Als u zachtheid zoekt, dan vindt u GOLDEN FICTION.... het zachtst Bij Blauwpoortsbrug geen knipperbollen Natu-raLax Per bus en tram werden 56 mbi. man vervoerd Chr. Oranje vereniging dit jaar in bet goud NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 1 JULI 1958 Verkeersprobleem in Leidens raad Gemeentewerken zou op de stoelen van de raad zijn gaan zitten "V/TEER DAN EEN UUR heeft de gemeenteraad van Leiden gistermiddag sproken over de voetgangersoversteekplaats bij de Blauwpoortsbrug. Gezien de rapporten van de ANWB en de KNAC adviseerden B. en W. de knipperbollen te herplaatsen aan de kant van de Apothekersdijk. Na lange discussie werd met algemene stemmen besloten de reeds geplaatste palen voor knipperlichten te slechten en aan beide zijden van de brug aan de kant van de Haarlemmerstraat zebra's aan te leggen. De toekenning van de Rembrandt-prijs was eveneens oorzaak van een discussie^, maar in de procedure komt geen verandering. Het grootste deel van de voorstellen ging zonder meer onder de voorzittershamer van jhr. mr. F. H. van Kin schot door. De raad deed eerst een aantal onder- wijsbenoemingen. Tot leraar lichamelijke oefening aan het gymnasium werd d« heer L. Adriaansche benoemd en tot le raar wiskunde aan deze school de heer J. R. Zweerus. Aan het Rembrandt-ly- ceum werden benoemd de heer W. P. Leenen en mej. A. K..de Buck. Als leer krachten bij het openbaar lager 01 wijs werden benoemd mevrouw E van Essen, mejuffrouw R. M- Behrens, de heer E. de Koster en de heer J. de Vries. Tot leraar houtbewerken aan de bedrijfstechnische school benoemde de raad de heer W. Zwikker. Eervol ontslag werd verleend aan dr. W. Wiersma als rector van het gymnasium in verband met zijn be noeming tot hoogleraar. Eveneens werd eervol ontslag verleend aan de heer W. Blok, stedelijk gymnasium, en aan prof. dr. S. Bloembergen, Rembrandt-lyceum. De heer W. Caro ontving op zijn verzoek ontslag als onderwijzer aan de openbare lagere school aan de Langebrug. Wethouder D. van der Kwaak (prot. chr.) kon maar een deel van de raadsver gadering bijwonen. Daarom werden eerst de financiële zaken geregeld. Geen der voorstellen leverde stof voor discussie. Er werd een geldlening aangegaan van f 400.000 voor de bouw van een lagere school en een lening van f 430.000 voor de aankoop van gronden van het Rijk Het betreft hier gronden, die door wijzi ging van het tracé van de rijksweg 4a niet meer nodig zijn en kunnen worden overgenomen. In verband met de bouw van een tunnel onder de spoorbaan Lei- den-Woerden ging de raad een lening van f 200.000 aan. Rembrand t-prij s In één van de begrotingsvergaderingen in november van het vorige jaar nam de raad een motie van de heer mr. C. J Woudstra (prot. chr.) aan, waarbij het college van B. en W. werd uitgenodigd de voorwaarden voor de toekenning de Rembrandt-prijs nader in overweging te nemen. In 1957 was de prijs namelijk zonder voorafgaande tentoonstelling toe gekend. Over deze aangelegenheid heb ben B. en W. om advies verzocht aan de a jury van 1957. In het antwoord werd op gemerkt. dat het waardiger en gemakke lijker uitvoerbaar is de prijs zonder positie toe te kennen. Het college stelde de raad dan ook voor de procedure .niet 1 te veranderen. Mr. Woudstra (prot. chr.) meende dit te moeten betwijfelen, omdat de burgerij van Leiden veel groter belangstelling zal hebben voor een tentoonstelling vóór de toekenning van de prijs f 5000 dan voor een expositie achteraf. Wethouder J. C. van Schaik (p.v.d.a.) beaamde dit ten dele. maar vond het voorstel van de heer Woudstra toch moei lijk uitvoerbaar, omdat het gevaar dreigt dat een kunstschilder bekroond wordt, wiens oeuvre niet geheel in overeenstem ming is met het werk, waarvoor hem de prijs werd toegekend Unaniem besloot de Natuurlijke regelmaat! Natu-ralax is géén gewoon laxeer middel. Het zorgt voor het herstel van de natuurlijke functie, maar bo vendien ook voor de natuurlijke regelmaatEen uitkomst bij hard nekkige verstopping, ook voor hen die buitenshuis werken. Flacon 9 60 tabletten versterkte werking) II. 1.35 De heer Strijk nam afscheid van S. L. F. Gisteren heeft de heer F. A. Strijk, na een diensttijd van bijna dertig jaren, af scheid genomen van directie, chefs en col lega's aan de Lichtfabrieken en wel we gens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Wegens verhindering van de directeur der fabrieken, ir. Y. Ykema, sprak ir. H. J. G. Klinkert. hoofdingenieur aan de S.L.F. De heer Klinkert wees erop. dat het bedrijf personeelsleden als de heer Strijk ongaarne ziet vertrekken. Immers, deze staat bekend als iemand met een groot - verantwoordelijkheidsgevoel en liefde voor zijn werk. Mede namens het gemeentebestuur dankte de heer Klinkert de heer Strijk voor zijn aan het bedrijf bewezen diensten en hij sprak tevens de beste wensen uit voor de verdere toekomst. In gelijke geest sprak de bedrijfschef van de centrale, de heer H. F Barg, die steeds op aangename wijze met de heer Strijk heeft samengewerkt. Deze spreker roemde ook het vakmanschap van de heer Strijk, een man op wie men steeds kon rekenen. Namens het personeel boden vertegen woordigers van de personeelsvereniging aan de S.L.F. een herinnering aan d bet bedrijf doorgebrachte diensttijd De vertrekkende functionaris dankte allen voor de sympathieke woorden ront de geschenken. Tevoren had het «otrale-personeel hem op originele wijze uitgeleide gedaan, waarvoor de heer Strijk •eer erkentelijk was. raad het advies i iW. opt Hamerstukken Zonder meer hechtte de raad zijn goed keuring aan het verlenen van kredieten voor de stichting van een prot. chr. kleu terschool aan de Asserstraat, de voor schotten op de exploitatievergoeding van de bijzondere kleuterscholen in het lo pende boekjaar, het aanbrengen van linoleum vloerbedekking in de christe lijke school aan de Oude Rijn, het nieuwen van de vloeren in de kleuter school an de Herenstraat, de aanschaf fing van vier kinderkeukens ten behoeve van de christelijke kleuterschool aan de Herensingel 28, de bijdrage in de restau ratiekosten van het pand Rapenburg 65, de verkoop van een perceel industrieter rein aan de Trekvlietweg, de verkoop van grond voor de bouw van het diqco- nessenhuis, de verlenging van de huur Herenstraat 48, krediet voor de aankoop van een centrifuge voor Endegeest, de vakantieregeling voor de slijterijen, sub sidie aan instellingen van weldadigheid, voorbereiding van kapitaalswerken. be schikbaarstelling van gronden, aankoop van het perceel Maredijk 159 en de verho ging van het krediet voor het inrichten van pand Hooigracht 79 tot bureau vooi de afdeling „Huisvesting' van de gemeen tesecretarie en de gemeentelijke accoun tantsdienst Het krediet van ƒ6000— voor de in richting van het voormalige fabrieks gebouw aan de Warmonderstraat 18 ont lokte een aanval aan de heren C J. Piena (P-v.d. A.) en L. Questroo (Prot. Chr.) op het rapport van de dienst gemeentewerr ken Beiden betuigden de instemming van hun fracties met dit voorstel, waar bij B. en W. een poging doen de jeugd van Leiden aan een doelmatige ruimte te helpen, maar de heer Piena achtte hei onjuist, dat de directeur van gemeente werken in zijn advies zegit, dat de beste dingsbeperking de vraag cproept of deze subsidie wel verantwoord is. De heer Piena hoopte, dat dergelijke opmerkin gen voortaan achterwege zullen blijven De heer Questroo vond het te betreu ren, dat ambtenaren op de stoelen van de raadsleden gaan zitten. Wethouder A. J. Jongeleen (P.v.d-A.) adviseerde do raad de zaak niet zo zwaar te tillen. Bur gemeester Van Kinschot wees op de be- stedingsbeperklngscirculairen die inder tijd van de zijde van het college aan de hoofden van de Leldse gemeentediensten werd gezonden. De bouwkundige voorzieningen en de aanschaffing van inventaris voor het tweede leerjaar van de bedrijfstechnische school ontlokte de heer J. van Itersnn (Prot. Ohr.) de opmerking, dat hij de planning voor deze school niet bewon dert. Er wordt nu 15-000 en 51.500 ge vraagd, hoewel men van tevoren reeds veel had kunnen bekijken. Wethouder Van Schaik zei het voorstel ook niet prettig te vinden, maar aan de andere kant was hij toch ook weer dankbaar, dat de aanmelding van leerlingen groter het verloop dit jaar minder was. voorstel werd zonder hoofdelijke s ming aanvaard. Knipperbollen De raadsleden leefden op, toen één der laatste agendapunten aan de orde werd gesteld: de knipperbollen bij de Blauw poortsbrug. Indertijd was een preadvies hierover in handen van B. en W gesteld. Bij afwezigheid van de mede ondertekenaar van de motie, mr. J, Drjjber, voerde zijn fractiegenoot, de heer J. G. Hagens (v.v.d.), het woord. Deze zei het erg te vinden, dat voor de knipperbollen nu juist die plaatsen worden voorgesteld, die de raad niet acceptabel achtte. Spre ker had ook bezwaren tegen het ANWB-rapport. Hij voorzag dan ook, dat de voetgangers in het gedrang zouden komen en de Blauwpoorts brug het toneel van veel kettingbot singen zou worden. De heer E. Meester (p.v.d.a.) vond het rapport weinig positief en meende, dat de knipperbollen daar een prestigekwestie zijn geworden. Dit ontkende de voor: heftig. De heer Meester voorspelde, dat een groot stuk ongemak zal ontstaan, wanneer er op de betwiste plaats oranje- bollen komen. Mr. Woudetra vond het een nietszeg gend rapport met onduidelijkheden en hi; wist niet wat hij moest adviseren aan hei college. De beer H. W. J. W. J. Kortman advi seerde het college alles maar te laten zo als het is. Burgemeester Von Kinschot vond het alles bij elkaar maar een r lijk probleem. Hij wilde de proef met de bollen wel nemen. De heer Meester vroeg zich in tweede instantie af. of de KNAC en de ANWB we} hebben geweten, wat er in de raad leeft. Na nog wat heen en weer gepraat, kwam men tot een voorstel. dat alle raadsleden bevredigde; ten minste, zij stemden niet tegen. n beide zijden van de Blauwpoorts brug (aan de kant van de Haarlemmer- it) komen zebra's. De heer Meester haastte zich om te vragen, wat er met de „knipperbolpaaltjes-zonder-bollen" zal gebeuren. De voorzitter zegde toe, dat deze zullen verdwijnen. Op de Steenstraat komt geen verandering. Geslaagden christelijk lyceum te Leiden Aan het christelijk lyceum te Leiden zijn geslaagd voor het eindexamen (afde ling gymnasium-A): G. J. Middelkoop en W. Moerenhout. Met vier kandidaten wordt het examen voortgezet. Eén kandidaat werd afgewezen en één kandidaat heeft zich teruggetrokken. AGENDA VOOR LEIDEN Dinsdag Leidse Hout, 94.30 uur: sportdag lus trum Koksschool. Stadsgehoorzaal, 8 uur: variété-avond Koksschool. Vliet, achter gemeente-archief, 3.30 u.: opening Pilgrim-fathershuisje. Van der Werfpark, 8 uur: concert Nieuw Leven o.l.v. P. Baart. Woensdag Pieterskerk, 7.30 uur tot 8 uur: avond gebed In het koor. School Medusastraat 24. 24 uur: ten toonstelling werk van leerlingen. Donderdag Kagerstraat 1, 8 uur: ledenvergadering Ver. van ohr. middelbaar en voorberei dend hoger Onderwijs. Kweekschool, Vliet 8, 8 uur: Vereni ging van gerepatrieerden voor Leiden e.o„ lezing van mevr. E. Deeleman— Geitenbeek over de Expo. Vrfjdag Stadhuisplein, 8 uur: vertrek excursie Leidse Volksuniversiteit naar Ede. Zaterdag Het Gulden Vlies, 3.305 uur: receptie Leidse reddingsbrigade. Station, 2 uur: vertrek excursie N.C. Reis-V. naar de Nieuwkoopse plassen. Leidse Volkshuis, 8 u.: slotavond Leidse Jeugd-Actie. Gymnasium. 5-6 uur: afscheid rector dr. Wiersma. Tentoonstellingen Prentenkabinet rijksuniversiteit: tentoon stelling etsen van A. J. Veldhoen (tot 26 juli). Apotheken De avond- en nachtdienst van de apo theken wordt waargenomen door de Zui- derapotheek, Lammenschans weg 4, telef 23553. Te Oegstgeest door de plaatselijke apotheek, Wilhelmlnapark 8, tel. 26274. Benoeming Mejuffrouw H. van der Vliet, direc trice van de gemeentelijke h.bs. voor meisjes te Leiden, is benoemd tot in- spectrice van het gymnasiaal en middel- oaar onderwijs. De benoeming gaat in per 1 6eptemiber 1959. Ruim 700 gulden voor de Anjercollecte De vrijdag en zaterdag in Leiden ge houden collecte ten bate van het Anjer fonds heeft 736.78 opgebracht. Leidse Koksschool 8 jaar K. en G. gaf opgewekt openluchtconcert Als onderdeel van de festiviteiten ter gelegenheid van de achtste ver jaardag van de Leidse Koksschool gaf het chr. tamboers- en pijpers korps „Kunst en genoegen" gister avond op het terrein van de school een openluchtconcert. Nadat de gas ten. onder wie de commandant, over ste De Leeuw, waren verwelkomd, marcheerde K. en G. het terrein op voor een showdemonstratie. De pij pers, tamboers, hoornblazers en flui ters presenteerden zich in verschil lende formaties aan de toeschou wers. Het concert, dat "ongeveer een half uuj duurde, werd geopend met een pittige mars. Vervolgens brachten de fluiters een potpourri van Engelse liedjes ten gehore. Onder leiding van tamboer maitre P. Oosterhout lieten de tamboers een straf geroffel horen In de Fourgeau- mars. Samen met de pijpers voerden zij de Saint Trifal uit. die werd gevolgd door het luchtige melodietje van de Boe- rinnekesdans. Het concert werd besloten met de Agnespolka. die in een fors tem po over het terrein weerklonk. Om vijf minuten voor negen traden twee soldaten aan om de vlag te strijken, onder het brengen van het militaire eer bewijs. Na deze plechtige gebeurtenis blies het korps van K. en G.. dat onder leiding stond van de heer H. J. M. Frey- sen, nog een taptoe, waarin populaire lie deren werden gespeeld. Het programma werd besloten met het Wilhelmus. De genodigden hadden na afloop nog een gezellig samenzijn in de officiers- Aanbesteding Aanbesteed is het verbouwen van d« zolderverdieping van het gebouw vooi keel-, neus- en oorheelkunde van hel academisch ziekenhuis. De laagste van de 37 inschrijvers was J. G. Mak te Rot- Gouden doctoraten N.Z.H.V.M. HAD HET DRUK IN 1956 Personeelstekort in Leiden kon men opheffen pOMMISSARISSEN der Noord- Zuid-Hollandsche vervoermaat schappij te Haarlem stellen de al gemene vergadering voor het winst saldo van 755.581,86, vermeerderd met de onverdeelde winst van het vorige jaar, groot 89,50 als volgt te bestemmen: 8 procent dividend 480.000, algemene res< 250.000, personeelsverenigingen enz. 20.000 en onverdeeld 5671,38. st voordelig exploitatieresultaat 1957 bedroeg f2.154.842,73. hetgeen daling betekent van 9,2 procent ten opzichte van 1956. De vervanging van geheel afgeschreven traamactiva door autobusmateriaal, had tot gevolg, dat de afschrijving moest worden verhoogd van f 1.423.552,70 tot f 1.683.987. In het jaarverslag wordt gememo reerd, dat enkele tarieven werden ver hoogd. Het verzoek om de tarieven op de interlokale lijndiensten eveneens' te mogen verhogen, werd afgewezen. De hierdoor ontstane situatie noemt de di rectie weinig bevredigend, omdat zij in feite betekent, dat de reizigers worden vervoerd tegen tarieven, die beneden de kostprijs liggen. De vervoersopbrengsten bedroegen in het verslagjaar f 12.858.328.30, hetgeen 'n daling betekent van 2,2 procent in ver gelijking met 1956. De exploitatiekosten bedroegen f 10.595.116,06, wat een daling inhoudt met 1,7 procent. Per 31 december had men ter beschik king 83 tramrijtuigen (waarvan 46 mo torrijtuigen) en 266 autobussen. Als ge volg van de opheffing van de tramlijn Zand voort—HaarlemAmsterdam wer den 40 motorrijtuigen en 31 aanhangnj- ligen verkocht of gesloopt, terwijl een amrijtuig een plaats kreeg in het spooi- egmuseum in Utrecht. Gekocht werden 95 autobussen, van de hand gedaan 19 autobussen. De exploitatielengte der autobuslijnen as 335.1 kilometer (1956: 291.1 km). »t aantal gereden autobuskilometers 14.887.000 (13.020.000), het aantal vervoer buspassagiers 37.348.000 (34.563.000) exploitatielengte der tramlijnen wa» 73.2 kilometer (79 km), het aantal gere den rijtuigkilometers 7.172.000 (10.093.000), het aantal trampassagiers 18.546.000 (25.190 000) Het aantal personeelsleden steeg van 1277 tot 1283. Tot een afdoende verster king van het personeelsbestand kon men echter nog niet komen. In Leiden kon echter het tekort opheffen door overplaatsing van door opheffing van lijnen vrijgekomen trampersoneel. Het aantrekken van werkstudenten in de zomermaanden kon voorkomen, dat do vakanties stagnatie opleverden. GOLDEN FICTION, een gulden genieting voor 95 cent Mulo-examens in Leiden In Leiden worden deze week mulo examens afgenomen. De eerste dag zijn geslaagd voor het diploma A de dames- M. W. Gerdes Oosterbeek, Wassenaar; A. Smuling', Leiden; A. L. v. Leuveren. Leiden; W. den Duik*, Katwijk; F. Blams- jaar*, Oegstgeest; en de heren: D. C. J v. Barneveld*, Voorschoten; P. J. Busten- huis*, Ledden; G. T. Koops*, Ledden; C. Plomp*, Wassenaar; M. J. v. Eysden*, Wassenaar; E. v. d. Hart, Leiden. Voor diploma B: bej. E. v. d. Zaal, Voor schoten en de heren H. D. A. Haks*, Was senaar; A. den Hollander*. Wassenaar; J J. M. Hubschen*. Wassenaar; P. Tavenaar, Katwijk a. Zee; C. J. Hagenbeek, Leiden; Z. v. Ginkel, Wassenaar; L. B. Loohudzen, Rotterdam; A. P. Anneeze, Leiden. Zeven kandidaten zijn afgewezen. De kandidaten achter wier naam een staat, behaalden tevens het middenstands diploma. Tarakan, petroleummij., Den Haag. Be schikbare winst 194.331,13, wat neerkomt op ƒ40 per aandeel (vj.j. ƒ30). Op voor dracht voor directeur staat ir. N. P. Pel. (vac. wijlen ir. W. H. Oosten), voor comm. E. T. M. Baron van Voorst tot Voors'. (vac. Ir. A. van Duursen). Actief, ondanks tegenslagen DE LEIDSE CHRISTELIJKE Oranjevereniging heeft in de afgelopen jaren veel met pech moeten kampen. Vooral de laatste tijd heeft ze veel tegenslagen moeten opvangen. Men zal wellicht vele redenen hiervoor kunnen aanwijzen, maar het feit is er, en het dwingt bewondering af, dat men toch vol goede moed is voor de toekomst. Aangezien de L.C.O.V. in november haar 50-jarig jubileum hoopt te vieren, zullen grootscheepse acties op touw worden gezet, waaraan men kan zien, dat er nog wel degelijk leven in deze vereniging zit Academische examens LEIDEN, 30 juni Rijksuniversiteit. Geslaa. voor het doet. ex. firmacie: mej. N Hornboseu te Oegstgeest. GRONINGEN, 27 juni Geslaagd wijsbegeerte: G R L St' K Topper. Nieuw'Buin In het wijkgebouw „Dc Goede Herder" werd gisteravond de viering van de ver jaardag van prins Bernhard gecombi neerd met de jaarvergadering. Ds. J. van der Wiel, die voorzitter van de vereni ging is, sprak in het openingswoord er zijn vreugde over uit, dat wij in ons land een man als prins Bernhard heb- Hij i6 een good-will ambassadeur bij uitnemendheid voor ons volk. Ondanks onsympathieke publikabies over ons nlnküjk Huis blijft men steeds v dering houden voor de wijze, waarop de Koningin over ons land regeert en voor de manier waarop de Prins onze natie in het buitenland vertegenwoordigt, aldu6 ds. Van der Wiel. Commissie benoemd Aangezien de secretaris, de heer N. de Water, verhinderd was, werd heit jaar verslag behandeld door de heer P. Kouwenhoven. Het bleék, dat vele leden op de feestavonden in het afgelopen jaar verstek hebben laten gaan. Voorts deelde de waarnemend- secretaris mede.' dat in verband met bet komende lustrum een commissie is benoemd, die de viering hiervan zal organiseren. De heer Kouwen- hoven besloot met een dringende op roep, om alle laksheid overboord te zetten en zich niet te laten beïnvloe den door dc geest van dc tüd, want het is nuttig, dat er juist nu nog een vereniging als deze bestaat. theologie: de rrr.gn. G L Mathot. C.SS.R f Dipojudo O. Corm., cum taudi De woningnood in Leiden schijnt wel erg hoog te zijn gestegen, want zelfs de bijen kunnen geen onderdak meer vinden en hebben een bivak gekozen in een boom aan het begin van de Stationsweg te Leiden. En dit komt, omdat bijen nu eenmaal niets voor inwoning voelen. Twee koninginnen in één korf achten zij een onhoudbare toestand, want zo weten zij uit ervaring: daar komt toch maar herrie van. En daarom zijn zij uitgezwermd. Zij hebben van zichzelf een „kre- peergeval" gemaakt en wachten nu op een nieuwe woning, waarvoor zij en dat zij hun in het luchtige onderkomen tot troost in ieder geval geen ingewikkelde formulieren behoeven in te vullen. Foto N. van der Horst Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Johanna Maria Hubertina d. v. G. J. van Galen en T. J. P. Theu- nissen; Gerrit Lubertus z. v. J. G. van den Endc en J. Gerritsen; Erick z. v. D. van der Weijden en C. H. van den Broek; Robert z. v. F. Bleijenberg en H. J. Ciere; Hendrika Cornelia d. v. J. Kukler en C. Lunenburg; Hcrmanus Jacobus z. v. H. J. Tuinhof de Moed en K. P. Ju; Johanna Susanna Geer- truida Petronella d. v. J. J. Belj en S. Kokkedee; Anthonie z. v. C Ab- spoel en H. Dorrepaal; Johannes Petrus Maria z. v. J. C. Hooijmans en M. J. van Werkhoven; Reinardu* Nicolaas Maria z. v. W. P. M. Goddijn en H. M. Juffermans; Goosen Hendri- kus z. v. G. van Kalkeren en E. M. Smits; Wilhelmina Margaretha d. v I. van der Linden en H. van Leeuwen; Yvonne Elisabeth Maria d. v. J. D. Smit en E. M. Swaan; Frcdericua Johannes Franciscus z. v. J. C. van Duijn en M. K. Gubbi; Bernard Martin z. v. J. H. Douglas en J. W Battey. GEHUWD: P. H. J. Dickhoff en J M. H. Koevoet; L. Zwaan en J. U1J6 OVERLEDEN: J. van Helden. 61 J., vrouw; J. G. Pietjens, 77 j.. vrouw; J. E. den Hollander, 79 j., vrouw; G. F. Vogelaar, 25 j vrouw; A. M Vermeulen 30 j., vrouw; D. J. M Wortman, 4 j., dochter; G. Jager, 19 J., dochter. penningmeester, de heer Pieneman, een enigszins somber geluid laten horen. Wel bleek echter, dat de situatie volstrekt niet hopeloos is. Het dubbelkwartet „Musica" zorgde voor een aangename en goede afwisse ling. Ook Martien Paats liet zich deze avond niet onbetuigd; hij bracht enkele uitstekend voorgedragen verzen en schetsjes over het voetlicht. Al met al is het weer een gezéllige avond geworden voor de aanwezigen. VOORSCHOTEN Ds. Smit beroepen De Geref. Kerk heeft in de gisteravond gehouden Gemeentevergadering een be roep uitgebracht op ds. Kr. Smit te Anna Jacobapolder (Zld Ds. Smit is 32 jaar. Dit beroep is uitgebracht ter vervulling van de tweede predikantsplaats. Uitslag verkeersexamen Ook dit jaar is het verkeersexamen, waaraan de zesde klassen van alle la gere scholen deelnamen, weer door een groot aantal kandidaten niet met goed gevolg afgelegd. Dit jaar waren er 219 deelnemers, van wie er 83 moesten wor den afgewezen, zodat slechts 136 leer lingen slaagden, dat is ongeveer 62%. Van de afgewezenen heeft een groot aantal juist in de praktijk veel fouten gemaakt. Het schriftelijke werk was over het geheel genomen niet zo slecht. Verdeeld over de scholen is de uitslag: r.k. meisjesschool 24 geslaagd, 8 afge wezen, 75" o geslaagd: Ds. Fortgens- school 17 geslaagd, 5 afgewezen. 77% geslaagd; Hervormde school 23 geslaagd, 11 afgewezen, 67% geslaagd; r.k. jon gensschool 22 geslaagd, 16 afgewezen, 58% geslaagd; Parkschool 33 geslaagd, 19 afgewezen. 61% geslaagd; Gerefor meerde school 17 geslaagd, 24 afgewezen, 41% geslaagd. (A dvertentie) DEMONSTRATIE Bezoek de demonstratie van ollestook- haarden en kachels op WOENSDAG 2 JULI in het Wapen van Voorschoten Voorstraat 16. om 2 uur. 4 uur, 7 uur en 9 uur. Smederij C. TH. SCHUTS Vooitraat 55—67, Voorschoten, Tel. 2521. Tevens gevraagd halfwas en tmldsleerllng OEGSTGEEST Rijkspostspaarbank Op het postkantoor te Oegstgeest ls in juni f80715,86 aan spaargelden inge legd en f 89313,46 terugbetaald. Auto en tram botsten Gistermiddag lette de heer J. de B. te Leiden, bestuurder van een personenauto, bij het Rijnzichtviaduct niet op de rode knipperlichten van de tram. De B. botst* met een flink vaartje tegen de tram op. De auto werd zwaar en de tram licht be schadigd. Er deden zich geen persoonlijk# ongevallen voor.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 3