KOLEN CHOCOLADE .reclame deGruyter Bedenk vóóruit: een tablei chocolade VOOR HALVE PRIJS een tube mayonaise voor 40 cent DE KOFFIE- EN THEEZAAK Gezellige mensen stoken JONGELUI worden geplaatst fe.-. NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1? Bij aankoop van 250 gram koffie of 50 gram Oploskoffie bij aankoop van een blikje zalm van 59 cent geldig tot en met 26 aug. 1958 PERS. GEVRAACD Gevr. flinke hulp. per 1 «ept. Intern. Rusthuis Zonne- weelde. Oranjelaan 2. OegsU geest. Aanm. bij de directrice Mevr. Steinz, Hoge Rijn dijk 14, Leiden, vraagt een meisje voor de morgenuren of werkster. 0 Net dagmeisje gevraagd; meerdere hulp aanw. Aanm. avonds na 7 uur. Mevrouw Fontein, Warmonderweg 1, Leiden. Gevraagd net meisje, 16- 20 Jaar. voor de morgenuren. Mevrouw Troost Rust- en Verpleeginr. Wel tevreden. de Laat de Kanter- «traat 2. vraagt voor spoedige Indiensttreding een ninke huish. hulp van 85 uur en voor de zondag meisje van T« koop gevraagd 0 Te koop gevraagd door verzamelaar schilderijen v. 17e tot 20e eeuw. Brieven: A G-, Blnckhorstlaan 31, Voorburg, tel. K 1700—987542. 0 Inkoop goud, silver en ju welen tegen de hoogste waar de. Het adres waartoe u zich met het volste vertrouwen kunt wenden. Het Rlngen- huls, Morsstraat 9, Leiden Voor Oegstg.: Geversstr. 47. Te koop aangeb Te koop een bromfiets. Kapteyn Mobylette 50. Gas- atraat 70. na 8 uur. Te koop een gloednieuw heren sportr(Jwiel met 3 ver snellingen en trommelrem- men. Merk Armstrong. Ge kost 295 -. nu 165 -, Iets moois. Tevens een beste werkfiets met licht 25. 3e Gortestraat 71. 0 Te koop aangeb. in prima staat zijnde Berini M 21. Jan Tooropstraat 92a. Katwijk a. Zee. 1 Wegens vertr. Herenfiets merk Simplex met trommel- remmen en 3 versnellingen. Prima 95.-. Damessportfiets Maxwell, geheel compleet f 75. Damesfiets compleet 30. Rembrandtstraat 18 (bij Noordeinde). 0 Door omstandigheden, nwe nog niet bereden dames- en beren sportfiets. Engels mod. met handremmen en 3 versn. van 275.- voor 175.-. Aloé- laan 18. Solex te koop, in prima st. Prijs f 115.-. St. Aagtenstr. 9 0 Te koop. Twee vloerkleden f 2150 en 27.50 Holtap Huistrap 5.-. Vloerkleed 27,50. Vloerbedekking voor grote kamers 20. Kleine ult- schuiftafel 750. 1-pers. op- klapbed 10. 6 houten keu kenstoelen 12.50. Rond ta feltje 5.-. F v. d. Pluym Jan Vossensteeg 51 Door omstandigh. te koop nieuwbouw Herenhuls op eigen grond met voor- cn achtertuin te Oegstgeest. Prijs f 29 000 Inlicht Make laarskantoor v h R Zwols man N V Burg van Kame- beeklaan 2 Den Haag (La Vredespaleis) Tel. 111895 Te koop KnUUx brei machine met toerenteller v 325 voor f 190 Wassenaar- teweg 4. Katwijk •-d. Rijn 0 Duitse herder te koop. reu 1 Jaar oud. Te bevr. bij: P. v. d. Horst, Rijnsburgerweg 150. bij halte splitsing Rijnsb 0 Skoda cabriolet, 4 pers. m •tuurschakeling. bouwj. 1950 gen bromfiets of band- rdtr In U ruilen mat bij betaling. Nieuwe Rijn 60. 0 Aangeb. donkerblauwe kinderwagen, 1-z.g.st. Valken- burgseweg 5, Voorschoten. 0 Te koop: compl. slaapk.- ameublement. best. uit: 2 le dikanten. 2 matrassen. 2 kus sens, spiegel. 2 stoelen, lin nenkast en dekens. C. Wijn- nobel. de Laat de Kanterstr. 38. Leiden. 0 Tc koop: theekastje, cra- paud. tafel, strijkplank, ijze ren ledikant (1 pers.), dekens, wastafel m. marmeren blad., waskan. 2 kannen. C. Wijn- nobel. de Laat de Kanterstr. 38, Leiden. 0 Andilvieplanten Haarlems volhart. 30.000 dikke prei- planten Leidse winter. P. M. van Egmond, Valkenburgse- weg 24. Katwijk a. d. Rijn. Tel. K 1718-2487. 0 Aangeb. zeer solide dames fiets (geen sportfiets) geheel compleet 40,-. Te bevr.: Hartmanstraat 26, na 5 uur. 0 Moderne witte trouwjapon m. 38-40. Billijke prijs. Te be vragen: Hoge Morsweg 130, 0 Aangeb. old finish huisk.- amenbl.. in prima staat. Na 7 uur. Korevaarstraat 4. Leiden Te huur gevraagd 0 Gevraagd door wed. uit de burgerstand gestoff. of onge- ibil. kamer met stookgel.- held. Brieven onder nr. 2275 bureau blad. Ie huur aangeb 0 Aan de boulevard te Kat wijk aangeboden: een etage, gedur. de wintermaanden. Br. onder nr. 2273 bur. blad. DIVERSEN 0 Postzegelverzamelaars! Attentie! Wegens vakantie is zaak gesloten vanaf za terdagmiddag 23 aug. 2 uur, tot 1 sept. as. Leidsche post- zegelhandel, H. Lansdaal, Vrouwensteeg 3, tel. 23233 Inkoop - Verkoop - Taxatie. 0 Fa. Gebr. v. d. Meer. Hoge Rijndijk 4. tel. 26782. Dagel. expeditie op Den Haag. Delft en Utrecht. Overijsel, Gelder land en Friesland. 2 x p. week n. Groningen. Stadsvervoer. 0 Houtwormbcstrijding met langdurige garantie. Leve ring van alle ongedierte be strijdingsmiddelen. Speciaal adres voor het spuiten van stallen. Vraag vrijblijvend advies en offerte: v. Buuren. Soembastraat 63 Leiden. Telef. 31559 0 Heeft n al een rijbewijs? Haal het in een prettige sfeer Autorijschool „Jansen" Dah- llastr. I2D, Katw. a. d. Rijn. U wordt gehaald en gebracht. Tijdelijk Tel. K 1718-3066. 0 Iedereen is enthousiast als wij uw matras overtrek ken mat damast. 1 pers. van af 19.50; 2 pers 28.50 Smits Bedden-Tapijtenmaga zijn. Mare 98 Vrouwensteeg nr 9 Telefoon 23913 Aren'* voor alle doelein den. tevens reparatie er visie, van alle merken onder schriftelijke korting. Accu- service. Groenen. Nieuwe RUn 106 tel. 23140. Lelden. 0 Opklap-, wentel- en ti meibedden, nieuw en g brulkt. Dekplanken met gor dijnrails. ruime sortering ledikanten, spiralen. divan bedden. etagebedden, enz Beter en voordeliger bij het bekende spedaaiadres Was senaar Jan Vossensteeg 60. 0 Verhuur souder chauffeur 4. 5 en 6 persoons, all risk verz. De zaak met de grootst mogelijke service. Billijke tarieven. Werkhoven's luxe autoverhuur. Van 't Holf- straat 14. Telefoon 22300. 0 Bremmer vraagt te koop antieke meubels. kristal, porselein, goud. zilver. alle soorten antiek, imer. Goegerritsteeg 1, telefoon 22791. Rooijackcrs en naalraachl- s één begrip. Wilt u ver zekerd zijn van prima kwa liteit. ervaren vakmanschap vlotte service? Dan uw adres: Naaimachinehandel Rooijackers, Leemansstr. 31, Leiden Tel. 31324. 0 Rooijackers en naaimachi nes één begrip. Prima kwa liteit! Voordelig! Vlotte ser vice! Vraagt vrijblijvend be zoek aan huis en ook u zult ivertuigd zijn. Naaimachine- Handel Rooijackers. Lee- ansstr. 31. Leiden, tel. 31324 0 Strijkinrichting Ozon fijne was. Hoge Rijndijk 34. Telefoon 22657. HMW dubbelilt brom fiets met dubbele veerele- menten De enige bromfiets geschikt voor 2 personen. Prijs 725. Gebr. Hulsman, Hogewoerd 66—68. Tel. 31292. 0 Leidse Autorijschool. Op leiding voor alle rijbewijzen. Het door uw vrienden relaties gerecommandeerde adres. Uw vader leerde reeds ns rijden! Hooigracht 66. tel. 21280. 0 10 rijlessen 4 60 min. voor f 47.50 in prachtige Vauxhall Victor Super, gedipl. instruct, theorie. Halen en brengen gratis. Erk. B E.A. Bonds- autorijschool Rijnland. Hugo de Grootstr 37. Alphen a d Rijn. tel. 1720-3425. Gooweg 38 Noordwijk-Binnen. Tele foon 1719-2563. 0 Permanent voor dames z.g. stroom krul perman. 5.-. Coupe knippen 1.75 coupe scheren 2.50. wassen en wa tergolven 2.-. Kapsalon Jac. Ramak. Parfumerie, Haven 10, telefoon 26353, Lelden. Permanent voor heren Stroom compl. 6.50. zonder toestel 8,-. kleurspoellng 3,75, m. drogen 4.25. Kap salon Jac. Ramak. Parfume rie Haven 10. telefoon 26353 Wij kunnen u leveren ruime solide hangkasten met hoedenpl. 60x80x183 54.50. Legkosten 6 vakken 43x80x183 f 59.50. Keukenkasten, boe kenkasten. ..De Timmerwln- kel". Uiterstegracht 168. Tel. nr. 20051. 0 Net meisje. 14 jaar. 2 Jaar ULO. zoekt een passende be trekking voor hele of halve dagen per sept. Br. nr. 2274 bur. blad. bloemen schikken VOOR IEDEREEN Bent U van plan een nieuwe haard of kachel te kopen? 7 belangrijke voordelen geven de doorslag voor KOLENSTOOK J 1 Een moderne kolenhaard houdt ook des nachts de kou uit Uw kamer; des morgens is het vertrek weer snel behaaglijk warm 2 Wie kolen stookt, spaart geld 3 Een kolenhaard laat U nooit in de steek, is eenvoudig te bedienen en practisch onverslijtbaar 1 5 Kolen stralen de warmte gelijkmatig uit - óók langs de vloer 1 6 Kolen stoken is veilig stoken 7 Er is een moderne kolenhaard of kachel voor elke beurs en elk Interieur Publicatie van de Stichting Vaste Brandstoffen - Den Haaf fc Postcheque- en Girodienst u vcravenha^ in een administratieve functie, op aantrekkelijke voorwaarden. Vereiste: diplom» M.U.LO.-A et -B, bewijs van overgang van de 3e naar de 4e klas H.B.S. of Gyrnnasfwa, diplom» 4-|»r1ge Handelsd»gschool of 5-farige Middelbare Handelsavondschool of een andere gefcikwaat- dige ontwikkeling. Datum van Indiensttreding wordt la overleg met gegadigden bepaald. Uitstekende sociale voorzieningen. Pensioenregeling na 2 of 5 jaar dienst. Minstens 15 vakantiedagen met een vakantie-uitkering van 4%. Vergoeding van reiskosten aan Ken, die buiten 's-Gravenhage of de randgemeenten wonen. Gedurende de opleiding vol salaris. Gelegenheid tot mondeling solliciteren en bet verkrijgen van uitvoerige Inlichtingen dagelijks (behalve op zaterdag) van 9 eot 16 uur; ook 's-avonds op donderdag 21 augustus en vrijdag 22 augustus a.s. van 19.30 tot 21.30 uur. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de afdeling Algemene Personeelsaangelegenheden van de Pmtrhcquc en Girodienst, Spaarneplein 2 te 's-Gravenhage. SPOEDVEILING te ALPHEN AAN DEN RIJN Op donderdag 21 augustus des n.m. 2 uur zulten t-o.v. deurwaarder v. Kampenbout, door de beëdigde makelaar A. H. Zellenratb, in de Koffiekamer van het Nutsgebouw. ingang Bibliotheek, Hoofdstraat te Alphen aan den RUn, publiek worden verkocht Perzische-, Smyrna- en andere tapijten Hierbij zijn: een keurcoltectie grote en kleine Per zische kleden in Afghanistan. Herez, Mahal, Hame- dan, Karadja. Beloudchlstan, Shlraz, Kirman-Afshar en Bachtlarl. voorts Smyrna- en andere karpetten in diverse maten waarbij een Opuson-Royal tapijt, lopers, kleedjes, kussens, tafel- en divankleden, schoorsteen- en dressoirlopers. Chique meubelen als Parkersalon, losse fauteuils, boekenkast, bureau kloostersalon-, bijzet- en mimitafels, kamferkist. Tenslotte enig kristal, mooi porselein en aardewerk, schilderijen, bed- en huishoudlinnen. matrassen, dekens en wat verder te zien zal zijn: BEZICHTIGING: Alleen donderdagmorgen 21 aug. van 1912 uur. Des njn. 2 uur begint de veiling. Tijdens de veiling worden alle goederen getoond Leest de Diieuive Leidsche 15. Terwijl Blekkie door de gangen dwaalde zag hij twee Neeketelers met een enorme koffer een van de kamers uitkomen en rich naar de lift spoeden. Twee andere mannen volgden hen. eveneens buitenlanders, maar geen Neeketelers; zij droegen ook een paar grote valiezen. Blekkie wierp een af wezige blik op hen en stapte dan weer som ber verder. Hij had zalf ook nog wel eens overal «rillen gaan vragen, maar hij sprak de taal van het land niet. dus hij zou zich toch niet verstaanbaar kunnen maken. Hij kon maar beter teruggaan naar zijn kamer, mijnheer Schutting zou nu elk ogenblik kun nen arriveren En inderdaad had Blekkie zich nog maar nauwelijks bij Jo Bruf en mijnheer Fikiti gevoegd, toen de deur weer openging en een sohrander uitziende man de kamer binnen stapte. Hij maakte een buiging voor mijn heer Fikiti, die diep terugboog, begroette Jo Bruf en stelde zich dan aan Blekkie voor. „En vertel me nu eens precies, wat er aan de hand is. Jo," verzocht hij. Jo Bruf stelde hem in enkele woorden op de hoogte van Spekkie's raadselachtige ver dwijning. Eduard Schutting schudde ver baasd zijn hoofd. Dan zei hij: ..Het enige was ik me voor kan stellen Ls. dat Speldde om de een of andere reden „Ontvoerd!" riepen Blekkie en Jo Bruf tegelijkertijd verbijsterd uit. „Maar waarom zou iemand Spekkie willen ontvoeren?" „Dat weet ik ook niet," antwoordde Dduard Schutting rustig. „Maar volgens mij heeft het er veel van weg. Misschien Maar hij kreeg geen gelegenheid om zijn zin af te maken, want Blekkie stiet eens klaps een doordringende kreet uit. „Die mannen met die grote koffer!" schreeuwde hij. „Misschien heeft Spekkie daar wel ingezeten!" „Wat zeg je?' schreeuwde Jo Bruf. „Welke mannen met welke grote koffer?" „Toen ik daarstraks nog even op de gang hep. zag ik twee mannen, twee Neeketelers, de gang opkomen met een grote hutkoffer tussen zich in," zei Blekkie gejaagd. „Er waren nog twee andere mannen bij, vreem delingen Ze gingen naar de lift. Ik heb nauwelijks acnt op ze geslagen. Maar nu u dat zegt. van dat ontvoeren, zou het best mogelijk zijn, dat ze er met Spekkie vandoor gingen!" „Uit welke kamer kwamen ze. weet je dat nog?" vroeg Eduard Schutting, overeind springend. „Breng ons er dan onmiddellijk heen." (wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 6