eging liield 55ste jaarverga Verph de dering J. O. Vermeer, oud-wethouder Hillegom, overleden Resultaat van kleurige cursus wordt te Rijnsburg geëxposeerd Overvloedige vangsten van verse vis TTE LEIDSCHE COURANT 7 WOENSDAG 23 APRIL 1958 KATWIJK 35 JAAR GELEDEN uit de Chr. Besturenbond voortgekomen ver eniging „De Verpleging" te Katwijk hield gisteravond in Casa Cara urvergadering onder leiding van de heer L. van der Zwan. Deze ging jn openingswoord de oprichtingsgeschiedenis van de vereniging na, rbij hij zelf nauw betrokken is geweest. Op 5 februari 1923 werd de litieve oprichtingsvergadering gehouden en er werd toen besloten gezin een contributie van 0,06 per week te heffen. academisch ziekenhuis te Leiden toen de uitkering voor ziekenhuls- eging op f 2,50 per verpleegdag vast. :rd een ambulance-auto aan- aardoor de contributie met een •erhoogd. Bijna geheel Katwijk het vervoer kon daardoor gra- schieden ;e jaren later kon het academisch jhuis niet alle patiënten meer op en dus was men ten dele aange- op het Diaconessenhuis en het Eli- jxlekenhuls, wat een stijging van de j betekende. Dit werd weer opge ld door een contributieverhoging van iilve cent, (r ontstond het algemeen operatie- omdat verscheidene personen ln het eessenhuis wensten te worden opge- Dit operatiefonds is er thans nog, jor een belangrijk deel is het werk ireniging door het algemeen zieken- overgenomen. De reserves der ver- li zijn de laatste jaren sterk terug- d en een verhoging van de contrl- !s daarom noodzakelijk, in het bij van het c-tarlef (algemeen opera- Bdi> Contributieverhoging het jaarverslag van de secretaris, i«r A. C. Hofkes, bleek, dat de am ice-auto van nieuwe brancards is n. De contributie van het e-tarief f 0,10 per betalend lid verhoogd. 67 moesten 1931 ziekenhuisverpleeg- 246 dagen sanatoriumverpleglng 100 procent en 377 dagen tegen 25 at worden betaald. Het aantal poll- iche behandelingen nam sterk toe Het aantal leden was als volgt verdeeld tarief b 1032 volwassenen en 390 kinderen tarief c 1890 volwassenen en 862 kinderen, tarief e 150 volwassenen en 142 kinderen, •f d 1819 volwassenen en 942 kinderen. In 1957 moest de ambulance-auto 835 keer itrukken De penningmeester, de heer J. Vink. meldde in zijn jaarverslag een nadelig ialdo van f 2.211.63 Nadat de heer Hofkes een uitgebreide uiteenzetting had gegeven inzake de vc gestelde wijziging van de contributie uitkeringen van het c-tarief, werd i algemene stemmen de contributie f 0,65 tot f 0,98 per betalend lid per week erhoogd. De aftredende bestuursleden, de heren van Duljvenvoorde en J. Vink, werden herkozen evenals de aftredende leden van de commissie van toezicht, de heren C A. Cleveringa en J. P. M. van der Giessen. In de vacature G. Ouwerling werd de heer J. J. Fennes gekozen ew! Dame na aanrijding overleden Een gecompliceerd verkeersongeval op de Wassenaarsewcg even ten noorden vaD de noordelijke toegang tot het marine vliegkamp Valkenburg heeft gistermlddae een slachtoffer geëist. De 26-jarige mej. H. J. R uit Den Haag is om het leven gekomen. Omstreeks half vijf wilde daar ter plaatse een bestuurder van een personen auto. die uit de richting Wassenaar kwam •rachtauto inhalen Door een verkeer- lanoeuvre reed hij tegen de vracht wagen, verloor de macht over het stuur en kwam, zonder noemenswaardige gevol gen, aan de linkerkant ln de sloot terecht De bestuurder van de vrachtwagen had door deze aanrijding zijn wagen midden op het wegdek gereden. Om het verkeer vrije doorgang te verlenen reed hij ach teruit, echter zonder op de dame te letten, die bij de bushalte wachtte. Zij werd aan gereden en. na voorlopige behandeling door de militaire arts, naar een ziekenhui» in Leiden vervoerd. In de loop vai nacht is zij daar overleden. Morgenavond half negen in de schooi Narcisstraat ledenvergadering van de Hervormde schoolvereniging. Brand breidde zich uit Gisteren was een tuinder ter hoogte van de Pan in zijn land bezig vuilnis te ver branden. Door de wind geraakte een na burige strosohelf ln brand. De gealax meerde brandweer was spoedig ter plaat so en haalde met grote spoed de schelf ui* elkaar. Bijna drie uur had men nodig om het vuur te blussen. Ongeveer 180 m3 str< verbrandde. Op een naburig veld werden gewassen door de hitte beschadigd. D* schade bedraagt enkele honderden gul- Ook in Katwijk een levende volleybalsport KATWIJK AAN ZEE Is. Pijlman over de Godsopenbaring .Irene" sprak in een gecombineerde pdering van de Geref. Mannen- i Blingsvereniging ds. F. Pijlman onderwerp „De absoluutheid va ^openbaring in Jezus Christus". De iiant ving zijn betoog aan met iets te over de discussie tussen ds. Bus- ds. De Wilde over de vraag, of de Énnigen wel ln de Ned. Hervormde blijven, als wordt gelet op art. 10 de Hervormde Kerkorde. Uit deze blij kt wel, dat ds. Busk es var is, dat het bestaan van de vrijzinnig- n de Herv. Kerk In strijd is met dit I. Na het jaar 1960, waarin de Herv de leertucht zal invoeren, is deze 'wel heel belangrijk, na stelde ds. Pijlman de vraag, of odsopenbaring ln Jezus Christus ab- it of relatief is. Ds. Buskes is van leel. dat de synode een klaarheid- ippend oordeel uitspreekt inzake de de volstrektheid van de open- God in Jezus Chmstus. Wie Jezus knielt, heeft de absoluutheid Gods openbaring in Jezus Christus dekt. Andere religies zijn geen zuiver foord op de Goddelijke schepping» nbarlng. Daar is afgoderij en zelf ver ing. predikant zette vervolgens uiteen de hedendaagse dogmatici erovei jen Wie zijn Bijbel kent, weet, da» eigenlijk geen twijfel aan kin bestaan de Godsopenbaring in Jezus Christus De Schrift is er immei dat Hij de waarheid is. In artikel 5 de Nederlandse Geloofsbelijdenis in we vinden, hoe we er persoonlijk overtuigd worden, dat we in de Gods- abaring in Jezus Christus met de waarachtige te doen hebben •dat Gods openbaring in Jezus Christus Kluut is, heeft het zin, zending te be- liven en de Bijbel te vertalen. eugdleiders bestudeerden e goede Bijbelbenadering eb ten jeugdappèl van de C.J.M V., dat oond onder leiding van de heer A Izwaal in het Jeugdhuis werd ge W «den, sprak de heer Timmer, algemeen tefipe(aHs van de Rotterdamse federatie. de geestelijke beïnvloeding van de tfji ijd door middel van het jeugdwerk. 'adat reker de belangrijkheid van Jeugdvorming in het jeugdwerk had lersbreept, benaderde hij de wijza arop men de Bijbel dient te lezen Nis worden de Bijbelproblemen U wnschappelijk bestudeerd en realiseer zich te weinig, dat men dient ti teren naar de etem van God. Daardooi God passeren in zijn gedachten plaats dat men poogt zich te passen G"*is geest. Voordat men de jeugd or ■ncht in de Bijbel, dient men zelf e« «dlge studie van de Bijbel en de act 3W gronden van de Bijbel te maken H< "1 voorbereiden van de Bijbellezing kan "kwiigheid vermijden. Het behandelen de Mof dienit andere te geschieden school of zondagsschool, zodat het kind Woord van God in de jeugdbeweging andere gezichtshoek kan bi eren. heer Timmer besloot zijn intererean- kzing met enkele opmerkingen "Dbouw van een vergaderprogra Hoog en laag water donderdag: hoog water 6.16 en 18.39 1 en 14.23 uur. NOORDW1JK Geslaagde ouderavond Prinses Marijkeschool De OUDERAVOND van de Prln- ses Marijkeschool, die gister avond in de Zeeleeuw werd gehou den. kon zich op een grote belang stelling van ouders beroepen. Deze belangstelling bleek verdiend, want het programma gaf een goed beeld van de activiteiten, die tussen negen uur 's morgens en vier uur 's mid dags in de school ontplooid worden Na opening door de voorzitter van ha» sohoolbestuur. de heer E. L. de Witt, werd onder leiding van het schoolhoofd, d» heer J. K. de Vries, een gezellig en l» structief programma afgewerkt. De gymnastiekleraar, de heer J. va» Leeuwen, gaf met de leerlingen van d» zesde klas tumdemonstraties. waarna vie bandrecorder en ..in natura" zangles be luisterd kon worden. Na de pauze kregen de ouders school film te zien. delen van' weekiournaals van Polygoon, die voor het onderwijs belangrijk worden geach' Aan het slot van de avond deelde d« heer De Vries mede. dat het schoolreis!* voor de hoogste klassen dit Jaar naar Am hem zal voeren: de Jongere kinderen zul len een autobustoer maken, waarbli onder meer Madurodam zal worden bezocht. Weekagenda Woensdagavond half acht. verenigings gebouw, jaarfeest Gereformeerde Jeugd- Donderdag acht uur. „de Zeeleeuw", vergadering Oranjevereniging NoordwUk aan Zee Ons gebouw 8 uur. „Klein Avifauna' Vrijdag acht uur, zaal Vinkenlaan, Jaarvergadering Christen vrouwenbond Noordwijk Binnen; optreden Freek Sachs. Ned. pianist won 2de prijs te Napels De Nederlandse pianist John Blot heeft de tweede prijs (groot een kwart miljoen tare) gewonnen in het Alfredo Casella- 'nternationale pianoconcours, dat gisteren te Napels is geëindigd. De volleybalsport neemt ook in Katwijk toe. Deze foto toont een moment in de wedstrijd K.V.C. I en V.V.S. uit Leiden. De Leidse club, kampioen in haar afdeling, won deze wedstrijd met 3—1. Hier is een aanval van V.V.S.maar een drietal Katwijkers blokkeert de bal vol komen, terwijl de spil gereed staat een te verwachten boogbal te retourneren. De Katwijkers oefenen regelmatig in de gymnastiekzaal van de school „De Zonnebloem". Foto D. Kruyt Nieuws van en voor Leiderdorp Geslaagde uitvoering van Sparta Gisteravond werd in het dorpshuis een uitvoering gegeven door de gymnastiek vereniging Sparta". Ter opening kwamen de deelnemers zig-zag de zaal binnen, waarna het Spartalied werd gezongen. De voorzitter, de heer Krol, heette de aanwezige ouders, 'genodigden en afge vaardigden van andere verenigingen har telijk welkom. Hij bracht ook een woord van dank aan de leiders, mej. H. van Om men en de heer J. Kuivenhoven, die dil jaar hun eerste uitvoering met de ver eniging gaven. Hij noemde de sport een nuttige vrijetijdsbesteding, vooral ook voor de jeugd, en dankte ook de zakenlie den van Leiderdorp, die hun medewerking voor deze avond hadden gegeven, waar door een verloting kon worden gehouden. Hierna werd begonnen met de afwer king van het programma, een reeks oefe ningen, waarnaar de toeschouwers zeker met genoegen en spanning hebben geke ken. Alles liep ordelijk en uit de vele soorten oefeningen en de wijze waarop zij werden uitgevoerd, bleek wel, dat Sparta onder de gymnastiekverenigingen een eervolle plaats Inneemt. Vrijdag beslissing over openstelling zwembad op zondag Vrijdagavond zal de gemeenteraad van Leiderdorp de beraadslagingen herope nen over het openstellen van het «wem- bad op zondag- In de vergadering van 2J maart staakten de stemmen. Vóór stem den toen de heren Veldhuljzen. Kullen- berg, Boon. Nievaart en Broxter Tegen stemden de heren LLos. Peeren boom. Van Winkel en Boot. Ook wijlen wethouder Snel stemde tegen. Nu komt het verzoek van de zwen en poloverenlglng om in de maanden juni, juli en augustus het zwembad dagsmiddags open te stellen weer ln ba- handeling. Er zijn twee brieven on gen, die het college van B. en W. bij de raadstukken ter inzage heeft gelegd. Da kerkeraad van de Geref. Kerk en v Hervormde Gemeente hebben hun kenbaar gemaakt. Naar wij vernemen, schrijven de ker keraden. dat zij bezorgd zijn over de ont wikkeling rondom het zwembad Er wordt beroep op de Leiderdorpse overheid gedaan de zondagsrust te handhaven zondagsarbeld zoveel mogelijk tegen ta gaan Allerlei voor de raad Burgemeester en wethouders stellen d» raad voor, ten behoeve van de verbre- ding van de Dwarswatering in verband met de ruilverkaveling aan het Hoog heemraadschap Rijnland enkele stroken -ater te verkopen tot een gezamenlijk! grootte van 3,68 hectare. Voorgesteld wordt, aan de heer D Hoogstraten enkele percelen land te ver huren tussen de volkstuintjes en de zand- put. De heer Hoogstraten wil de grond hooiland gebruiken. Hij wil de kos- •an de omheining op zich gemeente heeft nog ongebruikte palen. :odat dit gemakkelijk kan. De raad wordt verzocht, medisch-opvoedkundig bureau een sub sidie te verstrekken van f 30 per onder zocht kind. Het betreft hier slechts viertal kinderen. Verder komen aan de orde voorstellen voor plaatsing van een kind op de Leidse Buitenschool te rtatwijk aan Zee en tege moetkoming in kosten van een inwoner Leiderdorp, die aan de H-T.S. stu deert. Voor de bediening van de Doesbrug heeft zich slechts één gegadigde gemeld, de heer N. C. Voorma, die voor de duur van vijf jaar de bediening van de brug wil pachten. Hij gaat met f 1500 per jaar akkoord. Voor groentehandelaren geen verplichte vakantiesluiting? Vier van de vijf plaatselijke groente handelaren. alsmede een groentehandelaar uit Zoeterwoude dienden b(J B. en W. een versoek in betreffende een verplichte va kantiesluiting voor alle plaatselijke groen tewinkels. Overeenkomstig de winkelslui tingswet hebben B. en W. het advi N .-Guinea-attaclié in Canberra De heer J. A. van Beuge, ambtenaar van het ministerie van zaken overzee en vertegenwoordiger van Nederland bij de South Pacific-commisalon, is benoemd tot attaché in Canberra. Hij zal eind mei naar Australië vertrekken en speciaal belast zijn met zaken betreffende de Nederlands—Australische samenwerking inzake Nieuw-Guinea. In september en oktober zullen Australische en Neder landse ambtenaren besprekingen voeren die samenwerking. ]^A EEN LANGDURIG ziekbed is op 77- jarige leeftijd overleden de heer J. O. Vermeer, oud-wethouder van Hille gom en één der oprichters van onze krant. Morgenmiddag om twee uur heeft de be grafenis plaats op de algemene begraaf plaats aan de Wilhelminalaan te Hille gom. Door het heengaan van de heer Vermeer heeft Hillegom een markante figuur verloren. De overledene heeft veel voor de gemeenschap gedaan. De heer Vermeer la ln Vianen geboren. Op 26-Jarige leeftijd vestigde hij zich in de Kamer van Koophandel land aangenomen. en Fabrieken voor Rijnland. De kamer deelde hierop mede, de gevraagde rege ling niet te moeten ontraden. B. en W. polsten hlltt» de vijfde plaat selijke groentehandelaar en deze blijkt niets te voelen voor een verplichte vakan tiesluiting. Aangezien bovendien verschei dene in het Kooikwartier en aan de Hoge Rijndijk te Leiden gevestigde groentehan delaren hun produkten in Leiderdorp af zetten, stellen B. en W. de raad voor, het verzoek van de vier groentehandelaren af te wijzen aangezien er nooit een sluitende regeling is te maken. Lichtreclame flatgebouw Van het lichttechnlsch bedrijf Haaxman te Amsterdam Is bij het gemeentebestuur een verzoek binnengekomen om op het dak van het flatgebouw aan de B G. Cortslaan voor de N.V. Van Rossum en Co. een lichtreclame te plaatsen. Er zou een contract voor vijf Jaar gesloten kunnen worden. In totaal voor f 25.000. B en W. achten de reclame niet ontsierend en stel len de raad voor deze vergunning te ver lenen en de baten te boeken op de reserve voor bijzondere voorzieningen van het woningbedrijf. Christen-vrouwenbond Vrijdag 25 april, 8 uur, zal de Nederl. Christen-vrouwenbond ln het gebouw aan de Eikenlaan een ledenvergadering hou den. Als spreekster is uitgenoddgd mevr. J. B. ScherpbierSamson, die zal spreken over „Levensvreugde" .Na de pauze kun nen over dit onderwerp vragen wordeD gesteld. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad komt vrijdagavond kwart voor acht in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt twintig pun ten. Onder meer komen aan de orde voor dellen tot heropening van de beraadsla gingen over het verzoek van de zwem- en polo vereniging De Does inzake het open stellen van het zwembad op zondag, het aangaan van geldleningen van f 625.000 en t 44.000, verlenging van de kasgeldlening van f 160.000, het maken van een re structleplan voor 24 woningen ln het Van Leeuwenpark, subsidies, verhuur, pachting en comptablliteitsbesluiten Geldleningen Burgemeester en wethouder* stellen de raad voor een tweetal geldleningen aan te gaan met de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten. Er is een aanbieding van f 625.000 en een aanbieding var f 44.000. Verder stellen B. en W. voor dt kasgeldlening van f 160.000 met de Rijks postspaarbank met een half jaar te ven Mevr. Lips-Odinot in provinciale staten Na de heren Gerben Wagenaai er Henk Gortzak (dissidente communisten heeft thans ook mevrouw M. J. Lips- Odinot uit Hilversum de benoeming al» lid der provinciale staten van Noordhol- Hillegom, 1 bij in 1920 voor I de a.r.-fractie in de gemeen teraad werd ge kozen. In 1931 werd hij wet houder, in 1945 loco-burgemees ter. Voor zijn verdiensten op maatschappelijk terrein benoem de de Koningin de heer Ver meer tot rid- jr m de Orde van Oranje Nassau. De heer Vermeer heeft talrijke functies vervuld: onder meer voorzitter christe lijke burgerschool, bestuurslid christe lijke schoolvereniging Boaz, voorzitter christelijk sociaal verbond Patrimonium, tegenwoordiger plaatselijke zieken- huisverpleging, ambtenaar van de bur gerlijke stand, commissaris van het elek- triclteitabedrijf voor Hillegom, Llsse en Sassenhelm en erelid van het plaatselijke comité tot steun van de Vrije Universi teit. In de grootste veilinghal van Flora is gisteravond de jaarlijkse ex positie van de cursus bloemschikken geopend, waarmee de vereniging van kleinhandelaren in bloemen en planten steeds weer veel eer blijkt in te leggen. Ook vanavond is de bloemenpracht nog te bezichtigen. Foto N. van der Horst Bloemen geschikt tot kunst GISTERAVOND i» in de grootste veilinghal van Flora de jaarlijkse expositie geopend, die het resultaat is van de cursus bloemschikken, door de vereniging van kleinhandelaren in bloemen en planten georgani seerd. Deze cursus, die een vrije leergang is, hetgeen wil zeggen, dat iedere belangstellende zich kan opgeven, ondervindt nogal tegenkanting van het bedrijfsleven buiten Rijnsburg, maar de ieder jaar toenemende belangstelling dit jaar kwamen vijftig cursisten twintig avonden naar Rijnsburg om de lessen te volgen bewijst, dat Rijnsburg hier een goed initiatief heeft genomen. Ook de resultaten, die de lessen onder leiding van de heer Kriest hebben opge leverd, maken de cursus tot een verant woorde onderneming. Duidelijk la op de expositie te zien, dat de cursus zich in technisch opzicht naar een steeds hogere top beweegt. Ook dit jaar heeft men zo min mogelijk met exotische bloemen ge werkt, doch de bloemen, die binnen ieders bereik zijn, hebben een tentoonstelling gevormd, die de mogelijkheden van an jers, fresia's, tulpen, narcissen, gerbera's en lathyrus in een fleurig daglicht stellen. De expositie wordt beheerst door een met bloemen versierde eettafel, waaromheen de bloemstukken zijn gegroepeerd. In enkele gevallen zijn gebruiksvoorwerpen als een tuin hark, een fiets of een theelepeltje als basis gebruikt, maar het merendeel der bloemstukjes zijn uit bloemen alleen gecreëerd. De heer Kriest zal de inzendingen be oordelen en aan de hand hiervan zullen de diploma's worden uitgereikt. De belangstelling op de openingsavond kwam hoofdzakelijk van de zijde van Visserij golf jes LJm ui dense marict blijft voortduren. Terwijl dinsdagmorgen te IJmui- den vijf trawlers met ruim 6300 kisten vis, waarbij 2500 kisten makreel aan de afslag kwamen, waren niet minder dan negen trawlers thuisstomend of al in de IJmuidense haven present voor de woensdag- en donderdag- markt. Inmiddels hebben enige trawlers ook over de 61 noorderbreedte ge vist waarbij de Haarlem waardoor de vangsten iets meer gevarieerd zijn. Daar werd namelijk haring gevangen. Enige Duitse trawlers waren thuisstomende met vangsten van 2000 tot 2400 kisten haring. De visserij van de Nederlandse trawlers is maandag eveneens overvloedig geweest. Er werden van 500 tot 300 manden, meest makreel, gevangen. Er stond om de Noord een stevige bries, toen de schepen maandag tussen 57 en 60 N.B. visten. Er werden echter meer grote dan kleine makrelen gevangen, zodat de schippers van de meeste schepen besloten om de visserij zo lang mogelijk voort te zetten Do Katwijkse Sakina Martine ving van één trek bijvoorbeeld 200 manden makreel; de IJmuidense Curacao van één trek vier pakjes; de Emma IJM 15 van één trek drie pakjes en de IJmuidense trawler Job Gouda één trek van 200 manden ma kreel. De KW 153 Francina ving van één trek op maandagmiddag 120 manden ma- Noordelijker. op de Vikingbank, werd wat haring en schelvis gevangen. De dag vangsten bestonden daar uit 150 tot 200 manden 's Nachts waren de resultaten slecht. De Elie meldde daar een trek van twee pakjes en de Katwijkse Deining ving maandag van één trek eveneens twee pak jes. Zuidelijker op 57.30 noorderbreedte visten enkele Schevenlngse trawllog- gers. Ook daar werd veel makreel ge vangen: van 400 tot 300 manden per dag en per schip. „Veel kleine makreel", meld den de schippers Wat dinsdag verscheen De dinsdagmarkt leverde ook nu weer aan vijf trawlers en een aantal trawl- loggers van Vlaardingen en Katwijk geen al te beste besommingen op De prijs van de makreel lag tussen f 12 grov< i f 7 v pijpies Kabeljauw en schelvis prijs eveneens aan de middelmatige kant De export kocht de regels voor f 82 tot f 51 en grove schelvis ging de grens over voor f 40 tot f 30. De overige prijzen ble ven boven de opvangprtjs: braadschelvit van f 20 tot f 30 en wijting van f 15 tot f 19 De makreel maakte echter de hoops uit De aanvoer van 6300 kisten vis beetond uit 200 kisten tong, 50 ki«ten <chol. 800 stuks stijve kabeljauwen 1150 schelvis 2500 makreel. 1000 wijt'n WO vers» haring De SCH 171 Cornells Vio.ij* <wam aan een besomming toe van f 14 900 Hiervoor werden aangevoerd liefst 335 kisten schel vis. 170 verse haring. 310 makreel. 30 gul en kabeljauw en 110 kisten wijting, totaal bijna 1000 kisten. De KW 101 Nestor liep binnen met 140 kisten schelvis, 80 kisten radio, 270 wijting, 510 makreel, 100 kabel jauw en gul, 10 diversen en 170 stuks stijve kabeljauwen en besomde-f 17.600. Een be somming van f 10.800 werd genoteerd voot de KW 73. die aanvoerde 210 kisten schel vis. 130 wijting, 340 makreel. 45 diversen. 90 stuks ijskabeljauwen en 40 stuks stijve kabeljauwen. Door de KW 87 werden aangevoerd kisten schelvis, 410 wijting. 890 makreel. 60 verse haring. «5 koolvis, 30 stuks stijve kabeljauwen. Een besomming van f 1 was te noteren. Voorts liep de KW 122 Arie Ouwehand binnen met 35 kisten schelvis, 1200 kisten makreel 10 koolvis, 25 gul en kabeljauw. 50 kleine kisten haring. 65 kleine kisten makreel en 50 stuks stijve kabeljauw! Voor deze reis werd f 15.700 besomd. Tenslotte was de IJM 14 Annif present om f 7050 te besommen voor 45 kisten schelvis. 35 kabeljauw en gul, 20 wijting 25 makreel 400 stuks stijve kabeljauwen Vandaag en morgen Negen trawlers kwamen dus gistere» op IJmulden aan en het was nog niet be kend welke van deze schepen an woensdagmarkt zouden lossen De m kans maakten: de SCH 117 Onderneming III met 40 kisten schelvis. 1050 makreei 40 koolvis. 30 wijting, 20 stuks stijve ka beljauwen; de IJM 72 Beatrice met 9(H kisten makreel, 30 verse haring, 80 schel vis; de IJM 9 Haarlem met 400 kisten ver se haring. 420 koolvis, 390 makreel. 180 schelvis. 30 wijting, 30 kabeljauw ei kleine kisten haring en als vierde de VL 153 Lieeje en Rutger met 1300 kisten ha ring. 80 wijting, 20 schelvis. 5 koolvis, diversen en 45 stuks stijve kabeljauwen Voorts kwam de Emma op huis aan me 2300 kisten vis. meeet makreel; de Allan water met 1500 kisten, meest makreel, er de SCH 52 Jacob Pronk mei 1500 kisten vis Ook de trawlers Polderman en Cu racao hadden inmiddels al weer koers je- legd op IJmuiden. Tot de oudste en deze week nog te ver wachten schepen behoren de Katwijkse trawler Deining en de KW 81. Belde sche pen vertrokken op de veertiende april. ouders en kenniseen, maar het is te ver wachten, dat hedenavond ook de andere Rijnsburgers een kijkje bij deze bloemen pracht komen nemen. Opbrengst collecte collecte voor Sonne va nek en Zonne gloren heeft f 296.57 opgebracht. Op twee en drie mei Mozaïekwedstrijden De MozaïekwedEtrijden ln de Bloem bollenstreek zullen dit jaar niet zoal* andere jaren gelijk vallen met het Bloemen-corso, maar worden gehouden op 2 mei (plaatselijk); 3 mei zullen de streekkeuringen plaats hebben. De streek- wedstrijden omvatten de gemeenten Bennebroek, Hillegom, Lisse, Sassen- heim, Voorhout en Warmond. Behalve da gemeente Noordwijkerhout neemt de ge hele bloembollenstreek deel aan deze wedstrijd. Nu er meer hyaointien-nagels verwacht worden, daar men ndet aan het corso behoeft te leveren, verwachten de plaat selijke V.V V.'s, welke deze wadstrijden organiseren, een grotere deelname dan andere jaren het geval is geweest. Men kan zich voor deelname aan deze mozaïekwedstrijden tot 29 april S.S. mel den bij de plaatselijke V.V.V. secretariat VOORSCHOTEN Mej. J. Gerretsen gehuldigd Mej. J. Gerretsen, onderwijzeres aan de openibare lagere school, is gisteren op de ln het Cultureel Centrum gehouden ouderavond gehuldigd ter gelegenheid haar 25-jarig jubileum. Burgemees- C. J. van der Hoeven (die met de beide wethouders en de gemeentesecre taris aanwezig was) hield een geestig toe spraakje. waarin hij onder meer liet uit komen welk een grote sympathie mej. Gerretsen zich in de afgelopen 25 jasr bij kinderen en oudera heeft verworven. De burgemeester liet zijn woorden vergezeld gaan van een enveloppe met Inhoud. Ook het hoofd der Parkschool, de heer J. H. Krooshof, en het hoofd van de Vlietachool, de heer J. Ph. Uittenbo- gaard, spraken de jubilaresse toe, alsmede vertegenwoordigers van de oudercom missie en van het jubileumfond* van gemeente-ambtenaren. Burgerlijke stand GEBOREN: Gerrit z. v. J. Chr. van der Graaf en A. Los, Papelaan 24; David C. z. v. J. P. I. van der Wilde en M. van Harten, Fred. Hendriklaan 33; Jacoba M. Th. d. v. G- P. A. Hooijmane en M. M. C. Koot, Voorstraat 11; Johannes Th. C. z- v. J- J. Heijne en M. H. Gerarta, Langen- horetstraat 34; Bemardue A. z. v. A ven der Valk en G. H. van Vliet, Veurseweg 180; Hans R, z. v. J. Overmars en H. Metz, Krimkade 49 ONDERTROUWD: L. P. N. Hofsté, Pr. Bernhardlean 50, en E. Poel. Kuinre; J. C. Hedmans. Fred. Hendriklasn U, en A. G. C. de Wit, Veurseweg 96; G. J. van Kampen, Leidschendam. en H. van den Boogaard. Tolstraat 10. GEHUWD: J Zuijderduin, 29 J., Nieuw Voordorpstraat 43. en E. Volkers, 24 J., Papelaan 53; W. H. van Deureen, 22 j.. Papelaan 15öd-, en C. van Egmond, 18 j., Leidschendam. OVERLEDEN: Fr. M. Mosseveid. 68 J., e.v. T. W Duivenvoorden. Tolstraat 23; P- de Kreek, 83 j., e.v- C- A. J. Rozemond, Veurseweg 165. Intern, muziekconcours te München Van 4—16 september wordt te München het revende Internationale muziekcon cours gehouden voor zang. plano, klave cimbel. fagot, trompet, viool en duo vio loncel oiano. De organisatie van dit con cours berust wederom bij de radlo- omroeporganisatiee in de Westduitse Bondsrepubliek. De deelneming staat open voor personen van iedere nationaliteit.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 7