Gas en stoom op het Leidse station oude Mr. J. Klaasesz sprak de Leidse jongeren toe W'HilH K.V.P.-vergadering te Voorhout eindigt in rumoerige schorsing Agenda voor Leiden Hamerend en bonkend op vaten ontstond ongewone muziek Wondere kunst der tonen weer eens in een ander lieht NIEUWE LEIDSCHE COURANT HART heeft al vele stormen NS moeten doorstaan, maar de dok ter acht het niet onmogelijk, dat ook het oude Leidse station veel heeft hijgedragen tot de merkwaardige klopjes, die we zo nu en dan voelen. Deze foto w alweer verre historie voor Leiden geworden, maar toch i; dit verleden nog niet zo heel lang ge schiedenis en men moet al een heel jong Leidenaartje zijn om zich het station in de diepte niet te her inneren. Lang voordat wij naar Leiden kwamen, hadden try al van het Leidse station gehoord, en wij wa ren nieuwsgierig naar dat station ge worden, zoals je ook nieuwsgierig kunt zijn naar de inhoud van de Haagse folterkamer. Toen we acht jaar geleden het Leidse station ontdekten, bleken de verhalen in het geheel niet overdre ven, en van die voor ons zo gedenk waardige dag af, zijn we zelf ver halen over het Leidse station gaan vertellen. Een trein op het nippertje halen in Leiden is onmogelijk, zo vertelden wij dramatisch aan de be langstellende niet-Leidenaar, want het kopen van een kaartje en het gaan naar de trein is een reisje op zichzelf. En dan kwam het verhaal van het oude kaartjesbureau en de weg buiten-om naar de perrons. Doch dat was slechts de ene helft van ons verhaal, want daarna volg de een bewogen beschrijving over het aankomen met de trein uit Den Haag en de spoorbomen, die je al leen maar kon ontlopen als je er een hartkwaaltje voor wilde riskeren. De vorige week, toen wij juist, dromend, deze foto hadden bezien, stonden we op het moderne empla cement van het tegenwoordige Leid se station, en wij poogden de plaats terug te winden, waar ergens onder de grond enkele jaren geleden nog de reizigers door een stopplaats wer den ontvangen, die zelfs een stralen de zomerdag somber kon maken. Maar, zoals een zekere meneer Einstein al heeft verteld, alles op deze aarde is slechts betrekkelijk, en de juffrouw op de foto, die in haar sierlijke zwarte sleepjapon op het Leidse perron loopt, zal in haar tijd misschien erg trots op het Leidse station zijn geweest. En hoe zullen de toekomstige ge neraties glimlachen over de geest driftige artikelen, die enkele jaren geleden zijn geschreven, toen Leiden uit zijn lijden werd verlost door de opening van het nieuwe station? Deze foto is tientallen jaren ge leden gemaakt. De perrons werden 's avonds verlicht met gaslantaarns (links op de foto) en elektrificatie van de baan was nog verre toekomst muziek. Wy weten niet, of deze oude foto duidelijk in de krant over komt, maar op het origineel is geheel links te zien, dat net een stoomlocomotief het station binnenrijdt. GEMEENTE LEIDEN Officiële publikatie» Verkeer Burgemeester en Wethouder» van Lei den brengen ter openbare kennis, dat de Maurrtsstraat en do Krul setraat met in gang van 17 maart 1966 voor de duur der bostratingswerknaa mhedem aldaar zijn af gesloten voor het verkeer met alle voer tuigen, rij— en trekdieren en vee, in beide richtingen. Garaniie-ui (loting Op 19 meert ral een gerentie-udtloting worden gehouden ven f 1.610.000 op de door Nederland gegarandeerde 3H'U Ne- derlendech-Indlsche lening 1039, betaal baar 1 mei. ZATERDAG 15 MAART 19Su Amateurs zongen en speelden Burgerdag in stadhuis „Niet alleen stemmen, ook aansluiten bij een politieke partij" IN DE BURGERZAAL van het stadhuis werd gisteren (voor de derdt maal) een Burgerdag gehouden voor degenen in de Sleutelstad, die 23 jaar zijn geworden en daarmee het stemrecht hebben verkregen. De Politieke Jongeren-Contact-Raad, die het initiatief tot deze bijeenkomst had genomen en daarbij de medewerking van het Leidse gemeentebestuur had verkregen, had ongeveer drieduizend uitnodigingen verzonden, wat echter niet wil zeggen, dat er opk drieduizend jongeren aanwezig waren bij lange na zelfs niet. Ideeënbus De voorzitter van de P.J.C.R., de heer J. A. M. van Zonneveld, zed in zijn openingswoord onder meer, dat de vrij heid van stemmen ook een grote verant woordelijkheid inhoudt en dat iedere stemgerechtigde zdch wel eens mag af vragen, of hij of zij diie vrijheid waard is. De heer Van Zonneveld bepleitte zijn openingswoord het Instellen van t Ideeënbus in Leiden. V rijheid Burgemeester Jhr. mr. F. H. van Kin schot heette de aanwezigen hierna na mens het gemeentebestuur welkom. HU toonde aan de hand van een aantal actuele vraagstukken zoals de woningnood en de toenemende industrialisatie de belangrijk heid van de komende verkiezingen aan De heer Van Kinschot wees erop, dat we ons gelukkig mogen prijzen in een demo cratisch land te leven, maar dat onze vrijheid niet de onvrijheid van anderen mag betekenen De burgemeeeter besloot zijn toespraak met de woorden: „Jonge kiezers, in uw handen ligt de toekomst" Ruimtenood Hierna kwam de eigenlijke spre ker van deze avond aan het woord, mr. J. Klaasesz, commissaris der Koningin in Zuid-Holland. De heer Klaasesz memoreerde de instelling van het algemene kiesrecht in ons land in 1917 voor de mannen en in 1919 voor de vrouwen en richtte zich vervolgens tegen de hedendaagse politieke lauwheid, die hij als een gevolg zag van de ruimtenood in ons dichtbevolkte land. Hierdoor kan de mentaliteit ontstaan: „Laten ze het in Den Haag of op het stadhuis maar opknappen; wat heb ik daar als enkeling mee te maken", aldus mr Klaasesz. De commissaris wees hierna op de be langrijke taak van het gemeentebestuur van het provinciale bestuur. Wat ds k van de gemeentebesturen betreft. Van der Luit HAAGWEG 31 - LEIDEN ^Ëegralenióóen Vrouw kreeg spijt van vergiftiging De Rotterdamse politie heeft de 33- Jarige mevrouw F. M. A van B -G. uit de Maasstad opgesloten omdat zij gepro beerd zou hebben haar S0-Jarige man, de classificeerder G H. van B., te vergifti gen. Er waren huwelijksmoeilijkheden en zij had vergif (vermoedelijk muizentarwe) in zijn thee gedaan. Toen de man de thee had opgedronken kreeg zij spijt en biecht te op wat er was gebeurd. De vrouw ren de daarop de straat op en vertelde een agent wat zij gedaan had Die zorgde er voor, dat de man direct naar het zieken huis Bergweg werd vervoerd en de vrouw naar het politiebureau aan de Bergslngel. De man heeft geen noodlottige gevolgen van het gebeurde ondervonden en maakl het goed. merkte hij op, dat deze zich tegenwoordig niet meer beperkt tot het gebied binnen de eigen gemeentelijke grenzen. Mr Klaasesz noemde In dit verbond het struc tuurplan voor Ledden en omgeving, waar ook andere gemeenten ten nauwste bij betrokken zijn. Lid worden Tot slot wekte de heer Klaasesz de aanwezigen op, niet alleen nu en dan een stem uit te brengen maar ook lid te worden van een politieke party en zodoende mee te beslissen over wie cr later worden gekozen. Ook adviseerde de commissaris de jongeren zich be schikbaar te stellen voor verschillen de functies in culturele verenigingen en sportverenigingen en in bet jeugd werk. Burgemeester Van Kinschot overhan digde de heer Klaasesz als aandenken een fraai gebonden exemplaar van het boek je „Leiden, vroeger en thans". Alle wezigen kregen na afloop van de bijeen komst het boekje „Burgerschap en burger zin" aangeboden. De afdeling Leiden van de Minjon- Jeugdomroep gaf deze bijeenkomst gewaardeerde muzikale omlijsting. teravond in Leiden een auditie gehou den. Hoewel het doel van de stichting in de eerste plaats is het amateurisme te bevorderen, is het toch niet onmoge lijk. dat de uitblinkers van de plaatse lijke audities sullen uitkomen op de lau- delUke finale, die dit jaar in het concert gebouw te Hengelo wordt gehouden. De opbrengst van deze manifestatie kom» ten goede aan de poIiobestrUdlng. Bij vergelijking met de vorige avond viel direct op, dat ook het programme van de tweede auditie in het Antonius- clubhuls hoofdzakelijk bestond uit vocale nummers. Zuiver instrumentaal leen de inzet, namelijk fluit met piano begeleiding. Verder traden twee en sembles op, namelijk een Ambonees ge zelschap. Rindu Malukku en het de Lei- denaars welbekende muziekgezelschap Sempre Avanti's Jong en Jolig. De vocalisten brachten uiteenlopende muzikale genres, variërend van Bach tol True Love. Zelfs bleek Leiden een chan sonnier rijk te zijn, die met verfijnd raf finement zoals de heer H. Smedes, voorzitter van de stichting, het noemde zijn Franse liedjes zong. Hij deed dit bovendien op een intelligents wijze. In zijn nakritiek bekeek de heer Smedes de prestaties. Jammer dat het program- te lang Was, met als gevolg, dat van tot twaalf uur voortdurend geloop mensen die naar huis gingen. het optreden verstoorde. Ten slotte dankte de voorzitter van de Leidse afdeling, de heer Han Zirk- bij wie de leiding van de avond be rustte, de juryleden mevrouw J. Poort- .n-Dingemans, mevrouw Th. Ekke- der Pas en de heer H. Smedes. voor medewerking. Jubilarissen bij Adr. van Ooy Zes leden van het personeel van i van Ooy hebben hun koperen Jubileum gevierd. Het waren, zoals gemeld, mej M. C. Hendriksen en de heren W. B. van Ooy. A. van Haalem, W. Blok, A. J. Hen- driksen en C. Penseel. In hotel Central had een receptie plaats, waarop tientallen zakenrelaties en vrienden hun opwach ting hebben gemaakt. Talrijke geschen ken werden de jubilarissen aangeboden. Tijdens een diner elders voerde de direc teur. de heer Adr. van Ooy, het woord om zijn .jubilerende personeelsleden te danken voor hun ijver en trouw. Uit hun trouw leidde hij af, dat de sfeer in de zaak goed mag worden genoemd. De zaak bestaat zestien Jaer Alle jubilarissen werden rasft met geschenken. De feestavond werd doorgebracht in het clubhuis van de speel tuinvereniging „Westerkwartier" aan d( Ten Katestraat, waar onder leiding van de heer W Speel een vrolijk programma werd ontwikkeld. Temporisering van vervroegde afschrijving Nu de vervroegde afschrijving met een jaar is verlengd en dus ook toepassing kan vinden op investeringen in 1958, heeft de myvister van financiën in overeenstem ming met de minister van economische zaken bepaald, dat de reeds bestaande al gemene temporisering van de vervroegde afschrijving tot ten hoogste 10 procent per •an de aanschaffings- of voortbren- gingskosten eveneens zal gelden voor in vesteringen in 1958, Italiaanse Kamerleden gingen op de vuist Gisteren is te Rome een vuistgevecht ontstaan tussen communisten en fascisteD in de Italiaanse kamer van afgevaardig den. De zaal veranderde In een slagveld Het tumult barstte los. toen de Kamer het debat begon over eeh wetsontwerp, waarbij juridische erkenning verleend wordt aan partisanen. die tegen het fas cisme vochten tijdens de tweede were RIJNSBURG Opbrengst collecte De hier gehouden collecte voor de n mabestrijding heeft f 259 opgebracht. Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomen door dokter Van der Laan. Rapenburg 1 Loop der bevolking Ingekomen: Petronelle Davidis, var Zandvoort naar Dahliastraat 23: Marga- retha Abels, van Zandvoort naar Dahlia- straat 23; Willem F. Seipio. van Zandvoort naar Dahlia9traat 23. eVrtrokken: naar Duitsland Daniël H van der Meij. gew. hebbend Sandtlaan 29 Bnrgeriyke «tand Geboren: Gerda. d. v. G. van der Mey en G. van der Mey. Petr. van Saxen straat 36. Ondertrouwd: Pieter van der Lip. te Leiden. 31 J., en Elisabeth de Mooy. 23 j. Gehuwd: Jan Dirk Vliegenthart, te Kat wijk.'24 j„ en Maria Ravensbergen. 24 Nar cis sen straat 13. ten tie SPECIAALZAAK tnW NTOORMACHINES it vLLE BEKENDE MERKEN KOFFERMACHINES reeds vanaf f 249,50 Gemakkelijke betallngsvoor- •anaf f 1! HAARLEMMERSTRAAT 184 Voor Centrale Verwarming Fa Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 1-20 - Rijnsburg Ontijdige interpellatie TTET GEMEENTELIJKE POLITIEKE LEVEN van Voorhout, dat i enkele jaren, na een fel bewogen periode, rust en beheersing k is gisteren weer in hevige beroering gekomen tijdens een ledenvergadei van de K.V.P., waarop de kandidaatstelling voor de komende gemee raadsvergadering werd besproken. Tijdens de rondvraag, die vrij rim loos werd bereikt, stelde de heer P. van de Nouland een vraag, betreffe een aanklacht, die enkele jaren geleden tijdens een K.V.P.-ledenverga ring aan het adres van het toen fungerende college van B. en geuit. Een der toen zitting hebbende wethou ders, die zich over zijn ambtsperiode van negen maanden moest verdedigen, had op de bewuste ledenvergadering uitge roepen een samenspel van list, laster leugen en bedrog te hebben aangetroffen In het gemeentebestuur. Kort daarop werd de toenmalige burgemeester van Voor hout ontslagen, maar anderzijds volgde een gerechtelijke vervolging van de wet houder. Deze is van de week behandeld met als resultaat een boete van vijfen twintig gulden en het aantekenen van hoger beroep door de voormalige wet houder. die ook thans zitting heeft in d# de Voorhoutse raad als wethouder. De heer Van de Nouland haalde dezz gerechtelijke uitspraak aan en deed de suggestie, dat de betrokken wethouder zijn woorden zou terugnemen. Hierop werd hij geïnterrumpeerd door ir. Groot huis, die verontwaardigd constateerde, dat het in 9trijd is met het gebruik, wan- men een rechtzaak in discussie brengt, die nog niet is afgesloten. De gehele vergadering gaf tijdens de hierop volgende discussie op demócu tdeve wijze blijk van haar onl over het optreden van de heer Va Nouland. Het karakter, dat het aannam, noodzaakte de voorzitter Voorhoutse K.V.P., de heer A. H. AU ten 9lotte de vergadering te sc! vervolgens voor gesloten te ve Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waa door de dokters Van Nes te Sassenheii Walenkamp te Warmond. Coöp. Boerenleenbank „RIJNSBURG" DE SPAARBANK VOOR IEDEREEN RENTE SPAARGELDEN 3 7' J, Dagelijks /O opvraagbaar WIJ BEHANDELEN ALLE BANKZAKEN mdsgelden inlichtingen by de kassier. Zaterdag Schouwburg, 8 uur: opvoering van angspelclub Staal wijk, operette De v Wolf. Luxor, 4.45 uur: K. en O., fümserif Antoniusclubhuds, 8 uur, uitvoering Leidse accordeonvereniging Accord an to. Maandag Lakenhal, 8 uur: Oud-Leiden, lezing mei lichtbeelden door ir. H. A. van Oerle er mej. A. J. van Nienes. Liseone-Lindeman N.V., Breestraat, i jtr: officieuze heropening reisbureau. Steensohuur 6, 8 uur: De Natuurvriend, lezing over tropische vlinders in huds door A. J. Looze R'dom» Dinsdag Anitandus-olubhuis, 8 uur: gymnastiek- uitvoering speeltuinvereniging „Rondom de Maredijk". Hooglandse Kerkgracht 11a, 8 uur: kring Rijnland Broederschap van oud-padvin- dirs. A. H. Witte over „Gerechtelijk natuurwetenschappelijk onderzoek ten ienste van de justitie". Gehoorzaal, 8 uur: invitatieconcert Werkmane Wilskracht. Foyer gehoorzaal, 8 i sone-Lindeman Korevaarstraat 30, 2 uur: afd. Leiden Ned. coöperatieve Vrouwenbond, lezing rer het vluchtelingenvraagstuk. Schouwburg, 8 uur: Leidse persverendging, Charlotte Kohier met .Yvette". Woensdag Museum voor Volkenkunde, 8 uur: C. Ouwehand over „Japan, ervaringen en in drukken", met film. Snouck Hurgronjehui6, 8 uur: Vereni ging voor gerepa tri eerden voor Lelden en filmavond Lis- Golden Rock Steelband in Leiden HET KLEINE, KLEURIGE EILAND St. Eustatius de is het armste lid van Nederlandse Antillenfamilie. Toen het twee eeuwen jonger was, zag iedereen het nog voor vól aan. Met zijn drieëntwintigduizend in woners, die, hoewel samengedrongen op een oppervlakte van duizend hektoren, een zekere mate van welstand genoten, kon het, ook al om zijn natuurschoon, met recht de bijnaam The Golden Rock dragen. Die gouden tijd is lang voorbij. Van het trotse getal viel de drieëntwintig af. De duizend is gebleven. En de armoe De heer J. J. Kienhorst zag het gevaar. Hij vond, dat de jongelui wat te doen moesten hebben, wilden ze althans ook oiet geestelijk verpauperen. De mensen van St, Eustatius brengen hun muziek- drift met de geboorte mee. Welnu, laat ze die uitlevenl Maar dan niet op dure die bij de welvaart passen Idee. Het idee, waarop de promotor Kienhorst toen kwam. was in wezen niet nieuw Door alle tijden heen hebben kleine (en grote) Jongens op blikken, glazen en kis- getrommeld Hier werden het olie vaten, de altyd en overal beschikbare luidruchtige voorwerpen (als ze léég zijn) Maar wat er verder gebeurde, was wél bijzonder. Die metalen dingen werden op een vernuftige manier in ongewone, maar in ban soort perfecte muziekinstrumenten omgetoverd: tot allerlei maten Ingekort en de bodem ingebold. In die bodem werden tot ver over de twintig elrkelvakken geslagen. Dit karwei Is verreweg het moellUkste Want die velden moeten de sulver- gestemde toon voortbrengen. Om ds Juiste hoogte te bereiken, is een uiterst fyn gehoor nodig, zo ongeveer als dat van een klokkenstemmer. denken we. Zo is de Golden Rock Steelband ont staan. Een ensemble van acht jongeman nen, aantrekkelijk en tropisch kleurig uit gedost in blauw en ananas-oranje, zwart wit bestikt, en met brede luchtige stro hoeden op de gekroesde haardossen. Goed lachse kerels met blinkend witte tanden, sterk, lenig, beweeglijk en geen ogenblik De gehoorzaal puilde bijna uit van ds jongelui, scholieren van allerlei onder wijsinrichtingen, die al bij voorbaat op temperatuur waren. Dat kon men althans afleiden uit het daverende applaus, dat opklonk, toen de wijkende gordijnen het gezicht op het rood-wit-blauw geverfde instrumentarium vrij maakten. En er was toch nog niets aan de hand De promotor vertelde toen het één en ander over het ontstaan en de zegetocht van de Golden Rock Steel band, denkelijk de allerbeste van alle „steelbands", een produkt van Nederlandse bodem. Er bestaan na melijk nog véél meer van die „vaten- bands". Maar op St. Eustatius is het materiaal het gemakkelijkst te krij gen. Dat heeft de specialisatie krach tig bevorderd. Muzikanten De acht muzikanten: Icy, Eric, Fran cisco. de bandleider Bambo. de refrein zanger Sultan, en verder Mervin, Walton en Charles, kwamen één voor één op, ter wijl de promotor hen voorstelde. Maar hun namen gingen onder in de toejuichingen Wat deze oermuzlkale jongens, hame rend, zingend en rammelend aan klank voortbrengen, is ongetwijfeld muziek, zij het ongewone muziek. Evenals in de jazz is het metrum eenvoudig en het i uiterst Ingewikkeld en geraffineerd. Boeiend Dat is de klank beslist niet. Maar de manier, waarop die klank tot leven komt door de caleidoscopische ritmische aspec ten. Is bijzonder boelend. Daarbij daalde het peil nooit beneden het artistiek toe laatbare Dat het vaak wild toeging (in het spel wel te verstaan), deed hieraan niets af Men was getuige van een eigen soortige manier van muziekmaken; die het wezen van de wondere kunst der to nen weer eens Anders deed bevroeden. Calypso's, mambo's, slowfoxen. foxtrots, bolero's, merinques en ein delijk zelfs Nederlandse populaire liedjes vormden het bonte program ma. En ze deden het allemaal goed en spraken de jeugdige gemoederen rechtstreeks en krachtig aan. De bij val groeide tegen het eind van de avond uit tot laaiende geestdrift betuigingen. Het bestuur van K, en O komt grote f tos voor het initiatief. Joh. van Wolfswinkel omstreken, R. de Bruin over „De Indische Nederlanders gedurende de Japanse be zetting en daarna, tot 1958". Turk, 8 uur: jaarvergadering „Koning- Foyer gehoorzaal, 8 uur: afd. Leiden Ned. Chr. Reis-Verend ging, kleurenfilm» over de K.L.M., het Suezkanaal en de Ned. Zeesleepvaart. Den Burcht, 8 uur: verkiezingsvergade ring A.RP sprekers: mr. T. A. van Dij ken, mr. dir. N. G. Geelkerken en ds. G van Duinen. Rijksmuseum Volkenkunde, 8 uur: dr. A. A. Gerbrands over „Swervers van dde woestijn". Museum van geologie en mineralogie, 8 uur: C. J. Overweel over vulkanische uitbarstingen. Schouwburg, 8 uur: K. en O., Ned. Bal let. Donderdag Zomerzorg, 8 uur: algemene ledenver gadering kynologenvereniging Rijnland. Doelenkazerne, 8 uur: gezelschap Clin- gendaelers met „Het bakersprookje". De Faam, van 1.30 uur af: receptie ter gelegenheid van gouden jubileum van G. Sohlatmann. Schouwburg, 8 uur: K Reis" door Rott. Toneel. Vrydag Schouwburg, 8 uur: K Reis" door Rott. Toneel. Gehoorzaal, 7 30 uur: verkiezingsbijeen komst Chr. Historische Unie, forum onder leiding van D. van der Kwaak, medewer king van Sempre Avanti en Jong en Joldg. Rehoboth, 8 uur: afd. Leiden Christen- Vrouwenbond, dr. L. D. Terlaak Poot over „De liturgie in de eredienst". Schuttershof, 10 uur: opening paasvee- tentoonstel 1 ing Tentoonstellingen De Lakenhal, van 7 maart tot 14 april: schilderijen, aquarellen en tekeningen an Kees Verwey. De Lakenhal, 7 maart tot 14 april: teke ningen van Chris le Roy (uit de jaren 119 tot 1921). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Volk an Suriname, tot 15 maart. i O., „Goede i O-, „Goede NOORDWIJKERHOm Koninklijk zilver voor J. de Grootje De heer J. de Groot, Viaductweg 71 door de Koningin onderscheiden me zilveren medaille, verbonden aan de van Oranje-Nassau, ter gelegenheid zUn veertigjarig jubileum bij de fa. 3 sen en Prins te Voorhout. Ten huize de heer Prins heeft burgemeester P. M van der Weyden deze onderscheiding gereikt. De heer De Groot kwam als zestlei rige jongen bij de fa. Nijssen en Pi in dienst en is nu al 35 jaar baaskne Als leider van de kwekerij heeft hij d een bijzondere positie, omdat de h Prins veel in het buitenland vertoeft de heer De Groot hem dan vervangt. Verloren en gevonden Verloren: gele shawl, kleine gevli jachthond, een paar glacé handschoet blauwe pet, zwart leren damestas inhoud, een boek, bruin leren porten nee, zwarte plastic damestas met inhc Gevonden: gebreide shawl, rode gi handschoen met ritssluiting, autoslin pet met bontklep, gebreide kinderhi schoenen, zwarte hond, glacé herenhi schoen, gekleurde shawl, beige Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenoc door dokter Van der Lugt, Beukenlaai De Zilk, telefoon K 2520—5707. 1 Óp 40 m. hoogti S been gebroken De bedryfsbrandweer van d Hoogovens te Velsen heeft donder dagavond In de nauwe schacht van fI een Juist gereed gekomen schoor steen een schoorsteenbonwer. dia ,s op veertig meter boven de grond een been had gebroken uit zyn be- !e narde positie weten te bevrydea a waarin hy vyf kwartier heeft ge- K eeten. Een verbandmeester van hel bedryf spalkte het been op i hoogte, waarna het slachtoffer i een brandcard omlaag werd ge bracht. Hy Is opgenomen in hel e[ Rode Kruis-ziekenhuis te Bever- wijk. De schoorsteenbouwer een hulp op veertig meter hoogte i In de schoorsteen aan het werk, p toen plotseling een van de b»d-£o dings, die de vier poten v «telling verbonden, met kracht op zyn linkerbeen Kreunend van pyn zakte de mn t In elkaar Een verbandmeestef klauterde de ladder van de stel ip ling op om de gewonde eerste hul» te verlenen. Het been •palkt en de schoorsti liet men vervolgens op 'n in vertl^i cale stand gehouden brandcard z langzaam zakken. De veiligheidsdienst van Hoogovens zon vandaag een onder zoek naar de oorzaak instellen. De textielfabriek Van Heek Co. te», schede deelt mede. dat zij met de arb« inspectie overleg voert om in april bedrijf een week te sluiten. Er w«i be ongeveer 5000 man. Nieuws van en voor Noordwijk Wees Getrouw vierde vrolijk jaarfeest In het Lidatheater werd gisteravond hel jaarfeest gevierd van de christelijke jon- gensolub Weea getrouw. Voorzitter D Hazenoot verwelkomde de talrijke aan wezigen. Uit het programma bleek, dal de club thans zeventig leden telt. Een twaalftal leider» verdeeld over drie af delingen. stuwt de olub in de goede rich ting. De club bestaat reeds negenendertig jaar en er is een opgewekt verenigingsleven Bovendoen wordt jaarlijks een uitstapje gemaakt; dit jaar 1» men van plan Leusden te gaan kamperen. De diverse afdelingen presenteerden zich met leuke 9chetjes. Voorts verleen den medewerking de Texaz band en goochelaar Ten slotte werd een spannen de film vertoond, getiteld De vluchteling Tuinbouw en Plant kunde In Het hof van Holland werd de maan- deiykse vergadering gehouden van de af deling Noordwyk van Tuinbouw en Plant, kunde. Wegens ziekte van voorzitter P. de Groot werd de vergadering gcpresl- rd door secretaris M. C. J. Verwey. Meegedeeld werd dat van 't hoofdbestuur bericht is ontvangen, dat de afdeling Noordwyk op de ereiyst is geplaatst, in verband met de ledenwerf actie. De sprekerslijst voor de komende maan den werd bekend gemaakt. In april zal optreden de heer Van Dordt, in mei me- w dr Orfh. en in juni de heer Berg Smit. De voorzitter wees op het belang van het optreden van deskundige sprekers, films en foto's zijn wed mooi, maar die nen op de tweedie plaats te komen toelichting. De heer H. Schipper hield vervol een causerie over de kweek deling van va9te planten, snijblo«éri< perkbloemen, bodembeplanting planten. Zondagsdienst De zondagsdienst der huisartsen w me waargenomen door dokter Mulder. Bloemencomité actief Voor nadere besprekingen in ver met de komende bloemenfeesten heeft bloemencomité alle verenigingen genodigd, te Noordwijk binnen in hof van Holland op 24 maart Noordwijk aan Zee in De Zeeleeu* 25 maart. Opbrengst collecte De collecte voor de rheumabestrij4ge heeft f874,37 opgebracht Weekagenda Maandag: Lido 7.45 uur: f Concordia; De Zeeleeuw 8 uur: ring Noordwijk Aotdef. Dinsdag: De Zeeleeuw 8 uur: ring Phllatelica; Flora 2.30 uur gadering Nederlandse vereniging Huisvrouwen; 8 uur: Noordwijkse vei€en ging van postzegelverzamelaars. Woensdag: Flora 8 uur: vergadi Oranjeveren. Noordwijk-Blnnen; 8 uur: Coöp. D.S.S.; Groene Kruisgeh «1 8 uur: jaarvergadering; Lldo 2 filmvoorstellingen Hervormde jeugdr li de Instuif v. d. Berghstichting a.r. I vereniging, spreekster mevr. Attsaf» i Roosjen. Donderdag: Ons gebouw 7.30 uur, 1 7' avifauna; De Zeeleeuw 8 uur: led«0 gadering P.v.d.A.. spreker Fedde Scb#4i ledenvergadering C.H. Unie. Vrydag: Flora 8 uur: ledenvs Coöperatieve Raiffedsenbanlc.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 4