IffifloOHOU^ NEERBOSCH' METAMORFOSE CALVE Voormalige weesinrichting omgevormd tot de Van *t Lindenhoutstichtingen Vol en zacht van smaak Rebellen in Libanon verloren terrein SLASAUS 5 OCH neen, het is geen echt jubileum, het is een mijlppal. Maar een mijl paal die in Neerbosch' historie bijzondere betekenis zal hebben. Want als de volgende week, op 3 juli, de Van 't Lindenhoutstichtingen, vroeger Weesinrichting Neerbosch, 95 jaar bestaan, wordt er meteen als symbool van de modernisatie een nieuw groepspaviljoen geopend. En de aard van dit paviljoen tekent de wijze, waarop ook deze oude inric/iting neigt naar de nieuwe tijd. Het is nl. een thuis voor zgn. „verticale groepen", dat bete kent een groep kinderen die leeftijden hebben, zodat er als 't w opgebouwd. Hoe interessant is het toch. eens terug te kijken op een ontwikkeling van bijna een eeuw! Hoe beeldend voor de sterk- veranderde maatschappij! Want het was bepaald heel vooruit strevend. wat de evangelist Van 't Lin- denhout deed in 1863. Hij was bewogen met het lot van zovele weesjes, die bij epidemieën of anderszins hun ouders hadden verloren en die uitbesteed werden als miniatuur-arbeiders of veel te kleine fabrieksarbeidstertjes, als manusje-van- alles op de boerderijomdat ze zo heer lijk goedkoop waren. Werken moesten ze als de beste, eten niet teveel en loon., wel, dat behoefde je een „liefderijk op genomen weeskind" heus niet uit te be- Het was nog in de tijd. dat 's zondags na de kerk de „weeskinderen" op het kerkplein of op de dorpsmarkt als kleine slaafjes werden aangeboden aan de boe ren. die uit de omtrek naar het Godshuis waren gekomen Broeder Van 't Lindenhout was een van die protestantse voormannen op het ge bied van kinderbescherming, die deze toestanden niet meer konden aanzien. Die ook wel eens een zwervende wees tegenkwamen en een duit in het bedel- handje drukbe- Maar dat was hem niet genoeghij voelde, iets te moeten doen in deze mens onterende ellende, die zo gewoon was. dat men er zonder kwaad opzet aan voorbij liep. Hij kon beslag leggen op een oud huis bij Nijmegen en verzamelde daar een in de echte zin des woords „verlaten Vees- jes" in. Kinderen, die nergens een thuis hadden, niets leerden en voor de bedelarij en erger opgroeiden. Natuurlijk, broeder Van 't Lindenhoüt had geen geld. Evenmin als zijn mede standers op dit prille ki nderbesohermings. gebied. Maar zijn werk werd gezegend, hij sleepte op allerlei wijze voedsel en geld bij elkaar, zomaar van de liefdadig- even oud zijn, maar verschillende re een groot, gezellig gezin wordt heid en de inrichting groeide. Zeker, de oudsten onder ons zullen zich wel her inneren dat het in de eerste tientallen Ja niet altijd even voorspoedig ging met de weesinrichting Neerbosch 1 menselijk imzioht schoot wel eens te kort Maar dat Is alles verleden tijd. Heel erg verleden tijd zelfs, want met het groeien van het kinderbeschermingswerk groeide ook de ordening in de grote kin derinrichtingen. eenmaal opgezet door particulier initiatief. Hoekje van de kinderboerderij van de Van 't Lindenhoutschool. De kinderen zorgen zelf voor de dieren. Als de kleintjes naar bed zijii, mogen de „groten" gezellig nog een uurtje opblijven. De ijver e Laten we een grote stap nemen lm de geschiedenis van Neerbosoh, helemaal tot na de tweede wereldoorlog. Merkwaardig altijd weer, hoe sterk het besef is ge groeid in drie vijf jaren van stilstand ge durende de bezetting van ons land! Merk waardig ook hoe de vonk van de herbouw zich meedeelde aan hart en geest, hoe de modernisering van begrip en inzicht plot seling overal voet aan de grond kreeg! Niet in het minst in onze vele inrichtin gen waar kinderen worden verpleegd. Het ene inzicht volgde het andere, ook al werd er in het begin wat al teveel geke ken naar moderne Amerikaanse metho den en therapieën, waarvan men zoetjes aan toch terugkwam. Neerbosch was sinds lang geen wees- Inrichting meer. al vond er ook wel een enkele wees nog onderdak. Hel was een rdingsinrichting geworden, waar kin. deren met geestelijke tekorten en maat schappelijke aanpassingsstoornisscn In groepen van gelijke leeftijd werden ver. Er werd nog altijd dankbaar gebruik ge maakt van de scholen, die evangelist Van Lindenhout heel lang geleden had laten bouwen, van de kerk. de personeelswo- ningen. de werkplaatsen, het ziekenhuis, de paviljoens. arde ouderwetse, donkere ge bouwen waren een rem op de doorvoe ring van de moderne inzichten op het ge bied van kinderbescherming. Hand aan de ploeg Daarom sloeg men opnieuw de hand an de ploeg. Wilde men de nieuwe pae dagogische opvattingen goed kunnen vol. gen. don moest er in de eerste plaats licht lucht en ruimte komen. Dat leidde het verbouwen van veel bezit van stichbing. i de huidige kinderboerderij met allerlei dieren ver geten. een boerderij, door de kinderen rif verzorgd en zelfs geadministreerd! Alles anders Ach. het is vergeleken bij vroeger, alles anders geworden. De kinderen die. om voor reden dan ook, in Neerbosch worden verzorgd, zijn geen ..inrichtings kinderen" meer maar kunnen zich. ook n de stichting, gemakkelijk en on opvallend bewegen. Zij hebben binnen de stichting een thuis, een klein dorp eigen lijk, dat vrijwel helemaal zelfsuppor- ting is. Ze hebben er hun lessen, hun werk en hun spel. ook hun zo nuttige knutsela rijen, die niet alleen tot handigheid lei den. maar ook een uitstekende en pe dagogische ontspanning betekenen. U moest eens kunnen zien, wat ze allemaal weten te maken! En nu is er dan een begin gemaakt met de „verticale groepen", ook een eis des tijds. U weet, dat inrichtingen ergens buiten de samenleving, waar kinderen •an het eigen milieu worden heropge voed. geen ideaal meer is in de huidige kinderbescherming, dat men meer en het principe gaat huldigen, de kin deren dicht bij huis te laten, in eigen stad mogelijk en daarbij de contacten met het gezin levendig te houden. Ook gaat het verlangen naar pleegge- nnen uit en niet meer naar de grote inrichting. Maar we hebben nog altijd een ontstel lend gebrek aan goede pleeggezinnen en vele kinderen is een verblijf bui- het eigen milieu toch nog voorge- even. Daarom mogen we blij zijn, dat nog stichtingen als het oude Neer bosch hebben, temeer, omdat men zich aan te passen bij de nieuwe wet schappelijke en mediscb-pedagogische lichten. Dat vormen van verticale groepen waarin dus jongens en meisjes van klein tot groot een soort gezin vormen en geheel eigen woonruimte hebben met ligen kamertjes voor de groten, kleine ;laapzaaltjes voor de jongeren, een huis kamer. een keuken en een begrijpend ge zinshoofd die de leiding over alles be houdt. Is daarvan een voorbeeld. Maar onderschat u experimenten als dit schijn-gezin is geen echt gezin e conflicten die zich kunnen voordoen moe ten wel degelijk met toewijding worden voorzien en opgelost. En zo gaat zich-vernieuwend Neer bosch, of laten we zeggen: zo gaan de Van 't Lindenhoutstichtingen hun 95ste verjaardag tegemoet, niet uit de tijd, niet verouderd, maar po gend zich aan te passen bij een ver anderd heden. Autobus niet 44 militairen in sloot Op de weg van Pindorp naar Huijber- [en is gistermorgen een autobus met 44 nili'airen gekanteld en in een sloot le- •echtgekomen. Niemand van de inzitten den liep ernstiger verwondingen op dan lilen of blauwe plekken. De BBA-bus was afkomstig uit Roo sendaal en bracht de militairen naar de legerplaats Ossendrecht. Ter hoogte van de Wouwse Plantage wilde de bestuur der een andere wagen passeren Bij deze manoeuvre raakte de wielen :n de slap pe berm en verloor de chauffeur de macht over het stuur. De bus kantelde zijdelings in de sloot en werd ernstig be schadigd- De bus werd later met een nwagen weer in het rechte spoor ge holpen. Inmiddels zorgde de rijkspolitie de verkeersregeling. De Jolian verloor een schroef De Johan van Oldenbarnevelt van d Maatschappij Nederland, die met 140 studenten van Amerika naar Europa on derweg is, heeft zaterdagmiddag om ha! een door onbekende oorzaak een schroef verloren Het twee-sehroefs-motorsohip heeft reis voortgezet onder gunstige standigheden De 1400 studenten v ontscheept te Southampton. Le Ha Rotterdam Het schip zal geen vertraging onder vinden bij zijn volgende afvaart. Het kan op 7 resp. 8 juli in Rotterdam en Amster dam worden verwacht. HAAKSBERGSE FABRIEK ONTSLAAT 40 MAN Bij de fabriek van schakelmateriaal N V. Oddnk en Koenderink te Haaksber gen zijn veertig werknemers ontslagen wegens gebrek aan opdrachten. De minderde hoeveelheid werk is te wijten aan de beperking der bestedingen daarmee gepaard gaande verminderde regeringsopdrachten. Bij de fabriek werd al korter gewerkt. De toestand werd er niet beter op, de gevolgen van de toestand in Indone sië zich duidelijker gingen aftekenen. Bij Odrink en Koenderink werken 250 Iets heel bijzonders: de Agfa Silette SL, Color Solinsr 2.8. Prontor 5LK- sluiter - de camera met half- automatische belichtingsregeling(metlng) Nog reel meer biedt het Agfa camera-assortiment Vraag brochures aan Uw foto handelaar of bij de Agfa Amateur Servicedienst, Postbus 98, Arnhem. weer allerminst rustig geweest. In de havenstad Tripoli werd voor de vierde dag achtereen hevig ge vochten, in de heuvels bij het inter nationale vliegveld golfde de strijd heen en weer en in het midden van het land waren opstandige Druzen- stammen in de aanval. Merkwaardig genoeg bonden hier ge wapende groepen van de verboden Syri sche nationalistische partij de strijd aan met de Druzen, ln afwachting van de komst van regeringstroepen. Toen die ar riveerden werden de Druzen met vereen de krachten teruggedreven naar de heu vels in de buurt, waar zij stellingen be trokken. Daar werden zij echter door de hevige beschietingen uit straaljagers ver der teruggedrongen. De Syrische nationalisten zijn inmid dels begonnen een ring van versterkin- HET LEVEN Prettig weekend met Meester's heerlijke KNAKWORSTJES! i toewijding vai zijn echtgenote, Van Lindonk-Honig, kwamen hier bij zeer goed 1 is er veel gebeurd op het grote van Neerbosch, nu genoemd de Lindenhoutstichtingen. Er zijn ;uwe scholen gebouwd, één gewoon, één vooi buitengewoon lager derwijs, waar kinderen die dat nodig heb ben individueel onderwijs kunnen krij- angepast aan hun geestelijke capa. Veel van de interieurs zijn gemoderni seerd en vervrolijkt: er zijn hoge plafonds weggewerkt om meer intimiteit te krij gen, er zijn grote ruimten onderverdeeld en beperkt om het holle van de ouder- inrichtingen te ondervangen Ruime lichte werkplaatsen zijn er voor de vakopleiding en de meisjes hebben een gezellige keuken ter beschikking waarin zij koken en andere huishoud werkjes le ren. De scholen hebben modern meubilair gekregen en kijken uit op gezellige bloemperken, er is een flinke gymnastiek zaal gekomen en wat al niet meer. daarbij vooral niet de mooie Poslsluiling marineschepen De luchtpostsluifcngen voor opvaren den van Hr Ms Zijll (per adres Amster- dam-C.S. Marine) zijn al6 volgt vast gesteld: 3 juli (11 uur). 9 juli (11 uur). 18 juli (11 uur) en 24 juli (11 uur); opvarenden van Hr Ms Urani (per adres Amsterdam-C.S. Marine): 3 juli (11 uur) en 8 juli (11 uur); voor opvarenden van Hr Ms Overijssel (per adres Amsterdam-C.S. Marine: 2 juli (11 uur), 5 juli (17 uur) 11 juli (17 uur). 19 juli (17 uur). 25 juli (17 uur) 2 augustus (17 uur); voor opvarenden van Hr Ms Utrecht (per adres Amsterdam-C.S. Marine: 3 Juli (11 uur) en 9 juli (11 uur); voor opvarenden van Hr Ms Tijgerhaai iper adres Amsterdam-C.S. Marine): 3 juli (11 uur) en 10 juli (11 uur). Zeepoststukken, bestemd voor opva- enden van Hr Ms Overijssel worden op genomen in de normale zeepo.-tzend.n- gen naar Nederlands Nieuw-Guinea. VlEESWARENf ABRIEK J MEESIER N V. WlJHE IT Voorwaarden In Boskoop: betalen met muziek I ders 1 verl ET ZOU ONJUIST ZIJN te bew dal Boskoop heelt gebroken met de traditie van de xg. bctalingsw toch is het niet meer wat het is geweest. „Er zjjn nog wel zakenlieden, die vast houden aan dc gewoonte op 1 juli alle uitstaande rekeningen op straat te vereffenen" vertelde de heer D. Haitsma het Boskoopse stadhuis, „doch hun aantal wordt elk jaar kleiner en dat komt v< omdat het betalingsverkeer bijna helemaal over bank en giro is gaan lopen. Maar als u nu dezer dagen zo tussen 10 en 12 uur bü de Hefbrug gaat cn zeker mensen, bij wie het geld van hand tot hand gaat". ders ontheffing van de sluitingsuren •leend". „Ik weet het niet zeker, maar ik heb er zo'n vermoeden van, dat de uitdruk king „over de brug komen" afkomstig isuit Boskoop, omdat de betalingen voor de brug plaats vonden. Wie niet op tijd betaalde cn later „over de brug" kwam. werd in zijn kraag gegrepen". de fanfares zijn afkomstig uit ge uit de omgeving, maar ook uit Ooltgensplaat. Utrecht. Tuitjehorn. Bols- Wijk bij Duurstede, om zt een greep te doen. En verdei mannenkoor „Grebenstein" uit Grebenstein bij Kassei. Dit koor treedt op de openingsavond op met „Die Gouw Sanghers" en de harmonie „Excelsioi Boskoop". „Waar die gewoonte vandaan komt en hoe oud ze is, weet ik niet", zei de heer Haitsma. „Ik weet wel. dat ze verband houdt met oude Boskoopse handelsvoorwaar- den die voorschreven, dat alle rekenin gen op 1 juli verrekend moesten worden. En omdat dat op straat gebeurde, gaf dat in vroeger jaren in Boskoop een hele drukte. Hier is nog een foto ge maakt in de Dorpsstraat tijdens de be- talingsweek in 1925. U ziet: je kunt over de hoofden lopen. Aan die le juli is altijd vastgehouden. Later werd wel in de handelsvoorwaarden als belalings, datum 1 maart genoemd, maar daarmee kon de hand worden gelicht. Wie echter op 1 juli zijn verplichtingen niet na kwam, werd in gebreke gesteld".. Kermis „Omdat er op die le juli dus over het algemeen veel geld onder de mensen was, werd er ook veel geld uitgegeven. Daar om werd vroeger in de betalingsweek de z.g. Boskoopse kermis gehouden. Die kermis bestond uit een draaimolen en een zweefmolen en wat kramen met olie bollen. Die kermis kennen we niet meer. Uiterlijk gebeurt er in de betalingsweek niets. Wel wordt nog aan de caféhou- Concours In Boskoop is de kermis afgeschaft, maar in de betalingsweek van dit jaar valt het grote internationale zang- en muziekconcours, georgani seerd door het algemeen mannen koor „Die Gouwe Sanghers", waar van de heer Jac. van Barlingen, op richter, voorzitter en stuwende kracht is. Toen we hem spraken, wa: druk bezig met het versieren va grote zaal van „Florida", waarir concours wordt gehouden. „Dc langstelling is groter dan we hadden durven hopen", vertelde hij. „We heb ben er zelfs nog een tweehonderd stoelen moeten bijhuren om iedi die het concours wil bijwonen, plaats te geven". 2000 „Het wordt een groot verwachten dat deze week een tweedui zend mensen uit alle delen van het land naar Boskoop zullen komen. De koren Tori, is het SU Bijbel basis voor economie van Israël zijn land - ele van niddeldc ibare gebieden rnijen veranderd. Hel land heefl san oorlogen en krijg-benden le gehad, «aardoor menselijke vingen herhaaldelijk «erden ver .aar dit geweld ïaprakclijk voor ie natuur. Don ed» in bijbelse nietigd, dele a bare gronden doel wegstuiven en spoelen, waarna de barre rotst komt bloot te liggen. F.euwei roofbouw heeft de berghellingen, Toch moet het er m dei bijbelse lijden gunstiger hebben uitgc zien. Immer», in Gen 20:1 leren we. dal Abraham opbrak naar het Zuider land. waar hij zirji lu»sen Kade» en Sm vestigde en als vreemdeling in Gsr.1 vertoefde. Dat sou de aartsvader zeke> niet gedaan hebben al» het leven in liet Zuiderland, dat is de tegenwoordig veel omstreden Negeb-woestijn. onmo gelijk wa» geweest. De kudden val Abraham hadden water en weidegroii len nodig, twee levensnoodzakelijkhr den die in de Negeh destijds blijkbaai «oorbanden waren. Desondanks i waterpullen gesproken had. F.n erdaad. nadat een groep onderzor wekenlang in de Negeh had rond *or\e„. «er.len de waterputten onl t, waarvan de Bijbel ntel historische wkeurigheid gewag had gemnakl teholei .erden de nder de hel r waker s de landstreek in dien die tijd al te sappig Een belangrijke aanwijsing hiervo. «inden we in Gen. 26:15—22. Da -ien we, dat de Filistijnen de do. (brnham gegraven waterputten haddi iichlgestopt en met aarde hadden g uld. maar Laak groef die pullen we op en vond o.m. „levend water", f Lraëliër» hebben herhaaldelijk gepooi nloot gelegd, en op de bodem van dere putten borrelt nog steeds helder drink •valer op. „levend water", soala dit door .la knechten van Isaisk werd genoemd EldeTS is in de Negeb thans ook water langeboord, maar dit is brak en daar loor niet te drinken, het is du» vol tens de terminologie van die tijd geen rvend water. En thans staan bij den eden dot Abrahar ehruikt. de ondrrkomei m tier Bijbel die voor d. nrhalbare betekenis ►V*C een rol^nd. 1 Jubileum rond hun dorp (Schcmlan) aan te leg- om een eventuele nieuwe aanval het hoofd te kunnen bieden. In Tripoli werden de posities van d« egeringstroepen door de rebellen met ware wapens, waaronder mortieren, on- ler vuur genomen. Aan nvunitie schijnen ij geen gebrek te hebben. De heuvels rond het internationale vliegveld van Beiroet werden door de rebellen bij ver» ng beaet. Regeringstroepen onder steund door pantserwagens en een enkel lachtvliegtuig wisten een deel vsn het verloren terrein te heroveren. Daarna kwamen voor de regerings strijdkrachten ook straaljagers in actie. Een correspondent van Associated Press tag dat van een gebouw van vier verdie pingen op een der heuvels, dat door do rebellen al6 vesting was ingericht, de witte vlag gehesen werd. Mortieren en mitrailleurs en besohietingen vanuit d« lucht dreven de rebellen, die hun vrien den wilden ontzetten, terug. Onder de op standelingen zouden de dodencijfera zeer hoog zijn De groep V.N.-waarnemers heeft In lichtingen ontvs nomen Syrlërs. publlceerd rer gevangen ge- ft de secretaris- gisteren te New York ge- ort bekendgemaakt. Ie hebben het concours georgani seerd ter gelegenheid van ons 1244-jarlg bestaan. Dat was in maart, maai hebben toen gezegd: Laten we he houden in de betalingsweek. Ik heb het koor opgericht. En dat was naar aanlek ding van een concert van het Amster dams poliliemuziekkorps. Dat concert had me zo aangegrepen dat het me niet meer losliet. Ik ben naar het gemeente huis gegaan en heb daar gevraagd! Heeft er in Boskoop wel eens een man nenkoor bestaan? Nee, zeiden ze. O, ank «voorddc ik, dan zal ik bet oprichten". Dochter „Ik heb het opgericht. De datum is 5 maart. Op die dag was ook mijn dochter jarig. Vandaag de dag nog moet ik ho ren dat haar verjaardag samenvalt met die van „De Gouwe Sanghers". Het koor heeft een enorme vlucht gemaakt. Het is uitgegroeid tot een uitstekend koot Het zit nu in de superieure klasse. Hoger kan het niet. De burgemeester heeft het eens genoemd ..Een meubelstuk van onze gemeente". In de gemeente is ieder een even enthousiast over het concours. Van alle kanten hebben we medewer king ondervonden. Wc zijn er van over tuigd, dat het zal slagen". „Ik kom uit een muzikale familie", vertelde de heer Van Barlingen nog. „Mijn vader speelde piano en saxofoon, mijn dochter speelt accordeon en mun zoon (luit. Ik ben in Boskoop komen wonen, toen ik drie jaar was. We kwa men toen uit Gouda. U zult het mis schien vreemd vinden, maar ik heb mijn opleiding gehad aan de tuinbouwschool. Ik heb een diploma boomkweken. Nu ben ik makelaar en assuradeur. Het ganisetcn van hel concours heefl zettend veel tijd gekost. Maanden werk zijn aan deze weck voorafgegi is meermalen geweest: Diep in t naar bed en erg vroeg op", De Libanese minister van buitenlandse zaken Malik heeft na een langdurig on derhoud met minister Dulles gezegd er zekerder dan ooit van te zijn dat de V.S. de Libanon met de verdediging van de onafhankelijkheid zulen helpen. Besluit in Putten Bosbad blijft op zondag dicht De gemeenteraad van Putten (Gldj heeft gistermiddag besloten, dat het bos bad „Klein Zwitserland' op zondagen gesloten zal blijven. Van de dertien raads leden stemden er vier voor openstelling gedurende eni-ge uren van de zondag, zo- aft de exiplodtante van het zwembad, da N.V. Bosbad, had gevraagd. Zes cJi., één a r. en twee s.g.p. raads leden wensten dat het bad op zondag ge sloten zou blijven. Over deze sluiting kan door de gemeenteraad worden beslist, om dat de gemeente de grond voor het zwem- in erfpacht aan de exploitante heeft gegeven. Bij het aangaan van de erfpacht Is be paald, dat het bad op zondag gesloten moet zijn. De meeste café's, hotels e.d. zijn op zondag wél open, hetgeen Is toe an op grond van de zondagswet. D« Hoge Raad der Nederlanden zal hierover tdaags een beslissing nemen. Aantal vacatures bij 1.0. gedaald Dirigent „Het koor „Die Gouwe Sanghers" heeft alles te danken aan de dirigent. Dat is de heer I). van der Bosch, een zeer bekwame boomkweker, die een dc mooiste kwekerijen uit heel dc geving heeft. Hij heeft het koor te hoogte gebracht waarop het nu i Die dirigent van ons, kan de musiek gewoonweg niet loslaten. Zes avonden per week is hij van buis naar de muziek. Zijn vader beeft gezongen tot zijn tacb- itigste Jaar. toen hield hij er mee op. Nu is hij 83 jaar en nog vitaal. Woens dagavond wordt het concours gesloten. We hebben prachtige prijzen gehad, van dr commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-llolland". ZW£RV£R (Van c parlementsredactie) Het aantal onvervulde vacatures bij hel lager onderwijs U ln de periode 16 Jan.- ei 1958 met 137 gedaald. Op 16 jan )L bedroeg het nog 717, op 16 mei daaren tegen 580. Op 4 november van het vorig Jaar waren er 623 onvervulde vacatures. Dit heeft de minister van onderwijs, kun- en weten «chappcn in fn .«.tn d« Tweede Kamer toegezonden overzicht meegedeeld. Treiler gezonken drie vermisten De Franse treiier Joseph Robert Is van daag bij Beachy Head ;n aanvaring ge weest met een onbekend schip. De Joseph Robert, die 50 ton meet, liep een lek op en is na verloop van enige uren gezonken. Een Britse reddingboot is er in geslaagd vijf van de acht opvarenden te redden voor het schip in de diepte verdween. Drie opvarenden, een vader met zijn twes zoons, worden vermist. De vijf gr-redden werden later overgenomen door het Ne derlandse m.s. Irene-S. Pengel formateur in Suriname Couverneur J van Tilburg van Suri name heeft gisteren de voorzitter van de Nationale partij Suriname, de heer J. Pengel, verzocht een kabinet te vormen. De NPS boekte de vorige week. zoals gemeld, bij tusaenUJdse verkiezingen een grote overwinning op de regerlngapar tijen. De heer Pengel heeft het verzoek in beraad genomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 5