RIDDERS IN DE ORDE VAN ORANJE NASSAU Goud, zilver en brons bij de Orde van Oranje Nassau Deselfde vorm heeft het versiersel voor een ridder In de de Orde van Oranje-Nassau als dat voor een com mandeur of officier. De grootte Is gel|Jk aan die van het officierskruis, doch het Is In hoofdzaak van silver. Alleen de leeuw en de gekroonde W. op het blauw geëmailleerde ronde middenschlld s(Jn van goud. Het lint Is gelljlymn dat voor een officier, doch Buitenlandse zaken Pastoor H. P. Alma, te Bandung; Amoureus, referendaris ministerie buitenlandse zaken; S. L. de Beer, vice- consul. te Tel Aviv; C. P. de Boer. refe rendaris, ministerie van buitenlandse za ken; E. J. H. Burnett, vice-consul te Carlisle; J. Castro Gacio, vice-consul te GiJón; A. Dragt. hoofdcommies ministerie van buitenlandse zaken; dr. ir. H. C. Duyster, gedel. commissaris „Société de Travaux en Béton et Dragages". Brussel; B J Punekotter, Voorschoten; dr. J. J. J. Goslinga, zendingsarts te Paloppo; E. E. Griffiths, consul te Aden; C. J. J. Harde- beck, consul te Cochin; H. G. A. Hessels, te Soest; J. C. Hölscher te Oegstgeest; W. Houthoff, voorzitter beheerraad N.V. Houtwijk. Antwerpen; W. A. Ireland, vi ce-consul te Edinburgh; L. Leeuwenburgh, hoofdcommies ministerie v. buitenlandse zaken; L. C. de Lint. directeur der kan selarij te Bonn; J. P. H. Mahler, consul te Bordeaux; mejuffrouw G. A. I. S. Mouwen, kanselier der lste klasse aan Hr. Ms. ambassade te Parijs; G. R. Nealon, consul te Manóos; M. Pineiro Riquelme, consul te Santander; mejuffrouw E. A. Ploegman, oud-hoofdonderwijzeres te Bo- gor; L. Ch. A. Rommelaar, te Nijmegen; J. J. L. van Schaijk, lid fa. Braun A van Schaijk, adv. Ned. Kamer van Koophan del te Bogoté; dr. H. A. H. Schouten, re ferendaris, ministerie van buitenlandse zaken; mejuffrouw dr. E. A. Schroeder, hoofd medische staf, Sumve-Hospitaal Mwanza district, Brits Oost-Afrika; O. A. von Sohsten, consul te Joéo Pessóa; pater J. van Steen. Uganda; E. T. Tal, verte- genw. Ned. Kamer van Koophandel te Milwaukee; A. Trlcerri, vice-consul ta La Spezia; G. J. Vermeulen, te Ede; ir. H. Wanschers, technisch bedrijfsleider, Sin gapore; J. C. Winterwerp, hoofdcommies ministerie van buitenlandse zaken; Buitenlandse zaken en Sociale zaken Ridder in de Orde van Oranje-Nassau; Ds. W. van Wijngen, Christchurch, Nieuw- Zeeland. Buitenlandse zaken en Maatschappelijk werk mevrouw J E. Roll-Fllet, voormalig directrice bejaardentehuis „Roemer Vis- •cher" Djatinegara; mejuffrouw G. Smid. directrice bejaardentehuis „Tempelhof" Bandung. Justitie A. P van Eeden, pastoor Haarlem; Th. E. B. G. Thuis, pastoor Deventer; Ds. G J. Sanders, Herv. predikant te Assen; ds A. C. Diederiks. em. Herv predikant, Hil versum; ds. J. L. de Wolf, Herv. predikant Enschede; ds. J. D. Stegeman, em. Herv. predikant. Aalten; dr. L. van der Zanden, em. Geref. predikant, 's-Gravenhage; G. H. Rahussen, penningm. Algem. Doops gezinde Sociëteit te Bussum. mejuffrouw M. F. van Rosse, secretaresse van de Ka tholieke Actie Haarlem en Rotterdam; Jkvr. H. A. van Kretschmar van Veen, secretaresse „Pro Juventute" "s-Graven hage; G. Veenstra, oud-directeur Het Hoo- geland. Beekbergen; B. H. E. Berentzen, penningm. afd. Amsterdam R.K. Reclasse- ringsvereniging; B. J. W. Drion, notaris Breda; G. G. M. Verhagen, secretaris Ver. Gerechtsdeurwaarders te 's-Gravenhage; Binnenlandse zaken, bezits vorming en p. b. o. H. J. van den Berg, inspect. Rekenka mer, 's-Gravenhage; A. L. J. V. van dei Snoek, referendaris, Pensioenraad. "s-Gra venhage; J. H. Th. Rademaker, referen daris. Süchtlng Indonesische pensioenen, 's-Gravenhage; L. Roefs, burgemeester Deurne; J. P. Godwaldt. burgemeester Etten en Leur; W. A- Dille, Helmond C. J. F. Slootmans, archivaris Bergen op Zoom; H. J. Langman, burgemeester Zei- hem; A J. Winterink, raadslid Rheden W. baron Van Tuyll van Serooskerken, raadslid Ntjkerk. G W H. Hermsen, houder, Bemmel; H. A. C. Banning, bur gemeester Leldschendam; H van Es wethouder Dordrecht; H- van Gijn, Dor drecht; S. W. Hagedoorn. commandant brandweer, Leiden; H. de Vos, wethouder Zwijndrecht; B. Maat, administrateur, chef der afd. bevolking mil. zaken, bur gerlijke stand en verkiezingen. Vlaardin- gen; J. J. Maandag, commissaris van po litie, Wassenaar; mejuffrouw M. S. van Deth, hoofdinspectrice politie te 's-Gra venhage; F. J. Schijf, techn. hoofdambte gemeentewerken 's-Gravenhage, te Rijswijk; mevr. H. Straalman-Kremer, wethouder Hilversum; P. Brand, wethou der, Zaandijk; J. G. Randsdorp, wethou der, Haarlemmermeer; C. Siegers, raads lid. Zandvoort; D. Jongkind, raadslid, Aalsmeer; P. J. Joore, te Haarlemmer- C. N. van Dijk, onderhavenmeester, Amsterdam, N. Vreijenhoek, hoofdinspec teur P. E. N., Bloemenmaal; M. A. Schmidt, technisch hoofdambtenaar, pu blieke werken Amsterdam, mevrouw E. den Broecke-De Man. raadslid, Aardenburg en lid van Prov. Staten Zee land; A. M. den Boer, wethouder Zierik- S. A. N. van Oeveren, te Wolphaarts- dijk; A. H. Vermeulen, burgemeester Drei- schor; C. L. Schreuders, burgemeester Benschop, Hoenkoop en Polsbroek; i D. M. Bardet, te Utrecht; mr. G. A. Bon tekoe, burgemeester Ooststellingwerf; H. Ek, burgemeester Achtkarspelen; mr. W. M. Oppedijk van Veen, burgemeester Tietjerksteradeel; P. Brouwer, wethouder Dokkum; W. de Bruin, wethouder Kollu- merland en Nieuwkruisland; L. Bottema, wethouder Utingeradeel; C. Slager, bur gemeester Zwollerkerspel; J. Vunderink, wethouder Enschede; G. v. d. Most, di recteur opb. slachthuis, Hengelo; D. Bos winkel, te Vriezenveen; J. van der Leest, wethouder Uithuizermeeden; L. G. Kral raadslid Vlagtwedde; A. Enter, wethou der Winsum; H. Sikkens, lid Prov. Sta ten van Drenthe en burgemeester Gas- selte; mr. A. H. M. Janssen, burgemees ter Venray; L. M. Kirkels, burgemeester Horn en Beegden; mr. H. J. Boijens, bur gemeester Eygelshoven; L. Vranken, wet houder Heer; P. A. H. M. Peeters, secre taris Hoensbroek; Buitenlandse zaken. Onderwijs en Sociale zaken G. H. Hoijtindc. wethouder Alkmaar, oud- directeur Stichting voor Geestelijke Volks gezondheid in Noordholland. Onderwijs, kunsten en wetenschappen R. J. van Wesemael, oud-gemeentelijk inspecteur van hel onderwijs te Amster dam, wonende aldaar; J. Bakker, direc teur internaat Duodecimo, Hilversum, Kortenhoef; H. J. A- Bezems, schoolhoofd Tiflburg; J. L. H. van Cruchten, school hoofd Echt; H. A. rizell, oud-schoolhoofd Eerbeek; H. de Jong, oud-hoofd chr. school Schaesberg; A. Lever, oud-school hoofd Den Helder, Amersfoort; J. K. de Raad, administratief hoofdambtenaar hoofdinspectie lager onderwijs Voorburg A. J. Sarneel, secretaris Kath. Ped. Cen- Eindhoven; mejuffrouw E. M Spoormaker, oud-directrice chr. school, Amsterdam; K. H. Sported, hoofd openb school Nieuw-Scheemda; dr. A. Bosker, ondervoorzitter examencommissies Engels, Groningen; dr. W. J. A. Schouten, leraar chr. lyceum Arnhem; J. J. J. de Kroon, conrector MöQler-lyceum, Bergen op Zoom; J. J. G. Loevendie, conrector St. Ca rol us Borromeus-Col lege Helmond; L. van der Meer. conrector r.k. lyceum Hil- ■ersum; A. van Gelderen, leraar steno grafie, Amsterdam; J. C. van der Lecq, leraar chr. lyceum, Zwolle; W. H. Kalb, direct, tweede lagere teohn. school, Eind- i; J. Laan, direct, lagere techn. schoo.l Veendam; L. C. H. de Jong, direct, school voor grafische vakken. Utrecht; A. S. Meeuwesse, oud-direct, avondvakschool, 's-Hertogenbosch; mejuffrouw J. Koning, directrice Eerste Chr. Industrie- en Huis houdschool, Utrecht; mevrouw E. M. F. Ree-Van der Vloed, oud-secretaresse DR. J. G. DE BEUS, ambassadeui Moskou, ridder in de orde van Ned. Leeuw. Chr. Huishoudschool, Harderwijk; A. C. Struyk-Van Schuppen, bestuurslid Bond van Ver. van chr. nijverheids- land- en tuinbouwonderwijs, Apeldoorn; A. J. WiOIink, secretaris Techn. School, Winterswijk; G. Pefls, wetenschappelijk ambtenaar rijksuniversiteit, Leiden; vrouw E. A. C. Meijlink, secretaresse Commissie Opleiding Kernfysica en Kern energie, Voorburg; E. J. Heij, adj.-direc teur P.B.N.A., Arnhem; J. A. C. de Brou wer, oud-voorzitter Kath. Beraad Man nelijke Jeugd Eindhoven; J. de Bnfln, leider clubhuis De Mussen, 's-Gra venhage; A. de Groot Schiedam; W. H- Simons, president St. Josephs-Ge- zellen Ver., Amsterdam; ds. N. O. Steen beek, voorzitter Ned. Jeugdgemeenschap, Amersfoort; mr. A. W. Kist, directeur Stichting Oud-Poelgeest, Oegstgeest; me juffrouw O. M. de Meester, directrici openb. leeszaal en bibliotheek, Middel burg; D. G. van Geest, hoofdcommies mi nisterie O. K. en W., 's-Gravenhage; A. Bovenberg, oud-secretaris Chr. Korfbal- bond, Schiedam; J. J. H. Custers, voorzit- rhn. Commissie en bestuurslid Nel. Kath. Gymnastiek bond, Eindhoven; A. 1 Wieringen, oud-voorzitter Amsterdam- Turnbond, Amsterdam; H. W. H. Her berts, Eist; C. A. Muller, oud-directeur/ hoofdredacteur „Bredasche Courant" Nieuw-Ginneken; L. H. A. Frequin, hoofd redacteur „Gelderlander-Pers", Nijmegen S. H. A. M. Zoetmulder, hoofdredacteur Ei ndh ovens Dagblad", Waal re; L. A. Bogtman. lieder- en oratoriumzanger, Hilversum; J. Henkemans, componist-pia nist. Bergen; J. van Epenhuijsen, dirigent Groninger Orkestver., Groningen; B. van Eijs6elsteijn, letterkundige en journalist, Rijswijk; J. L. A. Panhuijzen, letterkundi- journallist, 's-Gravenhage; L. A. van Gasteren, toneelspeler, Amsterdam; P- Arntzerrius, kunstschilder. 's-Gravenhage; J. N. Buning. kunstschilder, Amsterdam; G. M. E. Bellefroid, ceramist en kunst schilder, Maastricht A. Haanstra, filmre- schilder, Maastricht; mr. A. F. Kamp, voorzitter Kunstenaarscentrum, Bergen; P. Diamand, secretaris Holland Festival, Amsterdam; A. Bicker Caarten, admiinl- f hoofdambtenaar Monumentenzorg, Leiden; mevrouw J. Hilfman-Van Dam. vertegenwoordigster Bond van Kunst kringen in Indonesië, Amsterdam; dr. M- J. Premsela, Amsterdam. Oorlog E. Rodrigo, hoofd bedrijfsadministratie bij „Artillerie-Inrichtingen"; de referen daris bij Ministerie van Oorlog P. Ro denhuis; de technisch hoofdambtenaar lste klasse bij Directoraat Gebouwen, Werken en Terreinen J. van Doorn; de heer J. M. E. Nikkels, lid dagelijks be stuur Prins Bernhard stichting. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau, met de zwaarden: Majoor J. A. A. Wijnekes, van de ge nerale staf; majoor P. J. A. Wouters, van het dienstvak van de intendancestaf; majoor (tijd. luit.-kol.) ir. G. van Amstel, van het dienstvak van de techn. staf; ma joor R. van IJperen, dir. Koninkl. Makt. Kapel; majoor E. P. W. Elstak, van hel wapen infanterie; res.-majoor E. A. C. Weber, van het wapen infanterie; kapi tein M. A. Panhuijzen. van het wapen der infanterie; majoor W. Siliacus, van het dienstvak der nan- en afvoertroepen majoor A. E. Dudok van Heel, van hert wapen der artillerie; majoor J. H. G, Scheffer, van het wapen van de verbin dingsdienst. majoor F. Leenaarts; kapitein H. Die ters; kapitein (tijdelijk majoor) P. Ver spoor; majoor J. A. A. Wijnekes, van de generale staf; majoor P. J. A. Wouters, van de intendance-staf; majoor (tijdelijk luitenant-kolonel) ir. G. van Amstel, var de technische staf; majoor R. van IJpe ren, directeur Kon. Mil. Kapel; majoor E. P. W. Elstak. van de infanterie; reser vemajoor E. A. C. Weber, v. d. infanterie; knpitein M. A. Panhuijzen. v. d. infante rie; majoor W. Siliacus, van de aan afvoertroepen; majoor A. E. Dudok Heel, van de artillerie; majoor J. H. G. Scheffer. van de verbindingsdienst. Marine referendaris bij Ministerie van Marine M. de Jonge; referendaris bij Ministerie Marine H. Taekema; technisch hoofd ambtenaar lste klasse bij Ministerie van Marine G. R. van den Broeke; ambtenaar bij loodswezen te Vlissingen J. J. Hel- linga; Ridder i Oranje-Nassau J. P. Valkenier; luitenant-ter-zee-vlieger lste klasse A. Ehbel; luitenant-ter-zee lste klasse J. E. Zietse; luitenant-ter-zee lste klasse C. J. Weeda; luitenant-ter-zee lste klasse K. T. Bremer; luitenant-ter-zee lste klasse H. H. Gerlings; luitenant-ter- :e lste klasse T. Kasemier; luitenant-ter ie 2e klasse C. N. de Rijk; luitenant-ter- :e 2de klasse, J. F. Jansen; Volkshuisvesting en bouw nijverheid J. Ph. van Exter, te 's-Gravenhage, hoofd bureau Constructies en Systemen Stichting Ratiobouw; E. Israels, te Almelo, firmant, aannemersbedrijf, te Al melo; G. Th. Meijer, te 's-Gravenhage, bouwkundige; A. Th. Smeets, te 's-Gra venhage, hoofdcommies Ministerie van Volkshuisvestering en Bouwnijverheid; G. Spronkers, te Rotterdam, voorzitter „On ze Woning", te Rotterdam. Verkeer en waterstaat W. de Wolf, te Utrecht, administratief hoofdambtenaar Rijkswaterstaat; A. G. Lindenbergh, te Zwoflle, landbouwkundige lste klasse; R. de Boer, te Nijmegen, wa terstaatkundig hoofdambtenaar lste klasse Rijkswaterstaat; A. J. Kloos, te Zwolle, chef de bureau, Directie van de Wierin- germeer; J. G. van Oord, te Utrecht, direc teur N.V. Jac. G. van Oord, te Utrecht; J. Brooijmans, te Kruisland, dijkgraaf Heemraadschap Roosendaalse en Steen- bergse Vliet; O. Bekedam, te Rotterdam, directeur Moerman en Robbers; W. van Petersen, te Utrecht, referendaris N.V. Nederlandsche Spoorwegen; A. F. Hille- brand, te Utrecht, technisch ambtenaar Spoorwegen; E. I. Kievit, te Utrecht, insp. lste klasse, Spoorwegen; W. Kraaij, te Utrecht, insp. lste klasse Spoorwegen; G. A. Kuiperij, te Utrecht, Insp. lste klasse Spoorwegen; H. L. A. B. de Ruiter, te Utrecht, insp. Spoorw.; G- v. Busschbath. te Zaandam, techn. insp. bij de Spoorw.; A. P. M. Sannen. te Utrecht, technisch insp. bij de Spoorwegen; G. W. Rothman, te Amsterdam, hoofddepotchef lste klasse bij de Spoorwegen; J. W. Sohoonllingen, te Utrecht, technisch insp. 2de klasse Spoorwegen; W. J. van den Heuvel, te Utrecht, insp. 2de Masse Spoorwegen; H. H. Janssen, te Utrecht, insp. 2de kl. Spoor wegen; H. A. Berends te Roterdam, insp. 2de kl. Spoorw.; D. H. Brinkman, te Utrecht, tcchn. ambtenaar lste M.. Spoor wegen; J. van den Berg, te Utrecht, hoofdinspecteur Van Gend en Loos; R. van Sluds, te Vught, bureauchef PTT; V. Ch. Th. J. Kenvpkes, te Arnhem, bu reauchef PTT; G. L. Wilson, te 's-Gra- venhage, referendaris PTT; C. H. de Win ter, te Amsterdam, technisch hoofdamb tenaar PTT; G. de Boer, te Assen, bureau- chef PTT; A. H. Crum te 's-Grovenhage. referendaris PTT; J. den Boer, te Laren (N.-H.), directeur post- en telegraafkan toor; P. A. de Groote, te Bloemendaal, ge zagvoerder N.V. Stoomvaart Maatschappij „Nederland"; A. Ruyg, te Amsterdam, ge zagvoerder bij KNSM N.V.; F. A. van der Goes, te Bussum; H. Jonkman, te Overveen, afdelingschef N.V. Ver. Ned. Scheepvaart Maatschappij; L. Lamers, te Naaldwijk, hoofdwerktuigkundige N.V. Vereendgde NederQandsche Scheepvaart Maatschappij; W. Scheurkogel, te Naar- den; A. W Koot, te 's-Gravenhage, re ferendaris Ministerie van Verkeer en Wa terstaat; J. P. Wielders, te R'dam, chef- telegrafist aan boord m.s. „Oranje"; M. A H- v. d. Ende, te Haren (Gr hoofddver- keefsleider Rijksluchtvaartdienst; J. J. Bak, te Amstelveen, gezagvoerder KLM; Th. J. Hoogeveen, te Amstelveen, hoofd riaaldienst technisch bedrijf van KLM. Economische zaken J. E. C. van Zantwijk, voorh. ingenieur ste klasse bij de N.V. Maatschappij laag spanningsnetten, te Groningen; S. Faber. jcretaris Friese Bakkersbond, te Bols- ard; J. G. Post te Harlingen, voorzitter Aartsdiocesane Kath. Middenstandsbond; dr. H. K. de Langen, secretaris Ka- van Koophandel, te Meppel; ir. P. Gelder, directeur Drukkerij en Uit geverij, te Zwolle; A. Overduin, voorzit- afdeling Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond, te Enschede; J. Schil- alg. secretaris Kamer van Koop handel. te Hengelo (O); ir. W. J. de ireuk, te Gorssel, directeur te Deven- :r; mejuffrouw P. van den Broek, te Oos terbeek, leidster Voorlichtingsbureau KEMA; G. J. Nijhuis, lid forma G. J. Nij huis, te Winterswijk; J. W. Oonk, te Oos terbeek, president-directeur N.V. Rijn staal, J. J. Rippen, pianofabrikant, te Ede; G. J. Schuurmans, directeur Druk kerij, te Nijmegen; J. Volbeda, directeui rubberfabriek, te Arnhem; P. Koning, te Amersfoort, lid dagelijks bestuur va Chr. Middenstandsbond; G. C. Pon, direc teur Rijwielenfabriek, te Amersfoort; Th. P. M. Ruijs, directeur, te Zeist; F. A. A. M. Allard, te Bloemendaal, directeur Ijs fabriek en Koelhuis, te IJmuiden; L. Ch. Kickhefer, te Hilversum, voorheen voor zitter Ned. Bond van Exploitanten van hotels, café's, restaurants, enz.; L. C. Bé- rail, hoofdcommissies Ministerie van Eco nomische Zaken, te 's-Gravenhage; H. A. Beusekamp, te Voorburg, eigenaar firma J. M. J. van Wielik te 's-Gravenhage; Th. C. Botter, voorheen werkzaam by de BPM. te 's-Gravenhgge; P. A. Riedé, technisch adviseur IJzer- en Bouwmate- rialenhandel en ondervoorzitter Kamer van Koophandel en Fabrieken, te Woer den; mejuffrouw J. R. M. Smits, hoofd commies A Ministerie van Economische Zaken, te 's-Gravenhage; A. Vuyk sr. president-directeur Scheepswerven te Ca- pelle d. d. IJssel; J. de Visser, oud-voor zitter Middenstandsvereniging, te Vlissin- gen; P. Blijenburg te Bergeijk, dir. Weve rij; J. M. A. van Ginneken, dir. Steen fabriek, te Udenhout; H. A. Kok, voor zitter Ned. Kath. Bond van Schilderspa troons „St. Lucas", te Eindhoven; N. G. C. van Loon, vennoot Lederfabriek, te Waal wijk; A. Vos, directeur Lederfabriek, te Tilburg; ir. J. J. Th. Beersma, chef bouw kundig bureau Steenkolenmijnen Laura Si Vereeniging. te Schaesberg; A. F. Beuker, cnef ondergronds bedrijf Staatsmijn Wil- helmina, te Heerlen; A. V. H. G. Goos- sens, directeur Kleiwarenfabrieken, te Tegelen; J. H. Reintjes, directeur Rubber industrie. te Maastricht: E. J. Vaassen, cfief administratie personeelsdienst Oran je-Nassau Mijn III te Heerlen; L. P. J. Villevoye, chef administratie en secre taris van de directie van de Steenkolen mijnen „Willem-Sophia", te Kerkrade; H. J J. Watervoort, chef administratie op Staatsmijn Emma, te Heerlen. Landbouw, visserij en voedselvoorziening J. J. Biemans, te Weert, secretaris Coöp. Slachtveecentralle Limburg „Llmco"; J. J. Bos, te Rotterdam, voorzitter AQg. Ned- Bond van Fruit-, Groenten- en Aard- Buitenlandse zaken Eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: Mevrouw A. Hampel-Vreede. voorma lig secretaresse gezantschap, Boedapest; A. F. M. van der Hedm, commies minis terie van buttenl. zaken; mevrouw C. I. J. Vidal-Engaurran, secretaresse consul, Tunis. Justitie Eremedaille in goud. verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: Bij bevordering aan: K. F. Odekerken, ereldd rJc. redasse- ringsver., MaastrichtJ. J. Mulders, orga nist Herv. kerk Ni eu wend am. Bussum; C. C. Westerbeek, hoofd administratie rijkspolitie, Arnhem; R. G. A. Oldenkotte, adj. rijkspolitie, Brede; H. Kuik. adj. rijkspolitie, Amsterdam; H. Kraan, adj. rijkspolitie, Almelo; F. B. Leenders, adj. rijkspolitie, Zevenaar; J. Klljnstra, adj. rijkspolitie, Hennaarderedeel (Pr.); L. Meertens. adj rijkspolitie, Aardenburg; J. H. Stoffels, adj rijkspolitie. Maastricht; J de Jong. adj rijkspolitie. Hello; M W de Best, adj. rijkspolitie. Bilthoven; S. Lou weree, adj. rijkspolitie, Tilburg; J. Scho ne veld, adj. rijkspolitie, 's-Gravenhage; H. Slob, adj. rijkspolitie. Haarlem; J. Janse, adj. rijkspolitie. Dubbeldam (Z.H.); J. B G. Rutgers, hoofd adorvinustr. rijkspolitie, Apeldoorn A. van der Meulen. oud-adj rijkspolitie, Leeuwarden; Th. f>ahlhaus. lid r.k. kerkbestuur, Gendringen; C. H. Mindennen, hoofdleider Geref. jongens club. Rijswijk; J. Brouwer, ontvanger Herv. gemeente te Tubbergen; Th. Schaap, evangelist Herv. Evangelisatie, Ndeuw- Vande; J. van Rij, serg.-majoor Leger dee Heils, Vlaardingen; P. Augustinus. oud- president-kerkvoogd Herv. gemeente Nieuwkoop; G. Wolzak, chef de bureav bevolkingsregister Herv. Geen., Amster dam; J. de Leeuw, notarisklerk. Gendrin gen; A. Alberda, notarisklerk. Leek; B. P Sleper, notarisMeric, Haarlem; M. C. J Jansen, adm ambtmaar bij krijgsraad de landmacht. Boxtel; mevr. M. F. v D ijl-Hu urm an, vrtjw. medewerkster afd Amsterdam Ned. Genootschap tot reclas sering. Amsterdam; Eremedaille In zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: F. R. Bos, opperwachtm. rijkspolitie, Ten Post; E. Klein Nagelvoort, opper wachtm. rijkspolitie, Diepenheim; B. H T'jmin. opperwachtm. rijkspolitie. Doe tinchem; R. Mulder, opperwachtm. rijks politie, Wapenveld; C. J. E'.mgs. opper wachtm. rijkspolitie. Andelst; B C. Blom. opperwachtm rijkspolitie, Balkbrug; D Pssma. opperwachtm. rijkspolitie^ Heilo; J. Beeke, opperwachtm. rijkspolitie, Maas- bracht; J. H. Huiskes, oud-opperwachtm rijkspolitie, Hillegom; Th. J. Füa, Heiden; J. J. Kuipers, werkmeester, Groningen; J ter. werkmeester, Norg; J. M. Wie ten, huismeester. Leeuwarden; C. de Munok, huismeester, Middelburg; J. Ver beek, hoofdbewaarder, Zutphen; L. Oos terman. oud-penningmeester Zenddngs en Evangelisatiecommissie Geref. Kerk te Rorttevadle; P. J. Geelen, koster-organist k. kerk, Nieuwenhagen; H. W. Rijnters. oud-koster-organist r.k. kerk. Afferden; C. Remijnee, organist Geref. kerk, Wol- phaartsdijk; J. van der Quw, organist kinderkerk „Daniël", Amsterdam; K. M Hailing, organist Herv. kerk, Berkenwou- de; mej. J. Mantel, hoofdleidster Herv zondagsschool. Bovenkarepel; mej. J. A Streeler, leidster Herv. zondagsschool. 's-Gravenhage; E. van Kamp. hoofd leider Geref. zondagsschool. 's-Gravenha ge; mej. M. Garissen, groepsleidster In richting „Nieuw Voordorp", Voorschoten; C. de Kruijf, correspondent en toezicht houder r.k. Reclasseringsver., Boxmeer; J. de Vries, medewerker Prot. Chr. Re classeringsver., 's-Gravenhage; mej. M. v der Brugge, medewerkster Prot. Chr. Re classeringsver.. 's-Gravenhage; mevrouw an Herfden-Van Dijk, medewerkster reclassering Leger des Heils, Amsterdam; P. van Cbasselet, medewerker reclasse ring. Leger des Heils, Dordrecht; H. Hop man, medewerker reclassering Leger des Heils, Hilversum; D. Molenaar, notaris klerk. Franeker; W. Jansen, notarisklerk Baarn; H. J. Lasee, notarisklerk, Rotter dam; A. P. M. Vermoet, notarisklerk. In brons aan: A. H. Berben, wrar. rijkspolitie, Huls- sen; P. Lolkema. wmr. rijkspolitie. Ee; C. Stam, wmr rijkspolitie, Twisk; J. van Altena. wmr. rijkspolitie. Enkhuizen; A. .J. Blomberg, wmr. rijkspolitie, Winscho ten; G Kraaiveld, wmr. rijkspolitie, Zwartsluis; W. Leeuwestein, wmr. rijks politie, Dordrecht; W. Koudijs, vakman B rijkspolitie. Biilthoven; J. Blom, meester knecht bij gevangenis, Breda; H. F. Em- kelaar, bewaarder A bij gevangenis, Am sterdam; G. P. Dulfer, bode A, 's-Graven hage; C. J Nenmie, bode C, 's-Graven- hage; mej. G. Blom, werkvrouw. Utrecht; an Asselt, kerkehulp bij Herv. Gem., Leusden; W. Uitslag, koster, Vriezenveen; P. W van Dommelen, oud-ko6ter, Ooster hout; W. H. G. Joachems, organist. Son; K. Boot, koster, Nieuwerbrug. Justitie en Financiën Binnenlandse zaken Ere-medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: A. Bouman. gemeenteontvanger. Fij naart; H C. de Mildt, techn. hoofdamb tenaar. Tilburg; H. Verhagen, adj. ge meentepolitie, Den Bosch; H B. Ver- heijen. adj. gemeentepolitie, Oss; A. Th. T. Visser, techn. hoofdambtenaar, Tilburg; .T. J W. Vissers, ohef. Breda; J van der Beek, commies, Apeldoorn; G. H. Coole. adj. gemeentepolitie. Nijmegen; C. de Jong. Apeldoorn; M. H. Peters, adj. gem politie, Nijmegen: mej. H. D. Tobbe, comm gemeentesecretarie. Apeldoorn; K. J Blokland, hoofd huisvestingsbureau soc zaken, Dordrecht; D. J. van Eek, adj gem.politie, Delft; A. Heijmans, adj. ge meentepolitie, Vlaardingen; C. P. L. Hoog kamer, adj. gemeentepolitie. Wassenaar; K. Koning, adj. gem.politie. Rotterdam i r-i Van links naar rechts DS. J A KWINT, predikant van de Duinoordgemeente in Den Haag. (officier Oranje-Nassau.4 BOVENBERG, oud-secretaris Chr. Korfbalbond (ridder Oranje-Nassau); DS. W VAN WIJNGEN, vroeger te Was senaar, thans in Nieuw-Zeeland (ridder Oranje-Nassau). J. Meijer, adj. gem.politie, 's-Gravenhage: R. Nagel, brandmeester. 's-Gravenhage: P. W. M. Riemens. chef veebedrijf, Gorin- chem; D. M. Roze mond, havenloods, Rot terdam; J. Sonneveld, Maasland; A. C. UE, adj. gem. politie, Dordrecht; W. de Wit, adj. gem.politie. Voorburg; B. van der Zijpp, comm. vrijw. brandweer, Go- rinchem; E, Zijtveld, adj. gem.politie, Schiedam; G. B. Gabry, secretaris van Haastrecht en Vlast, Haastrecht; A. Vlie ger, adj. gem.politie, 's-Gravenhage; G Bol. adj. gem.politie, 's-Gravenhage; G. J. J. Verbeek, chef gem. politie. Amster dam; J. van den Brink, adj. gem.polditie, •rsum; H. J. van 't Boveneind, adj. gem.politie, Haarlem; P. J. van den Boo gaard, hoofdboekhouder, Velsen; J. A. ian, Amsterdam; W. A. Kaan, gem ontvanger, Koudekerke; J. W Beckers. Bilthoven; J. Versloot, De Bilt; A. O; ga, Kollum; H. Haijtema, raadslid, Wor- kum; P. van Riet, hoofd adimnistr., Al melo; F. Letteboer, hoofdcommies gem energie- en waterleiddmgbedr., Almelo; R Willemsen, hoofd afd, gasprod. bij gem energie- en waterleiding bedr., Almelo; B. Luppena. adj. gemeentepolitie, Gronin gen; G. Keulen, gem.-secretaris. Eenrum, H. Euving, raadslid, Gees; W. H. Janissen. adj. gem.politie, Maastricht; H. W. Jan- i, adj. gem.politie, Kerkrade; M. G, J. de Kruijff, adj. gem.politie, Heerlen; J. A. Soulier, adj. gem.politie. Roermond; W H Schulpen, Grevenbicht; J M Ronden, Sittard; Th. C. Janssen, raadslid. Neer. In zilver aan: J. H Moddejonge. commies bij Stichting Adm. Inóon. Pensioenen, 's-Gravenhage; P C. van Tilburg. commandant vrijw. brandweer, Chaam; mej. J. J. M. Prin- i, commies gem .-secretarie, Nuenen, A. J. Janssen, commies gem.-secretarie. Zevenaar; T. Kroes, keurmeester van wa- Nijmegen; A. Rozenboom. Beekber gen; J. H L Meijer, gep. opzichter gem dienst landelijke eigendommen. Arnhem; •an Breugel, brigadier gem.politie. Rotterdam; M Jappes, brigadier gem.po litie, Rotterdam; M. Kamstra, brigadier gem.politie. 's-Gravenhage; J A Kops. brigadier gem.politie, Rotterdam; J Ro- seboom, brigadier gem.politie. Voorburg; W Teuwsen. brigadier gem.politie. 's-Gra venhage; mej. A W. Wesdorp, gep adj. -nies A gemeentesecretarie Ridder kerk A. de Zeeuw, maatschappelijk wer ker bij soc. zaken, Dordrecht; T. B. Lans, brandmeester vrijw. brandweer, Rotter dam; H F. W Windhorst, opzichter A ge meente Rotterdam; C. C. Lamgerhorst, ge pensioneerd techn. opzichter bij gemeen- tewaterleiding, Amsterdam; J. J Wolff, venducontroleur stadskredietbank roerende zaken, Amsterdam; D. Wester hof, boekhouder gem.lichtbedrijven, Alk- De gouden medaille b|j de Orde van Oranje-Nassau is rond gedekt met een koninklijke kroon. Aan de ene zijde ziet men het ordekruis met laurier krans, aan de tegenzijde een W met randschrift: God zij met ons. De mid dellijn van de medaille is 25 mm. Het lint (oranje tnssen twee strepen van Nassaus blauw) mag niet zonder medaile worden gedragen maar; G Thesing, Alkmaar; W. Deelder, boekhouder B bij openb. werken, Velsen; A. F van den Boogaard, boekhouder A gem. gas- en waterleidingbedrijf, Velsen G Neeskens, hoofdopzichter gem. ga6-. duinwater en elektr.bedrijf, Heemstede; J. Bezuur, Amsterdam; L. J. de Broek, ondercommandant vrijwill. brandweer. Sluis; L. S. de Goede, te Buitenpost; H. A. Dardi-ng. brigadier gem.politie, Hoens broek; J. H. J. Wijnen. Sittard; A. H. Verbeek, commies, Gouda; J. G. Boumon, gep. techn. opzichter, Amsterdam; P. J. Dekker, Woudrichem; J. H. Terwee, hoofdklerk bij Wilhelminagasthuis, Am sterdam. Ere-medaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: M. P. Boes, groepscommandant hulp verleningsdienst ministerie van binnenl. zaken. Amsterdam; A. A. van Heugten. gemeentewerkman. Breda; B. Huijgens, stadsomroeper. Steenbergen; mej. A. H. Arnold, hoofdklerk, Oosterhouit; R. M. v. Zie ook volgende pagina VICE-ADMIRAAL H H. L. PRÓP- eest PER, ridder in de orde van de Nti j$w Leeuw. jjr, appelexporteurs; Ch. M. R. Folmer,( ^r; Heemstede, erevoorzitter en -bestuurt jn landbouworganisaties; P. van den Heng ?rd te Achterveld, voorzitter en bestuurS landbouworganisaties; E. Jonker, te Vta Dj dam; G. Koning, te Almen, vice-voon ejJ£ Ned. Pluimvee Federatie; J. Kon» te Vlaardingen, directeur G. Kornaat; 'K( Krabbendam, te Hoorn, plv. direda rijksmiddelbare tuinbouwschool; Ida Q| ,hQ -Luyten, te Wageningen, wetenschg age pelijk hoofdambtenaar Landbouwhoj school; M. H. Orbon, te Weert, hoofd r.j lagere landbouwschool aldaar; A. Rote mc te Winschoten, directeur N.V. J.i Robertus; J. Thies, te Breukelen, pra dent-commissaris Ver. Gooise melkbed F. W- van der Vegt, te Breda, directeur Coöp. Stoom zuivelfabriek De V. van Wijk, te MaaTssen, lei bouwer; W. Zwart, te Leeuwarden, c missionair in fokvee. Sociale zaken en volksgezond! J. de Jong, te Groningen, lid vs stuur van diverse organisaties in GroauJJ gen; Th. C. Beerens, te Hilversum, voorzitter Alg. Bedrijfsbond voor TabalJB verwerkende Industrieën; W. L. de 5 ger, te Haarlem, voorzitter Ned. Grafische Bond; mr. W. Brak, te Rot dam, lid dagelijks bestuur Chr. Bedrij groepen Centrale; P. Melifste, te Midd burg; C. Takkenberg, te Eindhoven, dini I teur Pensioenfondsen Philips; J. W. t 't Hoff, te St. Laurens, penmingmeeri j Vereniging tot Chr. verzorging a tes- en Zenuwzieken in Zeeland; A J L Lange, te Goes; H. A. A. J. Martin apotheker te Hoensbroek; mejuffrouw M. Jurretna, te Amsterdam, chef gewn rr telijk arbeidsbureau aldaar; A. de Vrii wonende te Sneek, oud-direoteur gewe telijk arbeidsbureau; K. Visser, te D( venter, technisdh hoofdambtenaar lsl klasse bij de Arbeadsdnpectie; G. Pieps te Rozendaal (Gld.), adjunct-consulent ciale bijstand en complementaire arbeid E voorzieningen; H. A. C. Huijsmans, Utrecht, voorzitter Ned. Kath. Kletoi r Textielarbeidersbond; mej. E. M. hi Matthai, te Zwolle, voorheen verpleeiom ster bij de Prov. Overijsselse Ver. „Hl do» Groene Kruis". oui Maatschappelijk werk mejuffrouw A. A. de Beaufort, Leusde ievrouw M. E. H. C. M. Bloemen, Ad sterdam; J. J. Buck, Kerkrade; Past» E. P. G. Burm, Biervliet; Ds. J. C. vi Eizenga, directeur Ned. Herv. Stichtii maatsch. werk in Overijssel, Zwolli M. J. H. Hautvast, Maastricht; mejuff F. Th. B. M. Koten, Grevenbricht; P. i Lange, Harlingen; mevrouw. V. D. E. vi Leeuwen, geb. Isaachsen, Delft| A. Willi boer, Rotterdam; Maatschappelijk werk en cc Justitie ta W. J. Batist, bestuurder college van dia m der Ned. Herv. Gem. Leiden; G- J Jansen, Ubbergen. Financiën J. Eshuis, directeur kantoor Deventa 0t De Twentsche Bank; J. C. Jacobs, te Zali bommel; G. P. de Ruiter, directeur kan s< toor De Twentsche Bank; M. van Hem V bergen, referendaris Ministerie van Fi si nanciën; P. A. Goedewaagen, hoofdcom E A Ministerie van Financiën; A. E E Rinsum, hoofdcommissies bij Ager.: j, schap Ministerie van Financiën en de ft rectie Grootboeken der Nationale Schuil n te Amsterdam; A. M. den Hollande g hoofdverificateur-controleur der in voet t rechten en accijnzen, te Arnhem; J. Fo? J pen, hoofdverificateur-controleur der is i voerrechten en accijnzen te Amsterdam E. F. J. van den Bossche, ontvanger ve j 's Rijks belastingen, te Vlissingen; T. 1 van den Heuvel, hoofdcontroleur A. v# i 's Rijks belastingen met pers. titel vs i ontvanger, te Amsterdam; P. Stan hoofdcommies-secretaris van 's Rijki belastingen te Breda; M. A. Henke hoofdcommies van 's Rijks belastingen, I I Haarlem. Binnenlandse zaken en landbot M L. M. E. Brunings, referendaris dej binnenlandse zaken in Suriname; H. L. Dl Costa, griffier kantongerecht Suriname; mejuffrouw A. C. Fo A Jing (soeur Désiré), schoolhoofd Paramaribo; S. F. Frljmer* sum, gep. schoolhoofd Paramaribo; F. C E. Gessel, gep. predikant, Evang. Broeder» gemeente Paramaribo; B. A. Jensen, pre dikant Evang. Broedergemeente Param»» ribo; W. A. Leeuwin, onderwijsinspecteur Paramaribo; Ch. A. Mertens, secretarii raad van ministers van Suriname; E. A Robles, districtscom. van Commewijne (Suriname); mejuffrouw J. Thompson, on derwijzeres Paramaribo; H. Verrijt (fra ter M. Engelbert), gewezen hoofd St. P«- trusschool Paramaribo; J. H. R. Beaujoa oud-landsontvanger Curacao; M. R. v Berkenveld, gouvernementsgeneeskundi* ge Curacao; P. H. J. Breusers, directeur posterijen Curacao; W. F. Craane, koop man Aruba; C. D. Irausquin, hoofd Juli»- naschool Aruba; P. J. Meesters, r.k. gees telijke Bonaire; J. R. Quast, hoofd Hen- drikschool Curacao; mejuffrouw M. T- Roelofs (soeur Maria Gracia), Curacao; Th. J. A. Holleman, Inspecteur onderwij» Nieuw-Guinea; B. J. ten Voorden, inspec teur PTT Nieuw-Guinea; A. J. M. Bak ker, officier van gezondheid „Bronbeek* te Arnhem; D. Hoogeveen, techn. hoofd ambtenaar ministerie zaken overzee; P. C. Rademaker, techn. hoofdambtenaar mini sterie zaken overzee; F. Bonte, hoofdcom mies ministerie zaken overzee; J. Ens- dorff, hoofdcommies, ministerie zak overzee;

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 8