ES Niemeijer MEL'WE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 16 JULI 1958 ROODMERK KOFFIE THEE lalrn KOKOS per pond 45 ct. CLOSETPAPIER. 10 rollen 1. Hogewoerd 115 Morsstraat 50 Aanhangers voor luxe en tractors. A. S. Schal- kers. Nwe Beestenmarkt 32. Leiden. Tel. 30358. Accu's voor alle doelein den. Tevens reparaties en revisie van alle merken on der schriftelijke Handel en industrie korting Accu-service Groenen Nieuwe Rijn 106. tel. 23140 Vakantirtijd is permanent- tijd Laat uw haar bij ons behandelen en u bent tevre den. vanaf f 5.- tot f 12.50 Wassen en watergolven 2 nnduleren 1. knippen f 1 Het Kappershms Apothe- kersdijk 8. tel. 26218. "6. „Dat zal wel langer dan een kwar tiertje worden, vrees ik. Spek", zei Blekkie ..Je vergeet geloof ik dat de schat zich vol gens de kaart tweehonderd meter ten westen van de Paardekop moest bevinden. En jij bent een knappe jongen, als je hier onder de grond bepalen kunt, waar het westen zich ergens bevindt.' ..J-je hebt g-gelijk. Blek", zei Spekkie m.-,- moedigd. „Hoe kunnen we hier ooit bepalen waar het westen moet zijn? Maar als we daar niet in slagen, vinden we ook de schat nooit!' „Ik geloof dat ik hier uitkomst bieden kan, met je welnemen, jongeheer Spekkie", zei Jojo opgewekt, terwijl hij een klein zak- kompas te voorschijn haalde. ..Jojo. je bent onbetaalbaar!'' nep oom Bram verheugd uit Jojo glimlachte gevleid en stelde het kom- ..Daar moet het noorden zijn, met uw per missie. mijnheer Spoeling", wees hij. „Dus als ik mij met sterk vergis, moeten we dan hier linkerhand het westen hebben. Wil jij me misschien een beetje bijlichten, jonge heer Blekkie? Prachtig, dank je. Ja. kijk. daar bevindt zich inderdaad een gang Als we die tweehonderd meter volgen, moeten we dus op de plek komen, waar de schat zich vol gens de kaart bevindt." Spekkie tuurde opgewonden de donkere gang in „Vlug. Blek, kom hier met je lantaren en ga ons voor!" commandeerde hij. ,.Ik kan nu werkelijk geen seconde meer wachten." Blekkie stapte de gang in. maar bleef al na enkele passen teleurgesteld j ..Deze gang loopt dood zei hij verbaasd „Dat kan niet, Blek!" schreeuwde Spekkie ontsteld. „Dan zou de kaart niet deugen en dat kan niet. Je moet je vergist hebben. Laat eens kijken. Jij bent natuurlijk zo achtig dat je niet meer weet wat je ziet en zegt Hij griste de lantaren uit zijn vriend zijn hand en liet de lichtbundel recht vooruit schijnen. Maar ook hij ontdekte alleen maar een grauwe, blinde muur. ..Daar staan we nu. mensen", zei oom Bram beteuterd „Weet je zeker dat je goed op je kompas gekeken hebt. Jojo?" Jojo slelde het instrumentje nogmaals in en knikte dan beslist. „Ja, mijnheer Spoeling, er is geen twijfel mogelijk, met uw welnemen Deze doodlopen de gang leidt pal r ..Dan heeft die Hippelkoek ons een gemene loer proberen te draaien!" nep Spekkie ver bitterd uit. (wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 6