Conferentie in een groot succes Stresa Gloeiende plekken ten spijt opgewekte derde Laura-dag a Pecli met je fiets hebben kan soms prettig zijn. Fa PONSIOEN ZOON Kandidaat-notaris wordt mr. in de rechten Zeilevenement op De Brasem van grote allure Bonafide rijscholen zijn tegen voorstel minister VPRO HEEFT PROJECT VOOR NATIONAAL OMROEPBESTEL Beter inzicht in de Begin gemeenschappelijk landbouwbeleid problemen 93 NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 VRIJDAG 11 JULI 1958 Oude bekenden ontmoetten elkaar DE LAURIANEN met ervaring weten, dat in de regel de stemming op de derde dag een dergelijk punt bereikt, dat men op de morgen van de laatste dag met wat tegenzin start. Want men weet dan: vandaag komt het wel mooie, maar toch onherroepelijke einde van iets heel prettigs. Wat was de geest ook gisteren weer goed. Ondanks gloeiende plekken van de zonne brand werd door allen weer opgewekt aan de honderd of honderdvijftig kilometer, het Utrechtse in, begonnen. Vóór half acht waren de meesten reeds weg, om, eer de dag heet werd, een eind op streek te zijn. Zo warm als woensdag is het echter niet geworden, maar het was toch voor velen eeji verademing, dat de zon in midden-Nederland gedurende de hoogste stand enkele uren schuil ging achter wolkenkoppen. 's Morgens om 9 uur had ,,dubbelsafe". de onvolprezen rij wiel reparateur Dusos- wa. met zijn assistent feeds een belang- Jrijk werkje op te knappen onder Harme- ilen. waar Dirk van Yperen van de Tur- Ikenburg-groep averij had aan zijn voor- p kjwiel. Overigens is het met de reparaties jminder druk geweest dan woensdag. Met 7|éen Wnige lach van begrijpen, vertelde ..||....|iDusoswa ons. een groot aantal kilome- llllllHlJters te zijn teruggereden, omdat hem ge- r-tmeld was, dat ergens een paartje averij id. Toen hij op de bewuste plek kwam. imerkte hij. dat dit span hem een uur voren, toen hij voorbij reed. vriende- IJk had gegroet, zonder assistentie te rragen. .,Ja, dat is wel zo", zei de jon- i, „maar ik was vergeten dat ik p u zat te wachten!" O, die Amor tpch. KOFFIEHVISJES De koffiehulsjes lang6 de weg naar Jtrecht. deden goede zaken. Overal Laurianen van de 100 km-groep. lie weinig haast hadden. De eerste alge- nene stempelpost was De Vink, enige lilometers dóór de stad Utrecht. Me- ruow Kaptein van het Rode Kruis en nevrouw Groenhart. Laurabestuurslid. legen hier reeds druk werk. om dames ii heren die wat hinder kregen van de on, met olie en talkpoeder van dienst te ijn'. Hilariteit verwekte het feit, dat de leer B. Lam. lid van het Laurabesityur. Ie gladde bol van de W.V.-penning- jeester, de heer P. Starrenburg. een zelfde behandeling d ed ondergaan. En niet minder groot was dé vreugde, toen de heer Groenhart, verwoed liefhebber en grote pijp tabak, op een bepaald ogenblik opmerkte: ..Wat die pijp toch mankeert, ik weet het niet, maar hij trekt niet meer!" Er kwamen niet minder an veertien centen uit de kop. DWALEN Voor de 150 kilometer-rijders ging de tocht naar Den Dolder en via Soest- Amersfoort naar Bunnik. waar bij het fraai gelegen theehuis Rhijnauwen de tweede stempelpost was. Maar voordat men zover was. waren een aantal Lau rianen. een Laurabestuurder en pers mensen. aan het dwalen geweest, door dat ze het Lauranieuws niet goed had den gelezen. Daarin had een afwijking van de in het programmaboekje opgeno men route gestaan. Maar goed. allen kwamen weer bU- elkaar. Btj Rhijnauwen ontmoetten (Advertentie) we ook de stichter van de Laura, het erelid H. E. A. Gastelaars en s|Jn vrouw, die van uit hun tehuis In Doom de Laurianen, met veel oude bekenden, kwamen begroeten. Ook waren hier de oud-bestuursleden, de heer en mevrouw Vierbergen uit Leiden, die zo heel veel voor de Lau ra hebben gedaan. Gastelaars was de Laura-vader .mevrouw Vierbergen is wel de Laura-moeder genoemd. WIL OVERHEMD Wij zagen bij genoemde post voor het eerst op die dag ook de ALphense poli tie. Het vuile overhemd van agent Fok ker viel direct op. Dat kwam zo: hij had Kees gezienl Fokker komt uit De Meern bij Utrecht en daar zag hij een kennis postbode. Ha, die Kees. klonk het. Maar er had gelijk door de emotie een kleine aanrijding plaate met een collega. En Fokker tuimelde dë kant In! Enfin, alles bleef heel. Maar toen later op de dag de fietstas van Fokker tussen zijn spaken kwam, ging een volle colafles aan dui zend scherven. Hij was die dag het mik punt. Er werd gewacht op het derde voorval De derde stempelpost was in IJsselstein. Hier heeft de Leidse com missaris van politie, de heer J. Dreeuws, zijn mensen, acht heren en twee dames, begroet. De dames ver telden ons met veel plezier aan de Laura mee te doen. En aan de vrien delijkheid van deze mensen en hun verzorger bewaren -wij en vele an deren de prettigste herinneringen. In genoemd oud stadje was tevens de korpschef van de Alphense politie, de heer A. G. Groothuljse, met zijn echtge note aanwezig en ook hij liet zich tegen over zijn tien mannen en enkele ande ren niet onbetuigd. De jongelui van lyceum, die door het vormen van grote groep zo trouw hun belofte vorig jaar zijn nagekomen, de gemeente- Op deze warme Laura-dagen kan men dit tafereeltje haast onophoudelijk ziep. Ze houden het er dan ook op, de dappere gebruinde Laurianen! Foto Laros. Alphen a. a. Rijn. ploeg D.S.S.. onder leiding van de heer Van der Laken, het waren alle prettige ontmoetingen. JAMMER Wat is het toch jammer, dat er niet veel meer Alphenaren meewerken, de Laura groter levenskracht te geven. Wat een vreugde beleven vele Jongelui, maar ook vaste klanten, vaak vaders en moe ders, aan dit vierdaagse feest. De actieve vereniging Woerdens Bloei laafde ook ditmaal de Laurianen met li monade. Het maakte de laatste loodjes, deze keer overigens door het fraaie weer niet zwaar, nog lichter. DE PHILIPS RADIO- en TELEVISIE SPECIALIST met de grootste collectie! (Van onze parlementaire redacteur.) DE TWEEDE KAMER is gisteren met vakantie gegaan tot de derde dins dag in september. Op de valreep aanvaardde zij nog de wet op het notaris-ambt, waardoor de notariële studie wordt ondergebracht bij de juri dische faculteit. Aan het einde van deze studie worden de kandidaat notarissen mr. in de rechten. Zij zijn echter niet benoembaar bij de rechter lijke macht, ook kunnen zij geen advocaat worden. Om dat te bereiken is een aanvullende studie nodig. De vooropleiding voor de notariële studie zal gymnasium A of B moeten zijn. Er is eohter een overgangs bepaling. gedurende 13 jaar, dat bezitters van een HBS-diploma A of B op grond van een voortentamen Latijn tot de uni- versitarie notariële studie kunnen worden toegelaten. Zij, die momenteel reeds kan didaat-notaris zijn (en niet in het bezit van een gymnasiumdiploma), kunnen zon der voortentamen Latijn toegelaten wor den tot de notariële universitaire studie- riohting. In het algemeen was de Kamer met dit wetsontwerp zeer Ingenomen. Alleen de heren V. Rijokevorsel (kath. v.) en Berk houwer (lib.) vonden het onjuist, dat aan deze studie de meesterstitel wordt verbon den. De K.V.P.-afgevaardigde diende een amendement in om dit onmogelijk te ma ken. Hij wilde de officiële titel van kandi daat-notaris gaan voeren. Dan geeft, naar zijn mening, de opleiding meteen het be roep aan. Evenals dat het geval is bi) artsen, tandartsen, veeartsen en apothe kers. De heer V. Rijckevorsel was er dus op tegen, dat er twee soorten meesters in de rechten komen. Minister Cals stelde echter terecht, dat aan de juridische studie de meesterstitel verbonden is. Hij vond dit een wezenlijk onderdeel van het wetsontwerp. Zou het amendement V. Rijokevorsel (dat overi gens kansloos was) worden aangenomen, dan zou de bewindsman het wetsontwerp terugnemen. Daarop werd dit amendement ingetrokken. De heer Berkhouwer (lib.) vond het onjuist, dat de huidige kandi daat-notarissen geen voortentamen Latijn behoeven te doen. Minister Cad6 vond het een grote prestatie als deze notarissen toch nog een universitaire studie gaan volgen. Het liberale amendement werd verworpen Het wetsontwerp kon daarna z.hj. worden aangenomen. Ter gelegenheid van het veertigjarig be staan van de watersportvereniging Braas. semermcer worden van 12—16 juli natio nale en internationale zeilwedstrijden ge houden. De K.V.N.W.V. heeft De Braas- semermeer verzocht de internationale wedstrijden in de Olympia-jollenklasse te organiseren met als inzet de Goldene O- Jolle. Deze wedstrijden worden beschouwd als het officieuse wereldkampioenschap. Er komen 46 deelnemers aan de start, onder wie 12 buitenlanders, o.a. S. V. Th. Segler Verein Thalwil (Luzern); S.C.E. Segler Club Enge (Zürich): Z.S.C. Z(jr- cher Segel Club; S.V.W. Segel Verein Weser; L.Y.C. Lübeck Yacht Club; S.V. U.H. Segel Verein Unter Ha vel (Berlin); P.Y.C. (Berlin) en N.R.V. (Hamburg). Ook in andere klassen is de deelneming zeer groot In de Flying Dutchmanklasse zullen de favorieten Gebr. Kraan opnieuw hun uitzonderlijke klasse tonen. In de Valkenklasse komen niet minder dan 22 deelnemers uit. De Drakenklasse start met 14 deelne mers en in de Regenboogklasse komen prominenten aan de start als ir. G. A Bakker. F. P. Bos. L. de Wit, J. C. v. d. Velde. W. Bergsma. J. Hofland en J. H. C. Sieverts. Het wordt een zeilevenement, zoals De Braassemermeer nog zelden heeft gezien. Er wordt zaterdag gestart om 13 30 uur. op maandag tot en met woensdag om Camera's en Rolfilms ALLE BEKENDE MERKEN Foto- en Kinohandel LAROS Het is bekend: voor GOEDE KLEDING VAN DEN ENT Teveel ondesku ndigen (Van een onzer verslaggevers.) TAE BONAFIDE autorijschoolon dernemers zijn teleurgesteld over de beslissing, die minister Algera vorige week heeft genomen terzake van de wijzigingen van het wegen verkeersreglement. Zoals bekend is, stelde de minister vóór, voor die genen, die een autorijschool willen oprichten, een verzwaard examen in te stellen ten behoeve van de ver keersveiligheid. De bona fide rijschoolondernnemers zijn nu ontevreden omdat deze wijziging geenszins een regeling behelst van het rij schoolwezen als zodanig, nóch Ingrijpt op de exploitatie van de bedrijven. Omdat de verkeersveiligheid sterk afhankelijk ls van de deskundigheid, waarmee de toekom stige automobilist wordt, opgeleid, ls een goede regeling van het rijschoolbedrijf niet alleen een vakbelang, maar ook in het belang van de verkeersveiligheid, zo zegt men. Voor de rijschoolbedrijven heerst lang zamerhand een noodtoestand. Meer en meer worden de bona fide bedrijven on dermijnd door het steeds groeiend aantal bedrijven, welke in het leven ztjn geroe pen door niet vakbekwame en ondeskun dige lieden Stijging Telde ons land in 1956 nog ongevi 1700 rijscholen, thans zijn het er ruim 40 waardoor de spoeling aanzienlijk dunner is geworden Een gezonde concurrentie kan haar nul hebben, zo zegt men. maar concurrentie tegen niet vakbekwame, ondeskundige on dernemers kan nooit vruchtdragend zijn. In andere landen is het aantal rijscholen aanzienlijk minder dan in Nederland. Frankrijk bijvoorbeeld, telt slechts 2000 rijscholen en Luxemburg heeft verhou dingsgewijs 70 pet. rijscholen minder. Ook blijft Nederland bij andere landen achter wat betreft de tarieven. Een tarief van ca 7 per uur noemt men beslist laag. in aanmerking nemende dat de kost prijs alleen al voor een bona fide school per uur 0.50 bedraagt. De commissie van overleg autorijscholen waarin de A.B.A.N., B.B.N., BOVAG en de F.N.O.P deel hebben, zal. zo deelde men ons mede, de tot dusver gevolgde weg blijven volgen en naar mogelijkheden blijven zoeken alsnog een regeling te be werkstelligen. uur van het startschip af, geankerd Oudewetering, oostelijk van de jachthaven De Brasem en het paviljoen De Brasem. missie Militair Aankoopbeleid gedurende het reces haar werkzaamheden zal voort zetten. H|j vond het van groot belang, dat deze Kamercommissie nu de gelegenheid kr(jg» om in de détails van het overheids beleid door te dringen. De voorzitter sprak de verwachting uit dat bij voorkomende gelegenheden opnieuw „naar dit geduchte controlemiddel zal worden gegrepen" Verder vond h(j de driedaagse werkweek geslaagd. Er is geen schade toegebracht aan de openbaarheid. Het afgelopen jaar waren er 78 dkg- en 31 avondvergaderin gen. Getallen, die stellig niet abnormaal z(jn. Spel van korf en bal Beslissende strijd om C.K.B.-titel Nu de vorige week geen beslissing is gevallen in de strijd om de C.K.B.-titel moeten Rotterdam-Zuid en D.K.O.D. el kaar nogmaals treffen. Wij nemen aan dat thans voorzieningen zijn getroffen voor het geval de wedstrijd in een gelijk spel eindigt, maar vermoedelijk valt de beslissing in de wedstrijd zelf. Rotter dam-Zuid heeft duidelijk aangetoond toch de sterkste ploeg te zijn en we zien de westelijke kampioenen dan ook winnen. De wedstrijd vangt aan om 4 uur en wordt'gespeeld op het D.V.V.-terrein te Zeist. V.O.P.S.-series in Dordt VEO, ODI en Pernix 2 gaan zaterdag op bezoek bij het Dordtse Snel voor het spe len van de VOPS-wedstrijden. Al enkele jaren neemt Pernix met het tweede twaalftal deel en slaagde er in derdaad een enkele maal in met de re serves de VOPS-wimpel te bemachtigen. Ditmaal zal het echter een toer zijn om met de reserves hoge ogen te gooien en met name in VEO zien we een mogelijke winnaar. Op twee velden wórdt een halve com petitie gespeeld met wedstrijden van een half uur. Het programma luidt; 3.3.30 uur: Per nix 2—VEO; Snel—ODI; 4.10-4.40 uur VEX)ODI; SnelPernix 2; 5.20-5.50 uur VEO—Snel; ODI—Pernix 2. Na de laatste ronde en tussen de drie ronden spelen de veteranen van ODI, Snel en VEX) een toernooi. ZO gauw er een datum wordt bekendgemaakt waarop het ontwerp Om roepwet in het parlement ter tafel komt, zal de VPRO een project voor een mogelijk nationaal omroepbestel publiceren. Tot zolang blijft dit pro ject binnenskamers. Dit heeft dr. E. D. Spelberg, secretaris van de VPRO, gisteren in Barchem medegedeeld tijdens de algemene vergadering van de omroep. „Wij koesteren geen illusie", aldus dr. Spelberg in zijn jaarverslag, „dat onder de huidige omstandigheden zulk een project realiseerbaar is, maar in de eerste plaats weet niemand wat in de toekomst nog mogelijk is en verder lijkt het ons geboden, dat de VPRO in elk geval op één ogenblik in de geschiedenis van de vaderlandse omroep zijn inzichten op dit punt behoorlijk gefundeerd en uitgewerkt aan de openbaarheid prijs geeft. Het jaarverslag meldt voorts, dat de VPRO er naar streeft, het wat schema tisch opgebouwde programmageheel van de vrijdag- en de zaterdagavond op den duur ingrijpend te doorbreken, zonder zich de allure aan te meten van een al gemene omroep door bijv. lichte muziek uit te zenden, omdat men daarnaar de hele dag op binnen- en buitenlandse sta tions al kan luisteren. Wat de televisie betreft moet de VPRO nog tevreden zijn met ca 41* pet van de totale zendtijd. „Afgezien principieel gerechtvaardigde eis eenzelfde deel van de zendtijd toekomt als de andere omroepverenigingen", kent dr. Spelberg hierbij aan, „kunnen wij vaststellen dat het ons nu toege kende percentage vergeleken met van de andere omroepverenigingen naaste bij in overeenstemmlrlg is met het aantal abonnees op ons omroep blad". De VPRO was de enige omroep die het waagstuk ondernam, te pogen oorspronkelijk Nederlands drama doen schrijven voor de televisie. Het geen groot succes en slagen mislukking, rr het stuk Carambole". Met overneming van afleveringen de zaterdagavondstrip van de VARA „Pension Hommeles" „werd een kleine bres geschoten in de zuilenmuur". Over het gelaakte programma van 31 aug 1957 wil het jaarverslag niet meer spre ken, daarover is genoeg te doen geweest, maar de VPRO heeft zich van de slag hersteld. De omroep blijft (op televisiegebied) streven naar samenwerking met de dere omroepverenigingen, die daartoe vooralsnog echter (met uitzondering herinnere zich Bekervoetbal Ter Leede komt tegen Spel. Genemuiden uit Voor de halve eindstrijd om de beker van het Zaterdagvoetbal wordt zaterdag op het terrein van Ermelo in Ermelo de wedstrijd Ter LeedeSportclub Ge nemuiden gespeeld. De aanvang Is om half vijf. De winnaar van deze wedstrijd komt in de finale uit tegen ARC uit Alphen aan den Rijn. rentabiliteit van de bedrijven te v> keren. Door mechanisatie op grote schaal zal men een grote stap verder komen. VRIJHANDELSZONE TAE landbouwconferentie in Stresa -L' van de zes landen van de Euro pese gemeenschappelijke markt is een succes geworden. De besprekin gen, die vandaag zijn beëindigd, zo verklaarde de vice-voorzitter van do Europese commissie, dr. S. L. Mans- holt, hebben meer opgeleverd dan men had verwacht. Ook dr. ir. Vondeling was zeer te vreden over de conferentie. Er is een nauw contact ontstaan tussen de ambtenaren en de leden van de dele gaties en niet te vergeten tussen de ministers van landbouw van de zes landen. Men heeft eikaars denkwijze leren kennen en appreciëren en hier uit is iets geboren, dat men een ge meenschappelijk stgndpunt kan noe men. Bovendien heeft men door de aanwezigheid van de leden van de Europese commissie van de E.E.G ook problemen kunnen behandelen, die niet direct op de landbouw be trekking hebben. Aan de andere kant hebben de ledeD van de Europese commissie door de rap porten van de drie werkgroepen een be ter inzicht gekregen in de landbouwpoli tiek van de zes landen. Rich tij nen voor een gemeenschappelijk» landbouwpolitiek voor de zes landen zijn niet direct opgesteld Toch is er in Stres» belangrijk werk verricht en de confei tie mag dan ook wel gezien worden een eerste stap op de weg naar een ni» landbouwbeleid. VOEDERGRAAN Door de drie studiecommissies Is werk verset en het resultaat hiervar neergelegd in een ontwerprapport. i de plenaire zitting In Stresa legd. ..De prijs van het voedergraan". zo staal in dit rapport te lezen, „is voor da gemenschappelijke markt van kapitaal be lang, gezien de sterke Invloed, die deze prijs uitoefent op het prijspeil van an dere produkten" Een uitgebreide studie van het vraag stuk van de graanprijzen wordt dan ook dringend noodzakelijk geacht. Hoe eer der men over het toekomstige peil van do graanprijzen overeenstemming bereik» hoe eerder de doelstellingen van de ge meenschappelijke markt kunnen worden verwezenlijkt DOUANERECHTEN Het rapport zegt verder, dat een nive> lering van de prijzen gepaard moet gaan met de afschaffing van de contingenten en de douanerechten. Daarom moet ds hoogte van het prijsniveau zo spoedig mogelijk worden bepaald en moet men hei op korte termijn eens worden over dt concurrentievoorwaarden. Voor het bereiken van een loyale con currentie moeten de met de geest van he' verdrag strokende subsidies worden afge schaft. Subsidies van een monopolistischs aard hebben dezelfde uitwerking als re- ge ri n g ssubsi dies. OVERSCHOTTEN Het is gewenst de vorming van kunst matige overschotten te vermijden. D» E.E.G.. aldus het rapport, zal aan deze situatie aandacht moeten besteden door middel van marktanalyses. De delegaties zijn ervan overtuigd, dal een verbetering van de structuur van de landbouwexploitatie van bijzonder groot belang is voor de landbouweconomie Unaniem was men van mening, dat de gezinsstructuur van de landbouwbedrijven gehandhaafd moet blijven. Een diepgaand onderzoek zal echter nodig zijn om na te gaan welke systemen geschikt zijn om de Het rapport spreekt verder van grote onzekerheid, waarin de zes landen zich op het ogenblik nog bevinden wat het gemeenschappelijk beleid tegenover der de landen en met name tegenover dt eventuele partners in de vrijhandelszone betreft. Over do vrijhandelszone heeft dr. Mans- holt gisteren in Stresa meegedeeld, dat de zes landen gereed zijn een akkoord te aluiten. Maar de zes landen willen niet. dat de vrijhandelszone de gemeenschap pelijke markt schaadt. Zo is het niet mogelijk een akkoord over de zone te sluiten zonder de land- bouwprodukten daarin te betrekken. Uit stel van de onderhandelingen, aldus dr. Manshoit. zou gemakkelijker voor de zes landen geweest zijn, omdat zij daardoor tijd zouden hebben de zaken onderling te politieke Waterpolo L.W.V. I—Raket I: 2—2 Voor de rust speelden de Leidse Water vrienden tegen Raket een goede wed strijd. Reeds na enkele minuten gaf P Dool na goed aangeven van C. v. d. Wllk L.W.V. de leiding: 10. Ondanks felle sanvallen van Raket trof P. Dool even later opnieuw de roos: 2—0. In de tweede helft waren de aanval len van de gasten veel gevaarlijker. Toen de thuisclub vergat over te nemen werd ic stand 2—1. Raket bleef sterk aanvallen en na een doel worsteling werd de stand gelijk: 22 de VARA) moeilijk te bewegen zijn en naar het geven van een eigen karakter aan de VPRO-uitzendingen, hetgeen zeer moeilijk is, omdat van overheidswege de verplichting is opgelegd, dat dt televisie programma's voor zoveel mogelijk kij kers aanvaardbaar moeten zijn. Niet zonder moeite heeft de VPRO te gen 1 januari 1958 de vereiste „5 pet" aan leden-abonnees gehaald: krachtige maatregelen waren nodig, het zover to krijgen Maar het ls ten slotte gelukt. Uit de verantwoording van de pen ningmeester ir. K. Koolj vernemen we, dat de VPRO over 1957 een winstsaldo van f 25.795.10 heeft gemaakt. Hierdoor kon het verllessaldo over voorgaande Jaren, dat f 21.424.84 bedroeg, geheel wor den ingelopen, terwijl er dan nog een klein winstje van ruim f4370 blijft Tijdens de niet druk bezochte verga dering werden de aftredende bestuurs leden herkozen, behalve ds. F. van Leeuwen, die dat niet wilde. In zijn plaats werd op voorstel van het bestuur prof. dr. G. J. Hoenderdaal uit Amster dam gekozen. De algemene vergadering maakte deel uit van een zomerconferenti# van vier dagen, welke de VPRO deze week in het Woodbrookersgebouw in Barchem houdt. Dr. H. Faber uit Wassenaar leidt deze conferentie, welke ala onderwerp van bespreking heeft „De mens en zijn God". Dit thema werd door vier spreker» inge leid. Artsenkwartet voor de N.C.R.V. Het Twents artsenkwartet, dat al ne gen jaar bestaat, zal maandagavond voor de NCR V-microfoon optreden. De vier artsen hebben elkaar sinds jaar en dag gevonden in een gemeenschappelijke vrijetijdsbesteding i de beoefening der Jan Felderhof heeft opnamen van hun prestaties gemaakt ten huize van dr. Op de Coul, directeur van het Irene- ziekenhuis tc Almelo. Dr. Op de Coul speelt altviool, twee huisartsen, de heren Proost en Wefers Bettink hanteren resp. de eerste viool en de cello en de bedrijfs arts Moolhuyzen speelt tweede viool. U kunt de opnamen horen in het pro gramma „Muziek in de huiselijke kring", maandagavond van 8.208.45 uur. KERKELIJK LEVEN IN NOORD-AMERIKA In de nieuwe VPRO-rubriek „Kerk» lijk leven in Noord-Amerika" zal op vrij dag 18 juli van 8.45 tot 9 uur een predi kant uit Canada spreken. Het is ds. K. T. Smits, predikant van de United Church of Canada te Sydenham, Ontario. Vanavond spreekt prof. Zuurdeeg vooz de tweede maal over dit onderwerp. vanavond 0 Een oorspronkelijk luisterspel van Tone Brulin kunt u vanavond om 9.30 uur horen in het KRO-programma. Het spel ls getiteld „Sequenties van Gregor". Om 10.30 uur speelt het Limburg» Sym fonie-orkest, gedirigeerd door André Rieu de Symfonie Concertante van Hart- 0 Over Hilversum I gaat tussen half acht en negen uur het gebruikelijke VPRO-vrijdagavondprogramma de lucht in. Ditmaal met o.m. om 8.15 uur ge dichten van Joharv Daisne, gedeclameerd door Eli Blom, om 8.40 uur pianospel door Jean Casadesus en om 8.45 uur prof. Zuurdeeg over „Kerkelijk leven in Noord-Amerika". 0 De VARA begint om 9 uur haar uit zending weer met „Vakantieverhalen van de luisteraar, gebonden in muziek", een programma van Coen Serré. Programma voor morgen V d vrouw 9.15 Oram (9.35—9.40 Wit VPRO: 10 00 Tijdelijk uitgeschakeld. eau» 10.05 Morgenwijd int. VARA; To 30 V d vrouw I 00 Orgei.pd 1.20 Buiten! weokoverr 11.35 Piano recital 17 0(1 Amut muz 12.30 Land- en tuinbouw, neded U.33 Oram 12.55 Sport 1300 Nw» 13.15 VARA-Varia 13.20 lichte min 13 4? Spoupraatje i «oHat™":? aigitiak. ca ui le.inten bij het Atlanti»ch Pact taalkaart. VPRO; 10 '0 Pa»«r. Uetproken portret 19.55 Deze V 20 00 Nw. 20 05 Oevar mua 0? De tcboonheld van het Gregoriaan» Tus- i 15 35 en 17.30 -Tour de Prance '5 35 V d leugd 16 25 Fanfare-ork 16.45 Vocaal en. 17.05 17JO De Spring. Boekbe.pr 17 1? Lkhte i -1.30 Nachtwake Plechtiee Naehtmla volgen» Televlaleprncr. VPRO:

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 7