert resultaat brengt enkele urei spontane lachsalvo's. De Amerikaanse In één moeite door Vanmorgen is in Leiden een echt fami liehuwelijk voltrokken. Want bij de drie bruidsparen waren drie leden vai gezin Lenting, Amaliastraat 34: twee dochters en één zoon. De namen vi getrouwden: Gijsbertus Jacobus Lenting (26 jaar) en Johanna Antonia Weer» <23 jaar); Franciscus Antonius Eradus (25 jaar) en Elisabeth Maria Lenting (24 jaar); Leonardus Johannes Sebel (23 jaar) en Johanna Maria Lenting (22 jaar). J ubileumtentoonstclling Leidse Postduivenclub Ter gelegenheid van het 35-Jarig be- aan houdt de Leidse Postduivenclub een jubileumtentoonstelling op 11. 12 en 13 december. Aan deze show kunnen alle bij de Leidse Concourscommiaaie aangesloten vereni gingen deelnemen door het inzenden van vijf duiven. Hieraan zijn geen kosten verbonden. Tevens kan ook Het Oosten van de groep van zaterdagvliegers hiervoor in schrijven. De vereniging met het hoogste aantal punten ontvangt een fraaie prijs. Keur meester zijn de heren L. P. Kulik (Gouda) en C. Dekker (Zaandam). Aanmelding kan geschieden bij de heer B. Geenjaar, Staal- wijkstraat 19, Leiden. Feestmarkt Leiden AGENDA VOOR LEIDEN Gekozen uit 3000 kandidaten Maandag vertrekt zij naar V.S. en Canada Een elegante, lichtblonde Leidse studente was gisteravond het middelpunt van een ontvangst in hotel „Wittebrug" te Den Haag. De ambassadeur van de Verenigde Staten te 's-Gravenhage, de heer Young, mevrouw Young en de afgevaardigde van de ambassadeur van Canada, de heer W. R. Hickman en diens echtgenote, kwamen afscheid van haar nemen ter gelegenheid van haar vertrek naar de Verenigde Staten en Canada op maandag aanstaande. Deze 23-jarige studente in de Franse taal, die reeds middelbare bevoegdheid en tolkend iploma cum laude verwierf is mejuffrouw Leni Quant. Zij werd uit 3000 kandidaten gekozen om dit jaar op het Noord - amerikaanse vasteland als Tulpen koningin namens de Verenigde Ne derlandse Bloembollenkwekers op te treden. Zij is naast haar liefde voor talen zeer geïnteresseerd in mode, heeft het „showen" speciaal geleerd om mee te doen aan modeshows voor liefdadige doeleinden en ontwerpt bovendien bij voorkeur haar kleren zelf. Over zee echter zal zij bij het aaribie- »n en propageren van Nederlandse bol- bloemen. behalve het traditionele kos tuum, ook tal van Nederlandse couture- creaties dragen. Bij haar afschedd is haar bij voorbaat reeds bij gezegelde eorkonde het erebur gerschap van Kansas Oity aangeboden. Deze waardigheid zal bij haar bezoek al daar op 17 en 16 oktober bevestigd Tussen 2 september en 24 oktober zal mejuffrouw Quant New York, Washing ton, Ottawa, Toronto, Montreal, Minnea polis, Denver, Salt Lake City, San Fran cisco, Tulsa, Kansas City; Dallas, Fort Worth en Birmingham bezoeken. Een reeks feestelijkheden en radio- teJevisie--intervuews, staat op het pro- gramma. Wandelsportvereniging te Rijpwetering opgericht Een groep wandelaars te Rijpwetering, die reeds aan vele wandeltochten deel nam, heeft het initiatief genomen vereniging op te richten, waarna kringbestuur van de wandelkring „Leiden omstreken" bij monde van de heren Bredevelt en Lugthart op een vergadering nadere inlichtingen verstrekt. De vereniging zal de naam dragen R.K. wandelsportvereniging De Rippers en zich aansluiten bij de kring Leiden. Het lopig bestuur is als volgt: Th. Lek, 4 zatter, Binnenweg 37; mej. M. Zandvliet, secretaresse, Poeldijk 2; Th. Otto, pen ningmeester, Koppoellaan 14. Hervormde kerkdiensten In de Maranathakerk gaat morgenoch- nd half tien ds. Smits uit Noordwijker hout voor. Om 11 uur preekt ds. Smits in de aula van de school aan de Boshui zerkade; deze dienst is niet alleen vooi gerepatrieerden, maar voor de gcheli wijkgemeente bestemd. Een dokier nodig De zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de dokters Lahr, Roo- denburg Vermaat. Pleiter, Jansen Langezaal. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken wordt waargenomen door theek Boek/rijt, Breestraat 74, tel. 20552 Bovendien geopend tot zaterdagmidda zes uur de Doeza-apotheek. Doezastraa 31, tel. 21313, en de Havenapotheek, Ha ven 18, tel. 20085. In Oegstgeest: apo theek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, 26274. Tegenvaller FN TOEN van de week honderden vaders en moeders de stralende gedachte kregen hun kroost nog een hele dag zonneschijn te laten happen, voordat de wetenschap weer beslag op de bloeiende jeugd zou leggen, speelden zich aan het Katwijkse strand bij het scheiden van de zee en de buitenlucht weer de gebruikelijke tafereeltjes af: Pietje had de hele middag vlak bij de tent gespeeld en Toosje was urenlang zoet aan het taartjes bakken geweest; maar nu waren zowel Pietje als Toosje, als tientallen andere ondernemende mens jes plotseling verdwenen, tot grote smart van hun ouders. De meeste kinderen werden brul lend over hun eenzaamheid in de ge bruikelijke opvangcentra aangetroffen, maar een ouderpaar uit Leiden moest langer zoeken en vond ten slotte zijn dochtertje terug op het politiebureau. Het weerzien bracht geen onver deelde vreugde, want terwijl de ouders zich uitputten in de meest vreemdsoortige begroetingskreten, toonde hun dochtertje zich nogal ge reserveerd. Nu gaan we zeker met de tram naar huis? informeerde ze een klein beetje verbitterd. En toen haar ouders verbijsterd door haar gebrek aan enthousiasme woordeloos knikten, legde zij uit dat haar ouders door hun bezorgdheid haar een aantrekkelijk uitstapje door het neusje hadden geboord. Want, zo vertelde zij, de politie had beloofd, haar met de jeep naar Leiden te zul len brengen, wanneer haar ouders niet gekomen zouden zijn, als het donker was geworden. Vondst IUU DE VRIEND van ons. die van -1-" de week ook weer met 'n wanhopig gemoed zijn dagelijkse plicht is gaan vervullen en die vijftig weken zal moeten wachten, voordat aan dit plichtsgetrouwe leven opnieuw een onderbreking wordt geschonken. Hij had. tezamen met zijn vrouw, zijn schreden naar Parijs gericht, toen dat nog een gewone stad was en niet een oord waar ieder ogenblik iets in de lucht kan vliegen. Toch was zijn verblijf in Parijs niet geheel zorgeloos, want hij cultiveert al sinds jaren een levensgrote snor en slechts ingewijden weten, welke zor gen daaraan dienen te worden be steed. Doch diezelfde ingewijden zul len weten, dat de cultuurdrager mach teloos is zijn gewas tot grootheid te brengen, wanneer hij niet de beschik king heeft over een apparatuurtje, dat onder deskundigen simpelweg „snorhaartje" wordt genoemd. En dit noodzakelijke attribuut nu was bij hem op de wastafel blijven liggen. Zodat de snor in Parijs met verwildering werd bedreigd. Een ge wrocht van jarenlange noeste zorg geeft men echter niet zonder strijd prijs aan de chaos. Daarom maakte onze vriend de eerste morgen aan zijn vrouw bekend, dat ze niet naar de Eifeltoren zouden gaan kijken, maar dat er een markt zou worden ge zocht, waar schaartjes te koop wa ren. Geen winkel, zo legde onze vriend economisch uit, want dan wordt het Nu is Parijs, zoals men weet, een uit de kluiten geschoten stad, maar reeds na vier dagen had onze vriend een markt gevonden, waar schaartjes werden verkocht. Het was goedkoper dan in Nederland, vertelde hij trots, om daarna te verhalen, hoe hij de drie overgebleven dagen het graf van Na poleon, de Are de Triomphe, de Seine en Versailles had bezocht. Probleem AT AAR NU HET MANNETJE, •LIJ. dat van de week in de on beheerde krantenauto werd aan getroffen. De chauffeur had even binnen in de hal op het dagelijks gedrukte nieuws moeten wach ten. Toen hij bij zijn auto terug kwam om dit nieuws al rijdende bij duizenden abonnees in de bui tengemeenten te brengen, zat het mannetje in zijn wagen te slapen. Dag meneer, zet hij voorzichtig. Doch het mannetje toonde zich vergramd dat hij gewekt werd: Ik zat te slapen, zo sprak hij ver wijtend. De chauffeur worstelde even met een vrij vaag probleem en zei toen haperend: Maar dit is een krantenauto. Nou en wat zou dat? infor meerde het mannetje vinnig, rol de zich genoeglijk ineen en sliep weer verder. Wij hebben eens geschaakt met een oud heertje, dat deze sport op latere leeftijd was gaan be drijven. Toen wij zijn koning van het bord wipten, was hij in het geheel niet ontmoedigd en wilde vrolijk verder spelen. Wij zijn er toen niet in geslaagd het heertje uit te leggen, dat het spel met het verdwijnen van de koning geëin digd is. Een dergelijke machte loosheid greep ook onze chauf feur aan, die ten slotte zijn route is gaan rijden met het slapende mannetje naast zich. Ook dit besluit leverde geen onverdeeld succes op, want het kereltje werd wakker nabij Oude Wetering en vertelde dat het een schande was en dat hij de politie zou waarschuwen. Systeem nnOEN HET MANNETJE echter een uurtje later de Sleutelstad weer binnenreed, had hij zich volledig met de situatie verzoend. Zo zie je nog eens wat van de wereld, sprak hij tevreden en stapte dankbaar de auto uit. De houder van een Leids etablisse ment heeft echter sinds enkele weken een probleem, dat een verzoening met de toestand nogal moeilijk maakt. Ik vang muizen, deelde zijn zoontje van vijf jaar ons enkele dagen ge leden gehaast mee, toen hij met een melkfles langs kwam rennen, terwijl wij een broodje halfom aan het ver orberen waren. Goed zo, prezen wij, omdat we wel eens hebben gelezen, hoeveel schade dergelijke knaagdieren aan onze toch al niet zo best* economie toebrengen. Voorzichtig, niet aanmoedigen, zo fluisterde de man, die eigenaar en vader is, ontzet. In de gang klonk glasgerinkel en de man zuchtte berustend: Voor van daag hebben we het weer gehad; dit was de laatste. Het kereltje kwam even later on dernemend binnenrennen, keek onder de bar, in de ijskast en op de plank met de flesjes chocomel: Zijn alle flessen al op? informeerde hij onge- Toen zijn vader dit beaamde, schud de hij verwijtend het hoofd: Waarom neemt u er niet wat meer? U weet hoe bang mammie van muizen is. Heb je er al veel gevangen met die melkflessen? vroegen we. Nee, dat niet, legde het jongetje zakelijk uit, maar als ik ze hoor, smijt ik vlug een fles en daar worden ze verschrikkelijk bang van. Veel PN DAN TOT SLOT het verhaal van -®-J dat andere kleine jongetje, omdat we de blik op de toekomst gericht dienen te houden. Het jongetje had bijna de leeftijd bereikt, dat wet en gezag het dwingen een bepaalde hoe veelheid wetenschap op te doen. En om het vast aan dat leerrijke tijdperk In zijn leven tc doen wennen, bad zijn moeder besloten hem een jaar van het kleuteronderwijs te laten ge nieten. Wie er tot nu toe heeft genoten, is niet helemaal duidelijk. De onder wijzeres koestert momenteel de meest zonderlinge ideeën over de pedago giek des knaapjes moeder en de jon gen zelf is ook niet onverdeeld in zijn geestdrift: Och, het is wel aar dig, vertelde hij ons desgevraagd, maar het is alleen jammer, dat er zoveel tijd in gaat zitten; je bent je hele dag kwijt met zon school. Zaterdag Foyer Stadsgehoorzaal, 2.304.30 uurl receptie 40-jarlg bestaan woningbouw- vereniging Ons Doel. Speeltuin Vogelenwijk, Nachtegaallaan, 2.30 uur: tuinfeest voor de kinderen. Stadsgehoorzaal, 8 uur, feestavond wo ningbouwvereniging Ons Doel. Speeltuin Om de Doorbraak, 212 u.t overdekt tuinfeest. Zondag Aula Boshuizerkade, 11 uur: kerkdienst voor gerepatrieerden. voorganger ds. A. H. Smits te Noordwijkerhout. Maandag Duivendakstraat bij de torenflat, 3 u.l opening gemeubileerde bouwfondswoning door raadslid J. G. Hagens. Kleuterschool Middelstegracht 5, 8 u.J afscheid G. van Putten, hoofd van de ohr. school aan de Middelstegracht, en installatie S. A. Reyerse. Dinsdag Pieterskerk, 10.15 uur: rede rector magnificus eerste-jaarsdag Leidse uni versiteit Stadhuis, 2 uur: raadsvergadering. Woensdag Kerktzeal academisch ziekenhuis, 12.50 1.20 uur: middagpauzebijeenkomst. Den Burcht, 8 uur: Jaarvergadering af deling Leiden K.N.V.B. A.S.C.-terrein Oegstgeest, 3 uur: af scheidsbijeenkomst dr. Van Arkcl, rector van het chr. lyceum, schaak- en voetbal- wedstrijden. Stadsgehoorzaal, 8 uur: huldigingsbij eenkomst dr. Van Arkel door oud-leer- De Doelen, 8 uur: Genootschap Neder- land-Engeland. N. S. Wilson over Th* craft of detective fiction. Antonius clubhuis, 8 uur: opening B.B.- expositie. Pieterskerk, koor, 7 30 u.: avondgebed. Donderdag Breestraat 135, 8 uur: modeshow Cou ture Riël. Pauiuskerk, Oegstgeest 3 uur: af scheidsbijeenkomst dr. Van Arkel; daar na receptie in het Zendingsbuis. Antonius clubhuis, 1011 uur: B.B.- expositie. Vrijdag Anrtoriius-clubhuis, 1011 uur: B.B.- expositie. Zaterdag Dr. Van Voorthuyzenschool, 3.30 uurt aanbieding huldeblijk woningbouwver eniging Ons Belang. Stadhuis, 3 uur: vereniging Oud-Lei den, lezing ir. D. IJ. Lem over de uit breidingsplannen. Tentoonstellingen Prentenkabinet Kloksteeg: Foto's van Magnum-groep en tekeningen van Th. W. E. Lohmann en J. G. Werthelm (tot 30 augustus). De Lakenhal: tentoonstelling van wer- j ken van A. H. Bakker Korff, tot 15 sept Volkenkunde: tentoonstelling van Ja panse penseeltekeningen, tot 12 oktober. R<

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 3