KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN Ridders in de Orde van de Nederlandse Leeuw Officieren in de Orde van Oranje Nassau Buitenlandse zaken Dr. J- G. de Beus. ambassadeur te Mos- nr. J. H. Kiewiet de Jonge, commis- bij de Centr. Commissie voor de gnvaart. Wassenaar; D. G. E. Middel- lg, consul-generaal te Singapore; Dr. Pelt, v.h. directeur van het Europees areau der Verenigde Naties, te Genéve K. Scholtes, dir.-generaal Iraanse Olie- j, Teheran; dr. ir. A. Sevenster. bui- Igewoon gezant te Praag; mr. L. Th trvloet, te 's-Gravenhage, Justitie r. F. M. Westerouen van Meeteren. ladsheer Hoge Raad, Wassenaar; mr. L. M. Loeff, advocaat-generaal Hoge Raad. i-Gravenhage; mr. W. P Bakhoven, offi- n justitie, Amsterdam; mr. Th. F aedt, kantonrechter Haarlem, voorzitter dasseringsraad, te Overveen; mr. U. J F. Sibmacher van Nooten, voorzitter raad d beroep (S.V.) te Rotterdam; mr. C. R Wijckerheld Bisdom, advocaat en pro- oreur te 's-Gravenhage; mr. G. J. Lijck- ma a Nijeholt, advocaat en procureur Rotterdam; mr. O. W. van Ewijk, raad- dviseur in algemene dienst, Ministerie Justitie te Wassenaar; Justitie en Financiën prof. dr. J. Engelfriet, tc 's-Gravenhage; Binnenlandse zaken, bezits vorming en p. 1». o. rof. mr. P. Borst, juridisch en sociaal- ïonomisch adviseur federatie van werk- [eversorganisaties in het boekdrukkers- edryf, Amsterdam; mr. W. A. Offer- Commisaris der Koningin, Gronin- nr. C. Th. E. graaf van Lynden van Het lint waaraan het versiersel voor een ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw gedragen wordt, is Nassaus blauw met twee smalle oranje strepen. Het versiersel zelf is een wit geëmailleerd kruis met gouden W, in het midden een blauw geëmail leerd rond, waarop in gouden letters „Virtus Nobilitas" (Deugd en adel dom). Dit rond draagt op de tegen zijde de Nederlandse leeuw in goud Bandenburg, Commissaris der Koningin. Utrecht; J. M. Peters, lid Tweede Kamer, if RoosterenJ. M. Willems. lid Tweede Ka- Oisterwijk; mr. H. K. J. Beernink, id Tweede Kamer te Rijswijk, G. J. N. II. Ru.vgers, lid Tweede Kamer te Rijs- 'ijk;R. Zegering, lid Tweede Kamer. Em- men; H. Kikkert, lid Tweede Kamer. Zeist; A. Hogeweg. wethouder Rotter- i; A. Schout, lid Ged. Staten Zeeland, singen; J. Veldman, lid Ged. Staten Utrecht. Utrecht; G. J. Steggink, lid Ged. Staten Overijssel. Hengelo. Financiën drs. C. A. Klaasse. directeur Amster damse Bank N.V.; mr. M. Sanders, presi- it-directeur Herstelbank te 's-Graven- je; prof. mr. J. Valkhoff. voorzitter Commissariaat voor Oorlogsschade, te Amsterdam: ihr mr. G. W <'?n de Does. PROF. MR. A. ANEMA, lid der Eer ste Kamer, grootofficier in de orde van Oranje-Nassau. landsadvocaat, te 's-Gravenhage; J. H. Steegmans. directeur van 's Rijks belas tingen te Maastricht: Oorlog luitenant-generaal mr. J. D. Schepers, an de generale staf; generaal-majoor- its dr. H. J. van der Giessen, van de geneeskundige dienst, generaal-majoor J. H. van Giessen. Marine vice-admiraal C. H Brouwer; vice- admiraal H. H. L. Pröpper; generaal- n.ajoor der mariniers H. O. Romswinckel. Verkeer en waterstaat J. van Veen. te 's-Gravenhage, hoofd- lieur-öirecteur Rijkswaterstaat: ir. I. I. Kleinjan. te Zwolle, hoofdingenieur- directeur Rijkswaterstaat: A. J. H. Teijen. Wassenaar, directeur Postchèque en girodienst; ir. G. H. Wieneke. te Rotter dam, hoofdingenieur-directeur PTT. di recteur plaatselijke telefoondienst: W. N. H. van der Vorm. te Rotterdam, directeur Holland-Amerika Lijn". Economische zaken mr. C. A. baron Bentinck, plaatsver vangend directeur-generaal van de Bui tenlandse Betrekkingen van het Ministe rie van Economische Zaken, te 's-Grav hage; mr. ir. C. J- de Haan. voorzitter Octrooiraad en directeur Bureau voc Industriële Eigendom, te 's-Gravenhage. W. A. de Jonge, te Geldrop. lid raad van bestuur Philips Economische zaken en onderwijs prof. T. Keuzenkamp. te 's-Gravenhage. Landbouw, visserij en voed sel voorzien i 11 g prof dr. S. J. Wellensiek. te Bennekom. hoogleraar Landbouwhogeschool. Sociale zaken en volksgezondheid P. H. Valentgoed. directeur-gene raal van de arbeid. 's-Gravenhage; dr. J Wester, voorzitter Gezondheidsraad. Cen trale Commissie (Raad) van de volksge- ■ndheid. Heemstede. Onderwijs, kunsten en wetenschappen prof. dr. C. J. van der Klaauw. hoog leraar Rijksuniversiteit Leiden: prof. dr. H. W. Julius, hoogleraar rijksuniversiteit Utrecht; prof. dr. E. Huizinga. hoogleraar rijksuniversiteit Groningen; prof. dr. A. Sizoo. hoogleraar Vrije Universiteit. Am sterdam; prof. dr. L. C. Michels, hoog- raar R.K. Universiteit. Nijmegen; prof. P. Landberg. hoogleraar Techn. Hog'e- :hool Delft: douairière dr. F. F. baron sn Heeckeren van Wassenaer, geb. gra- n Marie von Aldenburg-Bentinek. presi dente Stichting Twickel, te Ambt-Delden. PROF. Dli A oan de V.U., ridder in de orde i Ned. Leeuw. Buitenlandse zaken H. Becker-Ericksen, vice-consul te Moss; R. A. C. J. Hardisson y Pizarroso, con ic Santa Cruz de Tenerife; E. Mac- Pherson y Bonmati, markies de la Vega de la Sagra, consul te Cadix; mr. M. J. van der Plas, te Caracas; C. H. J. Raad. exporteur te Valencia; K. A. M. Spaens, voorzitter Nederlandse Vereniging in Fin land, te Helsinki; B. T. Werring, vice- consul te Kristiansund; jhr. dr. W. H. J. Asch van Wijck, ver tegenwoordiger van Nederland bij Euro pees Bureau der V. N. te Genève; E. Blanksma, te Hilversum, voormalig alge- vertegenwoordiger van de Ver. Deli Maatsch., te Medan; jhr. E. Boreel. am bassaderaad te Lissabon; prof. dr. H. Brugmans, voorzitter Beweging van Euro pese Federalisten, te 's-Gravenhage; J. P. Engels, handelsraad te Pretoria; mr. J. van Hattum, consul-generaal te Dusseldorp; mr. A. Holle, t.e Voorburg, voorzitter Directie Carpentier Alting, Stichting te Djakarta; H. Jonker, handels- raad te Djakarta; H. G. Kaufmann, te New York, directeur van Kaufmann's Huidenhandel N.V. te Rotterdam; mr. J. de Leeuw, consul Singapore; R. Mars- districtsdirecteur te Caracas; E. A. Mootz, technisch directielid Allgemeine Deutsche Philips Industrie, Hamburg; dr. F. B. V. M. J. van de Mortel, consul-gene- •aal, Antwerpen; Hh. C. A. Nass, 's-Gra- •enhage, oud-rector Carpentier Alting- lyceum, Djakarta; ir. P. J. G. Pennings. technisch directeur „Philips do Brasil", te Sao Paolo; jhr. mr. J. A. de Ranitz, plaatsverv. hoofd Nederlandse permanente •ertegenwoordiging bij de Noord-Atlanti sche Raad en de Organisatie voor E.E S. te Parijs; pater J. C. M. M. Reeper, as tent bij de Congregatie van Mill Hill, Londen;; mr. E. L. C. Schiff, ambassa deraad V. N„ te New York; V. J. C. Schmidt, ingenieur, directeur van het Algemeen Proefstation der Algemene Ver eniging van Rubberplanters ter Oostkust Sumatra, te Medan; mr. J. A. G. ba- de Vos van Steenwijk, gevolmachtigd minister aan Hr. Ms. ambassade te Pa- rar. F. R. A. Walraven, administra teur, hoofd van de afdeling Economische Zaken en Sociale Zaken, tevens hoofd van het bureau Sociale Zaken en Congressen de directie Internationale Organisa- van het Ministerie van Buitenlandse Zaken; Justitie J. P. J. van Loon, erekanunnik, 's-Her- togenbosch; E. V. H. Stegemans, deken en pastoor te Meerssen (L.); J. P. Antonissen, kanunnik te Breda, wonende te Dongen mr. Th. M. M. Mahler, abt van de St. Paulusabdij der Benedictijnen te Oos terhout (N.B.); ds. J. A. Kwint, Herv. pre dikant te 's-Gravenhage; ds. D. Scheele. Gereformeerd predikant te Assen; M. van Creveld, voorzitter Kerkeraad Nederlands Israëlitische Hoofdsynagoge te Amster dam; J. J. Snoeck Henkemans. hoofd af deling Algemene- en Kabinetszaken Mini sterie van Justitie te 's-Gravenhage; A. S. Fogtcloo, territoriaal inspecteur Korps Rijkspolitie Groningen, wonende te Haren (Gr.); mevrouw A. Fischer-Van Rossem, geneesheer-directeur Rijksasielen voor Psychopaten te Avereerst. wonende te Balkbrug (O.); ing. J. F. H. M. V. Mentrop. hoofddirecteur strafgestichten te Norg (Dr.); mr. J. A. E. Rink, oud-voorzitter raad voor de kinderbescherming te Mid delburg; mr. J. W. L. M. Bredius. voorzit- R.K. Vereniging „Liefdewerk voor Kinderbescherming" te Amsterdam, wo nende te Bussum; Justitie en Financiën J. P. W. Bol. Utrecht; J Frensel Wege- ler, Amsterdam; Binnenlandse zaken, bezits vorming en p. b. o. ir. W. E. Eggink, hoofdambtenaar 1ste klasse, ing., piv. hoofdinspect. brandweer wezen bij het ministerie van binnenland se zaken, bezitsvorming en publiekrech telijke bedrijfsorganisatie, te s-Graven- hoge; C. Burger, voorzitter Bedrijfschap voor het Slagersbedrijf, Amsterdam (bij bevordering); A- M. M. Kieboom. hoofd administrateur prov. griffie Noordbrabant 's-Hertogenbosch; J. E. Boddens Hosang, burgemeester Doetinchem; mr. J. Bool. secretaris Leiden; J. van Oei, secretaris Delft; J. M. P. J. Verstegen, directeur Ver. Ncd. Gemeenten, te 's-Gravenhage; mr. W Bakhuis Roozeboom, administra teur ter gemeentesecretaris, Amsterdam dr. J. de Nooy, wethouder Utrecht; me juffrouw IJ. IJsselstein, hoofdadministra teur prov. griffie Friesland, Leeuwarden; R. Kamman, secretaris Hengelo; mevr. A. J. Aarèen-Jansen, wethouder Groningen; J. de Wilde, wethouder Groningen; J.-J. Haije, hoofdcommissaris van politie Gro ningen; mr. B. Kolff, burgemeester Vlis- Onderwijs, kunsten en wetenschappen M. S. Andriessen, beeldhouwer, Haarlem; mr. J. de Bruijn, directeur-afdelings chef ministerie O., K. en W. te 's-Gra- venhage; L. F. Kleiterp, hoofdinspecteur lager onderwijs Groningen; J. Machielsen, inspecteur lager onderwijs. Leiden: A A. Het versiersel voor een officier in de Orde van Oranje-Nassau is gelijk aan dat voor een commandeur, docb iets kleiner van formaat. Het moet gedra gen worden in het linker knoopsgat aan een lint van 3J4 mm breedte en met op het lint een rozet Lamberts, inspecteur lichamelijke opvoe ding, 's-Gravenhage; A. J-. Anes. directeur Geref. kweekschool. Amsterdam. C. J- Knook, directeur rijkskweekschool Alk maar; C J A. Vincks (frater Novalis), oud-directeur r.-k. kweekschool Tilburg; dr. A. F. Monna, administrateur ministe- 3., K. en W. 's-Gravenhage; A. J- S Dam. inspecteur gymnasiaal en hel middelbaar onderwijs, te 's-Gravenhage; dr. G. J. Dieperink. rector christelijk ly- Haarlem; C. A. Elich, oud-rector gemeente-lyceum Eindhoven; mejuffrouw M. J. M. van Mackelenbergh. rectrix St. Maria lyceum s-Hertogenbosch; dr. C. Mensch. rector Winkler Prins-lyceum, Veendam; dr. T. J. Poppema, directeur chr. h.b.s. Groningen, dr. W. E. Noord man. oud-directeur h.b.s. Nijmegen; R. Ph. Hennequin. inspecteur nijverheidsonder wijs, 's-Gravenhage; R. Hansman, admi nistrateur ministerie O.. K. en W. s-Gra- venhage; P. J. Maas. voorzitter Ver. voor katholiek nijverheidsonderwijs St. Jo seph. Rotterdam; dr. S. Verweij, directeur jeevaartschool Amsterdam; dr. D. J. Wan- sink, directeur school voor maatschappe lijk werk Hengelo (O.),; mr. J. H. des Tombe, secretaris college van curatoren rijksuniversiteit Utrecht; A. W. C. Dudok dc Wit. penningmeester Stichting Woud- schoten ter bevordering van het Christe lijk, godsdienstig leven in de Nederlandse Studentenwereld, Hilversum; F. B. I. M. Janssens, hoofdcommissaris verkenners Katholieke Jeugdbeweging, Esch; J. H. Ter Haar (pater Gratia), directeur Ned. Schriftelijk Studiecentrum Culemborg; prof. dr. W. A. P. Smit, letterkundige Utrecht; J. A. L. Bom, hoofdarchitect Monumentenzorg, Voorburg; L. A. Stroink voorzitter Oudheidkamer Twente, En schede; Onderwijs, kunsten en weten schappen en Zaken overzee H. van Boheemen, waarnemend direc teur van de Stichting Culturele Samen, werking, in liquidatie, te Amsterdam, wo. nende te 's-Gravenhage. Financiën J. H. M. van Dijk,, ohcc.eur Lentjes er Drossaerts te 's-Bcrtogenbiseh; A. Volk- maars, belastingconsulent te Amsterd: A. W. Oudshoorn, directeur Defensie-Aan gelegenheden bij Ministerie van Fi ciën; dr. N. H. Wiftrda, voormalig direc teur bureau Commissariaat voor Oorlogs schade te 's-Gravenhage; H. M. Batteljee, hoofdinspecteur 1ste klasse Ministerie van Financiën P. H. Stroeven, inspecteur van het Ministerie van Financiën; A. L. Bak ker, hoofdinspecteur-titulair der domei nen, te Alkmaar; W. van Dijk, hoofdin specteur van 's Rijks belastingen, te Lei den; J, J. Sweens, hoofdinspecteur van Rijks belastingen te 's-Gravenhage; F. van Alphen, hoofdinspecteur van Rijksbelastingen, wonende te Brussel; J. R. Verwers, hoofdinspecteur-titulair 's Rijks belastingen, te Winterswijk; l. Weiman, hoofdinspecteur-titulair 's Rijks belastingen te Bussum; Gonlag, hoofdinspecteur-titulair v. 's Rijks belastingen te Nijmegen, C. D. Fetter, hoofdinspecteur-titulair van 's Rijks be lastingen te Haarlem; W. Ritman, hoofd- pecteur-titulair van 's Rijks belastin gen, te Amersfoort; W. H. van der Horst, hoofdaccountant-titulair bij de Rijksac countantsdienst te Rotterdam; L. Stil. hoofdaccountant-titulair bij de Rijksac countantsdienst te Amsterdam; H. J. Fok- i, hoofdontvanger-titulair van 's Rijks belastingen te Rotterdam-Zuid; J. Stout, hoofdontvanger-titulair van 's Rijks be lastingen, te Leeuwarden; J. F. Greve, hoofdlandmeter A van de kadaster, te Groningen; J. Kuyper, hoofdlandmeter ui het kadaster te Amersfoort Oorlog gep. kolonel, bij Directoraat Materieel Luchtmacht, G. J. van der Meuten; d( accountant 1ste klasse bij Ministerie var Oorlog J. L. van Rijs; de gep. hoofdin genieur ir. E. W. de Wilde de Ligny. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau (bij bevordering): de gep. luitenant-kolonel, werkzaam bij Luchtmacht. G. J. Reerink. [icier in de orde van Oranje-Na: met de zwaarden: kolonel (tijdelijk commodore) A. L. Cox; reservekolonel A. S. Westra; luitenant kolonel ir. D. J. Pronk; luitenant-kolonel P. V. H. J. Hamburg; luitenant-kolonel W. Boxman; kolonel J. R. Schoemakei de generale staf; luitenant-kolonel W. D. H. Eekhout. van de generale staf; ko lonel ir. M. C. Palm, van de technisch» staf; kolonel D. J. ter Haar. van de infan terie; kolonel G. H. Christan. van d< fanterie; kolonel H. G. M. Bouwman, de infanterie; kolonel J. F. A. Kersjes, de infanterie; luitenant-kolonel J. A G. de Leeuw, van de infanterie; kolonel C. Lips, van de cavalerie; luitenant-kolo nel M. C. Schram de Jong. van de artil lerie; kolonel V. Bernasco. van de genie; luitenant-kolonel J. Kroes, van de genie; luitenant-kolonel J. T. Walta, van de technische dienst; kolonel A. II. Tripplaar. de Kon. marechaussee; luitenant-ko lonel G. J. H. van Geldrop. van de Kon. marechaussee; kolonel J. Brouwer, van de militaire administratie; luitenant-kolo nel H. J. Bartelings. van de geneeskun dige troepen; kolonel-tandarts C. van Dongen, van de geneeskundige dienst; Officier in de orde van Oranje-Nassau: egerpredikant luitenant-kolonel H. Steen huis; aalmoezenier luitenant-kolonel T. H. op het Veld; Marine Officier in de orde van Oranje-Nassau met de zwaarden: gepensioneerd commandeunr M. C. van Grondelle; kapitein-ter-zee J. D. van der Star; kapitein-ter-zee J. B. Reiche; kapi tein-ter-zee van de technische dienst W. Beets (bij bevordering); kapitein-luitenant Luit. Generaal H. F. M. baron VAN VOORST TOT VOORST, lid van de Raad van State, commandeur in de orde van Oranje-Nassau. ter-zee A. J. Marcus; kapitein-luitenant- ter-zee A. J. de Graaff; kapitein-luitenant- :r-zee van de technische dienst N. G. J. 1. van Marle; kapitein-luitenant-ter-zee- 'rts A. Bakkes; Volkshuisvesting en bouw nijverheid C. J. Booster, te 's-Gravenhage, hoofd- jministrateur met de pers. titel van ■adsadvisenur Ministerie van Volkshuis- esting en Bouwnijverheid; ir. J. P. Hee- derik, te Leusden, leidinggevend inge- Ingenieursbureau te Amersfoort; prof. G. H. M. Holt, te Bloemendaal, ar chitect B.N.A.; H. M. J. H. Kraaijvanger, te Rotterdam, architect B.N.A J. W. H. C. Pot, te Amsterdam, architect B.N.A. drs. J. de Vries, te Vinkeveen en Wa- sen. directeur Bouwbedrijf te Utrecht; Verkeer en waterstaat K. A. Soudij n. te Voorbuig, direc- Rijkswaterstaat; ir. R. W. de Boer, te 's-Gravenhage, hoofdingenieur bijzondere diensten Rijkswaterstaat; ir. P. van de Velde, te 's-Gravenhage, hoofd- k'enieur A. Rijkswaterstaat; ir. H. A. Ferguson, te Voorburg, hoofdingenieur A Rijkswaterstaat; mr. R. M. J. Holla, te Vught, rijksinspecteur van het verkeer A; P. de Groen, te Voorburg, inspecteur PTT Ibij bevordering); B. C. Sluyk, Hengelo (O inspecteur in algemene dienst der PTT/directpur van het tele- foondistrict; M. A. Huisman, te 's-Graven hage, inspecteur der PTT; B. W. A. Gas telaars, te Voorburg, inspecteur in alge mene dienst der PTT; A. Diepering, te Utrecht, oud-directeur post- en telegraaf kantoor; A. C. Burgersdijk, te Amster dam, onderdirecteur N.V. Stoomvaart Maatschappij „Nederland"; P. H. var Weel, te Rottèrdam, principal surveyor of Lloyds Register of Shipping for Holland; G. H. Visser, te Wassenaar, inspecteur bij de Kon. Rotterdamse Lloyd N.V.; J. P. Kruseman, te Hilversum, directeur de Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij NV.; Mr. J. Kroese, te Rotterdam, lid van beheer Phs. van Ommeren N.V. V. H. L. Dubourcq. te Wassenaar, direc- ur K.L.M.; dr. J. Veldkamp, te de Bilt. vecteur K.N.M.I. Economische zaken A. Schwarz, te Amsterdam, directeur Essencefabrieken te Zaandam. H. M. van Mourik Broekman, te Boekelo, president-directeur N.V. Ko ninklijke Nederlandsche Zoutindustrie er :sident-directeur van de N.V. Neder landse Soda-Industrie; J. Scholten, te Wierden. voorheen directeur van Katoen maatschappij te Almelo;; ir. O. van dei Toorn, directeur Stork, te Hengelo (O.): D H. Jordaan. voorzitter Kamer van Koophandel, te Zutphen; prof. ir. L. H de Langen, directeur Alg. Kunstzijde PROF. MR R. P. CLEVERINGA Leiden, comandeur in de orde vc Oranje-Nassau Unie. te Arnhem; prof. dr. A. A. Ariëns jle Huis ter Heide, bondsadviseur van de Ncd. Kath. Middenstandsbond; P. R. Dijk- Islerhuis. adviseur Philips' Phonographi- sche Industrie te Baarn: Ph W Dümig, tc Laren <N.-H lid firma G. E. Ph. W. Dümig te Amsterdam en directeur N.V.; jhr. W. van Andringa dc Kempc- te Aerdenhout. directeur N.V. Joh. Enschedé Zoon en voorzitter Genoot- voor Reclame; G. L. van den Bergh. te Wassenaar, directeur Wollen- stoffen- en Wollendekenfabrieken te burg: R. Gransberg, te Wassenaar, direc- Emballagefabriekc-n cn Houthandel Ic Rotterdam; ir. H. K Hylkema. plaats- angend directeur Billiton Maatschap- te 's-Gravenhage; C M. van Kints. aldelingschef verkoopkantoor Staatsmij- ïn Limburg, te 's-Gravenhage; G. Lasseur, te Gouda, administrateur Minis- van Economische Zaken; P. van Loon. administrateur Ministerie van Eco nomische Zaken; mr. W. M. J. C. Phaf. Wassenaar, directeur-afdelingschef Mi- sterie van Economische Zaken; J. Sie- ben. te Wassenaar, directeur N.V. Neder landse Kabelfabriek te Delft; H. van Vel den. tc Voorburg, administrateur Ministe- an Economische Zaken; ir. J. H. Ver meulen. voorheen werkzaam bij BPM, tc 'j-Gravenhage: C. Verolme. tc Ridder kerk. directeur Scheepsinstallatie- Scheepsbouw- en Reparatiebedrijf ..Ne derland": prof. dr. J. Ch. W. Verstege. te Voorburg, adjunct-directeur Centraal Bu- voor dc Statistiek: dr. C. Visser te Delft; R. W. Wentges. directeur Han- lelsveem, te Rotterdam: C. A. Kamme- •ead te Middelburg, voorzitter Alg. Ned Molenaarsbond, voorzitter Kamer van Koophandel: W. A. C. Jansen, te Vught. diiecteur Kousen- en Sokkenfabrieken. te Schijndel: G. J. Jorksveld. directeui Philips. Eindhoven: J A. C. M. Wouters, directeur Twernery en Ververij, te Til burg; ir. H. A. Bunge. chef Stikstofbin- dingsbedrijf Staatsmijnen, te Geleen. Landbouw, visserij en voedselvoorziening -. J. Th. Everts, Arnhem, secretaris R.-K. Boeren- en Tuindersb. (A.B.T.B D. J. A. M. van Arcken. Rijswijk, hoofd in de hoofdafdeling Programmering er Statistische Documentatie van de Direc tie van de Voedselvoorziening; ir. B. var Dam, Waddinxveen. voorzitter Produkt- schap voor Zuivel; ir. M. A. Geuze. Poort vliet, voorzitter Zeeuwsche Landbouw Maatschappij en van de Ver. Coöp. Sui kerfabrieken (V.C.S.); D. Hendrikse, te Gorincheni, voorzitter Maatschappij Dier geneeskunde; ir. S. Herweijer, te Biltho- ven (gemeente de Bilt), directeur van de Cultuurtechnische Dienst; dr. F E Nijdam. te Wageningen, directeur Stich ting voor Plantenveredeling (S.V.P.); M. Prins, te Honselersdijk. voorz. Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen; G. M. A. Raaijmaakers, te Hilversum, directeur Suikermaatschappij: J. J. Ruijs, te Woer den. directeur kaasfabriek; ir. H. J. A. Slits, te Vught, rijkstuinbouwconsulcnt; A. Steinmetz. te Wassenaar, directeur Al gemene Inspectiedienst van het departe ment van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening; dr. P. M. L. Tammes, te Wageningen, hoofdingenieur A Planten- ziektenkundige Dienst; dr. H. van Vlo ten, te Wageningen, directeur Bosbouw- pi oefstation „De Dorschkamp"; Th. R. de Vroomen. te Warmond, voorzitter Bond van Bloembollenhandelaren, ondervoor zitter Produktschap voor Siergewassen. Sociale zaken en volksgezondheid mr. A. G. Fennema, te Amsterdam, ge delegeerde Ned. Werkgevers Federatie voor Int. Arbeidszaken; mr. C. E. J. Mait- land, te Wassenaar, alg. secretaris 1 ti aal Sociaal Werkgeversverbond; A. de Monchy, te Hengelo, directeur Kon. Ned. Katoenspinnerij N.V. te Hengelo; mr. H. A. de Bruyn Kops, Amsterdam, secretaris N.V. Werksopoor; H. J. J. Blauwkuip, chi rurg, te Amsterdam; mr. F. J. F. Claes- sens, te Eindhoven, voorzitter Interpa rochiële Stichting voor Ziekenzorg; i Straub, te Amersfoort, voorheen hoofd afd. algemene vraagstukken van het Cen- aal Instituut voor Voedingsonderzoek oor T.N.O.; mej. mr. G. Veth, te sterdam; P. Knop, 's-Gravenhage, hoofd- MR. H. K. J. BEERNINK, lid der Tweede Kamer en gemeentesecreta ris van Rijswijk, ridder Ned. Leeuw. administrateur Ministerie van Sociale Za- en Volksgezondheid; mr. J. H. Ver meulen, 's-Gravenhage, hoofdinspecteur directeur arbeidsvoorziening; H. F. Lou- we Kooymans. Arnhem, farmaceutisch in specteur volksgezondheid; B. Wartena, Leeuwarden. geneeskundig inspecteur olksgezondheid: dr. A. L. C. Palies, te Baarn. geneeskundig inspecteur geeste- l:jke volksgezondheid; mr. H. Jansen. Amstelveen, chef Ziekenfondsraad te Am u-dam: mr. C. J. Nierstrasz. te Voor burg. administrateur A Ministerie van So ciale Zaken en Volksgezondheid; mr. J. J Risseeuw. te 's-Gravenhage. hoofdadmi nistrateur Ministerie van Sociale Zaken Volksgezondheid: ir. W. J. H G. van Thiel. te Oudenbosch, directeur N.V. Wa- Jeidingmaatschappij Noord-West-Bra bant; Mr. P M. H. van Boven, te Breda, directeur N.V. Backer en Rueb. Zaken overzee R. A. Ferrier, directeur van Economische Zaken Suriname: L. A. Waaldijk, lid Raad i Advies, voorzitter Bemiddelingsraad Suriname (bij bev.); W. J. van Rooy, aris der paters Dominicanen Ned. An tillen; H. M. Wassink. geneesheer-direc teur Psychiatrische Inrichting op Curacao; H. Veldkamp, hoofdadministrateur. Nieuw- ca. Resident Geelvinkbaai; J van Bodegom. hoofdadministrateur Nieuw- Guinea. Resident West-Nieuw-Guinea; W •an der Wolk. hoofd kantoor Alg Personeelszaken Hollandia (bij bev); mr W. Aalbersberg. hoofdadministrateur te Hollandia; Binnenlandse zaken, bezitsvorming en p.b.o. Grootofficier O.N. Grootofficier Oranje-Nassau (bU be- ordering): prof. mr. A. Anema, lid Eerste Kamer, Haarlem. Commandeurs O.N. Commandeur in de orde van Oranje- Nassau (bij bevordering): H. F. M. baron van Voorst tot Voorst, lid Raad van State. 's-Gravenhage. mr. R. Pollema. lid Eerste Kamer, te Leeuwarden. Justitie prof. mr. R. P. Cleveringa. voorzitter Staatscommissie voor herziening van de Nederlandse Burgerlijke Wetgeving. Lei den. Orde van Oranje-Nassau draagt 7-ijn versierse len aan een 55 mm breed lint om do hals. DU lint is oranje tussen twee strepen van Nassaus blauw, de kleu ren gescheiden door een smalle witte slreep. Het versiersel is een kruis met acht geparelde punten cn een door lopende laurierkrans van goud cn ge dekt door een koninklijke kroon van goud. Dc armen van het kruis zijn wit geëmailleerd met blauw geëmail leerd hart. In het midden van het kruis een blauw geëmailleerd rond schild, omgeven door een wit geëmail leerde rand, waarop in goud de woor den „Je maintiendral". In het midden de Nederlandse leeuw en aan de keer zijde een met een gouden kroon ge- gdekte gouden \V. met randschrift „God zU met ons" Titulair bevorderd Met ingang van 30 april is toegekend de titulaire rang van: luitenant-generaal aan- de gepensioneerde generaal-majoor J. C. Logger. Brigade-generaal aan: de gepensioneerde kolonel der artillerie A. Eterman; de gepensioneerde kolonel der militaire administratie W. J. Pluijm. Kolonel aan: de gepensioneerde luitenant-kolonel der militaire administratie J. Jonker. Luitenant-kolonel aan: de gepensioneerde majoor der Konink- l;jke Luchtmacht T. J. A. Lamers. Maatschappelijk i Justitie L. F. Pont. Amsterdam; erk nlandse zaken en landbouw r. B. Bölger, te 's-Gravenhage, direc teur van R. S. Stokvis en Zonen N.V., te Rotterdam. De hoogste on derscheidingen, welke dit jaar ijjn uitgereikt, mogen genoemd groot-officier in Ifde orde, wel- de bekende C.H. senator Sociale zaken en landbouw A. Burggraaf, te 's-Gravenhage, inspec- ■ur van Volksgezondheid en van Veeart- mijkundige Dienst. .Maatschappelijk werk Officier in de orde van Oranje-Nassau: dr. W. Schoonderbeck, hoofd afdeling Al- ;emene Maatschappelijke Zorg bij Mini serie van Maatschappelijk Werk. Van links naar rechts: M. PRINS te Honselersdijk, voorzitter Centraal bureau van de tuinbouwveiling (officier Oranje-Nassau); majoor R. VAN IJPEREN, directeur Kon Mil. Kapel (ridder Oranje-Nassau met de zwaarden); dr. ir. B. BöLGER, Den Haag, dir. van R. S. Stokvis (officier Oranje-Nassau).

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 7