Drumbandconcoiirs bracht duizenden op de been Gemeente Katwijk akkoord met presidiaal compromisvoorstel Ds. G. Heideveld hield afscheidspreek zijn Ds. H. van Anistel nam afscheid van Ter Aar Visserij om Noord nog niet zo erg best NIEUWE LEIDSCHE COURANT 8 MAANDAG 4 AUGUSTUS 1958 In Katwijk roffelden de troms Feest zonder muziek is als een dag zonder zon Dt WEERBERICHTEN van vrijdagavond en zaterdagmorgen waren voor de organisatoren van het drumbandconcours, dat zaterdagmiddag on der ausDiciën van de Bond van Christelijke muziekverenigingen in Neder land op de Boulevard te Katwijk zou worden gehouden, niet erg moed gevend. Zouden alle voorbereidingen tevergeefs zijn geweest? Reeds za terdagmorgen heel in de vroegte waren de mannen van de gemeentelijke diensten en de politie druk in de weer. Een gure zuidwester joeg schuin over het strand. Even na het middaguur brak de zon evenwel plotseling door het voortjagende grauwe wolkendek. En toen het drie uur was ge worden, kon het concours toch beginnen. Con Brio marcheerde als eerste op. De juryleden letten op de uitvoering van de mars, op het tempo, op de discipline en op de klank. Alle vijftien muziekverenigingen en drum bands kregen van de toeschouwers, die zich rijen dik langs de route had den geschaard, een hartelijk applaus. D« grote prij». de wiwelbeker, voor verenigingen, aangesloten bij de Bond van christelijke drumbandverenigingen in Nederland, werd op het eerste concours in 1956 bemachtigd door de drumband Soli Deo Gloria uit Alblasserdam. Vorig jaar won SDG ook. De wisselbeker voor de ntetwangesloten verenigingen was reeds tot tweemaal toe gewonnen door de drumband N.K.F. te Delft. Het concours van zaterdag was dus zeer Ontvangst Terwijl de Juryleden aan het cijferen gingen was er in het gemeentehuis een ontvangst. Het voltallige college van B. en W. ontving het hoofdbestuur van de Bond van ChristelIJhe muziekvereni gingen in Nederland, de voorzitters, directeuren en tamboer-maJtres van de deelnemende verenigingen en het bestuur en de directeur van VVV. De burgemeester, de heer H. Duiker, begroette de gasten. Hij zei, dat het ge meentebestuur het op prijs stelt, dat de Bond de weg heeft gevonden naar de goede badgemeente. Wij vinden het hier altijd prettig gasten, die een vorig Jaar ook In Katwijk waren, opnieuw te be groeten. Namens het gemeentebestuur bood hij de waarnemend-voorzitter van de bond. heer Verhoef, een beker aan. waarvan het hoofdbestuur de bestemming mag vaststellen. De heer Verhoef bracht dark aan het gemeentebestuur en aan het be- uur van U N.I Mr. J. van der Plas. de voorzitter van de V.V.V., merkte op, dat een feeat zon der "v'ziek is als een dag zonder zon. De vo. ?r van de U.N.I., de heer K. Hoek. sprak dankwoorden. Taptoe In groten getale waren de mensen saterdagavond naar de Boulevard ge komen om de taptoe-parade bi) te wonen. De korpsen defileerden voor B. en W. en de hoofdbestuursleden, die voor restaurant Marina had plaats genomen. Daarna stelden de muzikan ten ilch op op het parkeerterrein en werd een concert gegeven, gedirigeerd door de directeur van UNI, de heer K. F. Kokelaar. Begonnen werd met het slaan van modelmarsen. Daarna wisselden de drumbands en de mu- slekkorpsen elkaar af en werden ten gehore gebracht Trafalgar, Imperial Echoes, Van de Hoopmars en Ma- Burgemeester Duiker reikte de prijzen uit, die als volgt werden behaald: De drumband NKF uit Delft kreeg voor de derde keer de wisselbeker, beschikbaar gesteld voor niet-aangesloten verenigin gen, met 117 punten. De drumband Oranje Harmonie uit Hilversum kwam in het bezit van de wisselbeker voor de Zo trokken de muzikanten za terdag over de Katwijkse Boulevard. Foto D. Kruyt bij de bond aangesloten verenigingen met 108 punten. Harmonie Katwijk te Katwijk aan den Rijn kreeg een 1ste prijs met 96 punten (niet aangesloten vereniging) en de Utrechtse christelijke muziekvereniging De Bazuin kreeg eveneens een beker en een 1ste prijs met 105 punten (wel aan gesloten). Vorig jaar behaalde de ver eniging deze beker eveneens. De verdere uitslagen zijn: Drumband De Bazuin Utrecht 2e prijs. 84 punten: drumband Soli Deo Gloria uit Alblasser dam, 1ste prijs, 101 punten; drumband Oranje Harmonie Hilversum 1ste prijs 108 punten; Chr. fanfare Hazerswoude, te Hazerswoude, 3de prijs met 80 punten; Harmonie Arti et Religion!, Alphen aan den Rijn, le prijs met 102 punten; Chr. muziekvereniging UNI Katwijk aan Zee. 1ste prijs met 102 punten; Drumband DVS Katwijk, 2e prijs met 84 punten, Drumband Heenweg, 's-Gravenzande, 2de prijs met 84 punten; drumband Con Brio, Alphen aan den Rijn, 2e prijs met 86 punten; Drumband Barendrechtse Fanfare Barendrecht, 1ste prijs met 98 punten; Harmonie Katwijk 1ste prijs met 96 punten; Christelijke muziekver eniging De Bazuin Utrecht. 1ste prijs met 105 punten. Het vuurwerk werd in verband met het minder gunstige weer uitgesteld. Feestzaal in rechtszaal P)E WAARNEMEND PRESIDENT van de Haagse rechtbank, mr. R. Prins, heeft zaterdagmorgen tussen de gemeente Katwijk en de heer Kornet een compromis weten te bereiken, die goede verwachting schept om tot een definitieve regeling te komen in zake de kwestie rondom de feestzaal aan de Freek van Rhoonstraat. Zoals wij vorige week bericht ten, had de heer Kornet de gemeente in kort geding voor de rechtbank gedaagd, omdat hij het bevel had gekregen de door hem omgebouwde kolenschuur in de oude toestand terug te brengen; zou hij hieraan niet voldoen, dan zou de gemeente dit op zijn kosten laten uitvoeren. De waarnemend president stelde voor, dat de gemeente in eerste instantie zou afwachten welk besluit de gemeenteraad van Katwijk zou nemen met betrekking tot het beroep, dat de heer Kornet op hem heeft gedaan. Zou dit beroep een voor de heer Kornet negatief resultaat hebben, dan zou een beroep op de Kroon kunnen volgen. Het compromis door de rechter voorgesteld, vroeg van de ge meente om gedurende deze gehele proce dure haar bevel tot het terugbrengen van de voormalige kolenschuur in de oude toestand niet te realiseren. Doch ook al zouden deze belde beroepen voor de heer Kornet on gunstig uitvallen, dan nog achtte de waarnemend president het terug brengen van de schuur in de oude staat de minst gelukkige oplossing. Foto D. Kruyt was van mening, dat de feestzaal de heer Kornet als overkoepeling het grote zaaltekort een tijdelijke functie kan verrichten. Hij toonde zich ontvankelijk voor het gemeentelijk argu ment, dat de zaal in het saneringsplan :n als zodanig in de naaste toekomst toch zal moeten verdwijnen. Hij meende Knaap veranderde van koers Waarschijnlijk tengevolge van het be richt, dat een tweetal meisjes verdron ken was, herinnerden bewoners van het kampterrein zich, dat een jonge bewo ner ran een der tenten zich al een week lang niet had laten zien. Acht dagen ge leden zou de jongen hebben gezegd, te gaan zwemmen, en sindsdien was niets meer ran hem vernomen. Men stelde de politie van een en ander op de hoog te. Deze opende de tent en vond daarin de volledige uitrusting van een kam. peerder en enkele koffers. Een der kof fers, die werd opengemaakt, bracht in zoverre licht in de zaak, dat men het woonadres van de verdwenen knaap te weten kwam. De jongen kwam uit Breda. De politie aldaar stelde een onder zoek in en vond de jongen thuis zit ten. Wat u'as er gebeurd? Op een tocht het strand schoot dg jongen te en, dat zijn zuster die dag trouwde, cerarfderde van koers, liep naar de dichtstbijzijnde verkeersweg en vond een automobilist, die hem netjes op tijd voor de bruiloft afleverde. De jongeman deelde de politie mede. dat hij zijn eigendommen nog wel eens zou komen ophalen. Geen prestatietocht Door de harde wind, die zaterdag de zee onstuimig maakte, moest het be stuur van de K.R.B. de zeeprestatietocht afgelasten. Op een andere datum zal de tocht worden gehouden. Hoog en laag water Geref. Kerk Woubrugge O Ds G. HENGEVELD nam gisteren afscheid van de Geref. Kerk van Woubrugge, die hij ruim vier jaar heeft gediend. Op 18 juli 1954 deed ds. Hengeveld zijn intrede in deze Gemeente, nadat er ruim vijf jaar een vacature was geweest. Ds. L. J. de Goede uit zijn geboorteplaats Aal ten bevestigde hem. Tot tekst van zijn afscheidspreek had ds. Hengeveld gekozen 1 Cor 16 22: In dien iemand de Heren niet liefheeft, hij zij vervloekt, Maranatha!" Oppervlakkig gezien, is dit geen mooie tekst voor 'n af scheidspreek, aldus ds. Hengeveld. Wat hier staat, is absoluut, en we lezen er maar liever overheen. De grondtoon van deze tekst is echter de liefde als het laatste appèl, aldus ds. Hengeveld. Hij wees er vervolgens op, dat de oorzaak van alle kerkelijke moeilijk heden de liefdeloosheid is. Liefde moet de basis zijn van alle facetten van het kerkelijke leven Daarnaast heeft de liefde ook grote be tekenis voor het persoonlijke leven We moeten tot een beslissing komen; het gaat den maar of we Jezus Christus liefheb ben. Indien iemand Gods liefde in Chris tus voorbij loopt, die zij vervloekt, Ma ranatha! Met dit Maranatha (de Here komt) wordtde waarschuwing nog eens onder streept. Haast u, morgen kan het te laat zijn! Jezus komt om te oordelen. Zij, die Hem liefhebben, behoeven dit oordeel echter niet te vrezen Hemelse erfenis onverliesbaar WANT alle vlees is als gras, en alle heerlijkheid des mensen is als een bloem van het veld"; dat zijn de gedachten, die ons bezighouden bij dit afscheid, aldus ds. H. van Amstel van Ter Aar zondagmiddag in zijn afscheidspreek in de Hervormde kerk. Wie zou niet verbijsterd staan bij de boodschap, die vader en moeder Kasterman donderdagmiddag kregen, dat hun twee dochters verdronken waren? Gezond en blij van huis gegaan voor een dag vakantie aan zee, om niet meer levend terug te komen. Alle vlees is als gras en ar zijn heerlijkheid als een bloem, ook bij het afscheid van een predikant van zijn Gemeente. Ds. Van Amstel i 24 25. eekte over 1 Petrushemelse erfenis..Dat leert Petrus de ver strooiden, de opgejaagden. Alle heerlijkheid van de mensen vergaat, maar Gods Woord blijft. Dat is de waarheid bij het afscheid in uw midden, aldus de predikant. Ik heb, zo zei ds. Van Amstel. altijd getracht dat Woord te verkondigen, in mense lijke zwakheid, maar in de kracht van God. Wat blijft er nu over van ons werk in de Gemeente; gaat ook dat alles verloren? Alle mensenwerk gaat verdwijnen; alleen wat God daarin deed, zal blijven bestaan. Er zijn toch ook verrassende dingen in de afgelopen tijd gebeurd en dat was het werk van de Geest door het Woord. Onder zijn gehoor bevonden zich ook I een aantal ringpredikanten. namens het gemeentebestuur burgemeester Hogen- boom en wethouder Den Hollander en namens de Geref. Kerk ouderling Ko ning en diaken Vos. De predikant begon met na te gaan. aan wie Petrus zijn brief heeft gericht; aan de vreemdelingen, aan hen die van huis en haard waren verdreven cm wille van hun geloof. Ze waren verstrooid over Azië en Afrika, zoals nu mensen zwerven over heel de wereld, omdat in het vaderland hun leven gevaar liep. Mensen die alles hebben moeten achter laten om alleen het vege lijf te redden: die tegen wil en dank een ander vader land hebben moeten zoeken. Zo was het ook in die dagen. En die verstrooiden waren gelovige mensen, want Petrus noemt hen uitverkorenen en geheiligden. Zij hadden het Woord ge loofd. hadden hun verwachtingen daar op gezet. Maar er was niet gekomen; de heerlijkheid vergaan als die van f aarde hebben deze mense; enkel bezit. i de r Troost Petrus begint zijn brief met daarop te wijzen en hij troost hen met de on vergankelijke erfenis, die in de hemel voor hen is bewaard. En dat is geen holle frase, maar levende werkelijkheid voor hen, die geloven. Wat men op aarde ook mag verliezen, onverliesbaar is de echter, dat deze toekomstige onteigening beter zou kunnen worden geregeld, wan neer de beide partijen elkaar niet als tegenstanders bleven bezien. Tevens schept de tijdelijke voorziening van de heer Kornet voor de gemeente de be nodigde tijd om tot een definitieve op lossing te geraken. Na de uitgesponnen mot:/ering van de rechtskundig adviseur, die de heer Kor net vertegenwoordigde, was de juridisch adviseur van de gemeente Katwijk kort en krachtig. Hij toonde zich niet afkerig vande presidiale argumenten en ging met het compromis akkoord, zodat voorlopig geen dwangbevelen van de gemeente met betrekking tot de feestzaal aan de Freek van Rhoonstraat zijn te verwachten. Ook de Boeiende tentoonstelling in kostuums leest men historie van zo sterk verschillen, wanneer men de ene plaats vergelijkt met de andere. Want honderd jaar en langer geleden vormde iedere plaats een zeer ge sloten gemeenschap en men wilde zich zeer duidelijk onderscheiden van inwoners uit andere plaatsen. Om de een of andere'duistere reden, die psychologen nog steeds niet volkomen omschreven hebben, wilde een Rijnsburger geen Katwijker zijn en, wanneer men aan een Katwijker vroeg of hij uit Valkenburg kwam, kon men er zeker van zijn dat de goede verstandhouding enige graden was verkoeld. Vooral de dames namen geen risico; zij lieten in hun kleding hee! duidelijk uit komen. vanwaar zij kwamen. En zo is geleidelijk aan een bonte verzameling klederdrachten gegroeid, die doorlopend werden aangevuld met kleine verande ringen of toevoegingen. Tegenwoordig vinden de meeste meisjes bet al een hele opgave om één hoed te torsen, maar hun Katwijkse betovergrootmoeders gingen er trots op, dat zij drie ondermutsen had den; een overmuta met oorijzers beves tigd. completeerde deze logen hoofdbe: dekking en als men het helemaal mooi wilde hebben, kwam over dit bouwsel nog een extra doorzichtige muts. Zo ging het ook met de rokken, met de jakjes en met de schorten; eerst toen het stedelijk isolement werd verbroken, het geen vooral ni de eerste wereldoorlog is geschied, begon men minder waarde te hechten aan de eigen kledij en thans behoort zij bijna tot een historie, waarin men zich op tentoonstellingen kan ver- Katwijk eert op vele wijzen zijn ge schiedenis en iedere zomer is er al velt jaren een tentoonstelling, die op bijzon dere manier teruggrijpt naar vroeger tijden. Vrijdag werd zoals wij zaterdag van wege plaategebrek slechts in het kort konden melden in het voormalige ge bouw Irene een expositie van kleder drachten uit Katwijk* verleden geopend en voordat burgemeester Duiker de ope ning verrichtte, vertelde de heer J. Duy- vetter over het boeiende verhaal, dat klederdrachten kunnen samenstellen. In aanwezigheid van vele stedelijke autoriteiten, zoals de voorzitter va Katwijkse Oudheidkamer, dr. G. W. Wat hebben wij ermee gedaan? Dat is de grote vraag bij dit afscheid. Stel op dat Woord uw vertrouwen; dan alleen bent u gelukkig in dit voorbijgaande leven, zo besloot ds. Van Amstel zijn verkondiging. Na de preek sprak de predikant woor den van dank tot de kerkeraad. de ca techisanten, de organist en de koster. Verder een woord van afscheid to ringcollega's, ds. Van Soest van Rijn- saterwoude als buur, tot de afgevaar digden van de Geref. Kerk en burge- Hogenboom. Hij wenste de sen spoedige voorziening ii Ds. Van Soest beantwoordde dei spraak als predikant van de buurge meente en als vriend. Ds. Knottnerui van Oude en Nieuwe Wetering sprak na mens de classis en de ring en als con sulent woorden van waardering vooi het werk van ds. Van Amstel. Ouder ling Roozenboom vertolkte de gevoelen: van kerkeraad en Gemeente, waarop de scheidende predikant psalm 121 toegezongen. Na de dienst namen velen pe afscheid van ds. Ds. Van Amstel deed op 10 september 1950 in Ter Aar zijn intrede en heeft dus bijna 8 aar in deze gemeente gewerkt Hij is 1 jaar legerpredikant S/ee; in 'f gezin De ..Nieuwe Leidsche" ei in I Overdijkink; mr. J. van der Pla6, voor zitter van de V.V.V. en vele gemeente raadsleden, werd de officiële opening verricht,, nadat aan het begin van d< avond de heer Overdijkink een welkomst woord had gericht tot de aanwezigen, waarin hij zijn bijzondere dank uitsprak voor de medewerking, die de tentoon stellingscommissie had ontvangen het hoofd van de afdeling klederdrach ten van het rijksmuseum voor volken kunde Het Nederlands Openluchtmuseum te Arnhem, de heer Duyvetter, die een boeiende voordracht de tentoonstel ling bij de belangstellenden inleidde. Nadat ds. Hengeveld voor* de laatste maal de zegen over de Gemeente had uit gesproken, richtte ds, Tom als afgevaar digde van de classis Woerden het woord tot' hem. Ds. Tom dankte ds. Hengeveld voor het vele werk, dat deze ook als ba heeftverricht, en hij wenste hem Gods zegen tot in zijn nieuwe Gemeente. Ds. Overgaauw sprak namens de Her vormde Gemeente. Hij wees er op. dat dt samenwerking altijd goed is geweest ir Woubrugge. Over de Kerkmuren heen heeft toen elkaar de broederhand kunnen reiken en één kunnen zijn. Nadat de heer S. Couperus namen: bestuur van de Chr. Nationale school had gesproken, voerde ouderling A. van der Laan het woord namens de kerkeraad. Hij dankte ds. Hengeveld voor het vele werk, dat deze niet alleen op geestelijk terrein in Woubrugge deed en rele veerde daarbij onder meer de totstandko ming van het nieuwe kerkgebouw. Tot slot zong de Gemeente de scheiden de predikant cle zegenbede van psalm 134 Hooiberg uitgebrand Zaterdagmorgen was de toestand van de hooiberg van de landbouwer Jac. van der Boon zodanig, dat de brand weer het noodzakelijk achtte, maatrege len te nemen. De brandspuit behoefde er echter niet aan te pas te komen. Zondag was deze echter wel nodig doordat een hooiberg van de heer B. P. Verboom in brand was geraakt. Stal en woning konden worden gespaard, de aerg brandde echter geheel uit. Hiermee is de gehele hooioogst van de heer Verboom verloren gegaan. TER AAR Viswedstrijd De hengelsportverenlging De Br; hield zaterdagmiddag een viswedstrijd voor haar leden, waaraan door 25 leden werd deelgenomen. Er werd gevist in het Aarkanaal, omgeving Papenveer. Uitslag: 1. N.N. 26 pnt; 2. K. C. Broer 8; 3. H. Hofland 7; 4 D. J. Verbeek, Al phen aan den Rijn 7; 5. J. Verbeek 5; 6. W. Sna terse 4; 7. P. Schijf 4 8. J D. Coa- teris 4; 9. A. P Touw 3; 10. W. Rietveld 2 en 11. H. Verkerk, Nieuwveen 2. De elf prijzen die voor deze wedstrijd beschik baar waren gesteld, werden in café Van Acker te Aardam door de tweede voor zitter, de heer J. v. d. Starren aan de win □aars overhandigd. NOORDWIJK Orgelconcert Fcike Asrna De Haagse organist Feike Asma gaf it de Hervormde kerk van Noordwijk- Bin nen een orgelconcert. Het instrument van deze oude kerk bezit een kostelijk! klankenschat, die bij een concert uiter aard bijzonder tot zijn recht komt. Op* merkelijk is meer dan eens de grote be langstelling van Duitse zijde voor deza concerten. Velen waren gekomen om Asma te luisteren. Het programma opende en sloot met een werk van Jan Zwart, 'n programma- aspect dat men van Asma gewend is. Verder gaf het een verscheidenheid van componisten te zien en dienoverenkom- stig een aantrekkelijke variatie van or gelwerken. De werken kregen over het algemeen een goede vertolking. Asma paarde inzicht aan virtuositeit. Was hij begonnen met de fantasie over psalm 75. hij besloot met psalm 146 van Zwart Visserij wacht op meer export De goede resultaten van de haring- vlcctvisserij blijven aanhouden. Dez» week waren de vangsten wel bijzonder goed en werd per schip gemiddeld 204 kantjes gevangen. Dat wil zeggen 130 kan. tjes meer dan vorig jaar in deze week. De schepen zijn wel weer wat noorde lijker gaan vissen. Was vorige week d< visserij om de 54° 20' NB., nu vist m< 55° 30' N B. Met de haringtrekvisserij blijft het nog steeds slecht gaan. Om d« 55° N.B. is nog niets te vangen, zodat d» schepen nog alle vissen tussen de 58 en59' De haring, die daar wordt gevangen, ii echter te groot van stuk. De prijzen van de haring blijven nog steeds stabiel. Voor groene haring word» betaald van 56 tot 122, voor klein» zoute maatjes van 40 tot 54,80 en v grote haring 42 tot 46. Het wordt deze grote vangsten tijd, dat er wat m export komt. Het wachten is op Rusland en Oos-Duisland De koelhuizen gaan snel vol raken Wel gaat de export n België. West-Duitsland en Noorwegen door, doch dit is niet voldoende om i te te maken KATWIJK AAIS DEIS RIJJS Overzicht groenteveiling Moest het wekelijks overzicht al twee maal minder rooskleurig zijn, de afge lopen week was een en al teleurstelling. Alleen bloemkool was nog goed. Hoewel er een flinke aanvoer was, variërend van 40.000 tot 45.000 stuks per veilingdag, konden de vrij goede prijzen zich hand haven. De beste kwaliteit besomde f 37 tot f 43, tweede soort van f 20 tot 28 en derde, soort van f 10 tot f 15 per 100 stuks. Het ging er om de beste kwa liteit aan te voeren, daar tweede en der- de soort niet lonen waren. Met het ande re hoofdprodukt liep het mis, f 2 tot f 2.40 per kist; (de voorjaarsprijzen ren van f 17 tot f 20). Per veilingdag aangevoerd 50.000 55.000 kg, soms 40.000 kg doordraaide en dus d« minimumprijs van f 2 per kist niet kon halen. Met bospeen ging het iets beter, maar ook hier moest de kwaliteit prima zijn. Deze bereikte dan f 24 tot f 28. Een ander gedeelte bleef onder deze prijs en een klein deel draaide door, niet tegen staande de geringe aanvoer van 5000 i 6000 bos per dag. Sperciebonen bleven nog vrij duur, van f 37 tot f 50 per 100 kg. Naar snijbonen was goede vraag, met prijzen van f 50 tot f 76 per 100 kg. Sla deed naar kwaliteit van f 3 tot f 9 per 100 100 stuk6. Kroten van f 1.20 tot f 1.1 kist. Aardappelen op hetzelfde prijspeill grote van f 3.20 tot f 3.70 en drielingen van f 160 tot f 2.40. Ook dit dukt is dus beneden de maat. Doperwten bleven duur, maar de aanv ring, met prijzen van f 0.70 tot f 0.75 per kg. Rabarber f 19 f 20 en andijvie f 7 tot f 8. Keukengroenten waren e' eens laag in prijs. KATWIJK AAN ZEE Het VVV-programma H^t W.V.-programima voor de week van maandag, tot en met zaterdag 9 augustus volgt hier. Maandag: Concert door „Valkenlburgs Harmonie" op de Boulevard bij de Oude Kerk. Bij ongunstig weer op het An- dreasplein. Aanvang 8 uur. Dinsdag: bridgedrive in De Ros&am ta Katwijk aan den Rijn. Woensdag: Orgelconcert om 8 uur door Dirk Janszoon Zwart, organist te Rotter dam in de Nieuwe Kerk. Donderdag: 10 uur strandfeesten op het parkeerterrein bij „De Zwaan" voor ja gens en meisjes van 3 jaar en ouder. 's Avonds om 8 uur populair concert op de Boulevard door de Boerenkapel uit Katwijk aan Zee. Vrijdag: strandfeesten op het strand en op het parkeerterrein, voor kinderen; 's avonds half negen lampionoptocht. Zaterdag: wandeltochten in samenwer king met de Katwijkse' Wandelsportver eniging Amlcit-ia en de WV ten bate i het Rotterdams Zeehospitium Gestart wordt 's middags tussen 2 uur en half vier Om 7 uur wordt een volleybalwed strijd gespeeld op de Boulevard tussen KVC I en DES I uit Voorburg De gehele week is in Irene een foto expositie van de amateurfotografenver- eniging Katwijk In het oude Irene is een tentoonstelling van „Klederdrachten uit Katwijks OEGSTCEEST Orgelconcert Woensdag 6 aug. a.s. om 20.30 uur geeft de organist Hans Boelee een concert op het orgel van de Groene of Willibrord- kerk. Er zullen kleine werken van grote meesters ten gehore worden gebracht Visserij golf jes blijft de vissers hinderen tijdens de uit oefening van hun beroep. De Elie Che- nivlëre IJm. 32 deed een trek van 60 man den, de Maria van Hattum IJm. 10 meldde trekken van 30 manden en de Dirkje Ro. 53 van 10 manden schelvis en 20 manden haring. De totale dagvangsten liepen van 150 tot 200 manden makreel, schelvis en haring per schip. Langs de kust en op het Zand was het beslist niet beter. Hier boekten de schepen respectievelijk vang sten van 50 tot 80 kilo tong en 12 tot 15' manden schol en 40 tot 80 manden schel vis en makreel per etmaal. Voor de maandagmarkt' is ondermeer de trawler Elie Cheniviëre IJm. 32 te IJmuiden bin nengelopen. De trawler-, logger- en kot- tervloot zorgt vandaag voor een behoor lijke aanvoer van makreel, schelvis, ha ring, kool vis. wijting, schol en tong. Dit was er De zaterdagmarkt werd door zevenen vijftig schepen van vis voorzien. De to tale aanvoer bedroeg 4.300 kisten verse vis. Er waren 500 kisten schelvis, 200 kisten wijting. 250 kisten kabeljauw en gul, 60 kisten koolvis, 550 kisten verse haring, 1100 kisten makreel, 180 kisten stokkebit, 300 stijve kabeljauw, 365 klei kistjes haring en 27.500 kilo tong. De Post boy IJm. 35 kwam aan de markt met 7JS kisten verse vis. De Swift IJm. 54 zor voor 295 kisten verse vis, de Golfstroom Kw. 4 had 560 kisten aan boord en de Kw. 141 ongeveer 300 kisten. Onthulling Biervliet is zich aan het voorbereiden op 5 september. Op deze datum zal het monument, dat aan Willem Beukelszoon is gewijd, worden onthuld. Men verwacht, dat minister A. Vondeling de onthulling zal verrichten. Met het gedenkteken wil men uiting geven aan de grote betekenis van de ontdekking van het haringkaken, maar ook aan de grote belangrijkheid van de visserij voor ons volk door de eeuwen heen. Op sleeptouw Vijftig mijl van de thuishaven Scheve- ningen stokte plotseling de motor van kotter Arendje. Hulpeloos dreef Arendje even later rond. Gelukkig v de kotter Nehim 2 Am. 17 in de buurt. Dit schip nam Arendje op sleeptouw bracht haar veilig in de thuishaven

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 8