loopM\(mS- Leidse katoenweverij de Zijlsingel aan VAN MENS TOT MENS Spoetnik vloog lichtend over de Sleutelstad SECRETARESSE BRUSSEL-EXPO i QEUWE LEIDSCHE COURANT ZATL.IDAG 12 Jl'LI 19ï8 HEER W. VAN DER LE Evertsenstraat 41, Leiden, vond oude spullen deze prentbrief- tart van de vroegere katoenweverij de Zijlsingel, de „Leidsche ka- lenmaatschappij voorheen De Hey- en Co.". Op deze plaats is nu schrijfmachine-industrie „Royal' jevestigd. Waar de schoorsteen :at, ligt de brug over de Zijlsingel ussen de De Ruyterstraat en de josterkerkstraat. De fabriek i !936 afgebroken, zo deelde de heer fan der Lelie ons mee. Boven de \pslagloods rechts van de schoor teen is vaag nog de spits van de oren van de Oosterkerk te zien. De 'ijlsingel had in die tijd nog twee\ i'jen bomen. F op foto Naar aanleiding van onze „puzzelfoto" de vorige week schreef mevrouw H. Buurman—Carlier, Leeuwerikstraat 25 Leiden, ons het volgende. 'j „Naar mijn mening moet die tr; ragen erop getekend zijn. De beugel op. Die elektrische draden op foto zijn niet voor de tram; de beugel eens tegenaan komen. Het zul- i wel telefoondraden zijn; die warer Jiogal hoog en waren verbonden aan d< "jalen, die op bepaalde afstand van elkaai >nden. Later zijn er ondergronds tele- mkabels aangelegd. De elektrische zal wel zo tussen 1900 in 1910 zijn gaan rijden. Ik was ongeveer 15 jaar. Toen dc tram voor het eerst reed, «as het met genodigden. Telkens als wij iet tingeltje hoorden, holden wij naar de tlijnstraatbrug om de tram te zien voor bijgaan. Mijn conclusie is dus, dat hier pel een of andere grappenmaker in het fpel is geweest". De heer S. Gorree, Hooftstraat 157 te Kiphen aan den Rijn, heeft dezelfde ge pachte. Hij schreef het volgende: j „Dit is volgens mij een foptram omdat S3 Leidse klaar-overs SS kregen oorkonde Gisteren werd door het Verbond voor Teilig Verkeer in de Burcht een af- ieidsmiddag gehouden voor de ver- :rsbrigadiers, die in 1957/'58 dienst heb- i gedaan. Aan deze brigadiers, onge- dtveer driehonderd in totaal, werd een oor- de uitgereikt. Tevens ontvingen hoo- dzevenentwintig kinderen, die het ver- imen zonder fouten hadden afge- i speldje. Na vertoning van de film Carolientje. 'waarin de problemen van knipperbol eD in beeld worden gebracht, vroeg de voorzitter van het verbond voor Veilig lz«Verkeer, de heer J. Machielsen, aan wet- ïslhouder Van Schaik, of deze tot de oor-' verkonde-uitreiking wilde overgaan. De wet- co,houder herinnerde de kinderen aan de jjJleerrijke lessen van de heer Voerman en t reikte daarna schoolsgewijze de oorkon den uit. en Na een traktatie zagen de kinderen nog eneen tekenfilm en een filmpje van StaD 'el Laurel en Oliver Hardy. IJ- Herdenking doleantie al Morgenavond zal in de dienst van di h.iGeref. Kerk aan de Oude Vest dr. K rjj|Dronkert het feit memoreren, dat zeven tig jaar geleden in Leiden de doleantie tot stand kwam. Het leggen van betonwerk en bijkomend Iwerk voor het Leids diaconessenhuis is voor 2.427.200 gegund aan Weminks betonmaatschappij N.V. te Leiden Van der Luit HAAGWEG 31 - LEIDEN 'JiegralenitóeH Een dokter nodig De dienst der huisartsen te Leiden wordt waargenomen door de dokters De Bruyne. Verhoef, Teeuwen, Gaasbeek Langezaal- Welke apotheek? De dienst der apotheken wordt wa genomen tot zaterdagmiddag zes uur door apotheek Kok, Rapenburg 9, telcf. 24807: het gehele weekeinde door apotheek Tot hulp der Mensheid, Hooigracht 48, tele foon 21060. geen beugel op voorkomt. Bovendi i de draden als ze voor een tram zc den zijn, veel te hoog aangebracht. De draden op de foto zijn naar mijn mening telefoondraden; een paal stond ongeveer links van de op de foto voorkomende paardetram, op de plaats waar nu Citosa-bus Alphen aan den RijnLage Zijde zijn halte heeft". De heer A. Roozendaal, Prinsenstraat 50, Leiden, schreef ons, van mening zijn, dat de verhoudingen op de foto in het geheel niet kloppen. „De beugel de tram ontbreekt. Afstand van boven kant tram tot tramdraden, is te groot. Wat een lange beugel zou er voor nodig zijn. Vergelijk ook de mensen die achter de tram lopen met de .deur van de tram; ook die verhoudingen kloppen niet". Ten slotte nog twee verzoeken. Op aandrang van het gemeente-archief herhalen wij ons verzoek aan de in zenders om hun foto's en prentbrief kaarten voor enige dagen ter repro ductie aan het archief, Boisotkade Leiden, af te staan. Men kan daar Leidse jeugd zwom voor diploma 'emdiploma behaald. De namen va geslaagden luiden: Diploma A: Eduard Schilleman de Vos. Sjaak Zwaan, Jan Willem van Zomeren. Rijk Loyendijk, Hans Hennes, Winnie Kedde. Marleen Eysink Smeets. Conny Zwaan, Elsje van der Vijver, Cora Oosten. Elske van Praag, Charlotte Eysink Smeets. Nora van Dee, Yvonne Corne lisse. Margriet Verhoef. Corry Duiven voorden, Lidewijde Kaizer, Willy van der Putten, Els Sonwneling, Maria Molen kamp, Beatrijs Hillebrandt, Marian van- Vliet, H. v. d. Have, Lex Groote, G. J Brandsma. Theodora Foppen. Ingrid Te- sink, Yvonne Tesink, Anneke de Windt. Hans Lut, Ronny Harteveld, Elisabeth Abswoude, Frank Ouwerkerk, Jolijt» Sepers, Ineke de Ridder, Ingrid Mulder van Hooidonk, Cris Peetsold, Johan Ober, Fiepje v. d. Ameete. Frans Klaas- :n, Jacoba van Gent. Diploma B: Comelis de Gier, Robert Sannes, Jennij Glasbergen, Evertje Dina Duin, Anneke Sepers, Alfred Speyer, Anandi Teeuw, Anna Helena Kralt, Jok» Schefferi, Bert Homberg, Anneke Bur gerhout, Dik Florijn, Maarten Konter. Janneke van Wickevoort-Crommelin. vragen naar mej. Versprille of naar haar vervanger. Men kan erop aan, dat de afbeeldingen onbeschadigd worden teruggezonden. Het tweede verzoek Is er een van onszelf. Door de grote toevloed van fotomateriaal moeten wij de lezers vragen, ons, althans voorlopig, geen afbeeldingen meer te zenden. Zoals wij al hebben geschreven, kan deze rubriek zich nog wel twee Jaar voort zetten. Raakt de collectie eenmaal uitgeput en verdient het dan nog aan beveling, ermee door te gaan, dan hopen wij de gelegenheid tot inzen ding opnieuw open te stellen. Alleen wie meent een zeer bijzonder exem plaar uit de oude doos te hebben, kan altijd bij ons terecht. Collecte voor het diaconessenhuis Van 14 tot en met 18 juli wordt in Lei den de jaarl(jkse huis-aan-huis-collecte gehouden ten bate van de nieuwbouw van het Leidse diaconessenhuis. Op zaterdag 19 juli volgt dan de straatcollecte, waar voor collectanten zich volgende week vrij dagavond na 7 uur kunnen opgeven in het Geref. jeugdhuis alhier. Breestraat 19. Nu de nieuwbouw van het diaconessen huis voor de deur slaat nog deze maand of in ieder geval in augustus gaat de eer ste paal van de fundering de grond in er reden temeer om deze inzameling royaal mogelijk te gedenken. Het col- lectecomlté hoopt vooral, dat de vakan ties geen nadelige invloed op de op brengst zullen hebben. Laat ieder daar om een goede gift voor dit zeer belang rijke doel Geslaagden eindexamen Bonaventu ra-lyceum Aan het r.k. lyceum Bonaventura te Leiden slaagden voor het eindexamen HBS B: G. Asperslag, Oegstgeest; S. van Beukering. Voorburg; H. Broeke, LUse; L. Lexmond, Stompwijk, W. Mieremet. Leiden; N. v. Oudenhoven, Leiden; H. v. d. Berg, Noordwijk; J. v. d. Berg. Noordwijk; G. Bominaar, Katwijk; W. de Brabander, Hazerswoude; B. Brandt. Wassenaar; A. van Brussel. Leiden, W Buhler, Oegstgeest; J. Duynisveld, Zoeter- meer; P. Edelaar, Leiden; F. Goutier. Voorschoten-, L. Groenewegen, Zoeter- meer; A. Hermans, Noordwijk; D. Hout- hoff, Oegstgeest; J. Lausberg, Wassenaar: A. Leijen, Wassenaar; P. Mijnders, Noord wijk; A. Ruigrok, Noordwijk; J. Ruigrok. Noordwijk; P. Rijnbeek, Leiden; N Schoonderwoerd, Hazerswoude; D. v. d. Voort, Voorschoten; K. v. d. Werf, Zoeter- woude; J. Westgeest, Wassenaar; K. Wil- lemsen, Warmond. Eén kandidaat werd afgewezen. Gisteravond om goed tien uur in de Professorenwijk, voelden wjj on» heel klein. Om twee redenen. In de eer ste plaats dachten wij terug aan dc dagen onzer prille jonkheid. Om nauwkeuriger te zijn: toen wjj ongeveer vijf jaar wa ren.. Wjj woonden toen in Doorn en op zekere dag kwam Olieslagers over ons huis. Het is ongeveer vijfenveertig jaar geleden, maar nóg zien wjj dat tweedek- kertje van latten en nóg horen wij dat puffende motortje, toen het knutseldin- getje over ons dennebos scheerde, op weg naar het tamelijk dichtbije Soestei berg. Met onze ouders en broers keke wij naar het wonder, dat diepere indruk op ons maakte dan de huidige Boeing-52 nu doet. En aan iedereen moestei diezelfde middag en de daarop volgende dagen vertellen, dat wjj een vliegmachi ne hadden gezifen. De eerste in on ven. Gisteravond om negentien mil over tien zagen wU de Spoetnik III over komen. Voor ons het eerste ruimtevoor- werp, door mensenhanden gemaakt. AI» een grote, haastige ster gleed hij tussen Fopprent sluit twijfel uit 1~VE FOTO die wij in het laatst van deze week, na de ingezonden U stukken in ons artikel van vandaag over de verdwenen weverij aan'de Zijlsingel, van de heer A. Kiel, Gerrit Doustraat 87, Leiden, ontvingen, heft naar ons gevoel alle twijfel omtrent de scheefstaande tram van de vorige week radicaal op. Deze prent bekijkende moet het ieder duidelijk zijn, dat we hier inderdaad met een fantasie-uitgave te doen hebben. heer Kiel deelde ons mee, dat dit een prentbrief kaart is uit het jaar 1911. Zoals men ziet: van de Breestraat. Op de tram staat het woord „Station", maar het staat er in spiegelschrift. Naar de mening van de inzender heeft de fotograaf het eerst met een foto van een elektrische tram in het stadsbeeld willen uitkomen. Hij moet een willekeurig trammetje op een foto van de Breestraat hebben geplakt en daarvan is dan deze kaart gemaakt. de wolken door, hoog boven de Burggra- venlaan en verdween na twintig secon den uit het gezicht boven de torenflat. Zoals wij het vijfenveertig jaar geleden de voorbijgangers op de Driebergs» straatweg toeschreeuwden, dat ginds een vliegmachine ging, zo grepen wij ee volkomen onbekende meneer, die juist voor zijn huis uit zijn auto stapte, bij de arm en wezen hem opgewonden na; menselijke natuurverschijnsel, om dez» contra dictio eens te gebruiken. En, zwij gend (oen, keken wij naar het lichtpunt aan de avondhemel, dat zich met grote spoed In noordwestelijke richting b»- Onze echtgenote klampte een paar wildvreemde dames aan, opdat ook zij het allereerste ruimtevoorwerp van hun leven zouden kunnen zien. En het wa6 allemaal als vijfenveertig jaar geleden. Want iedereen die wij te genkwamen, toen wij naar huis keerden, moest weten, dat wij de Spoetnik had den gezien. Maar wij voelden ons ook op eei dere manier klein. Kleiner dan een vijf jarige jongen. Wij voelden ons nietig, een stofje in het heelal, toen wij goed tot ons lieten doordringen, dat daar door d» ruimte die glanzende ster ging, met voorstelbare snelheid, haar baan be- sahrijvend door de grote stilte en c telijke ruimte. Voor vervolg stads nieuws pagina 4 en 6 L.__ Ds. De Boer, Middelburg, heeft beroep Geref. Kerk van Leiden aangenomen Ds. J. H. de Boer, Geref. predikant te Middelburg, heeft het beroep van de Ge ref. Kerk van Leiden aangenomen. De we predikant, die 6 juni 1915 is gebo- werd 22 september 1946 predikant in eerste gemeente Monnikendam. Op 31 juli 1949 verbond hij zich aan de kerk van Nijverdal en 27 maart 1955 deed hij intrede bij de kerk in de Zeeuwse hoofd stad. De ENIG complete opleiding Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 TELEF. 26558 Verkwikkende prijzen regen van zomer km 111 prijsvraag de stralende zomerzon met verwachtingsvolle mensen, die uit tellen hoeveel nachtjes zij nog moeten slapen voordat zij op vakantie kunnen? Mochten er mensen zijn, die naast deze voortreffelijke toekomst dromen nog nachtmerries krijgen over prijzen, die verre boven de begroting uitschieten, dertien abonnees van de NIEUWE LEID SCHE COURANT kunnen deze zorgen een klein eindje opzij zetten, want hun oplossing van de zomerprijsvraag is met een prijs be kroond. Deze gelukkigen zijn: EERSTE PRIJS VIJFENZEVENTIG GULDEN: mevrouw J. Belt- De Groot, Hortensiastraat 21, Alphen aan den Rijn; TWEEDE PRIJS VIJFTIG GULDEN: mevrouw A. Herbert- Kerpershoek, Jozef Israëlsweg 18b, Katwijk aan Zee; DERDE PRIJS VIJFENTWINTIG GULDEN: J. A. Pison, Mors- weg 131, Leiden; TIEN PRIJZEN VAN TIEN GULDEN: mejuffrouw Janny den Haan, Burgemeester Meyboomstraat 40, Rijnsburg; mevrouw J. G. Versteeg-De Vries, Burggravenlaan 76, Leiden; M. Vreeken, Nicolaas Baetsstraat ld, Leiden; Jan van Leeuwen, Hoofdstraat 345, Sassen- heim; mejuffrouw G. Koelewijn, Adrianastraat 12a, Katwijk aan Zee; J. Rietdijk, Lijsterbeslaan 21, Leimuiden; mejuffrouw A. de Bruin, Duinzichtstraat 32, Oegstgeest; mejuffrouw J. Steenpoorte, Voorweg 85, Hazerswoude; J. Delfos, Wasstraat 27, Leiden; J. Miede- ma, Witte Rozenstraat 29a, Leiden. Tussen de bladzijden Op naar Hollywood LUXOR. Sinds dat vrolijke reisje naar Hollywood, dat in de film Op Hollywood wordt vertoond, heeft hij één slag de eerste plaats verworven onder de besten van het gekleurde doek, de teur Mister Bascom. Men heeft hem het werk gezien en honderden juichten hem toe, ja vroegen zijn handtekening en grootmoedig als hij is. deelde hij dez» royaal en fors uit. Mister Bascom, die in zijn eentje met een car langs velden en dreven reed. Zo menselijk echt. dat men er werkelijk geloven gaat en dat is heel wat, want mister Bascom ls een grote.... Deense dog. Hij is een van de hoofdrolspelers in een geestige film. Amerika (en vooral Ameri- ka's filmindustrie) drijft er de spot i zichzelf In: zo eerlijk en ontwapenend, psychologisch fijn gezien, dat een ieder, groot en klein, er het grootste plezier kan beleven. (Plezier). Sissi CASINO. Het huwelijk van Frans Jozel I, keizer van Oostenrijk en koning van Hongarije, met Elizabeth van Beieren mag dan niet bijster gelukkig zijn geweest, de film Sissd laat niettemin een bekoor lijke romance aanleiding tot deze verbin tenis zijn De lieftallige Sissi, zo werd de prinses thuis genoemd, had van haar vader diens grote vrijheidsdrang meegekregen. Regis seur Ernst Marischka heeft zich haar ge dacht als een lieftallige verschijning, die echter vooral door haar vrolijke en jon gensachtige karakter het hart van de jeug dige keizer wist te winnen. De moeder van Frans Jozef had Nénê, de stijvere zuster van Elizabeth, voor haar keizerlijke zoon bestemd, maar de liefde overwint en tot veler verrassing e miger ontsteltenis, drijft de keizer zijn door. Hij bepaalt zijn eigen keus kiest Sissi tot zijn bruid. Van de grote zorgen, die de Jonge kei- ïr in deze revolutietijd toch ongetwijfeld moet hebben gehad, merkt men niet veel Het is een luchtig verhaal geworden, dat aardig kijkje geeft aan het kleurrijke hofleven vol van liefde en romantiek. Na enigszins aarzelende inzet, wordt be hoorlijk spel ten beste gegeven en het ca merawerk is zeker niet onverdienstelijk. De toeschouwer, die er nu eens echt uit wil zijn, wordt met tal van aardige scène» (Romantische ontspanning). End abends in die Scala LIDO. De Duitsers hebben de laatste tijd enkele revuefilms gebracht, die nietj direct een succes genoemd konden den, maar Und abends in die Scala maakt een gezellige uitzondering hier op. Het is geen sterfilm, maar het is een gezellige zomerontspanning, die hier en daar enkele knappe staaltjes cabaret kunst te zien geeft. Het verhaaltje is niet schokkend, maar voldoende origineel om een glimlach te brengen, de humor bij de Duitsers i altijd een van de zwakke punten niet ongeslaagd en zelfs de romantiek ge- Waarom echter de Amerikaanse „stop lap" een kwartier tapdansen in de film gelast moest worden, is niet recht duidelijk; het betekende echt geen winst. (Gezellige zomerbntspanning) Bij de kannibalen REX. Zoals de meeste komieken, moet men Abbott en Costello niet te dikwijl» zien. want dan worden zij onuitstaanbaar. De kans op dit teveel is inmiddels niet bijster groot, want de acteurs hebben reeds geruime tijd geen films meer ge maakt, omdat één van ben zeer ernstig en naar men zegt ongeneeslijk ziek is. En zo nu en dan ls hun humor toch we4 ln staat enkele spontane lachsalvo's te produceren. In deze al wat oudere film zijn zij bij de kannibalen, maar zij hadden evengoed bij de pygmeeën of bij de Eskimo's kun nen zijn, hun humor blijft dezelfde: bom bastisch, pretentieloos met hier en daar :n verstolen trekje menselijkheid. (Zomer-ontspanning) De brug TRIANON. The bridge on the river Kwal is opnieuw geprolongeerd. Dit grootse filmwerk, dat een oorlogsge schiedenis van mensen en niet van vag» kruitdamp verhaalt, dat daarbij nog uit nemende spelers heeft, gecombineerd met een treffende regie en een knappe foto grafie, zal ook in de komende week boeien. (Advertentie) Berm "W7AAR zouden we van de week anders mee kunnen begin nen dan met de weelde aan zonne stralen, die de afgelopen dagen zo onverdiend ons deel zijn ge worden. Er waren gelukkige mensen, die nog vakantie hadden ook en de gelukkigsten onder deze bevoor rechte groep beschikten over een auto. Toen wij ambtshalve langs een der grote rijkswegen snelden, gingen we betwijfelen of deze gelukkigsten werkelijk zo geluk kig zijn. Hun auto brengt hen in pijlsnelle vaart, waar zij maar wezen willen, maar het is tragisch om te zien, hoe slecht velen van deze mensen hun keuze weten te maken. De psychologen, die er hun boterham mee moeten verdienen, hebben al een term voor hen uit gevonden: bermtoeristen. De bermtoerist treft men langs iedere rijksweg. Hij komt van ver en wil steeds maar weer verder; hij verzamelt plaatsnamen om deze straks aan zijn vrienden te kunnen mededelen, maar hij ziet praktisch niets van die plaatsen. Als de uren achter het stuur hem dwingen tot een korte rust, rijdt hij zijn wagen naar de kant van de weg en gaat in het smalle strookje gras zitten. Daar eet hij traag zijn boterham en hapt als toespijs de benzinedamp van an dere auto's op, die nog niet aan een rustpunt zijn gekomen. De autobezitters komen ver bluffend ver; in tien dagen trek ken zij door België, Luxemburg, Duitsland, Zwitserland, Italië en Frankrijk om dan thuis te komen en plaatsnamen op te dreunen. Maar van aldie plaatsen ken nen zij meestal weinig meer dan de wegberm, waar zij benzine damp hebben geroken en een boterham hebben gegeten, waarna zij weer voortsnelden naar nieuwe plaatsnamen. En alleen de psychologen glim lachen verrukt en plaatsen deze tragische uitwas in het daar voor bestemde vakje: tijdver schijnselen. Gevaarlijk Hjk zijn. Van week peddelden we argeloos in de buurt van de Boshuizer- kade en momenteel koesteren we met trillende zorg een levensgrote bnil op ons hoofd, terwijl de kleermaker heeft gezegd, dat er van onze zondagse broek nog slechts een kniebroekje is Leiden is daar rondom die Boshul- zerkade een nieuwe wijk aan het bou wen en daarom Is het begrijpelijk, dat er veel los zand op de wegen ligt, want waar gehakt wordt vallen spaan- Maar nu ls men tevens bezig om putten in de grond te graven; ook dat is nodig om een goede w|jk te krijgen. En volkomen te begrijpen is het voorts dat er dan een gedeelte van het pla veisel moet worden opgebroken. Het onbegrijpelijke komt pas b|j de ontdekking, dat men de stenen nit de straat heeft gehaald, zander deze pun ten behoorlijk aan te geven. Wij reden over het zanderige plaveisel en opeens was er zand zonder plaveisel. Een rij wiel pleegt een dergelijke overgang nauwkeurig te registreren en vooral met de warmte van de laatste dagen geeft een zwaar geschramd been wei nig reden tot overmatig enthousiasme. Die kniebroek is dan wel een uit komst. maar onze vrienden zeggen, dat het weinige representatievermogen, dat in ons verborgen moet zitten, dan helemaal in dc zomerzon opgelost V reugde TV/TEER REDEN tot vreugde heeft het gezin aan de Witte Rozen straat, hoewel het jarenlang deze verworven blijdschap heeft moeten bevechten. Toen ongeveer twaalf jaar geleden een man en een vrouw daar hun intrek namen in een kleine woning, gaf de behuizing wel geen reden tot ruimtevrees, maar men kt»n zich roe ren. Volgens strakke tabellen geeft een groter wordend kindertal recht op een grotere woning. Maar een enkel regeltje bracht dit groeiende gezin in benarde omstandigheden, want de woningwet veronderstelt, dat er op enigszins gelijkmatige wijze jongens en meisjes worden geboren. Toen het derde meisje in dat gezin werd geboren, bestond er volgens de regels van de huisvesting nog steeds geen aanleiding om een grotere wo ning beschikbaar te stellen, want de kinderen waren vin hetzelfde ge slacht en konden dus makkelijk bij elkaar slapen. Ook toen het zevende meisje was geboren en dit bij-elkaar- slapen allang niet meer gemakkelijk ging, vond de wet nog steeds geen aanleiding om een groter huis toe te wijzen. Maar nu is de achtste spruit in dat gezin geboren en dat was een zoop. zodat de als scheeps- kooien boven en naast elkaar ge bouwde meisjesbedden afgebroken konden worden en een massale uit tocht plaats had naar een grotere Zo komen we dan terug bij de Leidse V.V.V., want daar heeft zij deze kennissen opgedaan. In haar vrije tijd is Ineke gidse voor de V.V.V.; zij leidt vreemdelingen door Leiden, brengt hen naar hun hotel en voert hen langs de universiteit, het Pilgrim Fathershuisje en het La kenhalmuseum. Een Duitse familie vertelde ze op zekere dag, dat zij een bezoek aan Romy Schneider had gebracht, en deze mededeling leidde tot een ge animeerd debat, waaruit een vakan tieuitnodiging voor Ineke te voor schijn kwam. Als T r de e in een milde stemming willen zijn en Ineke de juiste dingen op het juiste moment te binnen toil schieten. Than: s het huis weer toegewezen sen gezin met één kind, waar- het oorspronkelijk ook was be- Toekomst de Witte met zijn zoontje was. de V V V. te Leiden is best tevreden met Ineke van Beek. Herengracht 122, die enkele maanden geleden een van de vijf Nederlandse meisjes was. die op bezoek gingen naar Romy Schneider. Ineke had op haar Kerstrapport, dat ze vlak voor die indrukwekkende reis kreeg uitgereikt, maar een zes voor Duits en de heer Meijs, haar Duitse leraar, zag haar met angst en beven vertrekken, omdat hij niet zo veel vertrouwen in haar Duitse spraakkunde had. Maar tijdens die reis heeft Ineke veel Duits opgedaan, getuige haar dagboek, waar ze ten slotte een ge deelte van haar ervaringen maar in het Duits optekende om in stemming te blijven. En het is voor haar te hopen, dat ze de komende week evenzeer in stemming is als in de laatste week van december, want Ineke moet de komende dagen eind examen MULO doen. Slaagt ze. dan wacht haar een grootse vakantie, want Ineke be schikt over internationale relaties en hoopt haai vakantie in het buiten land door te brengen. Erg laat gaan in de strijd, die hij enkele jaren geleden met de Leidse pers op het voetbalveld pleegde,te strijden, is het universiteitspersonecl van de weck naar het sportterrein bij het Plet Paaltjenspad getogen, zodat hel Leidse publiek toch weer in staat was om te lachen. Voor de wedstrijd was een zeer spe ciaal reglement ontworpen. Voetbalde de Leidse vroedschap de laatste maal met twaalf spelers, het senlorcnelftal van de universiteit had zich een elftal van veertien spelers aangeschaft en om geen enkel risico te lopen hadden zij twee spelers In het doel gezet. Helaas, hoe doordacht hun maatrege len ook waren, het jeugdig enthou siasme van de junioren bleek onstuit baar en achtmaal werd de dubbelbe- waakte veste doorboord. Maar de oude garde met als nestor de 51-jarige heer B. Blcjj wist niet slechts klappen te incasseren, doch ook nit te delen: Vijfmaal werd het doel van het meer prille universiteftsperso- neel doorbroken en het had allemaal nog veel erger kunnen worden als een scheidsrechter, die zich de gehele wed strijd bevend voor het gezwaai van armen en benen over het veld had bewogen, niet opgelucht z(jn flnitje kapot had geblazen om te vertellen, dat het voor dit Jaar weer meer dan genoeg was geweest. met complete verzorging 22.50 p. p. inclusief: ENTREE - KOFFIE - LUNCH - DINER EN DESKUNDIGE LEIDING I Geen verdere kosten ZO ZIET U DE „EXPO" OP Z'N BEST 1 IN ALLE OPZICHTEN 1 VOORTREFFELIJK I Elke dinsdag, woensdag, donderdag I REISBUREAU „CEBUTO" i I Doezastraat 32 Telefoon 25971 en ILISSONE LINDEMAN 25 Jaar „Reizen Zonder Zorgen" I AGENDA VOOR LEIDEN Zaterdag Rijn- en Schiekanaal, 3.30 uur: presta tietocht 200 en 550 m gekleed zwemmen van Leidse Reddingsbrigade. Zondag Wijkgebouw „Levendaal", 11.15 uur: dienst voor gerepatrleerden, voorganger Is dr. P. L. Schoonheien. Maandag Stadhuisplein, 7 uur: vertrek excursie K. en O. naar de Expo. Woensdag Kerkzaal academisch ziekenhuis, 12.50 -•20 uur: middagpauze-bijeenkomst. Pieterskerk. 7.30—8 uur: avondgebed lu het koor. Donderdag Ambachtsschool. Haagweg, 14.30 uur: di ploma-uitreiking. Stadhuisplein, 6 uur: vertrek excursie afdeling Leiden Mij voor tuinbouw en Plantkunde naar Emmen. Vrjjdag Ambachtsschool Haagweg, 3 u.: af- •heidsbijeenkomst directeur C. Brilman. Zaterdag Stationsplen 1.50 uur: vertrek excursie N. C. Reis V. naar de duinen. Technische School Don Bosco, Boer- haavelaan 44, 3 uu': uitreiking diploma'». Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling van wer ken van A. H. Bakker Korff, tot 15 sep tember. Volkenkunde: tentoonstelling van Ja- pansc penseeltekeningen, tot 12 oktober. PRONONCE voor Uw ONDERCOED Lelden Breestraat 65 Tel 21800 Oegstgeest Geversstraat Tel. 23917

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 3