'/4 J Bekende adressen nit Katwijk JAN PLAN JE Straatverlichting zal worden verbeterd Langs de kust is de visserij bijzonder schraal Voetbalvereniging Koudekerk krijgt nieuw clubhuis NIEUWE LEIDSCHE COURANT 9 VRIJDAG 4 JULI 1958 Katoenen, charmeuse Nyon onder jurken. Petty coats. Camisoles en directoires s dames en kinderen. No-iron blouses met en zonder mouwen. Kinderblouses. Vraagt spaarzegels Kindermunt. „DE WOLBAAL" A. BROUWER VOORSTRAAT 25 TEL. 2363 Moderne woninginrichting P. LUGTHART PRINCESTRAAT 22 TELEFOON 4359 Voor al uw meubelen HET ADRES voor SOLA GASFORNUIZEN KEUKENUITZETTEN WASMACHINES STOFZUIGERS enz. is „HET EMAILLEHUIS" Piet Oudshoorn NOORDEINDE 7 PRINCESTRAAT 11—13 Fo Wed. C. de Wit Motorboot- en vrachtautodienst KATWIJK DELFT ROTTERDAM Haven 2 Telef. 2229 Radio en Televisie Het van ouds bekende adres H. P. BLOOT ANDREASPLEIN 14 Telefoon 2331 EIGEN REPARATIEDIENST Vakantie-lectuur NU OOK IN DE POCKET-SHOP Naast de Vuurtoren Boekhandel van der Lee Voor AL uw WERKKLEDING NOORDEINDE 4 Voor von de pri|Si I Prachtige kwaliteit sporthemden. Met Panamabinding, speciaal vervaardigd voor de Tropen, waardoor ook bij het warmste weer ideaal in het dragen. Met 2 sportieve borstzakken, de kraag kan open en gesloten gedragen worden. Een aanbieding voordelig als nooit tevoren, door dat de export naar Indonesië niet KATWIJK Botsing Op de Zee-weg, ter hoogte van het Wa terloopje. wilde de bestuurder van een personenauto, die van Katwijk aan des Rijn kwam, de laatstgenoemde straat in rijden. Op hetzelfde ogenblik kwam een bestelauto eveneens van Katwijk aan den Rijn, waarvan de bestuurder de personen auto wilde passeren. Er volgde een aan rijding. beide auto'6 werden beecbadigd Raad van Nieuwveen vergaderde Visserijgolfjcs T TMUIDENS VISSERIJSCHOOL krijgt een nieuwe kantine. Eindelijk, t-J zullen vele leerlingen, die van buiten IJmuiden komen en in de middaguren op school overblijven, denken. De school heeft thans geen behoorlijke kantine. B. en W. van Velsen hebben de raad nu voorgesteld om voor de bouw van deze kantine een krediet te verlenen van ruim 78.000 gulden. De verbouwing is al goedgekeurd door het rijk, dat ook zijn medewerking heeft toegezegd voor de financiering. Thans doet een leslokaal dienst als overblijfruimte. Hieraan zijn bezwaren verbonden. verse vie, 160 kleine kistjes haring en 20C kantjes gezouten haring. De logger- on kottervloot zorgt voor een aanvoer van schol en tong. De vangsten van deze sche pen zijn echter over het algemeen schraal. De visserU Om de Noord kampten de schepen met een matige bries, die echter de visserij niet verhinderde. De vangsten waren ifts beter. De schepen gaven nu dagvang sten door van 100 tot 150 manden makreel, schelvis en haring. Langs de kust wa6 de visserij bijzonder schraal De loggers en kotters moeeten genoegen nemen met etmaal vangsten 70 tot 80 kilo tongen en 10 tot 15 manden schol. Op het Zand daarentegen werd nu veel meer vis gevangen: 70 tot 80 manden hoops per schip en per dag. Motorpcch De logger Agatha Arie KW 126 heeft op de Noordzee de Prinses Margriet op sleep touw naar IJmuiden genomen. Het schip kampte met motorpech. Televisie De t.v.-afdelLng van de VARA is be gonnen met het maken van filmopnamen in de IJmuidense vishallen. De bedoeling is, dat deze bedrijfsopnamen In september zuIQen worden uitgezonden. Voor do samenstelling van deze uitzending heeft men medewerking gekregen van de direc teur van het Staatsvissershaven bedrijf, mr. J. R. van Eerde en van het hoofd het voorlichtingsbureau van de voedings raad, afdeling vis, de heer J. Kolkman. B ROM F I ETSEN Kapteln Mobylette - NSU - Quickly Magneet - Union - H.M.W. Bromfiets- en Rijwielhandel P. ZUYDERDUYN KATWIJK AAN DEN RIJN Met ingang van 1 september werd tot onderwijzer benoemd aan de Otto Baron van Waseenaerechool, hoofd de heer M M. Vöge, de heer A. C. Goote uit War- KATWIJK AAN ZEE Brandkast opengescheurd teruggevonden Onder de gemeente Nootdorp werd dezer dagen in een eloot aangetroffen opengescheurde brandkast. Na onder zoek bleek deze afkomstig te zijn van de enkele maanden geleden gepleegd® Inbraak bij de fa. PL In de Zuid6traat alhier. Vermoed wordt, dat de inbre kers de brandkast op hun vlucht buiten hun auto hebben gegooid. Geslaagd schoolreisje De kinderen van de belde vijfde en zesde klassen van de Ohr. Opleidings school, hoofd de heer C. van Rooyen, maaikten hun jaarlijiks «choolreiaje. Ook dit jaar ging de edharc per tram en trein op reis, nu naar Nijmegen. Hier aange komen werd gewandeld door het Kronen burgerpark van waaruit men een prach tig uitizloht heeft over de stad. waar 'n in druk werd verkregen over de wederop bouw van de in de oorlog zwaar geteis terde Keizerstad. Na een bezoek aan de Valkhof vertrok het gezelschap per bus Berg en Dal. Nabuunlijk stond er en bezoek aan een speeltuin op het programma. Het gold in dit geval de Erica-speeltuin. Na eon excursie naar d« Héillge Landstichting was het weer tijd om terug te keren naar Katwijk. Medewerking gevraagd voor tentoonstelling Onder auspiciën van de Katwijksa Oudheidkamer wordt in augustus weer een tentoonstelling gehouden; ditmaal zal de nadruk worden gelegd op de kle derdracht van rondom de eeuwwisseling. Ondanks de medewerking van het Ne derlandse Openluchtmuseum te Arnhem Is de expositie nog verre van compleet en men doet than6 een beroep op de Katwljkers kleding of delen van kleding uit die tijd ter beschikking te stellen. De heren N. van Beelen, Boulevard 84 en J. P. van Brakel, Voorstraat 88, willen graag alle gewenste inlichtingen geven. Onbezonnen daad In verband met herbesbrabingswerk- zaamheden op de Noord-Boulevard zijn daar afzettingen aangebracht, waaraan ln de avonduren rode waarschuwings lampen worden bevestigd. Onverant woorde! ij-ke lieden hebben des avonds een dezer afzettingen stuk gebroken, de lampen afgenomen, leeg laten lopen en daarna gevuld met zand. Wellicht hebben de daders niet over wogen welke grote gevaren deze daad meebracht, daar immers passerende auto's gemakkelijk ln het opgebroken gedeelte van de Boulevard terecht hadden kun nen komen. Tegen lichtmast De bestuurder van een Volkswagen, komende van Noordwijk via de Zwarte- weg, wilde de Buitensluls inrijden. Wel licht had de auto te grote vaart, waar door hij de bocht naar link6 niet kon maken. De auto reed met de zijkant tegen een aldaar 6taande Iidhbma6t en werd zwaar beschadigd. Wonder boven wonder liepen de beide Inzittenden slechts be trekkelijk lichte verwondingen op. Een der Inzittenden brak zijn pols. Hoog en laag water Zaterdag: hoog water 5.49 en 18.14 uur; laag water 1.37 en 13.55 uur. Eerste spant voor neerzethal van veiling te Katwijk a. d. Rijn De werkzaamheden aan de nieuwe neerzethal van de groenteveiling te Katwijk aan den Rijn vorderen gestadig. Gistermorgen werd weer een mijlpaal bereikt. De eerste van de tien spanten werd op zijn plaats gebracht. Elk spant moet een "breedte van 48 meter over spannen. De spanten zijn in Scherpenzeel vervaardigd en werden op zware trucks naar Katwijk gebracht. Foto D. Kruyt j TN EEN SNEL TEMPO werkte de ge meenteraad van Nieuwveen gisteravond een vrij lange agenda af. Onder meer werd besloten 25.000 uit te trekken voor verbetering van de straatverlich- Afwtjzend werd beschikt op een ver zoek van het Humanistisch Thuisfront om subsidie. Sinds 1949 was de gemeente voor 7000 verzekerd voor fraude-risico; dit bedrag werd verhoogd tot f 17.000 De jaarlijkse subsidie voor de afde ling Nieuwveen van het Groene Kruis, ten bedrage van 568, werd ook voor 1957 verleend. Bij de behandeling van de onderwijsvergoedingen bleek, dat de Sint Ursulaschool ƒ300 en de Chr. Nat. school 35 terug moet storten, terwijl de R.K. lagere school alsnog een bedrag van 105 werd toegekend. De raad besloot een geldlening, groot 4000, aan te gaan bij de Bank voor Ned. Gemeenten tegen een rente van 5 procent met een looptijd van 30 jaar. Voorts ging de raad akkoord met de aankoop van 550 m2 bouwgrond, gelegen langs de W. P. Speelmanweg, in eigen dom van de familie Nout, voor de prijs van 5,40 per m2. Geheime zitting De verkoop van grond aan de heer P. Egberts bleek een geheime zitting te vergen. Ten slotte werd besloten de verkoop voor 2,50 per m2 goed te keu ren onder de hem reeds meegedeelde voorwaarden. Nieuwveen zal toetreden tot de kring Alphen aan den Rijn van de schoolart- sendienst en uittreden uit de kring Bo degraven. De verordening op de heffing van rei nigingsrechten geldig tot 1 januari 1959 werd op de thans geldende basis vast gesteld. De voorzitter deelde mede, dat zij, die een tweede vuilnisemmer nodig hebben, deze thans kunnen krijgen. Inzake de hondenbelasting werd be- Eloten de belasting voor een waakhond op ƒ6 en voor een luxe hond op ƒ7 per jaar te stellen. De legesverordening werd zodanig ge wijzigd, dat voortaan voor toeristen- kaarten leges verschuldigd is tot een hedrag van ƒ1,50 Honderd bejaarden op stap Ongeveer honderd bejaarden, verdeeld tver 19 auto's en een autobus, hebben hun jaarlijks uitstapje gemaakt. Eerste doel van deze tiende reis was Gorkum, men zich inscheepte op een salon boot voor een tocht over de grote rivie- i. Na de lunch -met als „dessert" een komische film, stapten de bejaarden in de auto's voor het tweede doel: Haarzuilen, waar het kasteel werd bezichtigd. Tegen half acht arriveerde men weei bij de Kattenbrug te Nieuwveen, waai Artl et Religioni" uit Ter Aar de be jaarden stond op te wachten om.-her vrolijke muziek naar hotel Leliveld te brengen, waar men dineerde. De heer L. van Vliet dankte hier ,ens het comité iedereen, die, op welke wijze dan ook, had meegewerkt het slagen van deze tocht. Na een korte toespraak van burgemeester B. Kam- tenga, die met zijn vrouw de tocht had meegemaakt, dankte de heer Van Grie- namens de bejaarden voor het vele goede, dat zij op deze dag mochten ge- Fostduivennieuws De postduivenvereniging „De witpen" hield' een wedvlucht van Chauneij af, afstand 315 km. De duiven werden ge- om 6.45. Door regen en mist in Bel gië had deze vlucht een zeer slecht •erloop. Aankomst eerste duif te 13.33 snelheid 776 meter. Uitslag: N. Burg graaf! 1; C. van Bemmelen 2, 3. 4 en 10; an Leeuwen 5; A. Bijl 6 en 8; B Wassenburg 9 Gespaard In juni werd bij de rijkspostspaarbank an het postkantoor alhier ingelegd I doorgeefluiken naar de drie kleedgelegen 9895,78 en terugbetaald 4816,65. heden. Voorts bevat het twee wasgelegen- Burgemeester legde eerste steen GISTERAVOND werd de eerste steen gelegd van het in aanbouw zijnd» clubhuis van de voetbalvereniging ..Koudekerk" te Koudekerk aan den Rijn. Er bestaat tussen het gemeentebestuur en de voetbalvereniging een nauwe samenwerking, die tot resultaat heeft gehad, dat enige tijd geleden een mooi, nieuw voetbalveld in gebruik kon worden genomen. Het oude clubgebouw, dat niet goed verplaatsbaar was, voldeed boven dien in vele opzichten niet aan de te stellen eisen, Het nieuwe clubgebouw wordt opge trokken door leden en vrijwilligers uil de burgerij, die hiervoor hun vrije tijd beschikbaar stellen. Het gebouw zal be- ruime kantine met drie Klein Hosanna te Alphen Kinderzang klonk vrolijk op GISTERAVOND heeft het kinder koor Klein Hosanna in het Nuts- gebouw de jaarlijkse uitvoering ge houden. In zijn openingswoord zei de heer P. C. van Muyen, voorzitter van de Chr. Oratoriumvereniging Hosanna, waarvan het kinderkoor een afdeling is, dat men deze uit voering, die oorspronkelijk in maart gepland" was. door huiselijke om standigheden van leidster mejuf frouw Tr. Klok had moeten verplaat sen. Hij vond het echter verheugend, dat er ondanks het vergevorderde seizoen nog ruime belangstelling was. Wel had men het programma enigszins moeten wijzigen, nl. door een zangspel te vervangen door een aantal liederen. Toch zat alles er, ondanks het feit dat men weinig had kunnen repeteren, nog vrij goed in en de aanwezigen hadden dan ook veel waardering voor hetgeen ten gehore werd gebracht, zowel door geheel het koor als door de afzonder lijke groepjes. Geopend werd met het lied Looft nu de Heere. waarna men achtereenvolgen* Een lied, van A. de Hoog-Nooy en Nu vlagt er de lente, van J C. AndTeae teD gehore bracht In plaats van het zangspel De Poppen kast zong men daarna enige vrolijke lie deren. Bij verzen die zich daarvoor leen den, werd het gezongene door een aantal kinderen ook uitgebeeld. De leden kon digden zelf de nummers aan. Na de pauze bracht men het kinder zangspel Prins Edelhart ten tonele, op woorden en muziek van onze plaatsge- note mevrouw J E Bonnema-Bölian, die ook voor de pianobegeleiding zorgde Besloten werd met het lied De dag. door Uwe gunst ontvangen Geen diensten in aula Bij vakantiegangers is onze gemeente niet in trek en zo is de bevolking zomers minder groot dan anders, want er gaan er wel van hier naar elders. Dit weer spiegelt zich ook in het kerkbezoek en daarom heeft de kerkeraad van de Gerei kerk van Alphen besloten het dit Jaar in de maanden Juli en agustus te doen met de Zuider- en Noorderkerk en geen gebruik te maken van de aula Zij die daar gewoonlijk kerken en niet met vakantie zijn, verwacht men zove« mogelijk in de Zuiderkerk, want daar zij: ue meeste open plaatsen. Zondag wordt de aula nog wel gebruikt in verband met viering van het H. Avondmaal. Geen winst voor A.Z.C. Twee zeventallen van de L.Z.C. uit Lei- uen waren gisteravond de gast van de Alpheuse zwemclub. A.Z.C. 2 speelde tegen L.Z.C. 3. Het was aanvankelijk eeD aantrekkelijke, volkomen open strijd. Beide partijen scoorden voor de wisseling éénmaal en nadat was gedraaid, kwamen de Alphenaren zelfs met 21 voor te Toen de Leidse gasten echter gelijk wis ten te maken, zakte het spel van A.Z.C volkomen ineen. Br werden kapitale dek- kingsfouten gemaakt en zonder veel moeite brachten de gasten de stand op 26 in hun voordeel. De jongens van A.Z.C. kregen van de veel grotere L.Z.C.-jongens een lesje. Zij verloren met 17. Oranjeschool ging uit De leerlingen van de laagste vier klas sen van de Oranjeschool, hoofd de heer H H Keizer, zijn gisteren met autobus sen uitgeweest. Eerst werd een bezoek ge bracht aan Schiphol; vervolgens ging het naar Amsterdam, waar met de rondvaart bootjes een grachtentocht werd gemaakt Men bezocht voorts een natuurbad bij Santpoort en daar het weer zich goed hield, heeft men van alles volop kunnen genieten. Gereformeerd Oudshoorn gaat eveneeus bouwen Onlangs hebben wij gemeld, dat ook bij de Gereformeerden te Oud^hoorn plan nen bestaan tot het bouwen van een nieuwe kerk, eventueel te combineren met een jeugdgebouw. waarvoor reeds ettelijke jaren wordt gespaard Een eerste rondgang door de Gemeente voor verhoging van bijdragen en het ver krijgen van giften heeft goede resultaten opgeleverd. Kerkeraad en Commissie van Beheer hebben nu besloten de verdere voorbereiding ter hand te nemen. Met de leden van de Commissie van Beheer zijn in de bouwcommissie benoemd de heren: J W H. Bink. C. Haasbeek. H Kranen burg, N. van Leeuwen. R. Geerlof en W Waardenburg. Alphense Vriendenclub Aan de vlucht voor oude duiven van Limoges af f756 km) werd ook deelgeno men door leden van de Alphense Vnen- heden met douchecellen, wasbakken toiletten. Het geheel wordt gecompleteerd door een scheidsrechterkamer en berggelegenheid Burgemeester De Herder verrichtte gis teren de eerste-steenlegging. Hij deed dit na een welkomstwoord van de voorzitter der voetbalvereniging, de heer P Kempen. Deze sprak de hoop uit, dat In het in aanbouw zijnde clubgebouw velen vriendschap zullen geven en vinden. Hij bracht dank aan allen, die bij de totstand koming van dit gebouw hun medewerking hebben verleend of nog verlenen In het bijzonder dankte hij B. en W voor spontane medewerking. Burgemeester De Herder feliciteerde de vereniging hierna met het mooie doel, dat zij nastreeft. Hij was blij de eerste te mogen leggen. De heer De Herder op de veranderde houding ten opzichte van de sport. Hierdoor kon de gemeente het nieuwe terrein aankopen; de moeilijk heden, die daarna rezen, zijn dank zij dt activiteit van de vereniging zelf uit. de weg geruimd. Nadat de burgemeester de eerste i had gelegd, sprak de heer Van Kempen een dankwoord. Mevr. De Herder en mevr E Dorrepaal ontvingen een boeket bloe- Schaakclub verandert van clublokaal De Koudekerkse Schaakclub hield gis teravond de jaarvergadering onder le ding van de voorzitter, de heer H Bo< !ee De heren G Snatereen en H. v Vlti lieten respectievelijk al6 secretaris e penningmeester optimistische geluide horen in hun Jaarverslag Hierna had de prijsuitreiking van de onderlinge bekercompetitie plaats. De heer J Colijn kreeg de eerste prijs; de tweede was voor de heer H Boelee de derde voor de heer L v. d Wulp Tenslotte kwam de lokaliteit, waa men oefende en waarin de wedstrijden werden gehouden, ter sprake Besloten werd de volgende competitie te spelen in de kapsalon van de heer A. J de Witte HAZEBSWOHDE Raad vergadert Vanavond half acht komt de gemeen teraad in spoedeisende vergadering bij een. De agenda vermeldt slechts een voorstel tot het aangaan van een geld lening en tot aankoop van grond in hei plan-Zuid Straatpredlklng Morgenavond half acht straatprediking in de D A. van den Boschstraat tegenover de Hervormde school. Het plaatselijke muziekkorps verleent medewerking. Collecte Volgende weck wordt een collecte ge houden voor de ohr. vereniging voor blindenhulp „De fakkeda bijeen". TER AAR Woningbouw ter Aar in hoog tempo W/TE VIJF WEKEN geleden langs da Langeraarseweg kwam, kon de eer ste werkzaamheden zien aan een woning, die dinsdag werd overgedragen aan do toekomstige bewoners. Deae woning, In opdracht van de N.V. Bouwfonds Neder landse Gemeenten door de aannemers Aartman uit Lcimuidcn en Beekman uil Zevenhoven gebouwd, is een systeemwo- ning van opmerkelijke degelijkheid, zowel in uitvoering als in inrichting. De gehele binnenbouw is in panelen gereed gemaakt in de fabriek en met een vrachtauto naar het bouwterrein gebracht, waar hU in praktisch één dag overeind la gezet. De buitenombouw is normaal gemetseld van keurige rode stenen, welk werk, wanneer men enige ervaring heeft op dit gebied, in enkele dagen gereed Is. De Inhoud van de woning ls 280 m3. Alle ramen zijn voorzien van tochtband, terwijl ijzeren rails het condenstvater opvangen en afvoeren. De woning werd overgedra gen aan de heer A. S. van Zwieten. Bij deze plechtigheid waren aanwezig burge meester Hogenboom. wethouder Volgerlng, architect De Jong en verscheidene func tionarissen van de Bouwkas Namens deze organisatie sprak de heer Udema. „Ons systeem is uit te voeren door iedere aan nemer van het platteland" Mevrouw Ho genboom en mejuffrouw Straathof, de aanstaande vrouw van de heer Van Zwio- ten, ontvingen bloemen Hierna sprak burgemeester Hogenboom een woord van dank tot de vertegenwoor digers van de bouwkas, door wier be middeling nu 6 woningen tot stand zullen komen. Dit huis past precies in onze lan delijke omgeving, aldus de burgemeester, die een versierde sleutel overhandigde lan mejuffrouw Straathof DE KAAG Jeugdige trekkers te laat binnen DE JEUGDHERBERGEN In Nederland sluiten 's avonds om tien uur. N'u i» het niet zo heel erg, wanneer een paar iongelui per ongeluk iets te laat ki sluitingstijd gaan bepalen, dan komt de zaak anders te liggen. Zo heeft de vader van De Kaagse jeugdherberg, de heer Van der Mev deze weck tien meisjes en jon gens de toegang tot de jeugdherberg ont zegd, omdat zU zouden hebben afgespro ken een kwartier te laat te komen. Hij verwees hen naar het hotel aan d< overkant van de Ringvaart, dat de jonge lui echter te duur vonden. Zij gingen bi» ie bewoners op het Kaageiland om onder- Jak bedelen De jeugdherbergvader heeft zich late» >p de avond met de politie in verbinding gesteld. vooral ook. omdat de betrokken irekkers bijna allen minderjarig waren De politie heeft hen bij elkaar getrom meld, waarna zij de jeugdherbergvader verontschuldigingen hebben aangeboden Zij zijn toen weer gastvrij opgenomen. Het groepje laatkomers bestond uit ze ven Duitsers, van wie twee meisjes, twee Nederlanders, een meisje en een jongen van veertien Jaar, en een Oostenrijk» meisje van veertien jaar. De heer Van der Meij wilde nu een» *traf optreden, aangezien hij meermalen met trekkers van Duitse nationaliteit last had gehad met te laat binnenkomen. BENTHUIZEN Burgerlijke stand GeborenCornells, zn van J. Breg- WOLBRVGGE Rijkspostspaarbank t werd op het postkantoor U gg«- 6946.03 san spaargelden U»- •n 1934 terugbetaald. Er werden »uwe boekjee uitgereikt. Majorca - sporthemden, die 27.50 moesten kosten, koopt U morgen, uniek in Nederlond, als ongelofelijk buitenkansje 6?5 In 3 moten: small, medium en large. Zolang de voorraad strekt Koop het voor Uw man. Als het niet naar genoegen is nemen wij het terug om ee'n van die andere 1000en Coster-klonten een koopje te bezorgen. U kunt niet meer don 2 stuks tegeliik kopen. Telefonische of schriftelijke orders kunnen niet worden uitgevoerr"

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 9