Ook zij werden beloond met goud, zilver of brons Redelijke besommingen waren niet te maken NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 29 APRIL 1958 V-Ï\ w; De bronsen medaille bij de Orde van Oranje-Nassan Is gelijk aan de gouden en de zilveren, afgezien van he' ge bruikte metaal. Ook biervoor geldt: Medaille cn lint altijd tegelijk dragen Vervolg van vorige pagina beider; L. Bruggeman, te Goederedee. landarbeider; W. de Bruijne. te Axel. voorman-landarbeider; C. Drieënhuizen. to Hilversum, tuinbaas; Th. J. Driever. te Wageningen, amanuensis Landbouw hogeschool; J. van Duin, te Noordwijk, bosarbeider; J. L. Duursema, te Kiel-Win. deweer, landarbeider-bedrijfsleider; H Flipse. te Wisaenkerke, landarbeider; H. Haan, te Helium, landarbeider; Adrians van der Harst-De Bruin, te 's-Gravenha- ge. nettenboetster; K. van der Heide, te Terwispel, kaasmaker; H. Huisman, te Rhoon, hoofdknecht; J. Huisman, te Meedhuizen, landarbeider; P. Tuttinga, te de Groeve, landbouwersknecht; A. de Jong. te Halsteren, landbouwersknecht; J. Joosen. te Krabbendijke. landarbeider; G. J van der Kaden, te Naaldwijk, tuinar- beider van E. J. van Duin; A. Kaufman, te Fijnaart, landarbeider; D. Knikker, te Oldebroek, botermaker; M. de Laat, te Kloetinge, fruitkwekersknecht; W. Laps, te Moerdijk, landarbeider; G. Lo- kerse, te Wilhelminadorp, landarbeider; J. Luime, te Ouddorp. landbouwers knecht; C. Maas. te Kruiningen, land- bouwersknecht; T. J. Nuus, te Oostwold. landarbeider; J. Poel. te Westernieland, landarbeider; J. C. van der Reest, te Sint- Philipsland, voorman-tractorchauffeur; T. Roest, te Vierpolders, landarbeider; H. Rijzinga, te Eenrum, landarbeider; C. Schoen, te Nieuwe-Niedorp. landarbeider; R. Sloot, te Kiel-Wlndeweer, bedrijfslei der op het landbouwbedrijf van H. B. Veerkamp; Sj. van Slooten. te Oudebildt- xijl, landarbeider; H. Sonke, te Wilhel minadorp. landarbeider; A. Spruit te Kat- tendijke, landarbeider: L. A. van Steene, te Hontenisse. landarbeider; W. Thomas zen, te Ewijk, landbouwersknecht; H. van Veen. te Wageningen. tuinman; A. B. van de Veire, te Oostburg. landarbeider; J. Verherbrugge. te Schoondijke, landarbei der; P. Vermeulen, te Sas van Gent paar- deknecht; J. Vis. te Alphen aan den Rijn. veehoudersknecht: P. Voost, te Klooster buren, landarbeider; G. J. Weijgertze. te Rossum, landarbeider; N. Winter, te Nig- tevecht tuinman; J van Wijk. te Vier huizen, landarbeider; Trijntje van Wijk- Schuilenburg. te Vierhuizen. Sociale zaken en volksgezondheid tn goud, aan: H. ter borch, te Borger, chef nevenbu reau Borger van gew arbeidsbureau t« Emmen; M. Buitenhuis, te Apeldoorn, voorzitter Christelijke Besturenbond al daar; J. van Maanen, alg. bedrijfsleider Vlamovenstraatklinkerfabrlek „De Vo ren", te Heerewaarden; J. W. Wiggers, werkzaam bij N V. Hollandse Kunstzijde Industrie, te Breda; H. J. Keijzers, heen techn. bedrijfsleider N.V. Nutrlca, te Culjk; P. Kos. te Huizen (N.-H.), werk zaam bij de N.V. Chemische Fabriek „Naarden", te Naarden; P. J. van Geelen, te Bussum, voorheen chef afd. personeels zaken Van Gelder Zonen N.V., te Am- sterdam; H. Hendriks, te Bussum, com mies gew. arbeidsbureau aldaar; J. H. Steggink te Zwolle, voorzitter plaatselijke centrale K.A.B.; G. W. Snijders te Almelo, bedrijfsleider Drukkerij Gebrs. Worm- goor N.V., aldaar; A. J. Kremers, schede, directeur beschuttende werkplaats „M.I.V.A.", te Glanerbrug; B Verbrug- gen, chef afd. inkoop en expeditie, Kon. Weefgoederenfabriek Stork en Co. N.V. te Hengelo; H. J. de Vos. chef magazijnen afd expeditie bij N V. v.h. F Hazemeyer en Co te Hengelo; J. Nieteran, bedrijfs- chef algemene diensten N.V. G. Dikkers en Co. te Hengelo; G. C. de Regt, werk zaam bij Stork en Co N.V., te Hengelo; J. Raadersma. werkzaam bij Stork N V., te Hengelo; F. Nljhuls. chef gebureau N.V Heemaf. te Hengelo; J W de Leeuw, te Wijk bij Duurstede, bedrijfs leider .J5e Lunenburgerwaard"; mej Cbr Takke. te Amersfoort, hoofdverpleegster „Zon en Schild" en ..Hebron" van de Ned Herv Sticht voor Zenuw- en Geesteszie ken. C. do Bie, te Utrecht, hoofdcontro leur van arbeid in het 4de district Ar beidsinspectie; P W Emmelot. te Utrecht, adm ambtenaar A 2de klasse bij Rijks instituut voor Volksgezondheid; mej M J. Blok, te Vlisslngen. adj -directrice Christelijk Ziekenhuis „Bethesda". aldaar; mej P. J. Kuipers te Vlisslngen, wnd. di rectrice Christelijk Ziekenhuis „Bethes da", aldaar; H. J. J. Sunter te 's-Graven- bage, adm. ambtenaar A 2de klasse Rijks instituut Drinkwatervoorziening; mevr. E. Tammens-Ooijkaas, te Gorinchem, pen- ningmeesteresse afd. Gorinchem van Zuid- Holl. Ver. „Het Groene Kruis"; mevr. M. n Meurs-Vink, te Vlaardingen, be stuurslid Vlaardingse Ver. Groene Kruis- Oranje-Groene Kruis; G. van Dam, be drijfsleider Zadelmakerij en Stoffeerderij te Rotterdam; P. D. Noest, te Boskoop, H. J. Veldhuijzen, bedrijfsleider N V. Li- thogr. Metaaldrukkerij en vernlsinrich- ting te Leiden; G. van den Ende, oud-be drijfsleider Snijbloemenveiling te Honse- lersdijk; K. de Groot te Medemblik, oud- hoof dverpleger; G. Walinga. eerste controleur, Zuivel- ibriek. Heeg; W. van der Weide, eerste mtlkcontroleur Kaas- en Roomboterfa- biiek, Hteg; S. de Fluiter, chef techni sche dienst Fino Fabrieken, Harderwijk; Th H. Aaldering, chef huishoudelijke diensten Gimbom, Zevenaar; A. G. J. koenders, afvuller van speciale inkten Gimborn. Zevenaar; G. J. Koenders. chef aldeling stencils Gimborn, te Zevenaar; h Lusing. chef farmaceutische afdeling Gimborn. Zevenaar; H. J. van Lavieren. voorheen uitvoerder firma Beutener, Tiel; J. van Riemsdijk, te TieL chef-mon- Electriciteitsmaatschappij, Arnhem; M. B. van der Horst, werkmeester Me- taalwarenfabriek, Tiel; W. P. G. Koe nen, bedrijfsleider Chemische Fabriek. Tiel; H. J. Ermstang, Brakel, voorzitter Werkliedenvereniging; L. J. van Streun. i-erkmeester Bronsmotorenfabriek. Ap- pingedam; J. Schuurmans, bedrijfsleider Eierhandel, Groningen; RL H. Penders, opzichter Papierfabriek, Meerssen; W. H. Persoon, Meerssen, ontwerp-decorateur Keramische Industrie. Maastricht; mejuf frouw C. J. Reijnders, te Sittard, voor heen huishoudster: mejuffrouw J. M. H. Frenck, huishoudster Terwinselen-Kerk- rade; M. J. H. Peters. Hom. opzichter Steenfabriek; mejuffrouw E. M. L. Frans- sen, bedrijfsleidster Kunstbloemenatelier. Maastricht; M. E. Hoofs, voorwerker Por selein- en Tegelfabriek. Maastricht; A. L. H Geijbels, werkzaam Drukkerij, Weert; mejuffrouw P. Peters, dienstbode. Grave; mejuffrouw M. C. Sebregts, huishoudster. Bergen op Zoom; mejuffrouw J. C. M. Stokkermans, huishoudster. Raamsdonks- ?er; G. C. Katee. magazijnmeester man- lfabriek, Amsterdam; mejuffrouw E. Groot, Enkhuizen, wijkverpleegster „Het Witte Kruis"; K. H. de Geus werkzaam bij Drukkerij, Eindhoven: Chr. H. M. de Bont, hoofd expeditie lm- en exportmij.. Amsterdam; mejuffrouw G. Pluister, apo- thers-assistente, Purmerend; T. Scheffers, aan en hoofdcontroleur Lettergiete rij. Amsterdam. G. J. Kruiswijk, chef lettergieterij, Am sterdam; G. Moll, Huizen (N.-H.), .werk meester Glycerinefabriek, Naarden; juffrouw M. Gobits, voorheen chef, thans diamantsnijdster bij Asscheris Diamant Maatschappij, te Amsterdam; mejuffrouw M. Visser, huishoudster. Grootebroek; J Schaddenhorst baas smederij Machine- MR. P. H. VALENTGOED (rechts), directeur-generaal van de arbeid, ridder in de orde van de Ned. Leeuw. fabriek, Alkmaar (bij bevordering); H. Ascherman, controleur Werkspoor, Am sterdam; J. F. Niemöller, voorheen tech nisch beambte Werkspoor, Amsterdam, H. Ooms, voorheen assistent buitenmon tage Werkspoor. Amsterdam; E. W. Bink. voorheen werkzaam bij Werkspoor, Am sterdam; H. J. Groothuijse. voorheen technisch beambte bij Werkspoor, Am sterdam; W. J. Maurer, technisch be ambte Werkspoor, Amsterdam; A. Hali, controleur Werkspoor. Amsterdam; J. W Bakker, voorheen baas Werkspoor. Am sterdam; J Sikkema. voorheen, construc teur-groepleider Werkspoor. Amsterdam; J Hembregt, te Enschede, voorzitter af deling Ned. Chr. Bond van Werknemers in textiel- en kledingbedrijven „Unitas"; H. J. H. Wanschers, te Almelo, stereoty- peur Drukkerij, en voorzitter afdeling Alg. Ned. Grafiche Bond; G. H. Vrielink. chef sorteerafdeling, Fijnstrijkinrichting, Almelo (bij bevordering); G. H. Veel- ders, touwbaas Damast-, Linnen- toenfabriek, Ootmarsurn; P. A. Boers, touwbaas Katoenmaatschappij. Almelo; A. J Kolthof, afdelingschef Kledingindus trie, Almelo; H. H. Willemsen. chef-i canicien Confestiefabriek, Almelo; J. B. ter Horst, werkzaam by Bakkerijmachi- nefabriek, Hengelo (O); W. F. Hallink. stalenkamer Stoomblekerij, Nijver- dal; W. de Vries, onderbaas transport Spanjaard, te Borne; W. W. Boswinkel, touwbaas Spanjaard. Borne; J. B. Mar tens, onderbaas Fabriek van Electrische Apparaten, Hengelo (O.); L. A. Weldrink. baas weverij, Enschede; G. Teutelink, voorheen baas weverij. Enschede; J. E. Rikmanspoel. magazijnmeester;, Ensche de; J. Bosman, chef pakkamer Weefgoe derenfabriek, Hengelo (O.); J. RL Rhee, Nijverdal. afdelingschef Stoomwe verij. Almelo; E. Dorgelo. te Nijverdal. afdelingschef Stoomweverij. Almelo; E J Beuze. Nijverdal, sectiebaas Stoomwe verij, Almelo; J. Das. chef afdeling peditie Dikkers en Co„ Hengelo: H. A. Kuipers, werkmeester Dikkers en Co.. Hengelo; C. Krol constructeur Dikkers ®n Co.. te Hengelo: H. van Dalfsen, werk zaam Dikkers en Co_ Hengelo; A. Wil lemsen. constructeur Dikkers en Hengelo; G. J. Lansink. werkzaam Dikkers en Co.. Hengelo; H. G. M. Ber telink. constructeur Dikkers en Co.. Hen gelo; J. Bijleveld, constnVt*ur Heerwaf. Hengelo (O.); H. J. Maneschijn, construc teur Heemaf, Hengelo; G. A. F. RL van de Ven. constructiegroepleider Heemai, Hengelo; G. van Dyl, werkmeester Heemaf, Hengelo; B. Groen, te Eemnes; D. de Boer, te Utrecht, werkzaam bij Edelmetaal bedrij 1 P. E. Neve, Hontenisse. penningmeester afdeling Kath. Bouwvakarbeidersbond; W RL Bakker, 's-Gravenhage, administra- uef ambtenaar C 1ste klasse en rijkscon sulent voor sociale bijstand en comple mentaire arbeidsvoorzieningen; mejuf frouw J. A. Gravestein, te 's-Gravenha- ge. oud-wijkverpleegster „Het Groene Kruis"; J. Diepenbroek, verzekerde-be stuurslid Ziekenfonds. 's-Gravenhage; C. Wijnmaalen, voorhex plv. chef Verf- Chemicaliën Fabriek. Delft; mejuff. C. H. Serry, laatste huishoudster, te Rot terdam; mejuffrouw A_ C. F. Sormani. apothekers-assistente, te 's-Gravenhage; J de Zeeuw, baas Emballagefabriek en Houthandel, Rotterdam; mejuffrouw J. G. Boelhouwers, maatcoupeuse. Rotterdam; C. A. A. Rickhoft concierge.huismeester Rotterdam; A. Wiltschut, voorheen chef Electrische Fabriek. Rotterdam; G. Klaos- sen, machinist-houtzager Houthandel. Nieuwerbrug; A. van der Padt, werk meester Machinefabriek en Scheepswerf. Rotterdam; N. Reijneker, materiaalanalist, Alphen aan den Ryn; J. de Geus, werk bij N. Samson N.V., Alphen aan den Rijn; J. A van Dorp. baas Tabakfabriek, Rotterdam; J. C. Tholenaars, chef Stoom blekerij en Chemische Wasserij. Voor burg; J. N. Leddy, te Rijswijk, adminis tratief ambtenaar B 1ste klasse bij het Rijks Instituut voor Drinkwatervoorzie ning, 's-Gravenhage; mejuffrouw H. var der Linden, naaister, Dubbeldam; C. var Hof, bedrijfsleider, Brood- en Banket- bakkers firma, Rotterdam; P. Maat, werk bij Boekhandel en Drukkerij. Vlaar dingen; D. A. de Hoog, voorheen con- structietekenaar bij De Vries Robbé er Co., te Gorinchem; F. H. Muijtjens, kleur- meester. Papierfabriek, Meerssen; H. var VJiet, voorheen chef order- en postafde ling by de Bligfabriek, te Amsterdam; Moulijn, te Rotterdam, afdelingsbaas Blikfabriek, Amsterdam; J. C. J. Staps, scheerdersbaas bij Wollenstoffenfabriek. Tilburg; mejuffrouw P. J. Haans, hoofd- slopster by Wollenstoffenfabriek, Tilburg; J A. A. de Bruin, scheerdersbaas Wollen stoffenfabriek Tilburg; P. J. A van Ges tel, spinnersbaas Wollenstoffenfabriek. Tilburg. In brons, aan: mejuffrouw J. Lijzen, dienstbode, Zuid laren; mejuffrouw A Dykstra, huishoud- Steggerda; H. Scholten. pakhuis knecht en chauffeur BrandstoffenhandeL Franeker; Tj. Pietersma, zuivelarbeider. Drachten; J. Cremers, voerman Transport brandstoffenbedryf. Beek: G. B. Roe- lofs, molenaar. Duiven; R. Terwei, bak ker-broodbezorger. Apeldoorn; L. Chr. Scholten, sorteerbaas bij Lompen-, Hui den- en Metaalhandel, Zutphen; K. A Nieuwenhuis, smidsknecht. Voorst; A L. Aalst, slijper bij Metaalwarenfabriek. Tiel; M, van Hattem, liftbediende Me taalwarenfabriek, TieL C. J. de Kleijn, forceerder Metaalwa renfabriek, Tiel; F. G. Hengeveld, arbei der Tapijtfabriek Dinxperlo; J. B. Rege ling, arbeider Tapijtfabriek Dinxperlo; B. Regeling, arbeider Tapijtfabriek Dinxperslo; A. Siemens, arbeider Tapijt fabriek Dinxperslo; L. H. Görzo, te Dinx perlo, arbeider Gebr. Agterhof, Doetin- chem; H. Reijmers, afschrijver-ijzerwerker Scheepswerf, Mlllingen aan den Rijn; Th M. J. Willemze, afschrijver-ijzerwerker, Scheepswerf Millingen aan den Rijn; S. Hoek, ijzerwerker, Scheepswerf, Millingen den Rijn; N. Verhoeven, ijzerwerker, Scheepswerf Milllngén aan den Rijn; W H. Janssen, ijzerwerker Scheepswerg Mil lingen aan den Rijn; J. Eerden, aanpik- ker, Scheepswerf, Millingen aan den Rijn; G B. van Waardenburg. boorder-ruimer Scheepswerf Millingen aan den Rijn; Th. Joosten, hulparbeider Scheepswerf Mil lingen aan den Rijn; G. A. W. Kievits, hulparbeider Scheepswerf Millingen aan d Rijn; A Verwaaijen. boorder. Scheeps werf Deest; J. A Derks, klinker Scheeps werf Deest; Th. van de Logt, ijzerwerker Scheepswerf Deest; J. J. Leegstraten. ijzerwerker Scheepswerf Deest; Haardt, te Deest, handlanger Maatschap pij Metselmaterialen; G. J. Heymeriks, t« Deest. stoker bij Maatschappij Metsel materialen; P. A. Meissen, te Deest, op zetter bij Maatschappij Metselmaterialen; G. J. Kersten, arbeider Steenfabriek; G H. Derksen, arbeider Steenfabriek Gendt; Th. W. Vos, arbeider Steenfabriek Gendt; A Verkerk, arbeider Vlamovenstraatklin- kerfabriek Heerewaarden, L. van Hoften, arbeider op de Vlamovenstraatklinkerfa- briek Heerewaarden; G. Kozijn, arbeider Vlamovenstraatklinkerfabriek Heerei den; J. E. Berends te Giesbeek. Jitkruier Steenfabriek, De Steeg: L. Berends, te Giesbeek, steenlader Steenfabriek de Steeg; H. Teering, te Giesbeek, steenlader Steenfabriek de Steeg; H. Corbeek, chinist Steenfabriek .ie Steeg; H. Corbeek, sorteerder, Steenfabriek de Steeg; Corbeek. stoker Steenfabriek de Steeg; G J. Hendriks, toezichthouder, Steenfabriek de Steeg; Th. H. Scheperkamp, uitkruier- sorteerder. Steenfabriek de Steeg; H. Th. Rutten, arbeider Steenfabriek Pannerden, J. W. Schreven, arbeider Steenfabriek Pannerden; Th Boesveld, ovenist Steen fabriek Spijk; E. Th. Derksen, ovenist bij Steenfabriek te Spijk; L. van der Meij- den, arbeider Steenfabriek Spijk; J. H. Roos, magazijnbediende Steenfabriek Spijk; A. Schmitz, hulpvakarbeider, Steenfabriek te Spijk; R. Th. Buunen, ovenist Steenfabriek Lobith; C. J. Jurjus. ovenist Steenfabriek Lobith; T. Hh. Pee- len. Poortenbouwer bij Steenfabriek Lo bith; J. J. Overdreef, arbeider Steenfa briek Lobith; N. Udo, arbeider Steenfa briek te Maurik; A Verbeek, arbeider Steenfabriek Maurik; C. Onink, arbeider Steenfabriek Maurik; H. de Bruin, ar beider Steenfabriek Maurik; H. Baars, •beider Steenfabriek Maurik; A. van Hat tem, arbeider Steenfabriek Maurik; G. J Udo, arbeider Steenfabriek Maurik; A de Waal. tuinman van baronesse - landt van Waardenburg en Weerijnen Neerijnen; H. Steenbruggen, chauffeur Beneden Leeuwen; W. J. van de Geijn, arbeider Chemisch Pharmaceutische Fa briek Tiel; K. G. Kroon, Rhenoy, uitvoer der by N.V. Chamotte-Uni, Geldermal- Miggelenbrink, gereedschaps draaier, Dieren; D. Gerritsen, metaalsiy- per, Dieren; H. Eimers, hulpportier te Dieren; H. W. Kolk, yzersmelter, Gen- dringen; H. A. Bruggers, tapper, Win schoten; mejuffrouw H. Sikkenga, huis houdster, Uithuizermeeden; G. Tuin, hulp by de papiermachine by Strocarton- fabriek, Oude Pekela; C. H. Suk, voor heen smeerder by de Strocartonfabriek Oude Pekela; H. Hofsteeg, voorman-tim merman, Marum; mejuffrouw R. Ottens, huishoudster. Leek; H. Buiter, magazyn- Hoogkerk; J. A. van Bergen, zuivelarbeider, Grijpskerk; den Burg-Delhaas, broodventster, Be- dum; G. van der Laan, pressejongen by Strocartonfabriek, Appingedam; H. Lutz, papiermaker. Appingedam; E. Nieboer, machinist, Bronsmotorenfabriek, Appin gedam; P. J. Willems, Bunde, kalandreur. Papierfabriek Meerssen; P. H. Huntjens, te Cadier en Keer. stoker. Maastricht; H. 'an Uden, Mook, voorheen opper- Aannemersbedrijf, Nymegen; me- A. M. Stein-Evers, pruimrolmaak- ster, Tabaksindustrie, Maastricht; H. Du- chateau, commissionair Tabaksindustrie, Maastricht; mejuffrouw M. H. Walstock. sigarenmaakster te Maastricht; M. L. J. S Meissenberg, ovenstoker Porselein- Tegelfabriek, Maastricht; W. H. Franssen. klaarmaker Porselein- en Tegelfabriek, Maastricht; N. Winckels, Stoker Porse lein- en Tegelfabriek, Maastricht; W. H. Loven, arbeider Steenfabriek Beegden. J. J. H Brouns, Maasniel; P Wiege- raad, Breda; L. A. Smetsers, overleerenij- der. Moergestel; mej. M. J. Bastiaamse, huishoudster. Halsteren; mej. P. M. Heij- nen, dienstbode. Breda; J. C. Leduc, man, Haa-ren; C. Wenderhold, vb. bank werker, Amsterdam; B. H. Chr. van Swol, v.h. sleesohaver, Amsterdam; H. J. J. van Tinteren, vb. af tekenaar, Amsterdam; J. J. Penning, v.h. vuurwerker. Amsterdam P. Krijnsen, vb. bankwerker. Amsterdam W. Zytsel, v.h. voorman-gereedschapma ker, Amsterdam; G. Koendermk, MR C R WIJCKERHELD BISDOM, advocaaten procureur in Den Haag, ridder Ned. Leeuw. Amsterdam; Z. Donker, knecht bloemenmagazyn, A-kmaar; M. Hegeman. knecht, den Oever; J. Lont, timmermans knecht. Hippolytushoef; II. Jongert, zak- kenreiniger, Wormerveer; G. Luit, melk- uitgever, Veisen; G. de Boer. vb knecht, Langedijk; J. van Gooi, IJmul- den; J. W Meyer, Amsterdam; D. der Zyde, Amsterdam; A Goris, Amster dam; M. Eveleens, expeditie- en pakhuis- bediende. Amsterdam; H. J. van Duyke- ren, magazijnbediende, Amsterdam; F. E Alstede, etuimaker, Amsterdam; 1 Ruys, houtbewerker. Amsterdam; J. Aten, zakkemnaker, Amsterdam; A. A Boeykens. Nieuwer-Amstel; M. Meijer zakkenmaker, Amsterdam; C. J Visser, golfkartonbewerker, Amsterdam; F. J Palmboom, vakman, Amsterdam; Blaauw, voorman metaalsmelter, Amster dam; H. W van der Maas, ketelmaker- walser, Amsterdam; J. H. G. Graut- man, voorman-laseer, Amsterdam; mej. H M. Altena, schoonmaakster. Hengelo; S Dijkslag, Wyhe; mevr. G. G. Wessels- Prinsen, naaister, Amelo; mej. A. G. Leus, dienstbode, Amelo; J. G. Dykhuis, aandraaler, Almelo; J. C. Brouwer, maga- zynbediende, Almelo J. E. Alberts, chiinezetter, Almelo; H. Beerewout, koper slager. Rotterdam; C. OLiemans, ge, Rotterdam; A. C. Schuurmans. bakker, Rotterdam; L. Bout. Rotterdam; G. J de Bruin, bakker-bezorger, Rotterdam; H. J de Graaf, meubelmaker. 's-Gravenhage W. Smout, drukker. 's-Gravenhage; mej C. den Duik. 's-Gravenhage; mej. J. M W. Hul9ker, chemisch strijkster. Voor burg; W. G. Olieman, Voorburg; B. H van Baaien, schilder, Gorinchem; G. va der Gaag, portier, Rotterdam; C de Geu: Brielle; J H van Emmerik. Dordrecht, mej. A Teeuw. Rotterdam; mej S Ga zendam, 's-Gravenhage; A. Versteeg, pij- penmonteur. Hardinxveld-Giessendam; W J. Klop, voorwerker, Harddnxveld-Gies- sêndam; H. van Bruggen, fitter, Schie dam; D A. Koestering, plaatwerkei Schiedam; J Noorderwerf, Rotterdam; M P. van Nugteren. vormer, Rotterdam; J Seltenrych. v.h. klinker, Gorinchem; H Verheul, arbeider. Alphen a. d. Ryn; J. H D. Smit, Assendelft; H. Breeuwer. stam persteller, Krommenie; W. Ofman, gazynbediende, Wormerveer; P. C. de Bruin, bhkbewerker, Rotterdam; 1 Zuidam, vb. arbeider, Delft; J. A. Broekhoven, appreteerder, Tilburg; A C. Mutsaers, machinist, Tilburg; P van Hout, appreteerder. Tilburg; A W P. Broekhoven, wever, Tilburg; J. A Ver hoeven, wever. Tilburg. Mej. M. Schelhaas, strykster te Hassel J H. Nijland te Markelo. voorheen arbei der te Goor; J. B. Roetenberg, wever te Ootmarsurn; W. van de Keuken, wever te Amelo; J. Vrielink, wever te Almelo; A Wolthuis, verver te Amelo; H- Muize- beld, perser te Amelo; T. Koopman, ma gazynbediende te Almelo; J H Helthuis knipper te Almelo; J B- Wolters, te En schede. korteraar te Hengelo (O.); H J ter Welle, mpakker te Nyverdal; mej H Bolink, schoonmaakster te Nijverdal; G J. Voskua. bleker te Ny verdal; mej. M H. Schotman, opmaakster te Ny verdal. A. Bouwhuis, bleker te NUverdal; E- A Machielsen, bleker te Nyverdal; G- H Appelhof. kar tónna ge-arbeider te Dalf sen; H- Scheen, drukker te Dalfsen; A Criea, drukker te Dalfsen; J de Vries batteurarbeider te Borne; H I Smit. wever te Borne; H. Hüvennk. wever te Borne; J- H. Pelle. wever te Borne; G J Pelle, wever te Borne; M Evers te Borne; Chr. Asselman, boekbinder te Almelo; H- Dam, boekbinder te Almelo; J Koenderink, rotatiedrukker te Amelo; T Potgieter, rotatiedrukker te Almelo; H H. Lenderink, rotatiedrukker te Amelo. A. W Bekker, rotatiedrukker te Almelo, S. Bruinsma, machinezetter te Almelo; Esserink, drukker te Almelo; M J- S Oude Geerdink, controleur te Hengelo; J J. A9veld werkvoorbereider te Hengelo. H. J. Rooivink, wasbaas te Hengelo; F Keuzenkamr draaier te Hengelo; B. Kos- terink, te Borne, vormer te Hengelo; J B. Strikker, te Stad-Delden, werkopspan te Hengelo; M. J. H. van den Berg, draaier te Hengelo; H. G. Dengerink te Hengelo; G.' Masselink te Enschede, te Hengelo; Chr. van den Bos, carreerwever Enschede; mej. L. Ch. Hof, uitscheer- ster te Enschede; R. Mintjes. stoker te Fischede; A. Elferink. verver te Ensche de; A. Berger, northropwever te Ensche de; mej. J. G. Mollink, spoelster te Hen- geflo; H. F. Moekotte. arbeider te Hen geflo; G. Boomkamp, wever te Hengelo. J. Nyhof. wever te Hengelo; Th. H Scholten, wever te Hengelo; J G. Zen- gerink, wever te Hengelo; G. Nyenhuis te Nyverdal, transporteur te Amelo; F Dommerholt, te Nyverdal, te Almelo; W J. Jannink, te Nyverdal. elektricien te Almelo; J. Lohuis te Nyverdal, voor werker te Almelo; H. Braakman te Ny verdal, keurder te Amelo; M. Sloower. Nyverdal, keurder te Almelo; H Weyers. te NyverdaS, wever te Almelo G- Schipper, te Nyverdal wever te Almelo D H. Eeftink, te Nijverdal. wever te Al melo; H. Ooink op den Dijk. te Wierden r te Amelo; J. T Tijhuls. te Wier wever te Almelo; A. P Morsman sly per te Hengelo; A. J. Oude Lansink er te Hengelo; G H. Nyhuis, draaier te Hengelo; J. G. Olde Wolsank, draaier Hengelo; L. Rysman, controleur te Hen gelo; M. Kuipers, controleur te Hengelo. H. J- Peters, insteller te Hengelo; G E Klein Onstenk. te Hengelo;; M. H. Holt- kamp, slyper te Hengelo; H. H. Schoot letterzetter te wyk by Duurstede; G Loddere, boorder te Utrecht; W. B. Jan- i, schilder te Utrecht; E. Pater, te Den Dolder, voorman, te Amersfoort; C. F Pater, schilder te Driebergen-Rijsenburg: J Quint, 9toker te Rhenen; mevr. de we duwe R. Roegies-Riteco, te Hoofdplaat; mej J. P. de Vlieger, huishoudster te Zierikzee; mej. L. J- Baayens. huishoud ster te Rotterdam; mej. C. J van der Werf, schoonmaakster te 's-Gravenhage; mej. L. M. Beversluis, huishoudster te Maasdam; P Dykgre3f .bestekmaker te Rotterdam; J. J. Folst, zager te Rotter dam; K. F Post. kuiper te Rotterdam; J- Th. de Rijcke. drukker te Rotterdam; C Sterk, te Kedichem, kortzager te Leerdam; A- M. Groeneyk, kleermaker te Rotterdam Terlouw. wasmachinemonteur te Nieuwpoort; E. W. A. Rovers, pompper- s Rotterdam; W. de Vendt, sous-chef perserij te Rotterdam; J. Burggraaf, sehip- e Nieuwerbrug; L. C. Goedvolk, delmaker te Rotterdam. Maatschappelijk werk Ere-medallle in goud. verbonden aan de orde van Oramje-Nassau: C. A Barbé. lid r.k. Armbestuur, Phi lippine; G. Hamburg, Hengelo; L. Th. v Zwol, Amersfoort. In zilver aan: G. M. Weymer, Kampen. Zaken overzee eremedaille, verbonden aan de orde var Oranje-Nassau: in goud aan: mej. H. C. H. W. Berkenveld, onder wijzeres te Paramaribo; R. H. Cambridge, onderwijzer te Paramaribo; E. W Eer, onderwyzei te Paramaribo; mej. E. Föhlinger, onderwyzeres te Paramari bo; E. C. D. van Philips, onderwyzer te Paramaribo; mej. J. J. Siebeneicher, hoofdverpleegster te Paramaribo; P. Smets, onderwyzer te Paramaribo: J. H. Hoffman, onderinspecteur politie op Cu racao; H. F. W van der Horst, employé de K.N.S.M. op Curacao; mej. S. C. hole, directrice wykverpleging Curacao. Willemstad: mej. U C. Otamendi. reli gieuze op Curacao; mej. L. E. Pourier, onderwijzeres op Bonaire; J. W. Dabroek. gewezen hoofdinspecteur politie te rong; G. F. van Velzen. werkmeester by Radio-Omroep Nieuw-Guinea, te Biak, raej. A. C. Bertrams, hoofdverpleegster te Merauke: Th. Portier, hoofdbedrijfs- ambtenaar bij PTT tn Nieuw-Guinea; mejuffrouw A. NL Tamson. secretaresse van de Gouverneur van Nieuw-Guinea; A. J. P Bendt. schrijver-huisbewaarder er. hoofdbode van de Staten van Surina me; G. S. C. Burgos, gep. voorman bij Su rinaamse Bauxite Maatschappij N.V. Paramaribo; F. J Jagershoek. opzichter plantage Slootwyk in Suriname; L. E. H Jordaan, dienstbode te Paramaribo: H. C. L. Kassels. hoofd boslandschool te Cor- neliskondré (Suriname); mej. B. H. Leef- mans. gep. verpleegster 1ste klasse te Paramaribo: J. M. Leerdam, evangelist der Evang. Broedergem. te Wanhatti (Su riname); E. E. Meinzak. leider Toneel vereniging te Paramaribo; H. L. van Om- meren. gep. machinst te Paramaribo; J Orie. gep. hulpcommies te Nieuw-Nicke- rie (Suriname): R Pahladsing. voorzitter waterschap Corantijnpolder (Surinamei A A. Solingen, te Paramaribo; J H. A. Simson, hoofd boslandscholen in Surina me; J. R. Maduro. stuurman-motorist op Curacao; J. E. E. Sprang, walbootsman op Curacao; H Walti, onderofficier van politie te Arnhem; mej P van den Hoek. adj.-comm. bij Ministerie van Zaken In brons, aan: A. E. Antonius. gewezen controleur in Suriname: M. S. Beeldstroo. landbouwer ir district Coronic (Suriname): mej. F Emnes. marktvrouw te Paramaribo; J R. Hunte. gep. timmerman in Suriname; Visserijgolfjes MET VANGSTEN, die in hoofdzaak uit makreel van kleine soort be. stonden, was het ook maandag niet mogelijk aan een redelijke besom, ming toe te komen. De makreel werd voor de kleine soort betaald rne slechts 4,50 tot 5,50 per kist, terwijl de iets grovere soorten van 9,(4 tot 13,00 noteerden. Van de Katwijkse vloot was de KW 32 Sakina Mat- tine aan de afslag van een reis, die op 18 april was begonnen. Aangevoerd werden liefst 1450 kisten, waarbij 1350 makreel en 100 diversen. Hiervo« werd 16.300 besomd en daarmee, was de Katwijkse trawler ook mete$ de topbesommer van deze maandagmarkt. schelvis per etmaal. NoordeUjker, op Vikingbank, werden dagvangsten meld van 200 tot 150 manden schelf haring en kooLvls. De trawler Amste dam ving daar van twee trekken 19 manden makreel. De Job Gouda def. een trek van drie pakjes en de reder^ genoot Medan een trek van twee pakjn De trawler Elie maakte van één tr«j één pakje buit. Vier trekken deed de IJM 15 Eimk voor een vangst van 100 manden vis en koolvis, terwyl de VEM-trawlo Haarlem drie trekken deed voor la manden schelvis en koolvi6. De Goudi- trawler Curacao zette twee keer vyf pakjes. De totale aanvoer was 8500 kisten vis groot. Hierbij waren van de kotter- en loggervloot 1040 kisten tong en tarbot 1750 kisten schol. De tongprys lag en 3,50 en 2,80, daar de export nog steeds alle belangstelling heeft voor dit Nederlandse produkt. De scholno teringen liepen terug by afnemende be langstelling in Engeland. Grove schol noteerde nu nog van 21 tot 17 Voorts werden aangevoerd 385 kisten »rse haring, 4050 makreel, 130 60helvis. !5 wijting, 415 kabeljauw en gul, 25 leng, 25 wolf en 160 koolvis. De schrale de andere verse vissoor* hadden vrij hoge noteringen tot ge volg. De export nam ook kabeljauw en grove schelvis af en betaalde reepec- tievelyk 96 tot 38 en 55 tot 33. Wyting bracht per kist liefst van 60 23 op. Wie er waren In totaal verschenen aan de maandag- markt zevenenzeventig schepen. Van de grote kotter- en trawlervloot waren hierby de trawler IJM 35 Postboy, die op 18 april naar zee ging, met 1400 kisten makreel, 40 wijting, 15 diversen en 100 kabeljauw en koolvis. De besomming was 15.700 groot. Voorts kwam de VL 114, die op 16 april vertrok, aan de markt met 700 kisten makreel, 12 kisteD tong en tarbot en 40 kisten wyting. Be somd werd 6540. Van de Heideree vloot waren de Slot- trawler HD 108 Machiel en de HD 79 present. De Machiel besomde 15.140 reis, die op 14 april begon en die als vangst gaf 20 kisten schelvis, 70 koolvis, 150 makreel, 310 verse haring en 20 diversen. De vangst van de HD 79 bestond uit 35 kisten schelvis. 30 ka beljauw en gul, 500 makreel en 65 wy ting. Voor deze partij vis. gevangen van 18 april af, bedroeg de besomming 1060. Vandaag binnen Voor de d-insdagmarkt Liepen maan dag 3 trawlers en trawlioggers binnen. De SOH 153 voert aan 1200 kisten ma kreel en 50 kisten diversen; de VL 110 present zijn met 1245 kisten makreel 90 wytlng, 15 schelvis en 10 6tuks stijve kabeljauwen, en de Katwijkse Dirk Ma ria kwam op huis aan met 1100 kisten vis, meest makreel. Van de kotter- en loggervloot bleven voor de dinsdagr markt liggen de KW 20, 48 en 78 met respectievelijk 35, 25 en 25 kisten plat- Oudste boten Inmiddels behoren tot de oudste en te verwachten schepen ;n deze week de Elie en Van Hattem. die op 17 april ver trokken; de Deining, Ariadne en KW 80. visserij gingen op 19 april en de KW 135. VL 27 en VL 131, die uit IJmui- den vertrokken op 21 april Van de tweeëntwintigste april zijn de trawlers Amsterdam IJM 28, KW 87 KW 101 Hoe het op zee ging De trawlers meldden zondag goed weer om de Noord. Op de kust wai echter briezerig weer met windkracht 7 tot 8. De meeste loggers en kotters lagen al binnen voor de maandagmarkt, zodat van dit ongunstige weer weinig last is ondervonden. Een enkel 6chip heeft tijden de thuisstoom liggen 6teken. De vangsten om de Noord waren goed. Zij bestonden uit 300 tot 200 i den makreel, wijting en een weinig J E. Straub, landbouwer te Lelydorp (Suriname); mej. G. C. Valdink, markt- viouw te Paramaribo; J. E. Walker, land bouwer in district Coronie (Suriname) L M. Bonifacio, incasseerder van Socië teit „De Gezelligheid" op Curacao; H. J Jr.nsen, verzorger op Curacao; mevr. S O. Maria, geb. Martes. dienstbode op Cu racao; A. M. Rosario. boswachter op Bo naire; mej. A. B. Thomasa, dienstbode op cao: W F. Wansing. bode 1ste klasse op Curacao; C. S. Wieske, gep. timmer- klasse A op Curacao. Marine Wil lei Administratief ambtenaar A 1ste klass< bij het loodswezen. Rotterdam, P. Brand wijk; loodsschipper 1ste klasse te Vlissln gen C. Braam; binnenloods 1ste klasse Amsterdam, A. Ahrend; baas bij rijkswerf te Willemsoord (Den HeLder), W Licht hoofdopzichter A bij bewapendngewerk- plaatsen te Den Helder. P W Bom; tn zilver met de zwaarden aan: Oppertelegrafist C J van den Ende; op- permachinist F Izaksson; opperbottelier W 't Mannetje; oppervliegtuigmaker-alg K de Vries; adjudant-onderofficier der mariniers A. A. de LangeD; schipper W de Coux schipper H. G. Bergmans; mai.- geschutkonstabel L. Nottelman; maj vuurleidingmonteur W H J. van Ocken- burg; maj-elektromonteur L Schalier; maj.-radio-rad&rmonteur B Huisman: aerg.-maj van de navlgafcegevechtsinfor- matiedienst W. H. van Schaik; maj -tim merman H van der Giessen; maj.-zie kenverpleger A. Jonk; maj.-vliegtuigtele- grafist E J va® Arnhem; maj -vliegtuig- maker-motormonteur J. H. van Bugge- num; serg-maj. der mariniers A. Loon- tjens; serg.-maj. der mariniers J. de Ry- ke; maj -pyper J J Hamers; bootsman G de Graaf; serg der mariniers W. van de Wetering serg van de verbindingsdiens' A Berkman; In zilver aan: Commandeur bij rijkswerf te Willems oord (Den Helder) G. van der Haagen administratief ambtenaar C 1ste klasse by Marine Luchtvaarttechn. Bedrijf te Den Helder J L. Meyer; In brons, met de zwaarden, aan: Korporaal-torpedomaker L W van Halm; korporaal-machinist N H Corst- )ens; korporaal-schrijver E P Donkers, militair-werkman A. J. Boers; gep. milit werkman H. van Munster. Stemming onder hel spoorwegpersoneel is geladen (Van een onzer redacteuren)* Het bestuur van de afdeling Den Haai I van de protestants-ctoristeiyke bond vervoerspersoneel heeft zaterdag 1 aanleiding van de regertogsbeslissing In zake de herziening van het regelemenl dienstvoorwaarden N.S.-personeel hoofdbestuur van de bond een telegrau gestuurd, dat als volgt luidt: „Hebben met hevige verontwaardiginj kennis genomen van het regeringsbesluit RD V-herziening. Dringen er met meeste klem bij u op aan onverwijld 1 te gaan tot een protestactie, teneinde thans meterdaad uiting te geven aan de algemeen heersende gevoelens. Nu wel- bewust loonachterstand wordt gehand haafd tegen ontvangen adviezen in - is de maat meer dan vol". Het hoofdbestuur van de prot.-ehr. bond van vervoerspersoneel heeft nit alle dein van het alnd soortgelijke reacties ont vangen. De stemming onder het spoor wegpersoneel Is zodanig geladen, dat bjjni overal de neiging bestaat een langzaan- actie te beginnen, of zelfs om te staken. Room wordt niet duurder De algemene vereniging voor melk- voorziening deelt mede, dat hier ei misverstand is ontstaan over de prijs vas room. Het is alleen de koffiemelk, welk» duurder wordt. Van duurder worden van room is geen sprake, aldus een mededelini van de vereniging. Helderziende avist waar jongen was verdronken De helderziende G. Croiset t* Utrecht wiens hulp was Ingeroepen nadat donder dag het zevenjarig zoontje van de famllii S. Bijlsma te Lemmer was vermist, heeft telefonisch de plaats aangewezen, waar het jongetje zou zijn verdronken. Toeo men op de door hem omschreven plaab ging dreggen, haalde men inderdaad hd lijkje van het jongetje op. Gevangene reed onder auto de poort uit De vorige week uit de strafgevangenii te Rotterdam ontsnapte gedetineerde J- J. V. (37) heeft na zyn arrestatie verteld, hoe hy had kunnen ontkomen. Hij wis» ongemerkt onder een vrachtauto te krui pen, die op de binnenplaats geparkeerd stond. Toen de wagen wegreed, had 1 zich met handen en voeten onder het chassis vastgeklemd en werd zo de poort uitgereden. Op de Noordsingel minderde de auto vaart voor overstekende voet gangers en liet de vluchteling zich val len. Via Amsterdam en Utrecht ging t toen naar Hilversum, waar hy werd ge arresteerd. Bombardement op Ambon Radio-Ambon deelt heden mede. da» zondagmorgen vroeg een onbekend vlieg tuig bommen bij de stad heeft geworpen, die verschillende doelen troffen, waar onder het vliegveld Pattimura.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 10