Vrijdag en zaterdag laatste dagen van nnze Openingsreclame GRATIS GOEMAAT Katwijks raad heeft vanavond lange agenda te behandelen Plan voor de verbreding van Warmonderweg Vandaag paarden in Rijnsburg jaarvergadering NTF.TTWF T.FTDSUTTF COTTKANT 13 WASHANDJES, DIRECT DROGENDE THEEDOEKEN, SLOPEN en BAD HANDDOEKEN. Profiteert van deze enorme reclame KATWIJK RIJNSBURG In dë toekomst zal de Donker Cur- tiusstraat worden doorgetrokken naar de Rijnmond. Om dit mogelijk te maken, dient het gemeentebestuur eigenaar te worden van het perceel Jan Toorop- straat 42. Het pand i6 te koop voor 12.000 In de raadszitting van heden avond zal de gemeenteraad een besli6- Het ls de bedoeling, dat op een terrein aan dc Nieuwe Duinweg tegenover Cal- lao een Hervormde kerk zal verrijzen. Dc kerkvoogdij van de Hervormde Ge meente te Katwijk aan den RUn heeft plannen in voorbereiding. Het gemeente bestuur heeft nu gronden aangeboden en wil deze verkopen tegen 8.80 per m2. Het terrein is 3120 m2 groot. In het uitbreidingsplan Koestal-Over- duln wil de fa. J. van Rijn 18 woningen in drie verdiepingen bouwen. De grond biedt het gemeentebestuur aan tegen 22.per m2. Nog een tweetal particu lieren heeft om grond gevraagd. B. en W adviseren gunstig. Mevr. C. M. v. Beele Vooys zou willen bouwen bij het Water loopje, grondprijs 11.— per m2, en de heer H. Scheele aan de Valkenburgseweg, grondprijs 10.— per m2. Geadviseerd wordt, opnieuw aan de Gebr. Schipholt voor een jaar een bij hen in gebruik zijnd perceel grond aan het Katwijks Kanaal te verhuren. Uit de 5°/o obligatielening in combinatie met andere middelen wordt door de Bank van Nederlandse Gemeenten op nieuw een geldlening aangeboden, dit maal van 346.000, rente 5°/o 's jaars. De motormaaimaohine, die nu in be drijf ls bij de dienst van gemeentewerken is bijna versleten. B. en W. adviseren, een nieuwe aan te schaffen, die boven dien een grotere capaciteit heeft, nodig is in verhand met de uitbreiding van plantsoenen en sportvelden. De prijs van de machine bedraagt 5400. Een van de twee gasexhaustere, die bij de gemeentebedrijven in dienst zijn, is klein geworden door de toegenomen gas- produktie. B. en W. achten het nodig, een nieuwe aan te schaffen. De meest passende is er een, die instelbaar ls een capaciteit van 1000 tot 1500 m3 per uur. Inclusief montage is een bedrag van 7500 nodig. Ter vereenvoudiging van de admini stratie achten B. en W. het gewenst, dn voorwaarden, die worden verbonden het verlenen van voorschotten en bijdra gen uit de gemeentekas aan de bouwver enigingen ten behoeve van de bouw er exploitatie van woningwetwoningen, vast to leggen In een besluit. Woningen en garages Verder wordt voorgesteld ten behoeve van de bouw van 39 woningen en 13 ga rages aan de Tortellaan, de eigendom van de te bebouwen grond aan de bouw vereniging over te dragen. De opper vlakte van de grond is 3565 m2 en dc koopsom 54.722,75. Bovendien wordl voorgesteld, aan de Katwtfkse Bouwver eniging dc voor de bouw van deze wo ningen nodige voorschotten te verstrek ken. De kosten bedragen 64.450 er 590.314. De „Vereniging voor Gereformeerd lager onderwijs" heeft plannen, om aan de Randweg een kleuterschool te stich ten, grenzende- aan de Calvijnechool. De kleuterschool zal een drie-klasslge wor- sn. B. en W. adviseren medewerking De openbare school heeft voor uitbrel- :ng en vervanging 75 schoolbanken no- ig. Het krediet, waarom B. en W. vra- ;n, beloopt 6750 De Gereformeerde school in Katwijk jn den Rijn vraagt het gemeentebestuur m medewerking voor het aanschaffen an instrumenten en biologieën voor het onderwijs in kenni6 der natuur; bureaü- met stoelen voor de onderwijzers en meubilering en stoffering voor de hoof- denkamer. In het kader van het bouwrijpmaken m de gronden Koestal-Overduin is in omgeving van de Cantineweg grond afgegraven, teneinde vervangende tuin- bouwgronden te verkrijgen voor tuinders die grond aan de gemeente moeten af staan onder meer in verband met de plannen om door de Zanderij een ver bindingsweg aan te leggen. Voorgesteld wordt deze vervangingsgronden teelrijp te maken. De kosten zullen 13.000 be- Wcthouder D. J. Kleen Tot slot hebben acht raadsleden, allen behorende tot de fractie van de C.H.U., de raadsvergadering van vanavond voorstel ingediend om het vertrou- in wethouder D. J. Kleen op te OEGSTGEEST Agenda gemeenteraad Woensdagavond half acht komt de ge meenteraad van Oegstgeest in openbar» vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder taeer de volgende punten: benoeming lid Heilige Geest Armbestuur. Voordracht van het H.G. Armbestuur: 1. A. Vermaas, Gru- nerielaan 22; 2. M. J. C. Pieterse, Hof- brouckerlaan 32; krediet verbreding War- monderweg; krediet bouw rijwielberg plaats bij de tweede openbare lagere school; voorstel inzake het aangaan van geldleningen; verhuur grond aan de Stichting tot bevordering van gerefor meerd onderwijs, voor de bouw van een nood6chool; voorstel inzake de volgende aanvragen cm medewerking ingevolge artikel 72 van de L.O-wet: a. bestuur van de bijzondere lagere school aan de Hoge Morsweg voor verbetering van de kelder Oegstgeest leent wijs, rmln,: b. b»«uu, ketl.»kr..ï;iï'ï,:«' van de Montessorischool voor aanschaf fing van een "handwerkka6t; c. bestuur van de Montessorischool voor aansluiting op de draadomroep; slopen onbewoonbaar verklaarde panden in de driehoek Rhijn- geesterstraatweg - Deutzstraat- Schoolstr.; krediet voor het ontwerpen van een sa neringsplan voor de riolering; wijziging garantlebeslult bejaardencentrum; wijzi ging raadsbesluit 2 april 1958 betreffende verhuur van grond aan het Rijnlands lyceum; verzoeken firma G. Lubbe en Zoon en C- J. van Grieken om vergoe ding van gemaakte kosten in verband met de voorgenomen onteigening. anneer de voorkeursgelden uit de rcntespaarbrieflcning groot 136.905 zou den worden aangewend voor gedeeltelijke financiering van de bouw van de 2e open bare school, de minister zou kunnen bevorderen, dat de ontbrekende gelden ad ruim 150.000 via dc Bank voor Nc- derlandsche Gemeenten ter beschikking van het gemeentebestuur zouden worden gesteld. Bij brief van 13 mei heeft de minister meegedeeld, dat de gemeente voor dit project 150.000 ter beschikking krijgt. Bij schrijven van dezelfde datum heeft de Bank voor Nederlandsche Gemeenten de geldlening aangeboden. De lening heeft een looptijd van 30 jaren, terwijl de rente 5 pet bedraagt. Vervroegde af lossing is de eerste 10 jaren niet toege- sleehts onder het gebrul- Oegstgeest TV. EN W. VAN OEGSTGEEST hebben een begroting opgesteld voor de D verbreding van de Warmonderweg tot een bedrag van 500.000. De breedte van de geprojecteerde rijweg tussen de betonopsluitbanden bedraagt 9 meter en de breedte van de langs de noordzijde van de weg te maken parkeerstrook 2.30 meter. Onder rijweg en parkeerstrook zal een grondverbetering worden aangebracht. Langs beide wegzijden is een groenstrook gecreëerd met daarnaast rijwielpaden ter breedte van elk 2.40 meter en een trottoir langs de huizenkant ter breedte van 2.65 tot 3.70 meter. De groenstroken zullen worden voorzien van beplanting. Aan dè zijde van de Leidse Hout wordt het wegprofiel geëindigd door een bermsloot. Voor gen veiliger afwikkeling van het verkeer zijn de wegaansluitingen Mare- laan en De Kempenaerstraat ter plaatse van de kruispunten gesplitst In geschei den rijbanen ter breedte van elk 4I6 me ter met daartussen verhoogd liggende verkeersheuvels. Bij de zijwegen zijn voetgangers- en wielrijders oversteek plaatsen ontworpen, beveiligd door ket tingafscheidingen ter plaatse van d< trottoirs. Riolering Visserij golf Trawlers melden goed weer Wat het weer betreft, ziet het er thans tussen 56 en 60 graden noorderbreedte bijzonder goed uit. De trawlers en grote loggers meldden van de visgronden fraai lerweer. Maar met de vangsten is het nog steeds niet al te best. De trawlers i loggers moeten het doen met de dag- vangsten van 120 tot 150 kisten verse vis. De woensdagmarkt woTd door tien schepen van verse vis voorzien. De totale aanvoer bedroeg ongeveer 2800 kisten verse vis. waarbij 570 makreel. 430 wij ting. 500 haring, 350 schelvis, 100 6chol en 6000 kilo tong. Aan de markt kwamen onder meer: De Postboy IJM 35 met 400 kisten verse vis. Herman IJM 2 met 560 kisten ver6e vis, en de Deining KW 8 t 525 kisten veree vis en 160 stijve ka- beljauwen. En vandaag? Voor de donderdagmarkt werd aanvoer verwacht van de logger- en kottervloot Over de komst van trawlers en grote loggers had men woensdagavond nog geen zekerheid te IJmuiden. KATIT1JK AAN ZEE Spreekbeurt Ds. J. van Rootselaar te Delft spreekt vanavond om acht uur in de Kapel de afdeling van de Geref. Bond. Hoog en laag water Vrijdag: hoog water 0.34 en 13.07 laag water 8.36 en 21.18 uur. Geslaagd Voor het examen brandwacht e klasse slaagde ook de heer J. van den Oever. Abusievelijk stond deze niet meld in ons verslag van gisteravond. Wedvlucht De postdulvenclub „De Rijnmond' kwam met een aantal oude duiven uit ln een wedvlucht van St. Quentin; afstand 276 km. In concours waren 172 dieren. Gelost om 11 uur bij zuidenwind. De eer ste duif werd geklokt om 13.58.28 uur. Ge middelde snelheid 1542 meter per minuut. De uitslag was als volgt: C. Kraayenoord 1, 4, 7, 29 en 38; L. Knetsch 2 en 12, L. van Duyn 3, 31 en 37; J. Heemskerk 8 en 17, Th. van Essen 6 en 43; A. J. Hus 8, 9. 11, 23, 27 en 41; B. Pauw 10, 16, 18, 22 en 26; D Hazenoot 13 en 24; H M Tjebbes 14 en 19; J. Parlevllet 15 en 34, K. Noort 20 en 28; J. Jungerius 21; Kr Schaap 25. 32, 33 en 39; J. Winters 30 en 35; H. van Schle 36; L. van der Plas 4( en J. de Best 42. Aan de huizenkant zal een nieuwe riole ring worden aangebracht met een ne leiding vOor afvoer van regenwater. Voor goed functioneren van de riolering bleek het nodig te zijn tevens een gedeel- au de bestaande riolering van d< Laan van Oud-Poelgeest te vervangen door een nieuwe riolering met een sfcorhput op de waterpartij nabij de Laan van Alkemade De nieuwe straatverlichting zal bestaan uit lichtmasten met een lichtpunthoogte H.P.L.-verlichting (kwiklampen). De fundering van de rijweg zal be- aan uit een stortpaklaag. dik 25 cm. met asfaltbitumen ge- De Hervormde M.V. Ora et Labora te Zoeterwoude bestaat veertig jaar. Dezer dagen wordt het feest gevierd. Op de foto: de meisjesvereniging en de kleine-meisjesvereniging Meve. Op de voorgrond van links naar rechts mevrouw S. van Embden-Don, mej. A. van Vliet en mej. F. J. Parlevliet. Foto N. van der Horst penetreerde tussenlaag van hoogóven- slakken, dik 5 cm. Na voldoende in- r(jdlng van de fundering door het vor keer wordt hierop een deklaag van warmasfaltbeton, dik 3 cm aange- De parkeerstrook wordt voorzien van een stortpaklaag van 20 cm, waar op een ln specie gemetselde bestra ting, dik 8 cm. De opsluiting van de rijweg geschiedt door middel van betonbanden met afme tingen van 20x30x200 cm, Ln het werk gestort. De rijwielpaden en trottoirs ten slotte zullen worden voorzien van een tegelbestrating, opgesloten door beton opsluitbanden. B. en W. hebben de minister van bin nenlandse zaken door tussenkomst var Gedeputeerde Staten der provincie Zuid- Holland gevraagd de benodigde financie ringsmiddelen via de Bank voor Neder landsche Gemeenten ter beschikking stellen. Er mogen geen werken worden uitgevoerd, waarvoor geen geldleningen of soortgelijke middelen aanwezig zijn. Raming De lasten voor deze en toekomstige be grotingen worden door B. en W. als volgl geraamd bij een afschrijvingsduur van dertig jaar: 1958, alleen afschrijving 16.600; 1959, afschrijving 16.600. rente 20.400. tezamen 37.000; in opvolgende jaren ieder jaar ongeveer 700 minder Het tekort van de goedgekeurde be groting 1958 bedraagt op het ogenblik reeds circa 58.000 welk tekort uit de saldi-reserve wordt gedekt, zolang nog geen beslissing op de gevraagde verho ging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds is verkregen. In verband met het feit, dat de ge- ■eentelijke vlottende schuld nog steeds ongeveer twee miljard gulden bedraagt, achten de ministers van financiën en van binnenlandse zaken, bezitsvorming en publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie het noodzakelijk, dat onverminderde aandacht de consolidatie hiervan wordt be steed. Tot dit doel zal de Bank voor Nederlandsche Gemeenten zo schrijft laatst genoemde minister bij brief van 19 mei ongeveer ƒ200 miljoen aan le ningen aan de gemeenten aanbieden. Bij brief van gelijke datum biedt ge noemde bank aan de gemeente een geld lening van 100.000 voor dit doel aan. De voorwaarden zijn dezelfde als bij de hiervoor genoemde geldlening. Aangezien de vlottende schuld der ge meente nog ƒ400.000 bedraagt, welk be drag zal toenemen, wanneer binnenkort terste betalingen voor de uitvoering het Floraplan zullen moeten geschie den, 16 het nodig de aangeboden geldle ning te aanvaarden. Burgerlijke stand Geboren: Gertrude, d. v. A. P. van Boekelen en G. J. Wiegersma, J. Evert- senlaan 17! Simon Luther, z. v. D. Dou- wes en A. F Luitse, Leidsestr.weg 11; Jo hannes, z. v. D. Schrikkema en G. Jonk. Floralaan 15; Rudolf Edwin Maria, d v J. N. van Kins en J. C. van Teijlingen. a.b. woonschip Anjo, ligg. i.d. Haarl.trek vaart; Johannes, z. v. H. J. Bonda en C. C. T. Rietberg, Hofdijck 51. Ondertrouwd: Marinus Cornells Jozef van Leeuwen 25 j., Wassenaar en Elisa beth Christina Driessen 23 j.; Wolter Rel- nold de Sitter 21 j., Le-iden en Marijke Koekebakker 20 j. Getrouwd: Franoiscus Leonardus van den Berg 23 j., 's-Gravenh-age, Prof. Kai- serstr» .22 en Maria Alphonsa Vos 30 j.. W. de ZwQgerlaan 9, toek. adres: W de Zwijgerlaan 9; Hendrik van der Vegte 27 j.. Leiden, Borneostraat 39 en Petro- nella de Gelder 23 j., Duinzichtstraat 21 Toek. adres: Valkenburg Z.-H., Boon rak 1; Leendert Klijn 30 j., Rotterdam. Schoklandstraat 32 a en Gerritje Lubach 22 j.. De Kempenaerstraat 2. Toek. adres: Rotterdam, Portlandstra:.t 68 b; Jan Ja cobus Macdaniel 27 J., Dorpsstraat 22 en Johanna Zandbergen 25 j., Rijsjes 5 a. Toek. adres: de Rijsjes 5 a; Cornells Bou- dewijn van Driel van Wageningen 23 J.. Delft. Phoenixstraat 29 en Elisabeth Gos lings 22 j., v. Griethuijsenplein 8. Toek adres: Delft, Persijnlaan 88; Adrianus Tohannus Driessen 24 j.. Floralaan 8 en Maria Bernadina Johanna Koster 22 J., wonende te Leiden Overleden: Louis Ouwerkerk 7 juni '90 te Leiden, e.v. C. S. van Biemen, Hazen- boslaan 6. (ND); Lamberfcus Jan Willem Bekker, 17 febr. '09 te Rotterdam, e. v. Johanna Alinski, Ballstraat 32. (GD). Wandelaar in drassige grond omgekomen In Venlo Is dinsdag een wandelaar om het leven gekomen toen hij in drassige grond raakte en wegzonk. De 49-jarige D. V. wandelde met zijn hond in de om geving van de kleigroeven achter het sanatorium Maria Auxiliatrix. Op onver klaarbare wijze raakte hij van een steile helling en kwam terecht ln de groeve, waarin zich water en modder bevindt De wandelaar zakte weg in de drassige grond en zijn hulpgeroep werd te laat gehoord om hem nog tijdig te redden Met behulp van touwen gelukte het wel het slachtoffer naar boven te trekken maar de levensgeesten waren toen al ge weken. Op de dag van de paarden markt is het altijd feest in het oude Rijnsburg. Die paarden markt is ook al zeer oud en hoewel haar bekendheid en glans zijn verschrompeld, zal geen Rijnsburger deze dag wil len missen. Het is vandaag ook op grote schaal familiebezoek. Een markt zonder paarden is het echter niet geweest. En de glans van de dieren werd nog glanzender door het lentefeest, waarvoor de milde zon zorg droeg. Het was ook zeker een verrassing, dat niet minder dan 75 paarden op deze dag werden aangevoerd. Dat is wel eens minder geweest en er zijn ge noeg paardenmarkten, waarop men zo'n aanvoét overweldi gend zou vinden. Het is van daag feest in Rijnsburg. Mor gen hopen wij u daarover meer te vertellen. Foto N. van der Horst. TER AAR Veilingoverzicht TAE TUSSEN de snijbonen In de kassen uitgeplante andijvie is door de wal mildere temperatuur in het begin van de vorige week, so snel komen opzetten, dal ze het beeld aan de velling Is gaan be heersen. Deze grote aanvoer had tot ge volg, dat de prijs daalde. De kwaliteit li over het algemeen goed, al komt er wel wat „pijp" In voor. Maar dat schijnt nlel zoveel te hinderen. Peulen waren met het oog op de Pink sterdagen erg duur. Er was een flinke aanvoer, maar de afzet naar de steden ging heel vlot. De aanvoer neemt nu sne.' af. Snijbonen komen maar aarzelend af zetten, de aanvoer neemt langzaam toe. De export op België begint wat te trek ken, zodat de prijs goed is, evenals de kwaliteit. Aardbeien beginnen ook weer woordje mee te spreken. De kwaliteit ls niet erg best, er is waarschijnlijk weinig zon geweest. Postelein is beslist goedkoop. Dit pro- dukt, dat toch nogal duur in produkti is, brengt een veel te lage prijs op, al is het dan meestal wed oen teelt in binatie met een ander produkt. Spinazie gaat vlot van dc hand, vi bij de kleinhandel, tegen een goede prijs. De kwaliteit is goed. Rabarber is nie duur, de aanvoer is van betekenis Bloem kool deed hot irn de afgelopen week best, vooral vrijdag voor Pinksteren, hoge prijzen voor goede kwaliteit. Sla, voor het grootste deel afkomstig van de koude grond en daarom niet mals meer. was goed in prijs. Vooral de goede kwaliteit was zeer gezocht. Hel wat koudere weer van de laatste dagen had geen nadelige invloed op de prijs. De aanvoor van boapeen neemt toe. De worteltjes zijn om het algemeen nog klein, de prijs is goed. De prijs van kom kommers is niet zo hoog, de grote aan voeren elders brengen lagere prijzen te weeg, vooral wanneer de export niet zo sterk trekt. Over het algemeen toch wel een week om tevreden over "te zijn. Primeur* G: weren werden aan de groenteveiling de eerste nieuwe aardappelen aangevoerd door tuinder J. van der Berg te Leimui- den. Zij werden gekocht door groente handelaar A. J. van der Jagt te Aalsmeei voor de prijs van f 1 per kg. Dezelfde dag werden de eerste augur ken van onder het glas geveild door de heer K. den Hertog te Ouderkerk aan Amste-1. Deze brachten f 0,80 per kg op en werden eveneens eigendom vai heer A. J. van der Jagt te Aalsmee VOORHOUT Eervol ontslag Aan de heer J. H. Derksen, economisch doctorandus, te Voorschoten is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de centrale plancommissie. In zijn plaats is benoemd de heer M. W. J. M. Peynenburg te Rijswijk. ALKEMADE Kees Huigsloot nam afscheid De bijna 81-jarige Kees Huigsloot heeft besloten eindelijk eens wat rustiger aan gaan doen en zo nam hij afscheid als commissie-lid van het Waarborginstituut van de tuinbouw in Zuid-Holland. De voorzitter van de commissie, burge meester Kolfschoten, vestigde er de aan dacht op, dat de heer Huigsloot een voor vechter was van het stichten van het Waarborginstituut. En deze pioniers arbeid is nog maar een klein deel van zijn werkzaamheid in het belang van de tuin bouw. Er zijn haast geen instellingen op tuinbouwgebied, waarin de heer Huigsloot geen rol speelde. De burgemeester roem de de heldore geest en het gevoel voor humor van het scheidende commissie-lid schonk hem een kist sigaren. Vervolgens werd in waarderende zin gesproken door de rijkstuinbouwconsulent lr. G. W. van der Helm en de heer W. dc Wit. D« heer Huigsloot sprak een dank- HAZERSWOUDE Tienjarige personeelsvereniging De personeelsvereniging van de ma chinefabriek De Jong aan de Rijndijk te Hazerswoude. opgericht door de heren A H. C. Arends, J. den Hoed en W. F. van der Meer, is 1 mei tien jaar geworden. Ondanks haar jeugd kan zij terugzien op een grots reeks activiteiten op het ge bied van sport, kunst en ontspanning. Het tweede lustrum zal worden her dacht met een feestavond in de Leldss stadsgehoorzaal. VOORSCHOTEN Uitstapje bejaarden De leden van de bejaardensoo6 van de U.V.V. hebben hun jaarlijkse uitstapje gemaakt. De vrouw van de burgemeester maakte de tocht mee. Via Wassenaar en Rijswijk ging het naar Delft, waar thee werd gedronken. In Hoek van Holland gebruikte men de koffietafel en men genoot van het Uit zicht op de Waterweg. heeft een wedvlucht met oude duiven ge houden van Pont St. Maxense, afstand 340.13 km. In concours waren 205 duiven. Ze werden gelost om 6.15 uur. De eerste prijsdulf kwam aan om 10.10.35 u. en deze bereikte een snelheid van 1443-77 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif 10.36.33; snelheid 1300.46 m per minuut De uitslag luidt: M. Paardekooper 1— 39—41; Fr. Hendriks 2—10; P. N. van Wissen 3—8—20—30—32—33; H. Schoo 4— 13—15—23—31—38; M. Wolleswinkel 5-9- 22—35; P. van Klaveren 6—7—29—40; G L. Schrijvers 1125; A. de Graaf 12; P d'Hasn* 14—16—17—18; K I. Waasdorp 19—36; P. Aartsen 21—27; A. G. Kleiweg 24—26—37. Tien miljoen paar schoenen De N.V. Nederlandse Schoenenindu strie Bloch en Stibbe-Hollandia verzond 28 mei haar tienmiljoenste paar schoe nen voor uitvoer. Men begon in 1947 met 26.000, in 1948 87 000 en 1949 91.000. Daar na ging het met sprongen omhoog. D# verkoop gaat naar 35 landen. ALPHEN AAN DEN RIJN Subsidies jeugdwerk Door 24 verenigingen zijn verzoeken in gediend om verstrekking van basissub sidie c.q. bijzonder subsidie ingevolge ds Verordsning subsidie jeugdwerk 1957. Voorgesteld wordt basissubsidie toe ts kennen aan ds volgends verenigingen, tot de daarachter vermeld# bedragen: 1. Voetbalvereniging Alphia 203,95; 2. Sportvereniging ARC 305,32; 3. R.k. voetbalvereniging Alphensciho Boys 164.85 4. R.k. S.V. Wilskracht 358,80; 5. G.V. Hou-Vast ƒ279,30 6. Chr. Sport vereniging DOS 498; 7. Atletiekvereni ging A.A.V.-'36 C 165; 8. Alphcnse Chr. Korfbalvereniging Tempo 66,95 9. Al* phense zwémclu'b AZC 130,12; 10. Al* phense tafelfennlsolub ATTC 34; 11. Nederlandse Padvinders 379.55, 12. Ver kenners Kath. Jeugdbeweging 18845; 13. Vrouwelijke Jeugdvereniging Aarlander- veen 49; 14. RJc Gidsenbeweging 130.65; 15. Jongensclub H.B.T. ts Aar- landerveen 28.90; 16. Kleuter- en kin derkoor Klein Zanglust 53.82; 17. De Blokfluitgroap 97.20; 18. Gereformeerde Jeugdcentrale ƒ361.40; 19. Hervormde Jeugdraad Oudshoorn 246.95 20. Gere formeerde Jeugdcentrale Aarlanderveen 26; 21. Commissie Jeugdwerk Ned. Her vormde Gemeente 285.67 22. VCJC 125,44. Totaal ƒ4181,12. Bijzonder eubéldle: 1. Herv. Jeugdraad Oudshoorn (aankoop orgel en filmstroken) 68; 2. Commissie voor het Jeugdwerk van de Herv. Gemeente van Alphen c.a. ƒ251; 3. Jeugdnatuurwacht 540 4. Al- phense Zwemclub AZC 60.88. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken op de aanvragen om bijzonder subsidie van; 1, de r.k. voetbalvereni ging Alphenscihe Boys; 2. de atletiekver. A.A.V.-'36 C; 3. VCJC; 4. Herv. Jeugd raad Oudslhoorn, voorzover betrekking hebbend op het open jeugdwerk en het Zangkoor Jubilate Deo. Geldlening f 624.000 Van de Bank voor Nederlandsche Ge meenten hebben B. en W. een aanbieding ontvangen voor de verstrekking van een vaste geldlening, groot 624 000 ten be hoeve van de definitieve financiering van onderhanden zijnde of reeds vol tooide kapitaalwerken. Voorgesteld wordt de lening te accepteren. Aankoop woonhuis Het college van B. en W. heeft met de heer G. van Staalduinen, Hazeveld 32, alhier, overeenstemming bereikt over de aankoop van de woning met erf, plaatse lijk bekend als Wilhelminalaan 18, tegen een koopsom van f 18.000. Het bezit van dit object is in de toekomst voor de ge meente van groot belang, terwijl de nu overeengekomen koopsom aanvaardbaar is. B. cn W. stellen voor tot aankoop te besluiten. Ds. Caeauto komt spreken Op de lidmatenavond van de Her vormde Gemeente te Oudshoorn 6preekf vandaag 8 uur in de Kapel van dc Hooft- •traat ds. E. H Cassuto, zendeling-pre dikant onder Israëliërs ln Amerika, thans met verlof ln Nederland. De avond, waar iedereen welkom ls, wordt belegd ln overleg met andere vrienden van Israël in Alphen aan den Rijn. Gereformeerde Bond Voor de afdeling Alphen aan den Rijn van de Geref. Bond spreekt morgen avond 7.30 uur in het ijidubgebouw ds. J. v. d. Haar. Hervormd predikant te Waddlnxveen. Langs deze weg nodigen wij onze leden vriendelijk uit tot het bijwonen van onze welke D.V. gehouden zal worden op vrijdag 30 mei a.s., aanvang 'savonds 8 uur, in ons wijkgebouw, Wilhelminalaan 21. Alphen aan den Rijn. Het Bestuur van de Chr. Wijkverpleging

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 13