BELANGRIJK beroepsofficier-vlieger Radion wast witter... en zachter! CURSUS ts£ 1 MEI'WE LEIDSCHE COURANT Ingevolge een nieuwe regeling bestaat thans eveneens voor jongelui in het bezit diploma H.B.S.-A de mogelijkheid om te worden opgeleid gevechtsleider meteoroloog foto-officier enz. Degenen, die dit jaar dit diploma hopen te behalen, kunnen zich thans ook reeds opgeven. Leeftijd tot 22 jaar. De 3-jarige opleiding aan de Koninklijke Militaire Academie begint op 2 septem ber 1958. Nadere inlichtingen kunt u verkrijgen hij de dichtstbijzijnde garnizoenscommandant of bij de afdeling Personeelspubliciteit Grote Marktstraat 40, *s-Gravenhaget tel. 10.22.90 toestel 1355. PRIJZEN VOOR KOERIERS: 1 TOT 20 WOORDEN 1.- VAN 20 TOT 30 WOORDEN f 1.50 Personeel gevraagd Ze kapster en aank. kap ster. Maison Kreeft. Wilhel- mi napark 1. Oegstgeest, te-lef. 26670. Nette werkster gevraagd, gezin 2 personen (geen schoonmaak). Mevr. Daling- haus Prins Bernhardlaan 20, Oegstgeest. Bijverdiensten voor ieder een. Postbus 81. Sittard. U orvtv. d-o. antw. Wij vragen een ervaren hulpverkoopster voor zater dag of zaterdagmiddag. Pers. aanm. N V. Hema. Haarlem merstraat, Leiden. 0 Gevraagd flinke werkster voor 2 ochtenden per week. Mevr. Den Heeten, Warmon- derweg 5. Verpleegster of verpleger gevraagd in een nazorg-ver pleeginrichting met diploma A of B voor intern. P.G. - Brieven aan verpleeginrich ting. Sweelinckstraat 61. Den Haag. 0 Bijverdienste! Gratis inl. Postbus 38. Dordrecht Ik zoek voor mijn me vrouw waar ik 2'i Jaar pret tig gewerkt heb een nette eerlijke hulp van 8.30—12 u. Directe indiensttreding. J M. Schoneveld, Tevelingshof 10, Ingang 4e Blnnenvestgr. no. 7 (bij Plantage). 0 Hulp In de hulshouding gevraagd voor hele of halve dagen in gezin met 3 kinde ren. Brieven onder letten- A Kerkstraat 57. Katwijk aan den Rijn. Gevraagd hulp I. d. huls houding In klein gezin van 8.30 tot 4 30 uur of werkster voor enkele hele of halve da gen. Pr. Irenelaan 7 (achter Marelaan), Oegstgeest, tel. 21857 Gevraagd net meisje we gens huwelijk der tegenwoor dige. boven 18 jaar Soil, bij mevr. Haasnoot, Voorstraat 10 Katwijk a. Zee. teL 01718 •odbei gev >agd. voor gedeeltelijk dienstver band (in de morgenuren). P. Zaanen. Oegstgeest, Deutz- straat 8. telefoon 22103. Gevraagd net selfst. meis je voor hele of halve dagen. Aanm. na 6 uur Van Hooi donk, Herenstraat 61. Personeel aangeb. Flinke werkster soek kantoor om schoon te hou den. Br no. 1550. Bur. blad. Chauffeur, genegen alle voorkomende werkzaamhe den te verridhten. Br. 1551. Bur. v. d. blad. Te koop aangeboden Eiken slaapkamerameu blement. bestaande uit 2-pers bed. linnenkast, nachtkastje, tafel en stoel 100.-; mei toiletcommode ƒ150. Heere- weg 294a. Lisse. 0 Aangeboden melsjesflets. Prijs 25. Tevens Vegla weckglazen, verschillende maten. 25 ct. per stuk v. d. Valk Boumanweg 26. Lei derdorp. Aangeboden Philips T.V. 36 cm. In z.g.it. 425 Bes kachel. grijs 25. Motor T.W.N. 250 cc. in p. st. ƒ400. Kinderledikant 10. Zaan- straat 24. Leiden. 0 Wegens overcompleet 3- dellg vlokkenbedstel, in zeer goede staat ƒ25. Adres; M. Lina. Rembrandtstraat 26 - 0 Bloembollen, dahlia's planten, rozen, heesters. Vraag gratis In kleuren ge ïllustreerde catalogus no. 54 Kwekerij P. Bakker N.V. HUlegom. ketten bloemboll buitenland. Bromfiets, Berind M 21 als nieuw Everteenstraat 58 (b<L Zijlaineel) I 2 Fauteuiltjes (leer). Pape laan 66. Voorschoten Een dressoir. in goede Van Saxenstraat 24, Rijnsburg. en betonnen woonark, onderbouw 780-325. met bind- laag 960-350. 975, Br. no. 1552. Bur. v. d. blad. Te koop Philips radio speelt prima. Prijs zeer bil lijk. Raamstceg 53. Leiden. 0 Motorrijwielen te koop i 200 cc. Puch 125 cc Ziindapp 200 cc, Jawa 200 cc H.D. Dolf v. d. Linden, Nieuwstr. 40, Leiden, tel. 21077 Diversen Het Vreewijkhuis. Wij brengen een mooie collectie Favonta schorten. De veel gevraagde Dubarry nylons. Dames petty coats. B-H.'s goede pasvorm. C loc que dames pyama's. J. N. v. mond-Swamenbure. Boisot- kade 1. t.o. de Sterrewacht Verhuur zonder chauffeur. Keuze uit diverse merken, f 6 per dag 6 cent per km. Speciale vakantie tarieven. Utrechtse Jaagpad 16A. Autorijles. Dan naar rage A. Borgerding. Lesprijs p. vol uur. Nieuw les- mat. Gedipl. Instr. Garage Borgerding, Kort Galge water 5. Leiden. Tel. 25852, Voor kinderverjaardagci Sjoelbakken, meubeltjes, la ge prijs, keukentafeU, droog- rekken. ongeregeld hout (voordelige prijs). Vijlen i soorten zagen. Oude Singel 216. Vermager zonder dieet met Gracial. 50 dragees 1.98 Bij apoth. en drogist Het juiste adres voor hei overtrekken van uw matras is De Kleine Winst. Haar lemmerstraat 51. 2-persoons vanaf 26.50; 1-persoons v.a. f 19 50 Gratis boekje „Waar we tenschap en natuur elkaar ontmoeten". Zend een brief kaart met naam en adres aan: Postbus 27. HUvers Mooi schrijfbureau, 2-pits gascomfoor. Prima opklap- 2 en 3 keukenstoelen, spiegels; tafels en stoelen 1- en 2-pers spiralen In- en verkoop. L. Imthorn. Meidoornstraat 13. Katwijk Ik was echt wel in m'n schik met mijn wasmiddel. Maar bij Henny gingen mij de ogen open. Die slopen... véél witter dan de mijne! Hoe was dat mogelijk. „Radion", zei Henny en ze praatte opgetogen over het zachte, dikschuimende sop. En ze had gelijk. Wat hééft Radion sindsdien ook mij een wasplezier bezorgd. Telkens een heldere was, die schitterend wit en heerlijk fris is! i Zee. Hebt u ;e al gezien... AJS, Puch e Peugeot Nog niet? Kom dan vlug naar Valk, H Schouw. Voorschoten. Tel. 25191-K 1710. 0 HMW dubbelzit brom fiets met dubbele menten. De enige bromfiets geschikt voor 2 personen. Prijs 725.- Gebr. Huisman. Hogewoerd 66—68. Tel. 31292. 0 Solex Standaard 349.50 p.m 17.50. Solex de Luxe 395. p.m. f 20.24 inclusief All. Risk verzekering. Ser vice-station Gebr. Huisma Hogewoerd 66—68. tel. 3129 0 Afwasbaar kastpapier. b< drukt 0.50—0.57 wit f 0.50 peT drie meter Twaalf hagelwitte kastranden 0.55. gekleurde 0.70. witte meter- randen. vier meter 0.13. ge kleurde. vijf meter 0.20. Papiergroothandel Padden burg, Nieuwe Rijn 11. 0 Prima kastpapier, rood- groen-blauwblok 0.26, ex tra zwaar 0.60. hagelwit f 0.28. extra zwaar 0.50. damast 0.43, effen kleuren f 0.390.50. alles f>er vijf meter. Papiergroothandel Paddenburg Nieuwe Rijn 11. Vakantie-adressen Ermelo, Te huur 6 pers ge- meub. zomerhuisjes voorz. v gas. elektr.. waterleiding, vrij voor 12 Juli en na 9 aug J. Loedeman. O.N.-weg 79. te lefoon 47». 43. Spekkie voegde zich. na zijn nederlaag, een tikje verlegen en toch ook hooghartig grinnikend bij zijn vrienden. ..Het spijt me, jongens, dat ik het er zo slecht heb afgebracht", zei hij verontschuldi gend. ..Maar dat krijg je. wanneer ze Je pet afpikken." „Afpikken?" vroeg Steef Stibbel verbaasd. ,Ik dacht dat je hem verloren had." Spekkie schudde zijn hoofd. ,.Er is te veel over die pet van mij gepraat. Jongens", zei hij ernstig. „Jullie hebben je mond weer eens niet kunnen houden. En daar hebben onze tegenstanders van geprofiteerd. Ze waren natuurlijk doodsbenauwd voor mijn enorme snelheid. En zeer terecht, mag ik er wel bijzeggen. Maar wat, terwijl ilk even in het gras lag te soezen, hebben ze toen ge daan? Omdat ze zagen dat ze niet tegen me opkonden, hebben ze. mijn pet van mijn hoofd gegrist en die ergens verstopt Ze wisten dat ik dan geen gevaar meer voor ze opleverde. Nu. ze hebben succes gehad, dat moet ik zeg gen", besloot hij bitter. „Maar als ze op zo'n manier die beker moeten winnen, gun ik het ze graag", voegde hij er verachtelijk aan toe. Blekkie stond hoofdschuddend naar zijn dikke vrind te luisteren. Wat kon die Spek toch verschrikkelijk fantaseren! bedacht hij inwendig grinnekend. „Laten we allemaal gaan zoeken", zei Gijs Griewelaar opgewonden. „Misschien vinden we je pet dan nog. Spek. Vergeet niet dat we de finale honderd meter nog krijgen!" Spekkie maakte een moedeloos-afwerend „Die hebben ze heus wel zo weggestopt, dat we hem niet meer terugvinden. Prop", ant woordde hij. „Nee, we moeten ons er maar bij neerleggen, dat we die beker ook dit Jaar niet winnen. En per slot is dat ook niet zo heel erg. Volgens mij wordt er veel te veel drukte gemaakt over al dat sportgedoe. Ik vind het leuk dat ik gisteren en vanochtend even heb kunnen laten zien dat ik ook op atletiekgebied mijn mannetje sta. Maar som mige jongens kunnen daar zo'n overdreven waarde aan hechten. En dat kan ik niet goed hebben, weet je. Er zijn ten slotte wel belang rijker dingen in het leven, zeg ik altijd. Maar dat wordt tegenwoordig nog wel eens te vaak vergeten." En Spekkie stapte met zijn neus in de wind gestoken naar het lijntje waar hij zijn jasje had neergelegd en sloeg het met een non chalant gebaar over zijn schouders. Gijs Griewelaar keek hem hoofdschuddend na. „Het is een rare, dip Spek", zei hij dan. „Je weet nooit goed wat je aan hem hebt. Maar Jammer van die pet blijft het", besloot hij teleurgesteld. (Wordt vervolgd) 89— 89— SPORTRIJWIELEN Eng. model met terugtrap rem en chroom velgen. Ook voorradig lste klas merkrij- RUDGE -JOCO - BURGERS E.N R. Kindcrrijwielen 56 Contant of In overleg. Nog enige beschadigde Was machines 155. FIRMA DUSOSWA TURFMARKT 2 LEIDEN Scott's Emulsion kunnen nog LEERLINGEN geplaatst worden, min. led 19 jaar, ongehuwd. 3 maanden theorie en kooklessen ill avonduren, daarna 1 jaar theorie en praktijk met vera ding van 100,125,- p.m. Als gediplomeerd kraamverzorgster krijgt U prettig met volledig loon en pensioenregeling. Inlichtingen en aanmelding bij de leidster-docente v KRAAMCENTRUM GROENE KRUIS Leiden e.o.. Middelweg 38 Leiden. Telefoon 1 f/>2Jüe makkelijke mr,t; HOE VERTELLEN WE HET ONZE KINDEREN sexuele voorlichting DOOR DR. J. WATERINK PRIJS GEBONDEN f 8.50 in de boekhandel verkrijgbaar tv. gebr. zomer et keunings uitgeversmij vactmiko

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 12