Henri Wintermans 4P Het woord „kiekje is op plaats ontstaan déze fofp-UlW VAN MENS TOT MENS T van het draaiboek Jonge generatie demonstreert gebrek aan spankracht TYPFA STEN© ME UWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 7 JUNI 1958 De Breestraat rond 1900 bt T)E HEER T. DE GRAAF, Sieboldstraat 42, Leiden, zond ons de foto en inj de heer W. Nieuwenhuys, Nieuwsteeg 23, Leiden, vertelde ons de ge- vei schiedenis. De kenners van oud-Leiden hebben op de foto al het einde van :lui de Breestraat aan het begin van deze eeuw herkend. De foto werd gemaakt iei bij de ingang van de Ketelboeterssteeg en ziet uit op het kruispunt 01 Gangetje-Steenschuur-Hogewoerd-Korevaarstraat. De huizen in de diepte, M waar men tegenaan kijkt, zijn weggebroken, toen het verkeer een brede id! we& vroe9 en de toegang tot de Kor ev aar straat vanuit een auto in plaats lee vanaf de bok van een koets moest kunnen worden overzien. Thans staat de diepte de winkel van De Gruyter, maar deze is heel wat meters na< erl achteren geplaatst. Dit zijn zo enkele n :htere feiten, die paal aan de rechterkant het hotel „Du in archieven odk kan vinden, u' achter de gevels van de huizen, die op B£< deze foto staan, heeft een wereld gs- ooi leefd, die ons thans nauwelijks vijf- zie tig jaar later als volkomen onwerke- hilijk zou voorkomen. Tooh is het plaatje al door de voortschrijdende techniek, jetdie enkele jaren later haar ademibene- mende wedloop zou beginnen, aangetast. En verbeten vecht op deze foto de goede oude tijd een vergeefse 6ttijd om behoud van rechten. Want trouw 6taan nog de gaslantaarns langs het trottoir, maar in de verte, ;t drechts aan het einde van de Breestraat jjziet men reeds een telefoonmast opge richt, die een nieuwe tijd inluidt. Thans jjziet men geen telefoonmasten meer, Want voor ieder huis, waar een aanslui ting komt, wordt een gat in de grond «gegraven. Maar in dit prille stadium oivan de telefoon volstond men ent een grote ondergrondse kabel, itéiverschillende punten van de stad nieuws- ojgierig boven de grond kwam en vanuit 00]een mast naar de toestellen in de hui- werd gei Kiekje nii zij tuil ans En nog heeft het prentje niet al i szijn geheimen prijsgegeven. Het is 1Demeer dan één opzicht een historisch kiekje, want het woord „kiekje" is in Ahet huis, dat links van de eerste lan- ha}taarnpaal aan de rechterkant staat, fei geboren. Daar woonde fotograaf i diKiefc en als de studenten hun fami- neilieleden met een foto wilden verrij- veiken, waarop een ernstig gezicht ge- Aftuigde, dat er in Leiden heus wel ve*heel hard werd gewerkt, dan gingen naar Kiek. Hoe begrijpelijk, dat hij ten slotte elkaar toevertrouwden, :od.j nzê net hartje van een lief meisje ergens pyer van Leiden verwijderd enkele moislagen harder te laten kloppen. En dat over het algemeen traag is met het aanvaarden hran eigen woorden en dat liever i beentje-buur gaat spelen bij omrin- taalgebieden, raakte zo ver- elerukt over dit woordje, „Knip en je hebt een kiekje", dat de eerzame fotograaf Kiek via de Leidse studen- fen van 1905 een kostbare bijdrage tot de Nederlandse taal heeft ge- Ijcuerd. Leiden, en speciaal de Breestraat, had couwens ongeveer zeventig jaar daar- roór de Nederlandse taal al me' een 1 lieuw woord verrijkt. Schuin tegenover otograaf Kiek het huis i6 op onze oto niet meer te zien; het heeft gestaan er hoogte van het pand, waar thans GSanketbakkerij Kluit i s gevestigd chreef Nicolaas Beets zijn Camera Ob- aatpura en daarin liet hij een onplezierig optreden, die hij de naam „Nurks" Haf. Sindsdien is het woord „nurks" een uitdrukking geworden voor iedere ^pderlander, die wil vertellen, dat zijn de zonzijde van het leven maar $oei!ijk kan vinden. "d Du Soleil d'Or Van der Luit HAAGWEG 31 - LEIDEN <^$eqra\en ióóen Een dokter nodig? v,— zor furraargen IncT*®*®1"5®- :ullf Welke apotheek? De zondagsdienst der huisartsen wordt largenomen door de dokters Schaefer, Wydicks. Kortmann en Lahr. dei De avond-, nacht- en zondagsdienst van Ie apotheken te Leiden wordt dit week- rgenomen door apotheek Boek- Breestraat 74, tel. 20552, en de Ha- ipotheek. Haven 18. tel. 20085. Te legstgeest: Wilhelminapark 8, tel 26274. tijtnde^ Soleil d'Or" gevestigd en dit werd spe ciaal bezocht door Japanners en Chine zen. Het verhaal doet de ronde, dat een kleermakersleerjongetje daar een pak moest brengen en zo beangst werd, dat hij huilend bij zijn baas terugkwam zon der pak en zonder geld. Sindsdien is Leiden meer internatio naal geworden. De meisjes dragen geen hartveroverende Victoria-hoeden meer, zoal6 op dit kiekje, en brede stoepen zijn nodig geworden, omdat anders geen enkele levensverzekeringsmaatschappij een voetganger meer een levensverzeke ring zou willen geven. Iets is nog gebleven uit die goede oude tijd: de tramrails. En als nu toch alles moest worden uitgewist, dan had de tijd deze obstakels ook maar moeten oprui men, vinden we. Maar zo ziet u weer: alles heeft zijn tijd. Zo was het vroeger. Eindexamen gymnasium te Leiden Van de groep B t van de eindexamen- kandidaterman het gymnasium te LeideD slaagden de dames- M. B. Assink, M. L Bakx, A. D. Drewes, U. W. Ooslerhoff. allen te Leiden en D. A. Vijlbrief te Oegst- geest, en de heren: N. van Ginke? en J Hoogerwerf, beide te Leiden, en P. Waas dorp te Oegstgeest Avondvierdaagse geëindigd De Avondvierdaagse is gisteravond ge ëindigd. Toen de laatste deelnemer om ngeveer half tien in Oud Hortuszichi ank wam, kon men de balans opmaken let totale aantal deelnemers te Leiden, .atwijk, Noordwijk en Alphen aan den ;ijn bedroeg 1000. In Leiden startten er 38, van wie er zeven zijn uitgevallen ieze deelnemers waren afkomstig uit Leiden, Zoeterwoude, Leiderdorp, Hazers- .voude, Koudekerk, Voorschoten, Haar- Rijnsburg, Wassenaar, Den Haag. Leidschendam, Valkenburg. Oegstgeest. Warmond en Sassenheim. De oudste deelnemer aan de Avondvier daagse, opa Beekman, heeft opnieuw met succes de 65 kilometer afgelegd. De heer A. van Heusden van De Stalen Band liep voor de negende maal mee. Nieuw Voordorp uit Voorschoten, d» Salvatorschool uit Wassenaar, de speel tuinvereniging „Rondom de watertoren" en de sportvereniging De Zwieten uit Zoe terwoude hadden net niet genoeg deelne mers om voor een prijs in aanmerking te komen. De volgende groepen ontvingen een beker: de Leidse-Houtschool, W.S.V.. stichting Hulp en Heil uit Leidschendam. de Sleutelgroep en de gymnastiekvereni ging Sparta uit Leiderdorp. Een groep deelnemers uit Zoeterwoude heeft bij deze Avondvierdaagse een naam gekregen, die wel past bij de wandelsport: Al zingende Voorwaarts. Geslaagd voor tandarts De heer K. J. We6tra te Leiden is gis teren aan de Utrechtse universiteit ge slaagd voor het examen tandarts. Academische examens LEIDEN. 6 juni Geslaagd voor hot kaod. d voor hei doet. ex. geneeskunde: de A van Deurzen ie Dordrecht, P R te Oegstgeest en D Schurer te Oegst- d voor het semi-artsex. de heren W H Delft en H E der Weduwen te Delft, d voor het artsexamen: de heren G J A Gerkcns te Den Haag. TAM Bekekma Ik tZ.H.), E Cijfer ie Den Haag, H c Zicrikzee. C P Sieburgh le Utrecht. Tussen de bladzijden Als ouders slapen LIDO. De Duitse film Als ouders Slapen, poogt een schets te geven van hel lege leven, dat een generatie, op de puin hopen van een valse wereld groot gewor den, leidt. Hoewel er op een nogal sim pele wijze met zwart-wit is gewerkt Rechtszaken PRAKTIZIJNSKANTOOR VAN TH. J. VAN DER HEYDEN Prof. Keulemans tot r.k. studenten F)E TWEEDE LUSTRUMDAG van de r.k. studentenvereniging Sanctus Augustinus werd in de morgenuren gevuld door een voordracht van professor dr. Th. Keulemans over enige culturele aspecten van de Euro pese eenheid. Ook deze lezing stond in het teken van de Europese inte gratie en de hoogleraar kwam tot de verrassende conclusie, dat de culturele eenheid, die in Europa altijd vrij sterk is geweest, in de na-oorlogse jaren, toen integratie een gebiedende eis werd voor West-Europa, verdrongen is door een streven naar economische en sociale eenheid. Temeer merk waardig is dit, omdat integratie op niet-stoffelijk gebied eenvoudiger tot stand komt en minder remmingen ondervindt, terwijl zij de materiële en politieke eenheid kan stimuleren. Deze ongeïnteresseerdheid voor de cul turele eenheid weet professor Keule mans aan een gebrek aan spankracht bi] de jonge generatie. Dit gebrek creërend werk demonstreert zich ook op andere terreinen van het maatschappe lijk leven: het stemt tot nadenken, dat bekende staatslieden Churchill, Ade nauer. De Gaulle allen op leeftijd een taak op zich hebben genomen, di voor jongeren te zwaar was. Remmen Terugkerend tot de cultuur, wees spre ker enkele factoren aan. die remmend op de culturele ontwikkeling en belangstel ling werken, zoals het moderne arbei dersmilieu. televisie, populaire lectuur, radio en de verstedelijking van het plat teland. Het enthousiasme wordt tevens rhyl OOK JULI EN AUGUSTUS Kon. Erk. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 Telefoon 26558 geremd door de onderwaardering van culturele arbeid. Men kan stel len, dat culturele arbeid zichzelf be loont, maar een levenstaak op cultu reel gebied dient een materiële basis te scheppen voor een menswaardig bestaan. Aan het slot van zijn betoog waar schuwde spreker tegen het streven var „de ideale mens", een mensheid met So crates zonder gifbeker en Jezus zonder kruis. Het irreali6m« van deze Idealen werkt wellicht ontmoedigend op de jon ge generatie en doet deze haar geestdrift verliezen. Kamerconcert Na een Limburgse koffietafel in Eigen Huis volgde des middags een stijlvol kamerorkest In De Lakenhal, waaraan meewerkten Caeoilia Andriessen en le en oud-leden van de vereniging. Het programma wa6 met zorg uit laat-Mid- deleeuwse en romantische muziek sa mengesteld en de 6feer werd krachtig gestimuleerd door de stijlvolle omgeving in de Grote Pers. Het ei-nde van de tweede lustrumdag vond de lusfcrumvierende vereniging op het Kaageiland. Ruim half zeven werd met een salonboot van de Leidse Beestenmarkt afgevaren en nadat bij een der bruggen aan de Oude Vest een rode vlag was buitgemaakt, arriveerde het ge zelschap rond 8 uur in de Kaagsociëteit, de tafels al gedekt stonden en een gezellig programma de avond vulde. deugdzame armen en uiterst losbollig* rijken heeft de film enkele psycholo gisch goed-getroffen scènes, cn dit is voor'een Duitse film In deze situatie een grote aanbeveling te noemen. Een oplos sing geeft de film natuurlijk niet; het einde is genomen uit dezelfde romans, waarmede dames als Courts Mahler in vroeger tijden een ruim bestaan hebben verdiend. Fotografisch heeft de film ver schillende voortreffelijke delen. Het ge heel vormt een werk, dat tot nadenken stemt, hoewel het probleem al meer en beter is gesteld. (Niet ongeslaagde problemenfilm.) Meisjes en mannen LUXOR. De Duits-Ilaliaans-Joego- slavische film Meisjes en Mannen, wordt aangekondigd met de opwindende volzin: wilde tonelen tussen primitieve vrouwen en ruwe mannen op de zoutvelden van Dalmatië. Men denkt er heel wat van, maar goed beschouwd is dit niet eens zo'n gekke film. Het thema van de „bittere rijst" is nu aan de orde rondom de zoutwinning aan de Dalmatische kust. Dit „bittere zout" is echler van heel wat beter gehalte. Een meisje komt tussen twee mannen in te staan. Beiden doen veel voor haar en of zij de goede keus doet, ach, daar over kan men van mening verschillen. Niet over de film als zodanig, want die is goed verteld, in elkaar gezet en opge nomen. Regisseur Franz Cap weet in ieder geval een filmverhaal behoorlijk uit te beelden. Melodramatisch, ongetwijfeld, maar Dalmatië is nu eenmaal geen kil Noord zeestrand. Daar in het land. dat zoveel eeuwen gezucht heeft onder de halve maan. leeft men wat robuster dan bij ons, hoewel er tussen de vissersbevolking van daar en hier meer dan één overeenkomst is op te merken. (Behoorlijk filmverhaal.) Graaf van Monte Christo REX. Graaf de Monte Christo, de ro man van Alexander Dumas, die door vroegere generaties op lange winteravon den is verslonden, beleeft ook op het witte doek triomfen. Binnen het jaar komt de film in Lelden in reprise. Da hoofse ridders, de bedreigde dames en de snode schurken, die tezamen dit verhaal vormen, zullen ook nu wel voor velen en kele uren ontspanning kunnen brengen. (Oude romantiek in technicolor.) Loodsvisje 7 OALS een ernstig artikel in de Nieuwe Leidsche Courant van de week vertelde, bevindt Katwijk zich in een grootse kentering, waarbij het een harmonie moet zoeken tussen vissers plaats en toeristencentrum. Zo gezien is mejuffrouw Peggy Koudijs, Spaar garenstraat 3, Oegstgeest. een loods visje in deze woelige wateren. Peggy is drie jaren geleden naar Katwijk gekomen en heeft de grote vlucht van het V.V.V.-werk onder lei ding van de heer Chr. Verpl&ncke ge heel meegemaakt. Zij srtaat achter de balie vnn het V.V.V.-kantoortje op de Bouleva-rd, waar zij ruw geschat in de afgelopen jaren tussen de zestig- en zeventigduizend gast- te woord heeft gestaan. Soms. zijn het heel eenvoudige in lichtingen, die ze verschaft: Waar kan ik lekker eten; hoe laat is de kerk dienst; waar is de apotheker? Maar soms zijn het hele problemen. Want badgasten, die uit alle delen van de wereld komen, kunnen de meest ver rassende dingen vragen, waarop een goede V.V.V.-ster moet kunnen ant woorden. Nu zit Peggy niet zo heel vlug om haar woordje verlegen, want behalve Frans, Duits en Engels, spreekt ze oc.k nog Spaans, zodat het au] heel vreemd moet zijn, als zij een badgast niet kan vertellen, wat hij wil weten. Inlichtingen geven is echter slechts een onderdeel van haar taak. Het overgrote deel van de dag wordt in genomen door het uitreiken van adres sen aan kamers-zoekende gasten en het incasseren van klachten, die be droefde Katwijkers voor de balie de poneren, omdat zij een kamer leeg hebben staan en de stroom badgasten de uitbreiding van Katwijk niet altijd op de voet volgt. Sinds _nige tijd heeft zij achter de balie assistentie van mej. Miep Schoo- nenberg. De Waal Malefijtstraat 26 te Katwijk aan Zee. Miep was juist haar middagkoffie drinken, toen Peg gy inlichtingen verstrekte aan mevr. P. J. Broekhuis-Klunk. Brinkhoorn- straat 8. Deventer, die met haar doch ter een veertiendaagse vakantie in Katwijk kwam doorbrengen. En daar om staat Miep niet op het plaatje. Toen wij onze loep richtten op een stapel papier in het kantoortje van de heer Verplancke, hoorden we een Kat- wijkse dame op krijgshaftige toon in formeren, waarom er nog steeds geen lijk. Wij zouden volkomen ongeschikt zijn voor V.V.V.-er. Want wij zouden mis schien niet r vriendelijk hebben ge antwoord. Vooral niet. toen wij lijsten zagen van mensen, die kamers te huur hadden opgegeven, deze onderhands hadden verhuurd en daarvan maar geen melding hadden gemaakt bij de V.V.V. En deze lijsten waren lang en de stapel groot. Maar Peggy bleef glimlachend ach ter de baJic staan, net als een echt loodsvisje, dat onbewogen door stor men of tegenslagen het doel van de reis nauwkeurig in het oog houdt. En dat doel is de vorming van Kat wijk tot een wereldbekende badplaats, een doel, dat ieder jaar zoals de cij fers bewijzen meer benaderd wordt. Doel T")E JOURNALISTEN, die bij het 79- jarige besta ans feest van de Leidse Ambachtsschool een stapel lootjes kochten, hadden echter helemaal geen prijswinnend doel voor Of deze prijs moest gelegen zijn in de voldoe ning, die er schuilt in het steunen van een goed doel. Van de week v. _rden de prijswin naars evenwel bekendgemaakt en op een redactie in Leiden rolde een com plete huwelijksuitzet binnen. De hoofdredacteur bleek een keukentafel Imet lade) en een fauteuil te hebben gewonnen; de stadredacteur was be scheidener geweest. Hij kreeg een hangkast toegewezen door het lot. De uitbundige vreugde op deze re dactie werd getemperd toen het ver voersprobleem ter sprake kwam. En thans wordt er onder de Leidse jour nalisten ernstig over gedacht een vaste commissie te benoemen, die bij voorkomende gelegenheden handelend kan optreden. Wij hadden ook lootjes gekocht en wij kregen de Innerlijke voldoening als prijs. Hetgeen een hogere belo ning moet zijn dan fortuinen, die ge stalte hebben gekregen in de dorre materie. Dat zeggen de men wier voorhoofd door wereldzorger- wordt gerimpeld. Remmend bolgen en zei luide, dat ze het niet nam. Ze zou naar de po litie gaan, zo deelde zij mee, want ze liet zich niet voor de gek houden. Inmiddels bleef de juffrouw toch voor de knipperende bollen staan, die donderdagmorgen zo geheel onverwacht het gehaaste Leiden op het Rapenburg ver rasten. De rooms-katholieke studenten vierden feest en hadden besloten de lustrumcommissie per boot naar hun verenigingsgebouw aan het Rapenburg te laten komen. En omdat een lustrumcommissie een heel indrukwekkende auto riteit is, wie niets in de weg mag worden gelegd.en wier plichtsbe trachting door niets mag worden geremd, hadden de bezorgde stu denten vlug zebra-strepen over het Rapenburg geschilderd en een stel heus knipperende oranje- bollen aan weerszijden van de straat gezet. Het was verheugend te zien, hoe deze voetgangersbeveiliging reeds burgerrecht in Leiden heeft gekregen, want het verkeer kwam onmiddellijk tot stilstand, zij het met enige verbazing. Want als in Leiden ergens een knipper- bol wordt neergezet, wordt er on middellijk in de gemeenteraad ge ïnterpelleerd, waarop de knipper- bol met rood pakpapier wordt overplakt. Deze bollen waren kennelijk nog niet door de vroedschap op gemerkt en de juffrouw, die van haar fiets moest stappen om de hartelijke ontmoeting tussen be stuur en lustrumcommissie onge stoord te laten verlopen, scheen hier een vaag vermoeden van te hebben; anders had zij niet met de politie gedreigd. En de juffrouw ging naar de politie, doch voordat de dienaren van de schout op het Rapenburg aankwamen, was de plechtigheid al naar de binnenkant van hét ge bouw verschoven en stonden de bollen onschuldig langs de rand van het Rapenburg; ze hielden zich goed, want zij knipperden niet éénmaal. Toen deed de politie maar een oogje dicht, want Leiden is nog steeds een studentenstad de eerste van Nederland en er zijn heel andere dingen, waarover een rechtgeaarde politieman zich boos moet maken. Striemend jrN TOEN VAN DE WEEK de zon zo heerlijk scheen, moesten we denken aan een trieste avond, toen de regen heer en meester over Leiden was en bezorgde ouders deze nattig heid hadden getrotseerd om op een ouderavond te vernemen, hoe het met de wetenschappelijke ambities van hun kroost was gesteld. Huiverend kwamen de ouders bij de school aan en vonden deze stil en ver- Peggy uit Oegstgeest als loodsvisje in Katwijk. laten. Natuurlijk kan één kind zich vergissen, maar dat twintig kinderen een verkeerde boodschap mee naar huis zouden hebben gebracht, leek zelfs de minst trotse vader vrij on waarschijnlijk. Inmiddels zat een ronde onderwij zer zich thuis te koesteren in de stra lingen van de huiselijke haard. Hij droomde van de zomervakantie, wan neer de zon weer zou schijnen en de stoutse plannen zouden kunnen ver drinken in een zee van tijd. Toen ging de telefoon en drie mi nuten later trapte een ontstelde pea- dagoog tegen de stormvlagen in naar zijn school, waar de vochtige ouders een huiverende beschutting in een moedeloos loodsje hadden gezocht. Komt u binnen, zo sprak de man gastvrij, toen hij bij de school aan kwam. Hij greep naar zijn jaszak om tot de ontdekking te komen, dat hij zijn sleutels thuis had laten liggen. En In het druipende loodsje, har monisch begeleid door de slagregen, zijn die avond de pedagogische puz zels besproken. Het lijkt nu een interessant avontuur, maar de zoontjes, wier prestaties geen aanleiding gaven tot grote voldoening, gedenken de dag daarna nog altijd met pijnlijke verrassin- Grootheid TTET ZAT de magere jongen die avond niet erg mee. Zijn vriend wist Indrukwekkende avonturen te vertellen en het aardige blonde meisje, dat el inspiratie tot vele ontroerende gedichten had verschaft, luisterde met huiverende bewondering. Enfin, wat moest ik?, zo vroeg de jongen het meisje met een vage glim lach, die lut bicven maar schieten en tenslotte zei Ik tegen de luit: Luit. zei Ik, laat mij nou 'ns even die sawah In gaan, want zo komen we geen stap verder. De lult zegt nog. Het meisje had maar een heel ktein duwtje nodig gehad om in werkelijk heid aan zijn lippen te hangen en de magere Jongen zat ongemakkelijk en vergeten op zijn stoel te draaien. Plotseling verloren He staal-koele ogen van de avonturier hun harde glans; er kwam Iets van paniek en zijn verhaal stokte. Vol afschuw keek hij naar de hoek van de kamer, waar een klein mutsje de mogelltkheden van het avonduur aan een onderzoek on derwierp Een muls. gilde het meisje. En teza men met de stoere Jongen schoof zl) van h»«r stoel af naar het uiterste hoekje van de kamer. De -Tgere jongen keek verbaasd, glimlachte geruststellend naar het meisje, nam het muisje voorzichtig op en droeg het de kamer uit. En hoewel het meisje nog erg jong was, mocht toch de magere jongen haar dia avond thuisbrengen. Avonturiers TRIANON. De rolprent Avonturier# is in feite een stuk tragiek in het leven vam Mariene Dietrich. Want dat zij op haar oude dag genoegen moet nemen met een rol als die in de zojuist genoemde film, bewijst toch wel, dat ze niet meer van dezelfde grote allure ls als voorheen. Daarom Is het zo te betreuren, dat deze eens zo voortreffelijke filmspcelster zelf niet wijzer is en eigener beweging da studio's vaarwel zegt. Na haar meesterlijke rol In de film Getuige charge, die wij enkele weken geleden in Lelden mochten bewonderen, is het zien van Avonturiers slechts een grote teleurstelling. Inderdaad, ook in dit verhaal maakt zij van haar rol wat ervan te maken is, doch dit kan slechts weinig zijn, omdat de film een mooi aan gekleed, maar volkomen hol verhaal is. En nog niet eens origineel ook Het speelt in Monte Carlo, en zij is een doodarme markiezin, op zoek naar een rijke man. Doch zie, in datzelfde Monte Carlo is een doodarme graaf, die op zoek is naar een rijke vrouw. En wat wilt u? Natuurlijk doen ze allebei rijk i dingen ze naar eikaars hand. Het is allemaal zo Jammer, want welk •n techniek, wat een kunstzin ligt er »n het maken van zo'n film ten grond slag. De opnamen zijn voortreffelijk, da kleuren zijn natuurlijk en er li geen geld gespaard om het allemaal op het cellu loid te krijgen. En het is allemaal zo goed gelukt. Alleen dat verhaaldat vol komen waardeloze verhaal. (Gouden étui met niett erin.) Casino de Paris CASINO. In de rolprent Casino de Paris wordt een revue-zangeresje ontdekt door een groot toneelschrijver. Zij is de ideale hoofdvertolkster voor rijn nieuwe stuk. In zijn luxueuso villa te Cannes leert hij haar de rol. Maar hij heeft nog ~eer bedoelingen. Het zangeresje echter vindt zijn secre taris veel leuker. Enfin, er zijn heel wat kleine complicaties. Maar het einde brengt toch de terugkeer van het zangeresje In de muslc-hall, In het Casino de Paris. Daar hoort ze thuis. En ze wordt er nog gelukkig ook met die secretaris. Het zangeresje Is de Duitse chanson- nière Catonlne Valentc, de schrijver is de Italiaanse acteur-regisseur Vittorin de Sica en de secretaris ls de Franse chan- Gllbert Becaud. Een ster-bezet ting dus. Door regisseur André HenebelU filmisch knap gemaakt! Maar dc sfeer Hgt ons niet. En we gclo- ?n niet dat onze lezers zich thuisvoelen in die muslc-hall-mentalitelt van een Casino de Paris, waarin alles gebaseerd ls op show met mooie vrouwen en dure kosrtuums. Jammer van Catcrine Valcnte, want zij is talentvol. (Leep gedoe.) Voor vervolg stads nieuws pagina NOORntriJKERHOVT Dokte rsdienst 0e zondagsdienst wordt waargenomen or dokter K. A. ven Praag, Herenweg

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 3