Tijdelijke aanbieding koelkasten Zie hk denie we Velksques-pres itatie van f895.- nu voor f698.- D. Teske HONIG VERMICELLISOEP NIEUWE LEIDSCHE COURANT 10 VRIJDAG 11 JULI 193< Originele KELVINATOR koeiksst met een inhoud van 133 liter Doezastraat 5 Leiden - Tel. 26164 'n Smakelijke soep vooraf, dat is iets waarmee U Uw huisgenoten altijd kunt verrassen. Kies-bijvoorbeeld-uit de reeks soepen voor fijnproevers Honig Vermi- cellisoep, een soep waarmee U iedereen tracteert. Lekker, die krachtige bouillon! Heerlijk, al die voedzame vermicelli! Uit één pakje Honig cellisoep bereidt U zes volle borden: dus echt een soep om vaak en veel op tafel te brengen. 89 ct EN NOG HONDERDEN F.R l'IT KOOPJES BIJ y&m dop/ ZAMORA - een verrukkelijke sigaar\in een opzienbarende verpakking I Voor presentatie.» goed in de dligheid van de zitkamer Ie op een zakelijk kantoor, zmante verpakking ich bij uitstek om extra voordelen: O de ideale vormU herkent de Zamora allereerst aan de stompe bol die onmiddellijk de volle smaak tot z'n recht doet komen O de lichte trekdaardoor geniet U tot het laatste toe van het milde O de unieke verpakkingaardig om neer te zetten, handig om mee te nemen (Op vorm en constructie is zelfs patent aangevraagd) O de blijvende waardein het lege doosje kunt U allerlei dingen, „ditjes en datjes" opbergen O de opvallend lage prijs: vijf 27-cents sigaren van topkwaliteit in deze fraaie verpakking dus slechts f. 1.35! ...en óók al* present! Na kunt U zelfs de NIEITWF AVnVUREN VAN Spekkie en Blekkie De Paardekopgrot gevonden!? bpeA.... con zijn oren nauwelijks geloven. „Blekkie, de Paardekoprote bestaat echt, en Bieje Fleuredoes heeft hem gevonden!" had hij bijna zegevierend uitgeschreeuwd, maar op het allerlaatste ogenblik bedacht hij nog juist, dat hij alles zou verraden als hij ook maar het minste geluid maakte. Maar wat was dat? Spekkie hoorde een stem vragen: „En waar is die Paardek op r-ot6 nu, Bieje?" En hij had er tien doebloencn om durven verwedden, dat het de stem van Krieje Fleu redoes was, die dat vroeg! Maar dat kon im mers niet! Krieje moest geboeid ergens in een nis liggen, met een stevige prop in zijn mond! Maar hoe was het dan mogelijk, dat hij toch zijn stem hoorde? Voor Spekkie ge legenheid kreeg nog langer over dit verbijs terende probleem na te denken, hoorde hij Bieje met zijn krassende stem antwoorden: eind, en dan rechtsaf. Maar je zult het dade lijk wel zien. want ik kom je ophalen. We gaan nu die schat te voorschijn peuteren. Spekkie wachtte ademloos af, of hij de stem van Krieje opnieuw zou vernemen, maar hij hoorde alleen een uiterst voldaan gebrom. Dan zag hij dait de gloeiende siga- renpunt zich snel door het duister bewoog, hij hoorde een zacht, rochelend gekreun, dan riep de stem van Jojo zachtjes: „Graag enige assistentie, met uw permissie, mijnheer Spoeling. Ik heb Fleuredoes num mer twee ook buiten gevecht gesteld." Oom Bram. Spekkie en Blekkie renden naar voren. Blekkie knipte gelukkig zijn lan taren aan. anders zou Spekkie in zijn opwin ding recht tegen Jojo zijn opgebotst. „W-wat is er t-toch aan de h-hand?" sta- vaan K-krieje weer hoorde. En nu is B-bieje ook gevangen. Ik begrijp er niets van." „Ik was zo vrij, de stem van de oude baas na te bootsen, jongeheer Spekkie," glimlach te de huisknecht. Het was weinig riskant, want ik ben ten slotte niet voor niets zes jaar voorzitter geweest van de Foesfoessas- kewanse amateurtoneelvereniging „Mondje Open, Mondje Dicht" en ik dacht dat ik Bieje op deze manier misschien enkele waar devolle gegevens zou kunnen ontfutselen. Wa'. me ook gelukt is. met uw permissie, mijnheer Spoeling. We weten nu zo om en nabij waar die Paardekopgrot moet liggen. Maar als u me even wilt helpen de ouda Bieje te boeien, zal ik u zeer dankbaar zijn, met uw welnemen." „Jojo, je bent een genie!" riep Spekkie be wonderend uit

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 10